van MEUBELS LAND en MEERSOH, Zaailanden en Meerschen, Geneeskundig getuigschrift Burgerlyken Stand. 8 ANNONCEN. Berigt. BOLSCHIETING Vogelschieting met de Bolle Schoone HOFSTEDE, HUIZEN, te Aalst len, en door cenen koopwaren trein is overreden» Hel lyk is meer dan 20 meters verre meögesleepl en vcr- schrikkelyk verminkt; hel hoofd, de armen en boenen zyn er afgereden. Van Wouw is gehuwd en heeft kin deren. Hel lyk is naer het gaslhuis gebragt. Zooals wy in het korl hebben gemeld, is de be ruchte smokkelaer Delannoy verleden zaterdag op de plaets zelvo.waerhy zyne heldendaden heeft gepleegd, dood gebleven. Hy had zieh naer eene minares begeven, welke hy somtyds ging bezoeken, en de gendarmerie die ervan was verwittigd, had onnuddellyk het huis omringd. Op het oogcublikdat hy gemeld huis wilde verlaten, trad hem op den dorpel een gendarm te gemoct, welke Delannoy de bajonnet op de borst richtte en hem aen- maende, zieh gevangen te geven. Delannoy poogde nog eens zich uitdien neleligen toestand te redden, door een dier stoutmoedige middelen die hem ge- woonlyk zoo goed gelukten; hy greep met volle kracht het wapon van den gendarm vast, wierp dezen op den grond en poogde in liet veld te vluchten. Byna oogenblikkelyk stond een tweede gendarm voor hem, welke met zyn geweer op hem aenlegde; hy keerde terug en sprong binnen eene omheinde plaets. Middelerwyl had de gendarm, welke hy op den grond had geworpen, den tyd om ter hulp te snellen, deze sloot hem den weg af en Delannoy stond voor een hoogen muer, welke hy trachtte te beklim men, en gelukte hy hierin, dan ontsnapte hy nog eens aen de openbare magt. Op hel oogenblik dat hy zynen sprong deed, loste een der gendarmen zyn geweer, de smokkelaer liet cenen schreeuw hooren, waggelde nog twee of dry stappen verder en plofte dan op den grond. De kogel had hem den ruggraet doorboord en de dood was byna oogenblikkelyk. De Echo du Nord pryst de koelbloedigheid van den gendarm Chauvcnet, welke het land van dien nieuw- soortigen bandiet heeft verlost. De straffeloosheid van Delannoy was een noodlottig voorbeeld, dat de smok- kelary slechts aenmoedigde, welke sedert cenigen tyd zich maer al te veel heeft ontwikkeld. Delannoy was sedert lang ter dood veroordeeld. De smokkelaer Delannoy is zoterdag om 6 uren des avonds te Flines begraven. Het is door zich te bukken om het geweerschot te onlgaen, dat hy getroffen werd. De kogel is langs achter onder de linker long doorgedrongen en is langs den regter boezem uitge komen. De bende van Delannoy zou volgens de Indépendant dc Douai geheel vernietigd zyn. Men herinnert zich dat de" voornaemste leden der bende opvolgenlyk werden aengehouden, en thans in de gevangenis zitten. Zondag werden de omstreken van Amour (Luik) in verslagenheid gebragt door eene moordpoging, gevolgd door zelfmoord. Eene jufvrouw van eene achtingsweerdige familie, welke van Fairon naer Tabreu terugkeerde, werd door twee revolverschoten getroffen, welke haar leven in gevaar stellen. De moordenaer, onlangs nog dienstbode by de ouders der jufvrouw, heeft zich naer Hamour begeven, en op omtrent 200 meiers afstand van hel dorp, heeft hy zich met twee revolverschoten gezeifmoord. De gen darmerie is onmiddeJlyk ter plaetse gekomen, en er is een onderzoek