van Boomen, van Meubels, Genezing van Maaglijden. Burgerlyken Stand. ANNONCES. De Minnezanger. Levens der Heiligen, LA BELGIQUE. Allerbeste DENDERHOOl Vogelschieting met de Bolle Bueke- en Eike Boomen, van Bouwmaterialen, VERKOOPING Vemlitie van MEUBELS Graenmolen van Boomen, Hooi en Loof, Hofstede en Meerseh, van een HUIS en ERVE, Meubels en Herberggerief, I HOPPEMARKTEN P0PER1NGHE, 24 jan. De toesland der hop blyit zonder verandering, en ingezien de geringe hoeveel heid welke er in den landbouw te verkoopen blyfl, bieden de aendoeningen geen hoegenaemd belang aen; de pryzen zyn van lr. 105 a 108 en voor schoone koop- waer bekomt men fr. 110 per 50 kilo. B1SCHW1LLER (Elzas), 22 jan. Gedurende de af- geloopene week is de handel in hop totaol nul ge weest. Geene enkele afdoening heeft er ptaets gehad, de kooplieden bieden slechts 180 fr., en de zeldzame planters, welke nog een gedeelte van hunnen oogst bezitten, willen niet afzetten beneden de 200 lr. per 50 kilo. NUREMBERG, 23 jan. De groote afdoening voor den uitvoer, in hel begin dezer week verhandeld, heeft eene gunstige neiging op onze markt te weeg gebragt en de pryzen houden stand. Verscheidene omzettingen zyn wederom verhandeld zoowel voor den uitvoer als voor de brouwery.Ter markt van heden hebben eenige partyen koopers gevonden in de pryzen van gl. 58, 64,70,75 en 78 volgens kwaliteit.Verkocht 100 balen. De hopmarkt heeft in de afgeloopene week weder eenige verbetering ondergaen.De aenvoeren uitNoord- Duitschland, Opper-Oostenryk, Lotharingen en uit an dere hopstreken zeer belangryk geweest zynde, wer den de pryzen aen vankelyk gedrukt, hetgeen tot groote omzettingen aenleiding gaf. Dit deed de markt spoe dig eene vastere stemming aennemen en op verschil lende vooral mindere soorten,' werd een avans van 1 a 2 gl. bedongen. Goede en mindere soorten vonden niet veel vraeg, hetgeen moet toegeschreven worden aan de ongunstige weersgesteldheid voor de brou weryen. Men noteert als volgt: Spalier stadgoed 120 a 130 gl., dito landgoed 100 a 110, mindere dito 75 a 100, Hollentaner prima en hoog prima 75 a 90, geringere kwal. 59 a 70. Mittelfrankischc fyn prima 75 a 85 dito marktgoed, 70 a 75, dito geringe kwal 60 a 80, Wur- temberger 60 a 80, Lolharinger 50 a 60, Elzasser 60 a 80, Opperooslenryker 50 a 60 gl. HOLLO WA Y'S PILLEN. Een zeker geneesmiddel voor ziekten der vrouwen. Deze onschatbare Pillen kunnen ge bruikt worden door vrouwen van eiken leeflyd, die aen eenige storing in het gestel lyden of aen die ellendige ziekten, welke dikwyls (door onoplettendheid) by het keerpunt des levens voor komen. Zy zyn zoo zacht, hoewel zeker, dat de zwakste vrouw dezelve met volkomen veiligheid kan innemen. Deze Pillen zui veren het bloed, regelen de afscheidingen en geven toon aen de maeg. Hel gestel trekt daervan duerzaem nut, en de lydercs is niet alleen bevryd van ziekte, maer is beter dan ooit te voren, en heeft die sterkte en levenskracht verkregen, welke de besie waerborgen zyn togen een terugkeer der zelfde ziekte. Den Heer Apotheker H. von Gimborn te Emmerik. Daar ik door het gebruik van Uw Unive«*seel-5EuI- verlngs-Zout van braking, verbonden met water en kramp in het lyf, weer geheel hersteld ben, zoo beveel ik hier mede Uw uitmuntend fabrikaat ten zeerste de menschheid aan. Leijden. Wed. Stoffendaal. Dit alleen echte, onvervalschte Unlverseel-Zulve- rings-Zout. is allergunstigst bekend wegens zijne gene zende uitwerking bij alle Maagkwalen. Verkrijgbaar in i/* pakjes a 40, in i/j 75 centim. en in i/t fr. 1-40 te Aalst: P. G. Sciialtin, Apoth.; te Zele: H. Velies, id.; te Dendermonde: L. Van der Spèeten en F. Bruylant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik en getuigschriften gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handteckening draagt van Emmerik a. d. R. H.von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. GEBOORTEN. MANNELYK 8 .g VROUWELYK 5 HUWELYKEN. J. Vlasscbi'occk, liquorist, met J. Van den PoeI,z. b. OVERLEDENEN. F. Van Holen, wever, 32 j., Scbaerb. G. Bomon, kleerm. 