Koning Oriand Hoeden en Mutsen Fabriek Groote herstelling Huis, Meersch en Land. Biirgerlykcn Stand. ANNONCEN. van L. LAAGEROCK, Vogelschieting met de Bolle Vogelsehieting met de Bolle VENDITIEA Verkooping van een BEIS, van 6,000 iloppcslakcn van een groot Woonhuis, allerbeste parceel LAAD, In den nacht van vrydag tot zaterdag laetstleden is er een diefstal met braek begaen in het bureel der ontvangsten ter statie van Marche-les-Dames (Luik.) Eone som van 800 fr. werd geroofd. Het gerecht heeft zich ter plaetse begeven. Hoe gevaerlyker de spelen zyn, hoe meer zy de kinderen behagen; men kon er donderdag avond over oordeelen. Eene bende straetjongens vond vermaek meteenen hoop kreupelhout te doen branden, dat zy in de Middagstraet te Luik, hadden byeengeraept'. Echter had de houtstapel moeite om in brand te ge raken, en dat stond onze bengels niet aen Juist kwam een hunner vrienden voorby met eene kruik petrolie, die hy voor zyne ouders in den winkel was gaen koo- pen. Aenstonds wakkeren zyne gezellen hem aen om een weinig van dat vocht op het kreupelhout te stor ten, 't geen hy deed. Eensklaps ontstaet er eene groote vlam, die zich verbond met de kruik welke de kleine jongen nog in dc hand hield. Verschrikt wierp hy de kruik verre van zich af en bleef van de vlammen be- vryd; doch een der straetjongens werd er door be reikt en de haren zengden hem van 'I hoofd. De schrik meer dan de pyn, ontrukte hem hartscheurende kre ten, waerop verscheidene persoonen kwamen toege sneld. Zy dachten in 't eerst dat de ongelukkige knaep het gezicht had verloren; raaer gelukkig was dacr niets vande kleine onvoorzichtige hadeenige niet ernstige brandwonden bekomen. De Aprilvisschen. Iedereen kent de Aprilvis- schen, maer iedereen kent er den oorsprong niet van. Ziehier de meest aengenomen overlevering. Lodewyk XIII, Koning van Frankryk, had eenen prins van Lorreinen, die geenszins in zyne genade stond, in het kasteel van Nancy gevangen gezet. De gevangene werd zoo wel by dag als by nacht aen eene strenge bewaking onderworpen. Nu op I april, on danks dè waekzaemheid der wachters, wist de Lor- rein uit zyn gevang te ontsnappen, zwom door de kasteelgrachten en geraekte alzoo op vryc voeten, hetgeen aen de Lorreinen deed zeggen, dat zy den Franschen eenen visch te bewaren hadden gegeven. Er bestaet echter nog eene andere overlevering, die ook min of meer gegrond is. Zoo als iedereen weet is het in de maend april dat de passie van 0. L. Heer plaets greep. De Joden, om met Jesus den spot te dryven, zonden hem van Annah naerCaïpha, van Caïpha naerPilatus, van Pilalus naer Herodus, en van Herodus naer Pilatus. Van loen af nam men de gewoonte aen van de lieden, welke men wilde belachelyk maken, van den.èenen persoon naer den andere te zenden, gewoonte welke zich van in de eersle eeuwen tot in onze dagen heeft voortgezel. Ttampc.n en Ongelukken. Nieuw ongeluk in «et gesticht der Vlasmaet schappy van Sint-Gillis, by Brussel. Over twee jaren, byna op gelyk tydgtip, werd het gesticht der Vlasmaetschappy van Sint-Gilles by Brussel door een schromelyk ongeluk getroffen, hetwelk het leven aen acht werklieden kostte. Het ongeluk, dat er gister voorviel, is sedert lien jaren hel derde, dat dit gesticht treft. Dynsdag morgen na 8 ure hoorde men eene schrik te - ontploffing, die den schrik onder de bewoners «r» v- k van de Hallepoort verspreidde. De naburige hui/ n en het gesticht daverden en hunne bewoners, die meenden dat de grond onder hunne voeten inzonk. Si licij en stukken yzer en houtwaren op eenen af stand van moet* dan 200 meters verre geworpen. Na het eerste oogenblik van schrik, zocht men te vwicii .