Inschrvvi ii ét slvst Overzigt der week. St-Pieters-Nieuwjaer. Laetste tydingen. lyke verklaring zy daer in officieelen vorm, voor Europa aflegden. Er is in dien oorlog geen eereloof meer te win nen; maerook denkt de Freie Ppessedat de voor- waerden van den franschen kant onvervulbaer zyn. Hoe het zy, wy nemen die regelen over om de stemming van Duitschland te doen kennen en wy gelooven, dat zy waer en oprecht is. Al wat de duitsche Chauvins in hunne dagbladen nog schryven, moet valschzyn. Ja, Duitschland verlangt naer den vrede, en de keizerskroon zal het niet vergoeden voor al de rampen, voor al het wee dat hetgeleden heeft, liet moge dan ook overwinnend zyn en blyven. KiX'GELAVD. Londen, 27 december. no.-' v.Vivucie welke zich met de kwestie der Zwart.-zee moet bezig houden, zal zich dins dag acnstii' ndc definitief in een officieel lokael vereenigen. Men zegt, dat M. Jules Favre, welke er aen lneld Frankryk te vertegenwoordigen, het vry- geleide nog niet bekomen had, hetwelk door het engelsche gouvernement te Versailles voor hem gevraegd was. In alle geval denkt men, dat hy niet in tyds aenkomen kan en dat Frankryk door M. Tissot, zyn zaekgelastigde te Londen, zal vertegenwoor digd worden. Sedert verscheidene dagen zyn de rechtstreek- sche gemeenschappen tusschen Londen en Bor deaux, langs Southampton, Guernesey en St. Mala hersteld. Londen, 29 dec. De Tims zegt, dat er eene saménzweering ontdekt is onder de 50,000 krygsgevangenen te Keulen, Mentz en Coblenz, met het doel ,om den avond vóór Kersmis in opstand te komen, de wachten te ontwapenen en al vechtende in Frankryk terug te keeren. FRANKRYK noorden. Een belankryk ge vecht heeft plaets voor Amiens. De slag is uit gevallen, scliynt het ten voordeele der Fran schen. Te Pont-Noyelles hebben deze laetste een merkelyk voordeel behaeld. Men verwacht zich aen een groot gevecht in de omstreken van Ryssel. Mezières is bezet. parys. Een groote uitval is gedaen tegen de Pruisen op eene uitgestrektheid van den Mont- Valérieto tot aen Nogent. Avron wordt gebombardeerd. Men meldt, dat het morgen is, 1 January dat Parys zal gebom bardeerd worden. Loire. Niet byzonders van den kant der Loire. Orleans voor de tweede mael ingenomen door de Pruisen, verkeert in de grootste ellende. De Bisschop Mgr Dupanloup zit in zyn paleis ge vangen. SPANJE. De nieuwe Koning van Spanje, Amedeus van Savoyen, is vertrokken naer Madrid. RUSLAND.De algemeene conscriptie is ingebragt in Rusland, iets wat dry millioen en half menschen meer tot den krygsdienst dwingt. Het volk, zegt men, is zeer misnoegd. ROME. Te Rome gaet het slechter om slechter, 't Rooven en 't moorden zyn er aen 't orde van den dag. Nooit hebben dq gevange nissen der Pauzelyke stad meer kwaeddoeners op te sluiten gehad. Morgen, 1 January 18*71regeert Pius IX se dert 24 jaren, 6 maenden en 1 dagen.Van al de Pauzen, uitgenomen den II. Petrus, is er niet ééne die zoolang den H. Stoel heeft bekleed. Geen nieuws uit de Belgische Kamers. De Representanten en Senateurs zyn opNieuwjaers- vakantie. O GIJPEND EN VOORGEDRAGEN DOOR DE GAZETTE VAN AELST. Opbrengst van -den vorigen lyst. fr. 135-00 ONBEKEND IV. 1-00 Madmc V«DE CRAECKER. 20-00 HENRI VAN BRANTEGHEM. 1-00 CELINA VAN BRANTEGHEM. 