Laetste tydingen. Bcrigl. ROME. Victor-Emmanuel heeft zync intrede ge- daen in Rome. Hy heeft de onbeschaemdheid gehad zyne intrede per brief, den Paus aen te kondigen. lil fle Taëtste dagen zyn er verontrustende geruchten verspreid in België, nopens den gezondheidstoestand van den Heiligen Vader. Wy zyn gelukkig in staet deze te logenstraffen. Een-telegram, uit Rome ontvangen, bevestigd, volgens inlichtingen uit goede bron geput, dat de gezondheid van den Heiligen Vader niets te wenschen overlaet. De laetste tydingen, in de apostolische nunciatuer te Brussel ontvangen, komen teenemael met dit bericht overeen. Taks voor Gechargeerde Brieven. Een koninklyk besluit wyzigt de wet van '45 mei 1870, voor den taks der gechargeerde brie ven, als volgtDe taks zal progressief zyn vol gons 't gewigt toepasselyk aen de gewone ge frankeerde brieven; in verhouding van de ver- klaerde waerde, als volgt Voor elke som niet boven de 250 fr., 30 cent. van 250 tot 500 fr., 40 van 500 tot 1000 fr., 50 van 1000 tot 2000 fr., 1 fr. En alzoo voort met 50 centiemen per 1000 fr. of deel van 1000 fr. vermeerderd. De vaste taks van 20 centiemen is afgeschaft. Het regt op de geld verzendingen, per postte heffen, is bepaeld Voor elke som tot 20 fr., 10 cent. van 20 tot 50 fr., 20 van 50 tot 100 fr., 30 van 100 tot 200 fr., 50 En alzoo voort, 20 centiemen hyvoegende per 100 fr. of deel van 100 fr. Deze nieuwe schik kingen hebben te rekenen van 1 january 1871 kracht. Van 1 january is hel niet-officiecl gedeelte van den Mmitcur toegewyd, aen de nieuwstydingcn, dokumenlcn, verslagen, welke een half-offlcieel ka rakter hebben, alsook aen de meêdeelingen, voortko mende van het gouvernement en van de vreemde kan- selaryen. Hel zal insgelyks inligtingen van allen aerd bevatten, welke hel noodig is ter kennissc van hel publiek te brengen, en zal volledigd worden door ar tikels van verschillenden aerd, waerin kwestiön van algemeen nul worden behandeld. Met den eersten february toekomende zullen ge- lyk vroeger, de kaerljes der reizigers op don y ze ren weg afgehaeld worden in de rytuigen zelve, en niet meer aen den uitgang der statiën, welke laetste maet- regel aen de atgemeene verwachting niet heelt beant woord, daer hy aenleiding gaf tot nog al grootc kos ten, tot vele ongemakken, en toch niet algemeen kon toegepast worden. Groote partyen garatlineerd zout, uit Engeland komende, zyn reeds, volgens men zegt, in 's lands openbare stapelhuizen gebracht, om aen de verbrui king te worden overgeleverd, tegen verminderde pry- zen. Deze waer die tol nu toeaen 50 c. verkocht Werd, kan van heden af, ten pryzevan 12 c. perkhogr. afge leverd worden. De politie van Dendermonde heeft maendag avond eenen persoon van Zele «ongehouden en ter beschikking van hel parket gesteld, als verdacht van ontvreemdingen van eetwaren begaon Ie hebben in het Collegie der H. Maegd aldaer, alvvaer hy 's nachts, by middel van het openen der walerbladen, langs de venster in de proviandkamer wist te treden. Men schryll uit Hasselt, 1 january: Er heeft zich te Rreoeene ziekte opgedaen onder de paerden; zy schynl besmettelyk voor deze dieren te zyn, en zou door fransehe paerden, in