ZAEILANDEN if Burgerlyken Stand. annoncen. Vogelschieting met de Bolle Vogelschieting met de Bolle vendhien van 10,000 Hoppestaken, van eenen MEERSCH, Meubelen van Huisraad, VENDITIE HOVENIERS-LAND, Men schryfluil Eecloo, 7 april: Sedert korten tyd wordt langs de overzyde dor na burige grens eene soort van kruisjacht gemaekt tegen het fransche en het belgische koper- en nickelgeld. Daer beslaet een verbond om deze muntstukken niet meer te ontvangen en ook niet meer uit te geven, tenzy tegen vier centiemen en half per stuk van tien en van twee centiemen per enkel stuk van vyf centiemen. Een dry tal "weken geleden zyn ons vee, óns stroo.onze. meststoffen, builen do zeeuwsche grens gesloten; nu sluit men ook zyne pasmunt buiten! Stoornis in den landbouw langs de eene, sloornis in den koophandel langs de andere zyde! Zeeuwsch-Vlaenderen sluit onze pasmunt buiten: wy kunnen het geen ongelyk geven. Voor 47 belgische of fransche centen wisselde men daer een frank uit men maekte dus eene winst van 6 t. h. en dat werd eene uitgebreide spekulatie. Van Sluis tot Hulst was deze zyde der Schelde als met fransche en belgische munt van koper en nickel overstroomd, len nadeele van den inlander. Nu wordt dat geld nog enkel, in veel gemeenten van Zeeuwsch-Vlaenderen, tegen den koers van 4 1/2 cent per stuk van 10 centiemen ont vangen en uitgegeven. Die maetregel zal wel een tydje staende blyven, gelooven wy; dochis hy geschikt om het lang uit te houden? Dat betwyfelen wy.En zie, juist daerom hebben de Nederlanders, namelyk de Zeeuwsch-Vlamingen, hetzelfde belang by de munt eenheid als wy Belgen, vooral de belgische grensbe- wooners. Langs weerszyden der grenzen zou men evenveel op 'l aennemen van een gelykvormig munt stelsel moeten aendringen, en dat ware op eens tot stand gebragl indien Nederland het daeromtrent in 1865 tusschen België, Frankryk, Italië en Zwitserland gesloten traktaet bytraden. Eene poging tot moord is zaterdag nacht achter den grooten entrepot te Antwerpen gepleegd gewor den, op den persoon van eenen politieagent in de uit oefening zyner plichten. Deze vertegenwoordiger der openbare orde, en slachtoffer van deze misdaed, is de heer Van Laer. Ziehier in welke omstandigheden dit schelmstuk ge beurd is. Sedert eenigen tyd werden op deze eenzame plaets talryke diefstallen van verschillige koopwaren bedre ven. Berigt daervan was aen de politie gegeven, die de noodige maetregelen nam om de daders in handen te krygen. De agent Van Laer werd door zyne oversten gelast daer ter plaets te gaen waken; dezen nacht bevond hy er zich in eene hindcrlaeg verscholen, toen hy, rond 1 uec, een persoon zag naderen en zich naer eenige balen wol begeven, waeruit hy van deze koopwaer begon te halen. Onverwachts sprong Van Laer op hem toe en hield hem op heeler daed aen; de kerel bood geen weer stand en liet zich, nadat hy de knevels aen de hand had, gewillig mede nemen. Nauwelyks, echter, hadden zy eenige stappen ge- daen, of de aengehoudene trok oen lang mes uit zynen zak en voor dat de agent zulks bemerkte, had hy reeds eenen diepen steek van dit wapen in den arm; hy loste toch zyn gevangene niet, die weer steken toebragt en poogde den pols van Van Laer over te snyden. De agent verdedigde zich kloek, doch zag zich eindelyk gedwongen den schelm te lossen, die terstond de vlucht nam, zonder dat Van Laer de kracht had hem na te loopen. De toegebragte wonden zyn zeer erg, doch geluk- kiglyk niet doodelyk. De misdadiger is gekend; het is, zegt men, een ge- naemde P.., deserteur van het regiment der Gidsen. De politie zoekt hem overal doch tot hiertoe heeft zy zyn spoor nog niet kunnen ontdekken. De genaemde P.., is zondag namiddag, door dry agenten der 7e wyk, op hel Zand alhier aengehouden. Men weet dat de agent