HOFSTEDE, Graanmolen, Huis en Stal, Meersch, Land en Kapitalen. van HUIZEN ZAAILANDEN HOFSTEDE Zaailanden en Weilanden. Meubels, Akkerhalam BÖÖM-VERKOOPLXG Verkooping van een HUIS, Landen en Meerschen, goed perceel LAND, schoone B O O M EIV en 20 koopen Snoeihout, BOOMEN, HOFSTEDE te koop, Verkooping van een HUIS, HUIS en LAND, BOUWGRONDEN, en Vloeimeerschen, Bij verandering van Woonst. VENDITIE VAN en eene schoone Hovenierskoei, te Aalst-Schaarbeke. De Sekretaris Jh. Verleysen, te Aalst, zal door bevoegd ambt, op Maandag 10 Maart 1873, ten 9 ure 's morgens, ter Hofstede van Petnis De Petter-Van den Bogaerde, te Aalst-Schaarbeke, Ledebaan, Leopoldstraatpoort, openbaarlijk verkoopen, eene hoeveelheid Meubels van Huis raad en Keukengerief, Akkerhalam, Hooi, Strooi, Betteraven en Mest, alsmede eene schoone Hovenierskoei. te Kerkxken en Aijgem. De Sekretaris Torrekens, te Aijgem, zal door hel ministerie van DeurwaarderFoucart, den Dijnsdag 4 Maart 1873, om 9 uren voor middag, verkoopen: ATe Kerkxken, wijk Landlede, 26 koopen schoone Esschen en 8 koopen Kanada Booinen. En B. Te Aijgem, beneden den Driesch, 33 koopen Kanadas waaronder verscheide van 2 k 2 t/2 meters dikte. De verkooping zal beginnen te Landlede. te Aalst. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal op Zaturdag 13 Maart laten Instel len en op Zaturdag 29 Maart 1873 laten Ver blijven, telkens om 5 uren namiddag, ter Esia- minet het Hof van Brussel, bij d'heer Petrus De Winter, te Aalst, aan de Botermarkt: Een Huis, te Aalst, in de Lange-Nieuwstraat, gecadastreerd sectie A,Nn 898, met eene grootte van 90 centiaren, palende aan de eigendommen der heeren gebroeders Raes,van d'heer Van der Biest en van Juffr. wede Lenoir. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal, met winst van palmslagen en ge lagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen gelegen te Erondegem, te weten la Eene behuisde en beplante Hofstede, aan de Zandstraat, wijk Neerkauter, gecadastreerd sectie B, Nos 353, 554, 555 en 556, met eene grootte van 81 aren 50 centiaren en bij meting 82 aren 26 centiaren. Lest bewoond geweest doorwijlen Juff. Wed. De Ras. Verdeeld in drij deelen. Eerste deel: Het westdeel bevattende de Ge bouwen er op staande met 33 aren 55 centiaren Grond, gevende aan de Zandstraat. Boomprijs fr. 328. Tweede deel: Het middendeel bestaande in 30 aren 7 centiaren Meersch en Lochting, aan zelve Straat. Boomprijs fr. 360. Derdedeel: Het oostdeel bestaande ook in Meersch en Lochting, groot 18 aren 64 centi aren, komende ook aan de Zandstraat. Boomprijs fr. 464. 2° Eene partij Land, op den Neerkauter, ge cadastreerd sectie B, N° 592, met eene grootte van 48 aren 40 centiaren en bij meting 33 aren. Boomprijs fr. 72. 3° Een parceel Meersch, aan den Krommen Steenweg, tegen de Steenebrug, gecadastreerd sectie B, Nos 778 en 779, met eene grootte van 27 aren en bij meting 29 aren. Boomprijs fr. 764. 4° Eene partij Land, opliet Hondekauterken, gecadastreerd sectie B,N° 832, met eene grootte van 27 aren en bij meting 26 aren 5 centiaren. 5° Eene partij Land en deel Meersch, in den Moot boscb, gecadastreerd sectie A, Nos 370 en 377, met eene grootte van 35 aren 50 centiaren en bij meting 34 aren 13 centiaren. Boomprijs fr. 453. 6° Een parceel Land, op den Erondegem- kauter, gecadastreerd sectie B, N° 138, met eene grootte van 10 aren 30 centiaren en bij meting 11 aren 20 centiaren. 