Burgerlyken Stand. ze in den nacht van 18 October naer de voor posten van St-Denis; dan verdwenen zy in den mist, alleen en ongewapend. Hunne reis was eene aeneenschakeling van aoodelyke gevaren, des nachts reizende in verlaten ravynen, altyd in 't vlakke veld, de woningen vermydende, dagelyks aengehouden, opgesloten en betast. In de omstreken van St-Brice vielen zy in de handen van eene verkenning ulancn. De rui ters bragten ze voor hunnen officier, die bevel gaf van ze door den kop te schieten. Copin ontsnapte. Provost bleef gevangen en viel des anderendaegs onder de pruisische kogels, zon der een woord uitgebragt te hebben, dat zyne zending kon verraden. Copin leefde dry maen- den, als eenen wolf opgejaegd, gewond door twee schoten, maer hy kwam toe. Thans is hy nog niet genezen van zyne wonden. Hy wacht in een gehucht van de Somme, dat het gouver nement hem eene belooning toekenne, die hem trooste over zyne ongelukken, en hem doe vergeten, dat hy eenen arm verloren heeft in dienst van het vaderland. Vier honderd twee-en-twintig bouwkun digen hebben zich doen inschryven, om deel te nemen aen den pryskamp voor het herbouwen van het stadhuis te Parys. Men begroot de kosten van den wederop bouw der verwoeste woning van M. Thiers op ongeveer 1100,000 fr. Vermits de Nationale Ver gadering hem nu een millioen bewilligd heelt, kon hy 700,000 fr. uitgeven voor zyne nieuwe meubelen, huisraed en versierselen van ver schillenden aerd. CHINA. Men leest in l'Ordre: Wy hebben eenen brief gezien uit Marseille; die een gruwelyk schelm stuk verhaelt, in China bedreven: zes-en-twin tig missionnarissen, van de Philippynsche eilanden komende, zyn door Chineezen gevan gen en in een bosch gekruisigd geworden; byna allen waren voor eenige jaren uit kloosters getreden van Valladolid en van Ocana. Van de zes-en-twintig gekruisigden, die ieder aen eenen boom waren gehecht, zyn er slechts twee, aen welke men den genadeslag niet bad foegebragt, die het ontkomen zyn; zy waren hunne redding verschuldigd aen de onverwachte verschyning eener afdeeling Engelschen, die de beulen op de vlucht dreven en de twee slachtoffers die nog in leven waren, vandeboomenlosmaekten. De Moniteut kondigt, in zyn officieel gedeelte, de volgende benoemingen af van burgemeesters en sche penen Aelst: burgemeester, M. V. Vaji Wambeke; schepe nen, MM. F. Devvolf-Coevoet, F. Gheeraerdts. Ninove: burgemeester, M. A. De Cooman; schepe nen, MM. J. Van VPeckom, C. Van Sleenberghe. Geeraerdsbergenburgemeester, M. M. De Cock; schepenen, MM. C. Spitaels, J. Van Coppenholle. üendermonde: burgemeester, M. L. De Bruyn; schepenen, MM. IF. Limpcns, T. Vande Voorde. Wy hébben gemeld verlcdenc week dat onze stads genoot Rodolphe Eeman zyn laetste exaem heeft af gelegd als doktor in de regten met groote onderschei denheid. Wy hadden moeten schryven met de aller grootste onderscheidenheid, want zoo buitengewoon iuislerlyk is de palm welke onze verdienstelyke stads genoot van de jury Gent-Leuven heeft hehaeld. Jacht. By ministerieel besluit van 17 dezer is de opening der jacht op de hierna aengeduide tydstip- pen bepaeld: Voor de provinciën Antwerpen, Brabant, Oost- West-Vlaenderen, Limburg en voor de deelen der provinciën Henegouw, Luik en Namen op den linker oever der Samber en Maes gelegen, daeronder begre pen geheel het grondgebied dor steden Luik, Hoei en Namen, op den 26 der loopende maend. Voor de provincie Luxemburg en dedeelen der pro vinciën Hcnegouw, Luik en Namen, tusschen dc Sam ber en de Maes en op den regteroever der Maes ge legen, op den 2 september aenstaende. Doch de jacht met hazewindhonden en brakken is maer toegelaten té rekenen van