ingesteld. Verleden zondag morgend rond 3 ure, is te Bohan, gemeente Barvaux (Dinant,) een hevige brand 'uitgebersten, waerdoor de weinige huizen, welke het gehucht bevatten, in eenige uren zyn in asch gelegd. De bewoners hebben slechts den tyd gehad om hun vee te redden; zonder zich zelfs te hebben kunnen kleeden, hebben zy in hun hemd de brandende huizen moeten verlaten. Dry der wooningen waren verzekerd, de oogst in 'begrepen; doch de bewooners der overige huizen zyn door deze ramp van hunne gansche forluin beroofd; een hunner verliest meer dan* 10,000 fr., een andere •die met boodschappen te doen, in het zweet zyns aenschyns eenen ezel en dry koeien had gewonnen, heeft alles verloren. De schade isovergroot, want indien men de gebouwen in hunnen vroegcren staet moest herstellen, zouden hiertoe sommen noodig zyn, welke de verzekbringsmaetschappyen op verre na niet zullen betalen. De schade kan op 50 a 60,000 fr. geschal worden. Dit is de tweede brandramp, die binnen het verloop van dry weken in deze gemeente plaets heeft. Men meldt uit Hive-de-Giei'(Frankryk), 4 augusty: ïen erg ongeluk is te Marlherey voorgevallen: het grauwvuer is uitgebersten in den put Sainte-Barbe, toehoorende aen de maelschappy van Rive-de-Gier. Vyf werklieden hebben ernstige brandwonden beko men en twee hunner waren reeds korts daerna over leden het vuer berstte uit, eenige oogenblikken nadat achttien andere werklieden den put hadden verlaten, zonder dat zou men misschien eene ergere ramp te betreuren hebben gehad als die waervan voor eenige jaren dezen put het tooneel was. Dit ongeluk is, volgens het schynt, veroorzaekt door eene lamp wier glas in slechten staet was. Op het oogenblik dal duizenden in Londen zich gereed maken om rust of jaglvennaek te gaen zoe ken in de Sehotsche Hooglanden, heeft het ontzet tende ongeluk, aen den schotschen expres-trein te Wigan (Engeland) overkomen,een dubbel pviilykcn in druk gemaekt. De byzonderheden, welke de dagbladen thans over deze ramp meededen, zyn dan ook yzingwekkend genoeg, om menigeen van spoorwegreizen af te schrikken. Hoe hel ongeval veroorzaekt werd, is nog zeer raedselachtig. De trein passeerde in volle vaert de statie te Wigan. Plotseling schenen de zeven achter ste waggons losgeraekt te zyn, en terwyl het voorste gedeelte van den trein ongedeerd doorstoomde, scheen het laelste gedeelte eene zylyn te zyn opge- loopen, die achter de statie van Wigan omloopt. Waren zy op die zylyn in de rails gebleven, zoo zou de ramp niet groot geweest zyn, maer ze verlieten de rails, en vlogen in dolle .vaert, na letterlyk een gevaerlyken sprong in de lucht te hebben gemaekt, tegen de achlerzyde van de statie aen. De verwoesting laet zich niet beschryvcn. Van een houten vvjpchtershuisje was geen spoor meer te vinden, •en een der pilaren van heulak der statie was wegge rukt. Van het voorste ryluig waren slechts de vloer on de wielen heel gebleven; sommige andere waggons waren gcheo'l tot splinters geslagen. Uit eene vormc- looze massa puin klonken de hartverscheurende kre ten der stervenden en gekwetsten. De duisternis, 't was een uer des nachts, verhoogde nog het akelige van de ramp. Spoedig was er hulp aenwezig. Maer niet zoo spoe dig ging het om de gekwetsten los te maken uit de verwarde massa hout en