1^00 ONBEKEND 5-00 ONBEKEND 10-00 Godsdienstige Boetplegtigheid te Aelst. Ingezien de buitengewone gevaren waerin Godsdienst en Paus verkeeren, heeft de stad Aelst, op hare beurt, hare openbare Boetple- ging ingerigt. De oproep onzer hoogachtbare geestelykheid is volkomen beantwoord gewor den en onze katholyke bevolking heeft nog eens weten rang te nemen met de godvruchtigste steden en plaetsen van het Bisdom. By het begin van den uitgevaerdigden Tri duüm, was het mirakuleus en alom vereerd beeld van Onze Lieve Vrouw der Werf overgo- bragt in de parochiale Kerk. Den 26 dezer, by het sluiten van den Triduum is het processies- gewyze naer de Kapel weergedragen. Benevens een talryke Clergé, telde men in den stoet al de Congregatiën der stad, de Zwarte Zusters, het Beggynhof, het genootschap van Franciscus- Xaverius, het Gollegie, de Broeders der Cliris- telyke Scholen, de Dames de Miséi icordes, de Weezenkinderen, enz. Het beeld werd gedragen door Pauzelyke Zouaven in grooteni tenue. Een van hen ging vooruit met het Bannier van den H. Vader. Eene algemeene Bedevaert gaet ingerigt wor den ter eere van O.-L.-V. der Zeven Weëen van Lede. Een onzer inschryvers verzoekt ons de merktpry- zen van Ncderbrakel al' te geven. Wy zullen met gene genheid aen zyn verzoek voldoen. De heer D. Van der Ileydcn, lid der bestendige deputatie van Oost-Vlaenderen, is gelast voorloopig de bediening te vcrvullenvan arrondissements-commissa- ris alhier. By koninklyk besluit van 16 dezer, is een pen sioen van 1200 fr. verleend aen den ecrw. heer Ver dikt, oud-pastoor te Schellebcllo, en aen den ecrw. heer De Riemacker, oud-pastoor van Afsnee. Het belgische bestuervan den postdienst meldt, dat het voorloopig gecne abonnementen meer aen- vaerdtvoor de dagbladen die in Frankryk worden uil- gegeven. De spoorwegbureelen van den Staet aenvaerden geene hoegenaemde verzendingen meer voor boven Givet. Dewyl het belgische gouvernement de belege ring voorziet van Longwy, eene sterke fransche stad, op de grenzen onzer provincie Luxemburg gelegen, zyn er maetregelen genomen om op de veiligheid on zer grenzen te waken. Een bataillon karabiniers is van Meehelen naer Messaney vertrokken en een bataillon van het 2e linie heeft zich van Namen naer Arlon be geven. Wat ineer is, er zyn van afstand tot afstand pa len geplaelsl, waerop onze nationale vlag wappert. Volgens men vertelt, zouden Cr een aenlal deko- ratiën, op nieuwjaersdag, worden uitgedeeld. Er zou ook kwestie zyn van eene byzondere medalio te slaen, met het beeld des Konings, welke medalie zou toege kend worden aen de persoonen, die zich onderschei den hebben door hunne opoffering jegens de gewon den der twee oorlogvoerende natiën. De gevallen van opoffering zyn zoo lalryk, dat het onmogelyk bevon den is, de Leopolds-ordc loc te kennen. Er zyn te Brussel niet minder dan 2,519 huizen waer men drank verkoopt, zooals hotels, restauraties, herbergen, koiïihuizen, logisthuizen, jeneverwinkels, enz.; dat alles voor eene bevolking, welke, met inbe grip der lalrvke vreemdelingen, die de oorlog naer hier heeft gejaegd, nog de 200,000 zielen niet bereikt. Het bestuur van den sta ets yzeren-weg brengt ter kennis van de reizigers en verzenders, dal er met 1 January aenstaende geene veranderingen gebragl zullen worden aen de vertrek-uren der reizigers treinen langs den stadsspoorweg, en evenmin aen degenen op de lynen, welke de Staet dien dag zal overnemen van dealgemeene èxploitatie-maetschappy. Woensdag namiddag is er in de herberg van Ch. De Roover, te Dendermonde, Heirbrug, een vreeslyk gevecht ontslaen, ten gevolge van een kaertspcl. Een der medoslepers, een jongeling van Exaerde, wvk Barrierken, heeft van eenen anderen, een persoon van Nieuvvpoort, met zulk geweld een pintglas in den kop gekregen dat hy, ten gevolge zyner bekomene wonde, onmiddellvk is moeten verzekerd worden. De slager is door de politie aengehouden. Verleden maendag heeft te Lokeren eene plcg- tige bedevaert plaets gehad, uit de parochiale kerk tot de kapel van O.