d e t\u oms 25 Jaar Provinciaal Onderwijs te Ninove Raadszitting EDIT ORIAAL Zestigste Jaargang Vrijdag 21 maart 1986 Ninove, centrum van de Denderstreek Een trein rijdt op zonneënergie. VAN 13 MAART 1986 Kolfegialiteit. Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Op 11, 12 en 13 april viert het Provinciaal Tech nisch Instituut te Ninove zijn 25-jarig bestaan. Naar aanleiding van deze viering hebben de leerkrachten aardrijkskunde van het instituut onze streek eens grondig doorgelicht en het resultaat van hun werkzaamheden presenteren zij in een be langwekkende tentoonstelling. Ninove en zijn wijde omgeving worden er uit voerig in voorgesteld de fysische aspecten van de streek, de bevolking en de bevolkingsevolutie van de stad, Ninove als administratief, handels- en ver. keerscentrum voor tienduizenden mensen. Een apart luik van de tentoonstelling is gewijd aan de typische problemen van de Denderstreek en aan de inspanningen van nationale, gewestelijke en gemeentelijke besturen om aan deze problemen een oplossing te geven. Een andere tentoonstelling is deze over Elek trische energie produktie, distributie en verbruik Hoe elektriciteit wordt geproduceerd, welke energiebronnen daartoe worden aangewend, hoe de geproduceerde energie wordt getransporteerd en tenslotte bij de verbruiker zowel de industriële als het gewone gezin terechtkomt, wordt gede monstreerd via een aantal panelen en aan de hand van didactisch materieel. Uitgebreide aandacht wordt besteed aan enke le alternatieve vormen van energie zoals wind- en zonneënergie. Blikvinger daarbij is een klassieke speelgoed- trein, die aangedreven door zonneënergie zijn rond jes maakt. Daarnaast loopt als een rode draad doorheen de tentoonstellingsruimte de manier, waarop de leer lingen aan het P.T.I. in hun opleiding leren werken met de meest moderne apparatuur: meten, sturen en regelen met behulp van de vrij programmeerbare automaat en met de computer. Deze tentoonstellingen gaan door In de lokalen van het Provinciaal Technisch Instituut, Centrum laan 16 te Ninove en zijn toegankelijk voor het pu bliek op zaterdag 12 april van 14 tot 20 uur en op zondag 13 april van 10 tot 12 en van 13 tot 20 uur. 5gsaT??r Tales Kort na 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyris de zitting voor geopend. Afwezig dhren Waltnie! en Stevens. Mevr. De Smet en dhr De Ville hebben enige vertraging. Dienst Ruimtelijke Ordening 1) Dienst ruimtelijke ordening Aankoop mate riaal Afdeling plantsoenen Goedkeuring wijze van gunnen van de opdracht. Dhr Desprets Alle groene ruimten in Groot- Ninove worden onderhouden met eigen personeel en machines. Aangezien het groenbestand jaarlijks aangroeit zou het opportuun zijn voor de efficiënte werking van de dienst het machinepark uit te brei den met een frontale gazonmaaier en stroomgroep. De frontale gazonmaaier kan aangebouwd wor den op de bestaande traktor Holder A 60. De aankoop van hoger vermelde machine kan geraamd worden op 200.000 F BTW inbegrepen. De nodige kredieten werden voorzien op de buitengewone begroting 1986. De financiering van deze aankoop kan geschie den met eigen middelen. De opdracht voor de levering van de machines worden gegund bij beperkte offerteaanvraag. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 2) Begraafplaatsen Aankoop containers Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Desprets Ten gevolge de aankoop van een vuilniswagen voorzien van een containerbela- dingssysteem is het nodig containers aan te kopen teneinde deze installatie maximaal te kunnen ge bruiken. Er wordt voorgesteld 11 containers aan te ko pen om te plaatsen op de verschillende begraaf plaatsen. Deze aankoop zal bijdragen tot een betere wer king van de reinigingsdienst en een goed beheer van de begraafplaatsen. De kostprijs van de 11 containers wordt ge raamd op 250.000 F BTW incl. De nodige kredieten werden voorzien op de buitengewone begroting 1986. De financiering van deze aankoop kan geschie den met eigen middelen. De opdracht voor de levering zal geschieden bij wijze van een beperkte offerte aanvraag. Wij vragen uw goedkeuring. Mevr. De Kegel We zullen dit punt graag goedkeuren omdat het een voorafgaandelijk voor stel is van dhr Raes. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. (Lees verder op pagina 2) 186. Het is niet de eerste keer en waarschijnlijk ook niet de laatste keer dat op de gemeenteraad een aantal raadsleden van de Centrumlijst openlijk te kennen geven het niet eens te zijn met een voorstel van het schepencollege. Het is zeker niet de bedoeling hier te pleiten voor een schijngemeenteraad waarin het schepen college gewoon haar beleid doordrukt zonder dat ook leden van de meerderheid van de raad hun me ning hebben kunnen kenbaar maken en verdedigen. Het is inderdaad hun taak om samen met de oppo sitie kritisch te blijven over het gevolgde beleid van het schepencollege. Toch kan niet iedereen gelukkig zijn met de huidige gang van zaken. De situatie is bijzonder vervelend en irriterend voor de mensen van de Centrumlijst in het schepen college keer op keer worden ze verpiicht zich te verdedigen tegen hun eigen raadsleden. Het is bij zonder pijnlijk omdat het voorlopig toch nog... niet gaat om leden van de Centrumlijst (maar dan wel van de «echte» PVV-strekking) die hun partij al menig keer de rug hebben toegekeerd en in feite een aparte strekking zijn gaan vormen die als het ware in de oppositie is gegaan. De vraag is dan ook onvermijdelijk waarom die leden systematisch hun eigen meerderheid moeten gaan lastig vallen op de gemeenteraad. Er zijn im mers voldoende andere mogelijkheden om hun vaak best te overwegen opmerkingen eens grondig te bekijken er zijn de verschillende commissies en de vergadering van de C.L.-fractie waarin de ge meenteraad wordt voorbereid. Bij belangrijke gele genheden zoals de beslissing over de inplanting van de polyvalente zaal worden bovendien de leden van de meerderheid eerst samengebracht. Het ontbreekt dus niet aan kansen om voorstellen te doen en het een en het ander uit te praten wanneer het nodig is. Waarom dan toch om de haverklap met opmerkingen uitpakken op de gemeenteraad om zijn eigen mensen gewoon in een vervelende positie te brengen Al evenzeer moet worden in vraag gesteld waarom de bemerkingen die in fractie of in commissie reeds zijn gemaakt nog eens wor den opgewarmd op de gemeenteraad. Of wil men gewoon hoe dan ook in de krant komen De onderliggende motieven zullen slechts met de tijd duidelijk worden. Voorlopig zijn er geen ern stige redenen om te veronderstellen dat de betrok kenen persoonlijk of in eigen naam of in naam van hun achterban de huidige meerderheid in twijfel willen trekken en dromen van een alternatief. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1