Burgerwacht. Veldvruchten DENDER-MEERSSCHEN, van Nieuwe Ellegoederen, van een HUIS, MENGELINGEN. Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Gaaiscliieting met de Bolle, Openbare Verkooping Openbare Verkooping van VRUCHTEN! te Velde, HUIS, te Aelst. van Meubels en Horlogiën, VAN ZAAILANDEN, Dit zyn slechts een paer voorbeelden om aen te toonen hoe belangryk dit HS; voor de wetenschap kan worden. Een paer aenhalingen uit het verslag van dr. J. G. tittema aen het Friesche Genootschap, vinden hier nog hare plaets: Het schrift, dal met geene bekende lettervormen geheel overeenkomt, gelykt oppervlakkig nog het meest op hel Grieksehe schrift, zooals dit op monu menten of in de oudste handschriften voorkomt, en behoort tot den vorm, dien men lapidair of steenschrift noemt. Het papier, groot quarto formaet, is katoenpapier, zonder water- of fabriekmerk. De tael is overoud Friesch, nog ouder dan de tael van het Friesch Rjuehtboek. De styl is hoogst eenvoudig, beknopt, in korte volzinnen, ongedwongen zich bewegende, evenals de dagelyksche spreektael, en vry in de vormen der woorden. De spelling is eveneens hoogst eenvoudig en ge- makkelyk, zoodal de lezing geene de minste moeite kost. Als antiquiteit van tael en schrift, geloof ik te kunnen zeggen, dat dit boek geheel eenig in zyn soort is. Het boek bestaet uit twee van elkander zeer ver schillende, en in lyd vry ver verwyderde gedeelten. Als schryfsler van het eerste gedeelte noemt zich Adela, de vrouw van Apol, de grevetman over de Lindaoorden.Dit is vervolgd door haren zoonAdelbrost en hare dochter Apollonia. Dit schryven had volgens het IIS. plaets in 558 voor ■Chr. De laetsle schryver, wiens naem onbekend is, doet zich evenwel zeer duidelyk kennen als een tyd- genoot van Zwarte Adel of Askar (70 voor tol 11 na Christus.) Ik kan niet den geheelen inhoud van dit merk- waerdige gesehrifl ontleden, en moet myvergenocgen met de geinaekle opmerkingen. Zv mogen eenig denk beeld geven van den rykdom en de belangrykheid van dien inhoud. »Wv mogen dus aennemen, dal wy in dit geschrift, waervan liet eerste gedeelte is opgesteld in de Ge eeuw voor onze jaertelling, liet oudste voortbrengsel (op Homerus en Hesiodus na) van de Europeesche letter kunde ontmoeten. »En daer vinden wy in ons vaderland eene eeuwen oude bevolking, in het bezit van eene ontwikkeling, beschaving, nyverheid, scheepvaert, koophandel, let terkunde en verhevene godsdienstige begrippen, waervan wy nooit eenig vermoeden hebben gehad. In onze voorstelling ryklen de geschiedkundige herinne ringen van ons volk niet hooger dan tot de komst van Friso, den vermeenden stamvader der Friezen; doch hier ontwaren wy, dat die herinneringen opklimmen tot. meer dan twee duizend jaren voor Christus, en in hoogen ouderdom die van Hellas overtreffen, en die van Israël evenaren. Verdceling van den tyd. (Vervolg, zie n° 31). Het uerwerk van Iipndis wekte de nyverheid op, en spoorde de wedyvering aen door al de deelen van Europa. De horlogie van Kortryk, welke Philips de Stoute naer Dijon deed overvoeren, in 1363, was een der meest beroemde. In 1370 deed de fransche koning Karei V Hendrik von Wiek uit Duitschland komen, die de horlogievoor het paleis, te Parys, vervaerdigde. Omtrent 4550 was het mekaniek der groole horlogiën overal merkelyk verbeterd. Hendrik 11 deed die van Anet samenstellen, waerop een hert met den poot het uer sloeg, en eene troep honden al blaffend rond liepen. De horlogie van Slraetsburg is altyd voor een der merkwaerdigste Van Europa