Burgerijken Stand. ANNONCEN. Vogelschietingmetde Bolle '^Y6T0ft~s'(Të~]uiïïc'>'famoet'het er té Rome, op cene inderdaed buitensporige wyze zyn toe- gegaen. De policie had zich eenen blinddoek voor de oogen laten binden, en alleeerlooze Spotternyen tegen Kerk en godsdienst waren met de vasteuavonddagen toegelaten. Alzoo werd door een nog al groote troep, eene pro cessie.nagebootst, met vaendels en standaer- den, myters en nagemaekte kerkgewaden. Een andere groep verbeeldde de beregting, de kari katuren van den H. Vader onder pauselyke attributen, ontbraken er niet; dit alles tot stig- ting van dc romeinsche burgers. WPAVJE. Volgens eene partikuliere depeche aen den London Times, heerscht er eene groote gisting over geheel Spanje. Portugal maekt zich tot wederstand gereed, want over gansch Spanje wordt de vlag der bondsrepubliek gcheeschen. Te Xerez, een der rykste steden uit het zui den van Spanje, is de republiek uitgeroepen, onder het openen der gevangenissen en het ver jagen der geestelyken uil hunne kloosters. In andere steden der zelfde provincie zyn de communards overgegaen tot de verdeeling der goederen; maer nergens hebben zy zich zoo woest gedragen als te Monlilla, hoofdplaetsvan het distrikt van denzelfden naem. Daer hebben zy de buizen der gekende konservatieven ge plunderd en afgebrand, entoen dit gedaenwas, werden de eigenaers om helleven gebragt.Niet tevreden met hunne slagtolfers te dooden, mis handelden zy nog op barbaersche wys hunne lyken en hingen die eindelyk voor hunne afge brande woningen op. De Carlisten verdubbelen hunne aenvallen. Ryna geheel Catalonië is in hunne magi. Barce lona, Gracia en eenige andere steden blyven de republiek getrouw, maer zy hebben de roode vlag geheschen,zöodat er een burgeroorlog da- gelyks onvermydelyker wordt. In de andero provinciën van het Noorden zyn de Carlisten even stoutmoedig. Ondanks al de uitvallen van het garnizoen, is, Bilbao byna ge heel ingesloten. De Carlisten hebben nog acht standplaetsen tusschen Bilbao en Moranda ver brand. Bilbao kan niet meer met Madrid onder handelen dan over Valladolid en Santander. Te midden van al die ongeregeldheden verdubbelen de Carlisten hunne pogingen. Zy staen langs alle kanten en overal op. Te Oril- mela, eene belangryke stad, zyn 600 hunner binnengedrongen en ofschoon zy de stad weder moesten ontruimen is deze stoutmoedige aen- val toch vol beteekenis. Generael Pavia, een zeer jong man, die tot bevelhebber van het Noorderleger benoemd is, in vervanging van generael Moriones, was dry dagen geleden, met zynen staf te Vittoria en eergisteren te Tolosa, op 12 uren afstand van Irun, om van daer uit, de Carlisten te achter volgen. Het is byna zeker dat hy in die taek zal te kort schieten zoowel als Serrano, Moriones, Prim'o-Rivero en andere bevelhebbers die ver leden jaer in deze streken de aenhangers van don Carlos achtervolgden. Nu er toch van Moriones en Primo-Rivero gesproken wordt, is het goed te herinneren, dat die twee generaels hun ontslag gegeven hebben, daer zy weigerden dc republiek te die nen en met hen 32 kolonels en 42 luitenants kolonels der artillerie. Generael Pavi,a is door de Carlisten aenge- vallen in de bergen die rondom Tolosa liggen. Het gevecht werd zonder uilslag by den vallen den avond onderbroken en is des anderendaegs 's morgends voortgezet. Eene partikuliere depcche meldt, dat gene rael Pavia aen de eer verzaekt om de Carlisten ten onder te brengen. Hy vraegt zyne terugroe ping. Zou dat het gevolg niet zyn van den uitslag des gevechts dat rond Tolosa geleverd is en waervan de omstandigheden nog niet gekend zyn. Men begint te zeggen, dat de Carlisten goed zyn ingerigt, dat zy wapens hebben en goede kleederen dragen. Vele soldaten van het leger verlaten hunne regimenten en lyven zich met wapens en al onder de Carlisten in. Ollo, de Cabmlla, die men verslagen