Burgerlyken Stand. AYAOACEV. VEADITIE Verkooping van LAAD, SENABT EN KAMER. De Senael heeft piaendag verleden zyne werk- zaemheden hernomen. De vergadering heeft het wetsontwerp gestemd waerby vergoeding wordt toegestaen aen de eigenaers van gronden door krygsdicnstbaerheden bezwaerd.Men herin nert zich dat de nieuwe regenlie van Antwerpen die vergoeding heeft geweigerd als zynde inbare oogen eéne vernederende aelmoes. Sedert dien heeft de minister van finantien in hetgouver newents hotel van Antwerpen eenen register doen neerleggen bestemd om de reklamen te ontvangen van de eigenaers die tegen de te ontvangen vergoeding wilden reklameeren. De register heeft er eene maend lang gelegen en niet eene eigenaer is komen protesteeren Na het onderzoek van pititien betrekkelyk de te nemen maetregelen om de rampen te voor komen veroorzaekt door de overstroomingen der Schelde, heeft de Senaet eenige wetspro- jekten gestemd byvoegelyke credieten verlee- nende aen het departement van 't Inwendige. Er is ook een wetsprojekt gestemd waerby verboden wordt dê jacht by nachte op alle slach van wild, uitgenomen op de sneppen en een tweede dienende ter bescherming der insekt- vretende vogelen. De Senaet heeft donderdag het wetsont werp, dat de patent- en enregistrementregten wyzigt, met de algemeene stemmen der aen- wezige leden aengenomen. De Kamer der Volksvertegenwoordigers heeft de beraegslaging begonnen over liet wetsontwerp voorstellende den afkoop door den Staet, van den yzeren weg van Groot- Luxemburg. Vervalsching der levensmiddelen. Een Notaris der omstreken van Oltignies, zendt aen de Etoile den volgenden brief, die leiten bevestigt, op welke het ons nuttig schynt de hoogc aendacht te roepen Mynheer, In uw Nr 55, van February laclsl (morgenuilgaef), onder de rubriek: Vervalsching der levensmiddelen, spreekt gy aen uwe lezers, en byzonderlyk aeu hel bakkersambl van Brussel, vau de schandalige verval- schingen, die het meel ondergaet, tot de verbruiking beschikt. Hel bedrog, dal gy aenslipt, mynheer, wordt inder- daed op eene ruime schael bewerkstelligd en op eene byna algemoene vvyze, by welen en kennis van 't pu bliek en der gemeenlelyke overheid. In de streek, die ik bewoon, beslaen er twee molens, waer men volstrekt niets anders bewerkt dan het wit zand, een zoodanig schoon en fyn meel gevende, dat de bevoegdsle bakkers het voor beste tarwe zou nemen. Dit zand kost aen den mulder 1 frank per kubieken nieter en deze hoeveelheid geeft ongeveer 700 kilogr. meel Het publiek weet zeer wel, dat dit zandmeel ge mengd wordt met dat van tarwe of rogge, maer 't is hem moeilyk zich aen 't bedrog te onttrekken, want het is klaerblykelyk dat het meel aen den handel of aen de verbruiking in 't klein geleverd, voorop bereid en gemengd is, in de afwezigheid van allen onbeschei den getuige; de verbruiker kan dus maer de verval sching erkennen in 't opmaken van 't brood als de huisvrouw, knedende, het meel siefler en Ao/zrf vindt, en bestatigt, dat de gist niet werkt; het gemaekte be slag komt op of in 't geheel niet, hot loopt uil in plaets van te ryzen, het baksel is onregelmatig, eindelyk het mislukt brood is slecht, en nadeelig aen de gezond heid. Indien het gouvernement er geene orde in brengt door een byzonder bestuer in te richten, uit bevoegde mannen samengesteld, zal bedoeld bedrog welkaesl de evenredigheden van eene openbare ramp aengeno men hebben. Het kwaed bestaet, het strekt zich dagelyks op eene schrikwekkende manier uit, bovenal voor de werkende klassen, en 't is de plicht van 