BROUWERIJ Meubels en Meubelaire VENDITIE, Bouwgrond en Landen, Verkooping, Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Uit er hand te koop. 55ERIGT. PRYSKAMP MET DE PLATTE BOLLE VENDITIE VENDITIE VENDITIEN Woonhuis en Erve, Verkooping van Meubels, van 8,(MM) Hoppestaken, van Bouwmaterialen, VERKOOPING, Schapenmost en Boomen, LAND en MEEBSCH, Eene moeder door haren zoon vermoord. Een monsterachtig schelmstuk heeft de gemeente Chambord (Frankryk) in verslagenheid gedompeld. Het was half twaelf 's avonds; al de leden der fami lie J.~ waren te bed, uitgenomen Jan Marie J..., die nog afwezig was. Hy treedt eindelyk, maer al grommelende, binnen. Zyn broeder Jan Baptist verzocht hem te bed tegaen. Jan Marie werpt zich woedend op zyn broederen een gevechtbegint. De moeder en zuster der twee -jonge Meden staen op en zetten zich tussehen de vechters. Jan Marie be gint zich te ontkleeden, onder het uitroepen van yse- lyke bedreigingen, en in plaels van zich te bed te be geven, vat hy zyne moeder vast en sleept haer met het haer over'den grond. De broeder en de zuster werpen Jan Marie op den grond en dwingen hem zyne moeder los te laten. Jan Baptist verlaet het huis, zeggende dat hy de politie ging verwittigen. Jan vatte een mes en bedreigt ieder, die hem wil naby treden. De zoon S..., door het geschreeuw der vrouwen en het gerucht van het gevecht uitgelokt, komt naer bo ven geloopen, en geholpen door den broeder en de zuster des woestaerds, gelukt hy er in, het mes uit zyne handen te halen. Doch Jan Marie is niet om te bedaren, hy vat een geweer en schiet zonder te mikken.., De schot gaet af, de arme moeder valt bloedend in de armen harer dochter. S... roept uit: Ongelukkige! gy hebt uwe moeder gedooden hy verlaet de plaets. De zuster roept om hulp, en Baptist, welke de ontploffing van buiten hoorde, snelt naer binnen. Jan Marie neemt zyne broek, werpt eenen laetsten blik op het lyk zyner moeder, en loopt de trappen af. Met zyne broek onder den arm loopt hy verschrikt weg. Hy verbergt zich halfdood van schrik in èene schuer, niet ver van het tooneel des schelmstuks, 't Is daer, dat men hem na lange opzoekingen onder eenen hoop hooi ontdekt. Een gendarm, welke met den punt van zynen sabel in den hoop zocht, raekle den schou der des moordenaers, die uitriep: Doe me toch geen kwaed! Uit Brazilië ontvangen wy de volgende tydingen van 9 january: Afgryselyke wreedheden waren in de stad Tandil gepleegd geworden in het begin der maend january. Den dag van nieuwjaer werden de inwoners gewekt, rond 3 ure 's morgens, door de kreten: Ter dood de vreemdelingenVoortgedreven door eene bende van ongeveer honderd man, die het gevang bestormden en de wacht ontwapenden, werd een Italiaen, die op dit oogenblik voorbykwam, onder -de voeten der paerden verpletterd. Dezelfde mannen vermoorden vervolgens negen aenvoerders cener kudde vee. Die aenvoerders w aren Basken. Daerna verliet de bende do stad, den weg naer Buenos-Ayres inslaende en vermoordde nog negen en-twintig personen, waervan achttien Basken,die tot een zelfde gesticht behoorden. Tussehen de slachtof fers waren verscheidene vrouwen en kinderen. Een groot gedeelte der bende werd gelukkiglyk gevangen genomen door de nationale garde van San Manna; zeven der schurken werden doodgeschoten. Men