Van Laer hem op heeler daed van diefstal had betraept, en hel is enkel door geweld le gebruiken, dat de kerel er in gelukt is te ontsnap pen. Van Laer is nog altyd bedlegerig: zyne talryke won den aen handen en apengezicht, eisclien de beste ver zorgingen, en men vreest dat hy aen den pols zal ver minkt blyven. Het ware dan ook te wenschen, dat, wanneer er in het vervolg nog dergelyke gevaerlyke kerels moeten worden betraept, er meer dan één po litie agent daermeê zal worden belast. Wat dón beschuldigde betrelt, deze beweert enkel de mouwen van zynen kiel te hebben willen doorsny- den, om al/,00 uit de handen te geraken, en als de agent gewond is, voegt hy er by, dan is dit by toeval geschiedt. Maendag heeft P.., nogmaels gepoogd te vluchten, maer eens gevat zynde, heeft hy geen ge weld meer gebruikt om los te geraken; hy is onmid- dellyk naer den amigo gebragt. Hy wordt beschuldigd: 1° van moordpoging, gepleegd op den politie-agent Van Laer; 2° van diefstal met brack; 3° van simpelen diefstal, gepleegd aen de dokken, en 4° van desertie. De diefstal met braek heeft hy zaterdag avond be- gaen, korts na zyne ontsnapping. Hy is alsdan in allerhaest naer zyn logement, 2e wyk teruggekeerd, en aldaer heeft hy het koffer van J. B. De Schutter, logistgast, opengebroken en er al de kleeren uitge roofd. Toen hy die kleeren had aengetrokken, meende hy naer Ryssel te vluchten, maer 0111 dit plan ten uit voer te brengen, was er geld noodig en dit bezat hy niet, en ook vond hy geen middel om er aen te gera ken. Op dit oogenblik moet hy nog eene veroordeeling ondergaen voor slagen, eenigpn tyd geleden aen eenen adjunkt van politie der 1® wyk toegebragt. De mazelen, die dit jaer een buitengewoon ka rakter van boosaerdigheid hebben aengenomen, heb ben sedert eene maend een groot getal slachtoffers gemaekt onder de kinders der stad Doornik, en 't is bovenal de werkende klas die eenen hoogen tol aen de besmettelyke ziékte heeft betaeld; men weet dat deze aendoening, van zoo haest ze verschynt, aenhou- dende zorgen vergt, en dat de minste onvoorzichtig heid, de minste koude, een enkele luchtstroom genoeg is om ze doodelyk te maken. Een voorbedacht schelmstuk werd dezer laetste da£en in het bosch van Belceil (Namen,) op 200 meters afstand van die gemeente, in do volgende omstandig heden gepleegd De genaemde A. Lecomte, herder te Thulin, was te Betrad gekomen om er schapen te koopen van den genaemden A. Doissoigmes, me' wien hy gedurende den dag eenige giazen dronk. Omtrent 8 ure 's avonds keerde hy naer huis langs het bosch van Beloeil; aldaer werd hy afgewacht door dry kerels dit em zyne beurs vroegen. Lecomte be- haudigde die, uit vrees van wat ergers te ondergaen. De beurs hield maer 22 fr. en 20 centiemen in. De baenstroopers zegdon hem dat hy meer geld moest hebben, aengezien hy naer Beloeil gekomen was om schapen te koopen. Zy betastten hem en deden hem zyne Iaerzen en koussen uittrekken, meenende dat hy er geld of bank- brieven in verborgen had, doch zy vonden niets. Daerna namen zyde vlucht door het bosch.de 22-20 fr. medenemende. Lecomte kon hen niet herkennen. De justitie doet navorschingen. Eene bank van Charleroi heeft dezer dagen een valsch vyffrankstuk, 1868, met de beeldtenis van Leo pold II, ontvangen. De twee kanten behendig van een geldig stuk genomen, bedekken een wit metael, zeer gelykende op den Dickel. Men moet wel op zyne hoede zyn om het bedrog le ontdekken. Men schryfl uit Charleroi, 7 april: By de trekkingen worden onze stadgenooton door de fortuin goed begunstigd. Twee jaren geleden won M. Detillieux, bankier, de premie van 40,000 fr. der leening van Brussel, en dezer dagen heeft M. Waute- let, de premie van 25,000 fr. gewonnen der leóning van het Ncorderdepartement. De werkstaking