het kamp ge- haeld, ingevoerd geworden zyn; deze laetsten wer den in alle geval de eerste aengetasl. Een drooge hoest welke na korte dagen vergezeld is van eehe ontlasting van groenachtige slymen, eene volkomen weigering van eten, en eene zichtbare onsteltenis kenmerken deze kvvael. Geene zyn er tot hiertoe aen bezweken, maerwel op viertien dagenen minder. door goed ingerichte zorgen, lot de gezondheid te ruggebracht. Men schryll uil Bouillon, 1 january: Ons stadje is nog een echt arsenaol; elk inwoner heeft in eene kamer van zyn huis talrykc oorlogstro- feën vergaderd. Ondanks 't slrengc jaergetyde komen er nog talrvke vreemdelingen te, Bouillon aen, die zich naer Sedan en de. omliggende plaelsen begeven. Vele inwoners van Bouillon dryven handel in wapens, die zy op hel slagveld hebben opgeraept of niet opge- raepl. Men sehryft uil Dinant, 4 januari Den 30 december laetstleden heeft men in de om streken dezer stad, het gedonder van hel geschut ge hoord, ten gevolge der beschieting van Mezières. De zelfden dag zag men op de Maes met bloed bemorste ysschollen dryven. Eene kompagnie karabiuiers 1 rok in allcrhaesl door onze stad, om onze grenzen te gaen bezetten. Men sehryft uit Namen, 2 jan: De Maes is gesloten. Zoowel boven als beneden onze stad, loopt men óver het ys. Ten gevolge van die belemmering is de lagerè Sam- ber, in eenige uren tvds, 3 1-2 voel geklommen. Dil is hetzelfde geval te Hougcux. De huidevetlerycii zyn .overstroomd, en toen de oeverbewoners lieden ont- waekten, vonden zy hunne kelders half vol water. Hainpcn en Ongelukken. Men sehryft uit Brussel 3 januari Een kind'van 10 tot 12 jaer, naer de school gaende, had de onvoorzichtigheid, op de brug van den spoor weg, aen den St. Rochusberg, zyne tong tegen de yze- ren ballustrade le steken. Oogenblikkelyk vroos zyne tong aen het yzer en men was gedwongen warm water te gebruiken om ze los tv krygen. Een gedeelte der tong is aen de ballustrade blyven kleven. De smartkre ten van het kind besehryven is onmogelyk. Men sehryft uit Hasselt, 3 januari Op nieuwjaersdag, 's morgens len (i ure, is M. Gos, pastoor te Freeren, verstikt in zyn bed gevonden, ten gevolge der uitwasemingen van eene kleine kachel, duivel genaemd. Men sehryft uil Chimay, 3 januari De genaomde C. Lechat, van Bailiëvre, is op nieuw- jaersniorgend, in de voorstad In Bouchère, vermoord gevonden; Zyn lyk was sehrjkkelvk verminkt. Diefstal sehynt. de oorzaek van dit misdryf te zyn. Er is een onderzoek ingespannen. Men schryll uit huik, 2 Januari Donderdag morgend, hy de statie van Tamines, op den spoorweg van Landen, zyn twee lokomolievcnzoo geweldig op elkander gebotst, dat heide verbryzeld werden. Den genaemde L., vaivGcmbloers, bewaker des spoorwegs is hy dit ongeluk zyn been verpletterd, hetwelk Dóen heeft moeten afzetten, lly is vader van drie kinderen. Er zyn nog andere personen gekwetst, doch hunne wonden zyn niet gevaerlyk. Kei-kelyk Nleuna. Op 1 January 1871, waren in het Gentschc bisdom woonachtig 902 priesters. Onder dit gtal zyn er 70 geboren voor het jaer 1800, te welen 2 titulaire en 4 honoraire kannuniken, 44 in dienst zynde pastoors: en 20 priesters die hun ontslag gegeven hebben, te weten: 17 pastoors, 1 onderpastoor en 2 andere priesters. Het kapittel der kathedrale kerk bestacl uit 10 titu laire en 19 honoraire kannuniken. Er zyn in onsbisdom 329 pastoors, 3 aclmoezcniers, 317 onderpastoors, 17 coadjutors, 9 proosten en 39 directeurs. 