den ,45 september, en dc fezantenjacht te rekenen van den 1 october. Men schryft uit Brussel, 18 augusty: Een Vlaming, met name M. Van Braband, heeft by de aengifte van de geboorte zyns kinds, op maendag 5 dezer, den opstel van de akte in zyne moederlael, het vlaemsch, gcëischt. Aen zyne billyke vcaeg, iwiet voldaen; ook heeft hy, steunende op art. 23 der grond wet, geweigerd de in 't fransch opgestelde akte te teekenen. Zyn eisch is billyk. Weihoe, in Brussel, vvaer de werkende klas byna teenemael vlaemsch is, 7.0U een Vlaming het regl niet bezitten de burgerlyke akten in 't vlaemsch te doen opstellen. Men zou zulks begrypen in eene stad der waelsche provinciën, maer hier, in 't hartje van Braband,is die handelwyze kwet send; zy strydt regelregt tegen art. 23 der grondwet. Men schryft uit Gent, 21 augusty De groote internationale schyfschieting van sep tember zal stellig duizenden vreemdelingen naer oiize stad lokken. Enkel uit Antwerpen worden verschei dene honderde schutters verwacht; Brussel zal ook een groot aendeel leveren. Het middenkomiteit der feesten heeft uit Noord-Nederland reeds verscheidene brieven ontvangen, die aenkondigen, dat er talryke detachementen der nederlandsche schuttery aen de schieling komen deel nemen. Men schryft uit Gent, -19 augusty: Hel Staetsbestuer is in onderhandeling met de familie Sneïlacrt, lot aenkoop van de bibliotheek door onzen stadsgenoot achtergelaten. Er is spraek een denkmael op te rigten op SI- Amandsberg, ter verheerlyking van de nagedachtenis der Vlaemsche schryvers Blommaert, Serrure en Snel- laert. Mét dit doel zou eerstdaegs eene inteekening geopend worden, terwyl het Staetsbestuer niet onge negen is een hulpgeld daertoe te verlcenen. De vlas en Iynwaedmarklen van Gent waren gisteren onbeduidend; er werden eenige stalen nieuw vlas ter markt gebragt. De pryzen bleven vast, zonder verandering. De vragen waren kalm. In den nacht tusschen zaterdag en zondag laetst zyn er eenige goddeloozen binnengedrongen in de 0. L. V. kapel te Lokeren, wyk Slaekte. Gestolen is er niet, maer de gansche kapel is geschonden en ver woest; hel. Lieve Vrouwbeeld is 's anderendaegs, op een nabyliggend stuk land, teruggevonden, van zyne klcedercn gansch ontbloot en sporen dragende van geweld. Het is te verhopen dat de politie weldra die beeld- stormers zal in handen krygen. Woensdag is er eene groote misdaed te Antwer pen gepleegd; M. Van Aarsen, onder-aelmoesenier in de colgevangenis aldaer, is het slagtoffer van eenen laffen aenslag geweest. Ziehier dc inlichtingert welke wy vernomen hebben Omtrent 6 ure des namiddags kwam M. Van Aarsen uit de St-Caroiuskerk en werd op het Jesuietenplein door eonen kerel aengesproken, welke vroeg, om hem een woord te mogen spreken. Ja zeker, myn vriend, antwoordde M. Van Aarsen, ga maer möe naer myne woniug. Neen, zegde de onbekende, ik moet maer enkel vragen of gy dezen ponjaerd wilt koopen (de moorde- naer loonde hem een scherpen stalen ponjaerd.) M. Van Aarsen, verbaesd over deze vraeg, zag den sehelm in het aengezichl, denkende dat hy met eenen zinnclooze te doen had; doch de kerel zag er hoege- naemd niet krankzinnig uit en scheen zelfs niet dron ken of opgewonden te zyn. Met dit wapen kan ik hoegonaemd niets verrich ten, sprak do priester. Welnu, schreeuwde de moordenaer, dan zal ik het u voor niet geven. En met eene krachtige hand boorde hy hel moord tuig in de linkerborst van het slagtoffer, trok het on middellyk terug uit de wonde en vluchtte in dc kerk. M. Van Aarsen liet een kreet van smart hooren, bragl de hand aen dc wonde en zakte ineen. Men kwam den ongelukkigen priester onmiddellyk ter hulp ge sneld en bragl