f dit meisje reeds op dit buitengoed in dienst was, alvorens de ex-keizer daer kwam woonen. l)e alderman heeft de twee dieven voor de regtbank van Sideup gezonden, in liet gcreg- terlyk distrikt van Cliislehurst. Sedert de terugkomst van generael \on Manleull'el wordt de ontruiming beter voortge zet. Maendag 4 november is de uiterste dag, me bepaeld is tot het vertrek der laetste duiische troepen, welke de departementen .Opper-en Neder-Marne bezetten. ITALIË. Voor eenige dagen heeft te Venetië een feit plaets gehad, hetwelk de gansche stad in rep en roer heelt gebragt. Des avonds tusschen 5 en 6 ure voer eene gcmdel, dwars door het hreede kanael della Cindecca, naer het eiland van dien naem. ln Ji.et vaertuig bevonden zich de heeren Masiero o11 penso, bankiers, benevens verscheidene hunner klerken; zy kwamen, zooals gewoon- i k van hun kantoor, en begaven zich naer hi i une woning, gelegen op het vroeger genoemde cdand. Zy voerden daercnboven volgens oude gewoonte de kas met zich, welke op dien na middag ongeveer 250,000 fr. bedroeg, bmevens een zeer aenzienlyk bedrag in staetspapieren. Plotseling werden de persoonen, die zicli m de gondel bevonden, van hunne zitplaetsen ge worpen; de gondeliers vielen in het water, een en ander het gevolg van den hevigen schok, veroorzaekt door de aenvaring van eene andere gondel. Maer liierby bleef het ongeval met. In een oogwenk sprongen verscheidene persoo nen in het vaertuig; maekten zich van het geld en de effecten meester, en hadden met den gan sehen buit dc vlucht genomen, alvorens men op verdediging daervan was bedacht. Van den schrik bekomen, zette men de die ven na, maer te vergeefs; zy hadden een zeer snel varende gondelsoort, bekend onder de be naming van vipera tot den rooftocht geko zen, bemand met meer dan tien roeiers, zoodat de dieven spoedig uit het oog hunner vervol gers waren. Niettegenstaende de gansche poli tic te water en te land op de been is gebragt, heeft men lot lieden geen spoor van de bedry- vers dier stoute daed kunnen ontdekken. De Paus beeft dynsdag eene talryke depu tatie der inwoners van de wyk Monti ontvangen. Prins Aldobrandini heeft een adres gelezen, waerin gezegd wordt, dat de inwoners van Monti elke deelneming verwerpen, acn de be tooging die op 2 October in die wyk heelt plaets gehad. Dé Paus heelt de deputatie geluk gewenscht over hare gevoelens van trouw tot den verte- nwoordiger van Kristus, en hy betreurde liet vaer waeraen de gecstelyke magt bloot staet. liy zegde verder, dat dekatholieke wereld i -genwoordig het prachtige schouwspel ople verde van tallooze bedevaerten, die ondernomen worden voor het behoud der H. Kerk. Er worden gestichten opgerigt, die aen de behoeften van het tydstip voldoen. Het cpisko- pael vededigt de regten van den godsdienst Laet ons bidden, zegde Z. II., opdat de lieer kome. Onder de legenwoordigen heeft men opge merkt,, kardinael Cullcn; de diplomatieke verte genwoordigers van Frankryk, Portugal en Peru. De toebereidselen der republikeinen, om by de opening der kamers op aflc mogclyke gebeurtenissen voorbereid te zyn, worden met den grootsten ievervoortgezet. Geschikte agen ten reizen door de provinciën en groote stpden, Menotti Garibaldi is werkzaem in Toskane om in vloedryke personen voor de plannen der republiek te winnen. Het eerste drymanschap dat men aen het hoofd der beweging zal stel Jen, zullen, naer men zegt; Parboni, Luciani (medearbeiders aen de Capitaleen Erculeï zyn Wen schryft ons uit Nederbrakel: Zondag laetst was ons dorp in feest ter gelegenheid der prysuitreikiiig aen de bekroonde leerlingen des wedstryds, van 12 macrl laetst. Alhoewel dc acnkondiging van het feest rond den middag nog nauwolyks gekend was, wapperden er reeds op