van HUIZEN BOOMEN, van Meubels, HOFSTEDE Zaailanden en Weilanden. van Boomen, Bueke- en Eike Boomen, Venditie van MEUBELS Meubelaire Verkooping van Boomen, Hooi en Loof, BOUW GRONDEN, schoone BOOMEN, en 20 koopen Snoeihout, Meubels en Herberggerief, van een pa rceel LAND, van een IIUIS en EUVE, van Bouwmaterialen Graenmolen HOFSTEDE te koop, F. Eene premie van 20 iranken voor liet schoonste ter markt aangebrachte zuigeling (inlandsch ras). In geval van gelijkheid in getal der ter markt aangebrachte Hoornbeesten of Paarden, zullen de premien toegewezen worden aan de schoon ste verzameling het vereischtegetal uitmakende. De voorschrevene premien zullen eeniglijk toegewezen worden na vaststelling en bewijs dat het daartoe vereischte getal Koeibeesten of Paarden ter markt zal verkocht en geleverd ge weest zijn. De verkooper welke vermeend recht te heb ben tot eene der voormelde premiën, en de koopers welke verlangen te genieten van de premiën onder de letters Den E voor het Hoorn vee, zullen gehouden zijn zich te doen inschrij ven de eerste voor het begin en de laatste voor het eindigen der markt, bij den Sekretaris der Commissie of Jurij, die ten dien einde zich ter merkt zal bevinden. De premiën zullen onmiddelijk naar de markt uitgereikt worden. Het eindigen der markt zal met klokslag van 12 uren gerekend worden. Eene bijzondere Kommissie of Jurij door het Gemeentebestuur daartoe benoemd, en voor- namentlijk samengesteld uit heeren Landbou wers, Stokers, Vleeschhouwers.Vetleggers, enz., zal over alle deze schikkingen beslissen en hare besluiten zullen zonder beroep zijn. Gedaan ten Stadhuize van Aalst, den 20 Ja- nuarij 1873. De Burgemeester en Schepenen, Op Bevel: V. VAN WAMBEKE. De Sekretaris, J. VERLEYSEN. Het Bureel van Weldadigheid dezer stad maakt bekend dat er op Zondag 9 dezer maand, ten 10 i/2 ure voor middag, zal overgegaan worden, in zijn lokaal, alwaar de Stalen en kohier van lasten berusten, lot de openbare aanbesteding voor het leveren der Kleeding- stukken, enz. noodig gedurende 1873. Aalst, den 1 Februari 1873. De Voorzitter, De Secretaris, M. F. GHEERAERDTS. E. PLAS. GROOTE VENDITIE van 118 koopen schoone en zware alsmede van 15 koopen Schaerhout en 20 koopen Sparren Snippel, op Vorstcravaelbosch, gescheed van Meldert en Assche. Deurwaerder Ringoir,te Aelst, zal namens vrouwe De Clercq-De Crombeen, grondeigenares te Antwerpen, op Maendag 17 February 1873, om 10 ure voormiddag, openbaerlyk verkoopen de vorengemelde Boomen, waeronder er zich eenige bevinden van over de 3 meters dikte, alsmede gezegd Schaerhout en Sparren Snippel. Bij uitscheiding van Bedrijl en verandering van Woonst. te Aalst recht over de Groote Kerk. Door Sterfgeval. MERKWAARDIGE te Nieuwerkerken. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Dijnsdag 11 Februarij- 1873, te beginnen om 8 ure 's morgens en des noodsden volgenden dag, openbaarlijk verkoopen, ten hove van den heer Redant-Parent, te Nieuwerkerken, wijk Dries. Al den Huisraad, Landbou wersalm, een schoon zesjarig Merriepeerd vol Veulen, 4 builenge- woone schoone Melkkoeien, 2 Runders, 2 Var kens waarvan een vol is, meer dan 300 kilos gezouten Vleesch, eene hoeveelheidVerkensvet in Tobbens, 23 Kiekens, de ingeoogste en te velde staande Vruchten, gezaagd Berd, Hout en andere voorwerpen. VERKOOPING te Aalst-Mijlbeke. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Woensdag 19 Februarij 1873, om 2 uren na middag, openbaarlijk verkoopen ATer^hofstede van d'heer Jan Baptiste Boel, te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat 60 aren zwaar Loof op struik; 200 bussels extra goed Hooi, eerste klas. B. Namens den heer Francies De Cock, in de nabijheid van voormelde hofstede Een Eik, een Kanada en 20 Wilgen, bijna al van 2 meters omtrek. Men zal vergaderen om 2 ure nanoen ter voormelde hofstede. OPENBARE VERKOOPING EN te Aalst. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen I. Het Huis en herberg genaamdSt-Antonius- Hof, zijnde het lokaal der Muziek-Maatschappij de jonge garde, met den Grond er van afhan gende, groot in oppervlakte 20 aren 30 centi aren, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Lange-Riddecstraat en van achter met eene Poort en Muur ter breedte van 15 meiers uit komende op de Vrijheidstraat. II. Twee Huisjes met Grond, ook in deLange- Ridderstraat, neven het voorschreven St-Anto- nius-Hof. III. Veertien Huizen met de Gronden er van afhangende, groot 9 aren 60 centiaren, gestaan aan de Zoutstraatpoort, in de St-Jobsstraat, leidende naar Nieuwerkerken. Breeder beschreven en uitgedrukt met Grond plan op bezondere Plakbrieven. Instel: Donderdag 6 Maart 1873, ten 4 ure namiddag, ter hierboven beschreven herberg het St-Antonius-Hof, bij don heer Vermeiden. Verblijf: Donderdag 20 Maart 1873, ook ten 4 ure namiddag, ter herberg de Vier Eemers, bij den heer Beaudin, te Aalst, aan de Nieuw- straatpoort. MERKWEERDIGE VENDITIE van 136 koopen güeve en lioogstammige te Haeltert. De Notaris De Smet, te Erembodegem, zal op Dynsoag 18 February 1873, om 10 ure 's mor gens, binnen de gemeente Haeltert, openbaer lyk verkoopen A. Ten verzoeke van den heer Jan Baptist Van Londersele, Grondeigenaer te Haeltert: 90 koopen Canadas en 11 koopen Wilgen, te Haeltert aen zyn Hof, op eenen Meersch aen de Kattestraet, aen eenen Meersch regt over het gewezen Hol van Van der Poortenen aen eenen Meersch in de Ziekhuismeerschen. B. Ten verzoeke van Louis De brouwer, te Haeltert: 35 koopen Kanadas en andere Boomen, aen zynen Meersch aen de Kattestraet en aen zyne Hofstede te Haeltert. Deze Boomen zullen maer moeten geweird worden voor 1 October 1873, zy hebben 1 i/2 tot 212 meters dikte, het grootste getal derzelve staen langs den Provincialen Steenweg en aen deze gekalseide Baenen; dus is er den transport zeer gcmakkelyk van. VERKOOPING VAN CIRCA 50 KOOPEN te Hekelgem te Meldert. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal, namens de-kinderen De Meyer, grondeigenaars te Mespelaare, op Woensdag 26 Februarij 1873, om 9 uren 's morgens, open baarlijk verkoopen: lü TE HEKELGEM. 25 schoone Eiken, 12 Bueken en 13 koopen Kanada en Abeele Boomen, bijna alle van 2 meters dikte, gestaan te Hekelgem, in de Do men tsbroeken. 2" TE MELDERT. 20 koopen Snoeihout, te Meldert, aan den Putbcrg, dit laatste zal verkocht worden om 2 uren namiddag. De Boomen zullen ter plaats opgeroepen en definitief verkocht worden, te Meldert, ter her berg tie Witte Linde, op Domaart, bewoond bij sieur Frans Robyns, alwaar er zal verborgd wor den. Bij Sterfgeval. 