d en ^/Qams Raadszitting Zestigste Jaargang Vrijdag 21 november 1986 VAN 23 OKTOBER 1986 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 700 F Prijs per nummer 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. b) 15 F per vierkante meter en per dag in alle overige straten 2) Bestendige toelatingen a) in de volgende straten Oudstrijdersplaats, Langemuntstraat (op de dagen waarop deze laatste verkeersvrij wordt gemaakt), Beverstraat, Lavendelstraat, Geraardsbergsestraat (tot aan het kruispunt gevormd met de Savooistraat en de Vuurkruissersstraat)- 1) toelatingen geldig voor 1 kalenderjaar 800 F/m2 2) toelatingen geldig voor 6 maanden 500 F/m2 3) toelatingen geldig voor 3 maanden 300 F/m2 4) toelatingen geldig voor 1 maand 150 F/m2 b) in alle overige straten 1) toelatingen geldig voor 1 kalenderjaar 500 F/m2 2) toelatingen geldig voor 6 maanden 260 F/m2 3) toelatingen geldig voor 3 maanden 160 F/m2 4) toelatingen geldig voor 1 maand 80 F/m2 B) Koopwaren 1Gelegenheidstoelatingen 20 F per m2 en per dag 2) Bestendige toelatingen 1toelatingen geldig voor 1 kalenderjaar 750 F/m2 2) toelatingen geldig voor 6 maanden 450 F/m^ 3) toelatingen geldig voor 3 maanden 270 F/m2 4) toelatingen geldig voor 1 maand 130 F/m2 Zijn van de betaling van voormelde retributie uitgesloten a) de uitstallingen bij openbare verkopingen door publiekrechterlijke personen; b) de uitstallingen tijdens wijkfeesten en brade- rijen die als dusdanig door het College van Burge meester en Schepenen zijn erkend of die zijn geor ganiseerd met medewerking van de stad De hiervoren geciteerde vrijstellingen doen geen afbreuk aan de heffing van eventuele andere retributies of belastingen voorzien bij andere ver ordeningen Dhr Torrekens Wij vragen uw goedkeuring Dhr Daumerie De Langemuntstraat wordt nu toch wel verkeersvrij Dhr Torrekens Zeker, maar wij hebben er het bijgezet ter verduidelijking. Dhr Daumerie Het is eerder verwarrend Dhr Timmermans De belasting op de uitstal ling van koopwaren hebben wij vroeger afgeschaft wegens de moeilijkheid van het innen Soms is het moeilijk de duur en dies meer vast te stellen Ik meen dat ge nu bijzonder hard de vijs toedraait zonder eerst de ganse zaak tot ontwikkeling te laten komen Voor die grote terrassen akkoord, maar met die kleine zaken vraagt ge naar moeilijkheden. Dhr Torrekens We zullen het afwachten Het gebeurt ook in andere steden en die belasting is toch laag- Dhr Timmermans Ge zult er administratief misschien meer aan uitgeven dan ze zullen opbren gen- Dhr Verekens Het zal een moeilijke zaak worden met ocasionele concurrentie Dhr Evenepoel De stad deed een financiële inspanning en het is normaal dat de terrashouders moeten betalen Akkoord, zeggen die, maar dan moeten de winkeliers ook betalen. Laten wij het proberen Stemmingen Voor de nummers 1, 4, 5, 6, 7 en 9 algemene goedkeuring met 27 stemmen Voor de nummers 2 en 3 goedgekeurd met 18 stemmen tegen 9 (VU en SP)- Voor het nummer 8 goedgekeurd met 20 stem men bij 7 onthoudingen SP en dhr Raes)- Voor het nummer 10 goedgekeurd met 18 stemmen tegen 6 (SP) bij 3 onthoudingen (VU)- Secretariaat 19) Aanvullend reglement op de politie van het weg verkeer Plaatsfng parkeerticketautomaten Gemeentewegen. Dhr Burgemeester Naar aanleiding van de kollektorwerken vanaf waterloop 5125/deel langs heen de Lavendelstraat tot de Oudstrijdersplaats te Ninove en de daarmee samengaande verfraaiings- werken, worden de parkeervakken op het Oudstrij- dersplein en de Beverstraat heringedeeld Vermits het herplaatsen van de oude parkeer- meters om esthetische en praktische redenen niet opportuun is en de terugbetaling kan geschieden door middel van