te Verviers der schrynwerkers- timmerlieden heeft die helangrykheid niet, welke men er in het begin had aen toegekend. De werkstakers zyn slechts ten gelalle van 159, en verscheidene heb ben aen de gewoone voorwaerden den arbeid hervat. De hervatting zou reeds algemeen geweest zyn indien de werklieden voor de aenleiders niet bevreesd waren. De patroonen weigeren geene loonvermeerdèring toe te staen aen hen die het verdienen, maer zy willen de bemoeingen niet dulden van de Internationale, welke al de gasten op gelyken voet zou willen plaetsen. Men werd dezer dagen gewaor daf het in de hoofdkerk van Luik regende. Men zocht de oorzaek op en bevond dat er dieven het looden platvorm hadden weggenomen, hetwelk ongeveer 400 kilos weegt. Men heeft daeraen met verscheidene persoonen moe ten aen werken en herhaelde malen moeten lerugkee- ren, om dien zwaren last weg le dragen. Kerkelyk Nieuws. Men heeft opgezocht hoe vele lieeren pastoors er nog zyn in het bisdom van Gent die in de verledene eeuw geboren zyn. Deze opzoeking, gedaen in den almanach der bisdommen Gent en Brugge voor 1872, heefldoen kennen dat er op 1 january laelst nog 38 pastoors van dien ouderdom in dadelyken dienst wa ren, en waer onder men er telt die op het einde der regeering in België van den Ooslenrykschen keizer Joseph II geboren zyn. Deze eerbiedwaerdige ouder lingen behooren toe: 1 aoirde dekeny van Aelst. 4 Oudenaerde. 4 Dendermonde. 1 Deynze. 4 Eecloo. 4 Geeraerdsbergen. 4 Gent. 1 Lokeren. 3 Nevele. 4 Ninovo. 2 Ronse. 5 Zottegem. 1 St-Nikolaes. It a 111 pen en Ongelukken. Op GoedeBfVrydag heeft te St-Nicolaes een vree- selyk geval plaets gehad. De genaemde D. W., woo- nende in de Truvveelslraet, had namelyk met opzet om den dag te ontheiligen, 13 eieren geëlen en daerby een aental borrels gedronken, gedurig uitroepende dat hy noch duivel noch hel vreesde. In dien overma- tigen toestand viel hy....en heeft geen teeken van leven meer gegeven. Wy vernemen dat de echtgenoote van den hoer Neckebroeck, slachtoffer van den huisbrand in de Keizer-Karelslrael te Gent, donderdag in de Byloke, ten gevolge harer wonden, overleden is. De toestand van den heer Neckebroeck is, naer men meldt, mede zeer zorgwekkend. De werkvrouw schynt ook hope loos. Het is omtrent den Paeschtyd dat do visschers van Oostende hunne verbindtenissen vernieuwen en zich gereed maken om eene nieuwe reis te onderne men. Den dag van het vertrek is gewoonlyk bepaeld daegs naer Paschen. 't Is een gebruik dal sedert on- heuglyke tyden beslaet, en waeraen orize visschers nooit ontbreken. Maendag morgen ten 10 ure, by hoog water, bood de zee een vroolyk voorkomen aeneen 100tal vischsloepen vertrokken te gelyker tyd, deze voor Doggershank,genc om verschen visch le vangen; zy bedekten de zee met hunne zeilen. Terzelfder tyd waren een groot gelal bootjes bezig met het vangen van garnalen langs de kust. Dit jaer zal hel grootste deel der sloepen slechts met Sinxen naer de groole vischvangst van Doggersbank vertrekken; tot dan toe zullen zy verschen visch vangen. Eon schromelyk ongeluk, aen de onvoorzichtig heid des verongelukten te wylen, .heeft woensdag nacht in eene brouwery ter straet de Six-Jelons te Brussel plaets gehad. Een werkman, dronken zynde, ging op eenen hooizolder slapen. Wakker wordende, zal hy, zoo men onderstelt, om naer zyn werk te gaen, het venster voor de deur genomen hebben, want hy werd 's morgens op den gekassyden koer, ouder het venster, dood gevonden, hebbende het hoofd verbry- zeld en liggende in eenen plas bloed. Een geneesheer hestatigde dat de dood onmiddellyk op den val moest gevolgd zyn. Een bejaerd priester, is te Lier, zoo men ver-* haelt, ten gevolge eener misgreep zondag gestorven, in plaets van de ftesch met traen te nemen, greep hy