vele huizen een groot getal vlaggen. Rond twee ure kwam hel volk in groote menigte toegestroomd, lerwyt, de hoofdondcrwyzcrs des ge- hieds Geeracrdsbergen, met hunne bekroonde leer lingen, alsook 'eenige hunner gemeente overheden en talryke geeslclyken den looloop nog aenzienlyker macklen. Na de vespers kondigde het geluid der klok den aenvang des feesls aen. De fanfaren van Nederbrakel, vergezeld door de heeren leden van den jury des wedstryds, dc heeren Relsi/i kantonale opziener, voorzitter, Dewilde provinciael racdslid, De Reigocr burgemeester te Deflinge en 't meeste deel der heeren gemeente-en gecstelyke overheden des schoolgcbieds, kwamen do bekroonden niet hunne hoofdonderwyzers uil de gemeente schoot afhalen, en geleiden ze ir stoet onder 't uitvoeren van schooirc muziekstukken tusschen twee ryen volks, in de groote zael van het stadhuis, die luisterryk en met veel sier behangen M'OS. Na dc opening des feesls spreekt de lieer kantonale opziener, die met zooveel iever werkt tot den bloei en vooruitgang van 'l ondcrwys in zyn gebied, eene sehoone redevoering uit, waerin by met veel kunde den goeden uitslag diens wedstryds afmaeli en den vooruitgang Van dezen met dien van 1865 vergekykt. Th zyne aensprack, vvaerby hy al de aendacht der aenwezigen gaendc houdt, doet hy met voldoende be weegredenen hel openbaer ondcrwys ver boven dc privact schoten uitschynen en terzelfder tyd liet ge- vaerlvk gtwolg voor 't ondcrwys door de vermenigvul digin'g der fabrieken, kant-en handschoen makeryen hennen: verders maent hy de gecstelyke en burgerlyke overheden aen de onderwyzers in hun moeielyk moer Verheven ambt hy te staen om de lager ondcrwys, dal als grondzuil van het hoogerc en ware opvoeding moet beschouwd worden, meer en meer aen te moe digen, ten einde de'onwetendheid uil de geringste klassen zelfs te bannen en zoo voor de maetschappy bekwame en nuttige, en voo.r den godsdienst yverige burgers te vormen. Die redevoering, welke ik met spyt niet kan laten volgen, werd met de.gi'ootslc stille en aendacht aen- hoord, en met geestd'rifl toegejuicht. Dacrna werden de pryzen, meestal schoonc nuttige en koatelyke werken, der voornaemslo vVaemschc schryvers, met groote plechtigheid aen dc bekroonden uitgereikt, telkens onder't aenheffen van een vroolyk deuntje en het handgeklap der menigte. Het feest werd met het nalionael volkslied gesloten, waerna hel uitgclezene publiek, naccn goed glasjebrakcis hier gedronken te hebben, rustig en voldacn in zyne haerd- steden terug keerde, zeggende: nooit hebben vvy met meer voldoening plechtiger, verhevener en luister- ryker feest in ons schoolgebied bygewoond. Kaetspei,. Morgen,zondag 27 October ten 10 uren 's morgends, spelen de party van llaeltert togen de pariv van Nieuwcrkcrken; en ten 2 uren 's namid dags, dc party van Aelst legen degene van St-Peeters- Capellc. Do Moiiiteur van gisteren kondigt de volgcndo benoeming af van burgemeester en schepenen: MeireRurgemeesler,P. Frans Coppens; schepenen, Domien Van den Dorpeen Ch. Van den Brulle. De Moiiiteur bevat het verslag van den minister van binnenlandsche zaken acn den koning, over de kiezing van Lokcrcn. Een besluit keurt de 2cenoa stemmingen, plaets gehad hebbende te Lokeren, den 2-1 augusty 1872, goed. Hel besluit der deputatie, voor wat aengaet de 3B en le stemming is bevestigd, als mede de vernietiging der tweede stemming in die zelfde kiezingen. De minislef' van oorlog hoeft dc korpsoverstcn gemagtigd aen dc miliciancn der klas van 1870, die het bcdryf van koolmyner uitoefénen, een onbepaeld verlof te geven. is hel uitleveripgs-traktaet in voege De Moiiiteur des intéréts matériels van 27 October zegt, dat de vracg voor coke en steenkolen altyd nog buitengewoon