'l gouvernement alleen, hierin spoedig en krachtdadig te voorzien. Zyn benoemd tot leden van de Koophandelska mer alhier dcheeren: E. Jelie, fabrikant; D. Levion- nois, id; J. Van Achter, id; F. Liottie, handelaer, te Geeraerdsbergen. De begrooting voor openbare werken, voor het diensljaer 1873, beloopt 66 millioen en overtreft de gene voor 1872 met ongeveer 8 millioen. Er beslaen tegenwoordig vyf uitleveringsver dragen lussehen België en de duitsche Stalen. Het ware wenschelyk, dat al deze verdragen door een enkel werden vervangen, gesloten met het duit sche keizerryk. Men zegt dat M. von Bismark aen den bondsraed eene nieuwe konvenlie-in dien zin zal voor stellen. De tegenwoordige verdragen geven aenleiding tot moeilykheden van uitvoering, dewyl het eene van het andere verschilt. Het Journal de Bruxelles geeft te verstacn, zon der zich stellig uit te drukken, dat het ministerie het bezoek van het Japansch gezantschap aen België, te baet heeft genomen om dezaek tepletteD dervervolgde kristenen van Japan. Wy lezen in la Paix: Een Belgische katholieke heeft eenen schoonen Vlaemsehen brief geschreven, aen de afgezanten van Japan, om hun de hoop uit te drukken, dat zy, na rykelyk gehuisvest, vervoerd en toegesproken te zyn geworden in den naem en op kosten van den Staet, gewaordigen zullen hunnen keizer aen te bevelen, tegen onze geloofszendelingen (wy zullen er weldra in Japan hebben), de godsdienstige vervolgingen niet te vernieuwen, welke onlangs tegen de christenen in Japan uitgevoerd zyn. Op dien brief, over acht dagen geschreven, is er lot heden nog geen antwoord gege ven. De belgische deputatie naer Rome, is zondag te Ferney door Mgr Mermillod ontvangen geworden. Het gemeentebestuer van Sehaerbeek by Brus sel, heeft een besluit genomen, dat de goedkeuring der inwooners zal verwerven en door de Vlamingen van harte zal worden toegejuicht, namelyk de ver melding van de namen der straten in de twee talen. Deze maetregel schynt gering, maer het is eene regts- erkenning en dat is al veel. Wanneer zal Molenbeek, Sl-Gillis, Anderlecht, enz., dit goed voorbeeld volgen? Ja, in deze gemeentebesturen zetelen vele flamingan ten en ten regie zouden zy die les aen de hoofdstad mogen geven, waer alles wat Nederlandse!), wat Vlaemsch is, altyd met dezelfde minachting blyfl be jegend worden. Een Frnnschman, oud 24 jaer, is zaterdag door de plaetselyke policie van Gent aengehouden, onder het vermoeden van aftruggelary, voeren van een val- *sehen naem en onwettig dragen van dekoratie. Die jongeschelm, met hef lint van het Ecrelegioen in zyn knoopsgat, was sedert eenige dagen in hel Hotel de la Paste afgestapt, waer hy zich had doen opschry- ven onder den naem van graef de Mërode, rentenier te Parys. Hy bezocht de koffiehuizen, de rostauraliën, de bals en ging woensdag by de policie klagen dat men hem, gedurende het bal van dynsdag in den grootcn schouwburg, zyne portefeuille ontstolen had, inhoudende 11,300 l'r. in bankbiljetten. Om een groo- ter stempel van waerheid op zyn gezegde te drukken, verklaerde hy weinig prys te hechten aen 't verlies te betreuren van zyne portefeuille, die familiepapieren van groot e weerde bevatte. De policie ontving deze verklaring, begon zelfs op zoekingen om de portefeuille te ontdekken; maer niet al te lichtgeloovig van aerd en weinig gerust over de indenliteit van den beweerden graef de Mérode, nam zy ten zelfden tyde inlichtingen en won weldra het bewys in, dat zy tedoeuhad meteen gelukzoeker, een chevalier d'industrie, wiens ware naem Joseph Vidal