d vu e z\u Raadszitting EDIT ORIAAL Zestigste Jaargang Vrijdag 8 augustus 1986 VAN 26 JUNI 1986 Het gevaar van boerenbedrog. Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Dienst Ruimtelijke Ordening 8) Uitbreidïngs- en aanpassingswerken stadsma. gazijn Goedkeuring principe Aanvraag om toelagen Machtiging aanstellen ontwerper. Dhr Desprets De gebouwen van het stadsma- gazijn, P. De Montplein en D. de Bodtkaai te Ninove, bevinden zich in erbarmelijke toestand; bovendien kampen de aldaar gehuisveste diensten in ruime ma te met plaatsgebrek, zowel qua binnen- en buiten ruimte. Om aan deze problemen een oplossing te bie den ware het noodzakelijk aan hoger vermelde ge bouwen uitbreidings- en aanpassingswerken uit te voeren. Door de dienst Ruimtelijke Ordening werd een bouwprogramma terzake opgesteld. Voor het uitvoeren van deze werken kunnen 30% toelagen worden bekomen. In de eerstkomende begrotingswijziging zullen de nodige kredieten worden voorzien voor de studie kosten en de erelonen. De definitieve kredieten kunnen worden vastge legd na het opmaken van het voorontwerp. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr Callebaut had even de zaal verlaten). 9) B.P.A. Denderhoutembaan Wijziging Voor lopige aanvaarding. Dhr Desprets Bij KB van 7.1.1966 werd het BPA nr. 6 Denderhoutembaan goedgekeurd en een eerste maal gewijzigd bij KB van 10.6.1970. Op 6.10.1977 besliste de Raad een aanvraag tot wijziging van voornoemd BPA in te dienen welke bij K.B. van 26 februari 1979 werd bekrachtigd. Op 11.10.1979 hechtte de Raad voorlopige goedkeuring aan het gewijzigd voorstel: Na het openbaar onderzoek van 14.11.1979 tot 17.12.1979, waarbij bezwaarschriften werden inge diend, werd het dossier op 4.12.1980 overgemaakt aan de Regionale Commissie voor advies. Het ontwerp BPA werd door de commissie be handeld op 19.1.1981 en op 27.3.1981 werden aan de stad de opmerkingen terzake gemeld. Gezien werd vastgesteld dat de noodzaak tot het verwezenlijken van een parking rechtover de ingang van het kerkhof, kant Denderhoutembaan zich niet meer opdrong, besliste het College op 22 juni 1982 de voorziene strook wegenis aldaar te re duceren van 39 tot 14 m. In zijn schrijven van 12 oktober 1982 wijst dhr Gouverneur op de bevoegdheid van de gemeente raad terzake. In zitting van 27.6.1985 besliste de Raad het ontwerp BPA te wijzigen overeenkomstig de opmer kingen van de Regionale Commissie voor Advies en voor wat betreft de wegenis rechtover de inqanq van het kerkhof. Derhalve stellen wij U voor het aangepast ontwerp van het BPA nr. 6 Den derhoutembaan (wijziging), in herziening gesteld bij KB van 26.2.1979, voorlopig te aanvaarden het dossier overeenkomstig de wetgeving terza ke te onderwerpen aan een openbaar onderzoek na net openoaar onderzoek het dossier over te maken aan de Regionale Commissie voor Advies. Dhr Desprets Het perceel achter de Lange- muren is eigendom van de stad. Daar zou een weg kunnen aangelegd worden zodat de bewoners van de Langemuren een garage zouden kunnen plaatsen. Dhr Timmermans Er is niet voldaan aan de opmerkingen van de Regionale Commissie en deze Raad moet zijn motivering verklaren voor de afwij king van het Gewestplan. Anders kunt ge niet vooruit. De weg achter de Langemuren zal maar kun nen gelegd worden als die kant van het BPA wordt gerealiseerd. Dhr Desprets We kunnen wel vooruit. Dhr Timmermans Ook akkoord dan. Mevr. De Kegel Toen jk het dossier wilde raadplegen was het er niet. Dhr Desprets Excuus, het lag toen bij mij. Algemene goedkeuring met 26 stemmen (Mevr. De Smet en dhr De Rouck hadden de zaal verlaten). Dienst Cultuur, Sociale Zaken en Welzijnszorg 10) O.C.M.W. Goedkeuring aanpassing reglement van inwendige orde op het beheerscomité van de verzorgingsinstelling. Dhr Van Eeckhout Door de Raad van Maat schappelijk Welzijn werd in zitting van 26 maart '86 goedkeuring gehecht aan de aanpassing van het re glement van inwendige orde op het beheerscomité van de verzorgingsinstelling. ieder raadslid heeft een aangepast reglement ontvangen. