ledene en tegen zynen laetslen uitdrukkelyken wil. Ik protested* even krachtdadig tegen de be vestigingen van den Petit Lyonnais, welke door zyn artikel van 2 october 1872, ecne onver diende schandvlek op den overledene en op een deel zyner familie werpt. Anna Geoflray, echtgenote Pelosse. Men weet dat acht katholieke werkmans kringen, te Parys gesticht, in vollen bloei en voortgang zyn. Wy zyn gelukkig te vernemen dat er een negenstebyna ingehuldigd is, Vaugi- rardstraet, en dat er anderen zullen geopend worden in de twaelfste en twintigste arrondis sementen. 't Is aldus dat men moet arbeiden aen de hervorming en de verbetering van liet land, niet door het volk te vleien om het te bedriegen: ïnaer door aen het zelve eene eerbiedige ver kleefdheid te bewyzen. In een zyner laetste zittingen heeft de 5" krygsraed van Versailles den genaemden Leon Desire Baivir, tot enkele verbanning ver oordeeld, als schuldig aen deelneming in de daden der commune. Baivir is een elegant jon geling van hoogstens 20 jaren, die zich tydens den oproer met lyf en ziel aen Philippe, den onmenschelyken maire van Bercy hechtte, die de kerk en de mairie van zyn arrondissement afbrandde. Er blyven nog slechts een klein getal aenge- houdenen over die door de krygsraden moeten gevonnisd worden en men denkt dat al deze krygsregterlyke zaken, in den loop dezer maend zullen geëindigd zyn. Keuring van Dek-Hengsten in November. De Gouverneur van Oost- Vlaendcrcn. Brengt ter konnis der hcngsicnhouders, dat in uit voering van liet provinciacl reglement lot verbetering van bet paerdenras, in dato 11 july 4854, laetst gc- vvyzigd by resolutie van den provincialen Raed, in dato 43 july 4866,-dq keuring der hengsten tol den springdienst bestemd voor hel diensljacr 4873, zal gehouden worden als volgt: Te Gent, (beestenmarkt): op maendag 18 november 4872, voor de hengsten van hel rechlerlyk arrondis sement Gent, ten 10 ure. Te St-Nikolacs, (stadhuis): op dynsdag 19november, voor de hengsten van het rechlerlyk arrondissemont Dcndermonde, ten 40 i/a ure. Te Audenaerde, (stadhuis): op woensdag 20 novem ber, voor de hengsten van de kantons Audenaerde, Ronse en Maria Hoorebeke, ten 9 i/a ure. Te Geeraerdsbergen, (stadhuis): op donderdag 28 november, voor de hengsten van de kantons Geeraerds bergen, Sottogem en Nederbrakel uitgenomen de ge meente Hcnaelvecrdegcm, te» 40 ure. Te Ninove, (beestenmankt): op maendag 25 novem ber, voor de hengsten van de kantons Ninove, Herzelc en van de gemeente Uemelveerdege.m uit hel kanton Nederbrakel, ten 14) ure. De Gouverneur herinnert, dal telkens de volgende premiën voor de beste werkhengsten worden toege wezen, te weten: 4" Voor de hengsten van 3 jaren oud: Ecne eerste premie van 150, en eene tweede van 400 franken; 2" Voor de hengsten van ten minste 4, en ten hoog ste 9 jaren oud: Eene eerste premie van 300, en eene tweede van 200 franken; 3° Bewacr-premiën van 200 franken, voor hengsten Jol den ouderdom van 9 jaren, en eene premie voor hengsten boven dien ouderdom, welke reeds op eene voorgaendc keuring met de premie van 300 franken zyn bekroond geworden; 4° De provinciale premie van 500 franken, voor den besten werkhengst der geheele provincie, ten minste 5 jaren oud, die met de voormelde premie van 300 franken is bckroQnd geworden, helzv by de keuring des jaers, hetzy by die van een vorig jacr. De kampslryd voor de provinciale premie zal, dit jacr, gehouden worden op donderdag 19 december, to Gent (beestenmarkt) ten 10 ure voormiddag. Premiën voor jonge hengsten. Ecne som van 450 franken kan door de' keur-commissie l' eiker ver gadering worden uitverdeeld tol een onbepaeld aental meerdere