den GROND der Razern. Nieuwe Leening van België van Huis, Hofstede en Land, Zaailanden. Hofstede en eene party Land, Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Verkooping van LAND, an schoone MEUBELS, Hofstede en Land, VENDITIE van een G E B O U W VENDITIE VENDITIE dolven. Zy werden met erge kneuzingen naer het gast huis gedragen. Men meldt het volgende uit Antwerpen Gisteren morgend is er, tusschen Gastuche en Wavre, een persoon den kop afgereden. De machinist had hem van verre zien staen, maer toen de trein na- derby kwam legde de persoon zich eensklaps op de rails en werd het hoofd afgereden, voor men die wan hopige daed kon beletten. De zelfmoorder is niet ge kend. Verleden vrydag waren een honderdtal aerde- werkers bezig met aerde op eenen trein te laden, in de doorsneê, tusschen Pont-a-Celles en Obaix.van den in aenleg zynde yzeren weg van Brussel naer Luttre, wanneer eensklaps een grootc aerdmassa nederwaerls schoof, en de genaemden A. Pals, A. De Keyzer, bei den van Moerbeke (Waes),en Mommaerts, verpletterde. Zy werden onmiddellyk uit hunne noodlottige positie gehacld, doch alle hulp was nutteloos; de dood was oogenblikkelyk geweest. Pais laet eene weduwe met verscheidene kinderen achter. De Keyzer en Mom maerts waren niet getrouwd. Dewyl de aennemers het goed gedacht hebben gehad hunne werklieden te doen verzekeren, zullen de erfgenamen eene som van 4,500 ontvangen. De stoomboot Tasmanian, welke uit West-Indië is aengekomen, brengt tydingen over de aerdbevingin Peru mede. Die aerdbevingen welke op 14 meert be gonnen, hebben voortgeduerd tot 20 meert. San-Sal- vador is geheel verwoest, de naburige steden hebben veel geleden en den laelsten dag werd Mendoza door den gevreesden geessel aengetast. HOPPEM ARKTEN BISCHW1LLER (Elzas), 23 april. Gedurende de laetste week is de handel in hop totael nul geweest; de makelaers onzer stad vinden de eischen onzer plan ters te overdreven, en begeven zich liever voor hunne benoodigdheden tot hunne konfraters van Haguenau, die, voor het saizoen nog over een' aenzienlyke stock beschikken. Bygevolg zyn de pryzen nominael en ver schillen van 160 a 180 fr. per 50 kilo. NUREMBERG (Beieren), 24 april. De tydingen uil byna al de hop distrikten kondigen aen, dat de planters van hunnen stock van 1870 ontslagen zyn en dat er eene groote bedryvigheid heerscht in de plan teryen. Men kwoteerd de goede middelmatige kwal. van fr. 78-80 a 80 gl. middelm. uitgezochte kwal. 90 a 95 gl. BELANGRIJK VOOR MAAGLIJDERS! WelEd. lieer Apotheker vonGimbornte Emmerik. Verzoek wederom mij zoo spoedig mogelijk te zenden heele, halve en kwart pakjes Zulverings-Zout. Dezer dagen verklaarde de Heer J. MUL in de Haarlemmermeer mij, dat zijne vrouw zes jaren had geleden aan maagkramp en dat die pijn na het gebruik van sleehts 2 pakjes was geweken. Vele an dere menschen in zijne buurt gebruikten Uw zout met even goed gevolg. Eerlijk kan ook ik Uw verklaren, dat Uw zout voor treffelijk werkt, hetgeen ik dikwijls van de verbruikers verneem. Vertrouwend op eene spoedige toezending teeken ik met de meeste hoogachting. Amsterdam, Beerenstr. 