Buitenlandse!) Nieuws. Om de ontknooping, zoo noodig, te ver hoesten, cn het initiatief der Örleanisteh te voor komen, zal men aen de Bonaparten het noodige geld geven; want indien men geloof mag slaen aen de woorden van prins Napoleon (den roe den namelyk), dati ware het keizerryk in Frank- ryk reeds sinds lang wéér hersteld, indien de keizer de geldelyke hulpbronnen had gehad, welke voor zulke soort van zaken vereischt wor den. Pruisen en Italië'zullen alle fondsen voor schieten, die ernoodig zyn, tegen terugbetaling, en, wel te verstaen, op de voorwaerden van de algemeene politiek, hierboven vermeld. Op elke wyze wil men de maetschappy redden door •bloed, en het keizerryk indien het komt moet nog eenmael de vrede heeten, zooals vroeger. Mazzini heeft, nu zoo wat veertig jaren gele den, gezegd: Het Pausdom zal omgeworpen worden en de koningen zullen van zelfs vallen.» Die woorden hebben de koningen niet doen na denken; zy hebben zich integendeel by de denk beelden van Mazzini aengeslotenen hy heeft hen gebruikt om het Pausdom te vernederen en te berooven. SQhier allon zyn daeraen plichtig, deze met raed, gene met daed. Doch dieheeren kroondragers moeten nu wel zien dat met de denkbeelden van Mazzini aen te spannen, zy zicli-zelven ondermynden, hunnen invloed krenkten en naer het tydstip heengingen, waerover hy veertig jaren geleden sprakDe koningen zullen van zelfs vallen. Dat de omwenteling niet zal stil biyven, maer haren loop voortzettenen dat indien loop meni- gen troon zal verloren gaen, toont de toestand van Italië onder ander aen. Toen men, by den tocht door de straten van Rome, Vietor-Emma- nuël een plakkaert voor oogen bragt, waerop geschreven stond: Mazzini is dood, maer zyn denkbeeld leeft nog, herinnerde de revolutie aen den overweldiger, dat hy door hare hand zou vergaen. De denkbeelden van Mazzini, denkbeelden van Wtrappyig van regt en wet, koningsmoord en omwenteling,en die in de galeienen by bandie ten thuis hooren, zullen den koningen nog zure en bittere oogenblikken doen beleven, indien zy op den ingeslagen weg voortgaen, dien zy reeds veel te ver zyrl jngetreden. HtWKUVK. Het huis N° 85 in de rue 'Êaxo, waer de 47 gy- zelaers,tydëns tie Commune, vermoord werden, is door liefdadige giften aengekocht en zal, bui ten een gedenkteekender slagtoffersdater moet opgerigt worden ter herinnering derslagtoffers, ook in eene kinderschool, eene school van vol wassenen en in eene toevlucht.plaets voor ou derlingen herschapen worden. Men heeft de registers der geheime zittin gen van de Commune ontdekt. Deze gaen tot 20 mei. 'tIs in deze zitting delaetstevan allen dat besloten werd de Tuileriën en het stadhuis in brand te steken. Deze zonderlinge dokumen- ten zyn gevonden in eene houten kas, in de wo ning van een der naeste bloedverwanten van Greslier. Deze kas was verborgen onder eenen hoop coke. Zy zyn in het ministerie van oorlog neergelegd; doch op dit oogenblik is men bezig met het maken van kopyen, welke naer de gref- fle der krygsraden zullen gezonden worden. De policie van Parys houdt nog nu en dan eenen communard aen. Zoo heeft zy zekeren Louis Meauvelles, eenen barakspeler* geknipt, die onder de Commune als adjudant-majoor ge diend heeft. Meauvelles werd reeds in 1864 veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf voor diefstal met braek. De volgende byzonderheden worden mede- gedeeldoverde wyze waerop deberuchte Simon Mayer, kolonel van het 5® legioen, ter dood ver oordeeld, ontsnapt is. Simon Mayer heeft zeer veel kracht en is zeer behendig. Gebruik ma kende van een oogenblik dat het hem toegelaten was op de binnenplaets te wandelen met 8 zy- ner kameraden, deed Simon Mayer t slot van wilt; er zal, hoop ik, Iogisl genoeg zyn voor ons hei den. Neem zelfs de kamer nevens myne. Zoo heb ik het liefst, heer