Bouwgronden, Graanmolen van Meubels, Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Stad Aalst. Vogelschieting met de Bolle ZAEILAND, te Moorsel, Hooilanden en Bosch, VENDITIE van 2 HUIZEÏV en ERVE, VEiYDITIE Huis en een parceel Land, van eene HOFSTEDE, VERKOOPING VERKOOPING van schoone MEUBELS, HUIS en STAL, naer de gemeente om lot de lykschouvviiig over te gaen. Talryke en groote blauwe plekken aen den hals bevestigden het opcnbaer gerucht, dat Pottiez, zoon, beschuldigde, eerst zyn vader geslagen en later hem om zoo te zeggen gewurgd had. Toen de gendarmen aenkwamen, om hem aen te houden, had hy de vlucht genomen in de richting van Vieux Condé. Door de gendarmerie van Condé en die van Peruwelz achterna gezeten, verschool hy zich in het bosch van Raisme en dwaelde daer tot in den nacht tusschen zaterdag en zondag rond. Des zondags 's morgens verscheen Pottiez woedend aen de deur zyner woning, deed die open en bedreigde al de leden zyner familie met den dood. Zyne twee dochters en hun van de spraek beroofde oom, ont vluchtten het huis, zyne vrouw werd echter door hem gegrepen. Hy zegde dat hy haer zou opknoopen, om zich daerna zelve het leven te benemen, maer zyne echtgenote antwoordde datzy nog geenszins lust had in sterven, ontsprong aen zyue handen $n liet haren man alleen in huis achter. De vrouw bleef rond het huis dwalen en toen zy eindelykgecn het minste gerucht meerhoorde, poogde zy hare woning binnen te dringen, waerin zy juist in tyd gelukte om den dood van den vadermoorder te bestatigen, die een einde aen zyn leven gesteld had, door zich te verhangen. In den stal van M. Morimont,teCouriole(Namen) moest eene koe kalven. In den nacht van woensdag en donderdag verleden stopte men al de openingen zorgvuldig dicht, ten einde de koude te beletten bin nen te dringen. Tegen den morgend ging men zien, en men vond al het vee, 15 stuks, versmacht. Het slroo cn hel mest hadden, men weet niet hoe, vuer gevat en waren, zonder vlam, langzaem verteerd. Het verlies wordt op 8000 fr. berekend. Het vee is ver zekerd. In den nacht van zaterdag tot zondag, heeft er te Dingen, (Verviers) op den yzeren weg van Keulen naer Minden, eene schrikwekkende spoorwegramp plaels gehad. In de botsing welke tusschen den reizi gers en een koopwarentrein plaels had, werden twee waggons van den eersten lelterlyk gemalen. Tot nog toe wordt er alleen melding gemaekt van 3 dooden, twee spoorwegbedienden en een reiziger. Acht per- soonen die zwaer gewond werden, zyn naer het gast huis van Bingen overgevoerd. Het getal der gekneus- den is niet gekend.Men zegt dat M.Simonis, een bloed verwant van den volksvertegenwoordiger van Verviers op den trein was en met een gebroken been is opge nomen. Eene verschrikkelyke misdaed is verleden zon dag te Deverloo (Hasselt) gepleegd. Op zeer korten afstand van dit dorp, langs den steenweg op Heppen, werd omstreeks 6ure inden namiddag,het misvormde lyk gevonden vfln de dochter Eykman, die, van het kamp huiswaerts keerende, door eenen booswicht schynt overvallen en vermoord te zyn. Het hoofd van het ongelukkig slagtoffer was byna van de romp gesneden en hel gelael onerkenbaer door het gepleegde