Geschiedenis der stad Aalst van een schoon groot HUIS Burgerlyken Stand. ANIVOi\CEi\. VENDITIE VEl\DITIE~ schoone Hoppestaken, Venditie van MEUBELS, van een ander HUIS, B zorgen, aengezien het pruisische be9tuer onder dit opzigl zeer geheimhoudend is. Den 4 dezer, rond 5 ure namiddag, is er te Lou- veignies (Luik) eene hofstede, bewoond door F. Lau- viaux, en toebehoorende aen M.Fabribeckers.de prooi der vlammen geworden.In weinig tyds zyn de stallen, de schuer, alsmede eene remise, hel voeder en het graen, in assche gelegd. Men heeft ongelukkig den dood te betreuren van een meisje van 3 i/a jaer, dat verkoold in de remise is gevonden. Men veronderstelt dat die brand geslicht is door kleine kinderen, welke met fosfoorstekjes speelden. Een jongentje van 5 jaer, die er met zyn zusterke in was, kon zich gelukkig redden. Dank aen de poogingen van eenige inwoo- ners, is men er in gelukt het vuer te beperken en het woonhuis te bevryden. Het verlies wordt, wat het mobilicr en den oogst betreft, op eene som van na genoeg 33,000 fr. berekend. Alles was verzekerd. Er is eene verschrikkelyke misdaed te Schooien (Antwerpen) gepleegd. Eene vrouw en een kind zyn daer, op eene wreedaerdige wyze, vermoord. De be- wooners der anders zoo stille en vreedzame gemeente Schooien zyn in verslagenheid gedompeld.Dedubhele moord werd in den nacht van zondag op maendag ge pleegd, en moet dynsdag avond eerst ontdekt zyn. De moordenaer zou dus ongeveer 24 uren tyd gehad hebben, om zich uit de voeten te maken. Hel parket van Antwerpen, per telegram verwittigd, heeft zich woensdag morgen ten half 9 ure naer de plaets der misdaed begeven. De gendarmen zyn insgclyksonmid- delyk naer Schooten vertrokken, 'al de omliggende brigaden zyn verwittigd. De heer Van Praet, burgemeester te Schooten, welke zich hier in de stad bevond, heeft zich ook oogenblik- kelyk naer Schooten begeven. Wy vernemen later, uit goede bron, de volgende inligtingen: In den nacht van zondagop maendag, zyn de vrouw Anna Catherina Spaepeu, 70 jaren oud, weduwe Van Doren, koopman te Schooten, en haer kleinzoontje, 3 jaren oud, onwettig kind der dochter van gemelde weduwe, in hunne wooning vermoord; de lyken, al- gryselyk verminkt, zyn dynsdag namiddag 'ontdekt; zy lagen uitgestrekt op hel bed; alles wat er zich rond bevond, was met bloed besmeurd. Men heeft Anna-Catherina Spaepen met een mes den hals afgesneden; deschedel van het kindje is ver- bryzeld. De diefstal schynt de dryfveer der misdaed te zyn; Anna Spaepen is koopvrouw in aerdappelen en, vol gens men zegt, zou zy nog al cenig geld in bezit ge had hebben. Het parket is ter plaets, alsook de luitenant der gendarmerie, de heer Roy, de opperwachtmeester en dry gendarmen. Zoohaest de dubbele moord ontdekt was, vielen de vermoedens op P. Van Doren, rond de dertig jaren oud, oud veroordeelde, zoon van de vermoorde vrouw. Deze kerel is te lui om te werken, en kwam zeer dikwyls zyne moeder lastig vallen, om aen geld te geraken. Reeds verscheidene malen heelt P. Van Do ren in het bedelaersgestigt te Hoogstraten verbleven. Zondag laetstleden zou hy te Schooien gezien zyn geweest; dynsdag morgen is 'hy in zyn logement, Korte Noordstraet te Antwerpen, door de politie en den veldwachter van Schooten aengehouden. Men zegde hem, dat hy betigt was zyne moeder en het kindje zyner zuster vermoord te hebben; hy ant woordde niets, maer zyne oogen werden