d e zin Raadszitting Vrijdag 6 juni 1986 Zestigste Jaargang VAN 29 MEI 1986 Administratieve punten worden in recordtempo afgewerkt JAARLIJKSE AUTOWIJDING Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 3400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het was al 19.40 uur toen dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend verklaart. Verontschuldigd dhr Van Eesbeke. Afwezig dhren Waltniel en De Spiegeleer. Dhren Van Eeckhout en De Rouck hebben eni ge vertraging. Dhr Prieels Daar ik op vorige zitting afwe zig was wens ik graag nog een verduidelijking over het verdaagd dossier van de stadsherwaarderinq Koepoortstraat enz... Als ik het verslag goed heb begrepen blijft dit dossier volledig bestaan maar worden er de gebouwen «Sigtay» en «De Waag» aan toegevoegd. Dhr Desprets Zo is het inderdaad. Dhr Verekens Hoe is het met de zaak van de Jeugdraadvoorzitter Schoon en is er al nieuws van de NMBS in verband met mijn tussenkomst over de spoorwegdoorgang in de Savooistraat Dhr Durant Wij kregen nog geen antwoord van de NMBS. Dhr Callebau Dhr Schoon heeft zijn ontslag aangeboden. Dhr Verekens Dank U. Dienst Ruimtelijke Ordening 1) Kerkfabriek O.L.V. Lieferinge Uitbrengen ad vies over verkoop van canadabomen. Dhr Desprets In zitting van 6 oktober 1985 besliste de Raad van de kerkfabriek O.L.Vrouw te Lieferinge machtiging te vragen voor de verkoop van 62 canadabomen, aeleaen te L iaforinnzs r\n derwindeke. Een kohier van lasten en voorwaarden en een schattingsverslag waarbij de waarde wordt geraamd op 220.170 F, werd bij het dossier gevoegd. De opbrengst van deze verkoop zou worden be steed aan de aankoop van nieuwe bomen voor her- aanplanting en aan de verbetering van de verwar mingsinstallatie in de parochiekerk. Wij vragen uw gunstig advies. Goedgekeurd met 20 stemmen bij 6 onthoudin gen (SP): 2) K.erkfabriek St. Theresia te Ninove Uitbren gen advies nopens het principe tot verniewing van de elektrische, en geluidsinstallatie. Dhr Desprets De elektrische installatie in de parochiekerk St. Theresia te Ninove is totaal ver ouderd de installatie voldoet niet meer aan de hui dige normen en dient te worden vernieuwd. In zitting van 5 januari 1986 besliste de Raad van de Kerkfabriek Sint Theresia goedkeuring te hechten aan het principe tot ver nieuwen van deze installatie de nodige toelagen en financiële tussenkomst vanwege de toezichthoudende overheden te vra gen het bureel der kerkmeesters opdracht te geven een ontwerper aan te stellen. In zitting van 6 januari 1986 besliste het bureel der kerkmeesters het Ingenieursbureau pvba Lau- reys uit Denderleeuw aan te stellen als ontwerper voor deze werken, onder voorbehoud van goedkeu ring door de hogere overheid. Wij vragen uw gunstig advies. Mevr. De Kegel Mag ik vragen een brief te richten aan ai de Kerkfabrieken van Ninove met het verzoek zoveel mogelijk mensen van de stad te werk te stellen. Dhr Evenepoel Die opmerking werd ook in het Schepencollege gemaakt. Dhr Desprets We zullen dit verzoek aan de Kerkfabrieken over maken. Dhren Van Eeckhout en De Rouck nemen hun plaats in. Goedgekeurd met 22 stemmen bij 6 onthoudin gen (SP): 3) Kerkfabriek St. Theresia te Ninove Uitbren gen advies nopens de aanstellihg van een ont werper voor de vernieuwing van de CV.instai. latie. Dhr Desprets In zitting van 7 april 1985 hechtte de Raad van de kerkfabriek St. Theresia Ninove goedkeuring aan het principe tot vernieu wen van de C.V.-installatie in de parochiekerk. De Raad verleende in zitting van 19 september 1985 gunstig advies inzake hoger vermeld besluit. Op 6 januari 1986 besliste het bureel der kerk meesters het Ingenieursbureau pvba Laureys uit Den derleeuw aan te stellen als ontwerper van deze wer ken, onder voorbehoud van goedkeuring door de Wij vragen uw gunstig advies. Goedgekeurd met 22 stemmen bij 6 onthoudin gen (SP): zake opgemaakt. De nodige kredieten werden voorzien op de be groting 1986. Voor het uitvoeren van deze werken kunnen /0% toelagen worden bekomen evenals een lening met staatswaarborg en rentetoelagen. Wij stellen U voor Het principe tot uitvoeren van uitbreidings- en aanpassingswerken aan de gebouwen van de stede lijke kleuterschool, Parklaan te Ninove, goed te keu ren. Het College te machtigen een ontwerper aan te stellen. De hoogst mogelijke toelagen evenals een le ning met staatswaarborg en rentetoelagen aan te vragen. Mevr. De Kegel Hebt U zelf dit initiatief ge nomen Dhr Desprets Het is een initiatief van de Schepen van Onderwijs. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. (Lees verder op pagina 2) BROEDERSCHAP VAN SINT.KRISTOFFEL VOOR AUTOMOBILISTEN POLLARE 4) Stedelijke kleuterschool Parklaan te Ninove Uitbreidings- en aanpassingswerken Goed. keuring principe Machtiging tot het aanstel, len van een ontwerper Aanvraag om toela gen. Dhr Desprets Het gebouw waarin de stede lijke kleuterschool, Parklaan te Ninove, is gehuis vest voldoet niet meer aan de aktuele noden. Meer bepaald is er gebrek aan een overdekte speelzaal, een beperkte kooknis, berging en aange past sanitairbovendien moeten de vlakke daken van de annexen worden vernieuwd. Om aan deze noden tegemoet te komen werd door de dienst ruimtelijke ordening een voorstel ter De parocniekerk van Pollare is toegewijd aan de H. Kristoffel, patroon van de weggebruikers. Een Broederschap van St-Kristoffel werd opgericht in 1937 en tientallen jaren reeds gaat in de junimaand de St.-Kristoffelbedevaart door. Hiermede wil men kans geven tot ernstige bezinning omtrent onze menselijke gedragingen in het drukke wegverkeer. De bedevaartmis gaat door op zondagen 15 en 22 juni telkens om 10 uur. Na de viering worden de auto's, moto s en fiet sen gezegend. De eerste zondag is er een gratis tombola voor de leden van de Broederschap. De in schrijving voor de tombola gebeurt op de koer van het Parochiaal Centrum (onmiddellijk na de mis) door de voorlegging van de lidkaart. Wie lid wil worden kan dit doen door een overschrijving van 200 F op postrekening 000-0413500-86 voor «Broe derschap van Sint-Kristoffel» te 9401 Pillare, of door de aankoop van een lidkaart juist vóór de aanvang van de tombola. - w w v I- i uvui i <GiC.

Denderklok | 1986 | | pagina 1