Raadszitting EDIT ORIAAL Zestigste Jaargang Vrijdag 7 november 1986 VAN 23 OKTOBER 1986 De Morgen en een bewijs van verdraagzaamheid. Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 700 F Prijs per nummer 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 5) Uitbreidings- en aanpassingswerken aan het waterieidingsnet langsheen de Vanderschueren. straat te Nederhasseit Intrekken beslissing Goedkeuring uitbreiding en aanpassing Goed keuring aangaan lening. Dhr Durant Bij gemeenteraadsbeslissingen dd 22 januari 1981, 18 februari 1982 en 19 septem ber 1985 werd goedkeuring verleend nopens de ver- beteringswerken aan de Vanderschuerenstraat te Nederhasseit. Bij schrijven van 7 mei 1982 van de Nationale Maatschappij der Waterleidingen werd gemeld dat enerzijds de bestaande installaties in de Vander schuerenstraat dienen aangepast en anderzijds dat een ontdubbeling over een afstand van circa 760 m dient aangelegd. Bij gemeenteraadsbeslissing dd 27 mei 1982 werden deze werken goedgekeurd, evenals de voor gestelde financieringswijzen. Op 16 december 1982 werden de volgende be dragen gestort a) 452.000 F voor de aanpassingswerken b) 498.000 F voor het plaatsen van de ontdubbe- lingsleiding. Deze werken werden evenwel nog niet uitge voerd. Bij schrijven van 5 februari 1986 van de Natio nale Maatschappij der Waterleidingen werd een aan gepast plan en bestekt opgemaakt van de uit te voeren werken, respektievelijk geraamd op 814.000 F voor de aanpassingswerken en 974.000 F voor de ontdubbelingsleiding. Bij gemeenteraadsbeslissing dd 13 maart 1986 werd het plan en bestek, groot 814.000 F, voor de aanpassingswerken aan het waterieidingsnet in de Vanderschuerenstraat te Nederhasseit goedgekeurd en werd beslist dat het reeds gestorte bedrag van 950.000 F zou aangewend worden voor de dekking van deze uitgave en het teveel gestorte zou verre kend worden bij de eindafrekeningsfaktuur. Bij gemeenteraadsbeslissing dd 13 maart 1986 werd het plan en bestek, groot 974.000 F, voor de plaatsing van een ontdubbelingsleiding in de Van derschuerenstraat te Nederhasseit eveneens goed gekeurd op voorwaarde dat de maximale betoela ging voor deze werken werd bekomen en dat toe passing werd gemaakt van de nieuwe subsidiërings procedure. Door de Nationale Maatschappij der Waterlei dingen werd ons medegedeeld dat genoemde uit breiding werd opgenomen in het globaal pakket van werken, gespreid over de provincie Oost-Vlaande- ren, en dat deze nog aan de subsidiërende over heid diende overgemaakt, waardoor de realisatie van deze werken pas kan voorzien worden voor 1987. Aangezien de verbeteringswerken aan de Van derschuerenstraat te Nederhasseit aanvangen op 1 oktober 1986 is het noodzakelijk de aanpassings werken aan het waterieidingsnet te laten samenlo pen teneinde te voorkomen dat de nieuw aange brachte wegverharding na enkele maanden weer wordt opgebroken. Het lijkt aangewezen genoemde uitbreiding uit het globaal pakket te lichten, ze bij voorrang uit te voeren en ze bij hoogdringendheid ter goedkeu ring voor te dragen. Derhalve hebben wij de eer U voor te stellen 1) De gemeenteraadsbeslissing dd 13 maart '86 in te trekken. 2) Het plan en bestek, groot 814.000 F, voor de aanpassingswerken aan het waterieidingsnet in de Vanderschuerenstraat te Nederhasseit goed te keuren. Het reeds gestorte bedrag van 950.000 F aan te wenden voor de dekking van deze uitgave en het teveel gestorte te verrekenen bij de eindaf rekeningsfaktuur. 3) Het plan en bestek, groot 974.000 F, voor de plaatsing van een ontdubbelingsleiding in de Vanderschuerenstraat te Nederhasseit goed te keu ren. a) in te tekenen voor het globaal bedrag der werken; b) de interesten te dragen op de door de Na tionale Maatschappij voorgeschoten gelden; c) 40% van de uitgaven af te lossen door mid del van annuiteiten zijnde 389.000 F; d) dadelijk een lening aan te gaan bij het Ge meentekrediet van België, ter dekking van de reste rende 60%, zijnde 585.000 F. Deze lening goed te keuren. Dit bedrag te storten aan de Nationale Maatschappij der Waterleidingen nadat de lening wordt toegestaan. 