geweld. De verslagene was niet van haer geld beroofd, dus hierin moet de aenleiding van den moord niet gezocht worden; inmiddels schynt de ware oorzaek van deze misdaed nog onbekend te zyn. Men zegt dat de vermoedelyken dader aengehou- den is. Verleden zaterdag was by de weduwe D. rond 10 ure 's avonds, te(Seraing (Luik) ten harewoonhuize, in gesprek met Ml G., toen de bakker haer kwam manen voor de achterstallige betaling van het gele verd brood. Op de belofte der weduwe, om hem later te betalen, verliet de schuldeischer woedend het huis, nadat M. D. eerst nog een slag van zynen stok beko men had. De bakker keerde weldra terug met een geladen geweer en schoot door het venster op de vrouw. De arme weduwe werd aen het hoofd, den hals en de schouders getroffen; M. G. ontving ook ver scheidene zaedkorrels in het lichaem, maer zyne wonden waren niet gevaerlyk, terwyl integendeel vrouw D. in levensgevaer verkeert. De moordenaer is na een hevige weerstand aengehouden. Kunst- en Letternieuws. De uitgave in acht dcelen, zynde 100 afleveringen, groot formaet, der Volledige Werken van Hendrik Conscience, heeft een buitengewoonen en welver dienden byval gehad. Sodert dien heeft de vruchtbare schryver eene gansche reeks nieuwe boeiende verha len in het licht gegeven, welke eerst in het gewoone engclsch formaet zyn verschenen. De uitgevers, J. P. Van Dieren en C'e, de talryke bezitters der Volledige Werken willende in stact stollen die schoone uitgave te kom pieteeren, hebben besloten ook die latere werken in groot formaet uit te geven; dezer dagen is de 101® aflevering verzonden, ten pryze van 50 centie men zonder en 65 c. met platen. Er zullen ongeveer 8 afleveringen verschynen, die een tiental nieuwe werken zullen bevatten, te weten: Eene O te veel Koning Oriand; Een Zeemanshuisgezin; Eene stem uit het graf; Een goed hart; De twee VriendenEen slacht offer der Moederliefde; De Baenwachter; De Dichter en zyn Droombeeld en de Minnezanger. Dewyl er slechts weinige exemplaren boven het gevraegd getal worden gedrukt, zyn de persoonen, welke voornemens zyn, zich die nieuwe reeks aen te schaffen, dringend verzocht, zoo spoedig mogelyk hunne inteekening in te zenden. Men schrvft in ten bureele dezes blads. AELST, merkt van heden. HOLLOWAY'S PILLEN. Zyn uitmuntend geschikt Ier ver- dryving van alle ziekten, welke derzelver oorsprong hebben in slechte spysvertering. Zy zyn zeergeschikt vooralle klassen en gesteldheden, en zoowel instaet om genot aen de ryken alsver- ligting en kracht aen de armen te geven. Deze Pillen zullen be tonden worden een aengenaem en krachtig werkend geneesmid del te zyn voor lyders, wier geest en ligchaem ontzenuwd zyn door buitensporigheid, groote angst of verblyf buiten's lands. Persoonen onderhevig aen galziekten behooren van deze Pillen gebruik te maken; zy maken dat iederen acnval minder hevig is, doen de misselykheid cn galachtigheid langzamerhand ver- •dwyncn, en eene spysvertering en volmaekte gezondheid daer- door terugkeeren. De verdiensten van Holloway's raedicynen worden bovendien nog vermeerderd, doordien niet het minste gevaer of'risico met derzelver gebruik gepaerd gact, noch dat -zwakheid dacrop volgt. 