h st. 3/j 0\^s<2e zind uwe 6*4/ 150 jaar Congregatie van de Zusters der H. Harten te Ninove (1836 1986) Raadszitting Zestigste Jaargang Vrijdag 2 mei 1986 r «DE BLAUWE VOGEL» De korte inhoud De toneel- en filmcarrière van De Blauwe Vogel VAN 17 APRIL 1986 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het Instituut HH. Harten te Ninove voert op vrijdag 23, zaterdag 24, vrijdag 30 en zaterdag 31 mei 86 telkens te 21u30 de toneelvoorstelling op van naar Maurice Maeterlinck. De Blauwe Vogel brengt ons het avontuur van twee arme houthakkerskinderen, het meisje Mytyl en de jongen Tyltyl. Op een nacht krijgen ze het bezoek van de fee Bérylune die hen vraagt op zoek te gaan naar de Blauwe Vogei. Want alleen die vogel kan haar zieke dochtertje genezen. Om Mytyl en Tyltyl in hun zoektocht te helpen schenkt de fee een grote diamant waarmee zij alle levenloze dingen als levende wezens kunnen zien. Zo krijgen ze bij hun tocht gezelschap van het Licht, het Brood, het Water, het Vuur... en ook de Poes en de Hond zijn niet langer dieren maar pratende en denkende reisgezellen. Zo komen ze eerst in Land van de Herinnering waar Mytyl en Tyltyl hun overleden grootouders te rugvinden. De tocht gaat verder naar het rijk van de koningin van de Nacht die alle kwalen en rampen van de grote mensenwereld gevangen houdt. In de wereld van het Bos ontsnappen ze tenau. wernood aan de dood. De Tuin van de Vreugden leert wat het Geluk kan zijn. Vervolgens ontdekken ze het rijk van de Toe komst en tenslotte... Zullen de kinderen en hun reisgezellen de Blau we Vogel vinden Waar Hoe Dat vormt de spanning in dit mooie sprookjes- verhaal. Maar de echte betekenis ligt dieper wij alle maal zijn op zoek naar de Blauwe Vogel van het geluk en die tocht is duister, wonderbaar, gevaar lijk, hoopvol, mysterieus... Ligt dat geluk'in hand bereik en als je het gevonden hebt kun je het dan voor altijd vasthouden of vliegt het misschien weg De Blauwe Vogel is een uitgesproken hoop voor een leven van liefde om ons geluk aan elkaar kenbaar te maken. Het is een prachtige, ontroerende ode aan de oneindige mogelijkheden van de mens, zijn mogelijkheden en pogingen om het geluk te vangen. Het geluk verkrijgt men door kennis van de geheimen van de natuur, in het zich toeeigenen van de waarheid, maar de waarheid is oneindig en men kan ze niet vangen, noch binden, noch opsluiten of voor eeuwig veroveren de waarheid is als een vogel zo blauw. De eenvoud in de symboliek zal kinderen be koren en volwassenen kijkers tot nadenken aanspo ren Oorspronkelijk geschreven door Maurice Mae terlinck in 1906 als een kerstsprookje voor een dag blad, werd het pas voor het eerst gespeeld in Mos- cou op 30 september 1908 met als beroemde re gisseur G. Stanislavski. De eerste publicatie qe- beurde in het Engels, in 1909, en werd twee jaar later in het Parijse Théatre Rejane opgevoerd. In datzelfde jaar briacjht het Deutsches Theater 41 voorstellingen. Het stuk werd een wereldsucces, ge speeld op alle grote scènes van de wereld Sint- Petersburg, New York, Londen, Parijs... Men schat het aantal opvoeringen tot ongeveer 1800. De kos- tumes van tgorov waarin de creatie werd gespeeld worden thans nu nog bewaard in het toneelmuseum te Moskou. De componisten Cadou en Wolff zetten het bei den op muziek en er volgden verfilmingen in 1911 (Rusland A. Alexejev), 1918 (Amerika - Maurice Tourneur)1940 (Amerika - Walter Long met o.m. Shirley Temple) en 1976 (coproduktie