Overzigt der week Belfort Is dooT de kleine rivier Savoureuse besproeid. Ongetwyfeld is Belfort, tot het uiterste ge bombardeerd, nog slechts een puinhoop. Van bet overige van Frankrylt, door een yzeren en vuerkring afgezonderd, verdedigt hetzich kracht dadig als eene laetsteschuilplaetsvan den held- haftigen tegenstand der vroegere «tydcn. Parys is gevallen, doch Belfort b'lylt een galisch vyan- delyk leger aen den voet van zyne ontoegang- bare rots terughouden. ■Lyon, 5 feb., 's avonds. De prefekt heeft '10,000 Elzassers en Lotha- ringers, in dry regimenten met kavalerie ge vormd, in revue gepasseerd. Eene talryke volksmenigte woonde de pleg- tigheid by en heelt de troepen toegejuicht. De Pruisen hebben dezen morgend Sans-le- Soulnier bezet. Rysel, 6 fel). Heden is Abbeville militairlyk door de Prui sen bezet. Eene depeche van den prefekt der Somme meldt, dat de zetel der prefektuer naer Rue ■overgeplaetst is. Toulon, 5 feb. Er heeft een rampvol toeval aen den spoor weg plaets gehad; door eene ontploffing van ;poeier, telt men 60 dooden en 100 gekwetsten. Havre, 8 feb. Ten gevolge hét ontslag van Gambetta, heeft de buitengewone kommissaris in Normandië, M. Carot, zyn ontslag ingezonden. De brief, in welken hy dit doet kennen, -is zeer waerdig. PRUISEN. Bcrlyn, 4 feb. De brieven uit Versailles ontvangen, zeggen dat het duitsche leger, hetwelk rondom Parys kampeert, by de sluiting van den vrede, zyne plegtige intrede in de hoofdstad doen zal. Champagne zal,-tot de betaling der oorlogs kosten, door de Duitschers bezet blyven. Zelfs wordt het 5® korps hiervoor aengeduid. De duitsche militaire overheden leveren geene vrygelei brieven voor Parys af. In de regeling van al de byzonderheden, too- nen 'de officieren gedelegueerden van Parys •eene beleefdheid van welke men met geencn lof .genoeg spreken kan. Versailles, 2 feb. In de gevechten der achterhoede, den 30 en Bi january en den 1 february geleverd, zyn de Franschen volkomen teruggedreven in het ge bergte van Fontière, barenden, 19 kanons en mitrailleusen, 2 generaels, 1500 krygsgevange- nen, 100 fourgons en veel materieel zyn in •onze handen gevallen. Onze verliezen bedragen ongeveer 600 man, aen dooden en gekwetsten. Garibaldi, welke de Djjon in gevaer was van omsingeld te worden, is aoor eene overhaeste vlügt ontsnapt. Dijon is den 4 february, na een klein gevecht, bezet geworden. Londen, 7 feb. Volgens eene depeche, door den Daily-Tele graph ontvangen, denkt men in de diplomatieke kringen vanBerlyn, dat de vredes-voorwaerden, aen Frankryk opgelegd, zoo zwaer niet zyn zul len als die, welke tot hiertoe afgekondigd wer den. Men beweert erin, dat de geldelyke schade loosstelling meer in evenredigheid zyn zal met de tinancieele middelen van Frankryk, en dat dezelve welligt de som van een milliard niet zal te boven gaen. Volgens dezelfde .geruchten, zou Pruisen geene oorlogsschepen eischen, of indien het dezelve vraegt, zal hunne waerde alsdan van de schadeloosstel ling afgetrokken worden. Pruisen zou geen ander grondgebied dan den Elzas en Lotharingen eischen. Echter was er gisteren te Berlyn, opzigtens de oorlogsvoorwaerden nog niets stelligs ge kend, of niets van hetgeen er tot hiertoe, in antwoord op eene authentieke mededeeling, ge- daen is- Berlyn, 7 feb. Belfort wordt op nieuw hevig gebombardeerd. Zyne overgaef wordt eerlang te gemoet gezien. Berlyn, 1 lob. Men meldt uit Bern, onder dagteekening van heden, dat het getal dei- Franschen, welke over de zwitsersche grenzen getrokken zyn, de 80,000 soldaten te hoven gaet. De fransehe troepen, welke zich thans in Zwitserland bevinden, zyn samengesteld uit verscheidene korpsen infanterie, jagers, kurasT siers en gendarmen. Men schrylt uit Versailles aen de Nat. Zti- tung, van Berlyn De