yzer. De lyken der dry passagiers in den voorsten waggon -waren onkenbacr; nauwelyks vond men de menschelyke gedaenleer in terug. De bekende sir John Anson was onder de dooden. Een zekere M. Wark, die zelf ongedeerd vrykwam, verloor van vier kinderen er dry, terwyl ook zyne dienstbode gedood jyerd, en zyne' vrouw een been verbryzeld was. Eene oude dame werd, met de helft Van hel ryluig waeVin zy zal, over cenen muer go- worpen, en verder door het dak van eene aengren- zendo yzergietery» Een kind van dry jacr, ernstig gekwetst, zat zoo vast tusschen gebroken houtwerk, dat hot eerst na eene uer werkens kon verlost worden; al dien tyd vervulde hot de lucht met zyn pynlyk geschrei. De meeste lyken waren afgryselyk verminkt. In hel ge heel telde men elf dooden, en een dertigtal wier wonden van bedenkclyken aerd zyn. o^o— HOPPEMARKTEN. ANTWERPEN, 4 Augusty» De markt voor dit artikel is zonder verandering gebleven sedert acht dagen. Men heeft verkocht ongeveer 200 balen aclster- sche hop van 1873, op levering in oct. en nov. aen fr. 90, alsook ongev. 25 balen dito dito van 1872 be- schikb., van fr. 78 a 81 volgens kwal. Men kwoteert thans als volgt: hop van Aelst van 1873, op levering, aen fr. 90/95; van 1872 fr. 80; van 1871 ontbr.; van 1870 fr. 35; van 1869 fr. 25 en van. 1865 fr. 18; hop van Poperinghe van 1872, op levering fr. 95, van 1871 ontbr.; van 1870 35 fr.; van 1869 fr. 30 en van 1868 fr. 22 per 50 kilo. NUREMBERG (Beieren), 31 july. Eenige regen vlagen hebben goed gedaen aen de hop op voel. Zoo als alle jaren, is de maend july byna zonder handel geweest; dc pryzen waren voortdurend zwak. Geene verkoopen te noleeren, tenzy ter markt van dynsdag, degene van eene kleine party, van middelmatige kwal. van 86 a 88 gl. B1SCHW1LLER (Elzas), 30 july. Eenige omzettin gen hebben plaets gehad in hop van 1872. De betaelde pryzen waren van 200 fr. per 50 kilo. Dc groote kon- sumplie van bier,gedurende hel heele saizoen, schynt aen deze vastheid van pryzen der koopvvaer niet vreemd te zyn die overigens, uiterst schaersch is. DE DWALING UITGEROEID; DE WAERHEID OP DERZELVER PUINHOOPEN OPGERIGT. Het is een zware arbeid om oude dwalingen uit te roeijen. Het is nog eene edeler laek, die door waerheden te vervangen. Ilet is nu omstreeks 25 jaren1 geleden, dat Holloway, de Groote Geneeskundige Hervormer het eerste dezer werken van Her cules ondernam, en sedert lang heeft hy het tweede tot stand gebragt. Hy vond den tuin der geneeskundige wetenschap een klein doolhof der dwaling omringd door dc Frieschc Ruiters der vooroordeelen. Hy -wierp den ganschen boel omver, hy vestigde een nieuw stelsel; hy weidde zyne talenten, zyn ver mogen en zyn leven aen de ontwikkeling er van. Dit stelsel is geslaegd, omdat de waerheid altyd zegeviert. Zy zweelt over de geheele wereld. Dit stelsel is niet zamengevoegd of ingewikkeld, liet bevat slechts twee geneesmiddelen. Pillen en Zalf de eerste voor de inwendige, de apdere voor de talryke menigvuldige ziekten, waeraen dèmensch is blootgesteld. Al de natiën van dc heschaefde wereld, en, ten minste, het vierde gedeelte van de wilde bevolking van den aerdbol zyn in de gelegenheid geweest om de weldaden van die weldaden te genieten; en overaj waer die geneesmiddelen ingevoerd zyn geworden, zyn