13 GEBOORTEN. MANNELYK 8 VftOUWELYK 5 HUWELYKEN. 3. Steenhaut, twyndersg. met M. Vau de Meerssche, wasscheresse. J. De Bisschop, twyndersg. met J. Boone, dagl, G. De Vidts, vleeschauwersg. met M. De Keghel, dienstm. OVERLEDENEN. F. Thybaert, wedr Van de Meerssche,* z. b. 76 j.» Leopoldstr. P. Minot, m. Van de Vondel, klcerm. 43 j., Esplanade. P. Bulté, m. Van Nieuwenborgh, herb. 83 j., Mylb. J. Van den Berghe, landb. 49 j., Schaerb. J. De Saeüeleer, vr. Van der Eist, dagl. 70 j., Mylb. M. De Smet, wed® Porriau, z. b. 76 j., Schaerb. P. Van Mol, wedrDe Backer, 89 j., Mylb. Vyf kinderen onder de 7 jaren. Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Hoppe (1872) de SOkil. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt 27—00 33—80 24—00 27—00 20—00 00—00 22—BO 00—00 00—00 43—00 35—00 80—00 80—00 23—00 24—00 8—78 0—00 6—00 1—63 4—50 40—00 22—50 00—00 25—00 00—00 00—00 44—00 36—00 88—00 00—00 24—00 26-00 9—26 0—00 7—00 1—91 5—50 45—00 50 vei kocht 15 Tarwe Rogge Geerst Haver Boekweit Paerdeboonen Koolzaed-olie Lynzaed-olie Koolzaed Lynzaed Koolzaedkoeken. Boter per kil. Eyers de 25. GENT, merkt van 23 i 27—00 00—00 00—00 16—50 00—00 00—00 86—00 80—00 42—00 38—00 20-00 2—45 1—65 00—00 00—00 00—00 17—50 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 21—00 2—60 1—75 Openbare verpachting van een HUIS met om trent 60 aren HOF en LAND, wezende de van ouds gekende herberg den Jagergelegen te Aalst, Leopoldstraatpoort, op Dijnsdag 27 Mei 1873, om 11 ure voormiddag, ten Stadhuize, ter Zittingszaal van het Kollegie. (in het Droog NAER GELDPR'YZEN, op Zondag 25 Mei 1873, om 3 uren namiddag, ter herberg van d'heer Petrus Ghysens, te Erembodegem, Leuverstraet. De inleg is bepaeld op 55 centimen bolrapersgeld mede- begrepen. De Secretaris, De Voorzitter, L. DE SCHRYVER. J.-B. DE CONINCK. De Schatbewaerder, F. GHYSENS. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. Openbare verkooping van 12 WOONINGEN en eenen beplanten TUIN met PA VILLON, te Aalst, aan het Ajuinveld, t'samen groot 18 aren 96 centiaren, bij plakbrieven met plan breeder beschreven in 6 koopen. Instel, Dijnsdag 27 Mei 1873; Verblijf, Dijnsdag 3 Junu Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet la Maison de Commerce, te Aalst, aan de Groote Markt. TE KOOP. De Notaris De Pauw, te Aelst, zal met ge win van palmslagen openbaerlyk verkoopen: Eene allerbeste party Zaeiland, gelegen te Moor sel, omtrent den Driesch, groot by meting 57 aren 60 centiaren, gekend by kadaster sec tie D, Nos 268 en 269. In gebruik by d'heer Joseph De Smedt. Deze party Land is verdeeld in 3 gelyke deelen, ieder ter grootte van 19 aren 20 cen tiaren. ZITDAGEN Instel Donderdag 29 Mei ,«o7q. Verblyf Donderdag 5 Juny Telkens om 4 ure namiddag, ter herberg Het Gravenhof, by d'heer Philemon De Smedt, te Aelst-Mylbeke, Langestraet. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Welle. De Notaris De Smet, te Erembodegem, zal met gewin van palmslagen en gelagen, ten verzoeke van bet Gemeentebosluer van Welle, openbaerlyk verkoopen, de naschrevene goe deren allen gelegen te Welle: Koop 18 aren 20 centiaren volgens cadaster en 6 aren 58 centiaren volgens meting Land, op bet Molenveld, sectic B, N° 61. Koop 2. 