d e z\n ^Qa/n s Raadszitting EDIT ORIAAL Zestigste Jaargang Vrijdag 17 oktober 1986 VAN 18 SEPTEMBER 1986 ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van Sigfay weldra gesloopt Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 700 F Prijs per nummer 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 19) Verfraaiingswerken in de binnenstad te Ninove Leveren en plaatsen van twee parkeerauto. maten Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant Bij raadsbeslissingen van 27 juni 1985 en 24 oktober 1985 werd het ontwerp der ver- fraanngswerken in de binnenstad opgemaakt door de Provinciale Technische Dienst in samenwerking met de uit te voeren kollektorwerken vanaf water loop 5125/deel iangsheen de Lavendelstraat tot de Oudstrijdersplaats te Ninove goedgekeurd. De parkeervakken op het Oudstrijdersplein en in de Beverstraat zijn heringedeeld. Het herplaatsen van de oude parkeermeters is om esthetische en praktische redenen niet oppor tuun. Het voorstel van de Technische Dienst waarbij de prijsofferte (725.166 F BTW inclusief) van de firma NV brautli uit Dilbeek gedetailleerd werd on derzocht dd 9 juli en waaruit blijkt dat de terugbe taling kan geschieden door middel van de parkeer automaatopbrengsten. Bij collegebeslissing dd 29 juli 1986 werd be slist de levering en de plaatsing van twee parkeer automaten voor te dragen aan de gemeenteraad. De betaling van de parkeerautomaten zal ge schieden met eigen middelen dewelke voorzien wor den in de buitengewone dienst, bij de eerstvolgende begrotingswijziging. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. Dhr Durant Er moeten nu nog twee punten bij hoogdringendheid aan de dagorde toegevoerd worden. Voor beide gaat het om uitbreiding van het waterleidingsnet met 20 miljoen F stockaanbeste ding van de maatschappij. Daar die stock te niet werd gedaan moest er een nieuwe aanbesteding gebeuren. We wachten nu al 8 maanden en men zegt ons nu dat het nog 1 jaar zal duren. Het gaat om een dossier van 150.000 F te Den- derwindeke en een dossier van 49.000 F te Oke- gem. We stellen voor de werken zonder subsidie onmiddellijk te laten uitvoeren. Dhr Timmermans Stockaanbesteding en sub sidiëring waren de gestelde voorwaarden. Nu stelt U een precedent voor. De kwestie van de stock aanbesteding werd op een vorige zitting anders ge ïnterpreteerd. Dhr Durant Ik ken deze kwestie zeer goed. Het zijn de enige dossiers die nog dienen afgewerkt te worden. Denkt niet dat het zo'n maar keuze uit dossiers is. Mevr. De Kegel Bepaalde aannemers laten na de werken het vuil zo maar liggen. Dhr Durant Nu met een toezichter zal hier aan worden verholpen. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. Dienst Sport. 20) Stedelijk Sportcentrum Zwembad Ener. giebesparende maatregelen Goedkeuring de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Caüebaut Op 17 mei 1984 keurde de gemeenteraad de aankoop van een energieterug- winningsinstallatie principieel goed. Op 27 juni 1984 stelde het college het studie bureau Van Dongen en De Bruyn aan als ontwerper, met als opdracht een volledig dossier samen te stellen zoals bepaald in de omzendbrief var> de Gemeenschapsminister van Cultuur. Op 7 november 1984 keurde het College de ho norering goed van het studiebureau, op basis van het modelcontract opgesteld door het Ministerie van Openbare Werken, Regie der Gebouwen, inzake energetische diagnose en studie van de thermische isolatie van gebouwen. Op 30 mei 1985 keurde de Raad de voorgestel de energiebesparende maatregelen goed en werd de ontwerper opdracht gegeven het voorontwerp sa men te stellen. Op 5 december 1985 keurde de Raad het voor ontwerp goed en gaf de ontwerper de opdracht het ontwerp samen te stellen. Met zijn schrijven dd 10 juli 1986 maakte de ontwerper het ontwerp over aan de stad, bevattende het bijzonder bestek, plan en raming van de kost prijs. Gezien de nodige kredieten werden ingeschre ven in de begroting verzoeken wij U 1) Het ontwerp goed te keuren. 