de uilwerkingen er van geweest alles wat men eenigzins kon verwachten of hopen. Sedert vele jaren, vcrriglen do Pillen en de Zalf van Hollo way wonderen op de meest verwikkelde ziekten die in Zuid- Amerika hcerschen. Zy hadden noch de oIRcieele goedkeuring of bekrachtiging der verschillende gouvernementen, noch die van de Koningin van Spanje noodig, om het onlegenzcggelyk bewys van hare voortreflelykheid boven alle andere genees middelen te belogen. Wy hebben een waerborg van hunne waerde in de duizende genezingen, die sedert lang betuigd zyn, voor dat het Spaensche Ministeri§ den invoer ervan in dal Koningryk had bevolen, lang voor dal Isabella, Koningin van Spanje, Donna Maria, de overleden Koningin van Portugal, en Ferdinand II, de gewezen Koning der Beide Sicilien, en nog vele andere Vorsten, den Uitvinder er van met hunne vorsle- lyke bescherming en welwillendheid hadden vereerd. Hel schynt dal die twee praeparalcn byzonder heilzaem zyn voor eene klasse van ziekten, welke in al die luchtstreken al gemeen zyn. Indien onze bevolking niet onderhevig is aen ver scheidene der ziekten, die in de koudere streken hcerschen, zoo schynt zy, daeren tegen, mder dan haer aendeel te heb ben in al de pynlykc uitwendige kwalen. Over het gansche vaste land zyn aendoeningen van melaelschen aerd, zoo wel als al de soorten van huidziekten, welke men zich kan voorstel len, de geessel van zyne bewooners. Het koudere bloed van de inboorlingen der gematigde luchtstreken inaekt hen minder vat- baer voor uitwendige ontstekingen dan de bewooners der keer kringen. Hier hebben wy er van een zeer lastigen aerd open wonden, etter builen, gezwellen, huidziekten, puisten, uitslag en ontstekingen, voortkomende uit steken van venynigc insekten. Voor het gansche menschlmras, is de zalf van Hollo way van eene onschatbare waerde. Het is den zieke, welke die zalf in zyn huis heeft, of die haer gemakkelyk kan aenschaffen, de helft van zyn angst wegnemen, door hem te onderrigten dat eene volkomen genezing binnen zyn bereik ligt. Wy gelooven niet, dateenig geneesmiddel ooit zoo pupulair, in eenigdeel der wereld geweest is, als het alom dc Pillen en de zalf van Hol loway zyn. In Venezuela, Nieuw-Grcnada, in de Keerkringen, Peru, Chili, Buenos-Ayres en Uragaei, mag men zeggen, dat die geneesmiddelen in het Entrepot worden opgeslagen, als handelsartikelen. Tot dus verre is nog niets zoo heilzaem uit gevonden als die Pillen, voorde aendoeningen van de Gal, die zoo menigvuldig worden aengelroffen in het geheele dal van Riode la Plata en langs de zeekust aldaer, in de ongezonde jaergetyden; en wy weten, dat de agenten, in de voornaemste sleden van die landen woonachtig, hel, sedert een jacr, nood- zakelyk geoordeeld hebben, hunne invoeren van die twee ge neesmiddelen te verdubbelen. Zuid-Amerikaetisch Dagblad. HOLLOWAY'S PILLEN EN ZALF.Deze uitmuntende medi camenten zyn geschikt voorde behoeften van eiken ouderdom, rang en stand van het algemeen. Verzweringen, zeere beencn en uitzettingen der klieren moeten eerst met warm water gebet, en dan met deze Zalf ingesmeerd worden. In weinige dagen zal zy hare verkoelende en genezende kracht, over de zieke deelen, ten toon spreiden. Als het ongemak verouderd is of hot gestel verzwakt heeft, moeten Holloway's