Gunter. By buitengewoon geval waren er in het Rhyn-Hotel slechts twee kamers meer besehikbaer en beiden waren ver van elkander gelegen. Dit maekte geenszins de rekening van Willem, maer hy stond het niet den doktor te durven vragen met hem in dezelfde kamer te vernachten. Aen Gunter wees men dus N° 9 en Wil lem moest opklimmen naer N° 40. Haest sliep alles rustig in, en de diepste stille heerschte over het Hotel. Willem poogde den slaep le-vcrwyderen, ongerust als hy was nopens dengenen over wien hv gekomen was om te waken; maer de man was uiterst vermoeid en moest, overwonnen, den stryd opgeven. Gunter van zynen kant, sliep zeer gerust en het was reeds acht uren van den morgen toen hy ontvvaekte. Zyn eerste gedacht was voor de portefeuille welke Oswald hem had overhandigd en welke hy altyd op zich droeg. Hy vond ze onder zyn hoofdkussen\vaer hy ze den avond te voren verdoken had, betastte ze en s'ak ze in zyn kleed. Iets wat de goede praktizyn niet had bemerkt, was dat de portefeuille ledig was, of liever, dat zy, in plaets van Oswald's papieren, zy slechts eenige witte bladen meer behield Wat was or gebeurd? De reiziger van N® 8, had, by middel van valschc sleutels, de deur geopend die gemeen was tusschen de kamer van Gunter en de zyne, was zachtjes gena derd tot het bed waer de doktor diep lag ingeslapen en had met wondere behendigheid de portefeuille van onder het hoofdkussen ontfutseld. Naer de stukken van Oswald te hebben geroofd en ze vervangen te heb ben door andere papieren, had hy de portefeuille ter plaets hersteld, baerna sloot hy de deur weder vast, trok terug het bed in waer hy haest was ingeslapen, tevreden en gerust als iemand die zynen dag niet heeft verloren. Die reiziger N° 8 was niemand anders dan meester Hans. (Wordt voortgezet.) eene deur springen die uitgang geeft op den cor ridor der ziekenkamers. Hy nam eenen balk op den schouder en ging aldus voorby de schild wacht, die hem voor eenen werkman aenzag en hem liet vertrekken zonder iets te vermoeden. Eene vergiftiging door de zuigflesch, is zeldzaem genoeg om vermeld te worden. Mev. C., te Parys zag dagelykshacr kind verkwynen; het was nogtans nooit ziek geweest. Zy deed eenen geneesheer komen, die vaststelde dat het kind vergiftigd was. Hy onderzocht de zuigflesch en bemerkte dat de caoutchouc van slechte hoe danigheid was. Zonder de goede zorgen van den geneesheer zou het kind overleden zyn. Men leest in den Toulonnais Een vree- selyk voorval heeft onze stad in verslagenheid gebracht. Al de Paters van het kollegie der Maristes de la Seine zyn vergiftigd. Het water dat men hen over tafel te drinken voorstelde, was met eene zelfstandigheid ver mengt waervan wy den naem niet kennen, maer dat zeer gevaerlyke zelfstandigheid bezit. Op 26 leeraers, liggen er nog 16 te bed en 4 of 5 onder hen zyn zeer gevaerlyk ziek. Onder het middagmalen zag een Pater dat het drinkwater troebel was, maer maekte de op merking dat het hen daerom toch niet nadeeli- ger zou geweest zyn dan anders.- De veronderstelde giftmenger is een genaemde Joseph Devenz, vyftig jaren oud, die als dienst knecht gebruikt wordt en uit liefdadigheid werd ingenomen. Wie nu ook de schuldige zy, liet is zeker dat de poging tot vergiftiging heeft plaets gehad, zooals door het scheikundig onderzoek van het water ten volle bewezen is. Het gevoelen van de bevoegde mannen en vooral van doktor Prat, die de ziekten verzorgd heeft, is, dat er geèn tvvyfel bestaet over een misdadigen aenslag en dat het toeval alleen die aenslag verydeld heeft. De SentineUe du Midi van Toulon 'zegt.Onze laetste inlichtingen over de paters Maristes de la Seine bestatigen eene algemeene verbetering in hunnen gezondheidstoestand. Ofschoon allen nog zeer zwak en lydend zyn, hebben er nog tans reeds verscheiden, hunne gewone bezighe