-L.-V. van Salette, wyk Ilillare, om van God te bekomen den zegoprael der 11. Kerk en de spoedige herstelling van onzen 11. Vader den Paus Pius IX in al zyne regten. 's Morgens zag men onder de missen van 5, 6 en 7 uren eene groote menigte tot de H. Tafel naderen. Des namiddags, onder de Ves pers, stelde de stoet zich in aentogt naer bovenge noemde kapel. Onderwege werden beurtelings zangen en gebeden ten hemel gestuerd. Nooit heeft men in die stad zul- ken grooten toeloop gezien. Meer dan 8000 menschen hebben aen den oproep van den eerw. heer Prstoor- Deken beantwoord. De bedevaert werd gesloten met een solemneel Lof in de parochiale kerk. Men leest in het niel-officicel gedeelte van den Monileur: Volgens een börigt, aen den minister van builenlandschc zaken gestuerd, is er aen de bevel hebbers der fransche zeeinagten in het Kanael, op l>e- vel van het gouvernement der nationale verdediging, voorgeschreven, te rekenen van den 13 dezer, den blocus der havens van Rouaen, Dieppe en Fécamp in te stellen en opvolgenlyk dien blocus uit te breiden total de punten der fransche kusten,-die in de magl der duitsche legers zouden kunnen vallen. Men sehryfl uit Philippine: Het jaer dat nu eindigt, heeft aen onzen mossel- handel groote verliezen doen ondergaen. In february werden er met (luizende tonnen opgeligt en wegge dreven. Dewyl dit niet allcenlyk daer, maer ook elders hetzelfde geval was, ontstond er sehaersehheid aen broeizaed, waerdoor het tol buitengewoon hoogc pryzen steeg. Om die banken te bezaeien, waren er groote kosten aen verbonden, maer onze vissehers rekenden op goeden aftrek en goede winsten. Doch nauwelyks was de ty.d van verzending gekomen, toen de oorlog van Frankryk met Pruisen uitberstte, waer- by alle gemeenschap met Frankryk werd afgesneden. Sedert al dien tyd zyn er weinige mosselen van hier verzonden. Bragt de oorlog zooveel nadeel aen onzen handel toe, nog eene andere omstandigheid kwam ons treffen: de overvloed aen zeestarren. Deze zyn in zoo groot getal, dat er de messelbanken als mee bedekt zyn. Die verslindende viseh kan zooveel schade aen de mosselen toebrengen, dal op weinig tydsgcfyccle ban ken zyn opgevreten, liet is te hopen dat de rampen, die ons nu teisteren, het aenstaende jaer zullen opge houden hebben te bestaen en onze handel, die kvvynl, weêr zal herbloeien. Men sehryfl uit Doornyk Dezer dagen is er door de douane, te Baisicux eene belangryke inbeslagneming gedaen. De onder-inspek- teur, door twee man geholpen, heeft twee wagens, met twee paerden bespannen en waerop 750 kilos tabak in pakken, lagen, aengeslagen. Deze lading moest naer Amiens worden gestuerd en was ongétwy- feld voorde Pruisen bestemd. Na eene worsteling zyn de smokkelaers er in gelukt Ie ontsnappen. 1 Men sehryfl uit Arlon, 27 december: Er is in onze stad van niets spraek dan over de aenhouding van 20 Franschen,eergisteren aen de sta tie van den yzeren weg, door de gendarmerie van Ar lon. Deze reizigers, meestendeels werklieden, of ten minste als dusdanig gekleed, waren in bezit van pas poorten en livrets, bevestigende dal zy uil de smissen van Arsfsur-Moselie (Frankryk) kwamen. Ondanks de papieren,ondanksdelevondigsleprotestation, ondanks de bedreigingen zelfs van een places in te spannen voor deze willekeurige acnhoudingen, hebben de gen darmen hen naer de eelgevangenis gebragl, waer zy thans opgesloten zyn als krygsgevangenen» om ons grondgebied gesehonden te hebben. Zonder uitsprnek Ie doen over de wettigheid van dezen