5) Afschrift van onderhavige beslissing ter ken nisgeving over te maken aan de Hogere Overheid. Mevr. De Kegel Particulieren moeten vooraf betalen en moeten dan soms nog maanden op aan sluiting wachten. Maar de Maatschappij betaalt toch geen intrest op de reeds gestorte gelden. Dhr De Rouck Het gaat hier in elk geval over vertragingen door de schuld van de Maat schappij. Dhr Durant We hebben het nu over kleine afzonderlijke aansluitingen waarvoor de aanbeste ding reeds vorig jaar gebeurde maar toen niet werd goedgekeurd. Derhalve moeten we nu alles herbe ginnen. Dhr De Rouck Niettemin hebben wij al een jaar 900.000 F gestort en weigert de Maatschappij op dit bedrag intrest te betalen, maar op het bedrag dat zij voor ons voorschiet moeten wij wel intrest betalen. Dhr Durant Het is inderdaad niet logisch dat de Maatschappij op onze voorschotten geen intrest betaald. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 6) Politie van het wegverkeer Advies in verband met het wijzigen van de driekleurige lichtsigna. iisatie Ïêi liuuyie vdii het kruispunt Den US met Rijksweg N8 (ex N9) en N405 (ex N55) te Ni. nove. Dhr Durant Bij gemeenteraadsbeslissing dd 5 april 1979 werd het aanbrengen van een driekleu- (Lees verder op pagina 2) 199, Vorige week stonden de media böl van de ver slaggeving rond het faillissement van «De Morgen», het laatste «links en progressief» dagblad in Vlaan deren. Het nieuws sloeg in als een bom. Heel wat mensen wisten echter beter. Het ging reeds jaren financieel niet goed met de linkse pers in Vlaande ren. Als het dan toch failliet moest gaan voor de zoveelste keer is het definitieve einde in zicht moet het zo spectaculair mogelijk worden voor gesteld... om een goede basis te hebben voor een nieuwe redding. Wij wiilen er geen twijfel doen over bestaan. Hoewel de stijl en zeker de ideologie van «De Mor gen» niet bepaald de onze is (en ze ook nooit zal zijn) zijn we de eersten om te zeggen dat "wij pleiten voor de instandhouding van de enige linkse krant in Vlaanderen. Toch moeten wij een paar bedenkingen kwijt bij de reacties van het eerste uur toen het faillisse ment vorige week donderdag bekend werd gemaakt. Het was ronduit belachelijk dat Louis Tobback onmiddellijk dé schuld in de schoenen schoof van... premier Martens «omdat die de subsidies aan de pers heeft teruggeschroefd». De Louis stond daar in het TV.nieuws weer te balken dat hij alleen het nog geloofde. Alle kranten krijgen minder subsi dies. Een van de krachtlijnen van het Pinksterplan is juist de vermindering van alle subsidies aan privé- bedrijven. Daaronder vallen ook de dagbladuitgeve rijen. Bovendien zouden zelfs de subsidies van vo rig jaar de put van 70 miljoen niet hebben kunnen dekken. In tegenstelling tot zijn voorgangers zoals «De Volksgazet» was «De Morgen» een nogal degelijk redactioneel produkt. Maar hoe je het draait ot keert, het was bestemd voor een beperkt, volgens sommigen een marginaal publiek. Een publiek van jongeren dat zich graag progressief noemt en eer der intelectueel is. Daar wrong dan ook het schoentje voor de socialistische partij. Het was niet meer net blad van de kleine man, van de Volksgazet van Kop Van den Eynde. Men. zei wel eens dat «De Morgen» de ambitie had en mogelijk nog heeft om de linkse Standaard te worden. Het moet de socialisten de haren ten berge hebben doen rijzen dat juist premier Martens een stap voorwaarts doet zodat «De Morgen» zeker tot (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1