levendig blyft en dat de pryzen sedert verledene weck vast en zonder verandering staen, in den heelen bassin van het centrum. De geringe galetten voor huisclyk gebruik worden verkocht van 22 tot 23 fr. en de ovenkolen gelden 20 fr. De coke kost in den dagelykschen handel 45 lot oOfr. In den bassin van Luik sckynl de krisis te willen voortduren. Een korrespondent zegt dat men voor het oogenblik 25 en zelfs 27 frs. inkoopt, op de wel wat gewacgde voorwaerden en dat in geval van eene prys- verhooging alvorens de levering heeft plaets gehad, het de kooper zal zyn die 't verlies moet dragen en dit dan nog wel zonder dat hem de minste wacrborg ge geven wordt voorden tyd waerop deze levering moet gedaen worden. Coke is te Luik niet te vinden. Die zakentoesland kan volgens onze berekening slechts een voorbygaenden duer hebben en wy heb ben talryke en ernstige reden, om in een kort tydver- loop betere tyden voorden verbruiker te verwachten. Qe prysverhooging is, indien zy haer hoogste stand punt bereikt heeft, dan toch niet ver meer van dit tyd stip verwyderd. De regelmatige aenvoer is voor het oogenblik in Frankryk voldoende om in de dringendste behoeften le voorzien, zonder echter nog op een onmiddellyken afslag te moeten rekenen. De kooplieden in Parysver- koopen de goede Charleroi kolen, te huis geleverd, acn 70 fr. de iUÜO kilos en de pryzen aen de statiën ver schillen van 55 tot 60 fr. zonder onderscheid in de kwaliteit. Er is zulk gebrek aen coke dat indien men ae Maenda0 gekomen tusschon Engeland en. België. De meeste J o uitgewekenen hebben Engeland reeds verlaten en zyn I ff0UMe gelooven mag, die brandstof tot 90 fr. per naer Amerika overgestoken; onder deze de beruchte l ^on vlocht js> dc steenkolen van Pas de Calais l i i:„ i ann nnn fr 1 - - - Counhaye, de zielverkooper, die met 1,200,000 fr. was gaen loopen en le Londen in pracht leefde. Toch is men eenige bons inagtig geworden, die deze aflrug- »claer ter uitbetaling uitgaf, of ten minste men heeft ielet dal zy uitbetaeld werden. Men zegt dat er kwestie is, om de spaenscho le gatie te Brussel, uit oorzaek van bezuiniging, af te schaften; slechts een zaekgelastigde van dit land zou hier verblyven. Indien dit nieuws bevestigd wordt, zal er voor ons land insgelyks eene bezuiniging uil voortspruiten; want hel'is zeer waerschynïyk dat ons gouvernement alsdan te Madrid geen buitengewonen afgezant met den titel van gevolmachtigd minister, zal behouden. Op de vergadering van de aktionnarissen der .lasfabriek van St-Gillcs, hy Brussel, zondag gehou den, is beslist geworden, tot de likwidatie der maet schappy over le gaen. Gevolgenllyk zal alles wat de maetschappy aenroerende en onroerende goederen bezit, verkocht worden, er onder begrepen de vlasfa briek van Roesclare, die goede zaken deed en verle den jaer eene winst van 85,000 fr. opleverde. De zoogezegde mcdepligtige van den beruchten Troppmann is maendag morgend voor dc korrektion- nelc regtbank van Brussel veroordeeld tol eene mnend gevangenisstraf voor het dragen van een valschen naem. Deze kerel, die reeds meermalen met de jusli- cic heeft afgerekend, had gezegd dat hy Ibert Felix heette, hoewel zyn echten naem Jardin is. Dezer dagen werd te Brussel een persoon nen- gchouden, die er in gelukt was diamanten te stelen van een inwoner te Mctz. De kerel bevindt zich te genwoordig in de Kleine-Karmelieten, en wacht op eene Vraeg van uitlevering van het duitsch gouverne ment. Het is een behendige dieft wiens naem nog niet goed gekend is en die onlangs het volgende feit te Berlvn heeft uitgevoerd: Ily biedt zich in een der voornacniste magazynen van 'juweelen aen en vraegt om een hoofdtooisel van grooten prys te koopen. De juwelier, de ryke klee ding en het