Zaeilanden en Meersch, Huisen en Bouwgronden, Huizen, Tuyn en Meersch, Laetsle tydingen. Burgerlyken Stand. AAAOACEA. Vogelsehieling met de Bolle Aangename Gaaibolling KOORN WINDMOLEN, Verkooping van LAAD, van GOGO Hoppestaken, Vendilie van MEUBELS, Venditie van HOOIGBAS, Openbare Verkooping or zoo-aypVowgelyk gewerkt wordt. Thans is er me t in iti i voerhanden voor het binnen landsch vc"\cor, ii' in h. !pt weinig, daer er geene bestcl- H a k'Hiit.-ii. ii metaelnyverheid ging de verle- Vr week niets uuide'nds om. De fabrieken wcr- k. ii g i mm en /.etten gemakkelyk hun produkt af. Lc pr>zun zyn gunstig aen de houders. Er zyn nog voor gernimen tyd bestellingen. Men schryfi uit Spa, 40 mei: De genaemde James Hallet met zyne vroiiw, welke hier sedert eenige dagen verbleven, zyn aengehouden op verzoek van den onderzoeksrechter van Carlsruhe, waer zy by den juwelier Stein, voor 42,000 fr. dia manten gestolen hadden. Ook worden zy verdacht van deelneming aten den diefstal' by de wisselaers, MM. Daems en Declercq, te Gent, en by do wisselaers van Brussel. De duitsche rechterlyke overheid zal hunne uitlevering vragen. Op 20 april laelst zyn er nieuwe aerdappelen, in het open veld gekweekt, den Koning van Holland acn- geboden, door Jacob Kryger, hofbouwer teNaeldwyk (Holland.) Een groot getal fransche kooplieden eil fabrie kanten zien er vanaf, handelszaken inFranryk te doen, en maken toebereidselen om zich in Spanje, België of in Engeland te gaen vestigen. M. Schneider, de voor zitter der laetsle keizerlyke Wetgevende Kamer, eige- naer van de grootste gieteryen die er ooit hebben bestaen, van Creuzot, zal groote werkhuizen te Stock- lon-Lsson-Rees inrichten. By dekreet, gedagteekend uit Versailles, 27 april, is de taks der reispasscn hersteld in dal ransche kan- selaryen by den vreemde. Geen reiziger zal voortaen nog op het fransch grondgebied toegelaten worden, indien by van geen rvspas, regelmatig geviseerd, is voorzien. Kerkclyk Nieuws. De eerw. heer C. De Smedt, onderpastoor te Den- dermonde.is pastoor benoemd te Zulzike.De eerw. heer F. De Veirman, onderpastoor te Gentbrugge wordt onderpastoor te Zele; hy wordt vervangen door den eerw. heer G. Van Oost, onderpastoor te Schorisse, die op zyne beurt vervangen wordt door den eerw. heer J. Arents, onderpastoor te Zele. M. Van Bra bant, van 't Seminarie, is professor benoemd in het college van Lokeren. De eerw. heer De Buck, pastoor te Rozebeke sedert 1842, is aldaer den 7 mei overleden, in den ouderdom van 72 jaren. Hnni]>cn en Ongelukken. Gedurende een onweer dat vrydag laetstlcden plaets had, is de bliksem gevallen in de woning van eenen werkman te llterbeek, (by Brussel) heeft man en vrouw gedood en gansch het huis in assche gelegd, alsook den huisraed en twee koeien. Een jong kind dal op de knieën zyner moeder zat, schynt door den bliksem niet te zyn getroffen, en is met een ander 3jarig kind uit den brand gered. Maendag heeft er te Schaerbeek by Brussel een jammerlyk ongeluk alaets gehad. Twee putwerkers 11. De greef en L.Smet, waren eenen put aen T delven, toen zy eensklaps, kort voor den middag, op eene diepte van ongeveer 7 meters, onder eene instorting" begraven werden. Onmiddellyk