103 gcestelyken zvn in de verschillende onderwys- gestichten van het bisdom geplaelst. Al die priesters zyn geboren in ons bisdom, uitge nomen 30 die in het bisdom van Brugge en 18, die elders geboren zyn. De oudste priester des bisdom is deEerw. Heer L. Plettinck, benoemd den 15 december 1830 pastoor le Wortegem, geboren te Tielt den 26 Maert 1788. Wal de sterfgevallen betreft, niel een Wezelaer is in 1870 in ons bisdom overleden. 'I Bisdom van Brugge heeft er 1 verloren: M. Van Calbergh, pastoor le Tie- hem. Het getal blyfl nu 32. Onder deze zyn er 10, waeronder 2 paters Jesuïelen, die belmoren aen hel bisdom van Gent. De Necroloog onzes bisdoms behels! de volgende sterfgevallen gedurende hel jaer 1870: 1 titulaire ka nunnik, 14 in dienst zynde pastoors, waeronder 1 deken; 4 pastoors die hun ontslag gegeven hadden, 1 onderpastoor, 3 directeurs, 2 professors en 3 andere priesters. Te zamen 28. De Eerw. Heer De Ruyver, priester der laetste wyding, is coadjutor benoemd te Godveerdegem. YERSCH1LLIGE BERIGTEN. Volgons een fransch generael kan de prfefek- tuer van Versailles, 9300 meters van liet fort Mont-Valerien gelegen, door de kogels van de nieuwe artillerie getroffen worden. Wy ontvangen eenen lettre-Joiirnal uit Parys, onder dagteekening van 28 december. Wy ne men er eenige byzonderbeden uit over: cc In den uitval by Clamart (22 december) waren de verliezen van den vyand groot; maer ook die der Fransehen zeer gevoelig. De Patrie is opgeschorst, omdat zy een ar tikel geleverd had over de militaire operation. Er heeft in de kerken van Parys (25 decem ber) geene middernaehtmis plaets gehad. Men heeft dezer dagen 20,000 kwintalen meel ontdekt, wier bestaen men niet kende. De versche groenten raken op; eene kool kost nu 5 a 6 fr.; de verdroogde blaèren, die men vroeger weg wierp, worden nu betaeld 1 fr. 50 a 2 fr. het pond. inliet boschvan Vincennesworden b >01: en neergehakt, 0111 tot brandhout te dienen. De visite-kaertjes met nieuwjaer zyn alge- schalt; men kan er echter per ballon verzenden, als het kucrtje niet meer dan 4 gram weegt; het port is bepaeld op 20 c. Een huisvader stelt voor de geschenken, die men gewoonlyk aen de afwezigen zendt op nieuwjaersdag, dit jaer per ballon le verzen den. Met Kersmis heeft het gouvernement, in de slachteryen, wezenlijk ossenvleesc-h verkrygbaer gesteld. Ook heelt men boter, en zelfs zeer schoon, gekregen. Ieder bekwamer 25 gram. Van de belasting op de afwezigen, zullen vrygestcld worden; die welke afwezig zyn voor openbare dienst; die welker appartementen door eenen vriend of bloedverwant bewoond bleven; verder de nuttêïöozen, die het gouver nement Parys heeft doen verlaten. Een duitscli parlementaire heeft, ter gele genheid van eene uitwisseling van gevangenen, bericht, dat het noorderleger door Menteuffel verslagen was, ten westen van Amiens (23 en 24 dec.) Die tyding, waer of niet, doet den moed