10H. S. J. Mertens. Dit alleen echte, onvervalschte Unïverseel Zuive- rlngs-Zoiit is allergunstigst bekend wegens zijne gene zende uitwerking bij alle Maagkwalen. Verkrijgbaar in t/4 pakjes a 40, in i/s 75 centim. en in ï/i a fr. 1-40 te Aalst: P. G. Schaltin, Apoth.; te Zele: H. Velies, id.; te Dendermonde: L. Van der Speeten en F. Bruylant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik en getuigschriften gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handteekening draagt van Emmerik a. d. R. H.von Glmborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. KOOPHANDELS-REGTBANK VAN AELST. Failliet. Berigt aen de schuldeischers van steur Vital Meert, bakker en herbergier, te Aelst. De erkende en aengenomen schuldeischers tot het passief dier failliet zyn in algemeene verga dering by eengeroepen op Donderdag IS Mei 1873, ten 41 uren des morgends, ter gehoorzael der Koophandels-Regtbank van Aelst, om het ver slag van den Curator over den staetder failliet, de regtsgebruiken waervan men zich gekweten heeft en de werkingen die plaets gehad hebben, als ook de voorstellen van den gefailleerden, in dien hy noodig vindt er te doen, te aenhoo- ren, om tot een konkordaet te komen, zoo niet de vereffening voort te zetten. De Greffier, H. J. PAPPAERT. 43 GEBOORTEN. MANNELYK 5 VROUWELYK 8 HUWELYKEN. J. Ringoir, verver, metJ. VanAudenhove.wasscher. C. Cappe, rentenier, met A. Mullendorff, z. b. OVERLEDENEN. A. Commerman, soldaet, 20 j.,te Leuven overleden. - P. De Cuyper, wedr De Rop, z. b. 84 j., Langerid- derstr. J. Maes, wedr Van den Haute, houtz. 48 j.. Mylb. G. Nackers, doctor, 34 j., te Gentoverleden. D. De Schryver, m. Misteler, vverkm. 63 j., Zqü- nestr. J. De Raeve, z. b. 46 j., Schaerb. dry kin deren onder de 7 jaren. SOLDATEN EN MATROZEN. Hel is te bevreemden, dat, hoewel met betere kleeding en met beter voedsel dan die welke aen de massa der bevolking ten deel vallen, die sterfte in het leger en de vloot zoo veel grooter is dan onder de burgers. Deze wonderlyke zaek is in de meeste landen voldoend bewezen geworden. Eene reden tot ziekte is waerschynlyk gebrek aen bezigheid, waerdoor men tot ondeugden vervalt, maer terzelfder tyd zy het ons veroor loofd Ie vragen, of de middelen aengewend tot genezing van werkelyke kwalen altyd geschikt of bereikend zyn, om het ge- wenschte resultaet te verkrygen, Wy herinneren ons daerom- trenteen treffend voorbeeld. Het is algemeen bekend dat een zeer groot percent onzer troepen voortdurend kragteloos ge- maekt worden door de twee in het oog loopcnde kwalen, waer- mede de natuer losbandigheid kastydt. Wy hebben het \erhael dat wy hier bedoelen van den patient zei ven. Hy zeide dat hy van Indie terug zeilde ineen' vervallen staet van gezondheid nadat alle middelen door de autoriteiten voorgeschreven vrug- teloos aengewend waren geworden, toen, nadat zyn toestand bekend was geworden aen een' oud Indisch officier, deze hem overhaelde Holloway's Pillen en Zalf te beproeven. De patient geloofde daeraen niet, en stond eindelyk toe de proef daeraen te nemen, vertrouwende dat indien de medicynen hem geen goed deden, zy hem toch zeker niet erger konden maken dan hy was. Groot, en alleraengenaemst was echter zyne verras sing, toen hy byna onmiddellyk beterschap vond in die zelfde geneesmiddelen waerover hy gewoon was geweest te lagchen en die hy steeds beschouwd had als een bloot kwakzalvers pro duct en belagchelyk geheim geneesmiddel om een duitje te ver dienen. In weinige weken, zeide hy, genazen Holloway's Pillen