Pillen ingenomen worden, terwyl men zyne Zalf gebruikt, om het geheele lig- chaem van alle besmetting en vuile vochten te bevryden. Beide Zalf en Pillen kunnen met het grootste vertrouwen gebruikt worden; zy bevatten goene bestanddcelen die eenig hel minste kwaed kunnen doen, of aen het zenuwachtigste on zwakste gestel eenigen schok kunnen veroorzaken. Zeer geëerde Heer von G imbor n Ik ondcrgeleehcnde, GENEESHEER TEGRYPSKERK(T>ro\. Groningen), vcrklaer by dezen van onderscheidene menschen gehoord te hebben dal. zy Uw Univereeel-Zuive- rings-Zout met gunstig gevolg gebruikt hadden. Grypskerk. .1. R. Morree,Geneesheer. Dit alleen echte, onvervalschte iJniverseel-Zuive- rings-Zout is allergunstigst bekend wegens zijne gene zende uitwerking bij alle Maagkwalen. Verkrijghaar in iji pakjes ti 40, in ijt 75 centiin. en in i/i h fr. 1-40 Ie Aalst: P. G. Schaltin, Apoth.; te Zele: H. Velies, id.; te Dendermonde: L. Van der Speeten en F. Bruylant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik en getuigschriften gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachle men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op dc prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handteekening draagt van Emmerik a. d. R. II. von Gimboni, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten GEBOORTEN. 10 MANNELYK 8 VROUWELYK 2- HUWELYKEN. P. D'haese, z. b. met A. Blommaert, muls. J. Mergan, landb. met B. De Saedeleer, landb. J. De Witte, landb. met A. Van Geit, landb. OVERLEDENEN. P. Recquc, \vedr Breckpot, z. b. 83 j., Lcopoldstr. A. Weilekcns, in» Beoekman, landb. 49 j., Mylb. B. Louies, 7 j., Mylb. M. De Koninck, wed1" De Schryver, z. b. 88 j., Leopolds!. P. Ardyns, m. Soscie, vorw. 57 j., Pontstr. W. Rectors, m. Sprin- gael, dienstkn. 41 j., Moulslr. M. De Bisschop, landbouwst.33 j.,Mylb.C. Janssens,10 j»,Sohacrl). M. Van Goyseghem, z. b. 37 j., Zoutstr. F. llar- daens, wed0 Van den Broeck, z. b. 86 j., Leopoldstr. J. Baseour, dagl. 69 j., Sehaerb. A. De Buck, b. 20 j., Pontstr. Twee kinderen onder do zeven jaren. Tarwe fr. 35—00 k 38-00 Mvstcluin 24—00 30—00 Koggo 20—00 23—00 Geerst 23—00 24—00 Haver a 29—00 23—00 Hoppe (1872) de'50 kil. 00—00 00—00 Hoppe (1869) a 00—00 00—00 Raepzaed s 37—00 38—00 Lynzaed 34—00 37—00 Raepzacd-olie u 79—00 00—00 Lynzaed-olie 77—00 77—50 Raepzaed de 100 kil. ti 37 -00 38—00 Lynzaed a 25—00 28—00 Aardappelen (roode) per 100 kil. 0-00 0—00 Idem nieuwe (wille) v 7—25 8—25 Boter per 3 kil. a 6—91 8—72 Eycrs de 25 2—09 226 Vlas de 3 kil. a 5—00 6—00 Viggons liet koppet 25—00 30—00 Lynwadcn Ier merkt gebragt 30 vei kocht 14 GENT, merkt van 8 augusty. Tarwe fr. 00—00 00—00 Rogge 18—00 00—00 Geerst 00—00 00—00 Haver a 18—00 20—00 Boekweit 00—00 00—00 Paerdebooncn a 00—00 00—00 Koolzaed-olie u 80—00 00—00 Lynzaed-olie 78—00 00—00 Koolzaed 38—00 40—00 Lynzaed - 38—00 29—00 Koolzucdkookcn. u 21—00 22—00 Boter per kil. 2—80 2—95 Eycrs de 25 2—35 2-50 Te bekomen ten bureele dezes blads Moven»» ler eere van Onze-Lleve-Vrouw van Louriles met verhaal der verschijningen en Litanio. O 20 Litanie ter eerq van O.-L.-V. van Lour des in Frankrijk. 0 02 I>«» wonderheden van Lourdes door Mgr De Ségur. 