•••nt er voorgevallen was, en men vernam wel dra (iai ketel der vlasmaetschappy was gesprongen, t-' iir om mare menigte liep naer het gesticht. Daer stonden voor de vensters, van welke dc ruilen ver bryzeld waren, vrouwen en kinderen die op de straet wilden springen. Voor de deuren stonden menigvul dige mannen en vrouwen van allen leeflvd, hart scheurende kreten verheffende, en te vergeefs vragende dat men hun opende, om eenen man, eene vrouw, eenen broeder, eene zuster, een kind te zoeken. De burgemeester, de schepenen en de politie van Sint-Gillis kwamen eenige minuten na dc ontploffing toe, en het gelukte hun, met dc hulp der gendarmerie, de menigte der nieuwsgierigen te verwyderen. In het gesticht heerschte eenonbeschryflykc schrik. De werkers en werksters liepen door elkander en elk zocht eenen uitgang, om aen de gevaren, die zy nog vreesden, te ontsnappen. By de eerste ontploffing waren al de werksters, die op de vier stagiën des go- bouws werkten, naer de trappen gesneld. De deur, die op den koer uitkwam, werd niet. geopend, zoodat er eene overgroote menigte van werksters voor de deur als opeen gestapeld waren. Eenige van hen bc- «zwymden. Om hun afgryselyk geschreeuw werd de deur geopend en zy stormden allen op den koer. Twee meisjes, do eene van 14 en de andere van 46 jaren, hadden schromelyke wonden aen de beenen en aen het aengezigt bekomen, die hun yselykc kreten deed slaken. Qp den.noorderkoer van het gesticht lagen overal stukken hout, yzer en steen, de aenpalende werkhui zen waren ingestort; andere deelen des gebouws waren met puin bedekt, al de vensterruiten waren aen stukken gevlogen. De ketels stonden op den noorderkocr, tusschen het gebouw der wevers en het werkhuis der bobyn- sters en haspelessen. Tegen den niuer van dit laetste lag een overgroot stuk yzer, voortkomende van den gesprongen ketel. De schouw, die in melswerk was, en eene hoogte van 25 meters had, was ingestort, en had in haren val twee werkhuizen vorbryzeld. Er waren werklieden onder de puinen bedolven, en men kon de geschreeuwen van eenige hooren. Welliaest begonnen de kloekmoedigste en minst verschrikte werklieden dc puinen weg te ruimen om hen te ontdekken. Het eerste slachtoffer verscheen welhacst, het was een ouderling van 70 jaren; hy was gansch verkoold; daerna ontdekte men vier andere Ivkën en twaelf gekwetste werklieden, van dewelke er een stierf, tcrwyl men hem naer Sint-Pieters-hospi- tael droeg. Onder de deoden was er een, wiens hoofd letterlyk van de romp was gesneden; de andere warén gestorven ten gevolge van brandwonden. Een helpervan den stoker, Van den Borghtgenaemd, stond by den ketel op hel oogenblik der ontploffing, en werd onder dc puinen begraven, waer hy een uer nadien ongekwetst werd van ondergehaeld Een twintigtal werklieden waren in cerwdecl van het gebouw, dal door den val der schouw