is, woonachtig te Marseille. Die kerel had reeds verscheidene dupen in onze stad gemaekt; hy had ook aen wisselaers bevel gegeven om voor zyne rekening weerden op Engeland te koopen en was er reeds in gelukt zekere persooncn met zyn lol te bewegen, aen wie hy het verlies van zyn geld vertelde en die met hem de zorgeloosheid der overheid beweenden, welke geene maetregelen neemt om te beletten dat men in den grooten schouwburg het geld van eerlyke lieden stee li. Onze jonge heer had echter geen byzonder goed voorkomen; hy heeft afgeleefde wezenstrekken; zyne kleeding, zyn lynwacd vooral was niet van eerste frisehheid, zyne schoenen waren gescheurd en hy bezat maer 24 centiemeu meer. Tol op het laetsle oogenblik hield hy staen dat hy het slagtoffer van eenen diefstal was, toen men eenen brief op hem ontdekte, waerin zyne moeder hem schreef, dat zy hem dry dagen geledee eene som van 20 fr, had opgestuurd. De vlasmarkt van Gent was gisteren lamelyk gewichtig; de vragen waren levendig, en de pryzen in afslag van 3 fr. op de 100 kilogrammen, gemeene soort; de prys der hoogere hoedanigheden onderging geene verandering. Ziehier een geval van onvoorzichtigheid, dat door eenen landbouwer van Noorderwyk, (Gent) lot zyne eigene schade is gepleegd: in zyn'gebedenbock, dat steeds op eene kas en op zekere hoogte lag, had hy een baukbillet van honderd franks gesteken. In zyne afwezigheid had zyne vrouw, bezig zynde met kuischen, en die van hel billet niet wist, het kerkboek op eenen stoel gelegd. Twee kleine kinderen blade ren in het bock, hadden het bankbriefken er uit, speelde er eenige stonden mede, waernazy onder het gezicht des grootvaders, die meende dal het eeu nietswaardig papierken was het in zulke kleine stukjes scheurden, dat er niets meer van aen elkandef kon gebragt worden. Als de land bouwer te huis kwam en zyn boek zag liggen, verschrikte hy, en toen hy vernam wat er van zyn bankbillet geworden was, gromde hy geweldig, doch te laet: de -100 fr. waren kwyt. Men herinnert zich, zegt de Memorial de Lille, dat een jonge 19jarige werkman, over dry of vier jaren, lot vyftien jaren dwangarbeid vproordeeld werd voor het vuer te hebben gesloken in eene spin- nery van de Jemmappestraet. Het gerugt loopt heden- daegsch dat deze veroordeelde den waren plichlige niet was en dat een gryzaerd, op het punt van te sterven, heeft bekend de pleger dezer waendaed te wezen. Zaterdag morgen is er door den zwynslaglcr Bernard De Cuyper, van Eecloo, Raverschool, by Ber nard Rots, op de wyk Celie, eene zeug .geslacht die zegepralend de goede faem van ons oud Vla:msch zwvnras heeft staende gehouden. Het varken woog niet minder dan 470 kilos! Bovendien had het -100 viggens gegeven!Dit merkwaerdigdierwas5jaeroud. Nu hebben wy niets meer te vreezen: ons ge lukkig landeke is voor immer geredBinnen eenige dagen zullen er op den zee oever te Oostende, proef nemingen geschieden met een kanon van -1800 kilos, met eene dracht van twee uren. En als die proeven met goeden uitslag bekroond worden..., ja, zie, dan zullen er weer eenige millioentjes verkwakkeld wor den voor den aenkoop van nog andere dergelyke kanons, waermeê men dan van verre op de Yisschen zal kunnen schieten. Men schryft uil Hillegem (Korlryk): Men heelt eene belangryke oudheidbetreffende ontdekking gedaen in een veld, toebehoorende aen den heer De Cock, burgemeester van onze gemeente. Het zyn fondeeringen byna gelyk met den grond, in arduinsteenen, van de oude steengroeven onzer om streken, byna eenen meter dikte hebbende, Overblyf- sels van