33 j., te Haren overleden. J. Libaut, m. Van der Stock, twynder, 65 j., St-Job. Dry kinde ren onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe fr. 28—00 33—50 Mesteluin 22—00 25—00 Rogge 4 7—50 48—50 Geerst 20—00 24—00 Haver a 49—00 24—00 Hoppe (4 872) de 80 kil. Hoppe (1869) 82—00 85—00 a 00—00 00—00 42—00 43—00 Lynzaed a 33—00 35—00 Raepzaed-olie a 94—00 00—00 Lynzaed-olie a 84—00 00—00 Raepzaed de 400 kil. a 49—00 49—50 Lynzaed a 24—00 30—00 Acrdappelen (roode) per 100 kil. a 9-00 9—75 Idem (witte) a 0—00 0—00 Boter per 3 kil. a 9—00 40—00 a 4—75 2—26 Vlas de 3 kil. a 5—00 6—00 Viggens het koppel a 54—00 64—00 Lynwaden ter merkt gebragt 28 verkocht 4 3 GENT, merkt van 31 january. 27—00 a 28—50 Rogge a 45—00 45—5C Geerst a 00—00 00—00 Haver a 44—00 45—25 Boekweit a 00—00 00—01 Paerdcboonen a 00—00 00—OC Koolzaed-olie a 87—00 00—0( Lynzaed-olie a 83-00 00—00 Koolzaed a 42—00 00—0( Lynzaed a 40—00 00—0{ Koolzaedkoeken. a 48—50 49—Of Boter per kil. a 2—20 2-30 Eycrs de 25. a 3—45 2—25 Te bekomen ten bureele dezes blads: Middeleeuwsche volkssage door Hendrik Conscience. Met 4 platen van Eduard Dujardin. Prijs fr. 2-00. DE DICHTER EN ZIJN DROOMBEELD. Groot zangspel in vier bedrijven door Hendrik conscience. Prijs fr. 1-00. Men schryft in ten bureele dgzes blads op de voor alle dagen des jaers, bewerkt door den heer W.-J. Van Hertum, R. K. priester. A. Dat werk, geillustreerd met minstens 365 gravuren, verschynt in 42 afleveringen, ieder de levensbesehryving en toepasselyke afbeeldingen der Heiligen bevattende voor eene maend. B. In vier deelen, ieder der levensbe sehryving van de Heiligen bevattende. Elke maendelyksche aflevering, kost slechts 90 cen- timen. Elk drymaendelvksch deel 2 fr. 60 cen- timen. Belgische Maatschappij van Verzekering op vaste premien tegen Brand, 's Hemels Vuur, Ontploffing van Gaslicht, Stoom, Donder of Bliksem zonder gevolg van brand, gevestigd te Brussel, Koninglijke Straat N° 118. Voor voornoemde gevaren waarborgd de Maatschappij Roerende en Onroerende Goede ren, zij waarborgd de Hijpotliecaire Schuldvor deringen, zij bevrijd de Huurders der gevaren waaraan zij zijn blootgesteld ingevolge de arti kelen 1733 en 34 van het burgerlijk wetboek en waarborgd de geburen voor mededeeling van brand voortvloeiende uit kracht dor artikelen 1383 en 1384 van zelfde wetboek. De voorwaarden der polis zijn klaar en dui delijk vrij van alle uitleggingen, welke twist zouden kunnen voortbrengen, en de tarief zoo gering als mogelijk. De schade door de branden veroorzaakt wordt comptant betaald zoo gauw het verlies vastge steld is. Men bevrage zich voor de verzekeringen bij Camille SCHOLLAERT, Principalen Agent te Vlierzele, bij wien nog verscheide Onder- Agentschappen te bekomen zijn. TE KOOP, bij J. VAN MULDERS, Veldwachter, te Welle. (in het droog) NAER tfELDPRYZEN, op Zondag 2 February 1873, om 3 uren namid dag, te Erembodegem, Leuvenstraet, by Petrus Ghysens. De inleg is bepaeld op 55 centimen bolrapersgeld medebegrepen. De Secretaris, De Voorzitter, L. DE SCHRYVER. J.