Steenen Koorn-Windmolen, Huizen, Hofsteden, Landen, ZAAILANDEN, Bosschen, Land en Meersch, Zaeilanden en Meersch der Goederen van Landen en Meerschen, van Landen en Meerschen, Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Inktpraeparaten. Levens der Heiligen, van een HUÏS en ERVE, Meerschen en Bosschen, Meerschen en Bosschen, Venditie van MEUBELS VERKOOPIIVG. HOPPEM ARKTEN NUREMBERG (Beieren) 31 dec. De markt van heden was eene der belangrykste van het jaer; in geer enkel saizoen hebben de zaken zulke kolossale uit breiding genomen en de aenkoopen van de brouwery worden niel onderbroken. Devraeg voor den uitvoer wordt levendiger en het byna totale gebrek van keus- kwaliteiten is de eenige oorzaek dat de omzettingen niet veel lalryker zyn. Dagelyks worden er verschei dene honderde balen van middelmatige en mindere kwal.aengekocht voorde konsumptie.van 60 a 90 gl.; verscheidene groote partyen van 70 a 80 gl. en 100 balen mindere kwal. van 60 a 70 gl. Belangrijke Prijsvermindering! Door het steeds toenemend debit van het Universeel Zulverings-Zout is de prijs van dit artikel voor heel België vermindert en z(jn de i pakken' op fr. 1-40 en de op 75 centm. gedaald. Buitendien heb ik, om eene kleine proef met dit uitmuntend middel tegen umngkwaleu te kunnen nemen, hetzelve nog in i/t pakjes k 40 centm. verkrijg baar gesteld, te Aalst: P. G. Schaltin, Apoth.; te Zele: H, Velies, id.; te Dendermonde: L. Van der Speeten en F. Bri y lant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik, Getuigschriften enz. gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de bandteekening draagt van Emmerik a. d. R. II. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. Met betrekking op voorstaande advertentie diene tot verdere aanbeveling dezes artikels navolgende Genezing van eene verouderde Maagkwaal. Waarde Heer von Gimborn Meer dan 20 jaren was ik aan maagpijn lijdende, en dit in de twee laatste jaren zoo hevig, dat de pijn geheel ondragelijk werd. Alle gebruikte middelen mijner Heeren Doctoren bleven vruchteloos; doch door het gebruik van Uw Universeel- Ziiiverlngs>Zoiit werd de pijn dragelijk en is langza merhand geweken. Nu kan ik mijne werkzaamheden weer voort zetten tot wonder van een ieder die mij in mijnen jammerlijken toestand gekend heeft, en ben derhalve gaarne genegen alle maaglijders Uw uitstekend fabrikaataantebevelen. Veenendaal (Prov. Utrecht). G. Bos. .HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Rhumaliek en pynen in de leden. Pynen in de spieren zyn dikwyls onverdragelyk ellendig. Hoewel zy in den beginne de gezondheid niet verzwak ken, zoo moet dit toch ten laetste het gevolg zyn, indien men dezelve onvcrholpen laet voortgacn. Het behoorde algemeen bekend te zyn, dat na bettiDg met warm water en zout Hollo- way's Zalf, tweemael daegs goed op de pynlyke deelen inge wreven, eneindige verligting geeft en laetstelyk geheele her stelling verzekert. Holloway's Pillen moeten te gelykertyd wor den ingenomen om de genezing te bevorderen. Zy voorkomen alle gevoel van zwakheid en verstyving, die zoo ligt aenvallen van zenuwpynen en rhumatiek opvolgen. Menigeen is na hevig lyden,aen ernstige aenvallen van rhumatiek, waervoor zy geene verligting konden bekomen, door deze medicynen spoedig ge- GEBOORTEN. MANNELYK 8 VROUWELYK 7 HUWELYKEN. S. De Vuyst, dagl. met R. Lievens, dienstm. H. Luycx, huisschtld. mei M. De Schryvei*, kleerm. E. Van Oudenhove, handelaer te Brussel, met J, Meirsschaut, bez. OVERLEDENEN. F. Vau Wichelen, wed1" Poll elsbergh, barreelwachter, 39 j., woonende te Erembodegem.