vochtig. Men heeft bloedvlekken op een klein mes, dal hyby zich droeg, bevonden, en daerby plekken op zynen kiel ontdekt. Onmiddelyk heeft men hem onder goed geleide naer Schooten gebragt, om met de lyken geconfronteerd te worden. Nadere bijzonderheden. Toen men dynsdag morgend den moordenaer naer Schooten voerde, was deze zeer neêrslachtig; hy sprak geen woord. Wanneer hy echter vernam dat hy met de lyken zou gekronfronteerd worden, werd hy eensklaps bleek en zyn gelaet vertrok zich tot eene verschrikkelyke uitdrukking: Ja, riep hy, ik heb den dubbelen moord gepleegd! ik heb myne moeder en hel zoontje myner zuster om hals gebragt! Ik zal alles bekennen, maer gy zult my toch niet voor de lyken brengen. Zondag laetsl was Van Doren naer Schooten geko men, met het inzicht zyne oude moeder te bestelen; hy wist dat zy nog eenig geld in bezit had en het was nog slechts korten tyd geleden, dat hy vyftig francs van haer had ontvangen. Gelyk men weet was hy in den namiddag met zyne moeder en den kleinen Louis gaen wandelen; hy scheen het kind zeer genegen te zyn, en hield het gedurende de wandeling by de hand. In den vooravond keerden de dry persoonen terug naer huis; kleine Louis, klauterde op het bed zyner grootmoeder en sliep weldra in, terwyï Van Doren de vensterblinden sloot. Daerna greep er een twist plaets lusschen moeder en zoon. Deze laetste eischte geld, en de oude vrouw antwooordde, dat zy zelve te weinig had om te leven, a Gyzyt jong,gykuntwerkeD, zegde de ongelukkige tot den moordenaer, terwyt ik te oud ben om nog iets te verrichten. Petrus Van Doren zweeg een oogenblik; zyne moeder zat op oenen stoel tegen den haerd met den rug naer de slraet, terwyl hy zich in eenen hoek van de kamer begaf, zyn mes uit den broekzak nam, en langs achter op zyne oude moeder toesprong. Met de linkerhand haelde hy krachtig haer hoofd achter over en drukte het tegen zyne borst, terwyl hy met het mes in de regterhand de ongelukkige den hals afsneed. De oude vrouw slaekte een yselyken kreet; het bloed spatte over de handen des moordenaers. Op dal oogenblik ontwaekte de kleine Louis en begon luid te weenen; de moordenaer trok het mes uit de wond zyner moeder, liep naer het bed, en stak het bebloed wapen in de keel vab het kind, hetgeen den dood ten gevolge had. Hel bloed der twee slagtoffbrs was in alle richtin gen gespat. De moordenaer bleef eenige oogen- blikken besluiteloos zyne moeder aenstaren, en dacht dat deze reeds dood was. Doch eensklaps richtte zy zich langzaem op, opende de oogen, stak armen en beenen krampachtig uit, stond regt op, ging op den moordenaer toe en het bloed, dat uil de groote gapende wond vloeide, spatte in zyn aengezicht. Door schrik bevangen vluchtte hel monster op de straeten trok de deur achter zich toe. Van Doren liep naer de vaert om zich te verdrin ken; doch daer gekomen scheen het hem toe, alsof het water, zegt hy, in een onmetelyken bloedplas veranderd was, en hy sprong achteruit. Besluiteloos en vol angst zette hy zynen weg naer de stad voort. Eenige oogenblikken later, meende hy haeslige stappen achter zich te hooren, wendde het hoofd om en zag, zegt hy, in de duisternis de schim zyner moeder, welke hem dreigend opvolgde. Hy poogde te loopen, maer zyne beenen plooiden on der zyn lichaem, koude droppels zweet rolden over zyn aengezicht, zyne oogen verduisterden en hy viel bewusteloos ten gronde. De