hem in dc wooning van den koster, vvaer hy de eerste verzorging ontving, terwyl men de grielje sloot en den moordenaer in de kerk aenhield. Een brouwersgast was hel eerst in de nabyheid .an don pligtige; gewapend met eenen stoel, dreigde hy hem hel hoofd in Ie slncn, in geval hy tegenstand bood. De policie kwam spoedig toegesneld en dc kerel werd geboeid naer den amigo gebragt. Doktor Dc Wolf bragtde eerste geneeskundige hulp aen M. Van Aarsen toe, en daerna heeft men hem in eene vigilant naer zyne wooning gebragt. De wonde van M. Van Aarsen is niet minder-dan zes centimeters diep, en dit wel aen den kant van het hart; gelukkiglyk is de ponjaerd op eene ribbe afge- stoolcn, anders zou de dood welligt oogenblikkelyk geweest zyn. De toestand van het slagtoffer was woensdag avond zeer bedcnkelyk; Na M. De Wolf, hebben de genees- heeren Van Mecrbceck en Van Kerckhoven den ge wonde bezocht. M. Van Aarsen heeft'veel bloed ver loren; dezen morgend was zyn toestand.verbeterd en men hoopt hem te redden. Deze moordpooging heeft eene groote verslagen heid in de stad veroorzaekl;den ganschen avond ston den er talryke mcnschen op de plaets der misdaed, om over het schelmstuk te spreken. M. van Aarsen wordt algemeen geacht en bemind, en wy gelooven niet dal hy een enkel vyand in geheel de stad telt. Dc inslruktic is onmiddellyk begonnen; de prokureur des konings heeft den gewonde reeds bezocht. De moordenaer is een deugniet van de ergste soort; ofschoon afkomstig van eene der achlbaerste familiën onzer stad, heeft hy nooit opgepast. Van zyne jonge jaren heeH hy hel ouderlyk huis verlaten om vrywil- ligsoldaette spelen, en zyne familie schande aen te doen. Hy noemt zich Constanl-Bernard-Hubert Kums, 42 jaren oud, geboortig van Antwerpen.In 1861 werd hy als plaetsvervanger soldaet; zeer dikvvyls kwam hy onvoorziens naer Antwerpen, en ging dan by zyne fa milie kabael maken, om aen geld te geraken. Er werd veel verdriet over het slecht gedrag van Constant Kums gemaekt; maer alle mogelyke poogingen zyn vruchteloos aengewendomhem tot beternis tebrengen. In 1870 is hy naer Rysel vertrokken, waer hy voor diefstal lot een jaer gevangenis veroordeeld is. Hy is nauwelyks eenige dagen uit de gevangenis gekomen; dc ponjaerd, waermeê hyde misdaed heeft tjegaen, is in Frankryk gekocht; hy was bestemd, zegt Kums in zyne ondervraging, om den bregadier der gendarme rie te vermoorden, welke hem te Rysel als dief heeft aengehouden, maer hy heeft zyne wraek niet kunnen ten uitvoer brengen, daer hy, na zyne vrylating, on middellyk uit Frankryk werd gejaegd.De pligtige was nauwelyks dry dagen in onze stad; woensdag mor gend ging hy met zynen halven broeder twist zoeken: hy bood hem den ponjaerd in kwestie te koop aen en men is eindelyk verpligt geweest, hem door de policie te doen heengaen. De moordenaar had geen persoonlyken haet tegen M. Van Aarsen; hy kende den priester niet; maer hy heeft zich gewroken op den eersten geestelyke dien hy ontmoette, voor het schan- dacl, zegt hy, dat zyne familie hem 's morgens had aengedaen. Verders zegt hy, van jongs af haet tegen de geestclyken te dragen, en beweert dal deze de schuld zyn der armoede, waerin hy verkeert. By het ter pers leggen vernemen wy dat de toestand van M. Van Aarsen niet verergerd is; men koestert nog altyd de hoop hem te redden. Wat do moordenaer betreft, deze is zeer onver schillig over de misdaed welke hy begaen heeft. Hy zegt dat de burgei's van hem niets te vreezen hadden, maer dat hy eenen haet tegen de geestelyken heeft. Men zegt dat Kums by de Commune, te Parys, heelt gediend. Men weet dat men hem geboeid in den amigo had gelegd, en men oordeele over