goed voorkomen van den kooper bemer kende, had vertrouwen in hem. Hy toonde al wat hy prachtigs in zynen winkel bezat. Dc kooper wist niet wat kiezen, toen een majoor der garde voorby den winkel ging, die een blik in het magazyn wierp, op den kooper komt tocgeloopcn, hem by de hand neemt en hem geluk wenscht met het schoon liuwelyk dat hy gaetdoen. De markiezin toch, die zjrne echtgenote moet worden is ryk, schoon en JonS- Hah azegde de kooper, gy komt juist van pas: ik weet niet wat kiezen, help niy eens. Zeer gfiernc, antwoordde de majoor, en hy wyst eenige juwcelen aen, die hy de schoonste en de ge- schiksle vindt. De keus was gedaen en dc toekomende bruidegom opent zyne portefeuille om le betalen. Maer ho! welke teleurstelling! Dy heeft op verre na geen geld genoeg by zich. Zyne verlegenheid is groot, want de markie zin gaet binnen eenige stonden vertrekken en hy wilt haer de gekochte juweelen alvorens zy vertrekt aen- bieden. Hy vindt niettemin middel om alles le schikken. lk zal de juweelen medencmen naer het hotel en het geld vervolgens hier brongen. Doe my het plci- zier, zegt hv legen den majoor, hier .te blyven tot dal ik terugkeer;de juwelier zal daer nietstegenhebben.» Geenszins, in 't gebed niet, zegt de juwelier. Men begrypt, een majoor, wiens bdrst van eerekrui- sen schittert. Onze man vertrekt met de juweelen. Een uer gaet voorby. Hy komt niet terug. De majoor wordt onge duldig. Hy moet de wacht optrekken en moet dus weg gaen. De eigenaer van het magazyn wilt hem zulks beletten. De majoor maekl-zich kwaed en drcigd zy nen sabel te trekken. Juist op dit oogenblik gaet er een policie beambte voorby.Deze hoort het geruchten blyft luisteren voor de deur. De juwelier gelukkig de policie-agent le zien, roept hem binnen en legt hem de zaek uil. De policteman verontschuldigd zich; maer om een einde aen den twist le stellen, zegt hy tegen den majoor datby mede naer het bureel moet gaen. Dc majoor verzet zich hier wet wal legen, doch eindigt met toe te geven. Wat dc juwelier betreft, aen deze zegt de komnus- saris te wachten lot datde kooper terug keert en ver volgens ook naer het policie-burecl te komen. I)e kooper keerde niet meer terug; de majoor en de policie-kommissai'is waren nGrgens te vinden? De kooper was., de dief, die thans in de Kleine Kar melieten opgesloten zit, de majoor en de policie-kom- missaris waren.... zyne vermomde medeplichtigen! Graefde T'Scrclaes, gouverneur van Oost-Vlaen deren, is naer Rome vertrokken. Een slimme gast ging zondag rond 8 ure in eenen winkel in het Engclandgat te Gent, vvaer hy, tol betaling van eenige cenlimcn vygen, een stuk van 5 fr. op den toog legde, waerop men hem weergaf. Des anderendacgs zag do winkelier dat het stuk van tin was en verwittigde de policie die naer den misda diger onmiddollyk begon te zoeken, doch er niet in gelukt is hem te vallen. Hel stuk is slecht nagemaekl; het dracgt de becldtcnis van Napoleon III en het jaer- taM870. Dc dader schynt 17 of 48 jaer oud, heeft blond haer, draegt een blauwen kiel en eene platte klak. worden gekwoleerd van 24 tot 32 fr. per ton Over het algemeen is de toestand in Frankryk moeilyk, ten gevolge der groote bezwaren en die de levering ontmoet, en de gêringe opbrengst in de mynen. Hierdoor worden talryke stoomfa'hrieken ge- noodzaekt hunne voortbrenging te beperken of zelfs tydelyk hun werk te staken. De Wiener Weltausstellungs Zeitmigs maekl op eene nieuwe nyverheid opmerkzacm, die voorzeker voor Europa van het allergrootste gewicht is, en die, eens gegrondvest, in korten tyd grooten opgang zal maken. Het is het gebruik van konynenhacr in plaets van wol en katoen voor spinneryen. Konynenhacr wordt thans gebruikt door hoedenmakers om er dus- genaemd