'GROOTE VENDITIE Landbouwershalam, ingeoogste Vruchten, Peerd, Koeijen en een Verken, TE ERONDEGEM. De Notaris Gustaaf Van Wichelen te Moorsel, zal, op Maandag 10 Februauij 1873 en des noods den volgenden dag, te beginnen om 8 uren 's morgens, ten Sterfhuize van Juffrouw Wedc De Bas, ie Erondegem, aan de Zandstraat, openbaarlijk verkoopen 1° De Huismeubelen als Tafels, Stoelen, Kas sen, Commoden, schoon koperen- tinnen- yze- ren- aarden- en geleiren Keukengerief en .andere roerende voorwerpen te lang om te melden. 2° Het Landbouwershalam als Treemkarre, Zijkkarre met Stuk, Ploegen, Eegden, Slede op wielen, Raapmolen, Wanmolen, Kortcwagens, Snijpeerd, Vlasstreep, enz., immers al de werk tuigen daartoe benoodigd. 3° De ingeoogste Vruchten waaronder 15000 kilos Aardappelen, gedorschen enongedorschen Tarwe, Masteluin, Koorn en Haver, eene groote hoeveelheid Hooi en Strooi, Mest, Brand- en andere Houten, enz. enz. 4° De Beestialen zooals een schoon zesjarig Merriepaard van inlandsch ras, 4 schoone Melkkoeijen, een Verken en Kiekens. De Beesten zullen verkocht worden den eer sten dag om Tuur nanoen. Bij uitscheiding van Bedrijf en verandeiïng van Woonst. VENDITIE VAN te Erembodegem, aan den Brusselschen Steenweg. De Notaris Arents, ter verblijfplaats van Haaltert, zal, ten huize van Charles Louis Van Geit, te Erembodegem, aan den Steenweg van Aalst op Brussel, op Dinsdag 11 Februari 1873 en des noods den volgenden dag, te beginnen om 9 uren 's morgens, openbaarlijk verkoopen de Meubels en Meubelaire voorwerpen er te bevinden, bestaande in: Stoelen, Tafels, Kas sen, Banken, Herbergtoog met Hang en Bier- pomp, Horlogiën, Pendule, Spiegels, witte porcelijnen Tellooren*en Koffistelsel, Gleier- werk, kristale Roomers en Glazen, 400 Bier- flesschen, Bierglazen, Aardewerk, Koper, Tin en IJzer, Jachtkomfoor en groote Stoof, Keu- kengeriet, Ledekanten en Kommodens in eiken, olmen en andere houten, wollen Matrassen, Kussens, Onderbeddens en verder Slaapgerief, Spreiën en Sargiën, Slaaplakens, Handdoeken, Servietten en Hammelakens, Vleesch- Zeek- Wasch en Melkkuipen, Keern, Bakmouillie, Wanmolen, Landbouwershalam, eenig Strooi en meer andere voorwerpen te lang om te melden en breeder bij gedrukte plakbrieven beschreven. Deze verkooping zal geschieden op gewoone konditiën en komptante betaling der koopsom men en ongelden. VERKOOPING te Kerkxken. De Notaris Arents, ter verblijfplaatse van Haaltert, zal ten verzoeke van die het behoort, openbaarlijk verkoopen, met het houden van eenen Zitdag: EENIGEN KOOP. Eene partij Land, gelegen binnen de gemeente van Kerkxken, op het Boukensveld, groot 15 aren 65 centiaren, bekend bij kadaster sectie A, nummer 665, palende oost d'heer Dominicus Van Londersele, zuid den Weg, west de erven van d'heer Biebuyck te Aalst en noord d'heer Con- stanlinusVan der Smissen, Mulder teKerkxken. Gebruikt door d'heer Jacobus Scheerlinck. ZITDAG: Maandag 17 Februari 1873. Om 4 uren namiddag, ter herberge genaamd het Brouwei'shuis, bij d'heer Franciscus Van den Steen, te Kerkxken, aan.de Kalseide. De verkoopkond itien berusten bij genoemden Notaris ARENTS. VERKOOPING te Erembodegem. De Notaris Arents, ter verblijfplaats van Haaltert zal ter tusschenkomst van de Notaris Maes, te Denderhautem, ten verzoeke van die het behoort, openbaarlijk verkoopen EENIGEN KOOP. Een WOONHUIS met verdere afhangeliikhe- den Boomen en Kathijlen, gestaan en gelegen te Ei embodegem, aan de Leuvestraat, bekend bij kadaster sectie A, Nrs 1659 en 1662a, groot circa 7 aren 40 centiaren, palende oost en zuid Jacobus Brys, west en noord Joseph Ledegen. Thans onbewoonden om er met betalen der koopsom in gebruik van te komen. EENIGEN ZITDAG: Woensdag 12 Februari 1873. Om 3 uren namiddag, ter herberg den Gou den Appel, bij d'heer Auguste Van der Jeugt, te Erembodegen, op den Brusselschen Steenweg. OPENBARE VERKOOPING van eene en van De Notaris Lammens, te Gent, zal open baarlijk te Sottegem verkoopen, de volgende goederen EERSTE SERIE. Gemeente Nederbrakel. 