de verbaesdheid der agenten, toen men donderdag in den morgend, Kums los vond zitten; de lederen riem waermêe hy vast lag, was doorgesneden, en nogtans had hy geen mes op zich, want men had zyne kleêren doorzocht vooraleer hy opgesloten werd. Men denkt dat een dronkaerd, welke insgelyks opgesloten zat, op verzoek van Kums den riem doorgesneden en vervolgens het mes in het gemak geworpen heeft. Maer dit is niet alOm den schelm naer den inslruk- tie-regter te voeren, had men hem yzeren boeien met kettingen aen de handen gedacn, en toen men ter plaetse kwam was hy nogmaels los en vry; ditmael had hy het slot der boeien met de landen opengetrok ken. Als men hem vroeg, wat hy gedaen had, ant woordde hy zeer onverschillig, dat men in het vervolg de boeien sterker moest maken. Kums is klbin van gestalte, maer schynt nog al sterk te zyn; by den eersten oogslag ontdekt men, dat het een kerel is, welke zich aen den drank en andere buitensporigheden-beeft overgegeven. Er wordt veel over de misdaed gesproken; alvvic den moordenaer kent, zegt dat hy nooit anders dan een deugniet geweest is. Dat zyne familie diep over het voorgevallene is getroffen, is te begrypen. De schelm heeft gisteren eene eerste ondervragim by den instruktieregter ondergaen. Het onderzoe wordt neerstig voortgezet. In eene zondag gehouden vergadering van het oudheidskundig genootschap te Charleroi, is verslag uitgebragt omtrent de opgravingen, die onlangs in de zoogenaemde Slréc, in Henegouw, ontdekte gallo- romeinsehe begraefplaets zyn gedaen. Hel aental der tot dusver geopende gravenbedraegt meer dan vyftig, wacronder twee gemetselde en dat der daerin gevon den aerden en glazen vaten van allerlei vorm en grootte, meer dan vyf honderd; voorts zyn een groot aental andere voorwerpen, metalen spiegels, schryf- stiflen, haerspelden, gespen en platen van gordels of draegriomen, paerlen en andere kostbaerheden en sieraden opgegraven. Onder deze laetste voorwerpen bevinden zich vele mozaïken. De voornaemste vonden zyn echter: een ring van barnsteen, waerop een on gemeen schoon en fyn vrouwenhoofd is afgebeeld en eene schoone amethist, waerop eene figuer ten voeten uit is gegraveerd, en die beiden, volgens den ver slaggever, uit het oogpunt der kunst, eene hooge aerde hebben. De wyngaerden van Luik zullen dit jaer weinig opbrengen, en er zal in deze provincie maer een halve oogst zyn. De wyngaerden van Hoei zyn zwaer be- iroefd geworden in het begin van den winter; die van .uik en de omstreken hebben veel geleden door den vorst in de maend mei. De statie van Amay (Luik) verzendt sedert 8 da gen, gemiddeld 40 duizend kilos pruimen en peren )er dag. Deze vruchten hebben al hunne rypheid niet lereikt, omdat zy de reis zouden kunnen doorstaen, en de overvloed is zoo groot dat de verzendingen, die van verschillende omliggende dorpen komen, onge veer 20 dagen zullen duren en tot een vervoer van 500 duizend kilos zullen beloopen, dat is eene lading van 25 waggons. Keus in moordtuigen. Ziehier eenige opgaven 'der geweren, welke door de verschillende mogend heden van Europa gebruikt worden. België. Het Albini-geweer, dat 7 schoten per mi nuet geeft. De zwaerle der kardoes is 39,8 grammen; die van het wapen, zonder bajonnet, 4 kilos225 gram men. De dracht is 1000 meters. Holland. HetBeaumonl-geweer, met draeispil,geeft 12 schoten per minnet. De zwaerle der kardoes is 34 grammen; die van het wapen, zonder bajonnet, 4 kil. 350 gr. De vcrtcdraeht 1200 meters. Engeland. Het Henri-Martini-gcweer, met afslagen- den loop, geeft 12 scholen per minuet. De zwaerteder kardoezen is 37,7 grammen; die van het wapen, zon der bajonnet, 4 kil. 224 gram. De