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. (Dhr Stevens neemt zijn plaats in). 11) Goedkeuring medeoprichting en toetreding tot de vzw «V.V.V.-Ninove». Dhr Van Eeckhout De stad Ninove is momen teel iid van de vzw «V.V.V. De Denderstreek» en van de vzw Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen. Meer en meer wordt voor de bevordering en de valorisering van het toeristisch patrimonium be- roep gedaan op plaatselijke verenigingen. De Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen dringt trouwens aan op de oprichting van plaatselij ke VVV's, wat anderzijds het voordeel biedt dat subsidies kunnen verkregen worden door de Fe deratie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen, o.m. voor het uitgeven van toeristische folders, het organiseren van allerlei activiteiten enz. personen kunnen betrokken worden bij het beleid 194. Voor de meeste landgenoten zit de vakantie er reeds op. Ondertussen heeft de regering tegen een rekordtempo een reeks saneringen uitgewerkt. Het fameuze Pinksterplan dat volgend jaar 195 mil jard zou moeten besparen, krijgt steeds meer vorm. indien die maatregelen in mei of september worden uitgevaardigd zouden pendelaars plots weer vast zitten in onze hoofdstad tengevolge van een onverwachte aktie van het openbaar vervoer zouden radio of TV voor een paar minuten of een hele dag onderbroken worden of zou er weer geen post zijn. In september zal het in bepaalde kringen dik in de verf worden gezet dat «de regering nog eens heeft toegeslagen terwijl iedereen niets vermoedend genoot van die toch wel verdiende vakantierust.» Je kan de regering wel geen ongelijk geven. Zij heeft na een moeizame inspanning haar plan opgesteld en door het parlement gekregen, Het vroeg meer dan zes maanden. Nog nooit was een bezuinigingsplan in ons land zo omvangrijk en zo goed voorbereid. Het formuleren van de besparin gen en saneringen in konkrete besluiten is echter al even belangrijk. Daarin wordt immers gezegd wie wat inlevert. Het moet voor de ministers heel wat gemakke lijker zijn om die maatregelen te nemen in het kli maat van rust en sereniteit die een vakantie biedt. Wanneer je dagen aan één stuk belangrijke maat regelen moet bekend maken, uitvaardigen en aan het publiek bekend maken is het veel gemakkelijker om kalm en beredeneerd tewerk te gaan. Je wordt immers niet gekonfronteerd met betogingen, allerlei akties, telefoontjes van drukkingsgroepen die ieder een willen laten inleveren behalve zichzelf.. Ook de ministers zijn nu voor een paar weken met vakantie. Zij hebben het verdiend. Wij hebben misschien veel kritiek die vaak terecht is op onze politici... maar velen zouden bedanken voor hun druk leven, eindeloos onderhandelen en de niet aflatende strijd om de politieke positie te handha ven. Ook al verdienen zij geen onaardig centje. Bovendien moeten zij zich geen illusies maken. In september zal de politieke en sociale wereld weer op stelten staan. De socialist Toback verklaart dat hij de ambitie heeft deze regering te doen val len. Groot nieuws is dat niet. Zeker als je weet dat de SP reeds vijf jaar heeft met de vingers zitten draaien in de oppositie. Het zal hard tegen hard gaan. Slaagt de rege ring er in de eerstvolgende maanden overeind te blijven dan is het mogelijk dat zij haar termijn of (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1