spreekt over eene groote samenzwecring te gen de vreemdelingen, die in het Zuiden zou opge richt zyn. Zonder de offlciëele berigten af <e wachten* heeft het gouvernement troepen in de richtiog gezon den, met bevel er te handelen, alsof er legen eene overrompeling van den vyand moest gewerkt worden. Intusschen zyn al de'betrekkingen met het Zui den afgebroken. Men zegt dat de Cipayei's van het Zuiden gezworen hebben al de vreemdelingen te doo- den, en dat de samenzwering sedert zes maenden ge smeed is, schoon de groote moordery, welke thans gepleegd is, bet land als een bliksemslag getroffen heeft. Men zegt dat een Chiliaen, El Buigo geheeten, aen het hoofd der beweging staet; deze Chiliaen was be roemd geworden door zyne zonderlingheden en zyne bewegingen. Sinds hy hel Zuiden bewoont, is hy nooit in een huis geweest; hy leeft in de pampas, zonder tent of eenige schuil plael s, en nooit heeft hy eene ge legenheid laten voorbygaen vooral door zyne bewe gingen, om invloed en macht op de inlanders te ver- li rygen. Over maenden reeds had hy naer alle kanten per sonen gezonden, om eene nationale vergadering te beleggen. Een groot getal inlanders hebben aen zynen oproep beantwoord en zyn naer de vergadering geko men, gewapend en uitgerust als voor een gevecht. De meeste dezer mannen wisten nogtans niets van het wezenlyk doel van El Uuigo, wiens eerste wreed heid was, zes man der vergadering te doen vermoor den, die verdacht waren in betrekking te staen met de vreemdelingen. De stad Tandil ligt in de bergen der Argenlvnsche republiek. Ingezondene stukken. Nederbrakel, 16 februari 1872. Eenieder is verwondert dat de correspondent van Maria-Hoorebéke, (ofschoon hij zich noemt uit Ronsse) - zondag laatst overleden is!! Dat gaat zoo, eerst den strijd beginnen en eerst moeten verlaten. Bic zich ver heft word vernederdMen hoorde to Nederbrakel zeg- gendater teBlasius-Bouclc zulkenfellencorrespondent woont. Waarom antwoord hij dan niet op den artikel der Gazette de Renaix of de Gazette van Aeist van zondag 4 february lest? Kan hij de waarheid weder leggen of durft hij niet??? Wij schrijven geene valsche dingen zooals die van Maria-Hoorebeke. Wij houden ons alleen bezig met de waarheid. Indien hij geen geloof echt aan hetgeen er gezegd is te Nederbrakel te beslaan, dat hij zich in persoon naar die gemeente begeeft men zal hem daar de personen met naam en toenaam aanwijzenZou dien persoon misschien geern eene plaats bekleeden in de adminis tratie van ijzere wegen? Er is te Brussel eene plaats open van ingenieur der araerikaansche spoorwegen {chemins de fer americains) of zou hij geern minister worden??? Werd hij minister dan zou het zeker zijn dat den ijzeren weg Anlwerpen-Douai langs het kanton Maria- Hoorebeke gelegd word! Waarom dan die spoorwe gen. te Dcnijs-Boucle (Nederzwalm) 33 minuten van Maria-Hoorebeke, niet allen op een gelegd? Zij zouden alsdan zoovele gronden niet beslaan. Wat is er te Denijs-Boucle (Nederzwalm) te doen met den ijzeren weg? Dal is nu in het kanton Maria- Hoorefeeke??? Buiten den donderdag voormiddag mag men de statie geheel gemakkelijk verhuren, want men ziet er geen marchandise af- of toekomen! Maar gaat eens zien naar de statie te Maria-Licrde, daar worden belangrijke transporten gedaan van