in Parys niet wankelen. De dry olifanten van den Jardin des Plantes zyn verkocht aen M. Deboos, beenhouwer op den boulevard Hausmann, aen den prys van 27,000 fr. I11 een artikel, gedagteekend van 30 decem ber, wordt gezegd dal de overgabf van het fort Rosny, geene oplossing voor den vyand zyn zou; Noisy en Nogent moeten daorenbovcn in genomen worden. Na de gevechten van 27 en 28, was dat van 30 verschrikkelyk. In 5 uren vielen 155 hou witsers in de kazerne links. De, kazematten, die men voorbomvry hield, werden doorboord, Van 8 ure 's morgens tot 6 ure des avonds zyn er meer dan 2000 bommen in de omheining van Rosny gevallen. De verliezen in manschap pen zyn gering. Dry of vier mariniers zyn ge kwetst; een ongelukkigschot heefl zes personen, in de kazematten, buiten gevecht gesteld. Het vuer tegen de dry forten was zoo lievig, dat liet de meest geharde soldaten ontzette. Ook na dry dagen bombardement verwonderen ons de ma riniers, die nog ferm en onwankclbaer aen hunne stukken staen. Gisteren hebben wy eene overgroote battery ontbloot, die geheel het boseh. van Bondy en zynen omtrek heslrvkt, en die aen de Pruisen groote onrust inboe zemt. Men sehryft uit Willielmshöge, dat, terwyl Frankryk vecht en bevriest,- keizer Napoleon zich aldaer vermaekt en verwarmt mei schaet- senryden. Napoleon, zegt de korrospondent, is de beste sehaetsenryder dien hy ooit gezien 'heeft'. Dan is hy behendiger opliet wezenlyke ys, dan wel op het politieke ys, want in dit iaetstc heelt hy als eene kolossale ster gévallen! Koningin Augusta, die doel zien dat zy haren past in cere wil houden; die hem nu kamer knechts, dan koks, dan fyne wyit, dan paerden toezendt, heeft aen Z. M. nu op Kersdag ver scheiden paerschaetscn gezonden. Wat. kontrast met het. doodvriezendo Frankryk, en den souve- rein, die zich amuseert met dat kinderspel. Belfort wcerstaet kloekmoedig. De pogingen der Duitschers zyn inderdaed wanhopig, doch Belfort is een schier onneeinbaer nest, dat, niettegenstaende zyne insluiting, zich nog altyd kan proviandeeren. Uitvallen hebben er aen- houdend plaets. Te Essert hebben dp Beierlingen 5000 hunner dooden begraven. In die richting is liet vuer hevig. Essert is schier gansch ver nield. Het werk in de loopgrachten is moeten ge- staekt worden; de grond is op 50 centimeters bcvrozen. Dewyl die toestand gevaerlyk is voor de gezondheid des legers, zyn de mobiele gar den gekantonneerd geworden en andereu zyn in Parys teruggekeerd, zonder dat dit echter iets aen de operation veranderd. De koude is zoo hevig, dat er geen voorbeeld van bestaet. Deze week gaet men een nieuw model van mitraillpusen met 7 loopeu doen werken. Het gemiddeld schot is 10 platen met kardoezen per minuet. Een pruisisehe post is dezen morgend te No- gent-le-Rotrou overrompeld. Brieven, van welke men kennis genomen heelt, bevestigen de over groote verliezen die de duitsche legers in de laetste gevechten hebben onderstaen. Er zyn koinpagniên, die maer 300 man meer tellen, terwyl eene kompagnie uit 1000 man bestaet. De Pruisen trekken rond Chartres byeen, waer koning Wilhelm hen in revue zal passeeren. Be Times rekent de verliezen van het Loire-leger op 30,000 