van beste Dendermeerschen, Geschiedenis der stad Aalst van een schoon groot HUIS Eerste Communie. Burgerlyken Stand. VENDITIE Uit Nederland! JIOOIVEN1HTIE AXXOXCEX. HUIS, Bolling naer dry Ilorlogiën VEXDITIEX van een ander Volgen dan: Zwitserland, Duitschland, Denemar en geheel aen het steenje... Frankryk! Ziehier eenige weervoorspellingen over de maend april, door den weerkundige Nick van Pdi gueux: Veranderlyk weder, lamelyk bewogen, over het geheel eerder vochtig, dan droog, met dikwyl overtrokken of nevelachtige lucht. Schielykc weers veranderingen; koele nachten. Gedeeltelykc onweders van den 3 tot don 13, en van den 18 tol den 26; r, zing van het water. Zware winden. Eenige nachten zyn koud, voornamelyk gedurende de eerste belli en rond het einde der maend. Wind, regen, buien of vla gen volgens destreken. Rampen en Ongelukken. Vrydag speelde, een tijarig knaepje in eenen gan„ der Rodenbroekstraet te Brussel. Eensklaps ylde de kleine in eene dwaze vaerl naer builen op straet, en rolde onder een zwaergeladen wagen. De breede wielen gingen over het lyf van den kleine, die yselyk verminkt, eenige uren nadien overleed. Men verbeelde zich de wanhoop der ouders by 'tvcr nemen van dit schrikkelyk ongeluk. Donderdag morgend is er te Gent een ongeluk gebeurd en dat nog ergere gevolgen had kunnen heb ben. Rond 8 ure kwam eene vigilant de Lammerslraet afgereden; op eens verschrikt het paerd en stormt weg, de koetsier van den bok werpende, die verschei dene stappen verre met het rytuig medegesleept, en erg gewond aen den hals werd opgenomen en by den geneesheer Hensmans binnen geleid.' Inmiddels was het paerd met de vigilant in volle vlugt de yzeren brug ovcrgeloopen in de rigting der Statie, op zynen weg een meskar omwerpende en tegen een vigilant sloolende die aen de Statie stond. Ondanks de poogingen van verscheidene persoonen was het onmogelyk het paerd legen te houden, dat regt naer de Statieplaels ylde, waer het gewoonlvk zyne standplaets heeft en waer men het heeft kunnen tegenhouden. Verscheidene huisschilders, die bezig waren aen den gevel te werken van het huis tegen de yzeren brug, stonden een oogenblik vol schrik op hunne lad ders, want het rytuig rende zeer digt hen voorby, en het scheelde weinig, of zy werden omverre gereden. bit St-Nikolaes wordt gemeld, dat toen de trein van Mechelcn, die te St-Nikolaes ten 2 t/a uer namid dag aenkomt, verleden zondag" elkeen met afgryzen getroffen werd, by het zien dat de wielen der loko- motief en der waggons gansch met bloed besmeurd waren en er hier en daer brokken vleesch aenkleefden, die blykbaer van een mensehenlichaem voortkwamen. Terstond werd eene depeche gezonden, om te weten of er op de lyn geen ongeluk was gebeurd, en weldra werd gemeld, dat de bareelwaehtcr I.odewyk De Weerdt, oud 48 jaer, te Willebroek overreden en gansch vermorzeld was. Naer het schynt is die onge lukkige het slagtoffer zyner eigene onvoorzichtigheid geworden. Verleden zondag avond is cr in het gehucht blsenaken, onder Oplinter (Thicnen), een moord ge pleegd, door den genaemden Holsbeek, werkman, op pachter Nys. Het Parket van Leuven heeft zich ter placlse begeven; de moordenaeris aengehouden. De beschuldigde beweert dat hy, rond 8 ure des avonds, over het pachthof van Nys gaende, dooi'den liond zou aengerand zyn; hy verdedigde zich met eenen stok en vervolgde