2) Het College de opdracht te geven een al gemene offerteaanvraag uit te schrijven. Er werd ook nog een variante met de toepas sing van een dekzeil aan toegevoegd. Dhr Timmermans Ik begrijp niet dat een fir ma haar eigen voorstellen in vraag stelt. Dhr Caüebaut Er is geen voorstudie geweest met of zonder dekzeil. Men is nooit ter plaatse ge weest. Dhr Schorree! Op de commissievergadering scheen die variante niet meer mogelijk. En nu met de offerteaanvraag is het dekzeil erbij. Dhr Caüebaut De ontwerper komt met iets voor de dag waarvan nooit gesproken werd. Maar het voorstel kan wel onderzocht worden. We kunnen ook het ontwerp goedkeuren en de variante later nog bespreken. Dhr Schorreel Waarom hebt ge mijn voorstel niet onderzocht Dhr Caüebaut Het dossier was toen al op gestart. Dhr Schorreel De voorstellen van de com missie moeten onderzocht worden. Algemene goedkeuring met 25 stemmen (dhren Durant en Desprets hadden even de zaal verlaten). (Lees verder op pagina 2) 198. Het Ninoofse centrum blijft een grote bouwwerf. Na de Oudstrijdersplaats en de Bever straat ondergaat de Lavendelstraat een al even op vallende gedaanteverwisseling. En het ziet er naar uit dat de Ninoofse stadskern nog lang een centrum van bouwactiviteit zal blijven dank zij een privé- initiatief wordt werk gemaakt van de verbouwing van de Sigtay. Men kan in eerste instantie beter spreken van afbreekactiviteit. Overeenkomstig de wet op Stede- bouw worden de omwonenden van het industrieel complex «Sigtay» in kennis gesteld van een aan vraag tot sloping. De aanvraag werd ingediend door de heer Jo- han Scheerlinck, Graanmarkt 4. Deze heeft het com plex enkele maanden geleden kunnen kopen voor een prikje (zowat 5 miljoen frank) via een Brusselse immobiliënmaatschappij. Het hele gebouw gaat tegen de grond. Uitzonde ring vormt wel de stevige, centrale betonconstructie uit de jaren twintig. Naast een aanvraag om deze werken uit te voe ren is er een een aanvraag voor een stedebouwkun dig attest. Het zou de bedoeling zijn er een modern complex neer te zetten met op het gelijkvloers win kels en op de bovenverdieping appartementen. Van zelfsprekend worden ook een aantal garages voor zien. Toch is het nog lang niet zover. Er moet een advies komen van Stedebouw en een advies van de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Deze laatste is er bij betrokken omdat de Graanmarkt waarop de Sigtay langs een kant uitgeeft een geklasserde omgeving is. Bovendien keeft het gebouw langs de Despauteerstraat/Edmond de Deynstraat uitzicht op een ander monument de Koepoort. Langs de kant van Stedebouw zouden er reeds twee opmerkingen naar voor zijn geschoven de afbraak zou de achterkant van een aantal gebouwen gelegen langs de Graanmarkt vrijmaken voor het oog en dat wordt aanzien als een vorm van inbreuk op de privacy. Stedebouw blijkt bovendien ongeluk kig omdat de ontwerper (architect De Vos) geen voorstel heeft gedaan hoe het gevouw er langs de zijde van de Graanmarkt zal uitzien zij willen bllijk- baar garanties dat het een ai te lange tijd een open gat zou blijven. Het zijn allemaal problemen die niet onover- koombaar zijn maar het is best mogelijk dat de siopingsvergunning er relatief vlug komt, terwijl de dossiers bij Stedebouw en Monumentenzorg op do lange baan geraken. Een toestand waar niemand iets bij te winnen heeft. Langs de zijde van de Despauteerstraat/Ed mond de Deynstraat wordt de straatzijde dichtge bouwd door een muur met bogen. Men zou daarbij (Lees verder op pagina 2) t

Denderklok | 1986 | | pagina 1