Eerste Communie. van beste Dendermeerschen, Geschiedenis der stad Aalst Meersch, Land en Kapitalen. van een schoon groot HUIS HOFSTEDE, GUANO (beste kwaliteit), tegen Bit ANDGEVAAR, HUIS en LAND, St-ANTONIUS DOF, Burgerlyken Stand. S S AFK-VLNDITIE, ANNONCEN. VENDITIE van een ander HUIS, Verkoopingvan een IIUIS, Landen en Meerschèn, Booin en Schaarhout van 10,000 Hoppestaken, Verkooping van LAND, schoone jonge Melkkoei gaf het alarm en sprong van den trein. Het gcheele persooneel volgde zyn voorbeeld 11a, maer allen wor den by den sprong min of meer gekwetst, zelfs is een der stokers zoodanig gewond, dat men voor zyn leven vreest. Het maehien en de tender zyn van de "rails ge worpen. De rail was door den kwaeddoener aen beide zyden van den weg sterk vastgemaekt om niet voor de botsing te wyken. Kunst- en Letternieuws. Geschiedenis der stad Aelst. Op verzoek eeniger liefhebbers van de vaderland- sehe oudheden, en door de welwillendheid van het sladsbestuer van Aelst ondersteund, zyn de schryvers van het bovengenoemde werk begonnen met het vcr- ledene dezer belangryke gemeente te boek te stellen. Dry jaren opzoekingen in de archieven van Aelst, Gent, Brussel en elders, hebben hun een ontzaglyk getal notas aen de hand gedaen, welke, geput aeu de echte bronnen, tot bazis van hunnen gewetensvollen arbeid strekken zullen. Alles, wat de stad Aelst vroeger, zoo onder bestuer- lyk en regterlyk, burgerlyk en godsdienstig opzigt opleverde,zal in dit werk behandeld worden, te gelyk met de moderne stad, en al hel welenswaerdige, wat daerin gevonden wordt. Zoo zal de tezer er den oorsprong en de trapsgewyze ontwikkeling van de stad in aenlreffen, met hare in stellingen en gestichten, die getuigen van hare magt, hare grootheid, haren bloei, haren liefdadigheidsgeesl of haren kunstzin; de lyst harer magistraten lot in de verste tyden, dat deze ons bekend zyn (eene niet on- belangryke bydrage lot de kennis der oude adellyke en burgerlyke geslachten), alsook de levensbesehrv- ving van al de Aelstenaren, die zich op hel loone'el des levens eenen naem verwierven, en van dezulken, die,-hoewel minder bekend geworden, doch op den dank des nageslachts mogen aenspraek maken. Dit is genoeg gezegd, meeoen wy, om te doen verstaen, dat geen gilde, geene nering, geen klooster of broe derschap, geene openbare instelling, van welken aerd ook, die te Aelst weleer was, of nog gebonden wordt, onbehandeld zullen blyven. Mm schryjL in tm bueeele dezes blads. Zie verder de annonce. HOLLOWAY'S PILLEN. Bron van Sterkte. Geene diepe wysbegeerte is er noodig om te bewyzen, dat gezondheid en kracht afhangen van de zuiverheid van het bloed; en toch hoe weinigen handelen overeenkomstig deze waerheid, in ver- gelyking met de velen, die zichzelven veronachtzamen en daer- doorden grond leggen tot de verschrikkelykste kwalen, tcrwvl eenige doses dezer zuiverende Pillen hun cladelyk verligtingen in de toekomst gezondheid zouden geven. Hollo'way's behande ling is geeno schyngenezing, maer het doordringendste middel tot herstelling van alle wanorde der maeg, lever, nieren en dooi den ganschen bloedsomloop en het zenuwgestel. Ilolloway's Pillen zyn uitmuntend geschikt als een huismiddel, daer de jeugdigsten, zwakslcn en vatbaerslen dezelve zonder vrees kunnen innemen, wanneer geweldiger maetregelen hoogst ge- vaerlyk zouden zyn. en muren; hare oude huizen en farailien; de topographie en waterbcdeeling; de beknopte geschiedenis van 't graafschap' van Aalst, als bijzondere heerlijkheid; de magistratuur (wet ed justitie); eindelijk de burgerlijke