en Zalf my geheel. Daedzaken zyn, zoo als het spreek woord zegt, onwrikbaer, en eene zoo als die, welke wy nu op noemen, beleden door een bekend beschimper, en medegedeeld aen iemand, wien de zaek geheel onverschillig was, staet gelyk met geheele boekdeelen ter gunste van de geneesmiddelen van Professor Holloway wien zoo vele millioenen dankbaer zyn, die hy van den dood gered heeft, en aen welke hy de gezondheid heeft terug gegeven. Voor geene klasse der menschen zyn die middelen meer waerd dan voor landverhuizers, die zoodikwyis gedoemd zyn om in ver afgelegen landen aen anders ongenees- lyke ziekten te lyden, en deze vooral spreken overal luide van hun onschatbaer voordeel, en van hunne voortdurend gunstige resultaten. Volgens de aenteekeningen in het bezit van Thomas Holloway, werd aen de eerste landverhuizers naer de Grand River door de New England Company in 4831-3, ver zocht, zich volgens hunne eigene keus te voorzien van huismid delen. Hunne keus was de twee wereld beroemde middelen van Holloway, die voortaen de onvergetelyke artikelen in den voorraed van den landverhuizer zullen zyn. Met zulke bewyzen voor onsen wy zouden er nog oneindig meer by kunnen voe genzal het ons dan mogelyk zyn te twyfelen dat de naem van Holloway in verdere eeuwen bekend zal zyn als het wachtwoord van gezondheid, van kragt en van vrydom van alle kwalen, zelfs wanneer Harvey, Abernethy, Astley, Cooper en Brodie ons dooi de vergetelheid zyn ontrukt? HOLLOWAY'S ZALF. Zecre beenen, wonden, etterbuilen en alle soorten van zweren, worden genezen door een gepast en gedurig gebruik dezer onwaerdeerbare uitbreiding. Om te be proeven zeere beenen te genezen door de zyden der wond met pleisters by een te brengen is eene dwaeshcid want indien de huid samengroeit, zoo blyft eene drassige ziekelyke zelfstandig heid daer onder bestaen, om binnen weinige dagen met verdub belde woede weder uit te breken. De eenige verstandige er duerzame behandeling, door de natuer zelve aengewezen, is, de ontsteking in en rondom de wond te verminderen, de omliggende zenuwen te stillen, het verhitte bloed in deszclfs loop door de vaten te verkoelen en de dunne, waterachtige etterige stoffen die zich ontlasten, vast en gezond te maken. Holloway's Pillen behooren te gelykertyd ingenomen te worden, ten einde het bloed te zuiveren en de schadelyke vochten uit het gestel verdryven. Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Hoppe (1872) de 50 kil. Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 23 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt 29—00 33—00 23—00 27—00 a •18-00 20—00 a 00—00 00—00 22—00 25—00 a 00—00 00—00 a 00—00 00—00 a 43—00 44—00 a 35—00 36—00 o 80—00 88—00 a 80—00 00—00 a 23—00 24-00 a 24—00 26—00 a 7—50 8—50 a 0—00 0—00 a 6—00 8—00 a 1—63 4—81 a 5—00 6—00 66—00 22 wkocht 7 Tarwe Rogge Geerst Haver Boekweit Paerdeboonen Koolzaed-olie Lynzaed-olie Koolzaed Lynzaed Koolzaedkoeken. Boter per kil. Eyers de 25. GENT, merkt van 2 mei. fr. 26- 00 k 27—50 00—00 00—00 00—00 15—00 25—00 00—00 89—00 79—00 42—00 40—00 20—00 2—65 1—60 00—00 16—50 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 21—00 2—75 4—70 te Heldergem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen, op Donderdagen 1 en 8 Mei 1873, om 5 ure namiddag, ter herberg den Haring, bij Judocus De Gendt, te Aalst, Zout- straatpoort. 