of mindere pvcmiën, voor jonge hengsten van 48 maenden tot 2 jaren. De premiën worden later uitbelaeld, ter gelegen heid van de opvolgende keuring in 4873 mits de be kroonde hengsten, toen weder aengeboden, door de keur-kommissie zullen bevonden worden dal zy de hoedanigheid van goede dek-hcngstën behouden heb ben. be eigenaer van den hengst ter keuring aengebo den, zal moeten bew'yzen, dooreen certificaetvan het plaetsctyk bestuer zyner gemeente, dat de hengst, hem toebehoort. De plaelselyke overheden zyn gelast aen de heng- stenhouders in hunne stad of gemeente verblyvende, kennis te doen geven van de dagen, plaetsen en uer, tol het houden van voorgemelde keuringen bepaeld. Wy hadden in ons nummer van 43 dezer aengekon- digd, dat de Burgerwachten van Aelst de volgende pryzen behaelt hadden te weten: te Brussel 22 qq te Geut 47 Wy hebben er nog by te voegen voor de schicling te Gent naer het schoonste wit 2 prys Henri Spcekaert. 46 Henri Miehiels. 30 Jean Podevyn. 44 Frans Van den Berghe. Dusvolgens het schoon getal vah 43 pryzen. 4 Kaetspel.— Morgen,zondag 27 october ten 40 uren 'smorgends, spelen de kleine party van Meire tegqp de kleine parly van Nieuwerkerken; en ten 2 uren 's namiddags, dq groote party van Meire tegen degene van Schendelbeke. Opgepast om eene goede plaets te hebben. De Moniteur kondigt de volgende benoeming af van burgemeesters en schepenen Nieuwerkerken: schepenen, F. Van den Bruele en L. Dc WlnU Oultre: burgemeester, J. Van Sinay; schepenen, J. Rcdant, I». De Cooman. Santbergen: burgemeester, V. Dumont; schepenen, C. Bruylaul, P. Van Wilder. Dö volgende hulpgelden zyn verleend voor buert- wegen: lCerkxken, 640 fr.—Wieze, 2,750.—Moorsel, 2,450. Nederhasselt, 750. Meldert, 1,000. Meer- beke, 450. Wichelen, 5,000. Hcrzelc-Borsbeke en St-Lievenshaulem, 2,420. Meerbeke, 4,000. Denderbelle, 4,630. Herdersem, 2,650. Ninove, 4,000. Lede, 780. Herzele, Sf-Lievehs-Esschc, Steenhuize-Wynhuizc, Smeerhebbc-Vloorsegem en 1de- gem, 5,000. Haeltcrl, 2,000. Berlarc, 3,000. Nederhasselt, 500. Wieze, 1,500. - Erwctcgem, 4,270. Vlcckem, 450. Dónderwindeke, 2,000. Bambrugge, 500. Eene zonderlinge gebeurtenis heeft zich in de gemeente Aygem voorgedaen; de echtgenote van Casimier Van Boven, geringe landbouwer, is den zon dag 20 october aldaer bevallen van een zevende zoon. Hei kind is in den namiddag door den heer Burge meester en Jufv. Constance Van Londcrscle onder hel gebrom des kanons en hel geluid der klokken ten doop gehouden. De gelukkige vader ontving in opgetoge voldoening dc gelukwcnschingcn van de gansche be volking. Een der dry beurzen van 600 fr. ieder, gesticht ton gunste voor leerling-bouwmeesters, gehecht aen de kouinklyke kommissie van monumenten te Brussel, zal dén 31 december vakant zyn. Om naer die beurs te kunnen dingen, moet men ten minste dry pryzen hebben behaeld in een dcrAkademies van bel land. De vragen moeten gezonden worden aen den minister van binnenlandsche zaken, voor 4 december 4872. Men leest in den Monitcur Beige: Vrydag avond, ten 7 ure, is 11. K. II. de gravin van Vlaenderen, gelukkig bevallen van ccne prinses, die dc namen zal dragen van Jozefina-Carola-Maria-Alber- tina. Zy zal voor peter en meter hebbon prins Albert en prinses Carola van Saksen. De koning van Spanje heeft lot gezant te Brussel benoemd, don Gomez de Gormas, oud gouverneur van Segoire. Deze diplomact is de afstammeling der fami lie Gormas, waeryan-cen der afstammelingenzulkeene groote rol speelt in het meesterstuk van Corneille, de Gid. Men kondigt ach, dal er eerstdaegs te Brussel eene betoogiug in anti-militaristischen zin zal plaets hebben. De behoudende association