zware tichels, vaneenen gansch byzonderen vorm, en zoo sterk als onze brieken, zyn onder andere overblyfsels gemengd en kondigen andere ruinen aen. De blootgelegde muren duiden twee kleine zalen aen, en laten geenen hoegenaemden twyfel over hel beslaen van nog andere, die meerder zyn. Zaterdag namiddag, ten 4 ure, is de hoofdkerk van Antwerpen andermael overhoop gezet door de baldadigheden van twee dronken en met slyk be smeurde soldaten der artillerie. Deze kerels kwamen al zwymeleud de kerk binnen, juist lerwyl Mgr. Sa- crézich bezig hield met een werk van weldadigheid; hy deelde namelyk broodkaerteu en bons voor geld uit, aen de behoeftigen der parochie. De dronkaerds waren den weerdigen herder gena derd en schenen, achter zynen rug, hem te willen slaen. Het volk, dit ziende, sprong onmiddelyk toe; de gazontsteker der kerk uiaekte zich meester van een der baldadigen, terwyl eenige geloovigen den an deren by den kraeg vallen en aen de deur bragten. De hoofdwacht, intusschentydverwittigd,kwamspoe- dig ter plaetsc en zette de brutale kevels achter het slot. Ziehier een jachtavontuei', dat ergens fü de Ardennen (Arlon) moet gebeurd zyn. 't Is de jager zelf aen wie het voorviel, welke het verteld heeft; dus moet het wel waer zyn. Een discipel van Nemrod jaegde in de Ardennen, toen eensklaps een zeer groot overzwyn naer hem kwam. Hy bleef bedaerd het dier afwachten en zond het twee kogels toe; doch het beest was niet dood,slaekte eenen schrikkelyken schreeuw, en joeg den jager zulk een feilen schrik aen, dat hy zyn geweer weg wierp, en op eenen boom klauterde. Hel wild zvvyn beukte met den kop en met de slag tanden op den boom, en hield er aldus den jager dry uren zitten. Men begrypt dat deze zich moest verma ken gelyk een visch op eene plank. Hy keek treurig naer zyn geweer, dal aen den voet van den boom lag, doch dit gezicht deed hem een goed gedacht in hel hoofd komen, en, gebruik makende van het oogenblik waerop het dier uit verveling geeuwde, liet de jager een pak kardoezen in zynen muil vallen, waerop het zvvyn woedend de tanden sloot, wat de kardoezen deed springen. Van op zynen boom hoorde de jager eene schrikkelyke ontploffing, entevens zag hy den kop van hel zwyn aen stukken vliegen. Hel dier woog by de 300 kilo. De Bank van Engeland is voor een ontzettend groole som bestolen. Men beweert, dat bet verlies tusschen de vyf en zes millioen fr. bedraegt. Valsche wissels, op de voornaemste huizen van Londen ge trokken, waren gediskonteerd by de West-End-Banch van de engelsche Bank in Burlington-Cardens, te Lon den. De valsche wissels schynen met merkweerdige kunst nagemaekt te zyn. De onderteekeningen, het drukwerk, papier en do zegels der verschillende wis sels waren zoo misleidend nagepoclst, dat experts van jaren lange ondervinding bedrogen werden. De kommissaris van het juslieie-paleis te Parys, werd dynsdag in een huis, op de kaei van de Louvre geroepen, om het overlyden te bestaligen van eenen grysaerd, met name Lemaire. Deze ongelukkige leefde in een afziehtclyk hol, waerin hy juist plaets genoeg had, om op een dunnen stroozak te liggen en wacrvoor hy -10 fr. per jaer moest betalen; alles duidde er overigens, de grootste armoede aen. Lemaire, die slechts van de aelmoesen leefde, welke hy van de openbare liefdadigheid ging alsmee- ken, lag met zyn hoofd op eenen pot met uitgedoofde kolen. Zyn hoofd en liehaem droegen hot spoor van talryke brandwonden. Zyne armoedige kleederen waren langzaem vernield. Toen men alles had weggeruimd, vond men in den stroozak eenen