19 aren goed Land, te Heldergem, wijk Buis- kam of Waaveldeken, sektie B, N° 656. Stad Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN Het Kollegie van Burgemeester en Schepenen, zal, op Maandag 5 Mei 1873, ten 2 ure namiddag, ten Stadhuize ter Zittings Zaal van den Gemeen teraad, door het ambt van den Notaris Joseph Verbrugghen, te Aalst, openbaarlijk doen verkoopen Eenen blok schoone Bouwgronden voortko mende van de gewezen Kazern voor Ruiterij, gelegen te Aalst, aan de Statie des IJzerenwegs, groot bij meting 95 aren 47 centiaren, bij plan op de gedrukte plakbrieven verdeeld in 44 lo ten of koopen. De koopsommen zullen mogen gekweten worden bij middel eener jaarlijksche perpetuele rente van 4 4/2 of te wel mits gedurende 60 jaren te betalen den intrest aan 5 °/0 's jaars. Voor de inzage der verkoop conditiën en van het plan der verdeeling vervoege men zich zoo ten bureele van Stads-Sekretaris als ten kantore van den voornoemden Notaris VER BRUGGHEN. De Burgemeester en Schepenen. De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. Jh. VERLEYSEN. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. Openbare verkooping van eene PACHTHOEVE genaamd het Hof te Mourelgem, met ZAAILAN- )EN en MEERSCHEN, te VlierzeleenSonnegein, jroot te samen, 9 hectaren 16 aren 10 centiaren, )ij plakbrieven met plan breeder beschreven. Instel Zaturdag 10 1873 Verblijf, Zaturdag 24 Telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet de 4 Winden, te Aalst, op de Keizerlijkeplaats. uiigegeven aan BI franken voor 100 franken kapitaal intrest 3 Men schrijft in van heden aan tot 12 Mei zon der eenige kosten bij P. F. VAN DEN BOSSCHE. Kerkstraat n° 16 Aalst. VERKOOPING te Aalst, Erpe en Gijsegem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandagen 28 April en 5 Mei 1873, om 5 ure namiddag, au Café Beige, te Aalst, Groote Markt, openbaarlijk verkoopen 1° Eene Tweewoonst met Erve, te Aalst, nabij het Slagthuis, geteekend Nos 31 en 33. Be woond bij Victor De Groot en Domien Van der Haeghen. 2ü Eene behuisde Hofstede, te Erpe, Oonegem groot 34 aren. Verpacht aan Henri Evens. 3° 18 aren Land, te Gijsegem, op den Doorn- meersch. In gebruik bij Victor Herssens. VENDITIE te Nieuwerkerken, Plaets. Op Donderdag 12 Juny 1873, zynde H. Sacra mentsdag, om 3 ure namiddag, immers onver- wyld na de Vespers, zal de Notaris J. De Schaepdryver, verblyvènde te Nieuwerker ken, ten verzoeke van wie het behoort, op den Cour der herberg van sieur Frances Michiels, te Nieuwerkerken, aen de Plaets, openbaerlyk verkoopen, allerley schoone en byna nog nieuwe Huismeubels, nagelaten door wylent Jufvrouw Theresia Van den Brulle, gehuysvestigd te Nieu werkerken en ledent twee maenden overleden te Lede; gezegde Meubels, bestaende nament!yk inBedsto'el met Ressort, wollen Matras, wol len Sargien, catoenen Spreyen, pluynen Hoofd- )eluwe en Kussens, Plumeau en ander goed Haepdingen,Kleerkas, Komode, eyken Hoek- kasken, Kisten, Tafels,acajouen Speeltafel, kos- telyke Stoelen, grooten Spiegel, Toiletspiegel, yzeren- blikken- tinnen- porcelynen- geley- zen- en aerden Keukengerief, zoo als Koffy- the- en Kruiddoozen, Kookpotten, Kommen, Moor, Koffypotten, Koffystelsels, Tellooren,crista- len Wynroomers, Bierglazen en Carafien, schoonen grooten Salonspiegel, Toiletspiegel, twee