mactregol, halen wy dit feit aen als voorbeeld der moeilykheden, of beter gezegd der strengheid, welke Belgic in dit oogenbiik moet gebruiken, om den eerbied voor onze onzydigheid te verzekeren. Als de Franschen op onze yzeren wegen komen, alleen of per groepen, dan beschuldigende duitsche dagbladen ons/van Frankryk te helpen, om deszelfs Noorder- leger in te rigleii ofwel van den oorlog Ie begunstigen der vryschutters in de Ardennen. Als men die zelfde reizigers aenhoudt, dan schreeuwen zy onregtvaer- digbeid en bedreigen diegenen, welke hun aenhouden met de regtbank. Een landbouwer te Looehristi heeft zaterdag ge poogd zyne eigene dochter, die 24 jaren oud is te ver moorden. De betichte is 's anderdaegs door den veld wachter en de gendarmerie aengehouden. Die man leefde sedert langen tyd in twist met zyne vrouw en dochter, en was aen de dronkenschap *er- slaefd. Kerkelyk IV'lcun-s. Zyne Hoogwaerdigheid de Bisschop van Gent zal op morgen zondag, (Nicuwjaerdag) geene ontvangst houden. Den eerw. hoer Roelandts, onderpastor van Berlaere, gaet naer kruibeke en wordt vervangen door den eerw. heer Vernimmen» priester der laetsie wyding. Twee priesters die builen dienst waren, zyn onlangs in het bisdom van Gent overleden: den ecrw. heer Van Hoorebeko, oud-directeur van het klooster te Haesdonck, en den eerw. heer Petrus Goossens, oud pastoor van Paulatem. Itnnipcn en Ongelukken. Woensdag rond den middag is er alhier een wreed ongeluk voorgevallen in de zeepziedery van den heer Edmond D'llondt aen den gentsehen steenweg. Een jongeling, oud 30 jaren, met naem Van den Meerschaute,geboortig van Munkzwalm,is ineen zie dende ketel gevallen rael't verschrikkelvk gevolg,dat Wanneer men hem ter hulp snelde, hy reeds in de yselykste pynen was bezweken. Zyn verminkte lig- chaem is naer liet hospitacl gedragen. Woensdag, laet in den avond, is Bonedict us Van Unchen, oud 37 jaren, voerman by den heer K. Van Assche alhier, welke van Brussel kwam met zynen ledigen wagen, op de gemeente lierghem-St-Agatha met het hoofd op den grond gestuikt en weinigen tyd nadien overleden. Van Unchen laet eene weduwe en 4 kinderen achter. Men sehryfl uil Namen, 26 december Een afgryselyk ongeluk is onlangs in de statie van Hajnoir voorgevallen. De genaemde Francis Vieux- temps, bloedverwant van den beroemden vioolspeler van dien naem, bediende aen den yzeren weg, is door eenen trein overreden. De dood was oogenblikkelyk. De arme ongelukkige heeft eene vrouw en vier kinde ren in lagen ouderdom achtergelaten. Zy zyn alle in de diepste ellende gedompeld. Zaterdag namiddag verinaekten de twee zonen van Karei Van de Velde, landbouwer te Evergem, de oudste 14 jaren en de jongste van 7 tot 8 jaren, zich met yssloelen op hel ys. De jongste schoot er door en de oudste, hem willende redden, viel er by. De oudste was nog onder hetys niet en kon om hulp roepen; werklieden kwamen van een byliggend buitengoed tocgóloopen, braglcn de twee jongens op het drooge en droegen hen naer huis. De oudste werd gered, doch de jongste kon niet meer tot het leven worden terug geroepen. Nu er alom wordt op het ys geloo- pen, kunnen wy de ouders niet genoeg aenmanen om een wakend oog op hunne kinderen te houden. Men schrvft uil Doornyk: Verleden zondag was M. Wicrs, landbouwer te An- serceul, naer Escenafdes eene rekening gaon betalen. De persoon niet te huis zynde, verliet hy de plaets eerst 's avonds ten 9 ure. 