7° En eene partij Land, op den Erondegem- kauter, gecadastreerd sectie B, N° 65, met eene grootte van 16 aren en bij meting 15 aren 16 centiaren. ZITDAGEN Instel, 13 ]yj.,nT aQ7Q. Verblijf, 27 Maart Telkens eenen Donderdag, om 3 uren namid dag, ter herberg genaamd De Vakk, bewoond bij d'heer Augustinus Corthals, te Erondegem, Gentschen Steenweg. OPENBARE VERKOOPING- van een te Aalst-Mijlbeke. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal ter tusschenkomst van den be voegden heer Vrederechter, openbaarlijk ver koopen Eene partij extra goed Land, gelegen te Aalst-Mijlbeke, op den Nedersteenberg, geka dastreerd wijk D, N° 826cfc»ïs, met eene grootte van 9 aren 90 centiaren, palende oost Jufvr. de Wede Beeckman, zuid Madrae Joseph De Craec- ker, west d'erven Evit en noord MadmeDelimont- De Looze, te Gent. ZITDAGEN Instel Zaturdag 1 Maart ,lft7q Verblijf id. 8 id. 10 Telkens ten 5 uren namiddag, ter herberg genaamd de Steenebrug, bewoond bij d'heer Ëdouard Pyck, aan de Verkensmarkt., te Aalst. VERKOOPING VAN CIRCA 50 KOOPEN te Hekelgem te Meldert. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal, namens de kinderen De Meyer, frondeigenaars te Mespelaare, op Woensdag 26 EBRUARU 1873, om 9 uren 's morgens, open baarlijk verkoopen: 1« TE HEKELGEM. 25 schoone Eiken, 12 Bueken en 13 koopen Kanada en Abeele Boomen, bijna alle van 2 meters dikte, gestaan te Hekelgem, in de Do- mentsbroeken. 2° TE MELDERT. 20 koopen Snoeihout, te Meldert, aan den Putberg, dit laatste zal verkocht worden om 2 uren namiddag. De Boomen zullen ter plaats opgeroepen en definitief verkocht worden, te Meldert, ter her berg de Witte Linde, op Domaart, bewoond bij sieur Frans Rodyns, alwaar er zal verborgd wor den. VERKOOPING van 164 koopen Canada Abeelen en andere te Haaltert en Kerkxken. De Notaris Arents, te Haaltert, zal, ten ver zoeke van die het behoort, openbaarlijk verkoo pen: A. Op Maandag 24 Februari 1873, te beginnen om 9 uren 's morgens 100 koopen Canada, Abeelen, Olmen, Esschen en Tronkboomen, te Haaltert, Musschenzele, Wullekensbroeck, Kaakheid.Wijpenst.al en Eede, waaronder er vele van meer dan 2 meters om trek. B. Op Dinsdag 25 Februari 1873, te beginnen om 10 uren voormiddag: 66 koopen gave en hoogstammige Canada en Abeelen Boomen, te Kerkxken en te Haaltert, aandeHollebeeck. Alles breeder bij gedrukte plakbrieven be kend gemaakt. Gewone conditiën en tijd van betaling. te Welle. De Notaris De Smet, te Erembodegem, zal ten verzoeke van die het behoort, mei gewin vanpalmslagen en gelagen, openbaerlyk ver koopen Eene behuisde Hofstede, te Welle, aen de Mergelstraet., gekend by kadaster onder de sectie B, N" 278a, 278b en 275a, met eene grootte van 14 aren 70 centiaren zynde eene herberg en winkel; zeer wel geschikt voor het uytoeffenen van alle bedryven. Instel: Donderdag 20 February en verblyf: Donderdag 27 February 1873, telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van Bernardus Jacob, te Welle, aen het Dörp. - te Aalst, aan de Houtmarkt. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Za turdag 22 Februari 1873, laten Instellen en op Zaturdag 8 Meert 1873, laten Verblijven, tel kens om 4 ure namiddag, ter Estaminet de Vier Winden, te Aalst, op de Keizerlijke Plaats: Een Huis aan de Houtmarkt, zijnde de gewe zen herberg St-Jacob. TE AALST. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal in het Hotel des Mille Colonnes, bij Mad. Schaffe- neers, Statiestraat, op Zaturdag 1 Maart 1873, ten 5 ures'avonds, openbaarlijk te koop stellen: 1° Eenen Graanmolen bewogen door het vuur ter kracht van 8 a 10 paarden met 3 kop pelen engelsche Steenen, Buil- en Kuismolens en alle de verdere staande en draaijende Werk tuigen te Aalst, aan de Werf, op de Rivier den Dender. Gebracht op fr. 11,000. 2° Een Woonhuis te Aalst, op de Werf, ne ven den Dender, groot in oppervlakte een aar 70 centiaren. Gebracht op fr. 10,000. 3° Een Stal voor 2 Paarden te Aalst, op de Scheepstimmerwerf, nabij voorschreven Molen en Woonhuis. Gebracht op fr. 300. te Aalst, Nieuwstraatpoort. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, om er rnerl Mei aanstaande in het gebruik van te treden: 1° De van oyds gekende herberg en Afspan ning hetRoklijf, met 7 aren 70 centiaren Grond, te Aalst, aan de Nieuwstraatpoort, bewoond door d'heer J.-B. Van Cauter. 2° Een schoon perceel Zaailand, recht over voorschrevene herberg, groot volgens titel 40 aren 96 centiaren, met het Gebouw er op staande, dienende voor Magazijn van Hout, ook gebruikt door d'heer J.-B. Van Cauter. Instel, 22 Meert ,187q. Verblijf, 5 April Telkens eenen Zaturdag, ten 5 ure namiddag, ter te verkoopen herberg het Roklijf. OPENBARE VERKOOPING van De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° 14 aren 10 centiaren Meersch, te St-Lie- venshautem, aan den Hofkauter, gebruikt door Casemir Matthys. 2° 6 aren Land, te Ottergem, aan de Rust- straat, gebruikt door Eugène De Taeye. 3° Eene bezette Obligatie van fr. 8000, aan 5 p. °/0, kwijtbaar met 4 i/i mits betalende bin nen de 6 weken na valdag. 4° Eene bezette Obligatie van fr. 1000, aan 4 4/2 p. 5° Eene bezette Obligatie van fr. 1200, aan 5 p. °/o. 6° Eene bezette Obligatie van fr. 1000, aan 5 p. "L 7° Eene bezette Obligatie van fr. 1100, aan 5 p. 8° Zeven Pandbrieven in de Maatschappij van Internationaal Grondcrediet, te samen nog ter hoofdsom van fr. 2000. Breeder beschreven op bijzondere plakbrie ven. Instel, Zaturdag 15 M 4070. Verblijf, Zatuhdag 29 Maart 1S73' Ten 3 lire namiddag, ter herberg van P. De Winter, te Aalst, aan de Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING EN te Aalst. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen I. Het Huis en herberg genaamdSt-Antonius- llof, zijnde het lokaal der Muziek-Maatschappij de jonge garde, met den Grond er van afhan gende, groot in oppervlakte 20 aren 30 centi aren, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Lange-Ridderstraat en van achter met eene Poort en Muur ter breedte van 15 meiers uit komende op de Vrijheidstraat. II. Twee Huisjes met Grond, ook in de Lange- Ridderstraat, neven het voorschreven St-Anto- nius-Hof. III. Veertien Huizen met de Gronden er van afhangende, groot 9 aren 60 centiaren, gestaan aan de Zoutstraatpoort, in de St-Jobsstraaf, leidende naar Nieuwerkerken. Breeder beschreven en uitgedrukt met Grond plan op bezondere Plakbrieven. Instel: Donderdag 6 Maart 1873, ten 4 ure namiddag, ter hierboven beschreven herberg het St-Antonius-Hof, bij den heer Vermeiren. Verblijf: Donderdag 20 Maart 1873, ook ten 4 ure namiddag, ter herberg de Vier Eemers, bij den heer Beaudin, te Aalst, aan de Nieuw straatpoort. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Sint-Gillis (bij Dendermonde), Denderbelle, Gijzegem en Herdersem. De Notaris Herssens, verblijvende binnen de stad Dendermonde,zal ten aanzoeke van wie het behoort, met winst van een half ten honderd instelpremie voor al de koopen en met winst, als na gewoonte, van verhoogpenningen voor de goe deren te Sint-Gillis (bij Dendermonde) en te Den derbelle gelegen, in het openbaar aan de meest biedende toewijzen, de nabeschrevene voorwer pen, te weten SINT-GILLIS (bij Dendermonde). 1 koop. Een parceel Kauter-Zaailand van lste klas,gelegen te Sint-Gillis (bij Dendermonde), tusschen de Heirbaan en de Breedestraat, in de Ziekelien, sectie C, N° 150 van het kadastraal plan, groot volgens dit plan 40 aren 50 centi aren, palende oost den heer Pieter Deurinck, zuid den heer De Villers-Masbourg, west den heer Charles Van dè Voorde en noord de Bur gerlijke Godshuizen van Dendermonde en den heer Petrus Van Assche. In gebruik bij den heer Joseph Van Bogaert, te Sint-Gillis, Heirbaan. DENDERBELLE. 2 koop. Een parceel Meersch, gslegen te Dedderbelle, ter plaats genaamd De Ridt, sectie A, N° 466 des kadastralen plans, groot volgens hetzelve 67 aren 80 centiaren, palende oost het onmidlijk volgende parceel, de heeren Marcel- lien Van Damme, te Baasrode, Petrus Hofman, de kinderen Lucas Van der Jeught en Alexander Van Haver, alle drie te Denderbelle, zuid de Ridtstraat, west den heer Joseph Verhelen en noord de erven Raymond Moortgat. In gebruik bij Pieter Benedikt Van der Jeught, te Denderbelle. 3 koop. De juiste helft ten noorden van een parceel Meersch, gelegen alsvoren te Dender belle, ter plaats De Ridt, sectie A, N°'480 en 481 des plans, groot volgens hetzelve 92 aren 70 centiaren, doende alzoo voor deze helft 46 aren 35 centiaren, palende deze helft oost Johan Mariens, Pieter De Meersman en den heer Lemaire-Moortgat, zuid de wederhelft of koop vier hierna, west koop twee hiervoren en de erven van den heer Raymodd Moortgat en noord de weduwe Johan Judook Beeckman, te Wieze. Onverpacht. 4 koop. De juiste wederhelft van het on midlijk voorschreven parceel Meersch, gelegen te Denderbelle, ter plaats De Ridt, sectie A, nos 480 en 481 des plans, groot, volgens dit plan, 62 aren 70 centiaren, doende ook voor deze helft 46 aren 25centiaren, palende deze helft opst den heer Lemaire-Moortgat, Frans De Smedt en Adolf De Bruyn-Stassyns, zuid ver noemden heer Marcellien Van Damme, west koop twee hiervoren en noord koop drij ook hiervoren. Onverpacht. HERDERSEM. 5 koop.A. Een parceel Zaailand, gelegen tot Herdersem, wijk het Schof, sectie A, n°553 des plans, groot volgens hetzelve, 23 aren 50 cen tiaren, palende oost en zuid den Ouden Dender, west den heer Pannekoek of gebruik van Flo- rentBorms en noord juffrouw weduwe Wagon, te Wieze, of het gebruik van Francies Cool. In gebruik bij Eduardus De Blok, sasmeester te gemeld Wieze. En B. Een parceel ouden Dendergrond onder water, gelegen alsvoren tot Herdersem, aan de Limietscheiding van Gijzegem, sectie A, N° 554 des plans, groot volgens hetzelve 19 aren 50 centiaren, palende oost den armen van Herder sem, zuid denzelven, het Kerkfabriek van Aalst en den heer Charles Louis De Meyts, west een ander deel van den ouden Dender en het van dezen koop deel makende parceel Zaailand en een ander deel van den ouden Dender. GIJZEGEM. 