den hernomen. Ziehier hoe het op 20 maert stond met de inschryving in Frankryk voor de vrykooping' van het grondgebied. Die cyfers zyn g'etrekken uit het Bulletin du Comité général te ParysVaste inschryvingen, in het algemeen komiteit ontvan gen: 1,530,152 fr.48 e.; ontvangene verbindte- nissen: 2,724,848 fr.20 c.; vaste inschryvingen en verhindtenissenvoor het eerste half milliard, in de departementen gedaen36,154,061 fr. 90 c. Ditmaektte samen 41,409,062 fr. 58 c. Men heeft, zegt de Liberté, voorbeelden gezien van groote fortuinen die door werklieden byeengebragt zyn. Ik wil er een aenhalen. Ik ken in eene grootestad van Frankryk een koop man dioverscheidenemillioerienrykis,en wiens eerste kapitael een stuk van 10 centiemen was. Hy komt als kind in deze groote stad met een stuk van 10 centiemen in den zak. Hy gaet op de kaei eten en ziet er versche sardienen lossen. Oh! zegt hy tot eenen der lossers, indien men deze vischjes dadelyk opat, zy zouden wel goed zyn. Zy zyn voor de markt van morgen; wilt gy er hebben? Ja, geef er my voor 5 centie men. Hy krygt er 6; hy maekt er 2 pakjes van 3 van, en gaet door de stad, roepende: 3 versche sardienen voor 5 centiemen! Hyverkochtze da delyk en Hep naer het schip om ervoor 10 cen tiemen te koopen, waervan hy 4 pakjes maektp. Des anderendaegs kocht hy er eene mand. Acht dagen nadien had hy een kraempje; vervolgens een kleinen winkel; later uitgestrekte magazy- nen,tegenwoordig heeft hy schepen en millioe- nen. De Union het officieus orgaen van den graef van Chambord, behelst het volgende: Wy hebben zooeven eene tydingvernomen, die alle vrienden van het Huis Bourbon met vreugde zal vervullen. De hertogin van Parma is te Cannes gelukkiglyk van eene prinses be vallen. De hertog Robert van Parma is de zoon van de zuster des graven van Chambord, en werd, gelyk bekend is, steeds als zyn erfgenaem genoemd, in geval de graef den troon van Frank ryk mogt beklimmen. De 3e krygsraed heeft dynsdag uitspraek gedaen tegen 4 persoonen, die "eene schandelvke rol gespeeld hebben onder de Commune. Het zyn dg genaemden Rastoul, Pélissier, Mast en een simpele garde. De eerste was bestuerder, de tweede onder-bestuerder van het kardoezen- fabriek te Vanves. De beschuldiging heeft bewezen, en de be schuldigden hebben dit moeten bekennen, dat er in dit gebouw, hetwelk vooral gebezigd werd ter vervaerdiging van verboden oorlogs-mate- rieel, dagelyks 7,000 petroolbommen gemaekt werden en er verscheidene malen aen de afge- vaerdigden der Commune, uitgeleverd werden. Rastoul is veroordeeld tol 23 jaren dwangar beid en Pélissier tot verbanning naer eene vesting. Mast, luitenant by hetl36e bataillon en bevel hebber op de barrikade van den avenue Orleans, op den dag dat de troepen van Versailles Parys binnen rukten, is veroordeeld tot 5 jaren op sluiting. De vierde is een eenvoudige .garde, die by vertooning van bons, hem door een bevelheb ber gegeven, wiens naem hy niet kende, linnen zakken moest aenhalen om barrikades te ma ken, en waervan het huis Lapostolet, in de rue Oblin, er 20 duizend op eenen dag leverde, zonder hier ooit éenen centiem voor te ont vangen. De voorzitter heeft hem niet kunnen doen zeggen wie de onderteekenaer van die bons was, waervan er verscheidene voor den krygsraed neergelegd waren. De beschuldigde is veroordeeld tot zes maenden gevangenisstraf. ITALIË. Men meent dat de officieële betrekkingen tus schen den Paus en Rusland weldra zullen her nomen worden. De Paus heeft de gelastigden van den bond der katholieke maetschappyen van Rome in ge hoor ontvangen. Hy heefl hun gezegd De vorming van zoo vele maetschappyen, de stryden des Heeren ondersteunende, maet schappyen met eenen heiligen nay ver bezield, verzoeten onze bitterheden. Wy pryzen hen, ómdat zy krachten vereenigen, ten einde het