aenzien geworden. Dry duitscho horlogiemakers werkten, van 1571 tot 1574, aen dit meesterstuk, naer het plan van zekeren meetkundige, genaemd Dasypodius. Op die horlogie zag men den loop der starren, onder anderen, dien der planeten op den Zodiak. Zeven mythologische standbeelden verschenen beurtelings op elk eenen van de zeven dagen der week. Na elk verloopen uer, ver hief een engel zynen staf, als om het teeken te geven, terwyl een andere eenqn zandlooper omkeerde. Dan •vielen twee leeuwen aen 't briesschen, en een haen sloeg, al kraeiend, de vleugels. Vier figuren, de vier jaergetyden van 's mensehen. leven verbeeldende, kwamen beurtelings op eene klok,het kwartuer slaen, en onmiddelyk na hen kwam de dood om het volle uer te klinken; schoon zinnebeeld van onzen levensloop. In de zestiende eeuwe vond men de veer of ressort uit, die, bestaende uil een stalen lemmer, en gekruld in eene trom ingesloten, de bewegingskrachl eeeft aen het mecaniek van hel uervvérk en het hangende gevvigl vervangt. Deze uitvinding bragt haest de zak- oervverken voorts. De eerste werden vervaerdigd te Nuremberg in Duitschland; men noemde ze Nurem- bergsclie eiers. In 1647, legde xekcre Huyghens, herkomstig uit den Haeg, den slinger op de uerwerken. Van dit tyd- stip bestaet de nóg hedendaegs gebruikte verdeeling van het uer in minuten, seconden en terliën, 60 voor elke verdeeling. Op het einde der 17e eeuwe, vond men in Engeland de repetitie uit; men paste ze op pendulen en zakuer- werken. In 't midden der 48P eeuw vervaerdigde men de zee- uerwerken, genoemd chronometers welke,door hunne juistheid, van zoo groot nut zyn voor de zeevaerders. Een anderen chronometer werd uilgevonden: men noemt dezen metronome of mactmeler. Door verlengin" ol inkorting van den slinger slaet hy de maet van °ecn muziekstuk nauwkeuriger dan de beste orcheslmees- ter- (EINDE). If.ts over de yenynige steken van vliegen en in secten. De mensch heelt een' geduchten wand aen dikwyls schier onzichtbare diertjes. Een in den schvn vreedzaem klein wezen, eene vlieg die u nauwelyks met den tip barer vlerken treft, iets wat men hy toe val acnraekl, is soms voldoen le, opdat eene soort van onzichtbare kleine diertjes, door de wetenschap bac- tóndimgenaeind, heel het menschelyk organismus overrompelen. Eene onmiddellvke en diepeuitbrandingkan in zulk geval den mensch redden. De heer Claude Bernard heelt in de franscheAkademieverklaerd datdie micros copische wezens, zoodra zy zich op de bovenhuid be vinden die geen vaten bevat, zich haestcn om door te dringen tot de onderlagen van de huid, waer inte gendeel de wit- en roodblocdige vaten samenvloeien. Eens in het stelsel van den biocdomloop gedrongen, vermenigvuldigden zy er zich op ongeloofivk snelle wyze, zooals een geleerde, de hedr Costc," ontdekt heeft. Dan is het geene enkel bacteridie meer, het zyn er honderden duizenden, die in het bloed, de spierenen de aders dringen, en er bedervenis aenrichten. Zoo was er te Parys een ongelukkige pelsbereider, 23 jaren oud, die bezig zynde aen het verven van gei ten vellen, waeronder zich waersehynlvk liet vel be vond van ecn^lier dat de koolzwcer had gehad, den 3 Juny onoplettend de hand over het linker deel van zy nen hals wreef. Weldra verscheen er eene puist waer hy geen acht op sloeg, maer dry dagen later stierf hy in het gasthuis, in weerwil van uitbrandingen die te laet waren toegepast. By de lykschouwing vond men, by middel van ver grootglas, myriaden iacteridiëti in het hart, in de lon gen, immers