werden de reddingswerken ingerigt, doch eerst ten 7 ure 's avonds hoorde men de stem de wee slagtoffers.enmen was er in gelukt het hoofd vnii een hunner te onlbloolep om hem te laten drin ken, toen er wéér eene nieuwe storting plaets had; de werklieden hadden nauwelyks den tyd zich uit de voeten te maken. By het licht van fakkels werkte men gansch den nacht onvermoeid door; doch eerst ten 1 uer werd het eerste slagtoffer, H. De Greef, opgehaeld; de man had opgehouden te leven. Zvn medegezel, welke ten 2 ure werd opgehaeld, was 'insgclyks een lyk. De levens warmte i<nd hen nog niet gansch verlaten; maer alle gen res kundige hulp was echter te vergeefs. Het is onmogelyk de wanhoop te beschryven van de familie der slagtoffers, welke sedert den aenvang der reddingswerken ter plaetse was. Een der slagtoffers is getrouwd en laet eene weduwe en een minderjarig kind achd. de andere is ongetrouwd. Beiden woon den té rbeek. H?i.vicnt te worden opgemerkt, dat twee der iJÖfeidcrs, welke aen de redding werkten, eenige ja ren geleden, te Schaerbeek insgelyks onder eene in storting werden begraven. Hei vva> ;msi kermis te Schaerbeek en er was zeer veel volk aenwezig; maer zoohaest het ongeluk ge beurd was, werden alle vermakelykheden in den om trek opgeschorst.* De heer C. Robert, advocaet en kandidaet-notaris te Brussel, stapte dynsdag van den trein in de statie te Brussel, toen het stoomtuig van eenen anderen trein, die aenkwam, hem ten gronde wierp. Hy had nog.de tegenwoordigheid van geest zich in het midden neer te leggen, om den trein over hem te laten ryden, maer door eenen liaek vastgegrepen, werd hy op de rails geworpen ten, toen de trein voorby was, werd hy in een jammerlyken toestand opgenomen. Men bracht hem by eenen bloedverwant, M. Mahieux, waer de afzetting van den rechter arm plaets had. Daerenboven is ook zyn rechtervoet gebroken, en heeft hy eene zeer erge kneuzing aen de ruggraet. Zyn toestaend is zeer bedenkelyk. De verledene week zyn er dry ongelukken ge beurd op den spoorweg van Charleroi naer Brussel. Te Pont-ü-Celles wilde de bareelwachter, na hel slui ten van den bareel, over debaen loopen; hy werd door eenen koopwarentrein omgeworpen en men wanhoopt hem te redden; te Manage werd een inwo ner van Courcelles een arm en een been gepletterd door eene lokomotief die in de'statie heep en weer reed; te Leuzo viel eene bejaerde vrouw, by het be- stygen van den trein, onder de wielen en werd dood gereden. Er is zaterdag een ongeluk te Ensival (Luik) gebeurd. Eene vrouw van 23 jaer, echtgenoote van M. P., het vuer van de kachel een weinig willende aenwakkeren goot er petrool op. De vlam deelde zich aen de oliefïesch mede, welke in stukken sprong; het vuer kwam aen de rokken der ongelukkige vrouw. Zich door de vlammen omringd ziende, had zy de te genwoordigheid van geest, liacr kind van 48 maenden, dat zy op den arm had, neer te zetten en dan liep zy de straet op. Een gchuer M. De Jong, meubclmakers- baes, wierp zich op haer en doofde het vuer uit, niet zonder zich de handen Je verbranden. Inlusschcn lie pen andere gcburen in het huis en doofden de vlam men der kleederen van 't kind uit. De moeder is schjjkkelyk verbrand; geheel