Amerika - Rusland George Cukor met o.m. Elisabeth Taylor). Het is al bijna 19.40 uur wanneer dhr Burge meester Cosyns de zitting voor geopend verklaart. Afwezig dhr Waltniel. Verontschuldigd dhr Prieels. Mevrouwen De Kegel en De Smet hebben enige vertraging. Dhr Verekens Ik wens aan te merken dat er in het verslag niet staat vermeld dat wij gevraagd hebben dringend dhr Schoon als Voorzitter van de Jeugdraad te vervangen vermits hij een politiek man daat vervuld. Dhr Callebaut Ik heb met betrokkene al mon deling contact gehad over deze kwestie. Zondag staat dit punt aan de dagorde van het dagelijks be stuur van de Jeugdraad. Dhr Timmermans Uw antwoord geeft ons absoluut geen voldoening. Het dagelijks bestuur van de Jeugdraad heeft niets te zien met deze zaak. Het is een persoonlijke aangelegenheid ingevolge de statuten. Dhr Burgemeestr De Schepen heeft zich slecht uitgedrukt. Hij heeft vergeten te zeggen dat de Voorzitter tijdens de vergadering van het dage- lijKs bestuur, aanstaande zondag, zijn ontslag zal aanbieden. Dienst Openbare Werken. 1) Bditengewone onderhoudswerken aan de KWS- verhardingen te Aspelare, PSekkersstr^at en Wildendries Splitsing opdracht Goedkeu ring principe. Dhr Durant Bij Gemeenteraadsbeslissing van 18 april 1985 werd het uitvoeren van buitengewone onderhoudswerken aan de Wildendries en de Plek kersstraat te Aspelare principieel goedgekeurd. Bij Collegebeslissing van 10 juli 1985 werd het Studiebureau pvba Luc Van De Sype, ontwerper te Haaltert, onderhands aangesteld voor het opmaken van het ontwerp. Bij de studie van het ontwerp werd vastgesteld dat de huidige KWS-verhardingen die over de ganse oppervlakte barsten vertoont, aangelegd werd op een verharding in natuurkeien. Oorspronkelijk werd slechts een overlaging vooropgesteld, welke optie wegens de degradaties van de KWS-verharding geen duurzame oplossing betekent en dat de kantstrook zich eveneens zeer snel aftekenen in de KWS-verharding. Het lijkt aangewezen een nieuwe conceptie voor deze werken te weerhouden en uit technische over wegingen afzonderlijke ontwerpen op te maken. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans Op 18 april 1985 werden de werken hier principieel voorgebracht. We hebben ons toen bij de stemming onthouden omdat we van oordeel waren dat voor het profijt van de stad meer dere van die herstellingswerken moesten samenge voegd worden. Die werken werden door uw dien sten niet ten gronde voorbereid. Een grondplan zit niet in het dossier. Blijkbaar zijn er in Ninove geen on werpers meer te vinden. Wij zullen ons ook nu onthouden. Dhr Durant Er moet prioriteit aan bepaalde wegen worden gegeven. Maar detail van de werken kunt ge vooraf niet geven, dat kunt ge maar als de zaak definitief wordt aangepakt. Betrokken aanne mer kwam er zich over beklagen dat hij vroeger niet veel werk van de stad Ninove kreeg. Nu gaat het h.er over enkele werken van beperkte omvang en opdrac°hteWnerPer 90ad Sne' Werk van zi* Dkr timmermans De ontwerpers van Ninove werken ciok goed als ge ze tijdig aanport. gen °°p)d9ekeurd me' 20 stemmen bij 7 onthoudin. 2) Verbeieringswerken aan de Kantonstraat, buurt, weg nr 3deel in de deelgemeente Neigem Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van waarden"3" 0pdraCht Goedkeuring voor. rinHo0hr DiUr?nt Ingevolge de strenge winterpe. node werd de verharding van de Kantonstraat te Neigem ernstig beschadigd. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1