eene flesch met vitriool en dronk er een slok uit. De genaemde Marie Bruno, een meisje van 14 ja ren, overleed dynsdag morgen le Heuvy, provincie Namen, aen de gevolgen van schromelyke brandwon den, die zy bekomen had door hel ontploffen van eene pelroollamp. De moeder van dit meisje was_zoo onvoorzichtig geweest, van olie in de lamp te gieten terwyl deze brandde; daeruit ontstond de ontploffing, door welke de kleederen van het meisje schielyk vuer vatteden. Alle poginge'n onr haer le redden waren vruchteloos. Wy ontvangen eene treurige tyding uit den Bori- nage. Woensdag, tegen den avond, is het grauwvuer uitgebersten in den put n. 1 van l'Escou/paux, onder Hornu, eene myn, welke door de maetschappy der Charbonnages beiges wordt geëxploiteerd. Er zyn zes dooden. Ziehier hunne namen: Jan Druart, Pieter Simon, Josef Dhat, van Wasmes; Richard Modeste en Flip Richard, van Warquignies; Flip Moreau, van Dour. Een jong meisje, van Wasmes, Celina Dufrasnes genaemd, is zwaer gekwetst en er wordt nog een werkman gemist welke ongetwyfeld verongelukt is. In den namiddag van denzelfden dag had er in den put n. 3, der koolmynen Grande Bovillon eene instor ting plaets, waeronder de genaemden André Fugencc en Frans Hcsteland werden begraven. De reddings werken werden onmiddelyk begonnen; maer toen men de twee ongelukkigen vond, hadden zy opgehou den te leven. Er zyn dus tot nu toe reeds acht dooden te betreu ren. Vrydag, ten 1 1/2 ure namiddag, hoorde men eensklaps eene ontploffing, even ais het losbranden van een kanonschot. Daerna zag men dikke rookwol ken ten hemel slygen, in hel werkhuis van M. Jowa en Delheid, le Luik. Er had een groot ongeluk plaets gehad, hetwelk alleen aen onvoorzigiigheid kon toe geschreven worden. Een werkman', Mathieu Lejeune, had tusschen hel oud yzer eene bom zien liggen, in welke hy nog wat poeier bemerkte; met een gloeiend vzer kwam hy er omtrent, om zich te verzekeren of het zoo we! was. Toen de bom met het vuer in aenraking kwam, berstte zy eensklaps, en de stukken vlogen op de werk lieden, die in de nabyheid aen 't arbeiden waren. Een hunner, Victor Giller, ongehuwd, oud 30 jaren, ge huisvest in de Gretrystraet, werd in de borst gejroffen en bleef op den slag dood. Men verzekert dat de bom, wacrdoor de ramp ver- oorzaekt is, uit hel magazyu ontvreemd was en men derhalve niet kon veronderstellen dat zy zich tusschen het oud yzer bevondt, welk voor de smeltovens be stemd was. Dry andere werklieden zyn gekwetst: de een, de genaemde Lejeune, onschuldige oorzaek van het on geluk, nog al ernstig. Hy is gehuwd en vader van twee kinderen en een derde kind wordt verwacht.'Zaterdag namiddag, ten 4 ure, heeft men hem in het gasthuis het regterheen moeten afzetten. De twee andere werk lieden, minder zwaer gekwetst, zyn de genaemden Simon en Croenenbergs, de eerste' 17 en do tweede 23 jaren oud, beiden ongehuwd en worden in hunne woning verpleegd. Maendag namiddag heeft Lejeune in het gasthuis aen M. den konimissaris Clerbois ver- klaerd, dat zyne onvoorzigiigheid de oorzaek van het ongeluk is. Dynsdag is er by de wedrennen van Rridgeworth (Engeland) eene groole estrade ingevallen, waerdoor 150 persoonen gekwetst werden. Volgens het dagblad van Baka, doen zich nog by voortduring te Schcmacha (Rusland) en in den omtrek dier ongelukkige stad sterke schokken van aerdbeving gevoelen. Den 7® february waren ten gevolge van nieuwe schokken de laetste gebouwen ingestort, die nog in de stad overeind waren gebleven, en daeroii- der har aloude moskee. De mekanicien van den koopwarenlreindie dyns dag, over Chelles, len 1 uer te Parys moest aenkomen, stopte op de noodsynen die hem uit de statie werden overgemaekt, den trein. Toen hy zich omkeerde, zag hy dat de laetste waggon van den trein volop in brand stond. Hy sprong met den stoker op de baen, golukte er in de brandende waggon van de overige los le ma ken en liet toen het brandende gevaertc aen zichzolve over. Als een groot geluk mag het aenschouwd wor den dat de wachter der statie van Chelles het vuer op merkte, want de heele trein bestond slechts uit mine- rael- en pelroololie, die, zooals geweten is, liet vuer met bliksemsnelheid voortzetten. De oorzaek van den brand is onbekend. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN.Voor alle zweren, won den, kwade beenen, verstuikingen van eiken aerd is deze zalf hel krachtigste heelmiddel. Het verzacht onmiddelyk door de ontsteking te verdryven en te verhinderen, dal het bloed le veel naer dat ligchaemsdeel heentrekt. Indien de ziekte reeds van langen duor is geweest, moet de Zalf geholpen worden door Holloway's zuiverende Pillen, welke op de macg en de lever werken, verhinderen dat de spysvertcringin dien toestand ver valt, welke de pyn in rustigheid en koorts waervan deze kwalen dikwyls vergezeld gaen, zoo spoedig vcroorjaekt en welke de herstelling zeer verachten ja zelfs het geringste geval somlyds ernstig inaekt. Geene moeder of men moet zonder deze edele middelen zyn, zy zyn toepasselyk op eiken ouderdom cn op elk gestel. Zy zui\eren liet bloed, regelen den omloop daervan, her nieuwen de onstclde weefsels, en geven de kracht aen het ge heel stelsel weder. GEBOORTEN. MANNELYK 3 .9 VKOUWELYK 9 HUWELYKEN. A. Van de Meerssche, winkel, met S. Van Mol, bez. P. Van den Bossche,dienstk. met P. Solin, dienslni. J. De Neef, landb. metM. DcRcuck, kanlw. A. Van Cauter, landb. mot C. Van de Perrc, kleerm. J. De Veylder, briefdrager, met C. Bande, wassch. P. Van der Kelen, twynder, met A. Segers, dagl. A. De Wael, broodb. met R. Van de Winckel, dagj. OVERLEDENEN. J. Van de Velde, man Bombeeck, twyndersg. 37 j., Vrouwestr. J. Blaes, wed® Smekens, z. b. 73 j Leopoldstr. J. De Lattre, vr. Dumortier, kanlw62 j.Molestraetje. D. Van Nuffel, m. Bogaert, landb. 85 j., Schaerb. C. Sehelkens, z. b. 84 j., le Lede overleden. P. Corthals, vr. Hunninck, dagl. 33 j., Nazarelhslr. Zeven kinderen onder de 7 jaren. Tarwe fr. 32-00 35—00 Mesteluin 1. 25—30 28—00 Rogge 20—00 21—73 Geerst 00—00 00—00 Haver B 14—00 19—00 Hoppe (1871) de 50 kil. 00—00 000—00 Hoppe (1869) 00—00 00—00 Raepzaed 40—00 00—00 Lynzaed 32—00 35—00 Raepzaed-olie 98—00 000—00 Lynzaed-olie O 86—00 00—00 Raepzaed de 100 kil. V 19—00 20—00 Lynzaed 26—Off 30—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. B 9—00 9—50 Idem (witte) 0 8—00 0—00 8—72 Eyers de 25 1—63 1—81 Vlas de 3 kil. 4—50 5—00 Viggens het koppel 36—00 66—00 Lynwaden ter merkt gebragt 72 verkogl 20 GENT, merkt van 12 april. Tarwe fr. 29—30 k 30—50 Rogge 17—50 00—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 11—50 1550 Boekweit 17—00 00—00 Paerdeboonen B 00—00 00—00 Koolzaed-olie 98—00 00—00 Lynzaed-olie B 85—00 00—00 Keolzacd B 44—00 00—00 Lynzaed B 34—00 38—00 Koolzaedkoeken. B 18—00 19—00 Boter per kil B 2—80 2—90 1—30 1—65 NAER GELIJPRYZEN, op Zondag 21 April 1872, om 3 ure namiddag, by Van Mulders, op het Dorp, te Welle. Den inleg is bepaeld op 53 centiemen, op den Oppertiogel 25 eyers gratis. NAER GELDVOGELS, by Leopold De Mol-Van Gucht, Bakker en Her bergier, tot Nieuwerkerken-Mael, op Donderdag 9 Mei 1872, (O. H. Hemelvaert), om 4 uren na middag. De inleg is bepaeld op 55 centimen per bol bolrapersgeld medebegrepen. Gratis vooruit op den Oppervogel 2 flacons WYN, op ieder Zydevogel een schoon CORENTEBROOD. De Sekretaris, De Voorzitter, L. DE SCHUTTER. F. DE GHENDT. OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Erembodegem. De Notaris Breckpot, to Aelst, zal met ge win van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste Icoop. Eene