verpletterd was geworden; men heeft ze allen kunnen redden. De ketel, die gesprongen is, was reeds zes jaren oud, en had onlangs nog herstellingen ondergaen. Hy werd sedert zes weken gebruikt, ten gevolge eener magtiging, na onderzoek van deskundigen die hem goedkeurden, loegestaen. De stoffelyke schade bedraegt omtrent 300,000 fr., die door verschillige verzekeringsmaetschappyen ge dekt is geworden. Ziehier de namen der verongelukten Gedooden: Paul Steveniers, 60 jaren oud, mekaniek- maker; Lodewyk Van Kerekhove, 47 jaren, ajustcur; Karei Penninckx, 48 jaren, id.; en dry werklieden, wier identiteit nog niet bestaligd is. Gekwetsten: N. Van der Linden, 36 jaren oud, ten 10 ure overleden; Joanna Penninckx, 44 jaren, leer meisje; Anna De Brayne, 43 jaren, id.; A. De Velder, 29 jaren, werkman; H. Dechninps, 38 jaren, id,; Jozef Renbosch, 19 jaren, id.; Jan Van Herrebrugge, 49 ja ren, id.; Jack Bonkocrts, 53 jaren, id.; M. Aerls, 69 jaren, id.; A. Michiels, 36 jaren, id.; Aug. Claes, 70 jaren, id.; Felix Genders, 53 jaren, id. Wy moeten er ongelukkiglyk byvoegen,dat er op elf der gekwetsten, vier zyn, wier toestand hopeloos is. De geneesheeren, die de eerste verzorgingen aen de gekwetsten hebben toegediend, zyn de heer Guillery en de heer Van Volxem. Do heer Heyvaerl, procureur des Konings, vergezeld van de heeren Scheyven, onderzoeksregter, Carré, hoofdingenieur, en Rousselle, bouwmeester, kwam omtrent 4 uer ter plaets en begon hel onderzoek. Omtrent 2 ure ontstond er brand aen het dak van hot gebouw, hetwelk den gazometer beschut. Het vuer werd spoedig gebluseht. Men meent dat er niemand meer onder dc puinen is gebleven; noglans vermist men oenen werkman en eenen mekaniekmaker, die by den oproep niet geant woord hebben, en te middag nog niet naer huis waren wedergekeerd. Een enquest is reeds van gister tot den voorzitter der regtbank van l™ aenleg gesluerd, in naem des vaders van een der slachtoffers, ten einde de bcslucr- ders der Vlasmaetschappy te dagen en exporten te doen benoemen. Curieusc byzonderheidmen verwachllo gister de uitsprack van het beroepshof over de vraeg der slagtfl offers des ongcluks van over twee jaren. Op de plaets by het gesticht der Vlasmaetschappy zyn eene tafel en eene schotel, en een staek met een, plakkaert gesteld, uitnoodigende de voorbygangers om offeranden in den sohotel te leggen ter gunste der slagloffers van hel ongeluk. Dit plakkaert is hetzelfde, dat over twee jaren, ten gevolge van het toen voorge vallene ongeluk gemaekt word. Nadere inlichtingen. Er zyn nog dry lyken onder de puinen gevonden. Dus negen dooden en elf gekwetsten. Do twee werklieden, die vermist werden, lagen ronder de puinen begraven. De inlichtingen van eenen jongen leergast bevestigden deze onderstellingen. Die jongeling werkte met de twee smeden in de smis achter de schouw nevens liet gebouw der machienen.' Op het oogenblik der ontploffing van den ketel, riep een der werkliedenAch Godach Godwy zyn ver loren! De jongeling liep in het gebouwdcr macffienen, en de twee andere werklieden reddeden zich langs eene deur, die op den koer uitgang had. De jonge leergast ontkwam liet ongeluk zonder hinder, maer uien zag de twee andere werklieden biet meer weder. De heer procureur des Konings, na