dracht is 1200 me ters. De verste afwyking is 58 centim. op 600 meiers en 1, 30 meter op 1200 meters. Oostenryk. Het nieuwe geweer voor Oostenryk is het Vernoll-geweer, met eene draeilrommel, dal 9 schoten per minuet geeft. De zwaerteder kardoezen is 32,5 gr.; die van het wapen, zonder bajonnet, 4 kil. 48 gram. De dracht verschilt van 1000 tol 1200 meters. Beieren. Het Werder-gewecr met vallenden loop, geeft 11 schoten per minuet. Dc zwaerle der kardoe zen is 35,2 gr.; die van het wapen 4 kil. 400 gr. zon der bajonnet. Zyne dracht is 900 meiers met eene af wyking van 65 cent. op 400 meters. Italië. Het Carean'o-geweer, dat in naeldgeweer .vervormd is, geeft 8 schoten per minuet. De zwnerte der kardoezen is 41,6 gr.; die van het wapen zonder bajonnet 4 kil 628 gr. De verste dracht gaet niet bo ven 600 meters. Frankryk. De chassepot-geweren die 12 schoten per minuet geven. De zwaerle dor kardoezen is 32,5 gr., zonder bajonnet weegt het geweer 3 kil. 24 gr. De verte-dracht wordt aenzien als niet boven de 1200 meters gaende, hoewel er beweerd wordt dat het tot op 2770 meters afstand draegt. De grootste afwykini* is, op 200 meters 20 centim.; op 400 meters 42 cent. op 600 met. 70 centim.; op 800 met. 1,30 met., en op 1200 meters 2,03 meters. Pruisen. Het naeldgeweer geeft 5 schoten per mi nuet. De zwaerle der kardoezen is 40,5 gr.; die van het wapen zonder bajonnet, 5 kil. 20 gr. Zyne dracht is niet verder dan 600 meters en de grootste afwyking 49 cent. op 400 meters en 92 cent. op 600 meters. Rusland. Het Karl-geweer, dat in naeldgeweer her vormd is, geeft 7 scholen per minuet. Hel wapen biedt in het geheel geene zekerheid aen, de zwaerle der kardoezen is 43,3 gr.; die van het geweer, zon der bajonnet, 4 kil. 777 gr., zyne dracht bereikt 900 meters. Een geleerde uit het departement Gard (Frank ryk), heeft tot de academie van wetenschappen een memorie gericht, waerin bewezen wordt dat dé aerd- bol op dit oogenblik ernstig ziek is en binnen kort zyne groeikracht zal verloren hebben. Binnen een tiental jaren zal de aerde, volgens zyne berekening, geene bloemen, geene boomen, nog andere plantsoor ten meer voortbrengen, zoodat wy dan veroordeeld zullen zyn om uitsluitend van visch en menschenvleesch te leven, daer alle plantetende schepsels dan natuer- lyk van honger zullen omkomen. Men schat voor het jaer 1871 en voor gansch de wereld de hoeveelheid voortgebrachte wol op 738,000,000 kilogs. 'Europa heeft geleverd 375,000,000 kilogs. Asië 213,000,000 Zuid-Afrika 15,400,000 Vereenigde-Staten 55,600,000 Australië 79,000,000 Engeland is de grootste handelplaels der wereld voor de wol; zyne jaerlyksche opbrengst schat men op 118,000,000 kil. en zyn verbruik overtreft 113,000,000 kil. De Vereenigde-Staten boven hunne eigene op brengst verbruiken omtrent 3,800,000 kil. die zy fr. 50,367,000 betalen. De waerde der gefabrikeerde artikelen in wol, in de Vereenigde-Staten ingevoerd, wordt voor 1871 geschat op ongeveer fr. 226,000,000. Het is bestaligd dat honderd grammen franschen rooktabak ongeveer een halve gram nicotine en een halve gram ammoniac bevatten. De tabak uit den Oos ten bevat slechts sporen van nicotine en is bygevolg min gevaerlyk. Het is best te rooken in de opene lucht; want de lucht, bedorven door den rook van tabak en ingeademd in eene geslotene plaets, rytuig, of wagon, heeft zeer schadclyk uitwerksel op de luchtpyp. De beste pypen zyn de lange, voorzien van een sapbakje tusschen steel en kop. Rooken in geredelyke mate verzet voor een oogen blik het hoofd en beurt de geestvermogens op; boven matig rooken brengt te weeg slechte spysverteering, zwaerle in de hersens, het verlies van