avondlucht bragt hemweldra lot zich zeiven; een klein rondzwervend hondje lekte de bloedvlek ken van1 zyne handen; hy richtte zich op, en zyn hoofd en zyne beenen schenen hem zoo zwaer als lood. Nogtans gevoelde hy zich rustiger; de moed ontbrak hem een einde aen zyn leven te stellen; maer wat gedaen met zyne bebloedde kleeren? Hy ging zyne handen en aengezicht in de vaert wasschen, keerde zynen kiel om, zoo dat de bloed vlekken langs binnen waren, en zette vervolgens zynen weg naer de stad voort. Het rondzwervend hondje volgde hem op, maer eensklaps werd hy bang van het dieren wierp het eenen steen toe; het scheen hem toe zegt hy, dat het beestje hem met bloedroode oogen aenstaerde. Rond 10 ure 's avonds kwam hy afgemat en neêr slachtig op zyn logement aen, en ging met het hoofd in de handen aen de tafel zitten. Een oogenblik later werd hy, gelyk men weet, aen de deur gezet, en den ganschen nacht dwaelde hy als eene zinneloozc rond. De gedachten aen den dubbelen moord verlieten hem geen oogenblik. Des anderdaegs bedronk hy zich, om de verschrik kelyke gedachten aen den moord uit het hoofd te stellen. De moordenaer is, gelyk men weet, een oud-veroordeelde; hy heeft niet minder dan 9 ver oordeelingen voor diefstal en landloopery onder- gaen. De gencesheeren hebben de tweg lyken onderzocht; de wond aen de keel van moeder Van Doren, is 13 centimeters lang, en het mes is tot in de ruggraot doorgedrongen; de strot is totael overgesneden; het slagtoffer is dood gebloed, maer de wond was toch onmiddellyk doodelyk. Wat hel kind betreft, dezes wond meet 10 centimers, doch is niet zeer diep, en de gencesheeren zyn van gedacht dat men het zoontje zou hebben kunnen redden, hadde men het genees kundige hulp kunnen toedienen. Het arm kind is dood gebloed. De moordenaer is niet met de lyken gekonfron- teerd, welke by zyne aen komst te Schooien naer het gasthuis aldaer gebragt waren; men heeft hem enkel naer de plaets der misdaed gebragt waer hy de be kentenis van den dubbelen moord voor den onder- zoekingsregter en den prokureur des konings gedaen heeft. pe woning van moeder Van Doren is een klein huisje, met beneden eene voor- en achterkamer. De moord is gepleegd in de kamer langs de straet, en de moordenaer heeft lerplaets bestatigd dat zyne moeder, toen zy opstond en op hem toekwam, tot in de achterkamer gegaen is en gepoogd heeft de hofdeur te openen, ongetwyfeld om langs daer te vluchten en hulp te bekomen; het lyk is tegen gemelde deur ontdekt. Toen de moordenaer dynsdag middag te Schooten acnkwam, werd hy door het volk uitgejouwd en bedreigd. Men riep hem toe, hy moet den kop af, de moordenaer! Met moeite, kon men het volk tot bedaren brengen; Petrus Van Doren had van zynen kant, allen moed verloren. Dynsdag namiddag is hy naer de gevangenis te Ant werpen gebragt. Onnoodig te zeggen dat de verslagen heid, onder de bewoners van Schooten groot is, en geen wonder! Een moord is altyd verschrikkelyk; maer een moedermoord, is zoo monsterachtig, dat hy huiveren doet. Petrus Van Doren is klein van gestalte en schynt niet byzonder sterk te zyn; hy heeft bruin haer en donker-helder oogen. Men heeft eene som van ongeveer SO fr. in het bezit van moeder Van Doren gevonden. Petrus Van Doren kan lezen en schryven; de vrouw uit het logement in de Korte Noordstraet zegt, dat zy nooit gedacht heeft dat hy een moordenaer zou kun nen zyn; hy was welwillend, zacht