heette te Miravalles, is meester van de gehcele spoor weglinie, tusschen Bilbao en Miranda. Een dezer dagen werden de voluntaries de Savimena tegen eene bende Carlisten afgezon den. De verdedigers der republiek delfden het onderspit en gaven hunne wapens en munitiën aen Tristany over. Dat is een gemakkelyk mid del voor de* Carlisten om kosteloos wapens te bekomen, daer het gouvernement door de be- waping der voluntaries in de behoeften der Carlisten voorziet. ZWKTSERLAA'D. Zwitserland heeft de .republiek van Spanje erkend. Van zynen kant schynthet zwitsersche volk'niet genegen, om zich de vryheid van godsdienst te laten ontrooven. Te Soluthurn neemt de beweging eene groote uitbreiding. Het gouvernement gael troepen onder de wa pens roepen. Nu durft men den katholiek ver- wyten, dat hy oproerig is, en men vergeet dat men hem zoolang.geplaegd, gekweld, beleedigd en ifTzyne heilige regten getroffen heeft, dat hy wed weerstand moest bieden tegen den wil lekeur. FHAAMHVK. Al de dagbiaden houden zich bezig met den brief van graef de Chambord aen Mgr Dupan- loup, bisschop van Orleans, betrekkelyk de ver smelting der le,den van het huis van Orleans. De Univers zegt, met zynë gewone nauwkeu righeid, terwyl hy dien brief voor tekst neemt, om de hangende kwestie tusschen de twee tak ken van het huis Bourbon, juist af te teekenen: Mgr de graef de Chambord vertegenwoordigt, in den hoogstengraedjiet grondbegin der wet tigheid, van het regt en der duerzaemheid. Mgr de graef van Parys vertegenwoordigt in tegendeel, het revolulionnaire grondbegin in zyne hoogste raagt. Er is geene versmelting mogelyk tusschen twee prinsen die juist tegenstrydig gezind zyn. Twee grondbeginsels versmelten, is van die twee er slechts een maken, maer van twee ge heel tegenstrydige zaken kan men geene enkele zaek maken. Wil dat zeggen, dat volgensmyn gevoelen.de overeenkomst tusschen de twee takken van het huis de Bourbon onmogëlyk is? Jn het geheel niet. Indien men in plaets van het onnauwkeurig woord versmelting, verzoening gebruikte, zou alles van uitzigt veranderen. Hel ver-geven van beleedigingen is tot het verhevene gebragt door het huis van Frankryk. Lodewyk XVI heeft er van op het schavot het voorbeeld toe gegeven en de hertog de Berry bevestigde dit op zyn doodsbed. De koningen van Frankryk zyn allerkriste- lylcste koningen. Is de vergiffenis der beleedi gingen geene der grondwetten van het kristen- dom. Schikkingen voor den Vasten. I. Wy staen toe het gebruik van vleesch op do Zondagen, Maendagen, Dyosdagen cn Donderdagen van elke week; te beginnen van den eersten Zondag van den Vasten, tot den Donderdag iia Passiezondag medebegrepen. It. Wy gebieden aen degenen, die gebruik zullen maken van dezen oorlof, zich maer ééns daegs,behalve den Zondag, met vleesch le spyzen, en zich altyd op dezelfde maellyd, den Zondag zelf niet uitgenomen, te onthouden van allerhande slach van visoh, schelp- visch of anderen. III. Wy staen toe het gebruik van boter en van allerlei soort van zuivel, gedurende geheel den Vasten; ter uilzondering van den Asschewoensdag en den Goedeuvrydag. IV. Wy staen toe eieren te eten alle dagen, uitge nomen den Asschewoensdag, de dry Quatertemperda gen, en de dry laetsle dagen van de Goedeweek; de Zondagen verscheidene malen (hetgeen ook al de andere dagen geoorloofd is aen degenen, die van het vasten oiUslagen of er niet toe gehouden zyn), maer op al do andere dagen eens, en dit alleen op het noenmael, en geenszins in de collatie. Dit moet ook onderhouden worden op al de andere vastendagen door het jaer. Voor de dagen nogtans, op welke het zuivel toege laten is, staen Wy toe een weinig eieren te gebruiken in hel bereiden van andere spyzen. V. De geloovigen, die zich niet zullen bedienen van de vergunning van vleesch te eten op die dagen, op welke het gebruik daervan geoorloofd is, zullen op de