het geheugen vooral van het geheugen der woorden en namen. Rook dus by voorkeur Oosterschen tabak, in de volle lucht, uit eene lange pyp met sapbakje, uit eene duit- sche pyp. Rook weinig; want doet de tabakrook voor deel, hy werkt,als men er misbruik van nidekt,ramp- spoedigerwyze op gansch 'smenschen gestel, en dood het verstand vooraleer het lichaem te dooden. Kerkclyk Xleuws. In een partikulieren brief uit Rome, wordt mede gedeeld, dat onder de nieuw te benoemen kardinaels, tien in getal, ook zal behooren Mgr Dechamps, aerts- bisschop te Mechelen. De eerw. heer P. J. De Beck is pastor benoemd te Neder-Eename, de eerw. heer Rommens, onder pastor te Scheldewindeke, is onderpastor van Meer- beke benoemd in vervanging van den eerw. heer Mat thys die naer Scheldewindeke gaet. Rampen en Ongelukken. Niet ver van Loon ligt de gemeente Jesscren zoo weinig vermaerd,dal de nacm noch in dagbladen noch in geregtelyke jaerboeken te vinden is; dit komt hierdoor dat dit dorp 't vreedzaemste is dat be kend staet, waervan de ingezetenen nimmer voor de regtbank verschynen, nooit in twist geraken, en er nooit eene misdaed plaets had. Welnu, die brave dor pelingen werden verleden zondag 's morgends pyne- lyk verrast, by het vernemen dat er in den nacht eene drydubbele moord was gepleegd. De genaemdeHendrik Vanderzadden, boschwachter, is ten 5 ure 's morgends den burgemeester komen verwittigen, dat de dry persoonen die zyn huis be woonden, te weten zyne vrouw, schoonzuster en zyn zoon, eenig kind van 14 jaer, vermoord geworden zyn. Onmiddelyk werd M. de prokureur te Tongeren, alsmede de gendarmerie van Loon verwittigd, het ge- •egt begaf zich spoedig ter plaetse, en vond in een vertrek de dry lyken op een liggen, het hoofd was byna half van de romp gesneden by middel van het broodmes; evenwel had men reeds vernomen dat men op de kleeding van den berigtgever bloedvlekken had bespeurd; zoo zelfs dat erop den rug te zien waren; dit was genoeg om den bovengenoemde als de dader te beschouwen, de gendarmen hielden hem gevangen. In de tegenwoordigheid der lyken gebragt, liet hy niet de minste ontroering blyken; gebonden en ge boeid bleef hy by de lvkontleding zitten, die tot 5 ure duerde. De heeren van het geregt zaten tol hovende enkels in het bloed; nooit hadden zy een zoo walge- lyk treurig tooneel gezien; de ontleding geschied zynde, werden de lyken in eene kist gelegd, naer de kerk gedragen, en de treurige begrafenis had onmid delyk plaets. Aengaende de dryfveer die den booswicht zou aen- gezet hebben om dien dricvoudigen moord te bedry- ven, heeft men vernomen dat hy, 8 dagen geleden twist heelt gehad met zyne vrouw, die hem verweet dat hv schuldige betrekkingen had aengeknoopt met eene boerin; dat hy besloten had zich van zyne echt genote en dezes zuster te ontdoen, en dat de zoon die in een ander vertrek 'sliep, wakker zynde, zyne broek wilde aenlrekken om zyne moeder te helpen, hy had maer een been in eene pyn, en in die gestelte nis is hy vermoord gevonden; men meent dat om door zyn kind, dat hy overigens hartelyk beminde, en het welk wegens zyne bevalligheid door al deingezetcncn des dorps gaerne gezien werd, niet verraden te wor- en, hy het seffens geslachtofferd heeft. Het gerucht van die dry menschenslachlingen had honderde personen van verre uil den omtrek ter plaetse gelokt; het volk was uiterst opgewonden, maer toen de moordenaer uitkwam om naer Tongeren geleid te worden, brak de woede der omslaenders los, en de gendarmen hadden de grootste moeite, om te voorko men dat de dader door de menigte verscheurd werd. Op eene kar gebonden, is hy weggevoerd geworden, Wy hebben hier by te voegen dat