bewoners van het platte land keeren in menigte naer de dorpen en steden, die zy ver iaten hadden, terug. Zy zien met wanhoop dat de oorlog alles heelt verwoest. Gisteren kwa men ryke Paryzenaers, in prachtige ekwipages, te Sèvres aen en zagen met neerslachtigheid wat verwoesting de oorlog had aengerigt. Gisteren (31), werden de postbetrekkingen regelmatig tusschen Versailles en Parys geopend. De post begeeft zich tweemael daëgs, ten 9 ure 's mor gens en ten 4 ure des avonds, op de boorden der Seine langs den kant van Sèvres. M. Jules Favre komt schier iederen dag te Versailles. Haet der Paryzenaers. Uit Versailles wordt '1 volgende geschreven De konventie van 28 january is overal in de stad aengeplakt. Op verschillende plaetsen wordt zy echter afgescheurd, niettegenstaande op deze onschuldige plageryen eene zware straf is ge steld, namelyk eenige jaren gevangenisstraf in eene duitsche vesting. Enkele persoonen, op heeterdaed betrapt, zyn dan ook reeds opgebragt. De ingezetenen hier ter stede houden zich nu meer dan ooit overtuigd dat Parys onneem- baer is. 't Is waer zeggen zydat de forten nu door de Duitschers zyn bezet, maer dat is niets; Parys zelf hebben ze toch niet en 't volk zou ook liever de geheele stad in de lucht doen vliegen, dan te dulden dat de Pruisen er binnen kwamen. Zy willen dan ook niets hooren van eene kapitulatie. Parys heelt niet gekapitu- leerdroepen zy én daer dit woord in de konventie tusschen Bismarken Favre niet voor komt, valt er op dat punt ook niet Veel tegen te zeggen. Te Parys schynt men evenwel de zaek an ders in te zien. Overigens, begrypt men daer beter de beteekenis van het verlies der forten. Men beschouwt dit zelfs erger dan eene kapitu- latieder stad. Men is er overtuigd, dat de vyand, door de bezetting van die punten, dood en leven van duizenden in zyne magt heelt. Evenzeer vindt men de verpligtte opbrengst van eene groote som gelds vernederend. Het publiek be schouwt dit als een afkoop van den intogt der duitsche troepen, en vindt dat nog veel erger dan eene bestorming der stad onder het vuer der granaten. Naer meêdeeling van een hoog persoon, is het voor een Duitscher alles behalve geraedzaem zich binnen de stad te vertoonen, of zich als zoodanig kenbaer te maken. Nauwelyks was er een binnen, of het gepeupel zat hem op de hie len, en naer het hem voorkwam, kon of durfde de openbare overheid weinig of niets daer tegen doen. Men moet er zelfs de klank van duitsche Vvoorden vermyden. Slechts zeer weinige per soonen, en dan nog wel uitsluitend by de hoo- gere klassen, zyn te sprekenvoor iemand, die vermoedt wordt een Duitscher te zyn. Niet onbelftngryk zyndemededeelingen der 900 duitsche krygsgevangenen, die te Creteuil uitgewisseld zyn. Zy verklaren dat zy over hunne behandeling niet te klagen hadden. Het eenige wat hun hinderde, was dat zy twee aen twee werden opgesloten in eene cel der zooge- naemde Roquette, waer anders alleen de ter dood veroordeelden gebragt werden. Doch daerentegen waren zy er zooveel te veiliger. Zy, die by den uitval op 19 january op de schans Montretout in handen der Fransehen waren gevallen, waren eerst 's avonds in de stad gebragt. Onmiddellyk was het transport omringd geworden door een troep schuim, dat gestadig aengroeide en de vreeselykste verwen- schingen tegen de Pruisen deed hooren. De fran sehe soldaten,' die hen moesten overbrengen, waren meermaels genoodzaekt het volk met de bajonnet tegen te houden en een carré rondom de gevangenen te sluiten, ten einde hen tegen den oploop te beschermen. De bevelvoerende officier had genoeg te doen, met tusschen het volk door te ryden én nu eens met zachte woorden, dan weer met be dreigingen de menigte in bedwang te houden": De vrouwen waren het lastigste; sommigeii uit haer