des lands zouden zich vereenigen om te protcsleeren tegen elke poging tot verpruising. Er heeft ecne vergadoring van werklieden te Brus sel plaets gehad, met het doel om eene maelschappy te slichten voor het goedkoop verkrygon van levens middelen, een middel dal noodzakelyk is geworden door hel gedurig klimmen der pryzen van de eerste levensbehoeften. De talryke vergadering heeft eene deputatie tot een burger dezer stad gezonden, die met al de behoeften der werkende klassen bekend is, ten einde hem te verzoeken hel middel te best udecren dat tot eene oplossing van dit vraegpunt zou leiden. Die persoon heeft in die vraeg welwillend, toegestemd cn de werklieden hopen dat hy dit denkbeeld tot een einde zal leiden en dal er in een kort tydverloop eene groote maelschappy ter verkryging van levensmidde len aen verminderde pryzen, zal opgericht worden. Het onderzoek der krimineele zaek van fabrikatie der valsche russische spoorvvegakliën, wordt ieverig voortgezel. Slechts eenigc dagen geleden hebben wy dc aenhouding van den hoofdpersoon in Polen en diens veronderstelde nicht te Brussel gemeld. De drukmachieuen welke in de wooning te Elsene by Brussel zyn in beslag genomen en die schynen ge diend te hebben tot het vervaerdigen dier spoorvveg akliën in elkander gesteld en in eene kamer van het juslitie-paleis geplaelst om proefnemingen te doen. M Alfred Gnophs een behendige drukker van Elsene is er in gelukt onder het toezicht der ondcrzoekreglers ecne valsche obligatie te vervaerdigen die volkomen gelyk is aen diegene welke door de verdachten reeds als proeven getrokken waren. Hefschynt datemge- tuigen van onbetwistbacr aenbelang zyn opgespoord, die langs eene andere zyde veel duisters in die be- langryke zaek zullen ophelderen. Men schryfl uit Gent, 22 october: Ter gelegenheid van eene jachlparly op het kasteel van Odonck, loohoorende aen baron T'Kint de Rooden- beke, cn welke jacht werd bvgewoond door den graef van Vlaondcren, deelt het Fondsenblad het vol gende meé: Tc dier gelegenheid had de senator eene groote jachlparly ingcrigt op zync uitgestrekte eigendom men. De graef van Vlaenderen nam er deel aen. 350 stuks wild, als fezanten, patryzen, hazen en konynen werden geveld, waervan de prins er 52 voor zyn aendeel heeft gescholen. Het oude slot van Odonk is een der schoonste stalen van militaire bouwkunde, welke Vlaenderen heden nog kan laten zien. Hel was de zetel van de voormalige heerlykheid van Nevele. Herbouwd in 1500 door Philip van Montmorency, werd het verwoest in 4579, door de geuzen van Gent. De herstelling duerdc lang, immers in 4658 was men bezig met de vensters boven de groote poort, de steenen brug, de paerdenstallen, enz. De oorzaek van.de langdurigheid der werken was, zegt de tradi tie, dat verscheidene werklieden te Gent eene ver bintenis sloten, om aen den toren van St-Baefskerk te arbeiden, waerzy eenen stuiver daegs meer ver dienden. Tc St-Maria-Leerne, waer het slot van Odonk slaet, wonnen zy slechts een oordje en eene maet koorn per dag. Het kasteel heeft vier torens, welke men meent door dc geuzen gespaerd te zyn geweest. Marten Dela Faille, heer van Nevele, deed het in spaensch- vlaemschen styl herbouwen op 'teinde(der XVleeeuw. De jacht in de warande, bosschen en dreven te Odonk werd ten allen tyde door MM. van Nevele met byzondere zorg onderhouden. Behalvevierscrgeanlen, met de- bewaking gelast, was er nog een boschop zichter. Ieder jaer geschiedde de opening der jacht met eigenaerdige feestelykheden, en dit had plaets in de warande van Deurle, eene gemeente, die mede afhing van de heerlykheid van Nevele. Het kasteel van Odonlfcheeft een byzonder bekoor- lyke