van karakter en sprak weinig; zeer dikwyls kwam hy aerdappelen schillen, en dan zat hy daer soms uren lang, zonder dat er een woord over zyne lippen kwam. Het mes waermee hy 'de misdaed gepleegd hoeft, droeg hy altyd op zich. Hy was verliefd op de loge mentsvrouw en wilde met haer trouwen; hy maekte haer wys dat hy geld bezat, doch zy geloofde er niets van; zy had hooren zeggen dat hy veroordeeld was geweest, en om zich daervan te overtuigen, was zy met haren broeder en Petrus Van Doren naer dezes moeder te Schooten gegaen, en vroeg haer in zyne tegenwoordigheid, of hel waer was dat haer zoon veroordeeld was geweest, of hy geld bezat en onder- baes by de melknatie was.De oudevrouwantwoordde dal zy daer niets van wist. Petrus moeder, gaet de logementhoudster voort, zag er een braef mensch uit, en myn broeder scheen een oogenblik er in toe te stemmen dat ik de vrouw- van P. Van Doren zou worden; doch hy was altyd vuil en onzindclvk gekleed, en ik durfde nauwelyks met hem over de straet gaen; ik deed hem dit opmer ken, eo hy zegde een nieuw kostuem te zullen gaen koopen. In den beginne kwam hy enkel 's middags in de Noordstraet eten, en eerst een tiental dagen gele den kwam hy er inwoonen. Volgens het schynt, zoude logementhoudster hem verleden weck gezegd hebben, dat zy reeds voor hare papieren gezorgd had en van gedacht was binnen eenige weken met hem te trouwen, doch zy zou dit slechts op spottenderwyze gezegd hebben. Men meldt ons uit Schilde, (Antwerpen): Don derdag ten 11 ure 's morgens, is er een hevige braDd tc Schilde uitgeberslen. Een heklacr heide en 130 kleine maslenboomkens, toehoorende aen de baron nes de Caters van's Gravenwezel, zyn in eenige oogen blikken door het vuer vernield. De brand is uitgedoofd door dry werklieden van eene hoeve, op korten af stand van gemelde heide gelegen. De oorzack wordt aen de onvoorzichtigheid van eenen landbouwer van Schilde toegeschreven; daegs te voren had hy vuer in het bosch gemaekt, ten einde zich te verwarmen. De schade is niet zeer groot. Geene schipbreuk zal in de annalen van de en- 'gelsche koopvaerdymét zwarter letters geboekt stacn, dan die van de Atlantic: want geene kostte aen zoo vele mensehen het leven. De Daily News somt de voornaemste engelsche zeerampen op, waervan de geschiedenis gewaegt. De noodlottige lyst begint met het jaer 1120, toen de Blanche Nef naby Harfleur verongelukte en waerby de kinderen van Hendrik I en 363 persoonen omkwamen. De Royal George kantelde ter reede van Ports mouth, met 900 man, in augusty 1782. In 1811 wer den de St-George, de Defence en de Hero gelyktydig op de kust van Jutland geworpen. Van de 2000 zee lieden werden er slechts 18 gered, 't Zinken van de Captain ligt nog versch in ieders geheugen. Deze waren allen oorlogschepen. Pynlykcr nog is het, te denken aen de landverhuizers-schepen, die met hunne levende lading in de diepte verdwenen. Het stranden van de Royal Charter kostte 446 men- schenlevens. 't Verbranden van de Austria, midden in den Atlantischen Oceaen, 471.'t Zinken van het transportschip Birkenhead, 434. 't Verbranden van de Amazon, 102. 