kalk, kolen, bloem, granen en bouwmaterialen. Er komen te Nederbrakel meer voyageurs toe op eenen dag met den malle-posle dan Ie Denijs-Boucle met den ijzeren weg op drij maand Wat zoude het dan niet zijn indien den ijzeren weg Antwerpen-Douai gemaakt ware langs Nederbrakel?? De bevolking langs hier is meer dan het dubbel. Er zijn dan weinige wegen die zoo nuttig en zoo nood zakelijk zijn voor den koophandel en nijverheid dan die van Anlwerpen-Douai langs Nederbrakelop Ronsse. Het is dan in hel belang der maatschappij dat dien belangvollen weg lhngs die bevolkrijke gemeente ge leid worde! Tot op eenen anderen keer, wij zullen dan zien wie het langst kan uithouden en wij zullen er geheel het kanton Maria-Hoorebeke beter kennen gelijk het draait én waait en de valleijen bij HOPPEMARKTEN LONDEN, 9 leb. De markt is niet bezield, maer de zeldzaemheid der goede kwaliteiten houdt de pry zen staende. Men heeft goede hoppen van 168 verkocht. Men heelt de volgende pryzen gekwoleerd: nieuwe hoppen Mid en East-Kent, 202-50 a 423 fr. de 50 k. Weald of Kent, 212-50 a 260-50. Sussex, 182-25 a 233-50. Farnham, 288-75 a 400 fr. Oogst van 1870: Mid en East-Kent, 75 a 162-30. Weald of Kent, 75 a 143-25. Sussex, fr. 71 a 131-25. Farnham, 114-50 a 175 fr.; oude, 31-25 a 50 ft. BISCHW1LLER (Elzas), 7 feb. Deze week zyn de verhandelingen in hop zoo goed niet geweest als de vroegere; de planters wilden aen 250 verkoopen, doch de koopers boden zich niet aen. De pryzen blyven voor den oogst van 1872, nominael aen fr. 145 en 150. De oude hop daerentegen is in prys verminderd. Men belaeld nog slechts 20 a 25 fr. per 50 kilos. ROTTENBURG (Wurtembei'g), 6 feb. De zaken in hop zyn op onze markt om zoo te zeggen afgedaen. SPALT (Beieren) 5 feb. Nog slechts een honderd tal balen, eerste kwaliteit, zyn hier beschikbaer aen pryzen van 180 a 190 gulden. STRAETSBURG, 7 feb. In Elzas is de hophandel byna ten einde. Van koopwaren van eerste kwaliteit blyft niets meer overig en wat er van middelmatige kwaliteit overblyft word langzaem por kleine gedeel- tei) van 228 a 225 fr. verkocht, NUREMBERG (Beieren), 8 feb. Kalme merkt. De goede kwaliteit wordt nog al gevraegd. Spalt Haller- lau werden verkocht aen 146 a 160 guld. Mindere kwaliteiten worden in kleine hoeveelheden aen de vroegere pryzen verkocht. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Scheurbuik, puisten, barsten der huid en in he» algemeen alle huidziekten verdwynen spoedig voor de werking van deze buitengewone Zalf, die hare kracht doet gevoelen met eene snelheid en eene zekerheid die by geen ander middel ter wereld wordt bevonden. In vele ge vallen wordt het gewone springen van de huid vcroorzaekt door onderdrukte ademhaling, en daer deze doordringende Zalfdade- lyk de poriën opent, en de opzuigende organen meer kracht geelt verdryft zy aen twee zyden de ontsteking. Weinige uit-of in wendige kwalen kunnen den vereenigden invloed van Holloway's middelen wcerstaen. Terwyl de Zalf verkoelt, en uitwendige kwalen verzacht, werpen de Pillen, door het bloed te zuiveren, de vertering te bevorderen, en de nieren te prikkelen uil het systeem dat kleine bederf, waeruit Roos en de daermede ver wante kwalen voorkomen. GEBOORTEN. MANNELYK 8 ,m VROUWELYK 7 OVERLEDENEN. M. De Wit, wed® Verhofstad!, landb.733 j. Mylb. B. Van den Eynde, scholier, 13 j. Mylb.' M. norms, vr. Gysens, kantwerkst. 