9 aren 50 centiaren volgens cadaster en 9 aren 96 centiaren volgens meting Bosch, in de Wildebeke,. sectie B, N° 1180. Koop 3. 6 aren 20 centiaren volgens cadaster ■en 7 aren 18 centiaren volgens meting Hooiland, alsvoren, sectie B, N° 1181. Koop 4. 37 aren 60 centiaren volgens cadas ter en 38 aren 12 centiaren volgens meting Hooiland en Land, op den Kleinen Driesch, sectie B, N° 312a. Deze party zal in 3 deelen opgeroepen wor den: le deel10 aren 73 centiaren Hooiland ten zuiden. 2cdeel: 14 aren 6 centiaren Hooiland te midden. 3C deel13 aren 33 centiaren Land ten noor den. Koop 5. 30 centiaren volgens cadaster en 1 are 35 centiaren volgens meting Grond, als- voren, sectie B, N° 31 "2b. Koop 6. 1 hectaer 7 aren 30 centiaren vol gens cadaster en 1 hectaer 14 centiaren vol gens meting Land en Hooiland, alsvoren, sectie B, N° 314r. Deze party zal in 5 deelen opgeroepen wor den. le deel21 aren 24 centiaren Land en Meersch. 2C deel15 aren 86 centiaren Hooiland. 3e deel29 aren 89 centiaren Hooiland. 4e deel'. 14 aren 79 centiaren Hooiland. 5e deel18 aren 36 centiaren Hooiland. Koop 7. 17 aren 40 centiaren volgens cadas ter en 18 aren 7 centiaren volgens meting Hooi land, gelegen o_p d'Elskens, sectie B, N° 34a. Koop 8. 4 aren 10 centiaren volgens cadaster en 3 aren 56 centiaren volgens meting Hooiland, alsvoren, sectie B, N° 35a. Koop 9. 13 aren volgens cadaster en 10 aren 36centiaren volgens meting Hooiland, alsvoren, sectie B, N° 44b. Koop 10. 5 aren 20 centiaren volgens cadas ter en 4 aren 76centiaren volgens meting Grond, aen de Kleinen Drieschstraet. Koop 11. 61 centiaren Grond, op den Groo- ten Driesch, sectie B, deel van N° 315h. ZITDAGEN Instel, Dynsdag 20 Mey 1873, ter herberg van Joseph Van Mulders; Verblyf, Dynsdag 3 Juny 1873, ter herberg van August Beeckman, te Welle, aen het Dorp, telkens om 3 ure namiddag. van 9,000 Sparre Hoppestaken en 5,000 Boon staken, te Erembodegem, aen de Denderbrug en aen de Statie, op Maendag- 26 Mei 1873, om 1 ure nanoen, door 't ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING te Wanzele, omtrent het Dorp. De Notaris Moens,te Lede, zal tenaanzoeke van wien bet behoort, op hierna vastgestelde dagen, in het openbaar te koop bieden Eerste koop. Een Huis met zijne Erve en aankleven, zijnde eene herberg genaamd Den Reiziger, gestaan en gelegen te Wanzele, aan de Breedestraat, groot 1 are 95 centiaren, palende oost en noord de erven Batselier,zuid de Bree destraat en west Frans Kuppens. Thans bewoond door Benedictus Van Impe. Tweede en laatste koop. Een Huis en Erve, gestaan en gelegen te Wanzele, aan de Breede straat, groot 1 are 78 centiaren, palende oost de Straat, zuid August Bogaerts, west de erven Frans Batselier en noord de Rede en daarover Charles Govaert. In gebruikkoming der beide koopen met 1 Augustij aanslaande. ZITDAGEN: Instel, Dingsdag 3 ,87q. Verblijf, Dingsdag 17 JLMJ löi'^ Telkens om 4 uren namiddag, ter voormelde herberg Den Reiziger, te Wanzele, Breedestraat, bewoond door sieur Benedictus Van Impe. te Aalst, Zoutstraatpoort. De Notaris De Windt, te