't Zinken van de London, 220. Het stranden van de Royal Adelaide, meer dan 400. Het verongelukken van de Northflcet, 300. En by het vergaeu van de stoomboot Atlantic werden slechts 330 meuschen op 1038 persoonen gered. HOPPEM ARKTEN HAGUENAU, 3 april. Gedurende de laetste twin tig dagen zyn er eenige kleine aenkoopen gedaen in onze omstreken, aen den prys van fr. 163 a 175 voor hop in het vuer gedroogd en van middelmatige kwal. Eenige kleine partyen van den oog9t van 1870 zyn ins- gelyks afgedaen aen den gemiddelden prys van fr. 20. HOLLOWAY'S PILLEN. Het meest de volksgunst genie tende middel, ter genezing van vrouwelyke kwalen. Na vele jaren van ondervinding is het onwedersprekelyk bewezen, dat er geen geneesmiddel is gelyk aen Holloway's Pillen, in liet ge nezen van kwalen der vrouwen eigen derzclver versterkende en zuiverende eigenschappen maken dezelve onschadelyk en onwaerdeerbaer. Zy kunnen genomen worden door vrouwen van eiken leeftyd, voor iedere wanorde of onregelmatigheid in hot gestel, de oorzaek daervan spoedig verdryvende daer- door de lyderes eene krachtige gezondheid wedergevende. Als huismiddel zyn zy onvergelykelyken kunnen door oud en jong worden ingenomen, gezondheid en veerkracht herstellende, nadat ieder ander middel bewezen is onvoldoende te zyn. GEBOORTEN. mannelyk G VROUWELYK 5 - HUWELYKEN. V. Bonuer, twynder, met J. Doycn, kleermaekstcr. OVERLEDENEN. M. Verladen,z.b. 82 j.,Leopoldstr.— M. Pauwels, wed" Vau de Meerssche, z. b. 73 j., St-Job. D. Van Branteghem, m. Snel, schoenm. 24 j., Sluierstraetje. P. Wesemael, m. Steenhaul, landb. 24 j., Mylb. Dry kinderen ondor de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe fr. 28—00 33—00 Mesteluin 22—00 25—00 Roggfi 19—00 20—00 Geerst 00—00 00-00 Haver 22—00 24—00 Hoppe (1872) de 80 kil. 00—00 00—00 Hoppe (1869) s 00—00 00—00 Raepzaed B 42—00 43—00 Lynzaed B 33—00 35—00 Raepzacd-olie O 85—00 88—00 Lynzacd-olie B 80—00 80—50 Raepzaed de 100 kil. 21—00 23—00 Lynzaed B 25—00 27—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. B 8-00 9—25 Idem (witte) B 0—00 0—00 Boter per 3 kil. B 7—63 8—91 Eyers de 23 B t—63 1—31 Vlas de 3 kil. B 8—00 6—00 Viggens het koppel B 60—00 70—00 Lynwaden ter merkt gebragt 24 \er kocht 10 CENT, rnerkt van 11 april. Tarwe fr. 00—00 ti 00—00 Rogge 00—00 00—00 Cecrst 00—00 00—00 Haver B 15—00 17—00 Boekweit 00—00 00—00 Paerdebooncn 00—00 00—00 Koolzaed-olic V 86—00 00—00 Lynzaed-olie 80—00 00—00 Koolzaed I) 42—00 00—00 Lynzaed B 40—00 00—00 Koolzaedkocken. B 18—50 19—00 Boter per kil. 2—60 2—70 1—90 2—00 Men schrijft in ten bureele dezes blads. DOOR Frans De Potter en Jan Broeckaert, SCHRIJVERS VAN DE Geschiedenis der Gemeenten van Oost'Vlaanderen. Voorwaarden van Inteekening. De Geschiedenis van Aalst, gedrukt op schoon papier en met duidelijke letter, zal beslaan uit ongeveer drie dee ten, in ge woon 8°, ieder omtrent 500 bladzijden, en opgeluisterd door platen. Het eerste, deel zal handelen over de oudheid en den oorsprong der gemeente; hare oude straten, bolwerken, vestingen, torens en muren; hare oude huizen en familiën; de topographic en watcrbedeciing; de beknopte geschiedenis van 't graafschap van Aalst, als bijzondere heerlijkheid; de magistratuur (wél en justitie); eindelijk de burgerlijke instellingen: gilden, neringen, markten en fooren, hedendaagschc maatschappijen, scholen, enz. Het tweede deel zal behelzen de geschiedenis en beschrijving der kerken, kloosters, het hospitaal, het begijnhof, de toe- vluchthuizen en andere gestichten van liefdadigheid. In het derde deel zalmen destaet- en geschiedkundige feiten opgesomd vinden, die met de stad Aalst in onmiddellijk verband staan; eindelijk