-B. DE CONINCK. De Schatbewaerder, F. GHYSENS. Het Bureel van Weldadigheid dezer stad maakt bekend dat er op Zondag 9 dezer maand, ten 10 i/2 ure voor middag, zal overgegaan worden, in zijn lokaal, alwaar de Stalen en kohier van lasten berusten, tot de openbare aanbesteding voor het leveren der Kleeding- stukken, enz. noodig gedurende 1873. Aalst, den 1 Februari 1873. De Voorzitter, De Secretaris, M. F. GHEERAERDTS. E. PLAS. GROOTE VENDITIE van 118 koopen schoone en zware alsmede van 15 koopen Schaerhout en 20 koopen Sparren Snippel, op Vorstcravaelbosch, gescheed van Meldert en Assche. Deurwaerder Ringoir,te Aelst, zal namens vrouwe De Clercq-De Crombeen, grondeigenares te Antwerpen, op Maendag 17 February 1873, om 10 ure voormiddag, openbaerlyk verkoopen de vorengeinelde Boomen, waeronder er zich eenige bevinden van over de 3 meters dikte, alsmede gezegd Schaerhout en Sparren Snippel. VENDITIE te Vlierzele-Strijmeersch, op Maandag 3 Februari 1873, om 8 ure voormiddag De Notaris De Windt, te Oordegem, zal openbaarlijk verkoopen Al de bouwmaterialen voortskomende van de afbraak der vermaarde sterkgebouwde Schuur van het hof te Strij meerseh, bestaande nament- lijk in: 10,000 oude hollandsche Pannen, 30 Eiken Balken, waaronder van 12 meters lengte en van 32 centimeters dikte, voorname groote Eiken Platen, Eiken Kepers, zeer wel geschikt voor Ribben, de Eiken Scheerwerken in hun geheel. Schuurdeuren, twee groote Poorten. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. BIJ SUPERABONDANTEN ZITDAG, op Dijnsdag 4 Februarij 1873, om 3 uren na middag, ter Estaminet Concordia, bij den heer Banneville, Groote Markt, te Aalst, van 1° Een groot, schoon en wel gelegen Huis en Erve, met groote Magazijnen, te Aalst, in de Molenstraat, sectie A, N° 759a, groot 6 aren 10 centiaren, komende met groote Koetspoort van achter in de Achterstraat, lest bewoond geweest door Madame weduwe Evit. 2° Een Huis in de Achterstraat, sectie A, N° 778a, gebruikt door den heer Onderpastoor De Strooper, met recht tot 8 Juni 1877. 3° Een Wachhuis in de Achterstraat, sectie A, N° 780, ongebruikt. 4° Een Huis, te Aalst, Brusselschestraat, zijnde 't Estaminet genaamd l'Allée Verte, sectie A, Nü 1598, bewoond door Juffrouw weduwe Charles Meert, tot 1 Januarij 1875. Bij uitscheiding van Bedrijf en verandering van Woonst. te Aalst recht over de Groote Kerk.' DeNotaris De Pauw, verblijvende te Aalst, zal, op Woensdag 12 Februari 1873, om 9 uren voormiddag, ten verzoeke van denbeer Eugène De Valckeneer-Daens, en aan deszeifs woonst, te Aalst, recht over de St-Martinuskerk, open- baarlijk verkoopen, eene boeveelheid Meubels en Meubelaire voorwerpen, bestaande nament- lijk in: Ronde Tafels en andere, Kassen, Stoelen, Ledikanten, Horlogie, schoonen Secretaire, Lessenaar en Bibliotheek, oude Boeken, drij Koffijstelsels, schoone Spiegels, en vele Prin ten, een volledig Schrijn werkers-gereedschap en Draaibank, Vleeschblok, koperen Marmitten en Hespenketel, Koffijpotten, Mooren, drij ko peren kasserollen, Aarden- enGeleijerKeuken- gerief, 10 schoone Laurierboomen, vele groote en kleine Botertobbens, eene hoeveelheid ijdele Flesschen, 2 Hofbanken, Korte wagen, Hotha- lam. Kuipen, Bakken, Planken, Ladders, Bal ken, ijdele Zakken, Plavijen, Deuren en Ven sterramen en meer andere voorwerpen te lang om te melden. De venditie zal gebeuren op gevvoone condi tiën en tyd van betaling, mits stellende goede en gekende borg. VERKOÖPING van eenen schoonen gekalandeerden door het vuer bewogen en in volle werkzaamheid, WOONHUIS en STAL, te Aelst. Den Notaris Verbrugglien, te Aelst, zal ten verzoeke van die het behoort, openbaerlyk te koop bieden 1 koop. Eenen schoonen Graenmolen door bet vuer bewogen met eene dragt van 8 tot 10 Paerden, gestaen te Aelst, op de Rivier den Dender, naby de Werf, in volle werkzaemheid, bevattende dry koppel Engelsche Steenen, Buil en Kuismolens, verders al bet benoodigd gerief, gekadastreerd sectie A, Nos 739 en 740. Dezen Molen door zyne voordeelige gelegen heid is dienstig voor alle bedryven. 