liet onderzoek dat hy ter plaets gedacn had, gelastte den bouwmees ter Rousselle met de wegruiming der puinen en de afbraek der gebouwen die schenen te moeten instor ten. Dc heer Rousselle deed eene opene plaéls ledig maken, langs welke men naer verschillige werkhui zen ging, en waer, zoo men onderstelde, verscheidene werklieden gevlucht waren. Men ontdekte dacr hél lyk van eenen vverkman-ajus- teur, Tuerlinc.kx genaemd. Hy lag met het aengezigt op den grond en do armen vooruit. Alles scheen te bewyzen dat hy door een deel der op hem gevallene schouw verpletterd was geworden. Naermate de ontruinjingsvverken vorderden, werden de lyken der twee vermiste werklieden ontdekt. Zy lagen nevens elkander, maer het eene lag op den rug, het andere met het aengezigt op den grond. Beiden moeten gedurende hunne vlucht verrast en verplet terd zyn geworden door de op hen gevallene massa metswerk. Het zyn degenaemden Mommensen Edmond Van Kerekhove, broeder van Lodewyk Van Kerekhove, wiens naem reeds in de doodenlyst stael, die wy hierboven afkondigen. Sedert zyn er gecne ontdekkingen meer gedaen, en alles doet gelooven, dat er geene slagloffers meer zul len gevonden worden. Wy kunnen al de personen niet aenhalen, die zich in deze droeve omstandigheid onderscheiden hebben wy zouden vreezen ons onrechtvaerdig te loonen jegens degenen, die meest lof verdienen, maer wy moeten eene uitneming maken voor den heer Frans Heremans, die, digi by het gesticht wonende, een der eersten ter plaets kwam, en blyken gaf van eenen moed en zelfopoffering, wier lof in'aller manden is. De heer voorzitter der regtbank van ln aenleg, regl doende aen het request in naem des heeren Van Kerekhove, wiens beide zonen het leven by dit onge luk verloren hebben, heeft donderdag de heeren Joeamps-Michelet en Urban aengedutd, ten einde den toestand der plaetsen te beslatigen en een onderzoek over de oorzaek der ramp te beginnen. Gedurende den dag van donderdag zyn 200 werk sters gebruikt geworden, om hol onbeschadigde vlas en garen van de spoelen te doen. Men schryft uit Wichelen, 25 maert; Gister, omtrent elf ure 's morgens, ten gevolge van onvoor zichtigheid in de handeling van een vuerwapen, hoeft de genoemde Frans Van den Abeele, dagloonor in deze gemeente teenemael de onderste, beenpvp verbryzeld van de genoemde Livina Dhont, vyftiènjarige kant werkster. De geneesheer die de zieke hoeft onderzocht, vindt de kwelsuer zoo ernstig dat hy de afzetting noodzakelyk oordeelt. Men zal er dezen namiddag toe overgaen. De wanhoop van den onvrywilligcn ontwerper dezer yselyke ramp is onbeséhr'yfclyk. De stael van het slagtoffer boezemt de grootste onrust, in, en men vreest dal zy er nog met een been min niet van zal af komen. Een yselyk ongeluk is zaterdag morgen in dc Dalstraet te St-Nie,o)aes, voorgevallen. De 'genaemde Noens, houtzager, aen T werken zvnde, brak eens klaps de keling, welke den boom vasthield, en de^e op den werkman vallende, heeft hem hel heen letter lyk verbryzeld. De'ongelukkige zou gehuwd en vader van vier kinderen zvn. Zaterdag laetst rond 4 ure namiddag, speelden eenige kinderen op den oever der SambreTc Marchien- nes (Charleroi); een hunner, de zoon van M. Shcrton, gemeenle-racdsheer, ging den kaeitrap af om zyne