haer lichaem, van aen het hoofd lot de voeten, is slechts eene brandwonde; het vleesch is op zekere plaetsen verkoold. Men wan hoopt aen hare genezing. Wat hel kind betreft, het heeft, maer eenige brandwonden aen den hals en het gelaet bekomen. Men begrypt de smart des vaders die toen hy te huis kwam, zyne vrouw en kind in derge- lyken toestand vond. Eene ontmoeting heeft zondag laetst rond 4 ure 's namiddags, plaets gehad tusschen een koopwaren- trein en een reizigerstrein, op de hoogte van de ver takking van Soissons (Frankryk). De byzonderheden ontbreken nog over de oorzaken van die ramp, maer van thans af, zyn wy verzekerd dat er lalryke slagtoffers zyn. Men spreekt van niet min dan GO dooden of gekwetsten. Parys, 11 mei. Ten gevolge der proklamatie van M. Thiers, welke op de muren van Parys aengeplakt is, heeft de Comité du Salut Public een besluit ge nomen datdegoederen enmeubelen van M. Thiers zullen aengeslagen, en zyn huis onmiddelyk zal neêrgehaeld worden. De commune heeft besloten, M. Rossel voor den krygsraed te zenden. Versailles, 11 mei. Nationale "Vergadering. M. Thiers zegt, dat de onderhandelingen tus schen M. von Bismark en de ministers van bui- tenlandsche zaken en van financiën, talryke moeilykheden opleverden. Ik moet het niet ontveinzen, niet eene beproe ving werd ons in den laetsten tyd gespaerd. Wy hebben den noodlottigsten allpr burgeroor logen moeten beleven, ons bedreigende nieuwe moeilykheden te doen ontstaen. De onderhandelingen, welke, thans geëindigd zyn, hebben gelukkiglyk aen die moeilykheden een einde gesteld. De* definitieve vrede is tus schen Frankryk en Duitschland geteekend en de ernstige verwikkelingen, welke wy te vreezen hadden, zyn ter zyde geschoven. Ik kan het vredes-traktaet u nog niet voor oogen leggen; maer ik mag verklaren dat al de Franschen aen Frankryk zullen weergegeven worden, deze aen het vaderland dat zy zoo wel gediend hebben; gene, die nog soldaet zyn, aen het leger, dat zy fier zyn nog te dienen; allen zonder uitzondering zullen terug worden ge voerd. (Bravos.) Ons roemryk en dapper leger zal meer kun nen volledigd worden* dan de vredesprelimi- nairs het eerst toelieten. Overigens, ons leger houdt in Europa de hoogefaem staendevan den franschen naem en de macht van Frankryk, en men laet er in de wereld op nieuw recht aen wedervaren. Toejuichingen Deze nieuwe toestand laet ons toe te zeggen, dat Afrika voldoende van troepen zal voorzien worden. De gevaren, welke Algerië bedreigden, zyn ten andere reeds gedeeltelyk geweerd. De depechen, welke wy ontvangen, zyn zeer gunstig. Dit wordt zelve door een araebsch op perhoofd bestatigd. Ik hoop, dat binnen kort alle gevaer volkomen zal geweken zyn. (Toejui chingen.) M Mortimer-Ternaux leest het manifest van de afgevaerdigden der municipaliteit van Bor deaux, waerin de samenkomst met M. Thiers wordt verhaeld. Hy vraegt inligtingcn aen het gouvernement. De linkerzy protesteert. M. Mortimer dringt er op aen. M. Thiers zegt alsdan: Daer ik my met klaer- blykende zelfverloochening aen den dienst van Frankryk heb toegewyd, zult gy my veroorlo ven, my te verwonderen over de moeilykheden, welke ik hier ontmoet. (Toejuichingen) Ik wyd