ook de beroemde mannen, die in kunst of weten schap hebben uitgemunt. Deze drie deelen zullen uitgegeven worden bij vijf afleverin gen (twee in het jaar), ieder van ruim 80') bladzijden, met de daarbij behoorende platen; zoodat, na de algeheele verschijning des werks, deze afleveringen tol drie deelen zullen kunnen ge bragt en aldus ingebonden worden. De prijs is gelijk als voor de reeds verschenen deelen van de niet geïllustreerde monographieën der dorpen: K franc» de aflovering, betaalbaar bij de bestelling van iedere aflevering. Exemplaren op schoon zwaar papier zijn te bekomen aan den prijs van fV. elke aflevering. Sinte Dimphna's Marteldood. Gewijd drama in drie bedrijven, door S. Daems, Nobertijner kanunnik regulier der abdij van Ton- gerloo, muziek van B. Rues, organist te Westerloo. Dit gewrocht za! ongeveer 60 bladzijden mu ziek, talrijke solo's, duo's en koren van begelei ding van piano, en daertusschen ware meester stukken van gevoel bevatten. Behalve de muziek zal het werk, naar gissing, 50 bladzijden druks in gr. 8° beslaan, op fraai papier én met elzeviriaansche letter, opgeluis terd wezen door eene plaat op Chineesch papier, naar eèn taiereel van Gozewijn van den Weijden, en voorzien van een prachtigen omslag in kleu rendruk. De inteekeningsprijs voor België is fr. 3-00. van 8,000 Sparre Hoppestaken en 1,500 Boon staken, te Erembodegem, aen de Denderbrug, aen de Statie en aen den Brusselscben Steenweg, op Dynsdag 15 April 1873, om 1 uer namiddag, door het ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. van 6,000 Hoppestaken, te Aalst, aan den Zwar ten Hoek, achter de Statie, op Maandag 2a' Paasch- dag li Apiul 1873, om 4 ure namiddag, door 't ambt van den Notaris De Vriendt.te Aalst. VENDITIE VAN 4,0«0 EXTRA aan het Sas van Wieze, op Maandag 21 April 1873, om 2 uren namiddag. Door bet ambt van den Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel. Bij tiitscheiding van bedrijf. Landbou wershalam 2 schoone MELKKOEIJEN en BOOMEN, te Herdersem. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal op Maandag 28 April 1873, ten 8 uren 's morgens, ter woonst van sieur Charles De Bom, te Herdersem, wijk Broeckstraat, openbaarlijk verknopen: Eenige Huismeubelen, 2 Horlogiekassen, Ban ken, aarde-en geleire Schotels, Stool, Bakmouil- lie, Botervat, Mclkkuip, Melkkern, Spaden, Rie ken, Gaffels, enz. enz. Eene groote hoeveelheid Hooi en Srooi,twce extra schoone Melkkoeijen, waarvan eene vol kalf. En 5 Kanada en 2 Eike Boomen,,staande aan bet Land van Petrus Doorns, te Herdersem, ach ter de Kapelle ten Beeldeken. De Venditie zal geschieden op gewoone voor waarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg. Om uit de gemeenzaamheid te geraken. OPENBARE VERKOOP1NG EN TE AALST. De Notarissen De Pauw en Boone, te Aalst verblijvende, zu!len? ten verzoeke van wien het behoort, voor vrij en zuiver en met gewin van palmslagen en gelagen, op de hier onder bepaalde Zitdagen, openbaarlijk te koop aanbieden, de volgende Eigendommen, te weten: Eersten koop. Een zeer schoon, sterk en sedert weinige jaren uit den grond nieuw opgebouwd Huis met Koetspoort, geslaan en gelegen binnen de stad Aalst, op de Keizerlijkeplaats, N° 30, ge kadastreerd sectie A, Nummers 1084a, 1087 en 1087bis, met eene bebouwde en onbebouwde oppervlakkige grootte van 17 aren 80 centiaren, samengesteld gelijkvloers met Vestibule, twee door