handen te wassehen; toen hy terug kwam trapte 'hy mis en viel achterover in de rivier. Op het geschreeuw der andere kinderen, kwam een man met eene lat toe gesneld en reikte ze den kleinen ongelukkigen over, welke er zich aen vastklampte. Op dit oogenblik viel zyne klak, welke op zyn hoofd gebleven was af; hv wilde ze grypen en liet de lat los. De kloine duikelde naer onder. Eene hoot snelde hem onmiddelvk ter hulp en vischte hem weldra op.Hy ademde nog, maer de ongelukkige had juist geëten en nauwclyks was hy in de boot of hy werd dooi een hevig gebraek aenge- vallcn en stierf versmacht. De ongelukkige vader had gansch dit tooneel als getuige bygewoond; men had al de moeite der wereld om hem te beletten, gedurende de reddingswerken in het water te springen; toen men hem op den oever het lichaem zyns zoons bragt,\verd zyne wanhoop aen krankzinnigheid gelyk. 't Was hartverscheurend. De jonge Sherton moest dien dag juist zynen negenden verjaerdag vieren. Donderdag laetst i3 er een verschrikkelyk onge luk te Pepinster gebeurd. De expreslrein.ten 3 ure uit Luik vertrokken, had de statie van Pepinster verlaten en bevond zich ter hoogte van 't gesticht van M. Loi:« demant, toen M. C..., koopman in kolen, onder eenen aenval van heele koorts, zich op de rails wierp, op het oogenblik dat de trein voorby stoomde. Door de lokomotief werd hy terzyde geworpen, maer zyne twee armen bleven ongelukkig onder de rails en een gedeelte der vingers, aon de twee handen werden af gesneden. Alle mogelyko verzorging werd hem toe gediend, en na eene eerste verbinding, werd C..., vrydag, omtrent 8 ure 's avonds, in de stad gebragt en naer 't hospilael gedragen. De koorlsaenval die hem op zyn leven had doen aenleggen, duerl nog voort; de ongelukkige ligl bui len kennis en is de yselyke verminking onbewust die hy onderging. Volgens geloofbare inlichtingen, bevindt deze jon geling zich in eenen betrekkelyken goeden toestand; eene som van 4,000. fr., vrucht zyncr spaerzaemheid, werd voor hem by de Volksbank ingeschreven.De va der van dezen ongelukkige, onder-officier der gendar merie te Luik, die lang te Pepinster verbleef, is on- middelyk per telegraef geroepen. Men beseft zyne droefheid, hy 't zien van zyn verminkt kind,dat in een wanhopigen toestand verkeerde. HOPPEM ARKTEN LONDEN, 22 maert. De markt van de hop blyft kalm en de strekking is zwak. Men kwoteert: East Kont Goldings, fr. 300 a -4 46; Mid-Kcnts, 262-50 a 367-50; Weald ofKents, 212-50 a 275; Sussex, 493-75 a 236-25; Worcester, 350 a 325; Farnham a Yearlings, 75 a 400! Old Olds 25-00 a 48-00; beierscha 288-75 a 363-50; belgischo 112-50 a 150; Yearlings 48,00 a 70; fransche 275 a 325; Year lings, 54-00 a 95-75; amerik. 4868, 57-50 a 70 id. 1860, 56 a 87-50; id. 4870, 93-75 a 125; Old-Olds, vreemde, 22 a 50. NUREMBERG (Beieren), 22 macrt. Hop: Onze markt is een weinig vaster. De puike kwaliteiten zyn zelfs eenige gulden gerezen, en do mindere kwaliteiten maken van 90 a 100 gl. Sedert dat de goede kwalitei ten zeldzamer worden, wordt onze markt door de mindere kwaliteiten overvallen, welke koopers vin den aen 110, 100 en 95 gl. Eenige gedeelten Hallertau, goede kwaliteit werden gekocht aen de pryzen van 420, 425, 430, 133 en 135 gl. Tot hier toe slroo- men