geloof te verdedigen, en de regten van de vry- heid der Kerk te handhaven; wy wekken hen op om aen het onderwys van de onfaelbaerhpid der Kerk te gehoorzamen, en aen de bisschop pen onderdanig te zyn, ten einde deongeschon- denheid des geloofs* te bewaren en over de dwalingen der boozen te zegepralen. Wyhopen dal God zyne gramschap in barmhartigheid ver anderen zal, en dat de boozen zullen erkennen, dat de geloovigen door den Hemel beschermd worden. De Paus heeft woensdag morgend aen den Prins en de Prinses van Wallis een langen har- telyk gehoor verleend. Z. H. heeft Koningin Victoria bedankt over hare betuigenissen van toegenegenheid - voor hem, en over hare inzichten jegens de katholie ken. Hy prees den godsdienstigen geest van het engelsche volk. ENGELAND. De engte van Pas-de-Calais, waerdoor jaer- lyks 200,000 schepen loopen, is nu door het clektriek vuer verlicht, zoodat de gevaren voor aenzeiling, behalve by dikken mist, zeer veel verminderd zyn. Dry vuerbaken verlichten de engte van den eenen tot den anderen oever, eene in Frankryk, die van de Kaep Gris-Nez; twee in Engeland, die van de kapen Dungeness en South-Foreland. AMERIKA. De W-orld meldt dat Napoleon III voor de som van 4,200,000 fr. eenen eigendom heeft doen verkoopen, dieahy sedert 7 jaren te New- York bezat. Ziehier wat het blad zegt: De kom- pagnie van den Western Union Telegraph heeft den prachtigen eigendom aengekocht, gelegen op den noord westhoek van Deystreet en Broad way. Deze eigendom wordt thans verhuerd aen' verscheidene kooplieden. Zeven jaren geleden werd die eigendom door doktor Evans, ameri- kaensche tandmeester te Parys gevestigd, voor rekening van Napoleon 111 aengekocht; iedereen weet dat doktor Evans een vriend was van den keizer, die hemdikwyls raedplcegde. De koop werd voor 480,000 dollars gesloten. De eigen dom is verkocht voor de somme van 840,000 dollars, hetgeen voor den gevallen keizer 440,000 dollars winst uitmaekt. ZWEDEN EN NOORWEGEN. De koning van Zweden Karei XI is erg ziek on algemeen wordt er over gesproken, wie hem by zyn overlyden zal opvolgen. Karei XI heeft slechts eene dochter die getrouwd is met den koning van Denemark. Wanneer deze aen den troon kwam, dan zou den de dry noordsche fyken, even als tydens Margaretha de Groote, onder één hoofd staen en dit zou zeker in het belang van alle dry zyn. Prins von Bismark zal deze vereeniging ech ter niet willen; Pruisen heeft nog niet afgere kend met Denemark en den rykskanselier zal nooit dulden, dat de grenzen van dit ryk be- spoeld worden door de Oostzee en dat het mees ter wordt van al de straten, dietoegang geven tot de groote zee. Daerom zal men een anderen erfgenaem trach ten te vinden dan den schoonzoon van den ko ning, en reeds heeft men het oog geslagen op den hertog van Ostrogothie, den broeder van Karei XI, die eene talryke familie heeft. Het Leger. Het. kontingent van het leger voor 1872, is by koninldyk besluit als volgt verdeeld Aklief Reserve PROVINCIËN. kontingent. kontingent Antwerpen 4410 101 Brabant 4876 470 Wesl-Vlaendcren 1373 425 Oosl-Vlaenderen 4725 156 Henegouw 4966 479 Luik 4319 120 Limburg 477 43 Luxemburg 455 42 Namen 699 64 Totael 14,000 4,000 o-$o- Milicie van 1872. De milicianen, voor den dienst aengeduid, en be grepen in het kontingent van 1872,zullen aen de mili taire overheden, op de hierna volgende lydstippen worden uitgeleverd Den 3, 4, 5, 6, 7 en 8 juny 1872, voor de provin ciën Brabant, West- en Oosl-Vlaenderen; Den 5, 6, 7 en 8 juny 1872, voor de provinciën Ant werpen en Namen; Den 6, 7 en 8 juny 1872, voor de provinciën Lim burg en Luxemburg; Den 3,6, 7, 10, 11 en 12 juny 1872, voor de pro vinciën Henegauw en Luik. Nationale* Militie. Ziehier het getal te leveren manschappen voor het arrondissement Aelst, in de lichting der militie voor 1872: 25" Kanton, de stad Aelst, werkelyken dienst 43; reserve 4. 