Be jongelingen wandelen langsheen de wagens en de vader van het meisje dat ten ver koop staet, wordt met de korte vraeg begroet: voor hoeveel kronen? Als de vader den prys heelt opgegeven, is de tweede vraeg, hoeveel paer ossen de bruid mede krygt, en dan wordt ae bruidschat uitgestald, vergeleken. D'e herder onderzoekt de sloten der kisten en kassen, doorsnuffelt de eetschapraei, betast de ossen en schapen, terwyl het meisje, bewegingloos, ontroerd, denuitslag van het on derzoek afwacht, waerby heel hare toekomst op het spel staet. Het heele marktveld wordt door makelaers in huwelyken doorloopen en zeer dikwyls ge beurt het, dat een manke tafel of eene te schrale koe het huwelyk doet mislukken. Daer weer bevalt de bruid genoeg, maer... maer de eet schapraei sluit niet te wel ol de ossen zyn te knokkelig. Als de koop gesloten is, wordt de priester geroepen. Hy geeft de huvvelykszegeningen en alles is gedaen. De nieuw gehuwde omhelst hare ouders, klimt op den wagen en rydt naer een haer onbekend dorp, waer zy nog nooit den voet gezet heeft, met geheel haren huisraed en hare kudden.. De uitrusting der twee eerste schepen voor de verzending van veroordeelden der Commune is geëindigd. Elk schip zal 500 bannelingen aen boord nemen, waervan er 600 op het schier eiland Ducos en 400 op het eiland der Pynboo- men zullen ontscheept worden. De oorlogstre- güiGuerrière iszaternagnaerLorient vertrokken om van daer het eiland Aix aen te doen en de fregat Banaé heeft zondag Cherbourg verlaten, voor dezelfde bestemming. Op het eiland Aix, dat 7 mylenzeewaertsvan de monding der Cha- reute en op lt> kilometers afstand van Roohe- fort ligt, zyn al de bannelingen saemgetrokken, die met schepen uil. de noorderhaven moeten afreizen. De lieden die met deze beide fregatten moeten vertrekken, geven zoowel als die, welke onlangs naer Cayenne vertrokken zyn,de groot ste blyken van onverschilligheid. Zy beweeren dat de Internationale vandaeg in de vyf wereld-- deelen gegrondvest is, dat hunne partygangers hen niet zullen vergeten, en dat, alvorens er een jaer verloopen is,zy zullen bevryd worden. De Echo du Nord meldt dat generael Faid- herbe te Rysel is wedergekeerd, na eene lange reis in Engeland. Hy leeft zeer afgezonderd en besteed al zynen tyd aen de opvoeding zyner kinderen. De wet op de Internationale is voor de eerste mael toegepast in liet departement Gi- ronde. Hierover zegt het Journal de Bordeaux De politie is maendag overgegaen tot de aen- houding van een zekeren X..., beschuldigd van aenhanger der Internationale te wezen en te vens van het aenplakken van oproerige schrif ten. Men heeft ten zynen huize een boekje ge vonden als handlanger der Internationale. Ziehier, volgens het Journal du Ilavre eenigè belangryke byzonderheden over het gra ven van eenen tunnel onder het Kanael. De on- derzeesche weg zal gegraven worden op eene halve myl onder het water. De kosten worden berekend op 325 millioen. De persoonen, die de tentoonstelling van Parys in 1867 bezochten, hebben de plans en bestekken van den onder- zeeschen tunnel tusschen Frankryk en Engeland, van Dover naer Gales gezien. Dit ontwerp zal bestudeerd worden door-een engelsch-fransch komiteit,* voorgezeten door lord Grosvenor. Er is eene maetschappy tot stand gekomen. Een der ingenieurs van de nieuwe maetschappy, welke sedert dertig jaer bestudeert heeft uit welke stoffen de bodem der zee in het kanael bestaet, heeft, met kaerten en geïllustreei^le plans eene volledige ontwikkeling van h£t te genwoordig ontwerp afgekondigd, met eene besehryvingder verschillende plans, opvolgent- lyk opgevat sedert verscheidene jaren, en se dert allen verlaten. Hy maekt er melding in van zeker min of meer aenneemlyke of onmogelyke ontwerpen, die het publiek voldoende kent, zooals het doen zinken van eene buis onder de zee, eene brug en eene soort van doortocht tus schen twee bogen, altemael onuitvoerbare wer ken. Het fransch gouvernement heeft byna al