de moordeH:v-r tot eene allerbraofste familie behoort, en dal hy zelf zoolang hv labeurman was, zich door braefheid onder scheidde;'dit weten wy uit den mond vaneenen paeh- terszoon, by wien hy acht jaer gediend heeft, /.vo rens boschwachter te worden. HOPPEM ARKTEN LONDEN, i6 aug. Sedert eene maend hebben de pryzen niet opgehouden te dalen, en het is met eenen afslag van 37 a 75 fr.dat men de pryzen op onze markt moet kwoteeren. Ter uitzondering van den verkoop van eenige kleine partyen van 1868, was er volkomen gebrek aen afdoeningen gedurende de laetste weken. De toestand der plant laet niets te vyenschen, en indien men mag oordeelen volgens de tegenwoordi- gen toestand zal de oogst overvloediger zyn dan in 1870. De invoer van hop was van 1 september 1871 tot 3 aug. laetst. van 46,000 balen, yvaervan slechts 1000 voorlkomstig uit de Vereenigde-Staten. Er blyfL nog in stock ongev. 10,000 b. hop van 1871. De eerste bael hop van Kent is ter markt aengebo- den op 6 dezer en werd verkocht aen fr. 288-75 per kwinlael. Wy hebben een stael hop gezien van Bo- hemen van een schoon voorkomen. De eerste bael van Sussex is verkocht op 10 dezer, aen 250 fr. per kwinlael. HOLLOWAYS ZALF EN PILLEN.—Verkoudheden. Hoest- buijen, Diphteria, Bronchitis.Deze geneesmiddelen zyn on- feilbaer voor de genezing dezer borstkwalen, die, wanneer men ze verwaerloost dikwylsop bcpaelde asthma of tering uitloopen. Indien de Zalf goed op de borst en den rug gewreven wordt, dringt zy door de huid, en wordt zy dadelyk naer de longen overgebragt, waer zy alle onzuiverheden verdryft. Al liet bloed van het lichaem gaet voortdurend door dc longen en daerkun- ncn alle schadelyke bestaendeelcu, die ejne kwael kunnen voortbrengen spoedig, door en door, en bestendig geneutrati seerd, onschadelyk gemaekt of uit het stelsel verbannen wor den. Ilolloway's Zalf en Pillen volbrengen volkomen deze zui vering, en door het aldus gezuiverde bloed, bereikt de inVlöed dezer wondermiddelen de verwvderdslc deelen van het men schelyk lichaem, en geneest aldus alle schadelyke werking, het zy in of uitwendig. GEBOORTEN. MANNELYK 3 n VROUWELYK 5 IIUWELYKEN. P. Van Coningsloo, hov. met C. Scrgant, z. b. G. Keppens, broodb. metM. Wcllekcns.dienstm. B. De Backer, wever, met C. Verslraelen, dienstm. J. Van der Eist, twynd. met M.Steenhaut,strykeres. J. Delpierre, peerdensmid, metM. Potem, z. b. P. Steenhaut,handschocnm.met M.De Boe,dienstm. J. De Smet, twynd. met R. De Haeck, z. b. C. Van Malderen, borstelm. met M. Van de Velde, kantw. OVERLEDENEN. M. Van Damme, z. b. 17 j., Geerardsbergschestr. M. Van de Maele, vr. Mertens, z. b. 32 j., Schaerb. M. Poort, wed® Meersmans, winkel. 65 j., Pontstr.— Vier kinderen onder de 7 jaren. Tarwe fr. 30—00 5 34—50 Mesteluin 21—00 26—50 Rogge S 16—00 17—00 Geerst B 17—00 18—00 Haver 16 03 18—50 Hoppe (1871) de 50 kil. 00—00 000—00 Hoppe (1869) 00—00 00—00 Raepzacd B 39—00 39—75 Lynzaed 33—00 36—00 Raepzaed-olie B 85—00 00—00 Lynzaed-olie B 86—00 00—00 Raepzacd de 100 kil. B 18—00 19—00 Lynzaed B 26—00 27—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 6—00 0—OU Idem (witte) B 5—50 6—00 Boter per 3 kil. B 6—54 8bi B 1—90 2—27 Vlas de 3 kil. B 0—00 0—00 Viggens het koppel B 40—00 50—00 Lynwaden ter merkt gebragt 33 Yerkogl 40 GENT, merkt van 23 augusty. Tarwe fr. 27—00 a 00—00 Rogge B 14—00 00—00 Geerst B 00—00 00—00 Haver B 13—00 15—00 Boekweit B 17—00 00—00 Paerdeboonen B 00—00 00—00 „Koolzaed-olie B 82—50 00—00 Lynzaed-olie B 87—00 00—00 Koolzaed B" 40—00 00—00 Lynzaed B 3800 00—00 Koolzaedkoeken. B 48—00 49—00 Boter per kil B 2—70 2—80 2—20 2—30

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2