's Macndags vond men zyn lyk te Amougies, naest den spoorweg liggen. Op de hoogte van de linker borst was hel sterk gekneusd en boven de linker bil was met eenen ponjaerd eene diepe wonde toegebragt, welke den dood had veroorzaekt. Het zonderlingste van die zaek is, dal de wond van het bloed was gereinigd, en dat de broek door hel moord wapen niet doorsteken was. Ook had Wicrs nog on geveer 70 fr. by zich, zoo dat de diefstal de dryfveer tot de misdacd niet heeft kunnen zyn. De man was on getrouwd en bezat eene fortuin van 50 a 60,000 fr. Men veronderstelt dat hy onderweg, ergens stil ge houden hebbende, op zyn bed zal vermoord zyn, en dat men zyn lyk op de rails zal gelegd hebben, om alle sporen van hel misdryf te doen verdwynen. Te's-Gravenbrakel heeft men vrydag laetst, in den kelder van den werkman Adriaen Delwart het lyk gevonden van een kind, dal 4 a 5 maenden oud scheen. Het lyk was reeds in ontbonden toestand. Er zyn ver moedens op eene naeister van de plaets. Na de moord van Nyvel, Sint-Jans-Molenboek, Escanafles en Bminc-le-Comte, eene vyl'dc! Ditmael is het schelmstuk gepleegd inde provincie Luik, op den weg van Chenêe naer Beaufays, grondgebied der ge meente Ernbourg. Eene meid, die eene boodschap naer Ernbourg had gedaen, is op hare terugkomst naer Chenêe verwurgd geworden. 'I Is de diefstal, welke het dryfveer van dit schelmstuk is, want de moordenaer heeft aen het arme meisje eene som van dry fr. ontstolen. YEKSCEtlLLIGE REK IC» TEA. Den 45 dezer maend zyn er een 20tal arabi- sche ruiters door Lyon getrokken. Men zegt dat dit de voorhoede is van een groot transport Be- duinen, welke tegen de liulanen te velde zullen worden gezonden. Den 11 zyn er 2800 paerden ontscheept, komende van Algerië en bestemd voor de zouaven, de chasseurs d' .1 frióue, de Spa- hisen de veldartillerie der provincie Constant ine, die naer Frankryk is gezonden. Tc Lyon wordt eene kompagnie gevormd, welke den naem van les enf'ants perdus du Done hebben aengenomen. Zy aenvaerden geene sol- dy en wyden zich vooral toe aen het nemen van pruisisehe voorraedskonvooien. Deze kompagnie heelt een kapitael van 50,000fr. en geelt aktiën uil aen 1000 fr., welke na elke in beslagneming gedeelte! yk worden uitbelaeld. Men schat het cyfer der personen, die ziel met het gouvernement te Bordeaux zyn komen vestigen, op 50, 000. Het leven is in die stad buitengewoon duer. Wat sommige bladen ook gezegd hebben, het is thans bewezen dat de Pruisen er valken op afgericht hebben, om de reisduiven te vang Erzalop die valken jacht worden gemaekt. Het rapport van Faidlierbe over het gevecht van Pont-Noyelles, hetwelk wv reeds gcdeelte- lyk deden kennen, bestatigt dat wel degelyk den 23 de Pruisen, ten 5 ure (les avonds, in hunne kantonnementen moesten terugtrekken. Devik- torie was wel onbetwistbaeraenden Franschen kant. De jonge fransche troepen hebben veel ge leden van de strengheid van het saisoen. Het brood dat men hen op het slagveld uitdeelde was bevrozen. Zy verloren 200 man in gezegd gevecht, en telden 1000 a 1200 gekwetsten. Pruisische gekwetsten, en gevangenen vielen in de handen der Franschen. Eenigedagen rust zal nu aen het Noorderleger, in goede kantonnemen ten, vergund worden. Onder de pryzen der celwaren te Parys, be merkt men (18 december) dat het schepel aerd- appels 18 fr.; een liter ajuin 3 fr. 50 kosten. Ratten-en kattenvleeschzyn nietmeertekoopen, zoo hoog is de prys. De meesten moeten zich behelpen met officieel rantsoen. Niemand ech ter beklaegt zich. Men iszeker, dat Parys weer stand zal blyven bieden. Met vooruitzicht op een gevecht hebben de nationale en mobiele garden; die naer den voor post vertrokken, voor zes dagen eten gekregen; zy dragen dit in een deken, die zy om den schou der rollen. Een