k rist en IT] S 6^ Raad szitting Z>alige JCoogdag Zestigste Jaargang Vrijdag 15 augustus 1986 VAN 26 JUNI 1986 Stookolie kopen of wachten AAN AL ONZE LEZERS Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 d e Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. werken in de Vanderschuerenstraat te Neder. Q J Q R I A A L hasselt. 18) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van de aankoop van twee lichte bestelwagens ten behoeve van de politiediensten. Dhr Torrekens Bij besluit van de Gemeente raad van 5 december 1985 werd beslist om een lichte bestelwagen aan te kopen voor de politie dienst. Door het college werd op 8 januari 1986 beslist dat alle Ninoofse firma's zouden worden ge raadpleegd. Deze opdracht werd gegund aan de firma Ni- nove-Motor voor de som van 460.000 F, BTW inclu sief. Bij gemeenteraadsbeslissing van 13 maart 1986 werd evenwel beslist om een tweede wagen aan te kopen, gezien de staat van het wagenpark van de politie. Deze opdracht zou onderhands worden ge gund. In zijn schrijven van 3 april 1986 deelde dhr Gouverneur mee dat de getroffen beslissing geen aanleiding gaf tot opmerkingen. Het schepencollege gunde de opdracht op 10 juni 1986 aan de firma Ninove-Motor voor de prijs van 440.000 F, BTW inclusief. Er dienen echter nog toebehoren aangekocht te worden ten bedrage van 60.000 F. Voor het vereffenen van deze uitgaven is het noodzakelijk dat er een lening wordt aangevraagd bij het Gemeentekrediet van België, ten bedrage van 960.000 F. Deze lening is terugbetaalbaar op 5 jaar. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 19) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van de kosten verbonden aan de grondverwer. vingen ih de Kerkhofstraat te Outer. Dhr Torrekens Bij besluit van de gemeente raad dd. 17 april 1986 werd machtiging verleend om tot grondinnemingen te mogen overgaan langsheen de Kerkhofstraat te Outer dit met het oog op het uitvoeren van wegenwerken. De kostprijs van deze grondinnemingen be draagt afgerond 4.027.000 F, als volgt samengesteld: Grondinnemingen 3.641.473 Ereloonnota van dhr W. Dhondt voor het opmaken van het onteigeningsbundel 312.101 Ereloonnota Ontvanger Registratie en Domeinen voor het opmaken van schattingsverslagen 72.750 Voor het dekken van deze uitgaven zijn wij verplicht een lening aan te gaan van 4.027.000 F, terugbetaalbaar op 20 jaar, bij het Gemeentekrediet van België. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 20) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van hef stadsaandeel in de kosten der wegenis- Dhr Torrekens Bij beslissing van het sche pencollege van 22 augustus 1978 werd het Studie bureau L. Van De Sype uit Haaltert aangesteld als ontwerper. Bij raadsbesluiten van 22 januari 1981 en 18 februari 1982 werd het ontwerp goedgekeurd. Het ontwerp werd definitief goedgekeurd op 19 septem ber 1985 en er werd tevens beslist om de opdracht te gunnen bij wijze van een openbare aanbesteding. Het schepencollege besliste om een overeen komst te onderschrijven op basis van het modelkon- trakt vastgesteld door de Bestendige Deputatie; de vroegere overeenkomst werd hierdoor vervangen. Op 4 december 1985 werd de opdracht toege wezen aan de pvba Beernaert's Werken te Sint- Niklaas tegen de som van 38.054.351 F, BTW inclu sief. De bijkomende aanpassingswerken aan de wa terleiding werden goedgekeurd door de gemeente raad op 13 maart 1986. Uit het schrijven van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap blijkt dat er een staatstoe- lage kan bekomen worden van 21.431.000 F. Voor erelonen, herzieningen en algemene onkosten kan een bedrag worden voorzien van 2.945.649 F, zodat de totale kostprijs komt op 41.000.000 F. Het is noodzakelijk dat er voor het stadsaandeel zijnde 19.569.000 F een lening wordt aangevraagd bij het Gemeentekrediet van België, die terugbe taalbaar is op 20 jaar. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans Is de studie van de voet paden nog niet klaar Dhr Durant De opdracht is gegeven. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr Neuckermans had de zaal verlaten). 21) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van de aankoop van informaticamaterieel t.b.v. de stedelijke technische- eh beroepsleergan gen. Dhr Torrekens Bij gemeenteraadsbesluit van 17 april 1986 werd de aankoop van informaticama- teriaal goedgekeurd en de wijze van gunnen van de opdracht werd vastgesteld in diezelfde zitting. De aan te kopen informatica-apparatuur is een uitbrei ding van die aangekocht in 1984. Op 27 mei 1986 werd de opdracht door het schepencollege gegund aan de pvba Danmark Com puter Systems, Ninove, tegen de prijs van 447.273 F, BTW inbegrepen. Voor de financiering van de aankoop is het noodzakelijk dat er een lening wordt aangevraagd bij het Gemeentekrediet van België ten bedrage van 448.000 F, afgerond. Deze lening is terugbetaalbaar op 20 jaar. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Daumerie Is er geen dubbel gebruik voor dit materiaal Dhr Beeckmans Het zijn verschillende cur sussen in de respectievelijke scholen. (Lees verder op pagina 10) 195. Er wordt de laatste weken nogal wat «gespeku- leerd». Gaan de olieprijzen opnieuw dalen of is de kleine opvering na het zoveelste OPEC-akkoord maar tijdelijk De vraag die iedereen zich stelt is het nu hét ogenblik om onze wintervoorraad stookolie binnen te doen Wie de evolutie van de olieprijzen de laatste zes maanden juist voorspelde heeft heel wat geld kunnen sparen. Wie stookolie vlug insloeg wanneer die daalde van 14 naar 12 frank en dacht een gunst koopje te doen kwam aardig bedrogen uit. Immers, zij die tot vorige week hebben gewacht konden aan minder dan zes frank kopen. In de hypothese dat je voor één winter 5.000 liter nodig hebt is dat algauw een besparing van 30.000 frank. Een veertiende maand die je cadeau wordt gedaan door de NV OPEC en Co. Het is aardig meegenomen. Misschien is het mooie liedje reeds voorbij, misschien blijft het nog even duren. Het is hoe dan ook onwaarschijnlijk dat de olieprijzen over een paar maanden op het rekordniveau van vorige jaren terugkeren. Maar het is ai even onwaarschijnlijk dat diezelfde prijzen op langere termijn op het ongewoon lage niveau van dit jaar blijven. Er is enerzijds een struktureel overschot op de oliemarkt. Met steeds efficiëntere exploitatietechnie ken vonden hoe langer hoe meer landen het zwarte goud in hun ondergrond. De hoge prijzen op de internationale oliemarkt (tot 28 dollar per vat van 159 liter) maakten zelfs de ontginning van olie op zee en van minder rendabele putten interessant. Daartegenover stond het dalend verbruik in de we reld. De bedrijven namen energiebesparende maat regelen, iedereen begon zijn huis te isoleren en het was gedaan om in de winter met open venster de straat mee te verwarmen. De auto's gingen boven dien steeds ekonomischer rijden. Anderzijds wordt met superlage prijzen van van daag (10 dollar) nauwelijks nog naar nieuwe olie velden gezocht en heel wat minder rendabele putten moeten nu dicht. Geleidelijk aan zal het aanbod van olie dan ook moeten afnemen. Heel wat industriën die tot nu toe op steenkool of aardgas draaiden, (Lees verder op pagina 2) I "«J "«II I I

Denderklok | 1986 | | pagina 1