door heel zyn lichaem. Een druppel van zyn bloed, op een kloek en gezond Oost-Indisch ratje ingeënt, deed het dier twee dagen later aen dezelfde ziekte bezwyken. Sindsdien heeft men de proef her- nome# op een ander dier, dal twee uren - nadien ge brand werd, na met het giflstof ingeënt te zyn geweest. Dit slachtoffer der wetenschap onderstond goed de schrikkclyke proef, en is heden zeer gezond. Immers, by de minste steek van een venynig insect, raedt doctor Declat aen, de zieke plaets onmiddellyk te baden met hetgeen men in de apothekcry acide phénique noemt. Deze scheikundige stol' houdt gc- woonlyk de eerste werking van het vergift tegen; doclvwanneer er zich een puist vertoont die kwaed voorspeld, moet de uitbranding aengewrend en de hulp eens heelmeesters ingeroepen worden. De wetenschap is op hel spoor van een ander gifl- bestrydend middel, dal men aen de opmerkingen van eenen naluervorscher, den heer Bermissant, zou ver schuldigd zyn. Gqlyk men weet, krielt het in de Pyreneën van ad ders, en deze slang vindt haren felsten vyand in de wezel, een kleine viervoeter, die daer op de geberg ten in overvloed Woont. Welnu, zoodra de wezel, die stoutmoedig de adder aenrandl, gewaer wordt dat hy door zyn geduchten tegenstrever gebeten is, snelt hy onder het wilt kruidwelk erinmassatiert, enknauwT daer met haest bladeren van denwegdislel (Onopordm acanthium), of takjes van hel yzerkruid (vervcine), en keert krachtiger dan ooit terug naer den stryd, waerin de adderslang gewoonlyk de nederiaeg krygt. Mis schien zal het menschdom aen die ontdekking eene nieuwe verzachting voor eene erge kwael te danken hebben. Ziehier een nuttig middel, welk door een land bouwblad opgegeven wordt, om het vleesch in de hondsdagen gedurende aelit dagen te bewaren. Men legt hel vleesch met zware zuiver gewasschen stee- ncn in groole aerden potten onder geronnen of afge roomde melk en zet die dan in den kelder. Het afge roomde melk is spoedig geronnen en wanneer men het vleesch verbruikt heeft, is de gebruikte melk een goed voedsel voor de varkens. VLASHANDEL In Oost- ©n West-Nlaenderen. (wekelyksch derigt.) Gent, 24 July, 1871. Voor het oogenblik is er niets byzonders voor den vlashandel in 't algemeen te melden. Die handel is zoo men zegt dood, en zal slechts omtrent den 15 september aenstaende herleven. Ik kan dus enkel zeggen en herhalen: geene markt, geene verhandelingen. Valt er iels byzonders voor, wy zullen het aenstonds mededeelen. Kortryk, 25 july. Er is geene verandering geweest in den handel van gezwingeld vlas, aengezien er het jaergetyde geens zins toe geschikt is. Om eenige inligtingeu deswege le kunnen geven, zullen wy nog eene maend, of vvf weken, moeten wachten. De schatting van 't vlas te velde is voor het oogen blik zeer moeilyk, enkel kan ik zeggen, dat ik de beste hoedanigheden vind in de omstreken van Brugge en Yperen. Het vlas in de omstreken van Kortryk heeft zeer veel geleden door den regen. Fondsenblad. HOPPEMARKTEN. POPERINGIIE, 21 july. Op de markt van heden is de hop verkocht aen fr. 50 per 50 kil. NAMEN, 22 july. Op de markt van lieden is de hop verkocht aen fr. 160 de 100 kil. BERGEN, 21 julyMen noteert de hop aen fr. 85 pet' 100 kil. LONDEN, 21 july. Do verslagen uit de verschil lende hopdistrikten schetsen den toestand der plan teryen als betreurenswaerdig af, sedert 1857 werden door de ziekte geene zoo groole verwoestingen aenge- richt. liet ergste is, dat men geene verbeteringen van het weder verwacht. Men hoopt op een half middel- matigen