h rist Wq cims \J Hemerijckx - Veertiendaagse van 3 tot 19 oktober 1986 Raad szitting Zestigste Jaargang Vrijdag 22 augustus 1986 20 JAAR DAMIAANAKTIE IN GROOT-NINOVE VAN 26 JUNI 1986 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Twintig jaar is het geleden dat onze stads- en streekgenoot Dr. Hemerijckx, ereburger van Ninove, nationaal gehuldigd werd in zijn geboortestad (30 januari 1966) omwille van zijn totale inzet voor de melaatsen, gans zijn leven lang. De stad Ninove en de Damiaanaktie nationaal nemen nu het initia tief om dit met een aantal activiteiten passend te herdenken. Twintig jaar ook is de Damiaanaktie Ninove plaatselijk actief om haar steentje bij te dragen tot het oplossen van het melaatsenprobleem. Zij wil hul de brengen aan haar trouwe «twintigjarige» mede werkers. Het resultaat wordt een Hemerijckx-veertien- daagse van vrijdag 3 oktober tot zondag 19 oktober 1986 met volgend programma huide aan het Dr. Hemerijckxmonument. onthullen van een gedenksteen op het geboorte huis van Dr. Hemerijckx. academische zitting met huldiging van de trou we medewerkers, opening van tentoonstelling Dr. Hemerijckx, gevolgd door receptie. benefietconcert door Franpois Glorieux met vol ledig orkest. Om de kosten van één en ander te dekken werd 'n rekening geopend op naam van het «Huidecomité Dr. Hemerijckx». U kan ons concreet helpen door een storting op volgend rekeningnr 293-0221203-01. Wij zorgen ervoor dat het geld op de meest economische manier wordt gebruikt. Wat eventueel overblijft gaat naar de projecten die door «onze» Dr. Hemerijckx werden opgericht in Zaire en India. Dank bij voorbaat en tot in oktober Dienst Ontvaftgerij 26) Goedkeuring dienstjaarrekening over 1985. Dhr Torrekens Mijnheer de Voorzitter, Waarde Collega's, De dienstjaarrekening 1985 die bij dit agenda punt aan Uw goedkeuring wordt voorgelegd is de weergave van het eerste jaar geautomatiseerde boek houding. Deze boekhouding is nog in volle evolutie en heeft, in de loop van het voorbije jaar, nog enkele aanpassingen moeten doormaken, ingevolge de au- tomatisatie werd ook de voorstelling van deze reke ning gewijzigd, een voorstelling wellicht waaraan wij enigszins hebben moeten wennen. De enkele onnauwkeurigheden niet te na gesproken, meen ik toch te mogen stellen dat deze versie een overzich telijk beeld geeft van de talrijke bewerkingen die in dit omvangrijk document werden samengebracht. Vertrekkend van het vermoedelijk boni, zowel voor de gewone als voor de buitengewone dienst vermel den de eerste bladzijden de vastgestelde rechten en de uitgaven die nog betrekking hebben op de vorige jaren, terwijl de begrotingswijzigingen die gedurende het jaar 1985 werden goedgekeurd, af zonderlijk als nieuw aangevraagde kredieten in de rekening werden opgenomen. Sinds het in voege treden van de geautomati seerde boekhouding zijn bepaalde werkwijzen aan gepast en worden voortaan de aanwendingen op een andere manier geboekt. Tevens worden alle be- stellingsaanvragen gecentraliseerd op de financiële diensten, wat voornamelijk het voordeel biedt dat de aanrekeningen beter in de hand worden gehou den en dat kredietoverschrijdingen kunnen worden voorkomen. Een volgende stap zou kunnen zijn de centralisatie van alle inkomende fakturen op de re- kendienst om zodoende nog efficiënter de beheer sing en de controle van de financiële verrichtingen te kunnen volgen. In de laatste jaren is er in de financiële toe stand van de stad een zekere geruststellende stabi liteit waar te nemen, gezien de gecumuleerde uit komst van de voorbije dienstjaren een boni vertoont dat rond de 40 miljoen schommelt. Het gecumuleerd