het laetste overschot van myn leven aen den openbaren dienst toe. Myne taek moet mogelyk worden gemaekt. Ik vraeg dat de Ver gadering zou beslissen. Er is eene gemotiveerde stemming noodigmyn ontslag is gereed. Verder zegt M. Thiers: De tegenwoordige toestand eisclit veel regtzinnigheid. Gy zyt on- voorzigtig; gy zyt al te haestig; gy moet nog acht dagen wachten. Binnen acht dagen zal alle gevaer geweken zyn, De linkerzy stelt het volgende dagorde voor De Vergadering, volle vertrouwen hebbende in het opperhoofd van het uitvoerend bewind der fransche republiek, gaet tot het dagorde over. M. Thiers keurt dit dagorde goed. Dit dagorde wordt aengenomen met 495 stem men tegen 10. (Toejuichingen.) Versailles, 11 mei. De berichten uit Algerië zyn beter. De kalif Mokrani, opperhoofd van den opstand, is in het gevecht van 6 mei gedood. Het gevecht werd aenstonds gestaekt. HOPPEM ARKTEN Nuremberg, 4 mei. Daer de vraeg op onze markt gestadig vermindert, zyn de afdoeningen van weinig belang geweest. De pryzen der fyne kwaliteit alleen blyven zeer hoog. Er wórdt bvna niets gedaen in gemeene kwaliteit en zelfs gewone," en het is zeer te veronderstellen, ten aenzien van het gevorderd saizoen, dat men die nog zal ver- koopen. Al de merkten zyn flauwer. Eenige halen Hallertau, van middelbare kwaliteit, zyn betaeld aen gl. 27; eenige Wurtemberger, aen gl. 28, en een wei nig gemeene kwaliteit van gl. 8 tot 10. GEBOORTEN. MANNELYK 3 p VROUWELYK 3 Hl WELYKEN. C. Beeckman, kandidaet-notaris, met J. De Putter, bezondere. H.Dufour,twyndersg. met J. Van Holsbeeck, twynst. F. Roelandt, twyndersg. met N. Redant. kantw. J.Ruyssinck, landb. mei F. Do Clercq, herb. J. De Smet, kaeiw. met M. Waulcrs, dagl. A. Daelman, landb. melM. Schockaert, naeister. OVERLEDENEN. C. Van Driesschc, koopmansklerk, 24 j., Mylbeke. C. d'Haese, man De Gols, dagl. G6 j., Mylb. C. De Gendt, winkel. 78 j., Sint Job. C. Boulembcrg, z. b. 17 j., Schaerb. N. Van der Gucht.manVan de Velde, werkm. 50 j., St-Joh. C. De Vos, kuiper, 26 j., Schaerb. J. Van Styvendael, vrouw De Wolf, z. b. 78 j., Langeridderst. Twee kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Hoppe (4870) de 50 kil. Hoppe (1869) Raepzacd Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Haepzaed de 400 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 400 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens liet koppel Lynwaden ter merkt gebragt fr 40—00 k 42—50 35—50 39—00 28—50 34—00 00—00 00—00 19—08 22—09 35—00 39—00 00—00 00—00 52—00 52—50 04—00 45—00 400—00 000—00 75—00 00—00 a 20—00 23—00 a 33—00 35—00 a 41—50 12—50 00—00 00—00 8—00 9—45 a 4—63 4—81 a 4—00 5—00 32—00 42—00 452 Vé rkogt 28 GENT, merkt Tarwe Rogge Geerst Haver Brouwers-haver. Boekweit Paerdeboonen Duiveboonen Koolzaed-olie Lynzaed-olie Koolzaed Lynzaed Koolzacdkoekcn. Aerdappelen per 100 kit. Boter per kil. Eyers de 25. van 4 2 mei. Tr. 29—00 k 31—00 21—00 00—00 00—00 49—50 0—00 46—50 48—00 20—00 401—00 75—00 00—00 36—00 20—00 0—00 2—72 4—68 00—00 00—00 00—00 47—00 00—00 21—00 000—00 76J)0 00—00 42—00 22—00 0—00 3—48 0—00 op Maendag 29 Mei 1871 (zynde tweeden Sin- xendag), om 3 uren namiddag, hy Petrus De Vidts, Erpe, (Dorp). Inleg