d e ezw q m 5 n Zestigste Jaargang Vrijdag 26 september 1986 VAN 18 SEPTEMBER 1986 o Het Stadsbestuur en V.K. Ninove gaan tafelen I o De R.MLS.-Ninove kandidaat-koper van stadseigendom Huis Behn FRANQOIS GLORIEUX MET 25 MAN STERK ENSEMBLE TE NINOVE Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement/00 F* Prijs por nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is al twintig voor acht wanneer Burgemees ter Cosyns de zitting voor geopend verklaard. Verontschuldigd Mevrouw De Smet. Afwezig dhren Waltniel, De Spiegeleer en Ste vens: Dhr Prieels De geheime zitting vermeldt als punt 44 BPA «Industriezone Nederwijk» Aanstel len ontwerper. Vooraleer in geheime zitting over te gaan tot de aanstelling van een ontwerper vind ik het gepast dat wie hierover vooraf in openbare zitting van ge dachten zouden wisselen. Dhr Burgemeester Akkoord, we kunnen dit doen ais iaatste punt van de openbare zitting, ledereen akkoord Dhr Timmermans U voldoet aan een wens. Dhr Burgemeester ledereen juicht het toe. Dhr Durant Bij de punten openbare werken zou ik straks nog graag een punt toevoegen bij hoogdringendheid. 1) Sporfinfrastrukfuur «De Kloppers» Voorlopi ge goedkeuring onteigeningplan en tabel der grondinnemingen. Dhr Desprets Op 15 maart 1979 hechtte de Raad goedkeuring aan het principe tot uitbreiding van de sportinfrastruktuur gelegen op het grondge bied van Meerbeke «De Kloppers»». In zijn schrijven van 18 mei 1979 hecht dhr Gouverneur goedkeuring aan voormeld besluit. Voor de realisatie van dit projekt is het nood zakelijk over te gaan tot de onteigening van een aantal percelen. Door de Gemeentedienst van België werd een onteigeningsplan terzake opgesteld met een tabel der grondinnemingen. Derhalve verzoeken wij U Het onteigeningsplan en onteigeningstabel voor de aanleg van de sportinfrastruktuur «De Kloppers» voorlopig goed te keuren. Het Colllege te belasten met een openbaar on derzoek. Dhr Burgemeester Namens de meerderheids- groep wens ik volgende verklaring af te leggen om trent de intenties tot verwezenlijking van een voet balcomplex De meerderheid wil haar inzichten tot verwe zenlijking van een voetbalinfrastruktuur in de Burcht damzone konkreet, open en duidelijk mededelen. 1In de eerste fase is de beslissing, thans voor gelegd, gericht op de verwerving van gronden welke op het gewestplan de bestemming dagrecreatie heb ben, alsmede een aanpalende eigendom van hel OCMW. •Dit Zal tot gevolg hebben dat VK Ninove de gronden zal huren van de stad. 2) Er zal onverwijld worden overgegaan tot de aanleg van de omgeving en omkadering parkeer ruimten; veilige en- vlote bereikbaarheid, e.a. 3) De meerderheid wil terzelfdertijd dat er dui delijke voorwaarden worden vastgelegd voor het gebruik van de sportinfrastruktuur door VK Ninove door het bepalen van een jaarlijkse vergoeding of retributie. Deze zal naar vorm en omvang rekening hou den met het bedrag van de door de stad te dragen investeringslasten, het exclusief of prioritair gebruik ervan door VK Ninove, e.a. Andere vormen van tegemoetkomingen vanwe ge de stad zouden vervallen. Het principe van gebruiksvoorwaarden wordt derhalve duidelijk vastgelegd. 