ligging. Uitgestrekte weiden omringen hel naer den kant der Leie, die dacr lief en schilderachtig dooi de groene vlakte kronkelt; aen de andere zyde is het groote, prachtige en nog wildryke park, pronkende met een aental reusachtige hoornen die de vernie lingskracht van tyd en storm hebben weerslaen. Gezien uit de verte, b. v. van den overkant der Leie, te Deurle, rysl het voormalige slot, nog met zyne vier zware torens bekroond, op als een der laetste getui gen van de magl en het gezag der leenhecren en van 't geweld der vorige eeuwen, onophoudelyk door be roerte of oorlog geschokt. Gansch het gebouw werd in deze laetste jaren, binnen en buiten, in den oorspronkelyken styl her steld door eenen bekwamen kunslenaer, M. Parent, van Brussel, die dit merkwaerdige specimen van de oude militaire bouwkunst tot een echt juweel heeft verfraeid. De baron 'IKint d» Roodenbeke-de Naeyer, tegenwoordige eigenaer, heeft er geene kosten aen gespaerd, en al de bezoekers van het heerlyk slot zyn het eens, om te bekennen, dat de herstelling met veel kennis en smaek is uitgevoerd. Men leest in de Gazette van Eecloo: Gelyk in de andere vlasslreken van Vlaenderen, be gint ook in ons distrikl de uitslag van den vlasoogst zich te laten berekenen. Het vlas is eindelyk gedroogd, binnen gehaeld, en hel zwingelen heeft sedert eenige dagen hier en daer eenen aenvang genomen. Onze landbouwers en andere vlaszaciers zyn over het algemeen zeer te vreden over hunne wacrnemin- gen. Ten eerste, de vlasoogst is in geheel onze streek, zoowel in de polders als in het houtland, even guns tig uitgevallen; ten tweede, het zaed is even goed gelukt; en ten derde, de hoedanigheid van den bast lacl niets te wensehen over. T Is een goed vlasjaer geweest, zeggen zy; er zal veel werk zyn voor dezen winter! En dit gezegde bevat het breedste en schoonste uitzicht voor geheel ons distrikt. Zooals wy reeds vroeger aenstiplen, dry vierde van onze platlandsche bevolking werkt in en leeft by het vlas. Een goed vlasjaer is dus een goed werkjaer een jacr van ruim bestaen voor de meerderheid van ons distrikt. Men schynl op het spoor der daders te wezen van de ontvreemdingen, die op de belgisehe yzeren wegen in de bagacdjes der reizigers bedreven wor den. Er is een kerel achter de grendels gezet te Ver- viers, bosehuldigd een dezer ontrouwe bedienden te wezen. Men voegt er by, dat hy by het verhoor volle dige bekentenissen heeft gemaekt. Het Belgisch-Kollegie te Rome ontvangt voortdu rend studenten van ons land. De bisdommen van Meehelen, Luik en Brugge, zullen er vertegenwoor digd zyn door nieuwe leden; datgene van Brugge, door den eerw. heer De Gryze, baeheiier in de god geleerdheid, die de wetenschappen en de wiskunde heeft beoefend in 't klein seminarie van Brugge, gedu rende het sehooljaer 4874-72; datgene van Gent, door M. A. De Clippele. van Geeraerdsbergen, die -er zync studiën van godgeleerdheid zal voortzetten. Verloden zaterdag avond heeft M. Melte, kom- missaris der static te Namen, eene zeer-bclangrykc vangst gedaen. Hy heeft namelyk dc genoemde J. Gré- goire,vanFlorenville,aengchouden,die faklcur in eene suikerfabriek was te Charloville, en dacr onlangs met eene som van 4,000 fr. verdween. Dc dief was nog in het bezit van een deel der gestolen gelden cn twee schuldbekentenissen, elk van 2,500 fr. Gieriger cn meer vooruitziende dan .de groote hoop zyner gelyken, had hy denzelfden dag, wacrop hy den diefstal be dreef, aen eenen beenhouwer van Pussemange een deel der ontvreemde gelden aen 5 o/o in leen gegeven. Eenige landbouwers onder ae gemeente Zwol lerkerspel (Holland) zyn op het denkbeeld gekomen om aen hunne