midden spouwden van kwaedaerdigheid! naer de gevangenen, of trokken het mes om hen aen 't lyf te zitten. Men vreesde nn by de uitlevering voor de herhaling van die tooneelen, en daerom werden de gevangenen 'smorgends ten 3 ure in alle stilte naer het fort Ivry gebracht, van waer zy verder naer Versaillles kouden marchee- ren. (van -4 tot O february.) Het groot nieuws der week bepaelt zich tot heden by het volgende FRANKRYK. Het gouvernement van Parys en de delegatie «van Bordeaux zyn, ter gelegen heid van den wapenstilstand in volle ruzie ge mekt. ïn eene proklamatie die de kiezingen van 8 dezer aenkondigt had Gambetta beslist dat niet kiesbaer warenal de oudministers, sena tors, staetsraden, prefecten en officiëele kandi daten van '1851 tot september 1870, evenals de leden der familiën die sedert 1789 over Frank ryk geregeerd hadden. Von Bismark zond Gambetta eene protestatie van Pruisen, tegen vermeld decreet by hetwelk de dictator van Bordeaux de vryheid der kie zingen beperkte. Den 5 dezer kondigde de Journal Ofliciel van Parys een decreet af dat het decreet van Gam betta vernietigt. Ten dien gevolge heeft de heer Gambetta zyn ontslag gegeven: het is misschien wel de beste, wysste en voorzichtigste akte welke hy, sedert zyne opkomst aen 't bewind, heelt daergesteld.- ROMEN. Te Romen gaet het slechter om slechter ondanks de beloofde en zoo druk be sprokene waerborgen ten voordeele van den Paus. Di het verslag, door den heer d'Anethan aen- geboden over een krediet van 6,500,000 fr., doorliet departement van openbare werken aen- gevraegd voor spoorwegmateriëel, vinden wy eenige belangryke uitleggingen. De aenbeste- ding van het materieel is vastgesteld op 15 Fe bruary eerstkomende; de levering is in twintig loten verdeeld. Volgens de bepalingen van het lastbock, moeten al de wagons ten laetste zes tien weken na de goedkeuring der aenbeste- ding, 't is te zeggen rond het einde der maend Juny, geleverd worden. Wat de locomotieven aengaet, deze moeten in den omloop van No vember eerstkomende geleverd worden. Er zal te rekenen van 23 dezer een nachtdienst voor de koopwaren ingerigt worden op de sectie van Jurbise naer Kortryk, en te rekenen van 's an- derendaegs, op die van Brakel naer Gent. Dezelfde dienst zal, te rekenen van den "28 dezer, ingerigt worden op de sectie van Brussel naer Leuven langs Kortenberg. In een oogen- blik waerop er niet genoeg materiëel was, na melyk doordien onze wagons inDuitschland ge houden werden, zonder gevoelige vergoeding, heeft het bestuer van de Fransehe Noorder- en Oostercompagniën 1000 wagens in liuer gekre gen, welk getal op 858 verminderd is. Wat de locomotieven aengaet, alhoewel het nog niet noodig is geweest er van de compagniën te huren,*', het bestuer had niettemin schikkingen genomen met de Noordermaetschappy, om over eenige machienen te beschikken, in geval de ontoerei kendheid van dergelyk materiëel zich zou doen gevoelen. Het aental afgebroken koopwaren- wagons, in de tien laetste jaren, van 1861 tot 1870, beliep tot 4,560, wat gemiddeld 456 wa gons per jaer geelt. Het blykt uit eenen staet, den 31 december 1870 opgemaekt, dat het materiëel van het spoorwegnet van liet ryk, dat in Duitschland gehouden wordt, 2,237 wagens bedraegt; in Frankryk waren er 1,581, te samen 3,818. Langs eenen anderen kant beschikte onS be stuer, op dien datum, over 3,060 wagons der Fransehe Noorder- en Oostercompagniën, er by begrepen 858 wagens, van die maetschap- pyen gehuerd en 256 Duitsche wagons, dus 3*316. Zoodat er op 1 january maer 506 wagons te kort waren. Het bestuer zal tegen den toe komenden herfst beschikken over 4,079 wagons meer dan gedurende het eerste half jaer van 1870, om in het vervoer op het oud spoorweg net te voorzien. Dit materiëel kan