instellingen: gilden, neringen, erfz Cn eD ^00ren' hedendaagsche maatschappijen, scholen, Het tweede deel zal behelzen de geschiedenis en beschrijving der kerken, kloosters, het hospitaal, het begijnhof, de loe- vluchthuizen en andere gestichten van liefdadigheid. In het derde deel zal men de staet- en geschiedkundige feiten opgesomd vinden, die met de stad Aalst in onmiddellijk verband staan; eindelijk ook de beroemde mannen, die in kunst of weten schap hebben uitgemunt. Deze drie deelen zullen uitgegeven worden bij vijf afleverin gen (twee in het jaar), ieder van ruim ROO bladzijden, mot de daarbij bepoorende platen; zoodat, na de algehcele verschijning des works, deze afleveringen tot drie doelen zullen kunnen ge- nragt en aldus ingebonden worden. De prijs is gelijk als voor de reeds verschenen deelen van de niet geïllustreerde monographieen der dorpen: SS fruncs de aflevering, betaalbaar bij de bestelling van iedere aflevering. Exemplaren op schoon zwaar papier zijn te bekomen aan den prijs van 7-SO ft», elke aflevering. Men schrijft in ten bureele dezes blads. L. LANGEROCK, Fabrikant van Hoeden en Mutsen, Molenstraat 10, (gat van de Merkt) Aalst, maakt het geëerd publiek kenbaar, dat hij een overgroote keus van Hoeden en Mutsen, voor de Eerste Communie te koop stelt aan dematig- ste prijzen mogelijk. Men kan ook bij hem vinden, een aller schoonst assortiment, Vilten, Zijden, Slrooijen, enz. Hoeden van alle slach, en gelast zich ge lijk voortaan met het Verven, Wassehen en Hermaken van alle slach van Hoeden. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder. te bekomen bij Jean DE WINTER, Molenstraat N° 2, te Aalst, prijs fr. 34-50 per 100 kilos. Magazijn Moutstraat tegen de Verkensmerkt. VERZEKERING bij P. De Winter-Van de Meerssche, te Aalst, Nieuwstraatpoort. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, om er met 1 Mei aanstaande in het gebruik van te treden: 1" De van ouds gekende herberg en Afspan- nmghet Roklijf, met 7 aren 70 centiaren Grond, te Aalst, aan de Nieuwstraatpoort, bewoond door d'heer J.-B. Van Cauter. 2° Een schoon perceel Zaailand, recht over voorschrevene herberg, groot volgens titel 40 aren 96 centiaren, met het Gebouw er op staande, dienende voor Magazijn van Hout, ook gebruikt door d'heer J.-B. Van Cauter. Instel, 22 Meert lö70. Verblijf, 6 April Telkens eenen Zaterdag, ten 5 ure namiddag, ter te verkoopen herberg het Roklijf. BIJ Siiperabondanten Zllila^. OPENBARE VERKOOPING van het te Aalst. De Notaris Verbrug-ghen, te Aalst, zal aldaar ter herberg de Vier Eemersbij den beer Beaudin, aan de Nieuwstraatpoort op Don derdag 3 Apuil 1873, ten 3 ure van den namid dag, in bet openbaar te koop bieden. Het Huis en herberg Sl-Anlonius-Hof, met twee kleine Huiskens daar neven te zanten groot in grond 21 aren geestaan te Aalst, in de Lange-Ridderstraat en ook uitkomende op de Vrijheidstraat. Verhoogd op fr. 17,500 GEBOORTEN. 11 MANNELYK 6 VROUWELYK 5 OVERLEDENEN. A. Herremans, wed® Van Mol, hovenierster, 77 j., Mylb. M. Steleman, m. Cool, z. b. 72 j., Zoutstr.— J. Ledeghcn, wed® De Jonge, landbouwster, 81 j., Mylb. M. Van Hauwe, wede /erhoeven, z. b. SO j. Hoogevesten. D. Van der Sype, z. b. 65 j.,Pontslr! M. Van Dammej renteniersier, 71 j., Keizerlvkepl. J. Beeckman, vr. Morgan, z. b. 40 j., Mylb."—C. Breckpot, wed® De Vuyst, z. b. 67 j., te Brussel over leden. S. De Smet, m. Peerlinck.herb. 53 j., Mylb. P. Francois, m. Eloot, smid, 72 j., Leopoldslr. L. De Bom, vvedr De Landlsheer, z. b. 77 j., Mvlb. Een kind onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwc fr. 26—00 Mestelum 2100 dS00 00—00 -19—00 79—00 00—00 42—00 33—00 90—00 Geerst Haver Hoppe (-1872) de 50 kil. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzaed Raepzacd-olie Lynzaed-olie Raepzaed de -100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens het köppel Lynwaden ter merkt gebragt 80—50 21—00 25—00 8—57 0—00 8—18 1—63 5—00 60—00 36 vei a 31—00 24—00 49—00 00—00 20—00 00—00 00—00 42—50 36—00 90—50 81—00 24—50 28—00 9—50 0—00 9—00 4—84 6—00 70—00 kocht 4 4 XE AALST, BOTERMARKT. SCHOON KEMPSCHE op het Sas, te Herdersem-Wies. Woensdag 2 April 1873, van 2 uer nanoen zal Deurwaerder Ringoir, voor Mynheer Lenaert, op het Sas, te Herdersem-Wies, open- baer venditie houden van 3000 schoon Sparre Hopstaken en Boonstaken, geregleerd in koo- pen 't elks gerief. De koopers zullen tyd van betaling hebben voor pnncipael tot eersten October aenstaende mits goede gekende medekoopers op te geven met afslag van ieder koop. De tot dies genegen begevenhunaen den eer sten koop Staken van waer men zal beginnen na lezing der verkoopconditien. Tarwe GENT, mc»kt van 24 maert. fr. -25—50 k 00—00 Geerst Haver Boekweit Paerdeboonefl Koolzaed-olie Lynzaed-olie Koolzaed Lynzaed Koolzaedkoeken. Boter per kil. Eyers de 25. 45—00 00—00 16—00 00—00 00—00 89—00 80—00 42—00 40—00 18—50 2—86 4—85 00—00 00—00 4 7—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 '49—00 2—90 2—00 OPENBARE VERPACHTING gelegen te Welle, (op limiet van Erembodegem.) De Notaris Boone, te Aalst, zal ten verzoeke van dame weduwe Charles Borreman, te Brus sel, overgaan tot de openbare verpachting, voor eenen termijn van negen achtereenvolgende jaren, van de goede Denderweide, genaamd de Zestien Dagwanden, gelegen te Welle, op liet limiet van Erembodegem, gecadastreerd sectie A, N° 1, groot in het geheel 4 hectaren 84 aren 50 centiaren, palende oost den Dender, zuid de erven J.-B. De Rudder, west de heeren Van der Gucht en Jelie, noord verscheidene eigenaars. De Weide is verdeeld en word verpacht in 8 loten, ieder groot 60 aren 56 centiaren. ZITDAG Dijnsdag 8 Apiul 1873. Om 3 uren namiddag, ter Estaminet de Zon nebloem, bewoond bij de heeren Schouppe, te Aalst, Zoutstraatpoort. Voor de conditiën der verpachting begeve men zich ten kantoore van bovengenoemden Notaris BOONE, te Aalst, Nieuwstraat. DOOR Frans De Potter en Jan Broeckaert, SCHRIJVERS VAN DE Oeschiedmis der Gemeenten van Oost-Vlaanderen. Voorwaarden van Inteekening. De Geschiedenis van Aalst, gedrukt op schoon papieren met duidelijke letter, zal bestaan uit ongeveer drie deelen, in ge woon 8®, ieder omtrent 500 bladzijden, en opgeluisterd door platen. Het eerste deel zal handelen over de oudheid en den oorsprong der gemeente; hare oude straten, bolwerken, vestingen, torens OPENBARE VERKOOPING van De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarliik verkoopenJ 1° 14 aren 10 centiaren Meersch, te St-Lie- venshautem, aan den Hofkamer, gebruikt door Casemir Matthys. Ingesteld fr. 960 2» 6 aren Land, te Ottergem, aan de Rust- straat, gebruikt door Eugène De Taeye. U v Ingesteld fr. 380 3» Eene bezette Obligatie van fr. 8000, aan 5 p. kwijtbaar met 4 1/2 mits betalende bin nen de 6 weken navaldag. Ingesteld fr. 5,400 4» Eene bezette Obligatie van fr. 1000,'aan 4 1/2 p. Ingesteld fr. 880 5° Eene bezette Obligatie van fr. -1200, aan °p-°ts- Ingeseld fr. 1,000 6° Eene bezette Obligatie van fr. -1000, aan b P- 7r Ingesteld fr. 900 7° Eene bezette Obligatie van fr. -1100, aan 0 P- t Ingesteld fr. 1,000 Breeder beschreven op bijzondere plakbrieven Instel, Zaterdag 