kostelyke Lieve Vrouw Beehlen en Crucifix met Bocalen, porcelynen Vasen, vier schoone geargenteerde Kandel'aers,een kostelykJuweel- doosken en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De te verkoopen voorwerpen kunnen met de toelating en ten bywezen van de Eigenaers be- zigtigd worden ten dage der verkooping van 1 ure namiddag. De genoemde Notaris DE SCHAEPDRYVER, is gelast met het uytzetten op hypotheek van alle welkdanige Kapitalen aen voordeelige voor- waerden. OPENBARE VERKOOPING van De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen nagelaten door den heer Edouard De Kegel, koster te Nieuwerkerken GEMEENTE HOFSTADE. 6 hectaren 94 aren 42 centiaren Zaailanden, gelegen op het Weiveld, het Lindeveld, het Slrangersveld, den Keizersdries, het Eeckhout, de Opperhaase, den Eeckhouterenberjz, het Koningshof, het achterste Denderland, het Meerveld, d'Huiversputten en het Rot, gebruikt door Herssens, Theybaert, Keymeulen, weduwe Moerenhout, weduwe De Ridder, kinderen Frans De Ridder, Temmerman, Bruylant, weduwe Callebaut, Peynsaert, Van Heek, lVHaese, Goe man en De Swaef. GEMEENTE ERPE. 72 aren 70 centiarèn Zaailand, op den Erpe- kauter, gebruikt door Cooreman en Redant. GEMEENTE ERONDEGEM. 7 aren 70 centiaren Zaailand, op het Sport, gebruikt door De Geest. GEMEENTE GIJSEGEM. 98 aren 20 centiaren Zaailand, in de IJsbroe- ken, gebruikt door de kinderen Waegenberg, De Schampheleer en Franssen. GEMEENTE HERDERSEM. 46 aren 90 centiaren Zaailand, in het Den derland, gebruikt door Van Gyseghem. ZITDAGEN Instel Wobnsdag 7 m3 Verblijf Woensdag 20 Ten een ure nanoen, in het Hof van Brussel, bij P. Df. Winter, te Aalst, aan de Botermcrkt. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde TE OORDEGEM. Dc Notaris Moens, te Lede, zal ten verzoeke van die het behoort, ter twee nagemelde Zitda gen, openbaer verkoopen, de volgende goederen: Eerste kooj). Eene behuisde en bestalde Hofstede, met Boomgaerd en Tuin, gestaen en jelegen te Oordegeui, wyk Blekte, sectie A, Nos >3, 54 en 55 des kadasters, groot 9 aren 60 cen tiaren, palende oost Benedictus van Calenberg, zuid de Straet, west de erfgenamen van den heer Notaris Limpens en noord de volgende party. Tweede en laetste koop. Eene party Land, deel Meersch en Waterput, gelegen te zelve Oor- degem,wyk Blekte, sectie A,N0S 56 en 57,groot 34 aren 30 centiaren, palende oost Leonard Schockaert, zuid voorschrevene Hofstede, west genoemde erven van den heer Notaris Limpens en d'erfgenamen van Livinus Osselaer en noord d'erven van den heer Joseph De Waepenaert. Om van de voorschrevene Hofstede in het ge bruik te komen met den dag der eindelyke toe- wyzing, en van de party Land, Meersch en Waterput, met Kersavond 1873. ZITDAGEN: Instel, Maendag 5 ,ono. Verblyf, Maendag 12 11E 10 Telkens ten 4 urn namiddag, ter herberg de Dry Wegen, by Jan-B" Meuleman.Ic Oordegem wyk Blekte. Voor nadere inlichtingen begeve men zich ter studie van genoemden Notaris MOENS. te Aalst-Schaarbeek. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar lijk verkoopen: 1° Eene behuisde Hofstede, te Aalst-Schaar beek, in de Lindestraat, groot 16 aren 16 centi aren, gebruikt door de kinderen van Carolus Schockaert. 