—V. Van den Abeele, soldaet, 23 j., te Vilvoorde overleden. C. Causiau, bez. 66 j., Esplanade. J. De Coster, vr. Wauters! 50 j., Hoogevesten. C. Van Geit, z. b. 45 j., Mylb, Vier kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt Tarwe Mestelum Rogge Geerst flaver Hoppe (1872) de 50 kil. Hoppe (1869) Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de -100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt van heden. fr. 26—00 33-75 20—00 27^—50 17—00 18—50 00—00 00—00 17—00 20—00 100—00 110—00 00—00 00—00 42—00 33—00 91—00 84—00 19—00 24—00 7—75 0—00 8—00 2—00 5—00 50—00 43—00 35—00 00—00 00—00 19—50 30—00 8—25 0—00 9—09 2—72 6—00 60—00 32 verkocht 25 Al mijne alizarin-, anilin-, tannin-, sallon-, zwarte galius- schrijf- en andere inktsoorten en stempelinkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd en onderschei den zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en hpt snelle droogen van alle andere inktfabrikaten. De copiëerinktcn leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, beschimmelen niet en geven, half met water vermengd, goedkoope en goede schrijGnkten. Verkrijgbaar bij ieder solied boek- en kantoor- handel. Emmerik a. d. Rijn. H. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. Men schryfl in ten bureele dezes blads op de voor alle dagen des jaers, bewerkt door den heer W.-J. Van Hertum, R. K. priester. A. Dat werk, geïllustreerd met minstens 365 gravuren, verschyntin 12 afleveringen, ieder de levensbeschryving en toepasselyke albeel- dingender Heiligen beva ttende voor eene maend B. In vier deelen, ieder der levensbeschry ving van de Heiligen bevattende. Elke maen- delyksche aflevering kost slechts 90 centimen. Elk driemaendelyksch deel 2 fr. 60 ccntimcn. VERKOOPING te Lede, wijk Kat. De Notaris Moens, te Lede, zal ten aanzoeke van wien het behoort, op hierna bepaalde dagen in het openbaar te koop bieden Een Huis met zijne Erve en aankleven, ge staan en gelegen te Lede, wijk Kat, gekend bij kadaster sectie C, N« 54/' en 54/, met eene grootte van 5 aren 23 centiaren, palende oost de heer oud-greffier De Backer, zuid Joanna Covens, west de Rede en noord de heeren en juffer Coppens. In gebruiklreding met het tellen der koopsom ZITDAGEN Instel Dingsdac 21 Januarij ,s,o Verblijf id. 28 id. 18',5' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg De Roos, te Lede, op de Markt, bewoond door Henricus Van Hauwermeiren. VERKOOPING van eenen schoonen welgekalandeerden met HOFSTEDE en verdere Gebouwen, te Aalst-Mijlbeke. De Notaris Joseph Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, .openbaarlijk verkoopen om er dadelijk in ge bruik van te komen Eenen schoonen Steenen Koorn-Windmolen, met al zijne roerende en draaiende werktuigen, en met eene schoone Hofstede en Tuin, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, aan den Steenweg naar Moorsel, groot bij meting 16 aren 43 cen tiaren, gecadastreerd sectie C, Nos 386, 387 en deel van 388, palende oost, wpst en noord den eigenaar M. J.-B. De Ridder, zuid de kalseide van Aalst naar Moorsel. Gebruikt door den eigenaar M. J.-B. De Ridder. Ingesteld fr. 10,500 De helft der koopsom zal op 't goed mogen blijven croiseren voor 10 jaar a 3 1/2 Instel Zaterdag 4 Januarij en verblijf Zaterdag 18 Januarij 1873. Om 5 ure namiddag, ter herberg de Weder komst, bij M. Podevyn-Lenssens, Verkensmerkt, Aalst. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. VERKOOPING VAN gestaan en gelegen te Aalst, Nieuwerkerken, Erpe en Erondegem. Bestaande in: A. HUIZEN te Aalst, en 20 hectaren 3 aren 30 centiaren LAND, MEERSCH en BOSCH, te Aalst-Mijlbeke en Sohaarbeke. B. 2 hectaren 80 aren 80 centiaren LAND, te Nieuwerkerken. C. 13 hectaren 43 aren 60 centiaren LAND, MEERSCH en BOSCH, te Erpe. D. E11 1 hectare 24 aren 70 centiaren LAND en MEERSCH, te Erondegem. Alles bij plakbrieven onder 76 koopen wijd loopiger beschreven. ZITDAGEN: Instel: Voor de koopen 1 tot en met koop 38, op Dijxsdag 7 Januarij 1873. En voor de koopen 39 tot en met koop 76, op Woensdag 8 Januarij 1873. Verblijf: Voorde koopen 1 toten met koop 38, op Dijnsdag 21 Januarij 1873. En voor de koopen 39 lot en met koop 76, op Woensdag 22 Januarij 1873. Telkens om 1 uur namiddag, ter Estaminet De Concordia, bewoond bij d'lieer Banneville, te Aalst, aan de Groote Markt. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. VERKOOPING VAN GELEGEN te Erembodegem, Welle, Denderhautem, Dender leeuw, Haaltert, Woubrechtegem, Lede, Wichelen, Gijsegem, Hofstade, Moorsel en Herdersem. Bestaande in A. 6 hectaren 72 aren 5 centiaren LAND, MEERSCH en BOSCH, te Erembodegem, Welle en Denderhautem. B. 8 hectaren 22 aren 40 centiaren LAND en MEERSCH, te Denderleeuw, Haaltert en Woubrechtegem. C. 7 hectaren 98 aren 90 centiaren LAND, MEERSCH en BOSCH, te Lede, Wichelen en Gijsegem. D. 6 hectaren 94 aren 10 centiaren LAND en MEERSCH, te Hofstade, Moorsel en Herder sem. Alles bij gedrukte plakbrieven breeder be schreven onder 59 verschilligc koopen. ZITDAGEN Instel Donderdag 9 T .0_0 Verblijf 23 1873, Telkens om 1 ure namiddag, ter Estaminet De Vier Windenbewoond bij d'heer Perreman- De Vuyst, te Aalst, aan de Keizerlijke Plaats. Bij uitscheiding van Bedrijf en verandering van Woonst. te Aalst recht over de Groot* Kerk. DeNotaris De Pauw, verblijvende te Aalst, zal, op Woensdag 12 Februari 1873, om 9 uren voormiddag, ten verzoeke van denbeer Eugène De Valckeneer-Daens, en aan deszeifs woonst te Aalst, recht over de St-Martinuskerk, open baarlijk verkoopen, eene hoeveelheid Meubels en Meubelaire voorwerpen, bestaande nament- lijk in: Ronde Tafels en andere, Kassen, Stoelen, Ledikanten, Horlogie, schoonen Secretaire Lessenaar en Bibliotheek,oude Boeken, drij Koffijstelsels, schoone Spiegels, en vele Prin ten, een volledig Schrijnwerkers-gereedschap en Draaibank, Vleeschblok, kopeFen Marmitten en Hespenketel, Koffijpotten, Mooren, drij ko peren kasserollen, Aarden- en Geleijer Keuken gerief, 10 schoone Laurierboomen, vele groote en kleine Botertobbens, eene hoeveelheid ijdele Flesschen, 2 Holbanken, Kortewagen, Hotha lam, Kuipen, Bakken, Planken, Ladders, Bal ken, ijdele Zakken, Plavijen, Deuren en Ven sterramen en meer andere voorwerpen te lanj om te melden. De venditie zal gebeuren op gewoone condi tiën en tyd van betaling, mits stellende goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPIIVG van allerschoonste te Mespelaare en Gijsegem. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, ver blijvende te Moorse), zal, ten verzoeke van wien het behoort, met winst van palmslagen en ge lagen, openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen, te weten GEMEENTE MESPELAARE. Eerste koop. Eene partij Meersch, gelegen te Mespelaare, op den Helst, gecadastreerd sectie B,N° 109bis, met eene grootte van 48 aren 20 centiaren en volgens meting 54 aren 29 centiaren, palende oost Bcnedictus De Wael.zuid August Grysolle, west de kinderen Dubois en noord de kinderen Goossens. Deze partij zal in twee gelijke deelen opge roepen worden, te weten: Eerste deelDe noord-wosthelft. Tweede deelDe zuid-oosthelft. Boomprijs fr. 80 GEMEENTE GIJSEGEM. Tweede koop. Eene partij Bosch, gelegen te Gijsegem, op de Blijkte, gecadastreerd sectie A, N° 642, met eene grootte van 20 aren 90 centiaren en vol gens meting 20 aren 92 centiaren, palende oost