15 Verblijf, Zatubdag 29 Maabt 1873i Ten 3 ure namiddag, ter herberg van P De Winter, te Aalst, aan de Botermarkt. van 7,000 Sparre Hoppestaken, te Erembode gem, acn de Denderbrug, op Maendag 24 Meert 1873, 01111 uer namiddag, door liet ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. Om uit de gemeenzaamheid te geraken. OPENBARE VERKOOPING EN TE AALST, De Notarissen De Pauw en Boone, te Aalst verblijvende, zullen, ten verzoeke van wien het behoort, voor vrij en zuiver en met gewin van palmslagenen gelagen, op de hier onder bepaalde Zitdagen, openbaarlijk te koop aanbieden, de volgende Eigendommen, te weten: Eersten koop. Een zeer schoon, sterk en sedert weinige jaren uit den grond nieuw opgebouwd Huis met Koetspoort, gestaan en gelegen binnen de stad Aalst, op de Keizerlijkeplaats, N° 30, ge kadastreerd sectie A, Nummers 1084a, 1087 en 1087/>/s, met eene bebouwde en onbebouwde oppervlakkige grootte van 17 aren 80 centiaren, samengesteld gelijkvloers met Vestibule, twee door een loopende Zalen met Bureau en Cabinet en voorzien van marmeren Schouwen, met grooten Achterbouw, bestaande uit schoone en groote Eetplaats, eene andere Kamer, Keuken, Waschhuis en Remise; vijf Kamers op ieder der twee verdiepen, sehoonen Trap, twee groote Zolders, Kelderkeuken, groote Keldering met afgeslotene Wijnkelders, Cour, Pomp-en Regen water, fraaijen grooten Hof beplant met de beste uitgekozene Eruitboomen in vollen op brengst en de schoonste Ornementpianten; talende aan de eigendommen van d'heer De Ooen-Moyersoen, Madame Van den Bossche- Eernan, d'heer Heyvaert-Moyersoen, d'heer De Bruyn en d'heer Boone. Thans bewoond door den medeeigenaar den heer Amand Van der Smissen. Ingenottreding met 15 September naast. 'hoeede koop. Een schoon Winkelhuis met Vitrine, thans zijnde eene Boedrukkerij, gestaan en gelegen te Aalst Hl de Kapellestraat, sectie A, Nummer 468 met eene oppervlakkige erve van een are, hebbende verschelde Kamers op ieder der twee verdiepen, Pomp- en Regenwater, Kelder en Zolder, komende van d'ecne zijde aan d'heer De Vuyst-Van den Bossche, van de andere zijde aan sieur Verleysen en van achter aan dame Goussaert. Bewoond door d'heer Joseph Van Branteghem drukker, tot vijfden November 1873. De koopers zullen alle gemak hebben tot betaling hunner koopsommen zelfs, indien zij zulks verlangen, zullen zij het vermogen hebben op lederen koop een deel der koopsom te be houden, aan 5 's jaars. ZITDAGEN: Instel Donderdag 3 Verblijf Donderdag 17 1873- Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de Her Winden, bewoond door d'heer Perre.man- JJe Vuyst, te Aalst. Tot nadere inlichtingen en nemen inzage der verkoopingsvborwaarden veivoege men zich ter studiën van bovengenoemde Notarissen DE PAUW en BOONE. Studie van den Notaris VAN WICHELEN, te Moorsel. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal op Dijnsdag 25 Maart 1873, om 2 uren namiddag, ten verzoeke en ter woonst van d heer Domien Merlenste Nieuwerkerken, gehucht Maale, ter hei berg genaamd den Gou den Leeuw, openbaarliik verkoopen Meubels, llerberggerief en Landbouwershalam. te Aalst. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal op Zatdrdag 15 .Maart lalen Instel len en op Zaturdag 29 Maart 1873 lalen Ver blijven, telkens om 5 uren namiddag, ter Esta minet het Hof ran Brussel, bij d'heer Petrus De Winter, te Aalst, aan de Botermarkt: Een Huis, te Aalst, in de Lange-Nieuwslraat, gecadastreerd sectie A, N" 898, met eene grootte van 90 centiaren, palende aan de eigendommen der heeren gebroeders Raes.van d'heer Van der Biest en van Juffr. wed" Lenoir. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde VENDITIE TE HOFSTADE. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Maan- dag 24 Maart 1873, om 9 uren voormiddag open baar verkoopen Circa 36 koopenCanadas, Wil- ;en en andere Boomen en omtrent 50 koopen Schaarhout, te Hofslade, Camdriescli, Struikte Oversbroeck en Biesterenveld. De Venditie zal aanvang nemen aan den Bosch van Ch. Segers, aan den Camdriesch, aabii de herberg van Michel Singelyn. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal, met winst van palmslagenen ge- lagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen gelegen te Erondcgem, te weten: 1" Eene behuisde en beplante Hofstede, aan de Zandstraat, wijk Neerkauler, gecadastreerd sectie R, Nos 553, 554, 555 en 556, met eene jroolte van 81 aren 50 centiaren en bij meting !2 aren 26 centiaren. Lest bewoond geweest doorwijlen Juff. Wed. De Ras. Verdeeld in drij deelen. Eerste deel: Het westdeel bevattende de Ge bouwen er op staande met 33 aren 55 centiaren Grond, gevende aan de Zandstraat. Boom prijs fr. 328. Tweede deel: Het middendeel bestaande in 30 aren 7 centiaren Meerscji en Lochling, aan zelve Straat. Boomprijs fr. 360. Derdedeel: Het oostdeel bestaande ook in Meersch en Lochting, groot 18 aren 64 centi aren, komende ook aan de Zandstraat. Boomprijs Ir. 464. "2" Eene partij Land, op den Neerkauter, ge cadastreerd sectie B, N° 592, met eene grootte van 48 aren 40 centiaren en bij meting 33 aren. Boomprijs fr. 72. 3" Een parceel Meersch, aan den Krommen Steenweg, tegen de Steenebrug, gecadastreerd sectie B, Nos 778 en 779, met eene grootte van 27 aren en bij meting29arenBoomprijs fr. 764. 4° Eene partij Land, op het Hondekauterken, gecadastreerd sectie B,N° 832, met eene grootte van 27 aren en bij meting 26 aren 5 centiaren. 5° Eene partij Land en deel Meersch, in den Moot boscb, gecadastreerd sectie A, Nos 370 en 377, met eene grootte van 35 aren 50 centiaren en bij meting 34 aren 13 centiaren. Boomprijs fr. 453. 0° Een parceel Land, op den Erondegem- kauter, gecadastreerd sectie B, N" 138, met eene grootte van 10 aren 30 centiaren en bij meting 11 aren 20 centiaren. 7° En eene partij Land, op den Erondegem- kauter, gecadastreerd sectie B, N° 65, met eene grootte van -16 aren en bij meting 15 aren 16 centiaren. ZITDAGEN Instel, 13 Verblijf, 27 Maabt 187'L Telkens eenen Donderdag, om 3 uren namid dag, ter herberg genaamd De Valck, bewoond bij d heer Algustinus Corthals,. te Erondcgem, Gentschen Steenweg. Studie van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst, VERKOOPING te A alst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. Op Dijnsdag 25 Maart 1873, om 4 ure stipt na- mi Jdag. te Denderhautem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, op Maandagen 17 en 24 Maart 1873, telkens om 4 ure namid- dag, ter herberg de Vier Winden, bij den lieer Perreman-Oe Vuyst, Keizerlijke Plaats, te Aalst, openbaarlijk verkoopen: 34 aren Land, te Denderhautem, op Beggij- nenveld, sektie B, N« 456.— In pacht bij Frans Van Duerm en Benedikt Van Varenbergh, te Denderhautem. Door vermindering van bedrijf. VERKOOPING VAN EENE (TWEEDE KALF), vet Verken, Karren, Zeekstukken, Eegden, Ploeg, Slede, Rolblok en andere voorweiyen, te Nieuverkerken. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Dijnsdag 2o Maart 1873, om 2 ure namiddag ten hove van Dominicus Braem, te Nieuwerker ken, Dorp, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde vermelde voorwerpen.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3