d w e zin Raadszitting Zestigste Jaargang Vrijdag 14 november 1986 VAN 23 OKTOBER 1986 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 700 F Prijs per nummer 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 13) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van de aanpassingswerken van de verkeersigna. lisatie in de binnenstad. Dhr Torrekens Bij gemeenteraadsbesluit van 26 juni 1986 werd er goedkeuring verleend aan de aanpassingswerken van de verkeerssignalisatie in de binnenstad. Op 15 juli 1986 werd de lijst vastgesteld van de te raadplegen firma's. De opdracht voor de uitvoering van de aanpas, singswerken werd door het schepencollege op 26 augustus 1986 gegund aan de firma pvba Diversi uit Roosdaal tegen de som van 1 miljoen 963.997 F, BTW inclusief. Voor het vereffenen van deze uitgave is het noodzakelijk dat er een lening wordt aangevraagd bij het Gemeentekrediet van België van 1 mijoen 964.000 F, die terugbetaalbaar is op 20 jaar. Dhr Daumerie Gisteren was het verkeer to taal ontredderd. Waarom eenrichtingsverkeer plots invoeren als de werken nog bezig zijn Dhr Durant Toen het kruispunt Centrumlaan werd opengelegd wilde men niet het verkeer door laten langs de Langemuntstraat om geen nieuwe rijgewoonte te scheppen. Men dacht de binnenstad een paar weken verkeersvrij te maken om allerlei kleine werken te kunnen uitvoeren. En dan kwam er plots het sluiten van de tweede brug, eerst voor herstelwerken die dringend nodig waren en gisteren dan voor watersnood. De ondernemer der werken werkt bestendig met 3 ploegen die waar nodig worden ingezet. Aan de kliniek moest er gewacht worden op nutsmaatschap- pijen. Dhr Burgemeester We kregen dan nog het sluiten van de spooroverweg er bovenop. Dhr Durant Aan het kruispunt Centrumlaan werd begonnen met slecht weder. Het voorbereidend werk is er bijna klaar en dan komt de ploeg, nu in de Lavendelstraat aan 't werk, daar werken. In de Lavendelstraat stootte men op ernstige tegenslag met een muur. Bij het plaatsen van de nieuwe verkeerssignali satie werd soms wel eens een vergissing begaan maar die werd dan zo vlug mogelijk opgelost. We hebben gemeend dat het best was om het kruispunt aan de Centrumlaan direct en definitief aan te pakken. Dhr De Rouck Hoe was het met de grieven van de mensen uit de Biezen- en Stationsstraat Dhr Durant Waarom het kruispunt aan de Centrumlaan openleggen als ge aan de kliniek nog niet door kunt om hun wijk te bereiken Maar dat is niet waar, men kon er wel door. Bovendien waren die wijkbewoners akkoord met het openbreken en de aanleg van het kruispunt Centrumlaan in één keer. Dhr Cornelis Ware het niet best tijdens de dinsdagmarkt het verkeer in Biezen- en Stations straat in beide richtingen toe te laten Dhr Durant Dat zou een slecht effect hebben en bovendien zullen zich daar toch iedere week verkeersmoeilijkheden voordoen. Met een bedieningsweg langs de Dender zal er geen probleem meer zijn wanneer de tweede brug toevallig gesloten wordt. Dhr Verekens Wie geeft de bevelen voor de verkeersaangelegenheden Dhr Durant Mijn diensten en de politie. Dhr Verekens Zijn er dan soms geen tegen strijdige bevelen Dhr Durant Dat is het probleem... Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 14) Goedkeuring aangaan van lening voor de veref fening van de kosten der restauratiewerken aan de zijgevels noord en zuid van de kerk OLVr. Hemelvaart te Ninove. Dhr Torrekens Zoals blijkt uit het schrijven van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, bedraagt de staatstoelage vooor de kontraktuele herzieningen Staten 110 tot en met 118 912 995 F. Het aandeel van de stad bedraagt 304.322 F of 1/3 van de staatstoelage. Voor het financieren van deze uitgave zal een lening dienen aangevraagd bij het Gemeentekrediet van België. In totaal werd reeds 11 miljoen 228.000 F ge leend voor het vereffenen van het stadsaandeel. Het stadsaandeel in deze werken bedraagt op heden 34 miljoen 595.697 F De totale kostprijs der werken bedraagt op heden 57 miljoen 659.491 F We stellen dan ook voor een aanvullende lening van 304.000 F aan te vragen bij het Gemeentekre diet van België. Deze lening is terugbetaalbaar op 20 jaar. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 15) Goedkeuring aangaan lening voor het vereffe nen der kosten voor instandhoudings. en ver. fraaiirtgswerken aan de pastorij te Voorde. Dhr Torrekens Bij gemeenteraadsbesluit van 13 maart 1986 werd goedkeuring verleend voor de instandhoudings- en verfraaiingswerken aan de pas torij te Voorde voor een bedrag van 1 miljoen F. De werken worden in eige.n beheer uitgevoerd en de aankoop van de nodige materialen wordt on derhands gegund. Voor het dekken van de kosten in totaal 1 mil joen F zal een lening worden aangevraagd bij het Gemeentekrediet van België. Wij vragen derhalve uw goedkeuring voor het aanvragen van een lening van 1 miljoen F, terugbe taalbaar op 20 jaar, bij het Gemeentekrediet van België. Goedgekeurd met 19 stemmen tegen 6 (SP) bij 2 onthoudingen (dhren Cornelis en De Spiege- leer). 16) Goedkeuring aanvragen van lening voor het ver effenen van het saldo van de erelonen voor het opmaken van het ontwerp van het allgemeen rioleringspldii. Dhr Torrekens Op 5 september 1986 stuurde het Provinciaal Gouvernement een schrijven aan gaande het betalen van een som van 2 miljoen 476. 504 F voor het opmaken van het algemeen riole ringsplan door de Provinciale Technische Dienst (saldo). Begin 1985 werd reeds een bedrag betaald van 2 miljoen 476.504 F voor deze studie (voorschot) Voor het financieren van deze uitgave zal de stad een lening moeten aanvragen van 2 miljoen 477.000 F bij het Gemeentekrediet van België en dit met een looptijd van 5 jaar. De nodige kredieten hiervoor zullen worden voorzien in een eerstvolgende wijziging aan de bui tengewone begroting 1986. Wij vragen U deze lening te willen goedkeuren. Dhr Timmermans Valt er niets meer te recu pereren Dhr Durant Wij moeten het nog afwachten. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 17) Stadsbegroting dienstjaar 1986 Goedkeuring wijzigingen nrs 3 (gewone dienst) en 4 (bulten, gewone dierist). Dhr Torrekens geeft nadere toelichting bij de voorgestelde begrotingswijzigingen. Dhr Timmermans Er wordt niet ernstig ge werkt bij het voorbereiden van de dossiers, want de oppositie kent maar fragmentarisch al die dingen en stelt dan vast dat bepaalde ontwerpen veel meer kosten dan voorzien. Dhr Torrekens U moet dit niet veralgeme nen. Wij trachten de zaken meer per sector in han den te houden. Dhr Verekens Op een krediet van 150.000 F voor de Landbouw werden voor 11.000 frankeerkos- ten uitgegeven. De gravier wordt nu zeker per post besteld (gelach) Goedgekeurd met 18 stemmen tegen 9 (VU en SP). 18) Hernieuwing, wijziging of invoering van belas, tingen en retributies 1) Opcentiemen op de provinciale belasting op de drankslijterijen. 2) Opcentiemen op de provinciale belastingen op de drijfkracht. 3) Opcentiemen op de onroerende voorheffing. 4) Aanvullende belasting op de personenbelas ting. 5) Aanvullende belasting op de provinciale be lasting op aanplakborden. 6) Standplaatsrechten op de markten. 7) Retributie voor het innemen van standplaat sen tijdens kermissen en karnaval. 8) Retributiereglement voor het parkeren in ze kere straten van de stad. 9) Belasting op de brandstofverdelers voor mo torvoertuigen. 10) Retributieregiement op het innemen van de (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1