parly Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Wacsberg, groot 28 aren 2 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667. In ge bruik by sieur Franciscus De Coninck. Tweede koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 33 aren 88 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667.In ge bruik by de kinderen Meert. Derde koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 30 aren 64 centiaren, gekend by kadaster sectie A,deel van N° 667.In ge bruik by sieur Josephus Dierickx. Vierde koop. En eene party Land, gelegen te Erembodegem, op den Leegen Voshol, groot 38 aren 24 centiaren, gekend by kadaster sectie A, N0k 732 en 733. In gebruik by Franciscus Van Audenhove en Franciscus Trocli. Verdeeld in 2 gelyke deelen. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 27 April 407a. Verblyf, Zaterdag 11 Mf.i Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet au Faubourg d'A lost, bewoond by d'heer Jean Vinck, le Aelst-Mylbeke, buiten de Pontstraet- poort, aen den Brusselsclien Steenweg. van 10,000 Hoppestaken, te Erembodegem, aen de Denderbrug en aen de Statie, op Maendag 15 en op Donderdag 18 April 1872, telkens oml uer namiddag. Door 't ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. VERKOOPING 8,000 BOONSTAKEN EN KEPERS, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter tie Statie. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandag 15 April en Maandag 22 April 1872, om 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. VERKOOPING te Herdersem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eenigen koop. Eenen Meersclr, te Herdersem, op Zickliuis- kauter, groot 14 aren 60 centiaren, sectie B, nummer 833, palende oost den Advokaat De Smet, zuid de Beke en daarover Joseph De Comer, west Desiderius De Bom en noord Marie Therèse Vereist en Victor De Maeseneer. In togte bezeten bij Rarolus tyieckens, Land bouwer, te Herdersem. EENIGEN ZITDAG: Instel en Verblijf, Maandag 22 April 1872. Om 4 ure namiddag, ter herberg: Het Ge meentehuis, te Herdersem. VERKOOPING VAN Landbou wershahn, eene allerbeste Melkkoei,een Kalf,een Verken,enz., te Lede, Vogelenzang. De Notaris Moens, te Lede, zal ten aanzoeke van wien het, behoort, op Maandag 15 April 1872, om 9 uren 's morgens, ten huize bewoond bij Michel Coppens, te Lede, Vogelenzang, openbaar verkoopen A. Meubels van Huisraad, als: Stoof,Stoelen, Tafels, Aard- Koper- en Gleierwerk, Horlogie, Kuip en Kern, enz. R. Landbouwershalm, -als: Wanmolen, Kor- tcwagen, Egde, Beerkuip, verders nog Scheer molen, Getouw, enz. C. Bestialen,als: 1 Koei, 1 Mutten en 1 Ver ken. D. Een aantal koopen Mest, Brandhout, Strooi, ongezwingeld Vlas,gedorschen Tarwe en Graan en 300 Hoppestaken, enz. De Bestialen zullen ten 2 ure namiddag ver kocht worden. Verkooping op tijd van betaling mits geldige borg. van 4,000 Hoppestaken, alsmede verscheid© koopen Kepers en Hooi, Dynsdag 16 April 1872, ten 2 ure namiddag,opdeNicuweKaei, te Aelst, aen de Zeebergbrug. Door 't ambt van den Notaris Jh. Verbrugghen, te Aelst. te Aelst, op den Ajuinkauter. I)e Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal, met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Een sehoone party Hoveniers-Land, van eer ste klas, groot volgens meting 95 aren 22 centi aren, gelegen te Aelst, op den Ajuinkauter, neven het Wolvenstraetje, tusschen de hovingen der huizen van den lieer J.-B. Steleman en de Osbroekstraet, zeer wel geschikt om er het zy eene Hoveniers-Wooning liet zy een Buitengoed QP te bouwen. Instel, 18 April en Verblyf, 2 Mei 1872. Telkens eenen Donderdag, teil 4 ure namiddag, ter herberg hel Zwart Paerd, by Charles Van Droogenbroeck, te Aelst, in de Korte Nicuwstraet.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3