man; de Standard weet van goede zyde dat zy niet boven de 30,000 gaen. Men kan zich geen denkbeeld vormen van de verwoesting in den omtrek van Atrecht (Arms.) Niets is er overgebleven. Helminnen nerfien alles, zelfs liet laetste, weg. Niet alleen gebeurt dit met levensmiddelen, maer met alle soort van kleedingstukken. TeKamerryk gebeurt hetzelfde. Die gaiische landstreek is op dit oogenblik zoo kael geschoren, als een korenveld largs waer de sprinkhanen getrokken zyn. Sedert dry maenden hebben de Pruisen te Versailles voor 1,500,000 fr. rekwisitiën geligt. De stad heell 60,000 man te logceren. Het rati- oen van eenen officier beloopt 6 fr. dltegs, van een gemeen soldaet 2 IV. Het logement van ee nen officier 3 fr: dat van den soldaet 1 fr. 50. De stad moest zoovele hout leveren, dat, als het beleg nog lang duert, al de bossehen in den omtrek zullen uitgeplunderd zyn. De gesloten huizen, die tot 1111 toe ongemoeid waren gelaten, zyn nu geopend en de troepen nestelen er zich zooals zy kunnen. Met de vesting Mezières is het laetste versterkte punt gevallen, \Velke in zoon groot getal het noorderdeel van Frankryk moeste^ bescher men. Koningsberg, 5 jan. Generael Mnntcyffcl telegrafeert van Amiens, 3 ja nuary, dat generael Benlheim, met de troepen van lml eerste korps, deFranschen, op den linker oever der Seine heeft aongerand en 3 kanons, alsook 500 krygs- gevangenen heeft genomen. Generael Benlheim telegrafeert van Rouaen, 4 janu ary, dat gedeelten der eerste divisie en van hel 44° re giment, den vyand te Monlinaux en Luiend hebben aengetasl en 8 officiers, 300 krygsgevangenen, 2 ka nons en 3 vaendels hebben hemagligd. De vyand werd tot hoven Bourgachard achtervolgd. Het gevecht duerde den gansénen dag. DE KONING AEN DE KONINGIN. Versailles, 5 jan. liet bombardement van hel zuideiTórt van Parys is heden morgend, ten 9 ure, begonnen. Schoon winterweer, 9 graden koude /.ondersneeuw. Versailles, 5 jan. Generael Genhen heeft met de Vyfliende divisie en verschillende detachementen van prins Albert zege pralend zyne stelling naby Bapaume tegen het vyan- delyk noorder-leger hehondeu; hy maekte -250 krygs- gevanguncn. De, vyand, wMke groole verliezen gele den had, begon in den nacht zynen aftogt, vervolgd door onze kavalerie. Onze halleryen zei leden den 4, voor Parys, niel- legenslaende een dikken mist, haer gesehui tegen het front voort. Bordeaux, 5 jan. Off'ieieele herigten uil Alreehl, van den 4, bevesti gen, dat de gevechten van den 2 en 3, zegepralend waren voorde Fransehen, en dal de Pruisen tot Ba paume teruggeslagen werden. zekeren afstand gepasseerd, Vooraleer de statie le Maria-Lierde, Ie bereiken.— Alzoo, volgen^ zijne eitjen berekening zijn wij 5 kilom, 75 meters van de statie le Maria-Lierde verwijderd .en hij zegt, twee regelen verder, dat hij geen 4 kilometers is3 Men moet waar lijk toupet hebben om zoo te redeneren. Volgens hem, heeft Nodcrbrnkel niets meer te wen schen door de nabijheid der statie van Maria-Lierde, en, een oogslag op de -kaart werpende, bekomt men aanstonds de overtuiging dal weinige gemeenten van geheel het kanton van Maria-lloorcbcke meer dan 5 kilom. van eene statie verwijderd