1° Vier partijen Zaailand en Meersch, langs den Steenweg van Oudenaarde naar Geeraards- bergen, sectie B, Nr 710, sectie A, NM 420 en 415, groot 2 hectaren 64 aren 80 centiaren; verdeeld in 4 koopen. In pacht bij Leo Van der Linden. 2° Eene partij Zaailand, wijk Molenhoek, sec tie A, Nr 1658, groot 28 aren 50 centiaren. In pacht bij Pieter Van de Catsyne. 3° Eene partij Zaailand, wijk Breeveldeken, sectie A,Nr 177,groot 1 hectaar 02 aren 10 cen tiaren. In pacht bij Leo Van der Linden. 4° Eene Tweewoonst, wijk Heirweg, sectie A, Nrs488 en 489, groot 1 are 40 centiaren. In pacht bij Pieter DeRuyver en Pieter Lahaye. Gemeente Segelsem. 5° Eene partij Weiland,sectie B, Nr 464, groot 28 aren 80 centiaren. In pacht bij Franciscus Lacrosse. Gemeente Maria-Lier de. 6° Twee partijen Zaailand, wijk Arestok, sectie B,N13 920 en 931, groot 1 heel aar 07 aren; verdeeld in 2 koopen. In pacht bij Karei Louis De Poorter, de wed" Joseph De Vuyst en Anto- nius Coolbrandt. Gemeente Rooborst. 7° Eene partij Zaailand, wijk Oost-Deel, sec tie A, Nrs 411, groot 35 aren 90 centiaren. In pacht bij Jan-Baptist Merchiers. Gemeente Strijpen. 8° Eene partij Meersch, wijk'tHautveld, sec tie A, Nr 52, groot 56 aren 90 centiaren. In pacht bij Jan-Baptist Merchiers. TWEEDE SERIE. Gemeente Martens-Lierde 1° Eene Hofstede en verscheidene partijen Zaailand en Weide, wijk Plankeveld, Hoogste, Oude Molenveld en Klein Sijp, eenige sectie, N™ 557, 619, 628 tot 641, groot 13 hectaren 31 aren 10 centiaren; verdeeld in 23 koopen. In pacht bij verscheidene. 2° Twee partijen Zaailand, wijk Oude Molen veld; eenige sectie, Nrs 690 en 691, groot 4 hec taren 82 aren 90 centiaren; verdeeld in 8 koo pen. In pacht bij verscheidene. 3° Twee partijen Zaai- en Weiland, wijk Pastije, eenige sectie, N" 808 en 813, groot 1 hectaar 90 aren 10 centiaren; verdeeld in 5 koopen. In pacht bij verscheidene. 4° Eene partij Zaailand, wijk Straatveld, eenige sectie Nr 1004, groot 65 aren 20 centi aren. In pacht bij Pieter Jan Beerens. Gemeenten Maria-Audenhove en Nederbrakel. 5° Eene partij Zaailand en Weide, wijk Ten Broeck en Coppensveld, bekend ten kadaster van Maria-Audenhove, sectie B,NTrs998 en 999, en van Nederbrakel, sectie A, Nr 1612, groot 86 aren; verdeeld in 6 koopen. In pacht bij verscheidene. Instel, Dinsdag 25 Februari j87o. Verblijf, DinsdAg 11 Maart Telkens ten 9 uur precies voormiddag, in de Afspanning de Gouden Leeuw, op de Groote Markt, te Sottegem. De goederen op NederbrakelSegelsem, Maria- Lierde, Rooborst en Strijpen, uitmakende de eerste serie, zullen voormiddag verkocht worden. DeNotaris De Pauw, verblijvende te Aalst, zal, op Woensdag 12 Februari 1873, om 9 uren voormiddag, ten verzoeke van den heer Eugèno De Valckeneer-Daens, en aan deszelfs woonst, te Aalst, recht over de St-Martinuskerk, open baarlijk verkoopen, eene hoeveelheid Meubels en Meubelaire voorwerpen, bestaande nament- lijk in: Ronde Tafels en