een loopende Zalen met Bureau en Cabinet en voorzien van marmeren Schouwen, met grooten Achterbouw, bestaande uit schoone en groote Eetplaats, eene andere Kamer, Keuken, Waschhuis en Remise; vijf Kamers op ieder der twee verdiepen, schoonen Trap, twee groote Zolders, Kelderkeuken, groote Keldering met afgeslotene Wijnkelders, Cour, Pomp-en Regen water, fraaijen grooten Hof beplant met de beste uitgekozene Fruilboomen in vollen op brengst en de schoonste Ornementplanter) palende aan de eigendommen van d'heer De Coen-Moyersoen, Madame Van den Bossclie- Eeman, d'heer Heyvaerl-Moyersoen, d'heer De Bruyn en d'heer Boone. Thans bewoond door den medeeigenaar den beer Amand Van der Smissen. Ingenottreding met 15 September naast. Tweede koop. Een schoon Winkelhuis met Vitrine, thans zijnde eene Boedrukkerij, gestaan en gelegen te Aalst in de Kapellestraat, sectie A, Nummer ■468, met eene oppervlakkige erve van een are, hebbende verscheide Kamers op ieder der twee verdiepen, Pomp- en Regenwater, Kelder en Zolder, komende van d'eene zijde aan d'heer De Vuyst-Van den Bossche, van de andere zijde aan sieur Verleysen en van achter aan dame Goussacrt. Bewoond door d'heer Joseph Van Branteghem, drukker, tot vijfdert November 1873. De koopers zullen alle gemak hebben tot betaling hunner koopsommen zelfs, indien zij zulks verlangen, zullen zij het vermogen hebben op iederen koop een deel der koopsom te be houden, aan 5 's jaars. ZITDAGEN Instel Donderdag 3 .Q-0 Verblijf Donderdag 17 ApR,L ™7,3' Telkensom 4 uren namiddag, ter Estaminel de Vier Winden, bewoond door d'heer Perreman- De Vuyst, te Aalst. Tot nadere inlichtingen en nemen inzage der verkoopingsvoorwaarden vervoege men zich ter studiën van bovengenoemde Notarissen DE PAUW en BOONE. Belangryke Prijsvermindering! Door het steeds toenemend debit van het I Tul verneol' Zufverin^H'/out is dc prijs van dit artikel voor ge heel België vermindort en zijn de 11 pakken op fr. 1-40 en do 1/4 op 75 centm. gedaald. Buitendien heb ik, om eene kleine proef met dit uitmuntend middel tegen inniigliWHlcn te kunnen nemen, hetzelve nog in i/i pakjes a 40 ccutm. verkrijg baar gesteld, te Aalst: I' G. Schaltin, Apolh.; tc Zelc: H. Velies,id.; te Dendermonde: L. Van der Speeten en F. Bruy- lant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik, Gctuigschrillen enz. gratis. Bij den aankoop van dit artikel waclite men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, cr ook hijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handteekening draagt van Emmerik a. d. R. II. von Gimborn, Apotheker en Fahrik. v. chem.-technische Praeparaten. Met betrekking op voorstaande advertentie diene tot verdere aanbeveling dezes artikels navolgende Genezing vnu eene verouderde Aluugkwnid. Waarde Heer von Gimborn Meer dan 20 jaren was ik aan maagpijn lijdende, en dit in de vtwee laatste jaren zoo hevig, dal de pijn geheel ondragelijk werd. Alle gebruikte middelen mijner Heeren Doctoren bleven vruchteloos; doch door het gebruik van Uw Universeel» ZulvcringS'Zout werd d« pijn dragelijk en is langza merhand geweken. Nu kan ik mijne werkzaamheden weer voort zetten tot wonder van een ieder dje mij in mijnen jammet lijken toestand gekend heeft, en ben derhalve gaarne genegen alle maaglijders Uw uitstekend fabrikaat aantebevelcn. Veeneodaal (Prov. Utrecht^. G, Bos,

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3