dc hevelen voor de uitvoering niet toe, en indien de vreemdeling ons geene koopwaren vraegt tot het aenstaende jaergety, dan mogen wj op eene groote kalmte in de zaken rekenen. Deze week gingen 400 vaten in de verbrui king over, het grootste gedeelte in middelmatige kwaliteit, welke men volgens hoedanigheid van 145 a 120 gl. verkocht. Eenige kleine gedeelten van puike kwaliteit kregen 153 a 140 gl. IIOLI.OWAY'S ZALF EN' PILLEN Gezwellen. Kanker, Slechte Borst; Indien men op dc eene ongesteldheid vroeger hclioortacht te geven dan op de andere, om noodlottige gevol gen te voorkomen, zoo behooren zeker lol de eerste genoemde kwale».-Zoodra de kwael zich voor hel eerst vertoont, moet Holloway's Zal!" duchlig dacr op gewreven worden, lot dat een groot gedeelte er van er ingetrokken is. Met dc Pillen moet men ©ok vroeg bcginnenj om het bloed te regelen. Indien men goed met deze middelen voortgacl, zal hunne uitwerking binnen kort wonderdadig zyn; terwyl dc Zalfde locale kwael geneest, ver- dryven dc Pillen de stoornis van hetgestel. De genezing is nog oppervlakkig nog tydolyk, maer bestendig en volkomen, an dc kwael komt zelden terug, zoo volmackt is de zuivering geweest, die deze doortastende maer toeh onschadelyke preparaten be werkt hebben. GEBOORTEN. MANNELYK 5 ROUWELYK 40 HUWELYKEN. P. De Saedeleer, twynder, met C. Boelaert, dagl. C. De Cock, vleeschiiouw. met J. Mei'lens, mutsem. OVERLEDENEN. A. Quessaerl, wed"Callebaut,/..b. 83 j., Lcopoldslr. -F.Callehaul, wed" Verhuis"!, naeister, 77 j., Peperslr. C. F. Vliebergh, neg1", 56 j., te Leuven overleden. Vyf kinderen onder de 7 jaren. AKLST, merkt van beden. Tarwe fr. 28—00 a 34—<10 Mcsteluin 24—00 28—00 Rogge 19—30 Geerst Haver Hoppe (1871) de S0 kil. Hoppe (1869) 00—00 00—00 Raepzacd 46—00 00—00 Lynzaed 32—00 35—00 Raepzacd-olie 98—00 000—00 Lynzacd-olie 86—00 00—00 Raepzacd de 100 kil. 19—00 20—00 Lynzaed 26—00 30—00 Acrdappclen (ronde) per 100 kil. 8—00 9Ö0 Idem (witte) 7—30 8—00 Boter per 3 kil. 781 909 Evers dc 23 34 752 Vlas de 3 kil. 0—00 0—00 Viggeus het koppel 46—00 86—00 Lynwadcn ter merkt gebragt 93 verkogl 33 21—80 00—00 17—00 93—00 102—00 00—00 Tarwe Rogge Geerst Uaver Boekweit Paerdebooncn Koolzaed-olic Lynzacd-olie Kootzaed Lynzaed Koolzaedkoekcn, Boter per kil. Eyers de 23. GENT, merkt van 29 maert. fr. 29—80 a .30—30 17—50 00—00 OO-T-OO 11—30 17—00" 00—00 00—00 00—00 92—00 000—00 86—00 00—00 46—00 34—00 20—00 2—83 1—80 0U—00 38—00 21—00 3—00 1—90 Te bekomen bi/ J. VAN BHANTI-GIIl-M, inde Kapellestmet A" 11, te Aelst. VI WMSCIli; HELDENSAGE, door Hendrik CONSCIENCE, met platen door Eet. Dujardin, Prijs Fr. 1-75. Molenstraet N° 10, (gat van den Merkt) AELST. Groote keus van HOEDEN en MU.TSEN naer de laetste sinaek en aen matige pryzen. Schoon assortiment van PRIESTERS HOEDEN nieuw model van Meehelen. Hy gelast zich mei het Hermaken, Verven, Wassclien van alle slach van HOEDEN. Hy beveelt zich aen de gunst van eenieder. Bolsocieleit Niets zender Arbeid. dcpryzen bestacn in Geld en 3 Corintenbrooden die gratis gegeven worden op de 3 Hoogvogels. Op Zondag .7 April 1872, om 3 uren namiddag, by S. De Smedt, ter Afspanning de Roos, Pont- straetpoort, Ie Aclst-Mylbeek. Inleg 30 ccntimen par lot en 5 centimen bol- rnpersgeld. Dc Koning, Dc Secretaris, P. PODDEVYN. II. DOR MS. naer Geldpryzon, op Zondag 31 Maert 1872, (l,tfB Paesdag,) om 3 uren namiddag ter herberg Sl-Leonardm, te Nieuwerkerken, op het Dorp. Den inleg is bepaeld op 55 centimen per schout, bolrapersgeld medobegrepen. Al de liefhebbers worden hiertoe uilgeiiQodigd. AEN DE KERK VAN S'< -CATH.