0 65 Jean D'HAESE-BLOM MAERT, laet acn liet gecerd publiek welen d:il hy zicli komt te ves tigen in de Molenstraet N°'l2, naby de Groote Markt, en dat hy voorzien is van een groot assortiment sayette, garen en lint, alsook alle soorten van gebreide en geweven kousen enz. Hy beveelt zich voor zyne goede waren en lage pryzen aen de gunst van eenieder. Een volledig Keukengerief. Veel en schoon Zilverwerk: Lepels, Fourchej- len, Louche, Koflijkan, Suikerpot, Melkkan,Sui kertang, Koflij-, Dien-, Potagie en Limonade lepels, Kandelaars, Kandelabers, Belleken,Wij- waterpot, Messen, Calèche. De koopen van en beneden de 5 francs, moe" ten dadelijk betaald worden. Op Vrijdag 15 Oogst 1873, (O.-L.-V. Hemel- vaert) ten. 3 uren namiddag, is het de gewone alom vermaarde Kermis Iioutmerkt, te Haaltert, bij de weduwe Mlylaert. VOOR SCHOONE GELDPRIJZEN en een VET SCHAAP, gratis vooruit of vijf-en-twintig franken. Eenen schoonen LUCHTBAL zal opgelaten worden. Maatschappij De Vriendschap. fin het droog) NAAR GELDPRIJZEN, bij A. Vinck, in den Bareel, te Erembodegem, (Brusselschen Steenweg), op Vrijdag ISAucustij 1873, om 3 uren nanoen. De inleg is bepaald op 55 centimen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. te Impe, Dorp. De Notaris Verbrugghen, te Erpe.zal met naleving der wet van 12 Juni 1816, bij Supera- bondanten Zitdag, Zaterdag 16 Augusti 1873, om 4 uren nanoen, ter herberg de Concordia, te Aalstop de Groote Markt, verkoopen: Een allerschoonste Hofstede, met ruime Ge bouwen en welwassende Fruitboomen, gestaan te Impe, aan bet Dorp, groot bij titel 39 aren 26 centiaren. Verhoogd op fr. 4,150 InTgebruikte komen met 1 September 1873. De kooper dezer Hofstede zal in huur mogen behouden ontrent 70 aren allerbeste Land en 53 aren goede Meerschen. Door Sterfgeval. VERKOOPING TE AALST, ten Sterf huize van Dame weduwe MICHIELS, in de Pontstraat De Notarissen De Vriendt, te Aalst en De Blieck, te Lebbeke, zullen op Dijnsdag 12 Au- gustij 1873, en des nobds den volgenden dag, te beginnen om 8 ure 's morgens, openbaarlijk verkoopen- Al dc voorwerpen ten gemelde Sterfhuize te bevinden en bestaande namenlijkin: Coulisse-, Speel en andere Tafels, geboureerde Stoelen en Fauteuils in acajou en andere, Spiegels, Vasen, Pendulen, hangende Horlogiën, Rarometre, veel porceleine Tellooren en Scholels, Koffijstelsels, Champagne-, Wijn en Likeurroomers,Likeur- kaskens, Orgel, Coffrefort, Kassen, Lavabos, Toiletspiegels, Nachttafels, Beddekoetsen, Ma trassen en ander Beddegoed, Servietlen, Ham- melakens. en gelegen te Herdersem, Meldert en Moorsel. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar lijk verkoopen I. Twee Huizen met Grond, neven clkande- ren te Aalst, in de Leopoldstraat, het eene bewoond geweest door Jufvrouw Marissens, en liet andere in buur bij d'lieer De Vos. II. Land te Herdersem, aan de Goosstraat, groot 34 aren 44 centiaren, gebruikt door Ver morsen III. Land te Meldert, op den Geereineskau- ter, groot 30 aren 34 centiaren, gebruikt door De Cols. IV. Land en Meersch, te Moorsel, op het Molenveld, liet Exterken, de Poverstraat, het Bonijveld, den Gijnsbeek, de Konijnaarde, den Triest en op Waver, in de Groenmeerschen, te zamen groot 2 hectaren 10aren83centiaren, gebruikt door De Bidder, Meert, De Block en Wauters. Instel Donderdag, 21 Augustij 40-73. Verblijf Donderdag, 4 September