2° En een parceel Land, te Aalst, op St-Jobs, groot 10 aren 75 centiaren, ook gebruikt door de kinderen Schockaert. Instel Zaturdag 3 Mei im Verblijf Zaturdag 17 Ten 5 ure namiddag, ter herberg genaamd de Belle Alliance, bij Felix Podevyn, aan de Nieuw- straatpoort, te Aalst. ter Hofstede hier voren beschreven, op Dijnsdag 20 Mei 1873, te beginnen ten 7 ure 's morgens, van Huismeubelen, Landbouwershalam,Graan, Aardappelen, Hooi, Strooi, eene Melkkoei,'een Rund en een Verken. OPENBARE VERKOOPING zonder intrek dienende voor Graanmolen, een HUIS en eenen STAL, alsmede van een Stoommachien en Molenaars Gereedschappen, te Aalst, op de Werf. De Notaris Verbrugghen, te Aelst, zal met winst van palmslagen gelagen openbaarlijk ver koopen, de volgende goederen, om er bij de koopers in het gebruik van te treden met de betaling van hunnen koopprys, te weten Eerste koop. Een Gebouw alsnu nog die nende voor Graanmolen, bewogen doorliet Vuur ter kracht van 8 tot 10 Paarden, staande op de Rivier de Dender, te Aalst, aan de Werf, geka dastreerd wijk A, Nos 739 en 740, met eene op pervlakte van 90 centiaren. Ingesteld fr. 1,800 Tweede koop. Een Huis gestaan te Aalst, op de Werf, neven den Dender, houdende aan de herberg genaamd het Rijdershof, gekadas treerd wijk A, N° 736«, met eene oppervlakte van 1 aar 70 centiaren. Ingesteld fr. 6,800 Derde koop. Eenen Stal voor tweePaarden, te Aalst, op de Zaad of Scheepstimmerwerf. Ingesteld fr. 250 Alles gebruikt door den heer Jean Van Assche. ZITDAGEN: Instel, Maandag 28 April 4070. Verblijf, Maandag 12 Mei Ten 5 ure namiddag, ter herberg het Oiul Sas huis, hij d'heer J. De Grauw, te Aalst, aan do Werf. Op Donderdag 15 Mei 1873, ten 1 uur nanoen, zal bovengenoemden Notaris Verbrugghen, in het Gebouw hiervoren beschreven onder den eersten koop, openbaarlijk verkoopen, het Stoommachien en alle de Gereedschappen die nende totde Graanmolen zich in dit Gebouw be vindende, bestaande voornamentlijk in: Machien eener kracht van 8 a 10 Paarden; Ketel ter kracht van 10 n 12 Paarden; Engrenagien met groot IJzeren Tertwiel en staande Assen voor de Steenen; Verdere Engrenagien en IJzeren Assen voor de bewerkingen van den Molen; 2 Koppelen Engelsche Steenen met derzelver toebehoor ten; 1 Koppel zeer goede Witsteenen; 2 Builmolens met Nieuwe Kassen; 1 Goede Vijs of Galg, voor het ophalen der Steenen; Eene groote hoeveelheid Arduinsteenen waar onder stukken van 1 meter 50 centimeters lengte op 80 centimeters dikte; En al het verder gerief en lialam van den Molen HOFSTEDE EN TWEE PARTYKENS MEERSCH TE KOOP TE WELLE. De Notaris De Smet, te Ererabodegem, zal met gewin van palmslag en gelagen, ten ver zoeke van die het behoort, openbaedyk verkoo- pen; AEene behuisde Hofstede, te Welle, aen de Driesselkenstraet, sectie B, N° 812 a 813 en deel van 814, groot volgens titel 29 aren 54 cen- tiaren. B. 14 aren 70 centiaren Meersch, te Welle, in de Wellemeersschen, sectie A, deel ten wes ten van N°161b. C. 4 aren 10 centiaren meersch, als voren, sectie A, N° 161a. ZITDAGEN: mstel. Dyssdag 6 M 1873 Verblyf, Dynsdag 13 Telkens om 4uren nanoen, ter herberg van Francois Van Mulders, te Welle aen de Mergel- straet. van 4,000 Sparre Hoppestaken, en 3000 Boon staken, te Erembodegem aen de Dendcrbrug, en aen de Statie, op Donderdag 8 Mei 1873 om 1 uer namiddag, door liet ambt van den Nota ris De Smet, te Erembodegem,

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3