26e Kanton, samengesteld uit de gemeenten Baer- degcm, Gysegem, Hcrdersem, Hofstade, Melden en Moorse 1, werkelyken dienst 23; reserve 2. 27e Kanton, samengesteld uit de gemeenten Lede, Erpe,Meiregen Nieuwerkerken,werkelyken dienst 22; reserve 2. 28c Kanton, samengesteld uit de gemeenten Bae- vegem, Erondegem, Impe, Oordegem, Oltergern, Smëtlede, Vleckem, Vlierzele en Wanzele, werkelyken dienst 21; reserve 1. 29° Kanton, samengesteld uit de gemeenten Erern- bodegem; Haeltcrt, Heldergem, Kerkxken en Welle, werkelyken dienst 23; reserve 2. 30® Kanton, samengesteld uitde gemeenten Avgem, Bambrugge, Borsbeke, Burst, St-Lievenshautem', Her- zele, Letterhautem, Ressegem, St-Antclinckx, Wou- brechlegem en Zonnegem, werkelyken dienst 29; reserve 3. 3 le Kanton, samengesteld uit de gemeenten S'-Maria- Audenhove, Erwelegem, St-Lievens-Essche, Godveer- degem, Ophasselt en Steenhuize-Wynhuize, werkely ken dienst 22; reserve 2. 32® Kanton, samengesteld uit de gemeenten St-Goorix-Audenhovo, Elene, Grootenberge.Hillegem, Leeuwergein, Oombergem, Sottegem, Strypen en Vel- sique-Ruddershove, werkelyken dienst 24; reserve 2. 33® Kanton, samengesteld uit de gemeenten Goef- ferdingen, Gecraerdsbergen, Nederboulaere, Overbou- laerc enSarlardingen, werkelyken dienst 31; reserves. 34e Kanton, samengesteld uit de gemeenten Grim mingen, Idegem, Moerbeke, Nieuwenhove, Onkerzele, Santbergen, Schendelbeke, Smeerhebbe-Vloersegem, Viane, Voorde en Waerbeke, werkelyken dienst 24; reserve 2. 33*' Kanton, samengesteld uit de gemeenten Appcl- lerrc-Eychem, Aspelacre, Dendervvindeke, Ninovc en Pollaere, werkelyken dienst 24; reserve 2. 36® kanton, samengesteld uit de gemeenten Den- dcrhaulcm, Denderleeuw, Iddergem, Liefïeringcn, Meerbeke, Nederhasscll, Neygem, Okegem en Oultre, werkelyken dienst 28; reserve 2. Ziehier de namen der gezwoornen van ons arron dissement voor de 1® serie van don 2dou zittyd der assisen van Oost-Vlaendercn, die den 13 april 1872 ondor voorzitterschap van den heer Van Praet zal ge opend worden. MM. J. Steeman, schepene te Lede; J. Van Cop- penolle, schepene le Gecraerdsbergen; A. De Deyn, notaris le Steenhuize-Wynhuize. De heer baron Van de Woestyne, senator van het. arrondissement onzer stad, is in zyne vaderlyke liefde diep getroffen geworden door het afsterven van zynen eenigen zoon. Wy naderen snel het tydstip wanneer men zal moeten overgaen lot eene drydubbele provinciale, wetgevende en gomeentekiezing. De provinciale kie zing zal plaets hebben op maendag 27 mei. De wet gevende kiezing op dynsdag 27 july en de gemeente- kiczing op het einde van juny of in het begin van july. De gemeente en provinciale kiezingen, ten gevolge der ontbinding,zullen in geheel het land gedaen wor den. De wetgevende kiezingen zullen in vyf provin ciën plae|s«hebbcoBrabant, Antwerpen, Wesl-Vlaen- deren, Luxemburg en Namen. Te rekenen van t april, zullen er telegraphische bureelen met beperkten diensttyd geopend worden in de statiën van Balegem, Eeke, Moortzele en Viehtc. Die bureelen zullen open zyn van 9 ure 's morgens tot den middag en van 2 tot 7 ure 's avonds; den zon dag slechts van 2 lot 5 ure namiddag. Hel wets-onlwerpopdemilitairelogementen zal, zegt men, die logementen, welkedoor de bevelhebbers geregeld en door de burgemeesters goedgekeurd zyn, verplichtend maken. Uil eene mededeeting van de oosterkompagnie blykt, dat het vervoer per kleinen sneldiensl, in be slemming naer Italië door den berg Cenis, kunnen aenvaerd worden,doch enkel als de vracht ter bestem ming te ontvangen is. Men schryft uit Brussel, 23 maert: De arme M. Bouvier speelt waerlyk groot onge luk. Verleden week was hy naer de markt pegaeu, ohi twee vette patryzen te koopen, waervan hy eon harts- tochlelyk liefhebber is. De goede hoedanigheid dit wild werd hem door de koopvrouw oiioplioude!