vilt van te bereiden; het geld 6 gl. hel pond. By behoorlyke toebereiding bezit het alle eigen schappen, om een goed en duerzaem garen op te le veren, dat in vergelyking met wol da ervoor in het minst niet onderdoet. Maer om liet gebruik van ko nynenhacr mogelyk en algemeen te maken moet de konynenfokkery, die thans nog op beperkte schael wordt toegepast, zich uitbreiden. En als men nu nagaei, dat gcene dierensoort zich gemakkelyker eigent voor de teelt in het groot dan het konyn, een dier, zoo vruchlhaer, dat het spr«ck- woordelyk is geworden; als men bedenkt, dat hel dier in enge ruimte en in elk klimaet leven kan, dat hel zich met de meest nitecnloopende en goedkoopste stoften voed, en minder stof vereischt dan elk ander dier, dan moet men de mogclykhcid erkennen, om de noodlottige hoeveelheid konynenhaer voort te brengen tot eenp spys, lager dan die van wol en van katoen. Stalen, in het bezit van de redaktie van genoemde Zeitunglaten acn weekheid, elasticiteit en fynheid niets te wenschen over, zegt zy. De haren, die on geschikt zyn lot spinnen, vinden by de hoedenmakers voor vilt gereede aftrek. Het vlcesch van het konyn is smakclyk én voedzaem en zou, by de hooge pryzen van andere soorten van vleesch, onze arbeidende klas sen zeer te pas komen als goedkoop, gezond en goed voedsel. Wat dan van 't konyn nog overblyfl, kan dienen ter bereiding van gelatine en lym. De redactie van ge zegde Zeitung deelt nog mede, dat zy de nyveraers, die in dezen nieuwen tak belang stellen en aen hel oprichten der eerste fabriek deel willen nemen, met berekeningen van deskundigen en uitvoerige gegevens gaerne wil bystaen. - De voornaemsle fabrikanten te 's Bosch, Ael- mond en andere plaetsen in Noordbraband hebben, naer men ons meldt, om zich te verzetten legen het monopolie der eigenaers van steenkolenmynen, de vuren onder hunnestoomwerktuigen met geringe kos ten zoodanig doen veranderen, dal zy thans niet goed gevolg en veel voordcel hollandsche, friesche en noorlbrabantsche turf stoken. De Spener Zeitung van Duilschland meldt, dat uit oorzaek van het hetreuronswaerdig toeval hy de inhuldiging van het gedenkteeken der afgestorven Duilschers te Luik, het belgischc gouvernement slap pen heeft aengewend, to Brussel en te Berlin, om zyn levendig spyt en zyne geheele afkeuring over dit voorval uit te drukken. Hetzelfde dagblad zegt, dal men zulk belreurens- waerdig voorval vergeten mag, nadat het aen atle par iven gegeven is te bestatigen, datde goede verhou- ding tusschen België en Duitschland niet kan verbro ken worden door zulk feit en dat in overeenstemming met het verlangen der twee natiën, de betrekkingen op vriendschapjielyken voet blyven bestaen, Stavelot (Bergen). De reservcmachien van Trois-Ponts, die ledig terugkwam*, bereden door eenen machinist, eenen stoker en eenen kondukteur, liep van de riggels beneden den lalus van Berlonheid.De machinist en de stoker werden gedood en de kondukteur is ligt ge wond. Volgens de eerste inliglingen, schynt dit on geluk te moeten toegeschreven worden aen hel bre ken eener riggel. Er is onmiddellyk een onderzoek geopend door de zorgen van het bestuer, dat daeren- boven de noodige maetregelen genomen heeft om,zoo spoedig mogelyk, de gemeenschap te herstellen, die tydelyk onderbroken is, ten gevolge der beschadiging van de bacn. Den 26 dezer, omtreoks 40 ure 's morgends, is er te St-Leger (Arlon) een hevige brand uit geborsten, woerdoor 24 wooningen met den oogst en een ge deelte van het mobilier zyn in assche gelegd. De daken der huizen waren meestal met leem gedekt. De brand is onlstaen by L. Posldal, hakker, die zynen oven had aengestoken om brood le bakken. Men denkt dal eene glenster door den hevigen wind er uit gedrev-n bet vuer acn het dak heeft gestoken. Vele dezer woonin- gen zyn maer huttekens, en verscheidene zyu m. t verzekerd. Men kent het verlies nog niet, veroorzaekt door die ramp, waeraen de kvvaedwilligheid vreemd schynt te wezen. Zondag namiddag, rond 4 i/a ure, kwarr -en koopwaren trein van Brussel in de statie van Arlon, toen een met petrool geladen waggon censklaos vuer vatte. Spoedig werd hy van den trein losgen.