-LOMBEEK. De Plans zyn le zien in de Pastory alle dagen buiten de Zondagen. De aenbestcding zal geschieden, 2 April 1872, om 1 uer namiddag. van 10,000 Hoppestaken, 300 Kepers, 200 bus sels Strooilatlen on 100 Garen perchen, teErem- bodegem, aen de Denderbrug en aen de Statie, op Dynsdag 2 en op Vrydag 5 April 1872, telkens om 1 uer namiddag. Door het ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. te Hofstade. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Woensdag 27 Meert 1872 laten Instellen, en op Woensdag 3 April 1872 laten Verblijven, telkens om 4 uren namiddag, ter herberg het Schipken, hij Juffrouw Rosalia D'haese, te Hofstade, een Huis en Erve, te Hofstade, aan de Blekte, lest bewoond door de Wed" Vinck-Vcrieyseii. VERKOOPING KEPERS en WAGEN (vier duimer), te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie en aan den Moutmolen. Op Dijnsdag 2 April 1872, om 2 ure namiddag, door het ambt van den Notaris De Vriendt, te Aalst. VERKOOPING regt over dc Kerk, te Aalst De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op 15 en 29 April 1872, om 5 ure namiddag, ter her berg lwt Hoedeken, Graanmerkt, openbaar!ijk verkoopen het voormelde Huis. OPENBARE VERKOOPING van een te Lede, omtrent het Dorp. De Notaris Moens, te Lede, zal ten verzoeke van wien het behoort, op de hierna bepaalde Zitdagen, in liet openbaar te koop aanbieden: Een allerbeste parceel Land, gelegen binnen de gemeente Lede, Kleinen Kauter, bekend bij cadaster sectie B*N° 129, aldaar groot 31 aren 70 centiaren en bij titel 32 aren, palende oost de kinderen Alexis Van der Meulen, zuid de Kalzijde naar Hofstade, west de erven Cornelis De Smedt cn noord vrouw weduwe Lalcmant. ZITDAGEN Instel, Dingsdag 19 Meert Verblijf, Dingsdag 2 April Telkens om 4 ure namiddag, binnen Lede, ter herberg den Driesch, bewoond bij de lieer Joseph Lejelne. Voor verdere inlichtingen begevc men zich ter studie van genoemden Notaris MOENS, al waar men, ten allen tijde, groote en kleine Cap it alen kan bekomen mits goeden vasten pand. De Notaris Verbrugglien, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen I. Een Huis met Grond le Aalst, iri de Roose- marijnstraat, zijnde de herberg genaamd de. Fontiju, bewoond door Henri Van der Borght. Ingesteld fr. 7,600 II. 30 aren iO centiaren Jleersch tot Mijlbeek, op Krekeldries, nabij de Moorselschebaan, aan de Molenbeek. Gebruikt door De Bisschop en Stroobant. Ingesteld fr. 2,000 lil. 22 aren 70 centiaren Land te Hofstade, op den Molenkauter, achter de Keizer. Gebruikt door Sehelck. Ingesteld fr. 2,600 IV. 30 aren 73 centiaren I.and le Mijllieek, op de Beek, aan de Bergemoerschen. Gebruikt door dc kinderen I'odevjn. Ingesteld fr. 2,000 Instel Xatlühu. 23 Maart en Verblijf Zatcrdag 6 April 1872, ten 4 ure namiddag, in de Weder komst, bii den lieer PoiieWn-Lusssens, te Aalst, aan de Mulenstrautpoori.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3