6 en laatste koop. Een parceel Zaailand, gelegen te Gijzegem, op den bovensten Binnen kamer, sectie B, n"323ades plans, inhoudende, volgens hetzelve, 23 aren 50 centiaren palende oost de kinderen Dubois, totAudegem, zuid den ijzeren weg, west het gescheid van Hofstade en Gijzegem en noord de straat van Gijzegem naar Hofstade. In gebruik bij Casimir Bruylant, tot Hofstade, in de Eeckhout. AI deze goederen worden verkocht voor zui ver en onbezwaard en de koopers zullen er het genot of oplieve des pachts van hebben sedert Kersmis laatst. ZITDAGEN Instel Maandag 24 Februari 1ft7q Verblijf Maandag 10 Maart Telkens om 2 ure namiddag, te Dender monde, ter herberg het Justicie-Paleisbij den heer Gustaaf Goossens. Plaatsing van GELDEN. Voornoemde Notaris Herssens is thans ge last met het uitzetten van verscheidene groote en kleine Geldsommen op intrest, mits goede hijpotheekstelling. OPENBARE VERKOOPING van eene en van De Notaris Lammens, te Gent, zal open baarlijk te Sottegem verkoopen, de volgende goederen EERSTE SERIE. Gemeente Nederbrakel. 1° Vier partijen Zaailand en Meersch, langs den Steenweg van Oudenaarde naar Geeraards- bergen, sectic B, Nr 710, sectie A, N" 420 en 415, groot 2 hectaren 64 aren 80 centiaren; verdeeld in 4 koopen. In pacht bij Leo Van der Linden. 2° Eene partij Zaailand, wijkMolehhoek, sec tie A, Nr 1658, groot 28 aren 50 centiaren. In pacht bij Pieter Van de Catsyne. 3° Eene partij Zaailand, wijk Breeveldeken, sectie A,Nr 177, groot 1 hectaar 02 aren 10 cen tiaren. In pacht bij Leo Van der Linden. 4° Eene Tweewoonst, wijk Heirweg, sectie A, Nrs 488 en 489, groot 1 are 40 centiaren. In pacht bij Pieter DeRuyver en Pieter Lahaye. Gemeente Segelsem. 5° Eene partij Weiland, sectie B,Nr 464, groot 28 aren 80 centiaren. In pacht bij Franciscus Lacrosse. Gemeente Maria-Lierde 6° Twee partijen Zaailand, wijk Arestok, sectie B, N" 920 en 931, groot 1 hectaar 07 aren; verdeeld in 2 koopen. In pacht bij Karei Louis De Poorter, de wedc Joseph De Vuyst en Anto- nius Coolbrandt. Gemeente Rooborst. 7° Eene partij Zaailand, wijk Oost-Deel, sec tie A, N" 411, groot 35 aren 90 centiaren. In pacht bij Jan-Baptist Merehiers. Gemeente Strijpen. 8° Eene partij Meersch, wijk 'l Hautveld, sec tie A, Nr 52, groot 56 aren 90 centiaren. In pacht bij Jan-Baptist Merehiers. TWEEDE SERIE. Gemeente Martens-IAerde. 1° Eene Hofstede en verscheidene partijen Zaailand en Weide, wijk Plankeveld, Hoogste, Oude Molenveld en Klein Sijp, eenige sectie; Nr' 557, 619, 628 tot 641, groot 13 hectaren 31 aren 10 centiaren; verdeeld in 23 koopen. In pacht bij verscheidene. 2° Twee partijen Zaailand, wijk Oude Molen veld; eenige sectie, Nrs 690 en 691, groot 4 hec taren 82 aren 90 centiaren; verdeeld in 8 koo pen. In pacht bij verscheidene. 3° Twee partijen Zaai- en Weiland, wijk Pastije, eenige sectie, Nrs 808 en 813, groot 1 hectaar 90 aren 10 centiaren; verdeeld in 5 koopen. In pacht bij verscheidene. 4" Eene partij Zaailand, wijk Straatveld, eenige sectie Nr 1004, groot 65 aren 20 centi aren. In pacht bij Pieter Jan Beerens. Gemeenten Maria-A udenhove en Nederbrakel. 5° Eene partij Zaailand en Weide, wijk Ten Broeck en Coppensveld, bekend ten kadaster van Maria-Audenhove, sectie B,Nr'998 en 999, en van Nederbrakel, sectie A, Nr 1612, groot 86 aren; verdeeld in 6 koopen. In pacht bij verscheidene. Instel, Dinsdag 25 Februari *o7o. Verblijf, Dinsdag 11 Maart Telkens ten 9 uur precies voormiddag, in de Afspanning de Gouden Leeuw, óp de Groote Markt, te Sottegem. De goederen op Nederbrakel, Segelsem, Maria- Lierde, Rooborst en Strijpen, uitmakende de I eerste serie, zullen voormiddag verkocht worden.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3