zelfs den hond. Alsdan zou Nys den beschuldigde aengerand hebben, doch door dezen ten gronde geslagen zyn. He betigte is een sterke kerel, in al de kracht des levens; het slagtoffer is 65 jaren oud. Dynsdag is in de kolenmyn van Ormont, te Cha- telet (Bergen) een ongeval gebeurd, in den aerd van hetgene welk verleden jaer in de myn van Mambourg zooveel slagtoffers maekte; doch hier zyn gelukkig geene menschenlevens te betreuren. Terwyl de op- haelbak met 4 wagens kolen werd opgehaeld, zyn de vier kettingen te gelyk gebroken, ten gevolge van den sehiclyken stilstand van den bak, door het voortryden van cencn wagen. De valscherm werkte en belette den bak tot beneden te vallen. Hierdoor werd de schade vermeden, die kon ontstaen aen de machien en aen de myn. Dit feit is van aerd om het vertrouwen in de valschermen herop te wekken, hetwelk sedert de ramp van Mambourg erg geschokt was. De stoomboot Atlantic is op het eiland Mars, te gen de kust van Canada (Amerika) vergaen. liet ge rucht loopt dat er 1000 persoonen aen boord waren, waervan er niet miDder dan 700 verdronken, hierin begrepen de vrouwen en kinderen.De Atlantic poogde te Halifax binnen te loopen om kolen in te nemen. Er zyn stoombooten van het canadaesch gouverne ment ter hulp gezonden. Nadere byzonderheden. De engelsche stoomboot Atlantic, kapitein Wil liams, van Liverpool naer New-York is naby Mars eiland, tegen Prospeet gestrand. De derde sluerman M. Brady, welke te Halifax is aengekomen, verhaelt dat de Atlantic, ten 2 ure 's nachts aen Meagher Head, in Prospeet Harbour, baei van Prospeet, aen den grond slootte. Kapitein Williams verliet te middernacht het dek, oordeelende dat the Sambro Light (vuerbaek van Sambro) op 39 mylen ten N. N. W. lag. Het water was donker, doch niet entstuimig. Het schip raekte meermaleirden grond. Kapitein Williams en Mr. Brady sprongen dadelyk aen dek en poogden de booten te water te laten, doch hetgelukte slechts een enkele in zee te krygen, waerin juist twee vrouwen geplaetst waren toen de mannen er opvielen en er zich in samenpakten. De stoomboot hief zich weldra met de boogspriet in de hoogte en zonk eenige oogenblikken later in de diepte, terwyl by de te water gelaten boot, met alle hands in de diepte mederukte. Een deel van het staende want, van het gezonken vaertuig bleef boven water, langswaer met behulp van koorden 250 man op eene lage rots ontsnapte. 750 man bleven op de stoomboot, waervan de meeste in hunne nachtlegers door den dood verrast zyn. Geen enkel kind, geene enkele vrouw werd gered, ja ter nauwernood outsnaplen de overlevenden aen het gevaer, daer de opkomende ly elk oogenblik dreigde tol den laetste van de lage rots weg te spoe len. Gclukkiglyk zagen de visschers van hel strand den benauwden toestand van die 250 persoonen en mogten zy er in gelukken deze uit hunne govaerlyke stelling te verlossen. M. Irilz, de eerste stuerman, bleef op de stoom boot tot de laetste man vertrokken was en verdronk in het want. De kapitein, de doktor, de derde en vierde sluerman zyn gered. Schip en lading zyn totael verloren. Dry of vier passagiers van le klas zyn gered. Eene vrouw is bevrozen terug gevonden in het tuig. De agent-komplabel is onder het getal der dooden. Het getal der passagiers vooruit bedraegt 850, die van eerste klas waren ten getalle van 30. De beman ning bestond uit 142 