^ k en gansch afgezonderd, en dewyl alle middelen om de vlammen uit te doovcn, vruchteloos waren, liet men den brand, die twee uren duerden, van zelve uilster- ven. De vlammen hadden zich aen een anderen wag gon medegedeeld, die met katoenhalen geladen was; maer hier was men den brand spoedig meester. Het verlies van den eersten waggon en der koopwaer die hy bevatte, wordt op 40,000 fr. berekend. Er zyn te Luik valsehe goudstukken van 40 fr. met het afbeeldsel van Napoleon 111 in omloop. Zy zyn zeer goed nagemaekt en enkel door den metaelklank, wordt men de vervalsching gewaer. Uit Rome wordt, onder dagtcekening van 24 dezer, hetvolgendegemeld: «Deberichten aengaende de ovcrslroomingen blyven verontrustend luiden. De Po is naby Revera huiten hare oevers gelreden, en heeft de geheele landstreek tusschen de rivieren Secchia en Panaro overstroomd. Ook een gedeelte der provincie Revigo is onder water gezet. Pavia, Cle- mona, Piacenza en Ravenue worden sterk bedreigd. Ook te Reggio, in Catabrië, en aen den spoorweg van Catania, heeft het water veel schade aengerieht. De regen houdt aen, en doet nieuwe rampen vreezen. Dc Opinione van 28 oei. zegt, dal de schade ver oorzaekt door de overslroomingcn, vooral in de pro vinciën Montara en Ferrara zeer aenzienlyk zynen zich tol op verscheidene honderden vierkante kilome ters uitstrekken. Geheele steden en dorpen zyn over stroomd. Vele huizen zyn ingestort; hel water is ge klommen lot aen de daken, en duizende persoonen nemen de vlugl. Vandaeg worden Los Casala, Maggiori en Osliglia bedreigd. De vrees der inwooners is onbeschryfelyk. De overstrooming van Scorora blyft voortduren. Gisteren heeft er een onwedcr in de provincie Sy- racusa gewoed-, dat den (food gekost heeft aen 32 per soonen. Door den aenhoudenden en hevigen regen der laetste dagen zyn de Trent, de Douvent, de Slqpr en andere waterloopen in het graefschap Midland (Enge land), overgestroomd en hebben eene groote hoeveel heid gronden onderwater gezet. Het waterstad hoo- ger, dan toen in 1857 en 4864 de groote overstroo- mingen plaets hadden en nog blyft het water wassen. De vaert is onderbroken daer men de zoomen der waterloopen niet Daderen kan, en op at de bezaeide akkers is het graen verdronken. In de graefschappen Nottingham, Leicester, Derby en Lincoiii zyn op verschillende plaetsen de verwoes tingen zeer groot. Geheele kudden schapen zynver- dronken, graenmylen weggespoeld,hoeven verwoest en dc inwoners zoeken er hun behoud door iii boo ten de vlucht le nemen. In het graefschap Yorkshire zyn de Aire en de Dou buiten hunne oevers gel reden. Te Schefficld speelden twee kinderen tegen In v ter toen heiden door den stroom werden weggev :>erd. De moeder van een der kinderen snelde hen tir.hulp, doch een der twee drenkelingen ontsnapte aen hare handen en toen zy terug op den onoverstr-. »mden grond trad, zag zy dal het kind van hare buervrouw door haer gered werd, lerwyl haer eigen dochtertje verdronk. Op de yzeren wegen kunnen de machienen niet meer dan met dc grootste voorzichtigheid voorlryden, daer by elke versnelde beweging, hel vuer door het water ban uitgedoofd worden. De beweging der wag gons doet het water tol op de daken der luiizen spat ten. Rampen en Ongelukken. Maendag avond, rond 5 ure, is er brand uitge- berslen in het werkhuis van