gemelde dagen in hel middagmael alleen,, vleesch- sop mogen gebruiken. Wy laten ook toe op diezelfde dagen meermaels gesmolten vel te gebruiken in plaets van boter, tot den Dynsdag in de Goedeweek mede- begrepen. VI. Wy bevelen aen" al Onze diocesanen, op eiken dag dat zy van de dispensatie van vleesch te eten, in dezen Bevelbrief verleend, zullen gebruik maken, drymael te lezen het Onze Vader, en drymael het Wees gegroet, en eens de akten van Geloof, Hoop, Liefde en Berouw. Zy zullen zich nogtans van deze verplichting kunnen onlslaen met ..eene aelmoes te storten, volgens hunne godvruchtigheid en :hun ver mogen, in den Vastenblok van hunne parochiekerk. Deze aèlmoes, die verplichtend is voor al degenen, die de voorgeschrevene gebeden niet onderhouden, zal tot goede werken besteed worden, volgens Óns advies cn de gebruiken van dit Bisdom. VII. Ingezien de buitengewone omstandigheden vvaerin ons Bisdom zich bevindt, staen Wy nog toe het gebruik van vleesch op den Donderdag ria Assche woensdag, op Palmzondag, op den Maendag en Dyns dag van de Goedeweek, met de bepalingen vin art. II. De geloovigen nogtans, die de voorgeschrevene ge beden niet lezen, zullen daervoor eene byzoudere aelmoes in den Vastenblok moeten storten. VIII. Aengezieu de militairen van allen graed, hunne huisvrouwen, kinderen en dienstboden, alsook de andere personen dadelyk in militairen dienst, die aen Ons geeslelyk regtsgebied onderworpen zyn, en dat hun slaet eene byzoudere toegevendheid van Onzen kant vereischt, staen Wy hun toe, by vermeerdering van dispensatie, het gebruik van vleesch op al de dagen van het jaer, uitgenomen den Goedenvrydag, op welken dag zy zich zullen moeten schikken nacr de andere geloovigen. Vermits de gendarmen cn de douaniers indadelyken dienst dezelfde toegevendheid vereischen, ter oorzake van den lasligen arbeid, waertoe zy gehouden zyn, zoo by dage als by nachte, stellen Wy hun gelyk aen de militairen. IX. Krachtens eene pauzelyke verleening, staen Wy Onze diocesanen toe voor een jaer vleesch le eten op de Zaterdagen, die geene vastendagen zyn, bygevolg niet deze van den veertigdaegschen Vasten, van de Quatertemperdagen en van de Vigiliën van Sinksen, van de Solemniteit van de HII. Petrus en Paulus, van O.-L.-V. Hemelvacrt, van Allerheiligen en van Kerstdag. X. Eri ingezien de groote duerte der boter, dispen seeren Wy voor een jaer met de armen in het ge bruik van afgesmolten vel, in plaets van boter, alle dagen, waerop hel zuivel toegelaten is. En zal deze Onze Bevelbrief afgelezen worden op den predikstoel, den Zondag van Quinquagesima. Gegeven te Gent, den 10 February 1873. t HENRICUS, Bisschop van Gent. Op bevel van Zyne Hoogweerdigheid den Bisschop, C. Meul, Kaïj.-Sekret. KAMER DER VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Zaterdag verleden heeft de..Kamer twee zit tingen gehouden zoodat, vooraleer onze Hono- rabelen op Vastenavondcongé vertrokken., de debatten waertoe de wet van 1842 had aenlei- ding gegeven gesloten zyn geraekt. Die debatten zullen in onze Annales Parle- mentaires als van de merkwaerdigste en belang- rykste aengeteekend blyven. M. Kervyn de Lettenhove had te verstaen gegeven dat degenen die de wet van 1842 wilden afschaffen niets anders behoogden dan op onze scholen het programma der vrydenkers toe te passen.' Die beschuldigingen de loop der discussie heeft bewezen hoe gegrond zy is werd door de linkerzyde te baet genomen om de kwestie van 't ondenvys van het spoor te brengen en den schandigsten laster uil te brengen tegen al wat kerk en godsdienst raekt; om de katholieke belgen uit te schelden voor slechte burgers, onbekwaem gemaekt door de leering der kerk van getrouw te zyn aen de instellingen van hun Vaderland; om de Vlaenderen met schimp en smaed te overladen alleenlyk omdat zy katholiek zyn, of zooals M. Van Wambeke zegde, geen doctrinaire