fr. 1-10. Maatschappij van Sl-Joseph, te Erpe. op Zondag 21 Mei 1871, om 3 uren namiddag, in het Nieuw Brouwershun, bij J. J. Cooreman, te Erpe, aan het Dorp. Inleg 50 centiemen. DE OPENBARE VERKOOPING van eenen welgekalandeerden met behuysde HOFSTEDE, LANDEN EN MEERSCHEN, TE POLLARE, alsmede van ONROERENDE GOEDEREN, gelegen te Mcerbeke, Dendenvindeke, Niemvcnhovc en Waerbelce, zal plaets hebben Maendag 15 Mey 1871, om negen uren voormiddag, te Pollare, in de her berg Het Schuyt, door het ambt van den Notaris Leenaert, te Mcerbeke. Voor alle inligtingen bevrage men zich by denzelven Notaris LEENAERT. TE HEKELGEM. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandagen 15 en 22 Mei 1871, ter herberg l)e Roos, te Aalst-Mijlbeke, Brusselschensteenwcg openbaarlijk verkoopen: 38 aren 20 centiaren Land te Hekelgem Kluisenkouter. In pachte bij de Wed' Lenssens,Tetrus Lens- sens en Louis Van der Borght. VERKOOPING van te Woubrechtegem. De Notarissen Jules De Paepe,te Herzele en Joseph Verbrugghen, te Aelst, zullen met gewin van palmslagen en gelagen, open- baerlyk verkoopen, 4 liektaren 33 aren 83 cen tiaren Zaeilanden en Meersch, gelegen te Wou brechtegem. Breeder by de plakbrieven beschreven. ZITDAGEN Instel, Woensdag 24 Mei Verblyf, Woensdag 7 Juny Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg van sieur J.-Bte Tusschaens, te Herzele, aen de Kerk. VENDITIE Strooilatten, Panlatten en Plafondlatten, te Erembodegein aen de Denderbrug en aen de Statie, op Woensdag 17 Mei 1871, om 1 ure namiddag, en onmiddelyx daer na alle de Mate rialen van een' af te breken Huis staende aen het Dorp aldaer. Door het ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. Rg Sterfgeval. ZILVERWERK EN WYNEN, lil <le Pnntoi-y, te Erembodegem. De Notaris De Smet, te Erembodegem, zal op Maendag 15 Mei 1871, en des noods den vol genden dag, telkens te beginnen, om 9 ure 's morgens, openbaerlyk verkoopen: Alle de Mobilaire Voorwerpen nagelaten door den eerweerdigen heer Pastor De Smet, te Erembodegem, en zich bevindende, in het Pas- toreel Huis aldaer, namelyk: Schoone Bedstoelen, Lavabos, Nachttafels, Buffetten,Commodens,Guéridons met marmeren bladeren, Coulissetafels, Speeltafels, Servante- étagère, Fauteuils meest al in Acajouhout, Pen dule in witten albaster, schoone Printen met vergulde lysten, Medaillons, bronzen Christus met vergulden lyst, 2 Crucifixen in gesneden hout, gouden Zakhorlogie, Jachtgeweer, (twee loop) hangende Horlogie, Lessenaer in Kersela- renhout, 12 antieke Stoelen en Zetel, veel andere Stoelen en Tafels, schoone Eiken Kleerkas, verscheidene andere Kassen, Loquet- tcn en Rayons eener Bibliotheek, Bedhemels en Behangsels, wollen Matrassen, wollen en pluimen Hoofdpeluwen en Kussens, Sargien, Slaeplakens en verder Bedgerief, Tapyten, Stors, Gordynen, Servetten, Amelakens. Een volledig kristalen Servies bevattende Roomers, Glazen, Caraffen, Corbeillcs, Peper en Zoutvaten, Mostaerdpotten,Compotiers, enz. Porcelynen Tafelstelsel, Cafestelsel, porcely- nen Fruitkommen, plateerzilveren Caffepot, antieken porcelynen Thepot en Melkkan, 12 zilveren Lepels, 12 zilveren Fourchetten, 12 zilveren Cafelepels, zilveren Dienlepel, zilveren