koppen. Er waren twee kinderen op reis geboren. De laetste tydingen zeggen, dat er op 1,038 per soonen 300 gered zyn. HOPPEM ARKTEN POPERINGHE, 28 meert. - Er is geene enkelezaek afgedaen in hop; de nomiuale kwoteering is 110 fr. Dit artikel kan van heden tot binnen eenige maenden geen belang acnbieden, wanneer men hel voorkomen van den aenslaenden oogst zal beginnen te zien. B1SCHW1LLER (El/as), 26 meert. Er is een wei nig meer beweging in den handel en verschillende loten zyn verkocht door de planters aen den prys van 145 a 150 fr. de 50 kilo. Eenige balen van den oogst van 1870 hebben insgelyks koopers gevonden aen den prys van 35 fr. per kwintael. ANTWERPEN, 31 meert. Wy hebben wederom geene verandering aen te stippen in den toestand der markt noch in de pryzen van dit artikel, voor hetwelk er bvna geenevraeg gcheerschl heeft. Voor de onmid- delyke konsumptie zyn er dus slechts eenige kleine pariyen aengekoeht, in T geheel een 50tal balen hop van Aelst, oogst van 1872, aen den eenvormigen prys van 73 fr. per 50 kilo. Men kwoleerl thans zonder verandering als volgt: Aelslcrsche hop van 1872 fr. 73; van 1871 ontbreekt; van 1870 fr. 33; van 1869 fr. 25 en van 1868 fr. 20; hop van Poperinghe van 1872, omstreken, fr. 75-80; stad fr. 105-110; van 1871 ont breekt; van 1870 fr. 45; van 1869 fr. 28 en van 1868 fr. 20; alles per 50 kilo. Geene aenvoeren sedert achldagen. DE ZEGEPRAEL VAN VERDIENSTE EN BEKWAEMHEID. Voor ongeveer dertig jaer was de mensch tevreden voort te sukkelen onder de zware, onzekere en dikwyls zeer bcdriege- lyke behandeling om eene kwael te genezen, of in bet genot van eene yzeren gezondheid, welker bereiking voor velen, iels ge heel onmogelyk was. Ry voorbeeld, op de kusten van Afrika in oost en west Indiö, in de moerassen van zekere oorden van Amerika, in de bevrozenc streken van Canada, onlbrak genees kundige kennis om de gewenschtc middelen toe te dienen, als mede de middelen, om bet menschelyke stelsel te versterken, in welke omstandigheden het zich ook mogt verplaatst zien, o'f van welke kwalen ook het slagtoffer mogt worden. Toen verrees Professor Holloway met zyne eenvoudige en toch byna won derdadige geneesmiddelen, welker werkelykc uitmuntendheid en welker algemeen gunstige resultaten door en dooi- gewaer- deerd werden door de bevolking^ van Engeland van eiken rang en stand; en de ondervinding van hunnen heilzamen invloed in den vreemde, bevestigde ras het oordeel van het Brilschc publiek. Ten allen lyde is zulk een goed succes voldoende ge- weestom beroepsnyd op te wekken, en dit macl in het byzonder, daer Professor Holloway reeds van het eerste oogenblik af ondernam om de meeste kwalen te onderdrukken, waaraen alle vleesch onderhevig is. Een dergelyk vooroordeel viel hem dus ook te beurt. Terwyl hy gezegend werd door diegenen, die hy van den ondergang gered had, en die gereed waren getuigenis af te leggen van de werkskraclH zyner geneesmiddelen, werd hy door anderen als algemcene vyand uitgekreten, dien men naer welgevallen zou kunnen steenigen. Niemand echter kon beter het geweld van zulke aenvallen weerstaen dan Professor Holloway, beschut als hy was door de betere meening van het grootste gedeelte van het menschdom, die eerbied hadden voor de middelen, waermede hy zoo gelukkig elke soort van kwael, in elk klimaet van den aerdbol bestreed. Te vergeefs heeft