de Duitschors, dm in de vreemde legioenen in Algerië dienden, naer huis gezonden. Een veer- ray ontstolen; door wie? hoe? wanneer? Ik weel het niet. Al wat ik weel is dat ik tiet overige myner dagen en myner krachten zal gebruiken om die stukken terug te vinden ol'ze door andere preuven van gelyke waerde te vervangen. De aenwezige.n aenzagen elkander in verslagenheid.' Niemand dorst twyfelen aen de rechtzinnigheid van den doktor, maer men vroeg zich hoe een man van zy:ie jaren en zyn karakter zoo lichtzinnig kon tewerk gaen. Professor Neuburg .cn juffer Helena deden vergeef- sche moeite om hem te troosten. Marsico lachtle knarslandend. De goede Willem leed onzeggelyk en verborg zyn acozieht in zyne handen. Wat de gravin betreft, zy verstond niets aen hetgene rondom haer omging zy had haren zoon teruggevon den en dat alleen zag zy, dat alleen vervulde haer hart en geest. De jonge gracf was kalm gebleven. De beloofde preuven, om zyne weltelykheid te doen erkennen, ontbraken en het geregt, moest men hel raedplegen, zou welligt tegen hem uitwyzen. Maer, wat gaf het hem? Had hy zyne moeder niet terug ge vonden Het is onmogelvk, zegde Helena, hare tranen met geweld bedwingende, dat de waerheid niet zal eindigen met te zegepralen. Dat men dien kerel ter deur uitzette, riep eens klaps Marsico tot de dienstboden. Ziet gy niet dat deze al te geweldige aendoenjngen myne moeder noodlot- lig kunnen zyn? Voor het overige, myne heeren, my dunkt dat de comedie ten einde is en wy de gordyn mogen laten zakken. Dc aenvvezigen ^prsten nauwlyks ademen. (Wordt voortgezet.) tigtal hunner zyn donderdag te Frankfort aen- gekomen. Zy droegen de fransche uniform. Sicard, de moordenaer van Mgr Darboy in la Roquette, is vrydag avond, in het gasthuis van Versailles, overleden. Op inligtingen van M. Thiers, meldt de parysche korrespondent van den Times, de af schaffing der paspoorten in Frankryk. De reizi gers zullen aen de grenzen enkel hunne namen moeten opgeven. Naer gemeld wordt, is het plan betreffende de nieuwe vestingwerken van Parys vastgesteld, De linie der gedetacheerde forten zal veel ver der naer het westen vooruitgeschoven worden, zoo dat zelfs Rambouillet zal worden gedekt. M.Thiers hoopt, dat op die wys de insluiting van Parys zoo goed als onmogelyk zal zyn. Dynsdag is in een armoedig vertrek der straet Racine, te Parys, een vrek gestorven, van welk soort er gelukkig weinig zyn, namelyk Jozef D., die een vyfliental jaren geleden, het volgend voorval hadD. had eene kwael, die ejn geneeskundige operatie vereischle. Hy be sloot op zekeren dag by Jobert de Lamballe te gaen. Deze voorname heelkundige onderzocht hem, en zeer goed de fortuin kennende des be zoekers, vroeg hy hem 3000 fr. voor honora rium. De vrek verliet kommervol Lamballe, zeg gende dat hy er over zou nadenken. Van dien dag af zag men hem in liet Quarlier Latin rond wandelen; hy trachtte er in kennis te komen met de studenten in de mcdecynen en sprak er mede over genees- en heelkunde. Gedurende zes maenden volgde hy icverig hunne leergan gen en in de hospitalen woonde hy de groote operatiën der voornaemsle heelkundigen by. De dag kwam eindelyk dat zyne operatie hoog noodzakelyk werd. Hy leende een ontleedmes van een student en alleen in zyne kamer zynde, trachtte hy voor een spiegel zichzelven te ope- reeren. Te midden daervan werd hy ontsteld. Jobert de Lamballe werd geroepen, kwam in allerhaest en redde hem het leven. Toen hy her steld was bood hy hem eene nota aen van 3,000 fr. De vrek wilde niet betalen, en men kwam tot een akkoord voor 1500 Ir.; want,zegde hy,toen de geneesheer kwam, had ik reeds de helft van het werk gedaen; het is dus billyk dat ik slechts de helft betael. De vrek laet eene fortuin van 800,000 fr. na. E^GEL^^!D. Lord Londsdale, de beroemde rykaerd, wiens schatten hem pairvan Engeland hebben gemaekt en die wel 80 mael miHionnair mag heeten, is te Londen op 85jarigen ouderdom overleden. Hel uiterlyk van lord Londsdale was dat van een klerk, die gl. 300 per jaer verdient; hy droeg een lange frak, hooge boorden met bree- den halsdoek, en winter en zomer een witten hoed Hy bezat in Engeland twaelf kasteelen, het een al prachtiger dan het andere. Ofschoon hy ze nooit bezocht, moesten ze dagelyks allen in gereedheid zyn alsof hy er kwam. Zyn gelief koosd verblyf was een villa buiten Londen, te Barnes op den weg naer Richmond.