deputes naer de Kamers zenden. In een woord het gelde daer geen vrye-discussie maer wel vrye-lastertael. Onnoodig te zeggen dat niet eene der aenty- gingen van Bergé en Bara zyn regt gebleven. De regterzyde, door het orgaen van MM. Ker vyn, Dumortier, De Laet, De Baets, Thonissen, Van Wambeke, Tack en Schollaert hebben op de treffendste en edelste wyze de Vaderland liefde der katholieken, hunne godsdienstige overtuiging en tevens de beleedigde Vlaenderen weten te wreken. De Senaet is tegen maendag aenstaende, 3 meert, ten 2 ure namiddag, by eengeroepen. Opening en Sluiting in 1873. De minister van binuenlandsche zaken. Gozien het art. 1 der wet van 26 february 1846 op de jacht; Gezien de voorstellen der bestendige deputatiën. Besluit: Art. 1. De jacht met vuerwapens op de sneppen in de bossehen, is in al de provinciën toegelaten, le beginnen vau 1 meert aenstaende, tot 13 april daerop- volgende, in begrepen. Art. 2. De gouverneurs der provinciën zyn met de uilvoering van het tegenwoordig besluit gelast. Brussel, 26 february 1873. DELCOUR. Ten gevolge van den opslag der levensmiddelen en van hel handwerk in 't algemeen, heeft M. de mi nister van openbare werken, door beslissing, in dato van 14 dezer maend,aen al de kantonniers aen Slaets- wegen gehecht, eene verhooging van 3 fr. per maend verleend, den 1 meert aenstaende te beginnen. Het oudheidskundig museum der Ilallepoort te Brussel, hetwelk sedert verscheidene jaren voor het publiek gesloten was, Ier oorzake van aenzienlyke werken die er moesten verrigt worden,zal eersldaegs heropend wörden. Dc Ilallepoort,in de XlVe eeuw gebouwd, had eerst tol verdediging van de hoofdstad gediend. In de vorige eeuw had men er eene gevangenis van gemaekt. Om trent 30 jaren geleden vestigde men er het museum van wapens en oudheden, en men moest er eenige noodzakelyke veranderingen aen toebrengen, welke echter onvoldoende waren en die thans worden vol- De Etoile dringt aen op een ernstig en streng onderzoek over de vcrvalsching der levensmiddelen, inzonderheid van de bloem en het meel. Het is onge- looflyk, wat er tegenwoordig in het meel gemengd word om brood te bakken.... kryt en andere nadeelige zelfstandigheden worden, in klaerlichlen dag, in daertoe gebouwde werkhuizen,* met het meel ver mengd. De menschen eten duer en slecht brood, en worden op den koop toe vergiftigd Er bestael nog al een merkelyk groot verschil in de pryzen der aenbesteding voor hel leveren van vleesch, aen de verschillende legerkorpsen. Alzoo wordt er te Arlon maer 80 cent. per kilo hetaeld, ter wyl het fortLilio 1 fr. 70 cent. betalen moet. De meesters schoen- en leerzenmakers van hel leger zullen voortaen ontvangen: Voor een paer bottinnen voor de grenadiers, 11 fr. 30 c.; voor de andere korpsen 11 fr.; een paer leerzen, 43 fr. 20 c. De opslag van het leder en van het handwerk liet niet meer toe, de schoeisels aen de vroegere pryzen le leveren. Hoe hel zy, het is in alle geval nog veel goedkooper, dan de burgers gewoonlyk moeten betalen. Het verbrekingshof heeft besloten dat de reizi ger, voorzien van een kaerlje voor gaen en keeren van de eene statie naer de andere, het recht niet heeft in eene lusschenstalie af le stappen, en een anderen trein te hernemen om hem ter bestemming te brengen in den bepaelden lyd. Een reiziger, die vermeend bad te mogen stilhouden in eene tusschenstalie, is tot 22 fr. boete veroordeeld. Laetstleden zondag, 's nachts tusschen 41 en 12 ure, hebben kwaeddoeners.op den yzereu weg van Thielt naer Deinze, baldadigheden bedreven. Zy heb ben de slaken van den barreel n. 40 uitgetrokken en dezelve dwars op de spoorbaen gelegd; ook het kas- ken, aen de barreel n. 41, waerop men verboden door gang leest, hebben zy afgerukt en op een 50lal slappen langs de straet geworpen. Van daer zyn zy langs de Denterghemslraet gegaen, alwaer zy twee langstam- mige