be roepsnyd ol onwetend vooroordeel getrachteen sluier te wer pen op zyne methode en zyne middelen: de algemeenc stem en de dankbaerheid van het menschdom, zyn krachtiger dan persoonlyke belangen en die slem is het eens* ter gunste van zyne alom vereerde middelen. Nergens is de faom van Professor Holloway echter beter gevestigd dan in Oost- en West Indiö. Gael waer gy wilt, in onze overzeesche bezittingen, en gy zult in elk huishouden voorbeelden vinden van de heilzame werking van de Zalf en Pillen van Holloway. Terug komende, gewone of galkoortsen, huid of klierziekten kortom alle kwalen aen deze streken eigen, zyn juist die, waerin de middelen van Pro fessor Holloway de beste resultaten hebben opgeleverd, terwyl alle andere feilden. Geen wonder dal zy slapclplaetscn geworden zyn van de geneeskundige markt over de geheele wereld, en dat zy even ononlbeerlyk zyn als voorraed van voedsel in een huis houden. Waeraen kan zulke grenzeloozc populariteit toegeschre ven worden waeraen anders, dan aen de wel beproefde en onfeilbare werking dezer geneesmiddelen, en aen de hun toege kende voorkeur boven alle middelen, die tot nu toe door den mensch aengewend zyn ten voordcele van hel lydende mensch dom? HOLLOWrAY'S PILLEN. Nietsbewaerd de gezondheid zoo goed als van lyd tot tyd een op het gestel gunstig werkend middel, by de weersveranderingen of wanneer de zenuwen ver slapt zyn. Deze Pillen werken uitmuntend op de maeg, lever en nieren, en zuiveren het bloed zoo volkomen, dat zy buitenge woon krachtig zyn in hel afweren van alle wanordelykhcdcn der maeg, koorts, diarrhee, roode loop en andere ziekten, en in het geven van toon en veerkracht aen verzwakte gestellen. Allen die de natuerlyke en pryzenswaerdige begeerte hebben, om hunne eigene gezondheid en die hunner betrekkingen te be waren, kunnen niet beter doen dan zich op Rolloway's Pillen le vertrouwen, die verkoelen, regblen en versterken. Deze zuive rende Pillen zyn geschikt voor eiken ouderdom, alle jaergetyden, klimaten en gestellen wanneer alle andere middelen falen. Zy zyn de beste vriend der vrouwen. Benoemt M. Theophile Van Wichelen, advo- caet te Aelst, curator der failliet. Beveelt aen de schuldeisschers de verklaring hunner schuldvorderingen te doen ter greffie binnen het tydverloop van twintig dagen begin nende van heden. Bepaelt op 24 April 4873 ten 44 uren voor- raiddag, ter Zittingszael der Koophandels-Regt- bank van Aelst, de sluiting des proces-verbaels van verificatie der schuldvorderingen en de be pleitingen over de geschillen die uit deze veri ficatie zouden konnen ontstaen, op 7 Mei 4873. Beveelt Aldus gevonnisd en uitgesproken in openbare zitting der Regtbank den 26 Maert 4873. Voor gelykvormig uittreksel. De Greffier, H. J. PAPPAERT. GEBOORTEN. MANNF.LYK 8 VROUWF.LYK 8 b HUWELYKEN. J. Collin, kleermaker, met M. De Koster, z. b. L. De Vloescliouvver, z. b. te Geerardshergen, met E. Breckpot, z. b. OVERLEDENEN. I'. Verekens, \vede Podevyn, z. b. 80 j., woonende le Brussel. V.PIacquel, wedr Van der Smissen, he/.. «52 j-, Scliacrl). E. De Vos, wcdr Colin, tvvynder, .52 j., Sl-Jol). P. Janssens, gcp. 62 j., Iloogslr. J. Bolerbergh, zwarte zuster, .36 j., kapelleslr. F. Plas, vi'. Van der Smissen, bez. 56 j., Vischmerkt. P. Vcrlaelen, z. b. 81 j., Leopoldstr. Dry kinderen onder de 7 jaren. T arwc Mesleluin Rogge Goorst