zyn— Eist en Segel- sem uitgezonderd, tins als wij, op gelijken afstand, met onze aanziend ijke kooplïundcl en nijverheid, niets meer le wenschem hebben, hot wordt eene on gerijmdheid wenschen te uilen om Mere gemeen schapsmiddelen te bekomen vooreen kanton dat, hui len de landbouw, bijna zonder behing is, op wel kers hoofdplaats geleden eenige jaren, zelfs nog goeno bakkerij bestond. Men spreekt van 7 brouwerijen die men ginder aantreft; om die le vinden is er zeker verre moeten gezocht worden, maar het steekt zoo nauw niet: Wij zullen die opgaaf voor gangbare munt aan vaarden on do 7 brouwerijen in onze gemeente allem bestaande, er tegen stellen. Te Nederlwakel is er, in 1870, betaald do bagatelle van fr. 40,663-56, voor accijnsrechten hoeveel heeft dit le Maria-lloore- beke opgebracht? Te Nederbrakel alleen wordt voor een grooler bedrag handels-en nijverlieidszaken ge daan in eeno maand dan in een geheel jaar, in hot. kanton Maria-Iloorebeke, dat immers niet eme markt heeff. Geheel het tegenovergestelde van hetgeen onzen tegenspreker zegl opziehlens de bevolking, door ons opgegeven, zou moeten plaats hebben: Eén groot deel van Everbekc moet gevoegd worden hij onze 26,500 zielen, daar integendeel een groot deel van Marter van de 12,048 inwoners, van Marin-lloorcbeke, moet wor den afgetrokken. Hol is waar, hetgeen hij te kort heeft vooreen totaal van 17. 18 duizend, haalt hij elders en verre, maar de gemeente waarvan hij zich een deel der bevolking loerekend, liggen (e veel in de gebuurte, om ze niet te kennen: Volsiqueon SI rijpen, zijn-een hol worp van Sottegom; Maareko is togen Elichove; Michelhekc bij Brakel; Ilundelgem en Diekele tweo gemeenten die men met een vergrootglas moet zoe ken kunnen gebruik maken van zes station die, al tijd nader zullen zijn dan diegene die te Maria-Iloore beke zou gemaakt worden. Hij spreekt van .Beirle- gem, Meijlegem en bijzonderlijk van Paulaalhem niet, maar dal is zeker bij vergetenheid! Don afstand van Sottegom langs Elichove naar Bonsse is veel verder dan langs Nederbrakel, dit niet tegenstaande de uitgezochte omwegen langs hier, die maar alleen in do belanghebbende inbeelding van den correspondent uit het kanton Mnria-llporcbcke, kun nen bestaan. De steenweg, van Sottegom door Bouclé op Bonsse, is daar niet gemaakt omdat die richting de kortste is, maar wH voor de communicatie der ge meenten op den aangeduiden doorloop gelegenNe- derbrakel heeft, sinds lang, eene gelijke baan naar Sottegom en Bonsse. Wat aangaat de rijkdom en de vruchtbaarheid onzer streek, die moeten zeker voorde andere richting niet onderdoenMen vindt hier zelfs geene akkers waaraan vruchteloos kost en arbeid worden verspilt, gelijk bij voorbeeld langs de Filebroeken, hel Hol, Tinhoute en van daar naar Louise-Marie te Schoorisse eene ge meente die onzen tegenspreker zeer wel moet kennen. Wij vragen ten slotte waardoor de transporten van kalk, kolen,vruchten en bouwmaterialen, langs Maria- Iloorebeke talrijker zouden zijn: De bevolking langs hier is meer dan het dubbel, onze streek is even rijk en vruchtbaar, de koophandel en nijverheid, aldaar nul, zijn hier aanzienelijk het is onbetwistbaar dat in de