oogst. De beriglen hadden sedert eene maend invloed op de markt, maer de rvzing was moeilyk, omdat de brouwers veel voorraed hebben, en dit zal zelfs een hinderpael zyn tot de overdreven rvzen der pryzen, zelfs als de oogst mislukt. In den herfst, moe ten de brouwers, welke ook de pryzen zyn, nieuwe hop koopen, om alleen of gemengd te verwerken, maer met den tegenwoordigen voorraed jarige in- en uitlandsche hop, is het zeer gewaegd zeer ho'oge pry zen voor den toekomende winter te voorzien. Men noteert: East Kent Goldings nieuw 87-50 a 118-75 fr. Mid. Kents id. 87-50 a 100; Wealds ofKents, id. 81-50 a 93-75; Sussex, id. 87-50 a 100; Worcester, id. 93-75 a 131-25; Farnhams, id., 125 a 161-25; Old- Olds 25 a 62-50; beiersclie 70 a 87-50; belgische 60 a 70; fransche 75 a 100; amcrik. 1869, 43-75 a 62-50; id. 1868, 28-75 a 56-25; id. 1870, 93-75 a 131-25; Old- Olds vreemde 25 a 43-75. SPALT, 18 july. Ten gevolge van het laelste goed weder, hoopt men in deze streek op eenen tamelyken oogst. In de omstreken is de plant meer gevorderd dan in de stad. Hel ongediert heeft zich overal ver toond, echter min overvloedig in de lage dan in de liooge streken. B1SCHW1LLER. In deze omstreken is veel hop in eenen trcurigen stact. De planten zyn zoo zeer door het ongedierte verzwakt, dat er op weinigen oogst te rekenen is. Ook hebben reeds eenige Kopplanters hunne hopplanten door beetwortels vervangen. Het zal heel gunstig wèêr moeten zyn, om iets le redden van onze hopvelden. SAES (Bohemen), 18 july. Sedert een tiental da gen is het uitzicht van den oogst veel verbeterd. Er is byna geen spoor meer van ongediert, maer zonder warme nachten zal de blocider plant toch niet lukken. WOLLZACII, 18 july. I)e groei derhop, alhoewel in geene gunstige voorwaerden verkecrende, is ech ter meer gevorderd dan in andere distrikten van Hal- lertau.Het vooruitzicht is slecht, in vergelyking bvan- dere jaren. De hop van 1870 is in deze streken schier gansch uitgeput. TIBINGÉN, (Wurtcmbèrg) 18 july. Het meerder deel onzer hopvelden verkeerd in eenen redelvken toe stand en belooft eenen gemiddelden oogst. Op som mige plaetsen heeft de plant veel geleden van onge diert en roest. De hooge plantingen in lichten grond slaen gunstig. Alles zal nu afhangen van het weder dal wy in den blocilyd hebben. De vracg naer hop ver meerdert. NUREMBERG, 20 july. De lydingen uit verschil lende streken zyn onzeker en tegenstrydig. Uit Beie ren, Bohemen en Wu riem borg laet men maer weinig verbetering verhopen; uit Baden, Polen, België en Frankryk laet men op zyn best eene zeer geringe op brengst voorzien, terwyl in Engeland de oogst mis lukt is. Gedurende de laetste weken waren de zaken op onze markt zeer levendig, wat onzen voorraed veel deed verminderen. Er werden verscheidene koopen gesloten in goede middelbare van gl. 28 tot 33, mid delbare 20 tot 26; voor den uitvoer 15-16 en 18. De vraeg voorde brouweryenduert voort, de eerstesoor- len werden 46, 47 en 48 betaeld. HOLLOWAY'S PILLEN kunnen met het meeste vertrouwen aenbevolen worden, als een huismiddel voor de ongesteldheden van alle klassen en toestanden der menschen. Jong en oud van beider sekse kunnen deze mcdlcynen innemen, met de volkomen zekerheid om van derzelver gebruik nut te trekken, wanneer ziekte of ongesteldheid hen kwelt. Holloway's Pillen zyn niet te evenaren om hunne zuiverende, openende en versterkende eigenschappen. Zy verdryven gebrekkige spysvertering, kloppin gen en hoofdpyn, en zyn byzondcr dienstig in ongesteldheden der