45 j. Mylb. C.De Brauwer, vr. Heremnn, naeist. 46 j. Schaerb. P. Sleenhout, m. Schuddinck, landt). 60 j. Mylb. J.Pape, scholier, 11 j. Zoutstr. F. DeLoose, m. De Doncker, apothek. 39 j. Staticslr. M. Suriou, twynst. 18 j. Achterstr. J. Veillefont, vr. Meert, z. b. 29 j. Schaerb. C. De Saedeleor, z. b. 61 j. Pontstr. Vier kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van lieden. Tarwe fr. 32—00 a 36—00 Mestelum 26—00 30—00 Rogge 20—00 22—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 14—00 16—00 Hoppe (1871) de 50 kil. v 100—00 000—00 Hoppe (1869) 00—00 00—00 Raepzaed - 00—00 00—00 Lynzaed 34—00 33—00 Raepzaed-olie 102—00 103—00 Lynzaed-olie 82—50 83—00 Raepzaed de 100 kil. 20—00 21—00 Lynzaed 28—00 30—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 9—00 10—00 Idem (witte) 0—00 0—00 Boter per 3 kil. 8—18 9—27 Eyers de 23 d 1—80 2—27 Vlas de 3 kil. 4—50 5—00 Viggens het koppel 40-00 50—00 Lynwaden ter merkt gebragt 96 verkogt 25 500 bussels allerbeste HOOI. Zich te bevragen by M. Mattkys-lmpens, te Hofstade. Stanislas NEETENS, Nieuwstraet N° 74, te Aelst, heeft de eer zich aen het geëerd publiek kenbaer te maken dat hy zich komt te vestigen als meester Behanger en verders al tvat zynen stiel betrelt. Hy verhoopt zich door zyne'goede hoedanigheid van werk en de geringe pryzen zyner waren de gunst van het geëerd publiek te bekomen. (BUITEN), naer 3 schoone Parapluiën voor bovenprys en 3 Stokken voor onderprys, by Petrus De Hop, herbergier, in den Hovenier, te Herdersem, Dorp. Men kan van heden af zich laten inschryven. van 4000 Sparre Hoppestaken, te Erembodegem, aen de Statie van den Yzeren-Weg, op Maendag 19 February 1872, om 1 uer namiddag. Door het ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. Studie van den Notaris BRECKP0T, te Aelst. van 28 koopen zware Kanada- Eike- en Wilge Boomen, alsmede van 62 aren Loof te Velde, eene hoeveelheid Aerdappels en Wortels, 300 bundels Hooi en gezaegd Bert, te Herdersem, aen de oude Kerk, op Woensdag 21 February 1872, om 9 ure voormiddag, ten verzoeke van sieur Bernardm Van den Steente Herdersem. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. Eerst: Op Maendag 26 February 1872, om 10 ure voormiddag, van 98 koopen schoone en zware Bueke Boomen en 2 Eiken, op Vorstcravael- bosch, aen het geselleed vanMeldert en Assche. En ten Tweeden: Op Dynsdag 27 February 1872, om 10 ure voormiddag, van 15 koopen Schaerhout, 24 koppen op stam staende Sparre Hoppestaken, 20 koopen gekapt liggende Spar ren Hoppestaken en 25 koopen Sparren Snippel, op gemelden Vorstcravaelbosch, op en omtrent d'Hofstadhobbel. Ten verzoeke van vrouwe De Clercq-De Crombeen, grondeigenares te "Ant werpen. Bij Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene met schoon te Oordegem, nabij het Dorp, aan den Gentsehen Steenweg. De Notaris De Windt, te Oordegein, zal openbaarlijk verkoopen: Eene schoone onlangs nieuwe Brouwerij met schoon en gerieflijk Woonhuis, gestaan en ge legen te Oordegem, nabij het Dorp, aan den grooten Steenweg van Gent op Brussel, groot van gronde 40 aren 50 centiaren. In gebruiktreding met den dag der verkoo- ping. Alle gemak van betaling zal den kooper ver leend worden. ZITDAGEN Instel 19 Februauij .0-a Verblijf 4 Meert 1872 Telkens eenen Maandag, om 2 ure namiddag, ter Afspanning De Zwaan, te Oordegem, Dorp. Bij Sterfgeval. VENDITIE VAN ALLERSCHOONSTE VOORWERPEN. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Dijnsdag 20 Februarij 1872 en volgenden dag, telkens te beginnen om 9 uren 's morgens, ten Sterfhuize van madame De Craecker-Notle, te Aalst, op de Keizerlijke Plaats, openbaarlijk verkoopen, al de aldaar te bevinden Meubels en Meubelaire voorwerpen, zooals: Het Ameublement van eenen Salon, met Zwart en Goud bekleed en Blauwen Velours, menigte Lusters, Engelsche Vuren, Galeriën en groote Spiegels. Het Ameublement in Palissander Hout van eenen §a]on met Rooden Reps bekleed, Tafel, Divan, Sophas, Zetels, Reps Gordijnen met be- hoorten, Pendule en Candelabers. Een Eetzaal Ameublement in Notelaren Hout, Buffetten, Coulisse- en Speeltafels, Écran, Stoe len, Zetels, Spiegels, Galeriën en Schilderijen. Vele Slaapkamersrneubels, zooals Bedstoelen in Acajou en ander Hout met Ressorts, Com- moden, Lavabos, Bedgerief, Nachttafels en Kleerkassen. Vele schoone Quinquets, allerhande Kachels met toebehoorten, groote en kleine Spiegels, Gravuren, Japaansche en andere schoone Va zen, Bureau-Meubels in Acajou, een minister Pupiter, met Zetel, Étagères en andere Schrijf- pupiters, schoone Tafelservicen, Cristalen Champagne- en Wijnroomers, Koffijstelsels, Cristalen Karaffen, vele groote Carpetten, Trap-Tafel-en Salonstapijten, Bed- en Vensters Gordijnen, Stores, Sargiën, Matrassen en ander Slaapgenef, Stoven en Jachtconfoors, Strijktafel, Keukengerief, Casserollen, Schotels, Pannen, IJzeren Potten, Vorms, Stoelen, liofbanken, Wasch- en andere Kuipen, Ladders, ijdeïe Fles- schen, immers al de Mobilaire voorwerpen ten gemelden Sterfhuize te bevinden. GEWOONE JAARLIJKSCHE te Hofstade. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal ten ver zoeke van d'lieer Burgemeester Matthys, te Hof stade en anderë, op Maandag 4 Maabt 1872, te beginnen om 8 uren 's morgens, binnen voor melde gemeente, wijk Kamdries, Dorp en in het Jachtpark, in 't Denderland, openbaar verkoopen: Circa de 300 koopen Boomen, Schaarhout, Erwtrijs, Kuipersbanden, Wida-Wijmen, Bette- raven, Loof te Velde, Hooi en gezaagd Hout. Men zal vergaderen wijk Kaïfidries, aan de herberg van Michel Singelyn. VERKOOPING VAN te Zele. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal open baar te koop bieden: 1° 23 aren 20 centiaren Bouwgrond, op den Kleinen Kauter, sectie C, N° 424. Gebruikt door Domien en Leo Schepens. 2° 33 aren 70 centiaren Land, op Boschkau- ter, sectie D, N° 927. Gebruikt door dezelve. 3° 1 hectaar 9 centiaren Land, op Duivenak- ker, sectie D, N° 841. Gebruikt door Frans Poppé. 4° 37 aren Land, op den Nieuwen Kauter, sectie D, N° 957. Gebruikt door denzelven. 5° 64 aren Land, op den Nieuwen Kauter, sectie D, Nn 946. Gebruikt door. Frans Coene. ZITDAGEN Instel, Zatlkdag 10 FRBB11,m. iq'jj. Verblijf, Zatuhdag 24 ""f1'*"" 181"' Telkens 0111 3 uren namiddag, ter Estaminet Aux Arcades, bij Juffrouw wet? Van den Brofck, te Aalst, aan de Statie. VENDITIE VAN BETTERAVEN en LOOF te Velde, te Hofstade. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal op Maan dag 4 Maart 1872, om 10 uren voormiddag, te Hofstade, op de Blekte, openbaar verkoopen: 10,000 kilos Betteraven en 92 aren 23 centi aren Loof te Velde, ook aldaar. te Erpe, Dorp, ten Sterfhuize van den Eerw. beer oud-Pastor Van Droogenhroeck. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal, op Dijnsdag 27 Februarij 1872, om 9 ure 's morgens, ten gemelde Sterlhuize- openbaarlijk verkoopen 1" Al den Huisraad. 2" Het Zilverwerk. 3° De goede oude roode en witte Wijnen. VERKOOPING te A alst, aan den Zwarten Hoek, aehter de Statie op Maandag 26 Februarij 1872, om 2 uren na middag. Door 't ambt van den Notaris Do Vriendt, te Aalst. VERKOOPING Meubels en Kuipersalm, te Moorsel. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Dijnsdag 5 Maart 1872,openbaarlijk verkoopen: 1° Om een ure stipt namiddag, ter Hofstede van Judócus Moens, Breedestraat De Materialen van een afgebroken Huis en Schuur, Tafels, Koper, Tin, Bedkoetsen, Wan molen, Rieken, Strooi en andere voorwerpen. 2" Om dry ure namiddag, door uitscheiding van bedrijf, ten Woonhuizei van Benedictus Van de Meerssehe, nabij het Dorp Eenen vollcdigen Kuipersalm, Eiken Bert, 100 koopen Duigen, groote en kleine Kuipen en Banden, Vlegelshouten en Vlegels, Olme en Abeele Boomen en Blokken, Eiken en Ésschen Hout, enz. te Denderleeuw. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° Eene schoone Hofstede biet Schuur en Stal ling, aan de Langestraat, groot 10 aren 70 cen tiaren. 2° 7 aren Land, aan den Ligtenhoek, sectie B, 992a Bewoond en gebruikt bij de weduwe Charles Maitens. ZITDAGEN Instel, Maand\g 19 Februarij; Verblijf, Maandag 4 Maart 1872, om 5 ure namiddag, ter herberg il'Univers, bij d'beer Charles Van den Broeck, te Aalst, Esplanadeplein. te Moorsel. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal ter tusschenkonjst van den heer Vrederechter des kantons Aalst, met gewin van palmslag, open- baarlijk verkoopen: 1° 38 aren Land, op Bonnijveld. 2° 14 aren Bosch, op Konijnaarde. 3° 18 aren Meersch, in de Groenemeerschen. ZITDAGEN Instel, Donderdag 22 Februarij Verblijf, Don derdag 29 Februarij 1872, om 4 ure namiddag, ter herberg bewoond bij Donatus Buyl, te Moorsel, aan het Dorp. VENDITIE VAN Op Donderdag 29 February 1872, te beginnen om 12 ure 's middags, ten aenzoeke en voor de wooninge van den heer Guillaume Van Mol- d'Haen, te Aelst, ae 1 de Molenstraelpoort, tegen den Abattoir, 30 kopen geteerd Schapenmest. En daerna ten aenzoeke van de erfgenamen van wylen den heer Engelbertus De Bidder, 50 koopen schoone Abeelen,Esschen en Wilge Boomen, staende aen eene party Meersch, te Aelst-Mylbeke, aen de Moorselschebaen, tegen den Watermolen van d'heer Joseph Podevyn. Door 't ambt van den Notaris Verbrugghèn, te Aelst. te Denderleeuw. De Notaris Verbrugghen, te Aelst, zal met winst van palmslagen en gelagen, openbaerlyk verkoopen de volgende goederen gelegen le Denderleeuw, te weten 17 aren Land, op de Oude Meire, gekadas treerd wyk B, N° 384. 34 aren 40 centiaren Land, aen de Goot, wyk B, N° 468. 25 aren 20 centiaren Meersch, aen den Den der, tegen den Yzeren Weg, wyk A, N° 1787. Gebruikt door d'heer Van Ginderdeur. Instel 5 en Verblyf 19 February 1872. Telkens eenen Maendag, om 4 ure namiddag, ter herberg de Prins van Luik, te Aelst, aen de Pontstraetpoort.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3