M, De Cock, timmerman, Slypslract te Gent. ln weinige oogenblikkon had liet vuer eene groote uitbreiding genomen, en de gebu- ren te samen ïfiel de pompiers, hebben zich met een lofbaren iever aen het werk gezet om het te b'.usschen. Men vreesde sterk voor de aenpalende huizen, die ge lukkig behouden zyn gebleven. Het dak van het werk huis is geheel vernield; het gereedschap der werklie den en eene groote party hout, die zich iu het werk huis bevonden, zvn kunnen gered worden. Men heeft de schade, die niet aenzienlyk is, nog niet kunnen vaststellen; men kent ook de oorzaek niet van de ramp. Men schryft ze van den eenen kant toe aen de onvoor- zigtighcid van eenen werkman, die alvorens het werk huis te verlaten, zyne pyp had aengesteken en een brandend fosfoorstekje in de schavelingen zou hebben geworpen, en van den anderen kant veronderstelt men dat er een vuersprankel, uil de scheur eener schouw van een aenpalend huis is gevlogen. Men schryft uit Jabbeke (Brugge): Woensdag avond, ten 5 1/2 ure, is een deel van de nieuwe in opbouw zynde kerk ingestort. Met oude materialen gebouwd, hebben de kolommen van den middenbeuk het gewigl niet kunnen dragen der zykan- ten, die ingestort zyn van '1 kruis tot acn den voet van den toren. In hunnen val hebben zy liet. lage dak.me- degerukt. Indien het voorval tien minuten vroeger ge beurd ware, zou men den dood.van meer dan eenen werkman te betreuren gehad hebben. Het was juist een jaer geleden dat men de oude kerk begon-af te breken. Verleden vrydag is er een ongelukkig toeval ge beurd op de spoorwegscktie van Franconchamps naer HOPPEMARKTEN. LONDEN, 24 oct. Dc voorraed begint overvloe dig op onze markt aen Le komen. De meeste handel gebeurt meer byzonder in de middelmatige inl. kwal. De aenvoeren van goede kwal. East en Mid Kent zyn beperkt; de stalen van uitgezochte kwal.Weald of Kent en Sussex worden reeds raer <pi gelden de hoogste pryzen. De middelm. en mindere kwal. zyn meer ge- naekbaer. AISCHGRUND, (Beieren), 24 oct. De koope^ zyn talryk. De Rauschenberg, uitgezochte kwal. zyn van 75 a 80 gl. De andere soorten 50 a 55 gl. en minder. B1SGHWILLER, (Elzas), 23 oct. De handel in hop is mei eene nieuwe kracht hernomen gedurende de afgeloopene week, maer thans is het den huiten niet meer, 'l is de stad zelve die hel grootste gedeelte der aenkoopen levert. De pryzen blyven altoos dezelfde, dal is te zeggen 80 a 90 fr. voor beste uitgezochte, per 50 kilo. Belangrijk berigt voor alle Maaglijders. Steen wijk (Prov. Over-Yssel). Den Heer Heinr. von Gimborn te Emmerik ad. Rijn. Mijn Heer! De buitengewone werking, die Uw Universeel-Zui- vei-inge-Zout op mijn langdurig maaglijden, als gebrek aan eetlust, verbonden met slechte spijsvertering en maagper singen, uitgeoefend heeft, noopt mij L' mijnen hartelijken dank te betuigen en alle lijders aan maagkwalen den wclgemeenden goeden raad. te geven, zich van dit eenvoudig en goedkoop huis middel te bedienen. Daar ik mij onlangs hier ter stede als APOTHEKER gevestigd heb, zoo verzoek ik l', mij ten spoe digste eene kwantiteit van Uw zout zoowel in 1/1, i/ï als ook in 1/.1 pakjesrte willen zenden. Met adding UEd. Dw. Dienaar G. van Urk. Apotheker? Dit alleen echte, onvervalschte Unive*-se.eI-5Kuivc- rlngS'Zout is allergunstigst bekend wegens zijne gene zende uitwerking bij alle Maagkwalen. Verkrijgbaar in i/.t pakjes a 40, in t/s ti 75 centim. en in i/t k fr. 1-40 te Aalst: P. G. Sciiai.tin, Apoth.; te Zele: H. Velies, id.; te Dendcrmonde: L. Van df,h Speeten en F. Bruylant-Van Aerde. id. Brochures over gebruik en getuigschriften gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handteekening draagt van Emmerik a. d. R. H. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2