vrouwelykc sekse eigen. Iedere doos Pillen is gewikkeld in eene gedrukte aenwyzing tot gids derlyders die, door dezelve zorgvuldig te bestuderen, de beste wyze zullon vinden om hunno gezondheid te henvinnen. Holloway's Pillen zullen eene alge- mcene verandering in zwakke en zenuwachtige gestellen bewer ken. GEBOORTEN. MANNELYK 4 VKOUWELYK 10 HUWELYKEN. B. Do Neef, dagl. met R. d'Haese, kantw. F. t'Kint, dagl. met M. De Waele, kleerm. OVERLEDENEN. V. Limpens, wed® Van Licrde, 55 j., Schacrbeke. J. Bernhad, z. b. 22 j., overleden te Gheel. D. De Brucker, man Van Gyseghem, landb. 63 j.,Mylbeke.— B. Muylaert, man De Coninck, 64 j., Schacrbeke; Een kind ondor de 7 jaren. AELST, merkt van lieden. Tarwe fr. 36—00 a 38—50 Mestcluin 33—00 36—00 Rogge B 24—50 26—25 Geerst p 00—00 00—00 Haver ft 42—00 18—00 Hoppe (1870) de 50 kil. 53—00 55—00 Hoppe (1809) ft 00—00 00—00 Raepzaed ft 52—00 52—50 Lynzacd ft 04—00 45—00 Itaepzaed-olie ft 104—50 105—00 Lynzaed-olie ft 79—50 00—00 Ituepzaed de 100 kil. ft 22—50 00—00 Lynzacd ft 34—00 00—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. B 00—00 00—00 Idem (witte) ft 7—00 7—50 Boter per 3 kil. ft 7—63 8—72 Eyers de 25 B 1—81 1—91 Vlas de 3 kil. ft 4—00 5—00 Viggens liet koppel B 30—00 40—00 Lynwaden Ier merkt geliragt 135 verkogt 35 GENT, merkt van 28 July. Tarwe fr. 29—00 tl 30—00 Rogge 19—00 00—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 16—00 18—00 Brouwers-haver. •0—00 00—00 Boekweit 21—00 00—00 Paerdeboonen 22—00 00—00 Duiveboonen 20—00 21—00 Koolzaed-olie B 101—00 000—00 Lynzaed-olie 75—00 76—00 00—00 00—00 Lynzacd 36—00 42—00 Koolzacdkoeken. 20—00 22—00 Aerdappelen per 100 kil. 0—00 0—00 Boter per kil 3—00 0—00 fcyers de 25 2-00 0—00 GEMEENTE ERl'E. Maatschappij Su-Martinus. op Zondag 6 August» 1871, ter Estaminet Sle-Martinusbij d'heer Petrus De Vidts, op liet. Dorp, te Erpe. De prijzen bestaan als volgt Eersten prijs 20 fr. en eenen schoonen Haan. Tweeden prijs 10 Ir. en een llescli Wijn. Derden prijs 10 fr. en een llescli Wijn. De andere vier Geldvogels. Den inleg is bepaald op fr. 1-20 per 2 bollen bolrapersgeld medebegrepen. De inschrijving zal plaats hebben van 2 tot 4 uren namiddag. Ter gelegenheid der groote Kermis van Erpe op Zondag 10 September 1871, dezelve Bolling gelijk de eerste. Tuchtraad van Donderdag 27 Julij 1871. De Garden welke Donderdag laatst voor den Tuchtraad der Burgerwacht zijn moeten ver schijnen en aldaar tot boete verwezen zijn of eenige berispinge hebben ontvangen zijn vrien delijk verzocht zich te willen bevinden Zondag aanstaande 30 Julij ten Tl ure voormiddag, in het Estaminet Het Hof van Beijeren, aan de Groote Merkt, om aldaar kennis te nemen van zeer belangrijke mededeelingen. Men zegge het voort. van dertien hectaren bestaende in Tarwe, Masteluyn, Bogge, Geerst, Haver en Aerdappels, TE DENDERWINDEKE EN POLLARE. Den Notaris Leenaert, zal openbaerlyk verkoopen, den Maendag 31 July 1871, te begin nen om tien uren precies voormiddag, dertien hectaren Veldvruchten hiervoren aengeduyd en verdeeld in koopen volgens elks gerief. Men zal vergaderen te Denderwindeke, op bet Walborreveld, naby den Ouden Wispelaer. van allerbeste gelegen te Pollaere, in de Meulemeerssclien. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal ten ver zoeke van die het behoort, met gewin van palm slagen en gelagen, openbaerlyk verkoopen, om er bv de koopers in bet gebruik van te komen met 1 november aenstaende, schoone en aller beste Dender-Meersschen, gelegen te Pollaere, in de Meulemeersschen, naby de stad Niuove, te samen groot by meting 3 hectaren 47 aren 30 centiaren en verdeeld in 12 koopen, zoo als by plan staende op de byzondere plakbrieven is acngeduid. ZITDAGEN: Instel Zateïihag 12 A ljm Verblyf, Zaterdag 2b Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet genaemd A la Yille de Ninove, bewoond by d'heer Edmond Stevens, te Aelst, aen de Statie van den Yzeren Weg. Bg uitscheiding van bedrijf. VENDITIE TE AELST, in de Brabantstraet of Pontstraetpoort. De Notaris Breckpot, tc Aelst. zal ten ver zoeke van d'heer Joseph Meert-Pollyn, aen zyne woonst te Aelst, in de Brabantstraet, openbaer lyk verkoopen, op Maendag 31 July 1871, om 1 uer namiddag en des noods den volgenden dag, ingevolge de toelating daertoeverleend door het Collegie van Burgemeester en Schepenen dezer stad Aelst, al dc aldaer te bevinden Nieuwe Ellegoederen, zoo als Laken, Elastiek, Dcmit, Molleton, Kleefstoffen, Moscowa, Grys Katoen, Rooden Baei, Katoen, Wolle Doeken, Kaussens, Zokken en Friesche Wanten. VENDIT1E te Aelst-Mylbeke. De Notaris Joseph Verbrugghen, te Aelst, zal op Maendag 31 July 1871, ten 2 ure nanoen, over Jufvrouw de weduwe Cornelius De Poorters, openbaerlyk verkoopen, dc Vruch ten wassende op een hektaer 54 aren Land, te Aelst-Mylbeke op de Dry Velden, het Zyp en aen het Verbrand Hof, bestaende in Koorn, Geerst, Haver, Aerdappelenen Kooien, verdeeld in koopen. De Notaris Joseph Verbrugghen, tc Aelst, zal met winst van palmslag en gelagen openbaerlyk verkoopen: Een Huis met grond te Aelst, op d'Houtmerkt, wezende eene herberg genaemd de Aerdappel- merktbewoond door C. Daelman aen fr. 170 s'jaers. Ingesteld fr. 3000 Instel 27 July en Verblyf 10 Augusty 1871, telkens eenen Donderdag ten 4 ure namiddag, ten voorschrevene te verkoopen herberg. VERKOOPING te Aalst, Nieumtraat. De Notaris Boone, te Aalst, zal op verzoek en ten huize van d'heer Domien Vonden Brempt te Aalst, Nieuwstraat, op den hoek dezer straat en der Keizerlijkeplaats, op Dijnsdag 1 Augusti 1871, oml uur nanoen,openbaarlijk verkoopen A. Eene hoeveelheid'Meubels, als: Tafels, Stoelen, Commode, Kassen, Wafelijzer en an dere Mobilaire voorwerpen. B. Veel goede Zilvere Zakhorlogien en Huis- horlogien. C. Een Speeldoos, schoon Behangpapier met verschillige schoone Boorden, schoon Schouw stukken, Ros'assen en Rooden Velours. IK Eene hoeveelheid Brandhout. Gewone conditiën en tijd van betaling. VERKOOPING te Aalst (Statiekwartier.) De Notaris C. A. Boone, te Aalst, zal ten verzoeke van wie bet behoort, openbaarli jk ver koopen Een schoon nieuw gebouwd Huis, gestaan te Aalst, aan den Steenweg van Aalst naar Dender- monde, nabij de Statie van den IJzeren Weg, komende van d'eene zijde aan de buizen van d'heer P. Michiels en van d'andere zijde aan bet huis van d'heer Öst. Bewoond bij d'heer Alinnens, geometer van het kadaster, aan 333 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 5 ,S7, Verblijf, Zatekdag 12 AtcLSTI 1871 Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet le Café Beige, Groote Markt, te Aalst. Voor de conditiën begeve men zich ten kan- toore van bovengenoemde Notaris. VERKOOPING te Wieze en Moorse!. De Notaris De Vriendt, zal te Moorsel, op Zaturdag 12 August» voor Instel bij Louis Van Eeckhoornen op 19 August» voor Verblijf bij Theodore De Meyst, om 5 ure namiddag, open baarlijk verkoopen 22 aren Land te Wieze, sectie B, ex Nr G99. 24 aren Land te Moorsel, sectie A, Nr 277. In gebruik bij d'heer Everardiis Muens.

De Gazet van Aalst | 1871 | | pagina 3