ft r'st en ^/Qams en ,\V-sQe z\né uwe 0,y Raadszitting OPENDEURDAG vjO Zestigste Jaargang Vrijdag 25 april 1986 VAN 13 MAART 1986 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 700 F* Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 31) Administratief personeel Openver klaring van een betrekking van bureauchef (m/vr) te be ven bij bevordering Vaststellen bevorderings- voorwaarden overeenkomstig het statuut Dhr Burgemeester ingevolge het overlijden van dhr R. Barbieur op 4 maart 1984, is in de forma tie van het administratief personeel een betrekking van bureauchef vacant. Wij zijn van oordeel dat het om redenen inherent aan de goede werking van de dienst noodzakelijk is deze betrekking te laten be geven. Vermits bepaalde personeelsleden voldoen aan de in het statuut gestelde vereisten voor bevor dering, zouden wij U willen voorstellen deze functie bij bevordering te laten begeven. Algemene goedkeuring met 26 stemmen (dhr Callebaut had de zaal verlaten en dhr De Bodt is niet meer aanwezig). 32) Administratief personeel Openverklanng van twee betrekkingen van opsteller (m/vr), te be geven uit de werf reserve. Dhr Burgemeester We stellen voor dit punt in geneime zitting te behandelen. Dhr Verekens Wij stellen voor dat er drie betrekkingen zouden open verklaard worden. Dhr Timmermans Dit moet trouwens. Dhr Burgemeester Dit zal nog wel komen. Dhr Timmermans En waarom nu niet Dhr Burgemeester We hebben daar onze re den voor Het voorstel om 3 plaatsen open te verklaren wordt verworpen met 18 stemmen tegen 8 (Mevr. De Kegel, dhr Daumerie en de SP) (Dhr De Rouck had de zaal verlaten. Het voorstel van het Schepencollege wordt aan vaard met 16 stemmen bij 8 onthoudingen). 33) Ronde van Vlaanderen Poiitiereglement hou. dende beperking van het verkeer. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. Geachte Voorzitter, Dhr Daumerie Wij hebben tegenwoordig al len zonder uitzondering de mond vol over tewerk stelling, over besparingen allerhande, over even wicht in de betalingsbalans, over Vlaamse solidari. teit en nog een heleboel meer van die fraaie dingen, die alle passen in het kraam van elke Vlaamse poli tieke partij. Wanneer nu al dat fraais tegelijk door één feit mee kan worden gerealiseerd zal wel nie mand a priori contra zijn. Hét feit waarover het hier gaat is de omschake ling van onze verwarmingsinstaiiaties in officiële gebouwen naar het gebruik van Kempische steen kool. Ik ben er zeker van dat ook U met verwondering en bewondering de brief van uw collega Gabriels uit Bree hebt gelezen. Dat U ook even met de ogen hebt geknipperd bij het cijfermateriaal jaarlijks 3 miljoen besparen onkosten terugwinnen in 1 jaar en 168 dagen is inderdaad opzienbarend. Misschien heeft U ondertussen ook al een kans gehad om wat meer bijzonderheden omtrent deze omschakeling te vragen én in Bree én bij de Kem pische steenkoolmijnen in Beringen. In dat geval zouden wij U dankbaar zijn met wat scherpere ge gevens omtrent de toepasbaarheid in onze Ninoofse officiële gebouwen. Mocht U die kans nog niet hebben aangegre pen, aan willen wij er bij U op aandringen om dat tegen de volgende gemeenteraad wel te doen en daaromtrent verslag uit te brengen. Wij hopen, Geachte Burgemeester, dat U posi tief staaf tegenover het geformuleerde voorstel en dat U alles in het werk zult stellen om de toepas sing ervan in concreto mogelijk te maken in onze stad. Waarvoor wij U van harte danken. Dhr Desprets In zijn schrijven van 10.02.1986 steunt dhr Jaak Gabriels zich, in zijn stelling inzake de omschakeling naar steenkool op een konkreet voorbeeld, met name de installatie van het OCMW ziekenhuis en moederhuis te Bree. Een nader onderzoek van dit voorbeeld leert ons dat deze werken wellicht in het hoger vermelde geval renderend kunnen zijn, doch geenszins