ongeveer 4,000,000 ton meer vervoeren. Zyn benoemd tot leden van den militieraed alhier De heer M. De Cock, provinciael raedslid, voorzit ter; tot byvoeglyke voorzitters, de heeren Ph.De Welf en F. De'Backer, provinciale raedsleden. Tot lid, de heer J. Van Waeyenberghe, burgemees ter te Herzele; tot byvoeglyke leden, de heeren K. Baete en G. Van Meldert, burgemeester. Wy waerschuwen het publiek, dat er tegenwoor dig valsche vyfl'rankstukken in omloop zyn, dragende de beeltenis van Koning Leopold II en 't jaertal 1868. Men kan ze kennen aen den doffen klank en de kleur. De onder de wapens geroepen milicianen der klas van 1865 zyn in verlof naer huis gezonden. De Moniteur bevat eenen omzendbrief van den minister van binnenlandsche zaken, betrekkelyk de pokziekte, welke in verscheidene provinciën heerscht, en vvaerin de bevolking wordt aengeraden, zich te laten vaccineetien. Men leest in den Moniteur: Do telegrafische liniën en bureelen zyn dikwyls met werk overlast, en 't is niet mogelyk aenstonds en overal de middelen van korrespondentie te ontwikkelen, naermate zulks wordt vereischt. Het publiek moet zich dus aen vertragingen verwachten, in het overseineneninhel te huis bestel len der telegrammen. Binnen het land kunnen dc ver tragingen verminderd worden, wanneer de om standigheden het vereischen, door de verklaring van dringendheid (dubbele taks,) die den telegram de andere doet voorafgaen. Wanneer deze voorzorg nutteloos is, ten gevolge van onderbreking of andere oorzaken, wordt de vermeerdering van taks aen den verzender teruggegeven. M. Anspach, burgemeester van Brussel, heeft zich maendag morgend te Oostende ingescheept op eenen stoomer, welke door den Staet ten zynen dienste is gesteld, om allerhande levensmiddelen aen de in Parys opgesloten noodlydende Belgen te brengen. De stoomboot is naer Dieppe vertrokken, vanwaèr de lading naer Parys zal worden gezonden. Dagelyks worden er levensmiddelen van alle soor ten, 'hy groote partyen van Brussel naer Parys ge- stuerd', iets wat natuerlyker wyze alles merkelyk doet opslaen. De runderpest is in de nnbyheid van Gent uitge borsten. Vrydag is zy opgemerkt in den stal van den landbouwer L. Bruynëel, buiten de .Heuvelpoort en zaterdag in den stal van L. Iluys, aen het Patyntje. Verscheidene dieren zyn afgemaekt. Het is de pligt der landbouwers om al de voorgeschrevene voorz^rg- maetregelen tegen die zoo zeer gevreesde plaeg te nemen; by het minste teeken van ziekte moeten zy den veearts ontbieden. Worden de dieren by dc eersle kiemen der ziekte afgemaekt, dan kan het vleesch nog voor de verbruiking dienen en, daer de eigenaers der dieren regt hebben .op eene gouvernemenlspremie, is de geledene schade in dit geval maer onbeduidend. N. B. De ryksveeapts, gelast met de gezondheids- policie der zuider-en westerkantons van de stad Gent, meldt, dat onder zyn toezicht de dieren by gemelde landbouwers zyn onderzocht en afgemaekt, doch dat die enkel de ziekte hadden, gekend onder den naem van uitzweetende longziekte, eene ziekte die van min der gevaerlykep aerd zou zyn dat degene, welke men eigenlyk onder den naem van runderpest verstaet. Eenige koopmans van Kortryk hebben verschei dene groote vrachtwagens met eetwaren geladen, als boter, hesp, worsten, kiekens, eieren, enz. en zyn er mede naer Parys gereden. Zy verhopen die waren al- daer aen meer dan het dubbel van den inkoopprys te kunnen verkoopen. Men schryftuit Ophoven, Hasselt: Ieder land heeft zyne mod,e en elke plaets hare by zonderheden. Alzoo bezit onze gemeente een weerkun digen inwooner M. B., die zoo goed als Math, de la Dróme of Math. Laensbergh, de luchtgesteldheid en het weer voorspelt. Om zich hiervan te overtuigen, geve men acht op het volgende: Reeds meer dan eene maend geleden