- Hy noemde dat zyne boerenwoning, zoo- als Marie-Antoinette Trianon hare «hut» heette. Want de eetzael was van enkel marmer met goud afgezet, met bloemen, vazen, watervallen en beelden. Een hermelynen kleed bedekte den grond. Daer presideerde lord Londsdale met zyne hondjes aen zyne zyde, altyd zyn diners. ITALIË. Als dankbetuiging voor de verheffing die M. Marinionder-staetssekretaris van wege Rusland té beurt viel, beeft de Paus M. Kapnitz, offi- cieusezaekgelastigdevan Rusland, tot komman- deur der orde van Pius IX, benoemd. spaivjis. Ziehier de- officieele opgaef van den uitslag der kiezingen229 ministerieele afgevaerdig- den; 137 afgevaerdigden der oppositie en 18 twyfelachtige. Porto-Rico en de Kanariesclie eilanden zullen 15 ministerieele op 21 te kiezen afgevaerdigden uitroepen. Dezer dagen ontving een nyveraer te Madrid het bezoek van een vertegenwoordiger van een huis van Bayonne, aen hetwelk hy 2000 fr. schuldig was. De jonge man was een puik gentleman, fyn gekleed, goed geganteerd, de lorgnon op den neus, een strikje in het knops- gat kortom superfyn. Na de eerste groeten, opent de dandy eene portefeuille in russisch leer en haelt een wissel van 2000 francs van het huis G... te Bayonne op M. W. B..., bougie-fabrikant voor den dag. Se dert tien jaer was rubriek en naemteekening door dien laetsten volledig bekend, en niét een •oogslag werd alles in regel bevonden. De jonge man was zoo comme il (aut, dat men hem te dejeuneren vroeg, hetwëlk hy aennam; na denmaeltyd werdon de 2000 fr. betaeld en op zyne beurt verzocht de jonge heer den fabri kant ten eten in het hotel en stelde hem voor 's avonds naer het theater te gaen. De fabrikant en zyne vrouw namen aen. Een gewone dief zou onmiddelyk de plaet hebben gepoetst. Neen, de vertegenwoordiger wachtte de genoodigden met vasten voet af. Hy had, zegde hy, bevel gekregen onmiddelyk te ver trekken; maer liever was hy ongehoorzaem aen zyn huis, dan in beleefdheid te kort te komen aen eene dame. Vyf dagen na het vertrek van den jongen heer, kwam de wezenlyke representant van liet huis met den wissel... Men zagdatmenbestolen was. "De eerste was een pensionnaris van den Sala- dero, de galeien in Spanje, welke volgens aller verklaring, de beste hougeschool voor dieven is, die er ooit bestaen heeft. AMERIKA. Te New-Haven, eene der belangryke fabriek en handelssteden van den Staet Connecticut, is eene naeldenfabriek, waer het ganschefabrikaet door een machine, geheel zonder hulp van men- schenhanden, wordt verrigt. Slechts behoeft men een bol draed in de machine te steken en deze doet de rest. Zy snydt den draed in ge lyke stukken, dan boort zy in elk stukje het oog, maekt de opening glad en slypt dan de punt, en de afgewerkte naeldvalt aen den achterkant der machine uit. Een tweede machine neemt de vallende naelden op, schikt ze met de punten naest elkaer en nu komt de derde machine om ze netjes in te pakken. Een dezer machinen neemt niet meer ruimte in dan een gewone tafel en maekt 30 tot 40,000 naelden per dag. HOI.LAAI». Ziehier een privilegie uit de XVe eeuw, dat ook in de XIXL moest bestaen: Te Wanterstein hadden in 'de XVC eeuw de burgers bet volgende .recht: Wanneer een militair of ander persoon, met een wapen voorzien, in eene herberg kwam en zyn tweede glas wyn bestelde, moest de waerd hem zyn wapens afvragen; weigerde hem die te geven, dan moest de waerd hem den drank weigeren. Kamer der Volksvertegenwoordigers. Men discutteert het budjet van openbare werken. Niels belankryks te melden. De heeren