4) Na het bereiken van een duidelijk akkoord hierover zullen de volgende stappen worden gezet het geven van een hernieuwde opdracht aan de reeds aangestelde ontwerper, en het in orde stellen van het administratief dossier. Het concept van de aKkomodaties zal onge twijfeld moeten rekening houden met de aktuele noodzaak tot besparen van elke overheid. Dht Timmermans We willen uw intentiever klaring positief benaderen. Ze kan aanleiding geven tot een debat. Akkoord dat U voorafgaandelijk zult spreken over retributie en vorm, maar dan zouden we ook het gebodene moeten kennen, gelijktijdig met de voorwaarden. Het concept zou vooraf moe ten gekend zijn. Dhr Burgemeester Natuurlijk zullen omvang en vorm gekend zijn, maar wij gaa.n geen miljoenen investeren als VK niet akkoord is. Dhr Durant Er zal eerst een voorontwerp met raming worden opgemaakt en op basis daarvan gaan we met VK aan tafel zitten. Eventueel kan er dan een ontwerp gemaakt worden. Dhr Timmermans Akkoord. Voor wanneer dit voorontwerp Dhr Burgemeester Aiies zai nu verder zijn verloop kennen. Dhr Raes Hoe ruim zal de parking zijn Komen er nog onteigeningen Dhr Desprets Alles moet onteigend worden. Dhr Raes Ook de 11 huizen Dhr Burgemeester Neen vriend Dhr Desprets De spelers gaan naar huis... Dhr Prieels Er moet natuurlijk een gegeven zijn om van te vertrekken. Schepen Durant heeft klaar en duidelijk gezegd hoe er dient vertrokken te worden en dit is absoluut noodzakelijk om geen moeilijkheden te hebben met andere sportclubs. Dhr Verekens Mag dhr Burgemeester bij de bespreking van dit punt aanwezig zijn Dhr Burgemeester En waarom niet Dhr Timmermans Omdat ge betrokken partij zijt moet ge niet deelnemen aan de stemming. Dhr Burgemeester verlaat de zaal. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 2) Stadseigendom gelegen Dreefstraat 21 te Nino. - Ve Opheffen openbare bestemming Goed. keuring openbare verkoop. Dhr Desprets De stad is eigenaar van het goed gelegen in de Dreefstraat te Ninove, kadastraal gekend Sie B nr 232 1/2 met een oppervlakte van 16 aren 90 ca. Betrokken goed was dienstvrij als huisvesting deels voor de stadsdiensten deels voor het vrede gerecht. (Lees verder op pagina 2) in net kader van de Hemerijckx-veertiendaagse geeft de wereldvermaarde Franpois Glorieux een be nefietconcert op 10 oktober in de zalen van het PTI Ninove. Hij komt echter niet alleen Franpois zal zijn vijentwintig man sterk ensemble dirigeren. Een unie ke gebeurtenis voor alle muziekliefhebbers, jong en oud. Er staan o.a. composities van Gershwin en Michael Jackson op het programma Kaarten aan 350 F zijn te bekomen op volgende plaatsen Infodienst, oud stadhuis Ninove In volgende banken van Ninove ASLK, BAC, Bank Nagelmaeckers, BBL, Cera, Famibank, Gene rale Bank en Kredietbank. In de café's De Keyser, Jackie's Ragtime en Rigoletto. Appelterre Van Paepeghem R., 't Angereelstraat 73 Aspelare Apotheker A. Deweghe, G'bergsesteenweg 285 Denderwindeke, Lieferinge A. Callebaut, Neuringen 53 Meerbe!;e Maris T., Krommekeer 16 Nederhasselt Scneeriinck G., Bertstraat 1b Neigem Familie Barbé Ninove Dobbelaere S., Stationsstraat 18 Pollare Haers A., Echel 58 Okegem Van Dalem Guy, Aalstersesteenweg 477 Outer: Apotheker De Bolle J., Outerstraat 143 Voorde Meganck B., G'bergsesteenweg 559 Raes R., Ophemstraat 46. Jongeren (tot 18 jaar) betalen 250 F inkom. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan. De op brengst komt ten goede aan de centra die Dr. He- merijekx oprichtte in Zaire en India, waar nog steeds duizenden melaatsen worden verzorgd. l O Raadszitting t

Denderklok | 1986 | | pagina 1