lederen zak, met eene fortuin van om trent 60,000 fr., in goede fondsen, waervan hy regel matig den intrest ging ontvangen. Hy had ten naes- lenby 3000 fr. inkomen per jaer; en zeggen dal hy daer alle nachten armoedig op sliep en koude en hon ger leed!.. Langs alle kanten komen weer tydingen toe over de overslroomingen. Zou de plaeg nog eens herbegin nen'? Het water in den bassin van Gent is sedert eergis ter nogmaels gerezen en niet minder dan 8 centime ters. De Lei, te Deinze, is -19 centimeters geklommen. Vele meerschen rond onze stad staen opnieuw onder water. De hemel beware ons voor eene tweede over- strooming! In de omstreken van Oudeuaerde, Doornik, Charle roi, Namen, Luik, enz., klimmen de waters nog aen- houdend, en treden de rivieren buiten hare oevers. Berigten uilHolland,Frankryk,EngelandenDuitsch- land melden ons, dat de waters der rivieren in deze verschillige streken insgelyks acnzienlyk zyn aenge- groeid en met eene overstrooming dreigen. Men meldt ons uit Lier: In den nacht van 1 tot 2 dezer, is een gedeelte van den dyk der Neeth doorge spoeld, op eene breedte van vyf meters. De weiden onder Lier en Duffel staen onder water; de scheep- vaert is echter niet opgeschorst en geene enkele wo ning is bedreigd. De schade is niet zeer groot. Het water der Seine in Frankryk klimt met eene verontrustende snelheid. Het is sedert maendag mor- gend nóg byna 50 centimeters gerezen en teekent op den merkpaelder pont Royal3 meters 70 centime ters. De kaeien buiten Parys zyn weder overstroomd; men verhaest zich alles weg te ruimen dat door het water kan bereikt worden, dat reeds eenige centime ters hoog in de kelders der huizen, die naby de oevers slaen, geklommen is. Rampen en Ongelukken. Nieuwe brandrarnp te Bazel van Zondag 2 meert. Aen de stoutmoedige vermetelheid der brandstig- lers zyn dan geene palen meer! De nauwkeurigste waekzaemheid der boeren en nachtwachten op den buiten niet meer kunnende te leur stellen, verplaelsen zy hel looneel hunner gru weldaden tof in 't midden der dorpskom, digt aen de kerk, onder de oogen zelfs der policie, in de naby- heid der gendarmen, en nevens de woning der ons tol hulp afgezonden pontonniers. De deugenieten hebben de vrees en de verslagen heid der inwooners willen doen ten top stygen, en om blyken van hunne onversaegdheid te geven, aer- zelcn zy niet de policie aen te vallen in den persoon van M. Bogaert, eerste schepene en kommissaris, wiens schuer dilmael het doelwit van 't branden was. Ik haesl my te melden dat gelukkig de brandpoging, die de ergste gevolgen naer zich had kunnen slepen, al spoedig mislukte, dank aen eenige onverschrokken geburen die het alarm gaven. Geheel het dorp stond weldra in rep en roer. Door de ieverigste pogingen der dorpbewooners en met behulp der burgerlyke en militaire brandspuiten, werd men het vernielend element weldra meester. Men huivert by de gedachte welke de uitgestrektheid der ramp zoude geweest zyn, indien zy eenige minu ten later was ontdekt geworden: Een groot gedeelte van hei dorp zou in oprecht gevaer verkeerd hebben. Men bogrypt niet hoe zulke misdadigers niet op heeler daed betrapt zyn geworden, ten 10 1/4 ure 's avonds, wanneer er nog zooveel volk in beweging is. Dit doet dan veronderstellen dat de daders goed bekende persoonen zyn, misschien te Bazel woon achtig en die zonder twyfel na hunne wandaed ge pleegd te hebben, zich komen scharen tusschen de menigte blusschers. Zy moesten zeker de aengetaste gebouwen zeer goed kennen en weten van welken kant de vlambare stoffen het