Lelièvre en De Baets hebben een wetsvoorstel aengeboden ter vervanging van het, 472° artikel des wetboeks van crimineel onderzoek, en luidende als volgt Indien het vonnis van veroordeeling een der straffen uitspreekt, vermeld by het 18c artikel des strafwetboeks, zal een extract van het ge- wysde, binnen de dry dagen der uitspraek, op last van den procureur-generael of van zynen substituet, aengeplakt worden in de hoofdstad des arrondissements, waer de misdaed werd gepleegd. In de andere gevallen zal het gewysde ter woonst van den veroordeelde beteekend. worden. Dergelyk extract zar, in hetzelfde tydsver- lobp, toegestuerd worden aen den bestuerder der domeinen en enregistrementsregten der woonplaets van den veroordeelde by verstek. Onder de petitiën, aen de Kamer gezonden, komt er eene voor van inwoners van Brussel, die vragen dat er in den tegenwoordigen zittyd eene wet zou gestemd worden, waerby het ge bruik van beide talen voor de regtbanken worde geregeld. KÏËSKR0NYK. De brusselsche deputatie in de kamer zal waer- schynlyk grondige veranderingen ondei'gaen. MM. De- meur, Couvreur en Guillery zyn,zegt men, veroordeeld door den doctrinairen aenhang om vervangen te wor den door dry andere liberalen van zuiverder doctrinair bloed. M. Hymans zou kans hebben eene plaets te bekomen in dn Luiksche deputatie. De kiezers der bewarende party van Virton hebben zich vergaderd om dry kandidaten te noemen voor den provincialen raed. Men verzekert stellig dat de dry liberale leden, welke thans vermeld kanton vertegen woordigen, het zullen moeten opgeven voor de nieuwe uitgeroepen kandidaten. De kiezers der bewarende party van Wervick hebben als kandidaet voor den provincialen raed uitgeroepen M. Van Elslande zoon, in vervanging van zynen over leden vader die 23 jaer in den raed heeft gezeteld. Morgen zondag, zal te Brussel eene algemeene verga dering plaets hebben van den Bond der bewarende associatiën. Den 10 dezer, in eene vergadering der katholieke kiezers van het kanton Ninove, zyn uitgeroepen als kandidaten voor den provincialen raed MM. Van Vreekem en Eeman, uittredende leden en daer, krach tens de nieuwe wet, voornoemd kanton voorlaen dry afgeveerdigden in den raed zal hebben, is uitgeroepen als derde kandidaet M. L. Van Steenbergen, voorzit ter der katholieke associatie van Ninove. Tot heden wordt er van geen mededinging van wegens de mede party gesproken. Het bestuer van den post herinnert het publiek, dat volgens het 190® artikel des strafwetboeks, het gebruik van eenen postzegel, waervan men het merk heeft doen verclwynen, bewyzende dat hy reeds ge diend heeft, gestraft wordt met eene boete van 26 tot 300 fr. Het bestuer van den brievenpost, herinnert het publiek, dat de wet van 29 april 1868, op straf eener boete van 26 tot 500 fr., verbiedt: 1° in de brieven of in alle andere briefwisselingen, geld, zilver, juweelcn of andere kostbare voorwerpen te steken; 2° in brie ven voor hel binnenland waerden aen drager te slui ten, ten ware men die onderwierpe aen de formaliteit van het chargement, met de verklaring der waerden en er het recht van betaelde. De wet zondert van dit laetste verbod uit: de waerden in papier, die de som van 5 fr. niet te boven gaen, en de postmandaten. De lalryke overtredingen, sedert het in voege brengen dezer wet vastgesteld, doen zien dat zy onvolledig door het publiek begrepen is. Het bestuer heeft zich tot nu toe onthouden van vervolgingen in te spannen, doch het denkt te moeten verwittigen, dat het voor- taen de overtreders by het gerecht zal aenklagen. Alwie deel nemen wil aen de wereldtentoonstel ling te Weenen in 1873, moet er voor 25 april 1872 kennis van geven aen M. den voorzitter der belgische kommissie, Hertogstraet,9,te Brussel. Niet frankeeren; de kommissie is van briefvracht vrygesteld. Op alle vraeg zal de kommissie zich haesten kosteloos al de verlangde inlichtingen te geven. Het uitzicht der velden is inderdaed prachtig. De tarwe en