koeien, die aen de tongblaer lyden, hacr eigen melk< vermengd met gruttenmeel, toe te dienen. De beesten gebruiken dat voeder met graegte, komen daördoor weder aen het eten en zyn na wéi nige dagen van dc kwael genezen. Wy vermelden dit nieuwe geneesmiddel, dat werkelyk goed schynl tezyn. Kampen en Ongelukken. Maendag avond heeft er op den Bloedberg te Antwerpen een feil plaets gehad, hetwelk de ergste gevolgen had kunnen na zich slepen. Het was rond 9 ili ure: eenige straetbengels welke eene vertooning in den poesjenellenkelder by woonden, hadden aldaer twist gekregen, en onder een entre-acte hadden zy zich naer den Bloedberg gespoed, om den twist uit te dooven met elkaer eens duchtig af te ranselen. By het hevigste van 't gevecht, heeft er eensklaps eene zware ontploffing plaets; allen stonden in een oogen- blik van kop tot leenen in 'tvucr,en de vlammen sloe gen tot aen de tweede verdiepen der omliggende hui zen omhoog. De schrik was groot; de geburen kwamen vol angst op de straet geloopen; de Bloedberg was zoo helder verlicht als te midden van den dag en in het midden van het vuer, zag men de vechters uit den poesjenel lenkelder aen elkander vastgeklemd over den grond rollen en alle poogingen aenwenden om zich los te. maken om in alleryl uil den vuerpocl te vlugten. Van eenigen waren reeds dc kleêren in brand vooraleer zy er in gelukt waren zich uit de voeten te maken. Wat was er voorgevallend Op welke wyze was die onverwachte en sterke ontploffing ontslaen? Niemand kon het zeggen. Een sterke solferreuk steeg uit de vlammen op. Men kwam onmiddelyk langs alle kanten met em mers water toegesneld, lerwyl andéren de pompiers gingen verwittigen. Hel zonderlingste van al was, hoe meer water men in den beginne op het vuer wierp, hoe heviger de vlammen werden; het vuer dreef boven op het water en verspreidde zich langs alle kanten, zoodat er een begin van brand ontstond in den wynkelder van M. Peyrot. De pompiers lieten zich gelukkiglyk niet lang wach ten en in minder dan eene halve uer was allo gevaer verdwenen. Dank aen die spoedige hulp heeft het. begin van brand in den wynkelder van M. Peyrot, ook geen erge gevolgen gehad. Verscheidene persoonen hebben ligle brandwonden aen handen, armen en aengezicht bekomen; by ande ren zyn min of meer de kleören beschadigd. De vech ters uit de poesjenellenkelder hebben het meest gele den, maer van deze heeft men later geen spoor meer ontdekt; zy zyn gevlugt gelyk hazen. De politie der eerste sektie welke oogenblikkelyk ter plactse was, heeft een onderzoek gedaen, waeruit blykt dat men eene blikken bus, gevuld metphosphoor, tusschen de vechters heeft geworpen en dat deze ge- vaerlyke brandstof de ontploffing heeft doen ontstaen. Men heeft inderdaed eene verbryzelde bus, ter plaetse gevonden en als bewyssluk meêgenoracn. Het onderzoek duert voort om te welen van waer de bus in kwestie gekomen is en door wie ze tusschen de vechters is geworpen. De phosphóor, welke ze in hield is van de gevaerlykste kwaliteit. Maendag avond is er eene groote misdaed in de Veldstraet 5e wyk te Antwerpen gepleegd. De ge- naemde Hamener, in de 40 jaren oud, is door den ge naemden V.... zoo wreed mishandeld, dal het slagt offer dynsdag aen de gevolgen zyner wonden overle den is. De schuldige is aengehouden. Het lyk van Hamener is naer het gasthuis gebragt. De instruklie- regter, M. Berré, heeft zich dynsdag avond nog naer het gasthuis begeven, om de lykschouwing te doen en het onderzoek te beginnen. Het schynt dat V.... in een huis van Hamener gewoond heeft en dal deze hem zou hebben doen verhuizen. Doch om Hamener to plagen,"moet V.... een stuk meubel in gemeld huis