nijverhcidsgeslichteii teNedérbrakel bestaande, zonder de koopmans in kolen mede te rekenen, meer kolen verbruikt worden dan in diegene van al de ge meenten van 't kanton van Maria-lloovcbeke langs waar de spoorweg zou kunnen gelegd worden. Is er iels onverslaanbaar, het ware de onherstelbare misslag van de talrijke belapgen van Nederbrakel en andere gemeenten te slachtofferen, VOor een kanton gelijk Haria-lloorebeke, dat in vergelijking met ons geene ernstige redenen kan inbrengen om de spoor weg in die richting te vragen. AKLST, merkt van h«don. Tarwe Mestcluin Kogge Gecrst Haver Hoppe (1870) de 30kil. Hoppe (18(59) Haopzaed Lynzaeil Haepzaed-olie Lynzaed-olie Haepzaed de 100 kil. Lynzacd Aerdappelen (ronde) per 100 kil. Idem (wille) Holer per 3 kil. Kyers de 2K Vlas de 3 kil. ViggenK liet koppel Lynwaden ter merkt gebrogt INGEZONDEN STUKKEN. IJzeren-Weg, Aatwei-pen-Donol. Nederbrakel, den 3 januari 1871. Mijnheer de. Opsteller, FEd. zult mij oneindig verpFchten mei de hierach ter slaande regelen,»zondag in uw geëerd blad Ie willen plaatsen. De schrijver, uil hel kanton Maria-Hooreheke, ver-, plicht ons lot eenige regelen antwoord nopens de ge waande dwalingen, die wij zouden begaan hebben, in het verdedigen der richting langs Nederbrakel, van den spoorweg Anlwerpen-Douai. Wanneer men, gelijk hij, zoo haastig hel oordeel van hel onpartijdig publiek inroept, mag men dat pu bliek bij den neus niel leiden, door de waarheid le verdraaien, gelijk hij doet; dal staat bijzonderlijk aardig na eene soort van protoslalie van met waar- heidslievende gevoelens bezield Ie zijn. IIij rekend do poorl van Brussel, waar hel dorp van Nedérbrakel begint, 825 meiers v(m de Markl. De paal- siaak N" 43 staal aan de poort van Brussel, zegt hij, zoo als liet inderdaad is, en N" 59 is men op eenen fr. 28—00 k 83—25 24—00 28—00 22—00 23—00 00—00 00—00 00—00 00—00 37—00 00—00 00—00 00—00 31—00 52—00 33—30 38—50 112—00 114—00 72—00 00—00 21—00 23—00 28—00 31—00 d 9—00 10—00 0—00 0—00 9—27 9—90 2—(53 8—09 4—00 3—00 d 30—00 40—00 72 v( •rkogt 21 GF.NT, merkt van li january. Tarwe Kogge Gecrst Haver Brouwers-haver. Boekweit I'aenlebrionen Duiveboouen Koolzaed-olie Lynzaed-olie Koolzapd I.ynzacd Kiiolzaedkoeken. Aerdappelen per 100 kil. Boter per kil. F.vors dB 2b. 2(1—50 it 00—00 17—00 17—30 13—00 17—30 9—00 10—30 10—00 20(tO 43—00 00—00 42—O0 33—00 49—00 0—00 3—40 H—40 4 400 0—00 40—00 J7—00 00—00 21 00 38—00 6000 4600 38—00 19—00 0—00 0—00 0—00 NTTuN^7~tt--£j. Degene die eenig geld zou- .1 den verloren hebben op de Geiitsehe Steenweg alhier, mogen zich ten hu reel e dezes hlads wenden waer htm de noodige inlichtingen zullen gege ven worden om hetzelve terug te bekomen. By LOUIS DE NAEYER, aen de.i Geerards- bergschen Steenweg, Zoutstraetpoort N" 18, te Aelsl zyn, te bekomen alle soorlen van Stoelen, Matrassen en Pluimen Reddens, Zeegras, alle soorten van Sloven en Kachels te huren aen 1 fr. ter niaend ofwel te koop, ook alle soorlen van Elesschen te huren of te koop, alsmede Glaswerk, Amerikaenschc Lampen, Glazen aen 13 centiemen het stuk, ook nieuwe Canapes met yzere pikkels aen 7 fr. bet stuk.

De Gazet van Aalst | 1871 | | pagina 3