Ten 4 ure namiddag in liet Ilof van Brussel bij P. De Winter, te Aalst, aan de Bolermarkl. V E R K O O P I IV G van allerbeste gelegen te Wichelen, Lede en Impe. De Notaris MOENS, te Lede, zal namens wien het behoort, op de hierna aangeduide plaatsen en dagen, in het openbaar te koop aanbieden ONDER WICHELEN. Eerste koop. Een parceel Meersch, groot 29 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster sektie A, deel van N° 2G9bis, palende oost en west de wederdeelen, zuid de Straat en noord Mijnheer de Baron de Gicy. Tweede koop. Een parceel Mc-erscli, groot 16 aren 50 centiaren, bekend ten kadaster sektie A, deel van N° 287a, palende oost en zuid de erven Lalemant en noord Mijnbeer Geldof. Derde koop. Een parceel Meersch, groot 15 aren 62 centiaren, bekend bij kadaster sektie A, N° 290bis, palende oostde Schelde, zuid Joan nes Van Iiauwermeiren, west de gemeente Wichelen en noord FéliciaanVanHauwermeiren. ONDER LEDE. Vierde koop. Eene partij Zaailand, wijk Ledezijde, Boschkant, sektie D, Nos 145 en 146, groot 58 aren 80 centiaren, palende oost Ale xander Blondeel, Bernard Scbockaerl en Em manuel Van Pamel, zuid de Ilospicien van Gent, west Pieter Blom en de kinderen Jan Lauwaert en noord Jan d'Hondt. Vijfde koop. Eene partij Zaailand, wijk Ledezijde, sektie D, Nrtl 104 en 293è/.s, groot 62 aren 20 centiaren, palende oost den armen van Impe, zuid de erven Lalemant en dc Hospi- cien van Gent, west Felix Blanequaerl. Deze partij zal in twee deelen verkocht wor den. In gebruik zonder voorwaarden bij d'heer Eugeen d'Hondt. Zesde koop. Eene partij Zaailand, gelegen alsvoren, sektie D, N" 80, groot 46 aren 13 cen tiaren, palende oost Jan Baptist De Groote, zuid en noord de Hospiciën van Gent, west de Losrede en daarover zelve Ilospicien. In gebruik zonder voorwaarde bij genoemde heer Eugeen d'Hondt en Benedictus De Craecker, beide to Impe. Zevende koop. Een parceel Zaailand, gele gen alsvoren, sektie 1), N" 295, groot 18 aren 45 centiaren, palende oost Francies De Smet, zuid Constant Lostrie, west de Hospiciën van Gent en noord den armen van Impe. In gebruik zonder voorwaarden bij de erven Govuert, te Lede. ONDER IMPE. Achtste koop. Een parceel Zaailand, gele gen op de Pultingen, bekend bij kadaster sektie B, N" 110, groot 29 aren 40 centiaren, palende oost de volgende koop, zuid Dominicus Van der Heyden, west Mijnheer Vital De Kerchove, ctt noord Bernard Meuleman. Boomprijs fr. 170. Negende en laatste koop. Eene partij Zaai land, gelegen alsvoren, groot 41 aren 60 centi aren, sektie B, Nos 92 en 93, des kadasters, palende oost en west Bernard Meuleman, zuid den Voetweg en noord den armen van Lede. Boomprijs fr. 250. Deze twee koopen in gebruik tot Kersavond 1877, bij Franciseus Triest, te Lede, mits 95 franks 'sjaars boven de contribution. ZITDAGEN Voor de parceelen gelegen te Wichelen, koopen 1, 2 en 3. Instel Woensdag 13 0 ,.87o Verblijf 27 UüGST Telkens ten 4 ure juist namiddag, te Wiebe len, ter herberg De Engel, bewoond bij d'heer Frans De Bruycker. En voor de goederen gelegen te Lede en Impe. Instel Dingsdag 12 0 ,87<, Verblijf 26 Uo,jST Telkens ten 4 ure juist namiddag, te Lede, Gucht, ter herberg De Lanteern, bewoond bij Franciscus De Cremer.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3