als voorbeeld mogen dienen om op grote schaal de bestaande verwarmingsinstallatie te gaan omvormen voor het verbruik van steenkool als energiebron. Het aangehaalde voorbeeld geeft immers aan leiding tot tal van opmerkingen 1Inzake de prijs van de brandstof Men berekent voor het totaalverbruik van 1985 een bedrag van 4.568.836 F voor 273..192 liter stook olie aan de huidige gunstige tarieven berekend zou voor het zelfde aantal liters slechts 3.278.304 F die nen te worden betaald wat op zichzelf reeds een besparing van 1.290.532 F betekent. De konstante variatie in de prijzen van de di verse energiebronnen laat ons dus slechts op be paalde tijdstippen toe te spreken over noemens waardige besparingen. 2) Inzake het rendement van deze installatie De studie van de gemeente Bree maakt gewag van het vernieuwen van installaties van 20 a 30 jaar oud en vermeldt inderdaad een besparing van 10%. Dat deze besparing echter wordt doorverrekend voor het opmaken van het algemeen bilan bij het vernieuwen van de installatie doch met behoud van dezelfde energiebron een zelfde besparing wordt gerealiseerd. Er dient tevens op gewezen dat de stadsgebou- wen in talrijke gevallen (stadhuis, sporthal, brand weer enz.) zijn uitgerust met vrij recente installatie waarbij geen besparing door vernieuwen kan worden verwacht. 3) inzake noodzakelijke verbouwingswerken :i Stoken met steenkool impliceert dat vooreerst een voldoende grote ruimte dient voorzien voor stockage van de brandstof en anderzijds voor de opslag van verbrandingsprodukten. Het is niet te voorzien welke praktische prc- blemen en financiële implicaties deze noodzakelijke verbouwingswerken met zich zulien brengen. 4) Bijkomende personeelskosten Het is opvallend dat in de studie van de ge meente Bree geen gewag gemaakt wordt van het feit dat voor de voeding van de installatie mankracht noodzakelijk is, dit terwijl de brandstoftoevoer bij gas- en stookinstallaties automatisch gebeurt. Deze bijkomende personeelskosten dienen ons inziens bij de rendabiliteitsstudie van de operatie te worden verrekend. (Lees verder op pagina 2) De Heer Voorzitter, Johny Timmermans, de Heer Secretaris en Leden van de Raad O.C.M.W.- Ninove, organiseren in het rustoord voor bejaarden, Burchtstraat 46 te Ninove VIERDE OPENDEURDAG OP ZONDAG 4 MEI 1986 met volgend programma vanaf 10 uur tentoonstelling en verkoop van de afgewerkte creaties, welke door de bewoners van het rustoord van Ninove en Denderwindeke werden vervaardigd macraméwerk, gehaakte doekjes, lacéwerk, handwerk, tafel klederen, smyrnakussens, gebreide en gehaakte diertjes, poppetjes enz... té veel om op te noemen. vanaf 10.30 uur aperitiefconcert Een sfeervol muzikaal optreden. vanaf 12 uur en doorlopend kaasschotel met wijn en stokbrood te bekomen er is gelegenheid tot gebruik van koffie en ge bak, frisdranken, bieren aan matige prijzen. De totale opbrengst van deze dag is bestemd voor de inwoners van de lustoorden nl. kleuren TV op iedere kamer voor de valide bejaarden een «extra» reis sanitaire toiletcelien op de gemeenschappelijke kamers verfraaiing van refter en recreatiezalen aankoop materiaal voor animatie en bezigheids therapie voor de invalide bejaarden aangepast animatie materiaal. Het O.C.M.W. wil langs deze weg de integratie van onze inwoners in onze samenleving bevorderen. Uw bezoek betekent voor deze bejaarden veelal invaliden en dementen een dag van echt gelukkig zijn, een dag waarop ook «zij» eens in de algemene belangstelling staan. De Voorzitter, Johny Timmermans, hoopt dan ook opnieuw ALLE familieleden, vrienden, kennis sen, geburen, sympathisanten voor onze inwoners op deze speciale dag, opnieuw te kunnen begroe ten, zodat deze vierde opendeurdag een nieuw suc ces moge zijn. Van harte welkom &^6/

Denderklok | 1986 | | pagina 1