hoornen afgebroken hebben. Dank aea den ba reelwachter J. Cool, die reeds van kwart ua vyf ure in dienst was en de staken kon wegnemen voor de aenkomsl van den eersten 1 rein van kwart voor zes ure 's morgens, of men zou welligi groote ongelukken te betreuren gehad hebben. Cool heeft er dadelyk kennis van gegeven aen den policie kommissaris, die, vergezeld door den policie-agent M. Brunneel, zich onmiddelvk heeft tor plaelse begeven om een onder zoek te doen. De daders zyn reeds ontdekt en hebben alles bekend. De gemeenleraed van \erviers heeft besloten tot het uilschryven eener leening van 7 millioen fr. Het zal waerschynlyk eene leening in obligation zyn, aen 100 fr., met 3 iutresl,uilkeerbaermel premiën. Deze leeuing moet dienen ter vollediging der werken van de uaterverdeeling, hel maken van een nieuw kollegie, eener middelbare school voor meisjes, la gere scholen, twee bruggen op de Vesdre, een nieu wen schouwburg, de verbreeding van verscheidene straten en het vcrleenen van hulpgelden voor het aen- leggen van nieuwe wyken, ten zuiden der stad, ein delyk tot het maken van een rioolstelsel, noodig ge worden door dn groote waterverdeeling der Gileppe, welke tot 473,000 kubieke meters water.per dag zal kunnen leveren. Elf doktors van Luik zyn dezer dagen door eenen spotter leelyk beet genomen. Allen kregen een brief- kaert, waerby zy dringend verzocht werden, om ten spoedigste, voor een zeer ernstig geval, in een huis der Kathedralestraet te komen. De geneesheeren spoedden er zich heen, en zy bevonden er zich byna allen op hetzelfde oogenblik. Zy begrepen wclhaest dat men ten hunnen koste eens had willen lachen en keerden overrichterzake naer huis terug. Te Londen (Engeland) worden thans proeven genomen met eene nieuwe lichlgaz, welke de lot hiertoe gebruikte kolengaz in lichtsterkte ver over treft cn nog niet de helft van den gewonen prys be hoeft te kosten, terwyl ze veel zuiverder brandt en vry blyfl van kleine bezwaren, waermeê de gazver- brufker zoo dikwyls tobt. Door toevoer van sterk ver hitten waterdamp wordt hy drogeen gaz verkregen, die later door petroleum geleidt wordt en daervan zooveel in zich opneemt, dat ze als eene voortrcffe- lyke luchlslof kan worden gebruikt. Zy zou voor on geveer 2 Ir. de 4000 kubieke voeten kunnen worden geleverd. Itainpeu en Ongelukken. Verleden woensdag is er in de'statie te Dender- monde een vreeselyk ongeluk gebeurd. Een veckooper van Harame, de genaemde A. Saeys, had zyne beesten op den trein geladen cn sprong die eerst achterna, als de trein reeds in beweging was. Hy verloor het evenwigt, viel en geraekte onder de wielen, zoodat hem de beide voeten werden geplelterd. De ongeluk kige ontving de eerste zorgen door de doktors Van Slappen en Winanl, waerna hy naer het hospitael werd overgebragt.Zyn toestand boezemt groote vrees m. In eenen kalkhoven naby Nömen, heeft men dynsdag hel gansch verkoolde lyk gevonden van eenen 49jangen jongeling, met name Detelle. Hy was in dronken toestand van zyn werk weggezonden, en men veronderstelt, dat hy alsdan in den oven zal ge kropen zyn, om een uiltje le vangen. Ziedaer dus nog een slagtoffer der dronkenschap. Zaterdag avond stapte een jonge mynwerker, 22 a 23 jaren oud, met naem Robert, uit eene herberg te Gohyssart, (Charleroi) begeleid lot aen de deur, door de dochter van den huize, met welke hy ver keerde. Deze een kerel ziende die in den weg wan delde, de:d haren beminde opmerken, dal het mis schien een kwaedwillige was die hem afwachtte. Robert antwoordde hierop: Oh! hy is maer alleen en van een man ben ik niet vervaerd. Hierop, nam hy afscheid; maer de deur was nauwelyks gesloten, toen men een alarmkreet hoorde. Al de persoonen die zich in de herberg bevonden, sprongen terstond buiten en vonden den ongelukkige levenloos ten gronde liggen, met verscheidene degensteken door boord. Dedood