d'heer Leirens, te Wetteren,zuid Madame Elisa Le Candèle, west de Gemeente Gijsegem en noord Joseph Van Cauter. Boomprijs fr. 250 Derde koop. Eene partij Bosch, gelegen alsvoren, in het Klein Denderland, gecadastreerd sectie A, N° 128, met eene grootte van 55 aren en volgens meting 54 aren 55 centiaren, palendeoostd'heer Burggraaf de Clercq-deWissocq, te Wieze,zuid De Pelsmaecker, west de Straat en noord Mad wede De Putter. Deze partij zal in twee gelijke deelen opge roepen worden, te weten: Eerste deel: De noordhelft. Boomprijs fr. 110 Tweede deelDe zuidhelft. Boomprijs fr. 140 Vierde Koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op den Molendijk, gecadastreerd seetie B, N° 2, met eene grootte van 36 aren 20 centiaren en vol gens meting 36 aren 90 centiaren, palende oost aan den Steenweg van Aalst naar Dendermonde, zuid Victorious Moyersoen, west de Beek en noord den Armen van Gijsegem. Deze partij zal in twee gelijke deelen opge roepen worden, te weten Eerste deel: De zuid-oosthelft. Tweede deelDe noord-westhelft. Vijfde en laatste koop. En eene partij Land, gelegen alsvoren, op het Kamphof, gecadastreerd seetie A, N° 663, met eene grootte van 26 aren 60 centiaren en vol gens meting 27 aren 55 centiaren, palende oost Dubois, zuid d'heer August Verbustel en Phile mon Van Hauwermeiren, west Domien Verspeet en noórd d'heer Van Grasdorff en de Hospicien van Dendermonde. ZITDAGEN: Instel, Dijnsdag 31 December 1872; Verblijf, Dijnsdag 14 Januarij 1873; Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Den Hert, bij Jan De Ridder, te Hofstade. Voor nadele inlichtingen en verdere kennis neming der verkoopingsvoorwaarden en titels van eigendom, vervoegemen zich ter studie van bovengenoemden Notaris Van Wichelen, alwaar er gestadig groote en kleine Kapitalen te bekomen zijn, mits goed bezet. ALLERBESTE TE KOOP, te Erembodegem en Welle. De Notaris De Smet, te Erembodegem, daertoe in rechte benoemd, zal overeenkomstig de schikkingen der wet van 12 Juny 1816, ten verzoeke van die het behoort, openhaerlyk ver koopen 1° 43 aren 88 centiaren Meersch, te Erem bodegem, aen de Denderbrug, sectie A, N° 1930a 2° 74 aren 14 centiaren Land, te Welle, op het oud Kerkhof, sectie A, Nos 382 en 383. Deze party zal in 4 gelyke deelen opgeroepen worden, te beginnen'naest den westen. 3° 47 aren 61 centiaren Land, te Erembode gem, op den Bergli, sectie B, N" 1117a. Deze party zal in 3 deelen opgeroepen wor den. le deel een derde ten zuiden. 2C deel een derde ten midden. 3® deel een derde ten noorden. 4° 57 aren 38 centiaren Land, te Erembode gem, op den Molenkauter, sectie B, N° 204. Deze party zal in 3 gelyke deelen opgeroepen worden.- le deel een derde ten oosten. 2fi deel een derde te midden. 3e deel een derde ten westen. ,J*° centiaren volgens titel en lo aren 90 centiaren volgens cadaster Land, te i,'e»lbo0odnegem' aen ^en Duitschenweg, sectie B, N°839. ^5cn centiaren volgens titel en lb aren 20 centiaren volgens cadaster Land, te Erembodegem, op den Zwalmkauter, sectie B, ZITDAGEN Instel Dynsdag 44 January 1873, ter herberg van Leander Cardon, te Haeltert, aen de Statie. Verblyf Dynsdag 21 January 1873, ter herberg van J.