Oordegem, zal, op Zaturdag 31 Mei 1873, juist om 1 uur na noen, te Aalst, Zoutstraatpoort, aan de Woon van Juffrouw weduwe Ugttersprot, openbaarlijk verkoopen 3 goede Karren, Karre met breed beloop, Stortkarre en Aalkarre met Bak, 2 Aalstukken, Eiken Tremen, Karreladders, Ploeg, Eegde en Slede, Paaidliarnassuren,eenige Bouwmateria len en verscheide koopen brandhout. VERKOOPING VAN EEN te Nieuwerkerken-Maal, aan de Meirestraat, bekend bij cadaster sectie A, nummers 121, 122 en 124; in gebruik bij de weduwe Isidorus Mertcns, zonder voorwaarde. Door 't ambt van den Notaris De Windt, te Oordegem. ZITDAGEN: Instel, 31 Mei 1ö7q. Verblijf, 14 Junu 10lö' Telkens eenen Zaturdag, om 4 urenamiddag, ter herberg van Charles Louis Boxstaal, .te Nieuwerkerken-Maal VERKOOPING te Impe, Molenhoek. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal, in eenen enkelen Zitdag bepaald op Donderdag 29 Mf.i 1873, om 3 uren namid dag ter herberg de Schelde, bewoond door Theodore Keppens, te Aalst, in de Molenstraat, openbaarlijk verkoopen De zuidhelft van eene behuisde Hofstede, te Impe, Molenhoek, groot in 't geheel 7 aren 78 centiaren, palende aldus oost de erven De Ridder, zuid Pieter Schockaert, west Van der Vurst en noord de Straat. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen Eenen extra goeden MEERSCH, gelegen te Moorsel, Tinnenhoek, gekadastreerd wijk A, N* 105, bij meting groot 51 aren; palende oost Judocus Uyttersprot, zuid en west Frans De Wolf en noord Joseph Moens en andere. Ver deeld in 2 deelenoosthelft en westhelft. Instel, Dijnsdag 10 jö7o. Verblijf, Dijnsdag 24 Junu iy7d' Telkens ten 5 uren namiddag, ter herberg den Vijfhoek, bewoond door sieur P. F. Vermoesen, te Moorsel,Houte Kruis. Studie van den Notaris DB VRIENDT, te Aalst. van 6,000 Hoppestaken, en 4,000 Boonstaken, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie, op Maandag 26 Mei 1873, oml ure namid dag. Van 10,000 Hoppestaken en 10,000 Boonstaken, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Sta tie, op Donderdag 29 Mei 1873, om 2 ure na middag. VENDITIE le Nieuwerkerkea, Plaets. Op Donderdag 12 Juny 1873, zynde H. Sacra mentsdag, om 3 ure namiddag, immers onver- wyld na de Vespers, zal de Notaris J. De Schaepdryver, verblyvende te Nieuwerker- ken, ten verzoeke van wie bet behoort, op den Cour der herberg van sieur Francies Michiels, te Nieuwerkerken, aen de Plaets, openbaerlyk verkoopen, allerley schooneen byna nog nieuwe Huismeubels, nagelaten door wylenl Jufvrouw Theresia Van den Bridle, gehuysvestigd te Nieu werkerken en ledent twee maenden overleden te:Lede;gezegde Meubels,bestaende namentlyk in Bedstoel met Ressort, wollen Matras, wol len Sargien, catoeneu Spreyen, pluynen Hoofd- peluwe en Kussens, Plumeau cn ander goed Slaepdingen,Kleerkas, Komode.eyken Hoek- kasken, Kisten, Tafels, acajouen Speeltafel,kos- telyke Stoelen, grooten Spiegel, Toiletspiegel, yzeren- blikken- tinnen- porcelynen- geley- zen-en aerden Keukengerief,zoo als Koffy-1be en Kruiddoozen, Kookpotten, Kommen, Moor, Koffypotten, Koffystelsels, Tellooren,crista- len Wynroomers, Bierglazen en Caraffen, schoonen grooten Salonspiegel, Toiletspiegel, twee