d e z\u u/ciam 5 Raad szitting Zestigste Jaargang Vrijdag 4 juli 1986 VAN 29 MEI 1986 Voetbal- en kermisperikelen Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F* Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 26) Vraag van Mevr. De Kegel naar de stand van zaken i.v.m. het toegankelijk maken voor minder validen van de openbare gebouwen in Ninove. Mevr. De Kegel Op 30 mei 1985 werd door de Gemeenteraad het voorstel tot toegankelijk ma ken voor mindervaliden van alle openbare gebouwen goedgekeurd. Graag vernam ik, na 1 jaar, wat tot hiertoe ge beurde om dit voorstel waar te maken. Dhr Desprets Dat wordt in orde gebracht. Mevr. De Kegel En wat gaat ge doen mei de trappen aan het politiebureel Dhr Burgemeester Ik ben met U akoord hoor. Maar voor de dienst bevolking enz... hebben we het nodige gedaan en in de loop van een jaar heeft geen enkele mindervalide er gebruik van gemaakt. Mevr. De Kegel Ge ziet het toch altijd niet. Dhr Burgemeester De telefoniste ziet het. Mevr. De Kegel Het is hier toch goedge keurd. Dhr Desprets En het zal ook gebeuren. 26.1) Voorstel van dhr Timmermans tot het verle. nen van machtiging aan het Schepencollege om tot onteigeningen over te gaan in de sportzone «De Kloppers». Dhr Timmermans Mijnheer de Burgemeester, waarde Collega's, Op de raadszitting van 19 september 1985 werd het voorstel van het schepencollege ter goedkeu ring voorgelegd een ontwerper aan te stellen voor net opmaken van een B.P.A. ter uitbreiding van de sportinfrastructuur «De Kloppers», gelegen Burcht- damweiden te Ninove-Meerbeke. Uiteindelijk bejefkten wij overeenkomst over een door mij ingediend tegenvoorstel, geen B.P.A. te laten opmaken (gelet op de 2 a 3-jarige duurtijd voor goedkeuring) maar de inplanting en onteige ning te realiseren via het daartoe speciaal voorzien art. 20 (onteigeningen ten algemene nutte) in de wet op stedebouw. Op 28.03.1986 liet de administratie van Ruimte lijke Ordening en Landschapsinrichting het stadsbe stuur weten dat de uitbreiding van de sportinfra structuur «De Kloppers» mogelijk is bij toepassing van art. 20 van het KB dd. 28.12.1972. Wij zijn thans opnieuw reeds einde van de maand mei, zonder dat op de agenda van deze Raad enig initiatief tot onteigening werd vermeld. Gelet op voormelde positieve beslissing dient nochtans dringend werk gemaakt 1) van de noodzakelijke onteigeningen 1.1) bijminnelijke overeenkomst; 1.2) of langs gerechtelijke weg (op basis van goed te keuren onteigeningsplan, bij toe passing van voormeld art. 20). 2- van het voorontwerp der uit te voeren werken. Ik stel dan ook concreet voor om het schepen college te machtigen aanwervingen in der minne te realiseren en de voorbereidingen te treffen om bij de volgende gemeenteraadszitting het onteige ningsplan te laten goedkeuren op basis van art. 20 van het K.B dd 28.12.1972, mogelijk noodzakelijk voor eventuele gerechtelijke onteigeningen. Buiten en boven elke partijpolitieke overweging om, verzoek ik het schepencollege en de meerder heid, werk te maken van deze noodzakelijke realisa tie, liefst dus in samenspraak met de oppositie. Deze realisatie is een aangelegenheid van ai- gemeen belang, wars van elke politieke benade ring. indien het schepencollege trouwens zelf de opeenvolgende, noodzakelijke initiatieven neemt, dan moeten wij als gemeenteraadsleden zelf ons initiatiefrecht niet gebruiken... Als medewerker bij V.K. Ninove ken ik de ter reinmoeilijkheden waarvoor de verantwoordelijken zijn geplaatst. Een groot gedeelte van onze collega gemeenteraadsleden kennen dit probleem eveneens of zijn er zich terdege van bewust. Laten wij dus niet langer talmen en eventueel door overleg binnen deze Raad en het V.K.