beste hun doelwit zou den kunnen doen bereiken. De brand schynt gestoken te zyn door eene holte, in eenen diglen planken wand gemaekt. De schade is van zeer gering beloop en bepaeld zich by eenig stroo en wat afgebrokene bouwmaterialen. Welke yselykc plaeg voor onze anders zoo vreed zame gemeente! Zal de voorzienigheid weldra geen einde komen stellen aen zoo zware misdaden! Hel zou my schier onmogelyk zyn de gesteltenis der met angst geprangde gemoederen af te malen. Iedereen is hier met schrik en vrees bevangen, en wie zal onze redder en verlosser zyn. Zeeramp door overzeiling. 25 dooden. De stoomer Chicabuco is in het kanael van Ierland op den stoomer Torch geloopen, met dit gevolg dat zy beiden omsloegen. Ineen Engelsch dagblad, te Londen vcrschynende, treffen wy heden de volgende byzon- derhedenacn: De Torch, schroefstoomboot, toebehoorende aen de Dublin and Liverpool company, ging van Liverpool naerDublin,en hel schip Chicabuco, van San-Francisco, bègaf zich naer Liverpool. Rond 21/2 ure 's morgens botsten de twee vaer- luigen op elkander. Een hevige sneeuw dwarrelde door de lucht. De schok was geweldig hard. De Chicabuco werd als in tweeën gesneden, en eer vjf minuten verloopen waren, was hy gansch ge zonken. Er waren 27 personen aen boord; er werden er slechts dry gered, te weten: de sluerman, een matroos en een kajuitsjongen. Zy hadden zich aen de dryvénde wrakken vastge klampt, en zyn alzoo gered geworden, 20 minuten na de ramp, door den stoomboot Guiding Star. De Torch was ook, door den schok, sterk bescha digd geworden. Men poogde hem voort te slepen, doch na eenigen lyd bestatigde men, dal het volkomen onmogelyk was hem vlot te houden; gansch de equi page kwam aen boord van de Guiding Star. Een persoon echter kon niet gered wordenhy was achter iri het schip als gebarrikadeerd en kon er niet uitkomen, men moest hem daer acn zyn ongeluk kig lot overlaten. Welhaest zonk do Torch, en de ongelukkige pas sagier vond den dood in de zee. Chicabuco stond onder bevel van kapitein Rit- cme Williams. Onder de omgekomene matrozen be vonden er zich vier, die pas eenige weken geleden aen eene andere schipbreuk ontsnapten. Kunst- en Letternieuws. Te Keulen, in het huis van eenen byzondere. komt men eene schets te ontdekken van een der merkwaer- digsle stukken van den prins der Vlaemsche Schilder school, van het prachtig tafereel alom vermaerd onder den naem van De pest van Rubens, toebehoorende aen onze Sl-Martenskerk. Die schets stelt voor, in haer bovendeel, 0. H. Jesus- Christus aen den II. Rochus de zending vertrouwende van de pestzieken in hun lyden ter hulp te komen en in het onderdeel.de pestzieken hunne smeekende han den tot hunnen patroon reikende. Ons tafereel, hoewel by de vyf meters hoog, bevat slechts negen figuren: de schels in spraek bevat er twee-en-twintig. r Die schels, een echt meesterstuk waer de eigenaer de weerde met van kende, is aengekocht door eenen collectionneur van New-Yorck voor de nietsbedui- dende som van ongeveer 400 franken. Sprekende van die teruggevonden schets, herin neren wy dat het tafereel ODzer hoofdkerk doorRubens werd vervaerdigd na zyne terugkomst in Antwerpen uit Engeland en Spanje, waer hy als volmagtigd afge zant door hel hof van Oostenryk was heengezonden, zy 1114631 of zeer weinig nadien. Rubens was als dan 54 jaer oud. Het was de Confrérie van den II. Rochus, van Aelst, welke hem die sc.hildery had besteld. De meester werkte eraen acht dagen en vroeg voor loon aclu honderd guldens. Hy had voor regel zyne tafereelen te schatten