parkeerautomaatopbrengsten, stel len wij U voor goedkeuring te willen verlenen aan de plaatsing van twee parkeerticketautomaten Het gebruik ervan is verplicht op werkdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur, uitgezonderd op zon- en feestdagen. De parkeerduur is beperkt tot 2 uur maximum Algemene goedkeuring met 26 stemmen (dhr Schorreel had de zaal verlaten)- 20) Algemeen politiereglement Aanvulling. Dhr Burgemeester In het kader van de ver- fraaiingswerken in de binnenstad worden een aantal terrassen voorzien ter hoogte van een aantal hore cabedrijven Door een aantal uitbaters van deze horecabe drijven werd reeds de vraag gesteld tot het plaatsen van windschermen op deze terrassen Krachtens het algemeen politiereglement is el ke privatieve ingebruikneming van de openbare weg verboden zonder schriftelijke toelating van de be voegde overheid Vermits de windschermen kwa uitzicht en stabi liteit aan bepaalde normen dienen te voldoen, is het aangewezen deze normen te specifiëren in het algemeen politiereglement. Wij stellen U derhalve voor een artikel 10bis in het algemeen politiereglement te willen toevoe gen in volgende zin Ingeval toelating wordt verleend aan de uitba ters van horecabedrijven tot het aanbrengen van windschermen op de vergunde terrassen, zullen de ze windschermen aan volgende voorwaarden vol doen a) alleen uitneembare wanden, vervaardigd uit duurzame houtsoorten en donker getint zullen toe gelaten worden; b) de windschermen zullen een hoogte hebben vai 1,85 m, bestaande uit houten planchetten tot 1 meter boven het terrasniveau en daarboven vei ligheidsglas van 8 mm met afgeschuinde boorden De houten hoekstijlen zullen een hoogte hebben van 1,70 m c) de onderlinge afstanden tussen de stijlen van de houten panelen zal 1 meter bedragen; d) de stijlen zullen bevestigd worden in de daartoe voorziene metalen buizen; e) de gebruikers dienen te zorgen voor de no dige maatregelen voor de afvoer van regenwater- Algemene goedkeuring met 26 stemmen- 21) Kennisgeving verslag over het bestuur en de stand der zaken vah de stad voor het dienstjaar 1985, voorgeschreven bij artikel 70 van de 9e- meentewet. Dhr Burgemeester ledereen heeft een jaar verslag ontvangen Ik breng hulde aan dhr Stads secretaris en zijn diensten voor deze knappe pres tatie. Dhr Verekens Wij sluiten ons bij die lovende woorden aan Mag ik nu nog eens aandringen dat ik graag de verslagen ontving van de verschillende adviesraden Dhr Daumerie Het is een knap en lijvig boek deel Misschien kunnen sommige punten worden weggelaten die toch altijd herhaald worden- Dhr Prieels Graag zou ik er de voorstelling der overtredingen inzake stedebouw zien in vermeld staan Dhr Timmermans We moeten ons meer ten gronde beraden over bepaalde zaken, want dat ge beurt hier niet meer. Mevr. De Kegel vraagt uitleg over de ombuds- dienst en tevens dat er in de Achturenstraat wat asfalt zou aangebracht worden En dan waarom werd een aannemer geweerd en waarom moet de Stad hem 112 000 F betalen Dhr Burgemeester Ik zal U daarover morgen opbellen Mevr De Kegel Dank Dienst Onderwijs 22) Stedelijke Muziekacademie Opheffing van het bestaand organiek en huishoudelijk regle ment Goedkeuring van een reglement van orde. Dhr Beeckmans Het bestaande organiek en huishoudelijk reglement van de stedelijke muziek academie vragen wij U op te heffen en het regle ment van orde vast te stellen Algemene goedkeuring met 26 stemmen (dhr Du rant had de zaal verlaten) 23) Stedelijke Muziekacademie Vaststellen aan- wervingsvoorwaarden van een leerkracht in het secundair muziekonderwijs met beperkt leer wees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1