-bestuur, tot zo spoedig mogelijke en definitieve besluiten en dus realisatie komen. Naast mekaar praten heeft niet langer zin. Dat doen wij reeds méér dan drie jaar. Dhr Desprets Aangezien de stad inderdaad vanwege de Administratie voor Ruimtelijke Ordening en Leefmilieu de bevestiging kreeg dat voor de uit breiding van de sportinfrastruktuur of de «Kloppers», art. 20 van het KB van 28.12.1972 van toepassing kan worden gebracht (met andere woorden, dat bij komende sportvelden in een daarvoor oorspronkelijk niet bestemde zone mag worden voorzien) werd na bespreking in het college het volgende voorgesteld aan de ontwerper, de Gemeentedienst van België wordt opdracht gegeven om een onteigenings- plan op te stellen, teneinde het mogelijk te ma ken de percelen welke niet door minnelijke schik king kunnen worden aangekocht, te verwerven er zal niettemin ondertussen met alle eigenaars van de betrokken percelen kontakt worden opge- nomee, met het oog op het treffen van een min nelijke schikking inmiddels werd aan dhr Ontvanger der Registra tie en Domeinen gevraagd een schattingsverslag van de te verweren percelen op te maken. Ik kan echter niets beloven tegen de volgende zitting. Dhr Timmermans Ik dank U en hoop nu zelf geen initiatief meer te moeten nemen om de zaak een stapken verder te duwen. Dhr Prieels Alles wat er komt bij kijken moet onderzocht worden en daarmee kan de zaak maar stapken na stapkeri vooruit. 26.2) Voorstel van dhr Schorreel i.v.m. de maatre. gelen die door de stad dienen genomen te wor den om de schadelijke gevolgen van de zure neerslag tegen te gaan. Dhr Schorreel leest dan een tekst voor die wij reeds in een vorig nummer integraal overnamen. Dhr Desprets Bij sommige voorstellen kan ik inkomen. Uw voorstel is vatbaar voor een ernstig onderzoek. Dhr Schorreel Ik neem daar akte van en hoop de weerslag van uw onderzoek terug te vinden in het eerstvolgend begrotingsontwerp. Dhr Durant Ik meen dat dergelijk beleid moet gevoerd worden op regionaal vlak. 28.3) Interpellatie van dhr Verekens tot dhr Schepen van Feestelijkheden i.v.m. het toelaten van het foorkraam «Sarah Inoui» tot de jongste Sink, sent oor. Dhr Verekens Mijnheer de Burgemeester, Mijnheer de Schepen van Feestelijkheden, Waarde Collega s, Het is geenszins mijn bedoeling om van deze gelegenheid gebruik of misbruik te maken door het opvoeren van een theaterstukje of het houden van een komische conférence, alhoewel het onderwerp van mijn tussenkomst zich daar uitstekend zou toe lenen. Neen, ik doe zulks dus niet, want voor mij komt het er in de eerste en enige plaats op aan dat die gene die daar binnen het stadsbestuur politiek of administratief verantwoordelijk voor is, in de toe komst kieskeuriger, of beter nog uitgedrukt, alerter zou optreden bij de keuze van de attracties voor de verschillende kermisforen. Bij een bezoek aan de markt tijdens de jongste Sinksenfoor vond ik het reeds een zielig tafereel poney's, voor karretjes gespannen, voortdurend rond jes te zien draaien, weliswaar tot groot jolijt van het jonge volkje, maar dan toch nog meer tot het finan ciële genoegen van de foorreiziger-eigenaar. Hier is uiteraard een taak weggelegd voor de dierenbescherming en ik iaat het in het midden of een stadsbestuur zich dergelijke rol moet aanmeten. Waar een stadsbestuur nochtans wél moet op treden, vooral wanneer het daar zelf bij betrokken is, dat is wanneer de waardigheid van de mens ern stig in het gedrang wordt gebracht en dat is wat niet alleen naar mijn mening maar naar deze van verschillende andere mensen gebeurd is gedu rende de recentste Sinksenfoor. Ik ben nog niet zo vlug verbaasd over het lef en de inventiviteit vari sommige mensen om uit alles geld te kloppen, maar wanneer menselijke gebreken daartoe moeten dienen, dan voel ik mij toch op zijn minst ongemakkelijk en tegelijk teleurgesteld over het gebrek aan een minimum aan moraliteit en res pect t.a.v. de medemens. Voor de collega's die de Sinksenfoor hebben gemist en voor wie het niet zo duidelijk overkomt, (Lees verder op pagina 2) e«b/

Denderklok | 1986 | | pagina 1