-B. De Coninck, te Erembodegem, aen de Kerk. Telkens om 2 uren nanoen. OPENBARE VERPACHTING toebehoorende aan het Armbestuur van Haaltert. De Notaris Arents, ter verblijf van Haaltert, zal-openbaarlijk verpachten voor den termijn van zes achter een volgende jaren, ingang nemende 1 Januari 1873, de Goederen toebe hoorende aan het gemeld Armbestuur, gelegen binnen de gemeenten van Haaltert, Kerxken, Meire, Aijgem, Denderhautem en Nieuwerker ken. De Verpachting zal geschieden Woensdag 22 Januari 1873, te beginnen om 9 uren juist voor middag, ter herberge genaamd Het Kanton, hij Jufvrouw Dominica Peleman, te Haaltert, nabij de Plaatse. OPENBARE VERKOOPING TE Ottergem, Burst, Aijgem, Meire en Haaltert. De Notaris Arents, ter verblijf van Haaltert, zal, met gewin van palmslag en gelagen, open- baarlijk verkoopen, tie naschrevene goederen 1 koop. 30 aren 20 centiaren Meersch, to Ottergem, in den Doek, sectie A, N° 586. Ge bruikt door sleur De Clercq, te Vleckem. Boomprijs fr. 560. Niet ingesteld. 2 koop. 30 aren 75 centiaren Land, le Burst, in den Martenshoek. Gebruikt door Petrtrè Schollaert, te Vlierzele. Boomprijs fr. 150. Gebracht op fr. 750. 3 koop. 6 aren 20 centiaren Land, te Burst, op liet Speltkoorn. Gebruikt door Petrus Hen- drickx, te Burst. Gebracht op fr. 390. 4 koop. 19 aren 20 centiaren Meersch, te Aijgem, in den Volkaart, sectie A, N" 1475. Ge bruikt door Frans Do Ryck, te Meire. Boomprijs Ir. 635. Gebracht op fr. 520. 5 koop. 17 aren 53 centiaren Land, te Meire, op liet Sypken. Boomprijs Ir. 85. Verhoogd op fr. 710. 6 koop. 5 aren 84 centiaren Land, te Meire, Geetegem, seclie C, N° 58n. Boomprijs fr. 160. Verhoogd op de som van fr. 110. 7 koop. 18 aren 60 centiaren Land, te Meire, op liet Broekveid, seotie C, N" 432. Verhoogd op fr. 800. De drie lestgemelde koopen in pacht bij d'heer Jacobus Scheerlinck, te Kerkxken 8 koop. 2 aren 60 centiaren Locliting, te Meire, aan de Boschstraat. Gebruikt bij sicur De Neve. Verhoogd op fr. 110. 9 koop. 12 aren 62 centiaren Meersch, te Meire, in de lange Meerschen. Gebruikt dooi de We Alexander Neetens. Boomprijs fr. 25. Verhoogd op fr. 320. 10 koop. 7 aren 38 centiaren Land, te MciFe, op d'Hoeve. Verhoogd op tr. 450. 11 koop. 7 aren 85 centiaren Land, te Meire, op d'Hoeve. Verhoogd op fr. 500. 12 koop. 8 aren 46 centiaren Land, te Meire, op d'Hoeve. Verhoogd fr. 550. De drie lest beschrevene koopen gebruikt door Constant De Vos. 13 koop. 13 aren 58 centiaren Meersch, te Haaltert, op liet Nederlareveld, sectie A, N-- 409. Gebruikt door de kinderen Callebaut, te Nieu werkerken. Boomprijs Ir. 400. Verhoogd op fr. 750. Superabondanlen Zitdag Dinsdag 21 Januari 1873. Om 2 uren namiddag, ter Estaminet genaamd de Groene Lanteern; hij Jufvrouw Katrien De Meyeii, te Haaltert. Hoogstraat. VERKOOPING TE Burst, Smetlede, Vleckem, Zonnegem en-Ottergem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Dijnsdag 7 Januarij en op Maandag 20 Januarij 1873, om 3 ure namiddag, ter herberg: de Klok, hij den heer De Boeck, te Ottergem, openhaar- lijk verkoopen: 41 aren 40 centiaren Land, te Burst, op Meulesijp. In gebruik bij Jan Baptiste De Neve, te B.urst. 19 aren 20 centiaren Land, te Smetlede, op Tressel. In gebruik bij Cornelius De Wolf. 26 aren 60 centiaren Meersch, tc Vleckem, op Kokelaar. In gebruik bij Dominicus Bogaert. 30 aren 80 centiaren Meersch, te Zonnegem, op den Opstal. In gebruik bij de kinderen De Paepe, te Bambrugge. 26 aren 40 centiaren Land, te Ottergem, op den Dooren. In gebruik bij Joseph Hessens te Erpe. 11 aren 30 centiaren Land, alsvoren. In ge bruik bij Francies De Naeyer, te Meire. 12 aren 20 centiaren Land, alsvoren, op de Perre. In gebruik bij de weduwe Pielers, te Ottergem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Dunsdacen 14 en 21 Januarij 1873, om 4 ure namiddag, ter herberg Den Toren, hij d'heer Joannes Moens, te Moorsel, openbaarlijk ver- koopen Eene goede partij Land, le Moorsel, op den Perrekauter, groot 31 aren, sectie B, N" 773. In gebruik bij den vei-kooper Constanlirius Moens.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3