2 koop. Een Woonhuis, te Aelst, op de Werf, nevens-de Rivier den Dender en het Estaminet het Rydershofgecadastreerd sectie A, Nos 736a en 140. 3 koop. Een Gebouw dienende voor Paer- denstal van twee paerden, gestaen te Aelst, op de Zaed of Scheepmaekery. De koopers zullen aenstonds van hun gekogt goed in gebruik konnen komen. ZITDAGEN Instel, Zaturdag 1 F i87g. Verblyf, Zaturdag 15 *EBIU,ARY Telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet het Hotel des Mille Colonnes, by Mad. wedr. SCHAFFNEER. Om verdere inligtingen te bekomen vervoege men zich ter studie van voormelden Notaris VERBRUGGHEN. LAND, te Moorsel. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar lijk verkoopen, de twee volgende perceelen Zaailand, gelegen te Moorsel, het eene op den Kaalberg, ter plaats genaamd de Kwakkel, ge kadastreerd wijk D, N° 713, met eene grootte van 83 aren 20 centiaren, gebruikt door Bene- dictus Merckx, en bet andere op den Reiger, ter plaats genaamd de Hut, gekadastreerd wijk D, N'1870, met eene grootte van 14 aren 70 cen tiaren, gebruikt door de kinderen Van Nuffel. Instel, Zaturdag 25 Januarij ao-io. Verblijf, Zaturdag 8 Februarij Ten 4 ure namiddag, ter herberg van den heer Louis Foncé, te Aalst, op den Molendries. Door Sterfgeval. MERKWAARDIGE Meubelaire Verknoping te Nieuwerkerken. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Dijnsdag 11 Februarij 1873, te beginnen om 8 ure 's morgens en des noodsden volgenden dag, openbaarlijk verkoopen, ten hove van den heer Redant-Parent, te Nieuwerkerken, wijk Dries. Al den Huisraad, Landbou wersalm, een schoon zesjarig Merriepeerd vol Veulen, 4 buitenge- woone schoone Melkkoeien, 2 Runders, 2 Var kens waarvan een vol is, meer dan 300 kilos gezouten Vleesch, eene hoeveelheid Verkensvet in Tobbens, 25 Kiekens, de ingeoogste en te velde staande Vruchten, gezaagd Berd, Hout en andere voorwerpen. T VERKOOPING te Aalst-Mijlbeke. De .Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Woensdag 19 Februarij 1873, om 2 uren na middag, openbaarlijk verkoopen A. Ter hofstede van d'heer Jan Baptiste Boel te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat 60 aren zwaar Loof op struik; 200 bussels extra goed Hooi, eerste klas. B. Namens den heer Francies De Cock, in de nabijheid van voormelde hofstede: Een Eik, een Kanada en 20 Wilgen, bijna al van 2 meters omtrek. Men zal vergaderen om 2 ure nanoen ter voormelde hofstede. VERKOOPING EENER te Nieuwerkerken. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandagen 27 Januarij en 3 Februarij 1873, ter herberg St-Leonard, bij d'heer Jean Sonck- Reüant, te Nieuwerkerken, Dorp, om 4 ure na middag, openbaarlijk verkoopen 1° Eene schoone Hofstede, te Nieuwerkerken, wijk Dries, nabij bet Hof te Lokeren, aan den Steenweg, groot 49 aren, beplant met schoone Fruitboomen, sectie B, Nrs 969, 970, 971, 972, 973 en 974. 2° Eenen extra goeden Meerseh, te Aalst- Schaarbeke, groot 16 aren 11 centiaren, sectie B, N° 6. De kooper der Hofstede zal voordeelige con ditiën genieten. Alles breeder beschreven bij plakbrieven. GROOTE VERKOOPING te Moorsel en Aalst-Mijlbeke. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal na mens de heeren Petrus Cornells, eigenaar te Moorsel, Francies De Bisschop en Louis Willems, eigenaars te Aalst, op Maandag 17 Februarij 1873, om 8 ure 's morgens, openbaarlijk ver koopen 89 koopen-extra schoone en zware Boomen, te Moorsel en Aalst-Mijlbeke. Bij Sterfgeval. GROOTE VENDITIE Landbouwershalam, ingeoogste Vrachten, Peerd, Koeijen en een Verken, TE ERONDEGEM. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal, op Maandag 10 Februarij 1873 en des noods den volgenden dag, te beginnen om 8 uren 's morgens, ten Sterfhuizg van Juffrouw Wed" De Ras, te Erondegem, aan de Zandstraat, openbaarlijk verkoopen 1° De Huismeubelen als Tafels, Stoelen, Kas sen, Commoden, schoon koperen- tinnen- yze- ren- aarden- en geleiren Keukengerief en andere roerende voorwerpen te lang om te melden. 2° Het Landbouwershalam als Treemkarre, Zijkkarre met Stuk, Ploegen, Eegden, Slede op wielen, Raapmolen, Wanmolen, Kortcwagens, Snijpeerd, Vlasstreep, enz., immers al de werk tuigen daartoe benoodigd. 3° De ingeoogste Vruchten waaronder 15000 k ilos Aardappel engedorschen en ongedorschen Tarwe, Masteluin, Koorn en Haver, eene groote hoeveelheid Hooi en Strooi, Mest, Brand- en andere Houten, enz. enz. 4° De Beestialen zooals een schoon zesjarig Merriepaard van inlandsch ras, 4 schoone Melkkoeijen, een Verken en Kiekens. De Beesten zullen verkocht worden den eer sten dag om 1 uur nanoen. VERKOOPING te Erembodegem. De Notaris Arents, ter verblijfplaats van Haaltert zal ter tusschenkomst van de Notaris Maes, te Denderhautem, ten verzoeke van die het behoort, openbaarlijk verkoopen EENIGEN KOOP. Een WOONHUIS met verdere alliangeliikhe- den Boomen en Kathijlen, gestaan en gelegen te Erembodegem, aan de Leuvestraat, bekend bij kadaster sectie A, Nrs 1659 en 1662a, groot circa 7 aren 40 centiaren, palende oost en zuid Jacobus Brys, west en noord Joseph Ledegen. Thans onbewoond—en om er met betalen der koopsom in gebruik van te komen. EENIGEN ZITDAG: Woensdag 12 Februari 1873. Om 3 uren namiddag, ter herberg den Gou den Appel, bij d'heer Auguste Van df.r Jeugt, te Ereiabodegen, op den Brusselschen Steenweg. Bij uitscheiding van Bedrijf en verandering van Woonst. VENDITIE VAN te Erembodegem, aan den Brusselschen Steenweg. De Notaris Arents, ter verblijfplaats van Haaltert, zal, ten huize van Charles Louis Van Geitte Erembodegem, aan den Steenweg van Aalst op Brussel, op Dinsdag 11 Februari 1873 en des noods den volgenden dag, te beginnen om 9 uren 's morgens, openbaarlijk verkoopen de Meubels en Meubelaire voorwerpen er te bevinden, bestaande inStoelen, Tafels, Kas sen, Banken, Herbergtoog met Hang en Bier- pomp, Horlogiën, Pendule, Spiegels, witte porcelijnen Tellooren en Koffistelsel, Gleier- werk, kristale Roomers en Glazen, 400 Bier- flesschen, Bierglazen, Aardewerk, Koper, Tin en IJzer, Jachtkomfoor en groote Stool', Keu kengerief, Ledekanten en Kommodens in eiken, olmen en andere houten, wollen Matrassen, Kussens, Onderbeddens en verder Slaapgerief, Spreien en Sargiën, Slaaplakens, Handdoeken, Servietten en Hammelakens, Vleesch- Zeek- Wasch en Melkkuipen, Keern, Bakmouillie, Wanmolen, Landbouwershalam, eenig Strooi en meer andere voorwerpen te lang om te melden en breeder bij gedrukte plakbrieven beschreven. Deze verkooping zal geschieden op gewoono konditiën en komptante betaling der koopsom men en ongelden.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3