anderdekenisom de lenden ge slagen. De troepen hebben geen ransel meer. De ekwipeering is dertig pond lichter. Remington, de groote amerikacnsche wapen- fabriekant, zal eene stoomboollinie tusschen Southampton en Bordeaux inrichten, ten einde des te spoediger krygsvoorraed enz., aen het fransche gouvernement te kunnen leveren. Men denkt dat dit huis zal aenncmen, gedu rende verscheidene maenden, elke tien dagen 20,000karab. met 300 kard. voor elk wapen te leveren. Na tien weken zal Frankryk een mil lioen mannen hebben, gewapend met geweeren welke langs de kulas geladen worden; eene maend later zal het 1 t i millioen van dezelfde karabynen in reserve hebben. Londen, 28 december. Desmaed, te Duclair de Engelsche vlag acn- gedaen, en den barbaerschen akt der Pruisen, die vyf schepen van Southampton in den grond geboord hebben, beell te Londen eene grooto ontroering verwekt. Met het volkenrecht onder de voeten te trappen, zou Pruisen in hel begin van 1871, wel kunnen erkennen dat de groote mogend heden geenen afstand van hunne macht hebben gedaen, en dat zv geenszins toestemmen, de onderdanen van Pruisen te worden. Versailles, 29 december. Kolonel Bottenstein, met 6 compagnien, een escadron en 2 kanons, heelt een hevig gevecht geleverd tusschen Moutoire en la Chartre. De vyand omsingelde eindelyk het detache ment, nogtans baende Bottenstein zich eenen weg, en met een verlies van zynen kant, van omtrent 400 mannen, maekte hy 40 ollicieren en 230 soldalen krygsgevangen. Rysel, 29 December. De plaetscómmandnnl van Rocroy aen den alge- rneenen verdedigings-commissaris te Itysel Zondag werden de Pruisen, vóór Méziëres, door het garnizoen aengerand. Hunne verliezen beloopen tot 5ol'600 mannen, onder welke twee edellieden doodelyk gekwetst, en by den meier van Tournex opgenomen; een. van hen is graef von der Thann. VLASHANDEL In Oost- en IVfst-VInpndorcii. Vlas* Het artikel is nog altyd gevraegd, voor hel vlas van Kort ryk. Ook Enclpo heeft voordeel uil de vraeg van Engeland. De blauwe vlassoorten van Lokeren en St-Nikolaes zyn ook in gunst. De Waol- sclie soorten zyn verlaten, nil hoofde van de builen-, mate hoogc pryzen, die de vrrkyopers rischen. Vlassen (jaren en werk. Ongelukkig is van dit ar tikel nog niets te zeggen. Wy zyn allen dank verschul digd aen de heerrn spinners, dat zy den arbeid in hunne fabrieken voortzetten, en aldus brood geven aen hunne werklieden, want wat hen betreft, houden wy ons overtuigd, datzy er geld by verliezen. Lijnwaden.Al de grove soorten blyven gevraegd; de middelsoorten mimier; de fyne in bel geheel niet. AELST, merkt van heden. Tarwe IV. «10—00 a 33—00 Mesloluin 24—50 29—00 Rogge 22—OM 23—00 Geersl 00—00 00—00 Haver 12—00 14—73 Hoppe 187Ö) de 50 kil. 37—00 39—50 Hoppe (1869) i 00—00 00—00 Racpwd V 51—00 52—00 Lynzacil 3S>;o 36—50 Ruepzaed-olie 112—00 114—(T0 Lynkaed-ntte 72—00 00—00 Racpzaed de 100 kil. 21—00 28—00 Lynzacd 28—00 31—00 Acrdappclcn (roode) per 100 kil. H00 10—00 Idem (wille) 8—00 8—50 Boter per 3 kil. 8—00 9—81 Evers de 25 2—81 3—18 Vlas de 3 kil. 4—OÜ 5—00 Viggens het koppel 30—00 40—00 Lynwadcn Ier merkl gebragl 72 vexkegt 21 GENT, merkt van 30 i december. Tarwe ft-, 23—00 ti 24—50 Rogge Geersl 13—00 10—60 - G4—00 14—60 Haver 8—30 9—00 Rrouwers-havcr. «1—00 10—00 Boekweit 16—50 17—00 Paerdehoonon 18—00 00—00 Dtiivehoonen 20—00 21—00 Koolzaed-olie 45—00 58—00 I.vnzaed-olie 00—00 00—00 Ki.ol7.aed 42—00 46-^-00 I.ynzned 35—00 38—00 Koolzaedkócken.. 19—00 ƒ9—00 Acrdappclen per 100 kil. 0—00 0—00 Rotor iter kil. 272 0—00 Kyr-' 2—90 0—00

De Gazet van Aalst | 1871 | | pagina 3