achtergelaten hebben, en dacht hierdoor het regi te behouden, het gebouw binnen te dringen als hy zulks goed vond. Hamener had reeds aengaende dit feit eene klagt by de policie ingediend, maer V.... wilde niet luisteren. Maendag avond nu, bevond zich V.... nogmaels in het huis van Hamener en de eigenaer hiervan verwit tigd, was hem gaen vinden. Ongelukkiglyk, heeft dit zynen dood gekost. V....,gewapend met eene dakpan, heeft deze op het hoofd zyns slagtoffers geslagen, en reeds des anderendaegs overleed den ongelukkige aen de gevolgen van die brutale mishandeling. Verleden zaterdag rond 9 ure 's avonds is er te Gemblours (Namen) een vreesselyk ongeval op den yzeren weg voorgevallen. Eene lokomotiefdie terug keerde uit Ramillies heeft een koopwarentrein in de •zyde overloopen, welke van Flcurus de statie te Gem blours binnenliep. Die botsing, welke op zichzelf genomen reeds ernstig genoeg was, werd echter weldra nog vergroot door eene derde aenlooping. De reizigerstrein uit Brussel botste op de in wanorde liggende waggons. In de verwarring had men verge ten dien trein de wisselweg te doen oploopen. Men kan zich voorstellen welke wanorde die drydubbcle botsing in de statie te weeg bragt. De lokomotieven lagen verbrvzeld, zoowel als een deel der koopwaren cn reizigerswaggons. Verscheidene reizigers werden gekwetst, doch vooral een inwoner van Sainl-SerVais wiens aengezigt en keel zeer erg gehavend zyn. De reizigers zyn door een andere trein terug naer Namen gebragt. lierkelyk Aliouwü. Men mag zeggen dal gansch hel katholiek België, zondag to Meehelen, ter beévaert van O. L. V. van Hanswyek vertegenwoordigd was. Het beeld der Moeder Gods is in processie naer de hoofdkerk gedra gen; waer dc pausclvke mis door Mgr Anlhonis ge celebreerd werd. By het eindigen der mis heeft Mgr Dechamps, in aerlsbisschoppelyk gewaed, eene prag- tige rede uitgesproken, die door het talryk publiek met eene godsdienstige aendacht werd aengchoord. Het woord van den weisprekenden redenacr heeft een diepen indruk op allen gemaekt; Z. Hoogw. boezemde aen allen het heilig vertrouwen in, dat dc dagen van regt en zegeprael der Kerk zullen aenbreken. Zelden was Mgr Dechamps zoo treffend, zoo welsprekend. Waer is, zegde de groote redenaer onder ander, waer is het romeinsch kcizerryk? Waer dat van Karel- dcn-Groote? Waer dat van Karei V? Waer dat van Na poleon? Hel is waer dat de prins, kanselier van een ander pas geboren ryk, onlangs den wensch uitdrukte, dat dc algemeene geschiedenis een oogenblik rust mocht nemen; maer de geschiedenis prins (von Bis- mark) neemt geen rust, dc tyd staet niet stil. Indien het u gegeven was vooruit de geschiedenis van het boek der lyden te lezen, zoudt gy verbleeken, prins, zooals uwe voorgangers zouden bleek geworden zyn, zy de stichters van de keizerryken die niet meer be staen, indien hetgrootc boek d'cr toekomst voor hunne oogen ware opengelegd. Ja, en gy zoudt vooral ver bleeken, wanneer gy dwaes door uw werk in puin, die katholieke Kerk zaegf, wier einde gy durft droo- men, nietlegenstaende de goddelyke beloften, sedert twintig eeuwen bewaérheid, en 't geen sterkeren dan gy hebbon durven loochenen. Alle ryken hebben hun uer gehad en zullen dit nog hebben... Zulke welsprekende gedeelten vindt men veelvuldig in de rede van Mgr Dechamps. De terugkeer naer 0. L. V. van Hanswyek heeft plaets gehad in dezelfde orde als dc stoei naer de hoofdkerk gekomen was. HOPPEMARKTEN. LONDEN, 18 oct. Het bevestigt zich,dat de tegen woordige oogst der uitgezochte kwal. zoo overvloe dig niet zal zyn als in 4870, opmerkensvvaerdig jaer. Ook is hel waersehynlyk dat de tegenwoordige pryzen zich zullen