> I- aengeprezen. Ik verzoek u, zegde hy, schreeuw hard niet! Wel, wel! M. Bouvier, hernam ut wildverkoopster,gy moet uwe eigene kwaliteiten nier dwazelyk aen uwen evennaeste geven; gy babbelt in de Kamer nog veel meer dan ik!» M. Bóüvim stond onthutst en wist niet wat antwoorden. L ri als mes ter raef, zwoer hy, doehoen' weinig te laet, dal by zich niet meer zou laten vangen, en voorlaen door iemand anders patryzen laten koopen, als hy er nog hebben wilde. Men schryft uit Eecloo, 24 maert Het sluiten der grenzen voor mest en vee, brengt ook le St-Laureins veel landbouwers in groote verle genheid. Daer zyn er die veertig tot zestig hektaren land op hollandsehen bodem in gebruik hebben en al hun vee op belgisch grondgebied houden. Nu kunnen zy noch hun landgebruik mesten, noch hun vee wei den. Welk verlies voor menig landman, met hoogc pachten en lasten bezwaerdHet ergste nog: er wordt geen einde aen dien toestand voorzien; want door het uitbreken der runderpest te Ooslkerke, een paer uren van de grenzen, moet, zegt men, dat voor ons zoo noodlottig besluit staende biyven. In 't naburig Land van Cadzand is de vrees voor den inval der ziekte zoo groot, dat zelfs de veemarkt van Oostburg; die morgen moest plaets hebben, uit dien hoofde niet zal gehouden worden. Heel goed is het te verstaen, dat men de runddieren en het.' mest voort komende van besmette plaetsen, builen de grens houdt; maer wal men niet begrypen kan, is waerom ook het most en het vee, uil de niet besmette of ver dachte gemeenten voorlkomstig, worden buitenge sloten. Men schryft uit St-Margarite: De ziekte, onlangs uitgeborsten in den paerdslal van den landbouwer De Smet alhier, en waerby elf paerden zyn bezweken, heeft zich zondag laetst* op nieuw in denzclfden stal vertoond, en dit bv de versch aengekochte paerden, zes in getal. Alle zés zyn lydend en moeten in singels hangen om niet te vallen. De behandeling wordt gedaen door den heer Mazure- Luteyn, ryksveearts te Oostburg. Het Sluisch Weekblad, dit geval vermeldende, zegt daerover: Zyn wy wel onderricht, dan denkt de ge raadpleegde deskundige met eene plantaerdige vergif tiging te doen te hebben. Althans een nauwkeurig microscopisch onderzoek schynt ingesteld te zyn. Wy hebben in België geen geval van runderpest meer aen le stippen gehad sedert hel begin der maend maert, tydstip der laetste verschyning van den geesel teOostkerke. Wy mogen dus de brandpunten van be smetting, die zich op ons grondgebied vertoonden, als tccnemael uitgedoofd acnzien. In Frankryk is de algemeene toestand aen 't boteren. Er blykt uitde laetste lysl dat de runderpest zich nog slechts in 18 gemeenten, van 8 departementen vertoohde. Het Noor der-departement heeft altoos het zwaerste deel in deze opgaef; het treedt er in op voor 6 gemeenten. Zondag avond, tusschen 8 en 40 1/2 ure, is er een stoutmoedige kerel, by middel van valsche sleutels, in de wooning gedrongen van M. E. Collard, wapenma ker te Luik, en heeft er gestolen: een mahonihouten koffertje, bevattende 300 fr. in goudstukken van 20 fr.; een boekje der volksbank op naem van E. Collard, mel dende eene storting van 200 fr.; twee obligation der leening van Luik 4868, dragende de nummers 39337 en 109354; elf obligation der hollandsche leening4870, elk ter waerde van 7 fr. dragende de nummers 4127, 4125, 4126, 4272, 4273, 4274, 4540, 4418, 4347, 4346 en 4345; dry blikken doozen, bevattende te samen eene som van 100 fr. in verschillend geld; eene gou den speld met roode steentjes; eene gouden cylinder horlogie met ketting;een doosje met gouden horlogie, oud model; dry paer gouden oorringen;een geel lede ren portcmonnaie met 241 fr. De dief wordt vlytig op gezocht.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2