Haver Hoppe (1872) de 50 kil. Hoppe (1869) Raepzacd Lynzaed Raepzacd-olic Lynzaed-olic Raepzaed de 100 kil. 1 Lynzaed Aerduppelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per .3 kil. Eyers de 2.3 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ler merkt gebragt AELST, merkt van heden. fr. 25—00 h .30—00 23—30 24—30 48—00 00—00 21—00 00—00 00—00 42—00 33—00 90—00 80—30 21 -00 23—00 7-50 0—00 7—09 1—63 5-00 60- 49—00 00—00 24—00 00—00 00—00 42—50 36—00 90—50 8t—00 21—50 28—00 8—50 0—00 8—29 4—91 6—00 70—00 Donderdag 40 April 4873, ten 8 uren 'smorgen9 juist, ten hove van den heer Leo Van den Abeele tc Lede, Keiberg, van Bouwmaterialen, 40 Kor- tewagens, Eiken Planken (2 duim), Hooi,Strooi, Wortels, Loof, eene hoeveelheid Brandhout, enz. Door 'l ambt van den Notaris Joseph Ver- brugghen, te Aalst. Den Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel.zal, op Donderdag 3 April laten Instel len en op Donderdag 40 April 1873, laten ver blijven, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg Het Gemeentenhuis, bewqond bij sieur Pifter Df. Boeck, te Ottcrgem 4" Zes aren Land en Locliting, te Ollergem, gecadastreerd sectie A, Nn 758bis. 2° En eene partij Meersch, nisvoren in de Haak weeden, gecadastreerd sectie A, N° 582 a, met eene grootte van 25 aren 10 centiaren. Boomprijs fr. 280 25 vei kocht 09 Zeer geachte Heer von Gimborn. Voor eenige dagen kwam bij mij de vrouw van den boom- kweekcr JWESTERHOF te Eenrumen verzocht hare genezin1*, door Uw Universeel Zuiverings-Zout, van eene dertigjarige maagkwaal in do couranten algemeen publiek tc maken, allen die aan maagpijn lijdende zijn. Professoren, doctoren heeft zij gedurende die reeks van jaren geraadpleegl, maar telkens zonder baat, zoodal zij eindelijk besloot, ook het maagzout te proberen, waartloor zij, zoo lijdende als zij was, totaal gezond is geworden. Bijna niets kon de vrouw inhou den, en altijd door aanhoudende pijnen gekweld, was zij als het ware't lev en moede, terwijl zij zich nu, dankbaar voor hare algeheeie herstelling, met nieuwen levenslust, overgelukkig gevoelt. Steeds is zij volgaarne bereid aan allen, zonder onderscheid, mondeling meer omtrent hare genezing mede te doelen. Groningen. c. Rikkers. Dit alleen echte, onvervalschte Universcel-Zuive. rings-Zout is allergunstigst bekend wegens zijne gene zende uitwerking bij alle Maagkwalen. Verkrijgbaar in i/t pakjes a 40, in b 73 centim. en in 1/1 a fr. J-40 tc Aalst: P. G. Schai.tin, Apoth.; te Zele: H. Veijes, id.; te Dendermonde- Van der Speeten en F. Bruylant Van Aerde. id. Brochures over gebruik en getuigschriften gratis. Bij den aankoop van dit artikel vvachte men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handteekening draagt van Emmerik a. d. R. If. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. KOOPHANDELS-RKTBANK VAN AELST. Failliet, Gezien de waerschuwing van opschorsing der betalingen gedaen ter greffie dezer stad den 25 Maert 1873 door sieur Vital Meert, bakker, winkelier en herbergier, te Aelst, St-Joris- straet. Gezien de art. 442,465, 466, 468 en 472 der wet van den 48 April 4851 op de faillieten en opscliorsingen. Na in naem der wet beraedslaegd te hebben Verklaert de Regtbank de failliet geopend van sieur Vital Meert, bakker, winkelier en herbergier, St-Jorisstraet, te Aelst, behoudt zich om er later de opening van te