voorspelde hy aen twee landbouwers, en dat wel voor eene aenzienlyke wedding, dat de strenge winter zich in vier perioden zou verdeelen en tot byna halfmaert duren. Den 19 maert zullen wy westen wind en betrokken lucht hebbenen den 9 april zuidwesten wind en lenteweer. Men schryft uit Bergen 7 february De overgaef van Parys zal eene groote uitbreiding geven aen den handel in galletlen en galletteries. De voorraed van die kolen was aenzienlyk, maer hy^ zal gemakkelyk weg geraken, met groote winst, 't Is stellig dat de verzendingen toenemen, en, wordt de vrede gesloten, dan zal men niet alleen Parys moeten bevoorraden, maer ook geheel de streek van het oos ten en van de Moezel, waer de nyverheidsgestichten, volgens het schynt, veel minder geleden hebben, dan men moest verwachten. De handelskamer van Rysel besluit in een sterk gemotiveerd verslag, tot de af schaffing van alle inkomregtcn in Frankryk, op vreemde kolen. Over de belgische metaelmarkt is er niet veel te zeggen. De gestichten werken tamelyk goed, maer voorde rails zyn de bestellingen onbeduidend. In deze nyverheid wenscht men, meer dan in alle an dere den vrede; dit zou een onmiddellyke herneming toelaten; en het ware eene zeer belangryke vergoe ding, voor de beproevingen, die men heeft moeten onderstaen. Vele lieden verbeelden zich, dat dc lynen der spoorwegen binnen eenige dagen gaen geopend wor den voor de reizigers, en dat men met een reispas zich op den trein kan zetten, en gerust naer zyne bestem ming vertrekken. Daer is niets van. Gedurende den wapenstilstand, ten minste als er geene nieuwe conventie gesloten wordt, zyn er geene reizigerstreinen, die uit Parys vertrekken. In dien er eene nieuwe overeenkomst wordt gesloten, ;zal het publiek er terstond van verwittigd worden. De persoonen, die eene toelating hebben om te pas- seeren, moeten in rytuig Parys verlaten, en op die wyze de eerste statie, door de Duitschers of de Franschen geëxploiteerd, bereiken. Voor het Noorden kunnen zy zich aldus naer SL-Denis begeven, en daer in een Pruisischen trein stappen. Het moeilykste van al is om te St.-Denis te geraken. Een Duitsch bestuer is daer ingericht voor het exploi- teeren derspoorweglynen. Elke inwoner van St.-Denis, of ieder antler persoon, die daer kan komen, vindt alle gemak om te vertrekken. In de standplaels levert men hun reiskaertjes af voor al de steden van het Noorden, van aen Chantilly tot aen Brussel. Wat men niet toelaet, dat is' zich naer den kant van Parys te begeven. Voor het Westen kan men zich naer Versailles be geven, Hetschynt dat deDuitschersdelyn van Bretanje hebben hersteld. Men kan ook nog in rytuig tot aenRouaen of Amiens gaen, die tegenwoordig de hoofdpunten zyn van ónze spoorwegnetten van Normandie en van het Noorden. Gauloisvan Parys.) Een liefhebher van oudheden te Gent is by toe val eigenaer geworden van een lief klein bronzen ka non, oprollend affuit staende, en voorzien van zyne munitiekoffer. Op dit kanon prykt het wapen van eene adelyke familie, en het heeft, te oordeeien naer een opschrift, toebehoord aen het Gentsche gilde der blauw ververs. Het heeft lange jaren onder het oud yzer op eenen zolder van een huis buiten de Kortrykschc poort gelegen. De curators van dc failliet der Internationale kondigen eenen aenstaenden oproep van fondsen aen op dc aktien dier Maetschappy. KcrUclyk Nieuws. Dc eerw. heer J. Sonneville, onderpastoor van St-Baefs te Gent, is pastoor benoemd te Wortegem. De eerw. heer Roman, coadjutor te Wortegem, gaet in dezelide hoedanigheid naer St-Denys-Boekel. De eerw. heer J.