Suikertang en zilveren Dienmes. Circa 1500 llacons roode, witte en rhynsche Wynen. Alle bet Keukengerief, 2 Jacbtconfooren, Stoof, 5 Calorifères, zinken Bad, Bakmouillie, Waschkuipen, Hofbanken, yzeren Stoelen en yzeren Tafel, dubbele Ladder en andere Ladders, Heigrond, eene groote hoeveelheid Brandhout, 2 allerbeste Geiten en meer andere voorwerpen te lang om te melden. De Wynen zullen den Maendag 15 Mei om 3 ure nanoen verkocht worden. I)e koopen van 3 francs en degone daeronder even als het gewoon ongeld moeten gereed betaeld worden. De verborging zal plaets hebben ter herberg van Felix Verleysen, reeht over de Kerk. TE AELST. De Notaris Joseph Verbrugghen, te Aelst, zal aldaer ter Afspanning De Meiboom, op Vrydag 19 Mei 1871, ten 4 ure namiddag, in liet openbaer»te koop bieden Een Huis met 1 aer27 centiaren Grond, neven bet groot huis van d'erven Callebaüt, in de Geeraerdsbergschestraet. Zes Huisjes met 1 aer 65 centiaren Grond, in bet Kalfstraetje. Twee Huisjes met 85 centiaren Grond, ook- in het Kalfstraetje, naby de voorgaende. En 29 Bouwgronden, te zamen groot 25 aren 27 centiaren, aen de Sint-Jobsstraet of Steenweg naer Nieuwerkerken. Ie Aelst-Mylbelie. Op Maendag 15 Mei 1871, om 1 ure nanoen, van het Hooigras wassende rondom het Bui tengoed derEerwaerdeheeren Paters Jesuieten. Door 't ambt van den Notaris Joseph Ver- brugghen, te Aelst. By genoemden Notaris De Smet, kan men geldsommen bekomen aen voordeelige bespre ken mits voldoende bezet. van TE AELST. De Notaris C. A. Boone, te Aelst, zal, ten verzoeke van wie bet behoort, naer de wil der wet van den 12 Juny 1816, openbaerlyk ver koopen, met gewin van palmslag, de volgende goederen Eerste koop. Een nieuw Huys, met groote Cour, koetspoort, groot achtergebouw, stallin gen, remisien en bof, gestaen en gelegen te Aelst, Molenstraet, bekend by cadaster sectie A, nummers 514 en 515, met eene oppervlakte van 4 aren 20 centiaren. Bewoond by d'heer Busslier-De Nooze. Tweede koop. Een Huys en Erve, gestaen en gelegen te Aelst, Molenstraet, nevens het voorgaende, bekend by kadaster sectie A, nummer 513. Bewoond by Joannes D'hondt. Derde koop. Een Huys en Erve, gestaen en gelegen te Aelst, Laugeridderstraet, bekend by cadaster sectie A, nummer 86. Bewoond by de kinderen Philippe Verbestel. Vierde koop. Een Huys en Acliterbouw en Stallingen en Cour, zynde eene herberg genaemd Den Engel gestaen en gelegen te Aelst, Mo- lendriesch, bekend by kadaster sectie A, num mer 671. Bewoond by J. R. I 'an lloorebèek. Vgfde Iwop. Acht. nieuw opgebouwde Woonhuvzeii met Cour, gestaen en gelegen te Aelst-Mylbeke, aen den ouden Dendermondschen Steenweg, bekend by cadaster sectie D, deelen van nummer 897. Bewoond by verschillige persooncn. Dezen koop zal in acht loten opgeroepen worden: le Lot: Het Huys staende naest de stad, of Martinus Scheerlinck. 2" Lot: Het Huys nevens het voorgaende. 31" Lot: 4e Lot: 5P Lot: 6° Lot: 7'" Lot: 8'" Lot: Zesde koop. Eenen Tuyn met Bouwgrond, gelegen te Aelst-Mylbeke, aen den ouden Den dermondschen steenweg, gecadastreerd sectie D, nummer 897g, groot by meting 21 aren 07 centiaren. In gebruik zouder voorwaerde by A'. Ongena.

De Gazet van Aalst | 1871 | | pagina 3