bepalen in uitvoering van het art. 442 2 der wet op de faillieten. Benoemt M. L. Schellekens, regter by de Regtbank, regter-kommissaris van de failliet. Tarwe Rogge Geerst. Haver Boekweit Paerdcboonen Koolzaed-olie Lynzaed-olie Koolzaed Lynzaed Koolzaedkocken. Boter per kil. Eyers de 2o." GENT, merkt van 4 april. fr. 0« 00 h 00—00 00—00 00—00 00—00 15-00 00—00 00—00 89—00 80—00 42—00 40—00 18—30 2—70 4—75 00—00 4 6—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 49—00 2—80 4—85 OPENBARE VERPACHTING gelegen te Welle, (op limiet van Erembodegem.) De Notaris Boone, te Aalst, zal ten verzoeke van dame weduwe Charles Borremante Brus sel, overgaan tot de openbare verpachting, voor eenen termijn van negen achtereenvolgende jaren, van de goede Denderweide, genaamd de Zestien Dagwanden, gelegen te Welle, op liet limiet van Erembodegem, gecadastreerd sectie A, N" 4, groot in hel geheel 4 hectaren 84 aren 50 centiaren, palende oost den Dender, zuid de erven J.-B. De Rudder, west de heeren Van der Gucbt en Jelie, noord verscheidene eigenaars. De Weide is verdeeld en word verpacht in 8 loten, ieder groot 60 aren 56 centiaren. ZITDAG Dijnsdag 8 April 4873. Om 3 uren namiddag, ter Estaminet de Zon nebloem, bewoond bij de heeren Schouppe, le Aalst, Zoutstraatpoort. Voor de conditiën der verpachting begeve men zich ten kantoore van bovengenoeinden Notaris BOONE, te Aalst, Nieuwst raat, te Aalst. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Dijns dag 8 April 1873, om 2 uren namiddag, leAalst aan het Schaliênhuis, openbaer verkoopen: 600 bussels goed Denderhóoi. Om uit de gemeenzaamheid te geraken. OPENBARE VERKOOPING DOOR Frans De Potter en Jan Broeckaert, SCHRIJVERS VAN DE Geschiedenis der Gemeenten van Oost- Vlaanderen. Voorwaarden van Inteekening. De Geschiedenis ran Aalst, gedrukt op schoon papieren met duidelijke letter, zal bestaan uit ongeveer drie dedenin ge woon 8°, ieder omtrent 500 bladzijden, en opgeluisterd door platen. Het eerste deel zal handelen over de oudheid en den oorsprong der gemeente; hare oude straten, bolwerken, vestingen, torens en muren; hare oude huizen en ferailiön; de topographie en waterbedeeling; de beknopte geschiedenis van 't graafschap van Aalst, als bijzondere heerlijkheid; de magistratuur (weten justitie); eindelijk de burgerlijke instellingen: gilden,neringen, markten en fooren, hedcndaagsche maatschappijen, scholen enz. Het tweede deel zal behelzen de geschiedenis en beschrijving der kerken, kloosters, het hospitaal, het begijnhof, de toc- vluchthuizen on andere gestichten van liefdadigheid. In het derde deel zalmen destaet- en geschiedkundige feiten opgesomd vinden, die met de stad Aalst in onmiddellijk verhand staan; eindetijk ook de beroemde mannen, die in kunst'"Df weten schap hebben uitgemunt. Deze drie deelcn zullen uitgegeven worden bij vijf afleverin gen (twee in het jaar), ieder van ruim 30') bladzijden, met de daarbij behoorende platen; zoodat, nadc algeheeie verschijning des werks, deze afleveringen lot drie deelen zullen kunnen ge bragt en aldus ingebonden worden. De prijs is gelijk als voor de reeds verschenen deelen van de niet geïllustreerde monographieên der dorpen: H francs de aflevering, betaalbaar bij de bestelling van iedere aflevering. Exemplaren op schoon zwaar papier zijn te bekomen aan den prijs van T-KO fr. elke aflevering. Men schrijft in ten bureele dezes blads. L. LANGEROCK, Fabrikant van Hoeden en Mutsen, Molenstraat 40, (gat van de Merkt) Aalst, maakt het geëerd publiek kenbaar, dat hij een overgroote keus van Hoeden en Mutsen, voor de Eerste Communie te koop stelt aan dematig- ste prijzen mogelijk. Men kan ook bij hem vinden, een aller schoonst assortiment, Vilten, Zijden, Strooijen, enz. Hoeden van alle slach, en gelast zich ge lijk voortaan met het Verven, Wasschen en Hermaken van alle slach van Hoeden. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder. BY THEODOOR DE METS, herbergier in den Bal, te Moorsel (Spruithoek). Vim stonden aen schryft men in van 42,000 Sparre Hoppestaken en 200 Kepers, te Erembodegem, aen de Denderbrug en aen de Statie, op Maendag 7 en Donderdag 10 April 4873, telkens om 1 uer namiddag, door 't ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. EN TE AALST, De Notarissen De Pauw en Boone, te Aalst verblijvende, zullen, ten verzoeke van wien het behoort, voor vrij en zuiver en met gewin van palmslagen en gelagen, op de hier onder bepaalde Zitdagen, openbaarlijk te koop aanbieden, de volgende Eigendommen, te weten: Eersten koop. Een zeer schoon, sterk en sedert weinige jaren uit den grond nieuw opgebouwd Huis met Koetspoort, gestaan en gelegen binnen de stad Aalst, op de Keizerlijkeplaats, N° 30, ge kadastreerd sectie A, Nummers 4084a, 4087 en iOHlbis, met eene bebouwde en onbebouwde oppervlakkige grootte van 17 aren 80 centiaren, samengesteld gelijkvloers met Vestibule, twee door een loopende Zalen met Bureau en Cabinet en voorzien van marmeren Schouwen, met groolen Achterbouw, bestaande uit scboone en groote Eetplaats, eene andere Kamer, Keuken, Waschhuis en Remise; vijf Kamers op ieder der twee verdiepen, schoonen Trap, twee groote Zolders, Kelderkeuken, groote Keldering met afgeslotene Wijnkelders, Cour, Poinp-en Regen water, fraaijen grooten Hof beplant met de beste uitgekozene Kruithoornen in vollen op brengst en de schoonste Ornementplanten; palende aan de eigendommen van d'heer De Coen-Moyersoen, Madame Van den Bossche- Eeman, d'heer Heyvaert-Moyersoen, d'heer De Bruyn en d'heer Boone. Thans bewoond door den medeeigenaar den heer Amand Van der Smissen. Ingenottreding met 45 September naast. Tweede koop. Een schoon Winkelhuis met Vitrine, thans zijnde eene Boedrukkerij, gestaan en gelegen te Aalst in de Kapellestraat, sectie A, Nummer 468, met eene oppervlakkige erve van een are, hebbende verscheide Kamers op ieder der twee verdiepen, Pomp- en Regenwater, Kelder en Zolder, kot.rjnde van d'eene zijde aan d'heer De Vuyst-Van den Bossche, van de andere zijde aan sieur Verleysen en van achter aan dame Goussaert. Bewoond.door d'heer Joseph Van Branteghem, drukker, tot vijfden November 4873. De koopers zullen alle gemak hebben tot betaling hunner koopsommen zelfs, indien zij zulks verlangen, zullen zi j liet vermogen hebben op iederen koop een deel der koopsom te be houden, aan 5 's jaars. ZITDAGEN Instel Donderdag 3 .Q-0 Verblijf Donderdag 47 Ar>R,L 4873. Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de Vier Winden, bewoond door d'heer Perreman- De Vuyst, tc Aalst. Tot nadere inlichtingen en nemen inzage der verkoopingsvoorwaarden vervoege men zich ter studiën van bovengenoemde Notarissen DE PAUW en BOONE.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3