resultaat van deze rekening is, op 100.000 frank na, hetzelfde als in 1984. Opmerkelijk is ook dat in eigen dienstjaar het resultaat positief is, nog steeds verbetert, en thans een boni vertoont van 16,8 mil joen. Naast het feit dat nog steeds 45% van de mid delen waarover de stad beschikt moet besteed wor den aan de aflossing van de leningen en de beta ling van de interesten op de nog uitstaande schuld, dient verder bijzondere aandacht gegeven aan de toenemende personeels- en werkingskosten zonder de financiële evolutie uit het oog te verliezen van het OCMW en van de ziekenhuistekorten. Alhoewel, voor het delgen van deze tekorten, in 1985 slechts 1,3 milljoen ambtshalve werd ingehouden, werd voor de eventuele verdere aanzuivering ervan meer dan 8 miljoen overgedragen op de schuldvorderingsstaat. Indien iedere vorm van dienstverlening in ver houding wordt gesteld met het totaie uitgavenpak- ket, en hierbij volledigheidshalve rekening wordt ge houden met personeelsuitgaven, werkingskosten en schuldenlast, dan stellen wij vast dat ruim de helft van de uitgaven gaat naar de funkties wegen en algemene administratie (respectievelijk 34,6 en 16,9 en dat de uitgaven in de sectoren onderwijs 8,4%, cultuur en sport 7,7% en politie 7,6% be dragen. De vijf voormelde posten omvatten de van de totale uitgaven wat meteen wil zeggen dat de overige funkties, nog 20 in aantal, het moeten stellen met 123 miljoen of 1A van het totale uitga- venpakket. De rekening, economisch bekeken, leert ons dat de vastgestelde rechten t.o.v. 1984, jn eigen dienst jaar stijgen met 20 miljoen, terwijl de vastgelegde uitgaven met 16,9 miljoen verhogen. De meer ont vangsten situeren zich vooral in de overdrachten (12,3 miljoen) waar de meeropbrengst van de on roerende voorheffing (11,5 miljoen) opvallend is; terwijl de overige 7,8 miljoen aan meer ontvangsten gelegen is aan hogere interesten, winstaandelen en dividenden. De verzwaring van de uitgaven ligt voorname lijk bij de personeels- en werkingskosten van de algemene administratie (6,2 miljoen) en wegen (5,2 miljoen) terwijl de vermindering van 5,6 miljoen in de overdrachten te wijten is aan een verschuiving naar een ander dienstjaar van een gedeeltelijke werkingstoelage aan het OCMW. Functioneel en per inwoner berekend stellen wij vast dat de stad haar middelen haalt uit volgen de bronnen gemeentefonds 3.593 frank per inwoner onroerende voorheffing 2.678 frank personenbelasting 2.957 frank eigen belasting en retributies 940 frank Anderzijds kunnen de voornaamste netto-lasten als volgt worden weergegeven algemene administratie 2.152 frank per inwo ner politie 1.120 frank verkeer 4.135 frank volksontwikkeling en bibliotheek 968 frank sociale sector OCMW 1.234 frank brandweer 260 frank sportcentrum 244 frank terwijl de netto-last voor de verschillende onder wijsvormen samen 1.884 frank per leering bedraagt. Uit de cijfers van de buitengewone dienst kan worden opgemaakt dat de werkelijk vastgelegde en uitvoerbaar verklaarde investeringen lichtjes hoger liggen dan het gemiddelde van de laatste drie jaren, doch merkelijk lager dan het gemiddelde van de totale investeringsinspanningen die sinds de fusie werden geleverd en die gezamenlijk over de voor bije negen jaar 2.340.000.000 frank belopen. Tot slot weze aangestipt dat bij het afsluiten van deze dienstjaarrekening de schuldvorderings staat met gestrengheid werd samengesteld, waarbij de ongebruikte kredieten d.w.z. deze die bij ont stentenis van een raadsbesluit houdende goedkeu ring van een opdracht en vaststelling van de gun- ningswijze, werden geschrapt. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1