de rogge laten niets te wenschen, de meerschen en weiden leveren het schoonste gezicht op. De boomen staen in bloem, en overal is de was dom zeer groot. De landbouwers hebben de schoone dagen der maend february en de eerste van maerl te bael genomen, om te zaeien, inderwyze dat ondanks de regen der laetste dagen, de veldwerken meer ge vorderd zyn dan gewoonlyk op dit tydslip van 't jaer. Indien het weder gunstig blyft, valt er niet te twyfelen dat de oogst zeer overvloedig weze en dat het jaer 1872, onder de beste zal worden gerekend. M. L. J. Saulois, voorzitter der regtbank van eersten aenleg te Dendermonde, is tol voorzitter der regtbank van eersten aenleg te Gent benoemd, in ver vanging van M. Van Acker, welke tot andere l'unktiën is geroepen. By koninklj^k besluit zyn benoemd tot corres- pondeerende leden der koninklyke commissie van ge- denkbouwen Oost-Vlaenderen: de heeren Wagener, hoogleeraer, Onghena, graveur, en baron Kervyn van Volkaersbeeke, lid van de kamer der volksvertegenwoordigers, te Gent. West- llaenderende eerw. heer Felix Belhune, kanunnik tc Brugge. liet gouvernement heeft een streng hestuerlyk en rechterlyk onderzoek bevolen, in al de gestichten voor krankzinnigen van hel land. Dit onderzoek is niet alleen aen de kommissie van opzicht, maer aen de prokureursdes konings toevertrouwd, Dc minister van openbare werken maekt bekend, dat de dienstdoende hoofdingenieur van bruggen en wegen in Oost-Vlaenderen en de hoofdingenieur van den walerslaet in de provincie Zeeland, handelende krachtens overeenkomsten, bestaende tusschen de gouvernementen van België en van Nederland, eenpa rig besloten hebben dat het water der vaert van Gent naer Terneuzen, van den 1 mei eerstkomende tot den 15 juny daerna, zullen afgelaten worden, in het be lang van werk. te verrichten aen het nederlandsch ge deelte van die vaert. Er wordt tc Brussel veel gesproken over een proces, tegen het gemeentc-bestuer door een zyner leden ingespannen. Ziehier waervan er kwestie is: M. Veldekens had aen de engelsche maetschappy, welke de gezondheidswerken der Senne had onder nomen,een zyner eigendommen uil ter hand verkocht, staendc in deOude-Kleerkooperstraet.De maetschappy betaelde M. Veldekens in aktiën, deze hebben nu geen de minste waerde meer. M. Veldekens, houdt staende, dal het gemeente-bestuer hetwelk de door de maet schappy aengenomen werken overgenomen heeft, ook verantwoordelyk is vóór de schulden, door haer by gelegenheid van die werken aengegaen, en hy vraegt dat de stad, do door MM. Doulton en Ce aengegane verbintenissen ten haren laste zou nemen. De graei Duval de Beaulieu, schoonzoon van den te Brussel vermoorden ridder Bianco, is naer Amerika vertrokken, om tegenwoordig te zyn by het verhoor der regtbank, die de uillevering van den vermoeden pligtige moet beslissen. Vrydag avond, tusschen 7 en 8 ure, werd een voorbyganger op den hoek der Jolystraet te Brussel, aengerand door vier kerels, die hem peper in de oogen wierpen, waerna zy hem zyn uerwerk, zyn geld en zyn zakdoek ontstolen. De dieven zyn ongekend. Het voetstuk van Arlevclde's standbeeld, op de Vrydagmarkt te Gent, wordt afzichtëlyk. Men heeft daervoor witten Franschen steen gekozen, die niet legen de guerheid des weders bestand is; na ietleren winter vallen er schelfers af, en na eiken regen van eenige dagen, slaet de steen zwart of groenachtig uit. Het beeld van Vlaenderen, regis op de voorzyde van het voetstuk, is ook beschadigd.Dat komt er van, vreemden steen te bezigen en dien van het land te verachtenDe Balegemschc steen is veel beter tegen de guerheid der lucht verhard. Het is te vreezen dat, voor er tien jaren zullen verloopen zyn, hel voetstuk, welke eene schoone somme gelds gekost heeft, door een ander zal moeten vervangen worden. Devlasmarkt te Gent was onbeduidend. Npgtans waren de vragen zeer levendig by de kutzers; dc pryzen waren vaster met eene ligle verhooging. Ten gevolge eener kortstondige ziekte is