staende houden voor de fynsle soorten, maer nog zullen dalen voordegemeeneen middelma tige kwaliteiten, De gemeene hop is zeer verwaer- loosd, maer sedert eenige dagen wordt zy zeer ge- vraegd en men meldt verschillende bclangrykc afdoe ningen. Men kwoleert: East, Kent, Goldings, fr. 105, 440 en 462-50, Mid-Kent?, 62-50, 112-50 en 437-50, Weald of Kents, 56-25, 93-75 cn 418-75, Sussex, 75 a 406, Worcester, 100, 425 en 450, Farnhams, 125 a 475-50. HAGUENAU (Elzas), 47 oct. De handel in nieuwe hop is zeer levendig; men koopt vlug aen 90 tot 105 fr. MANNHEIM (Baden), 47 oct. Men kwoleert hier, met vaste neiging, de hop van het land: uitgezochte kwaliteiten 60 gl., goede middelui. kwal. 50 a 52 g)., mindere kwal. 40 a 45 gl. NUREMBERG (Beieren), 47 oct. Hoe meer hel sai- zoen gevorderd is, hoe meer men bevindt dal de oogst overvloedig is geweest en de benoodigdheden der konsumptie verre zal overtreffen. Deze overschot is evenlwel zoo belangryk niet als in voorgaendc jaren, want er blyït ons, om zoo te zeggen, niet eene enkele bael'van het laetste jaer over, en de fabriekalie heeft waerlyk kolossale evenredigheden acngenomen. Men kwoleert: Marklwaere, uitgezochte kwal. gl. 38 a 45, "dito middelm. kwal. gl. 32 a 36, dito mindere gl. 26 a 30, Hallertau,uitgezochte kwal.gl.54 a 55, middelm. gl. 36 a 40. HOLLOWAY'S PILLEN. Dit onvergelykolyke niidm is nö algemeen bekend als de meest wonderdadige artseny ter we reld. Deze Pillen werken op bet geheele stelsel, verdryven a!ie opstoppingen der maeg, hernieuwen de" krachten des lever s, zuiveren het bloed en roeien leverkwalen, slechte spysvertering, gebrek aen eetlust, pyn in de zyde en algemeene zwakheid ui». Het is eveneens een middel, waerop de aemborstige zyne schoon ste verwachtingen mag vestigen en waervan hy volkomen her stel der gezondheid kan terug krygen. Delydcrs aen droefgees tigheid, slechte spysvertering, zwakke zenuwen, moeten, tot deze krachtvernieuwende Pillen hunnen tóevlugt nemen, daer deze in staet zyn hunne zwaermoedigheid, hunne somberheid in den helderstcn zonneschyn te doen veranderen, en om die uit de naluer zoo gelukkige gedachten, voorlgebragt door eene goede vertering, terug te brengen. Eene enkele proef is vol doende om hunne onwaardeerbare werkkracht te bewyzen. KOOPHANDELS-REGT-BAN K VAN AELST. Failliet. Gezien de waerscliuwing van opschorsing der betalingen gedaen ter grefïie dezer stad den 16 October 1872 doorsieur Francois Monier, winkelier en ondernemer te Viane. Gezien de art. 442, 465, 466, 468 en 472 der wet op de faillieten en opscliorsingen. Na in naem der wet beraedslaegd te hebben: Yerklaert de Regtbank de failliet geopend van Francois Monier winkelier en ondernemer te Viane, behoudt zich om er later de opening van te bepalen in uitvoering van het art. 442 2 der wet op de faillieten en opschorsingen. Benoemt M. Raimond Van Assche, byregter by de Regtbank, regter-kommissaris van de failliet. Benoemt M. Rodolf Eeman advocaet te Aelst, om de bediening te vervullen van curator. Beveelt aen de schuldeisschers de verklaring hunner schuldvorderingen te doen ter greüie binnen tydverloop van twintig dagen beginnende van heden. Bepaelt op 44 November 1872 ten 11 uren voormiddag, ter Zittingszael der Koophandels- Regtbank van Aelst, de sluiting des proces-ver baels van verificatie der schuldvorderingen en de bepleitingen over de geschillen die uit deze verificatie zouden konnen ontstaen, op 27 No vember 1872. Beveelt Aldus gevonnisd ei; uitgesproken in openbare zitting der Regtbank den 16 October 1872. Vopr-gelykvórmig uittreksel. De Grefiier, H, J. VRPAERT,

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2