-B. De Smet, oudpastoor van Zaffelare.is den 5 february te Waesmunster overleden, in den ouderdom van 79 jaren. Den 9 february is na eene langdurige ziekte overleden deeerw. heerVander Schueren, pastoor van Liefferinghe, in den ouderdom van 51 jaren. Den 3 dezer maend is overleden, in het Huis der Jezuïeten te Drongen, de eerw.P. J. B.L'Hoir. Hy was 78 jaren oud. Rompen en Ongelukken. Een schrikkelyk ongeluk is den 7 dezer maend, des morgens om 9 uren, inde statie van Oostendegebeurd; - een werkman, tusschen twee wagons gepakt, is ver pletterd geworden. Maendag namiddag, rond 4 ure, is er een ver- schrikkelyk ongeluk op den yzeren weg aen de barreel, juist over de herberg de Wandalende jood, 6® wyk te Antwerpen, voorgevallen. Eene boerenkar, waerin dry personen zaten, is door een lokomotiefverbryzeld,methel ongelukkig gevolg, dat een der personen op den slag gedood werd en de twee anderen min of meer zwaer gewond werden. Hel slachtoffer is een meisje, nauwelyks 20 a 21 ja ren oud; de twee gewonden zyn hare broeders. De oudste, een jongeling van 16 a 17 jaren, voerde het paerd, en de andere, een knaep van 12 a 13 jaren oud, zat nevens zyne zuster in de kar. Dc dry ongelukkigen zyn kinderenvandenlandhouwerMichiels, woonachtig in het gehucht de Groene Hoek, gelegen onder Ber- chem, achter de vergrootingswerken. Het meisje moest meter zyn by eenen landbouwer op het Kiel, en dewyl de weg zoo vuil was, had men hel paerd ingespannen. De kinderen waren op hun zondags gekleed, en men kon de blydschap en de vreugde op hun aengezicht lezen, l'oonzy zich op weg begaven; want zy gingen ter feest. Nauwelyks waren ze echter eenige minuten op den weg, of het ongeluk had plaets. De barreel open vindende, reed men rustig voort. Niemand stond aen de barreel, en nogtans kwam er een locomotief in volle snelheid aengereden. De kin deren waren op de baen, toen ze eensklaps het gevaor voor oogen zagen. Het meisje en haer jongste broeder lieten eenen angstkreet hooren, terwyl de oudste de zweep op het paerd legde; doch het was tc laet; de kar werd door de locomotief verbryzeld. Er kwamen onmiddelyk verscheidene personen toegesneld om hulp te brengen. Men vond den oudsten jongen bezvden den yzeren weg, in eene gracht, onder zyn paerd liggen; hy was gewond en werd aenstonds verzorgd. De andere knaep vond men opvyftig meters afstand, beweegloos nevens de rails liggen, hy was insgelyks gewond. Hel meisje, hunne zuster, werd ontdekt, op meer dan honderd meters afstand van de plaets des ongeluks. Zy lag tegen de haeg, die den yzeren weg afsluit, en was op den slag gedood. Ze was zoo frisch als of ze nog leefde, met den blos der ge zondheid op hare wangen. Zy was den schedel ver bryzeld. Haer lyk is naer het gasthuis gebracht. Het paerd was insgelyks erg gewond. Dit dier had de achterste pooten gebroken, en was half lam tegen den pael van de barreel geslagen. In den avond heeft men het ter plaetse afgemaekt. De twee gewonde knapen zyn naer hunne woning gebracht. De droefheid en de wanhoop der ouders is onbeschryfbaer. Het meisje, dat ze zoo on gelukkig verliezen, was mede de steun van het huis gezin. Dit ongeluk wordt aen de onvoorzichtigheid van den barreel wachter toegeschreven. Een paer uren later had er nog een ander ongeluk op den yzeren weg plaets. Een treinwachter, de ge- naemde Wildoeck, 30 jaren oud, isvanden trein op de rails gevallen, en de beide beenen eD eenen arm afge reden. De ongelukkige is in het gasthuis overleden. Hy laet eene jonge weduwe achter. Men schryft uit St-Omer, Frankryk; Zaterdag avond, rond half twaelf ure greep een schrikkelyk drama plaets in eenen kelder in de Kales- slraet. Eene huismoeder met zes kinderen, en wier man als vryvvilliger is vertrokken, wilde petrool gieten in eene reeds ontstokene pelroollamp. De petrool vloog in een oocenblik in brand, en de vlammen kronkelden den kelder rond, alles in brand stekende, wat er zich in bevond.

De Gazet van Aalst | 1871 | | pagina 2