de hoogleeraer C. P. Serrure vrydag laetstleden, te Moortzele, overleden. De geleerde Vlaming, wiens afsterven een groot verlies is voor de nederlandsche letterkunde, werd geboren te Antwerpen den 22 september 1805. Zyne ouders bestemden hem voor het bestuer van het *en- registrement en gedurende 6 maenden was hy in zyne geboortestad klerk by den onvergetelyken Wil- lems. Het was door de aenraking met dien geleerden man en de gebroeders Geelhand, dat hy lust kreeg tot de studie der letterkunde en geschiedenis. Hy zette zich ieverig aen 't werk en in 1826 vertrok hy naer Leuven om er de rechten te sludeeren. De dood zyns vaders en het uitbersten van de om wenteling in 1830 waren oorzaek dat zyne studiën gedurende een jaer werden onderbroken. Hy werd in 1832 tot doktor in de rechten gepromoveerd. In zyne geboortestad praktiseerde hy gedurende een jaer als advokaet. Ondertusschen was M. de Bast, archivaris van Oost- Vlaenderen, gestorven en de opengevallen plaets werd aen den jongen advokaet toevertrouwd. In 1835 werd hy professor benoemd van nationale geschiedenis by dehoogeschool van Gent, door den toenmaligen minis ter, M. de Theux. Te Gent maekte C. P. Serrure kennis met de man nen die voor het vlaemsche grondbeginsel leverden, onder ander met MM. Blommacrl, Rens, Van Loo; het wakkere viertal stichtte in 1836 het eerste neder landsch tydschrilt, de Nederduitsche Letteroefeningen, waervan echter slechts een deel is verschenen. Ten zelfden tyde zette Serrure met MM. Wamkoenig en Van Lokeren den Messager des Sciences historiques voort. C. P. Serrure had eene groote kennis van oud heden en munten, en in 1847 liet hy, onderden titel van Catalogue du cabinet de médailles du prince deLigne, een werk verschynen, welk tot nu toe als het beste handboek voor de belgische numismatiek beschouwd wordt. Prins de Ligne is altyd een zyner verkleefdste vrienden gebléven. By de vervulling van zyn leeraers-ambt vond hy nog den tyd om zyn Vaderlandsch Museum te verzorgen; vyf groote boekdeelen zyn ervan verschenen; zy zyn eene voortzetting van Willems' Belgisch museum, en mogen op gelyke wetenschappelyke hoogte geschat worden. M. C. P. Serrure is 35 jaren professor aen de hoo- gesehool van Gent geweest eh gedurende lange jaren maekte hy deel van den jury. Hy heeft in zyn leven eene buitengewoon groote bibliotheek verzameld, die een echte schat is voor de gosohiedenis der neder landsche letterkunde. Vele kostbare handschriften heeft hy weten byeen te brengen. De minister M. Kervyn, verleende hem verleden jaer den titel van rustend hoogleeraer, waerop hy reeds sedert zes maenden recht had. Professor Serrure was ridder der Leopoldsorde, briefwisselend lid van de koninklyke akademie te Brussel, en van de meeste geleerde genootschappen van Europa; hy was vroeger besluerlid van het Wil- lems-Fonds en de maetschappy de Tael is gansch het Volk, te Gent; hy was eerevoorzitter van verscheidene vlaemsche kringen in West- en Oost-Vlaendereo, enz. enz. Vrydag laetstleden is hy te Moortzele, waer hy se dert eenige jaren verbleef, zacht in den Heer ontsla pen, omgeven door zyne familie en zynen vriend dr. Snellaert. Al degenen die hem gekend hebben, zullen dik wyls den hartelyken man jnet liefde herdenken. De geleerdheid maekte hem geen droog, streng en styf menseh, hy kon lachen en vroolyk zyn gelyk een ronde Vlaming zooals hy was; wy hebben hem van naby gezien in den huiselyken kring: het zal eene zyner groote verdiensten als mensch blyven, daer het geluk te hebben doen heerschen. De jonge schryvers, die hy tot zich trok om hun raed te geven en ze aen te moedigen, zullen altyd dankbaer zich professor Serrure herinneren. Zyn stoffelyk overschot is maendag namiddag, zon der plechtigheid te Bottelare ter aerde besteld. De besmettende veetyphus is te Sint-Denys-Wes- trem by Gent uitgebersten. Al de noodige maetregelen zyn genomen om die kwael af te weren.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2