kostelyke Lieve Vrouw Beelden en Crucifix met Bocalen, porcelynen Vasen, vier schoone geargenteerde Kandelaers.een kostelykJuweel- doosken en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De te verkoopen voorwerpen kunnen met de toelating en tea bywezen van de Eigenaers be- zigtigd worden ten dage der verkooping van 1 ure namiddag. De genoemde Notaris DE SCHAEPDRYVER, is gelast met bet uytzetten op hypotheek van alle welkdanige Kapitalen aen voordeelige voor- waerden. bewogen door hel vuur, te Aalst, aan de Werf. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal, op Maandag 26 Mei 1873, ten 5 ure namiddag, ter herberg genaamd het Oud. Sashuis, le Aalst, aan de Werf, in het openbaar, eindelijk loewyzen en verkoopen lü Eenen Graanmolen bewogen door bet vuur, ter kracht van 8 a 10 paarden, met al deszelfs staande, roerende en draeiiende wer ken, te Aalst, aan de Werf, op den Dender. 2° Een Huis met grond, ook op de Werf, ne ven den Dender. 3° Eenen Stal voor twee paarden, op de Zaad of Scheepstimmer-Werf, Bij uitscheiding van Bedrijf GROOTE VENDITIE HERBERGGERIEF, Landbouwersalam en Berd, te Aalst, aan de Nieuwslraatpoort De Notaris Joseph Verbrugghen, te Aalst, zal, Dijnsdag 27 Mei 1873 en volgenden dag, telkens te beginnen om 8 ure 's morgens, namens cn voor de wooninge van d'heer J.B. Van Cauter, te Aalst-Scbaarbeke (Gendschen Steenweg), ter herberg het Roklijf, openbaarlijk verkoopen, te weten: Ten eersten de Meubels, alsLedekanten, Kom- modens, Kleerkassen, Kassen, Tafels, Stoelen, Spisgels, Ilorlogien, Stoven, Jagtkomfoor, Quin- quets, Printen, kopere Marmitten, Hespeketel, Hakers, Mooren, Kofïijpotlen, Wafelijsers, Waschkuipen, IJzerepotten, Banken, koper- tin- ijser- en aarde Keukengericb Ten tweeden het Landbouwersalam: 2 Wanmo lens, Kortewagens, Botervat, Melk-enVleesch- kuipen, Moelie, verscheide groote Ladders, 2 Boom-Ezels (Hutsen voor hoornen te vervoe ren), 40 meters Ketingen, 2 Schalken, 400 me ters Reepen met Scheerwcrk, Vedderboomen, Aanschijnen, Aardewinden, Haridboomen, Bij len, Hauweclen, Hauwmessen, Balansen, Huis- seis, Schaafbank, Vlegels, Spaden, Braken, Bras- kuipen, Hopboor, verscbillige groote Zagen, 2 Jagtgeweeren,Schrijnwerkershalam, alsmede eene hoeveelheid Hooi, Strooi en Mest. Ten derden het Herberagerief: Een schoon Buffet, Bierpomp, Spoelbak, Liters, Talels, Roomers, Glazen, Flesschen, Flacons en Stel lingen. En ten vierden hel Berd: 700 meters Olmen, Abeelcn, Kanada en Wilge Berd, 100 meiers Eiken Berd, 150 meters Ribben, 100 Wilge Planken voor Kortewagens, 80 Essche Plankeu voor Wagenmakers, 25 Bueke Planken, Eike Pomp, 3 Eike Scheergebonden, eene hoeveel heid Eike Plafon neerlatten en Essche Kuipers banden, Eiken Molenborst en Las (of Roede), eenige Eike Boomen, Balken en Spaansbout, als mede verscheide koopen Schalen en Brandhout. Gewoone konditien en tijd van betaling, mits borg. ORDER DER VERKOOPING. Eerst: Het Hout, de Boomen, bet Brandhout en bet gerief en lialam van den koophandel; Ten tweeden: Het Landbouwershalam, bet Hooi, Strooi en Mest; Ten derdenHet Meubelair; En ten vierden Het Herberggerief.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3