naer de dagen vverks welke hy eraen besteedde, en regelmatig vroeg hy honderd gul dens per dag. Ten zelfden tyde kwam hy voor de Abdy van Affli- ghem een tafereel af te nraken, voorstellende Christus den Lalvaneberg beklimmende. Hy had er zestien dagen aen gewrocht; doch de ryke Abdy kwam eenigszins tegen den gestelden prys op en verhaestte zich geens zins de zestien honderd guldens af te leggen. De Confrérie van Aelst had aenstonds en zonder tegenspraek hare acht honderd guldens betaeld, en Rubens was zoo tevreden over die handelwyze, dat hy haer, kosteloos en op den hoop, nog dry kleine schilderyen vervaerdigdp.de eene voorstellende Chris tus aen het Kruis, de tweede den H. Rochus genezen van de pest door eenen engel, de derde den H. Rochus m de gevangenis. Al die stukken, na eenige jaren verblyf te Parys, in het Museum van den Louvre, zyn, sedert 18I5, aen onze St-Martenskerk teruggegeven, waer de kenners en liefhebbers van alle landen ze dagelyks komen be wonderen. IIOLLOWAY S ZALF EN PILLEN. Gelukkige Ge zondheid. Hoe voorzichtig hoe zorgvuldig de menschen ook zyn mogen zy zyn steeds bestemd om door ziekte aengetast te worden, en wysheid is het, voorzien te zyn van een middel tegen zulk eene ramp. De Zalf en Pillen door Professor Holloway ont dekt zyn door eenieder, die dezelve beproefd heeft, en kende de grootste verdiensten te bezitten in het genezen van zeere beenen, zeere borsten, oude won den, zweren en etterbuilen en al zulke besmettingen die men door onvoorzichtigheid heeft gekregen. Ont stekingen en zwellingen der klieren worden met zekerheid verdreven terwyl de Pillen het gestel zuive ren en versterken. Aldus, zelfs by eene matige goede gezondheid, zyn eenige doses van lyd tol tyd daervan ingenomen, byzonder heilzaem wegens derzei vol trekking om het liehaem te bewaren voor onzuiverhe den en zwakheid, terwyl zy nimmer falen in hard nekkige gevallen de meest verouderde kwalen uit te roeijen. GEBOORTEN. MANNELYK ll VROUWELYK 7 OVERLEDENEN. P. De Meersman, wedr Van Pamel, z. b. 74 j. Don kerslege. J. De Neve, zadelmaker, 71 j. te Brussel overleden. E. Geeroms, steendrukkersgast, 24 j. St-Jorisstraet. J. Rajon, m. Promenet, zydebewer- ker, 50 j. Tragel. M. Van den Abecle, vr. Van Han- denhove, z. b. 41 j. Mylbeke.F. Vercruyssen, landbouwer, 37 j. Mylbeke. Vier kinderen onder de zeven jaren. Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Hoppe (1872) de 50 kit. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie Lynzacd-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdappeten (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens liet koppel Lynwaden ter merkt gebragt van heden. fr. 26—00 20—00 17—50 00—00 18—00 85—00 00—00 42—00 33—00 90—00 80—50 21 —00 25—00 9-00 0—00 8—00 1—63 -00 5t— 00 30 \ei i 31—25 25—00 17—75 00—00 20—00 00—00 00—00 42—50 36—00 90—50 81—00 21—50 28—00 9—75 0—00 8—63 1—91 6—00 62—00 kocht 13 van 8000 Sparre Hoppestaken, te Erembode- gem, aen de Denderbrug eri aen de Statie, op Woensdag 12 Meert 1873, om 1 uer namiddag-. Door het ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. te Denderhautem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, op Maandagen 17 en 24 Maart 1873, telkens om 4 ure namid dag, ter herberg de Vier Winden, bij den heer Peiireiiax-De Vuïst, Keizerlijke Plaats, te Aalst, openbaarlijk verkoopen: 34 aren Land, te Denderhautem, op Beggij- nenveid, seklie B, N° 456.In pacht bij Frans Van Duerrn en Benedikt Van Varenbergh, te Denderhautem.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2