scheen oogeDblikkelyk tezyn geweest. De moordenaer had zich zoo schièlyk niet verwy- derd, ol was herkend geworden, eu de jonge dochter duidde, zonder aerzelen, een genaenide Flament aen, als pleger der misdaed. Het lyk bleef op de openbare baen liggen tot 's an derendaegs 's morgends, dewyl niemand hel durfde opnemen voor de aenkomsl van 't geregt. Hel parket van Charleroi, op de plaets der misdaed tot de gewoone bestaligingen en navorschingen over*, gegaen zynde, begaf zich naer de wooning van Fla ment, de yermoedelyke moordenaer. Deze taetste was niet te huis gekomen sedert daegs te voren. Een de genstok, die men by 't lyk had opgeraept, werd aen vrouw Flament getoond, die hem herkende als aen haren echtgenoot toe te behooren. De wraek schynt de dwfveer der misdaed te zyn geweest. Eenigen lyd geleden had Robert een hevi- gen twist gehad met Flament, en deze laetste was, volgens dat het schynt, nog al zwaer mishandeld ge weest. 't Is om zich le wreken dal hy aen zyn ouden tegenstrever dien valstrik had gespannen, welke zoo wreedelyk gelukt is. Flament is familievader, bewoont het gehucht Ba- gemonl eu leidde een zeer ongeregeld leven. Hy was, 't geen men met volle recht, een slechte kerel mag noemen. Dezer dagen is er te Chimay (Charleroi) een moord gepleegd. M. Th. Haart zat, door zyne familie omringd, by het vuer en werd door een geweerschot gedood, hetwelk van buiten het huis op hem was ge lost. Een persoon, welke verdacht wordt den dader van het misdryf te zyn, is aengehouden en in de gevangenis van Charleroi opgesloten. Ofschoon hy alles loochent, drukken er zeer zware verdenkingen op hem. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Ontvdig Verval. De onvoorzichtige en onnadenkende kan zichzel- ven in de toekomst een zee van ramspoed hesparen, door eene spoedige toevlugt lot deze uitmuntende geneesmiddelen. Alle puisten waeruit ook voorlvloei- jende, zwellingen der klieren waer ook gezeteld, onsloken wonden en verzwakkende ontlastingen, kun nen veilig en zeker genezen worden door het gébruik van Hollovvay's Zalf en Pillen, volgens de voorschrif ten die om iederen poten doos gewikkeld zyn. Geen schroomvalligheid behoeftdezwakste terug te houden om bcze herstellende middelen aen te wenden, die de dryvoudige hoedanigheden bezitten om te zuiveren, le regelen en te herstellen zonderde maeg in wanorde te brengen, het zenuwgestel te schokken of het nood- zakelyk te makeé om in huis te blyven. Holloway's medicamenten zullen de bron van menige ziekte sluiten, die indien vcronachtzaemd duerzame ellende te weeg brengen. GEBOORTEN. MANNELYK 7 VROUWELYK 13 HUWELYKEN. C. Schelfhout, kandidaet-notaris, met H. Nuyls, rentenierster. OVERLEDENEN. F. Mertens, wed® De Neef, z. b. 77 j., Leopoldstr. J. Van Mol, man Van Cauwenbergh, landb. 78 j., St-Job. M. Baert, man De Neve, metsersg. 81 j., Korte-Ridderstr. A. Dierickx, man De Gendl, herb. 35 j., Leopoldstr. P. Ruyssinck, vr. Verleysen, herb. 37 j., Houtm. F. Herremans, z. b. 70 j., Leopoldstr. Twee kinderen onder de 7 jaren. Tarwe fr. 26—00 i 32—50 Mesteium 22—Oü 26—00 Kogge 17—80 18—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 19—00 20—00 Hoppe (1 872) de 50 kil. Hoppe (1869) 00—00 00—00 00—00 00—00 Raepzaed 42—00 43—00 Lynzaed 33—00 35-00 Raepzaed-olie 91—00 00—00 Lynzaed-olie s 84—00 00—00 Raepzaed dc 100 kil. 19—00 19—50 Lynzaed 24—00 30—00 Aerdappelcn (roode) per 100 kil. 10—00 10—75 Idem (witte) i) 0—00 0—00 Boter per 3 kil. 8—00 9—09 Eyers de 23 1—90 2—02 Vlas de 3 kil. 8—00 6—00 Viggens het koppel 51—00 62—00 Lynwaden ter merkt gebragt 32 verkocht 13 NAER GELDPRYZEN, op Zondag 9 Meert 1873, ter herberg genoemd de Vier Wegen, by Ferdinand Nüelant, te Mel- dert, Nuevel. Inschryving van 3 tot 4 uren. Den inleg is bcpaeld op 53 ceritimen bolra- persgeld medebegrepen.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2