andere, Kassen, Stoelen, Ledikanten, Horlogie, schoonen Secretaire, Lessenaar en Bibliotheek, oude Boeken, drij Koffijstelsels, schoone Spiegels, en vele Prin ten, een volledig Schrijnwerkers-gereedschap en Draaibank, Vleeschblok, koperen Marmitten en Hespenketel, Koffijpotten, Mooren, drij ko peren kasserollen, Aarden- en Geleijer Keuken- gerief, 10 schoone Laurierboomen, vele groote en kleine Botertobbens, eene hoeveelheid ijdele Flesschen, 2 Hofbanken, Kortewagen, Holha- lam, Kuipen, Bakken, Planken, Ladders, Bal ken, ijdele Zakken, Plavijen, Deuren en Ven sterramen en meer andere voorwerpen te lang om te melden. De venditie zal gebeuren op gewoone condi tiën en tyd van betaling, mits stellende goede en gekende borg. VENDITIE EN HUISRAAD, te Aalst op de Keizerlijke Plaats. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, ten verzoeke en ten huize van Juffrouw Weduwe Franciscus Van Lierde, te Aalst, op de Keizer lijke Plaats, op Zaterdag 15 Februari 1873, om 1 ure namiddag, openbaar verkoopen: Eene hoeveelheid Huisraad en Bouwmateria len, alsmede eenige stukken Marmer, Arduin en Bansteenen voor Mulders. GROOTE VERKOOPING te Moorsel en Aalst-Mijlbeke. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal na mens de heeren Pelins Cornellseigenaar te Moorsel, Francies De Bisschop en Louis Willem, eigenaars te Aalst, op Maasdag 17 Februarij 1873, om 8 ure 's morgens, openbaarlijk ver koopen 89 koopen extra schoone en zware Boomen, te Moorsel en Aalst-Mijlbeke. VERKOOPING van eenen schoonen gekalandeerden door het vuer beivogen en in volle werkzaemheid, WOONHUIS en STAL, te Aelst. Den Notaris Verbrugghen, te Aelst, zal ten verzoeke van die het behoort, openbaerlyk te koop bieden 1 koop. Eenen schoonen Graenmolen door het vuer bewogen met eene dragt van 8 tot 10 Paerden, gestaen te Aelst, op de Rivier den Dender, naby de Werf, in volle werkzaemheid, bevattende dry koppel Engelsche Steenen, Ruil en Kuismolens, verders al het benoodigd gerief, gekadastreerd sectie A, Nos 739 en 740. Ingesteld fr. 9,200 Dezen Molen door zyne voordeelige gelegen heid is dienstig voor alle bedryven. 2 koop. Een Woonhuis, te Aelst, op de Werf, nevens de Rivier den Dender en het Estaminet het Rydershofgecadastreerd sectie A, Nos 736a en 140. Ingesteld fr. 4,600 3 koop. Een Gebouw dienende voor Paer- denstal van twee paerden, gestaen te Aelst, op de Zaed of Scheepmaekery. Ingesteld fr. 200 De koopers zullen aenstonds van hun gekogt goed in gebruik konnen komen. ZITDAGEN Instel, Zaturdag 1 F.ml,.nY 1s,o. Vei'blyf, Zaturdag 13 187d. Telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet het Hotel des Mille Colonnes, by Mad. wed1'. Schaffneer. Om verdere inliglingen te bekomen ver voege men zich ter studie van voormelden Notaris VERBRUGGHEN. te Welle. De Notaris De Smet, te Erembodegem, zal ten verzoeke van die het behoort, met gewin vanpalmslagen en gelagen, openbaerlyk ver koopen: Eene behuisde Hofstede, te Welle, aen de Mergelstraet, gekend by kadaster onder de sectie B, ïf* 278a, 278b en 275a, met eene grootte van 14 aren 70 centiaren zynde eene herberg en winkel; zeer wel geschikt voor het uytoeffenen van alle bedryven. Instel: Donderdag 20 February en verblyf: Donderdag 27 February 1873, telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van Bernardus Jacob, te Welle, aen het Dorp.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3