Kaetspel Esplanadeplein. Kaetspel te Haeltert, Burgerlykeu Stand. AWOXOEW Vogelschieting c. leBolIe Vogelschieting met de Bolle Verkooping van LAjYDEX, is aen de expeditie toegevoegd. De oorlogsche pen zullen eene landingsdivisie aen wal zetten van 1500 tot 2000 manschappen. Het 2°, half 6° en 12" bat. inf. zullen met voldoende artillerie, de eerste brigade uitmaken. Openbare Zitting van den Gemeenteraed, op Maendag 5 October 1873., om 11 ure voormiddag, DAGORDE: 1° Voordraging van het verslag over stadszaken voor 1872, (art. 70 gem. wel). 2° Voordraging van de begrooting der stad voor 1874, (art. 139 gem. wet). 3° Kaetspel. Verslag over de vragen lol het mogen beschikken van de banken der stad. 4° Kerkfabriek van den II. Joseph. Begrooting voor 1874. 5° Berg vanBermherligheid. Bogrootingvoor 1874. 6° Stadsspaerkas. Begrooling voor 1874. Kouinklyke Harinoniemactschappy. Verloden zondag heeft de Koninklyke Harmonie der Jonge Garde, Al Groeiend' Bloeiend', haren Onder voorzitter, M. Karei Lienarl-Leirens,op de terugkomst zyner huwclyksreis, onthaeld met een dier prachtige avondfeesten gelyk die uitgelezen Maelschappy er weet interigten; doch deesmacl heeft zy zich zelve overtrof fen, liet concert, de schitterende verlichting, het heor- lyk vuerwerk dat de feeste sloot, en vooral het karak ter dier feest, dat als een echt familiefeest voor gansch de stad daerstelde, hebben de burgery doen bekennen datzy nooit iets dergolyks had bygewoond. Eer aen de familiën Lienart en Leirens.die by hunne medeburgers dergelyko sympathie weten te winnen Geluk en heil aen hot jeugdig paer.aen welk dergelyk wolkom van wegens hunne stadsgenooten is te beurt gevallen. X>^C— Ziehier de namen der persoonen welke beloo ningen bekomen hebben voor daden van moed en zelfopoffering: Medaillon van eerste klasse: L. Gheeraerdls, hande- laor, te Aelsl; G. Teerlinckx, bediende, id.; F. Ghee raerdls, scliepene en bevelhebber der pompiers, id. Van 2<la klas: A. De Meulemeesler, negociant, te Aelst; C. De Coninck, negociant, id.; L. De Paepe, winkelier, id.; P. De Paepe, winkelier, id.; L. Bau- douin, onderofficier by de soldatenschool, id.; L. Michel, id.; Ch. Ghisbrecht, metser, id. en 20 francs; J. Ghisbrecht, metser, id. en 20 francs; M. Van Gecm, brouwersknecht, id.; F. Callebaut, negociant, id.; P. De Landtshcere, schipsbouwer, id.; J. Ruyssinck, barreelvvachter aen den yzeren weg, te Erembodegem. Van 3"H' klas: E. Lenssens, schipper, te Aelst; F. Becckman, dagloonerv te Denderleeuw, en 30 francs; II. Itemy, schilder, te Zotlegem; L.Van Hoorde, schoen maker, te Wetteren, en 25 francs; F. Van don Mcer- sche,schipper,id.;Ch.-L.Geldof,koopman in visch.id. Geldelyke belooningen: J. Ringoir, excentriekwach ter, te Aelsl, 50 francs; L.-E. Van Hoorde, schoenma ker, te Wetteren, 25 francs. Zondag 5 October om 2 ure stipt nanoen, speelt do groote party van Aelst tegen Papignies, voor HONDERD FRANKEN. Zondag 12 October om ure namiddag, gaen de PRYZEN AF tusschen de partyen van Eugeen Claus en Camille Do Wolf Aelst. by C. L. I LI AN O, Hoogstraet. Zondag 5 oclober om 2 ö/i ure namiddag spelen de partyen van Jozef De Coninck Denderleeuw tegen Alphonse Buekens Aelst. Om 3 3/i ure degene van Philemon Scheerlicck Kcrkxken legen Gustave Nerinckx Haeltert. By koninklyk besluit van 28 september 1873, zyn benoemd: Voorzitter der Koophandelsreglbank onzer stad, do heer Schellefcens-Jelie, nyveraer; Regters.dehecren: Van den Branden-Jaeobs, nyveraer-; Levionnois, fabric- kant; bygevoegde regter, de heer Govacrt. Men schryfl ons uil Lede, 1 oct: Gisteren hebben de achtbare en deugdzame echte lingen Frans Corlhals en Calharina Uyltcnhoven den vyltigsten verjaerdag huns huwelyksfeest gevierd in de kapitein der bende!.... En wal meer is,die kapitein is yry!.... Wee, o, wee hen die hem hebben mis- daen!.... Gy, Steven, gy waerl altyd goed voor my, en, ik heb het u nog gezegd, Jan de Lichte is niet on- daukbaer. Deesmael,jongen, zult gy u plaelsken kwyt zyn voor altyd; doch wees zonder bekommernis: Jan zal zorgen voor uwen ouden dag. Op den stond zeiven zou ik u geld kunnen govern, veel geld, genoeg om dry jaren van uw traktement te betalen; maer dege nen die u hier morgen zullen vinden, zouden dat goud ontdekken; zy zouden u verdacht houden van u voor goud te hebben laten binden en ik wil dat ze weten dat ik u heb geknoopt, ik tegen uwen wil en dank. Daerom, laet my toe er nog een keten by te voegen. En Jan trok zooveel hy kon den cipier tegen den muer, sloeg hem den yzeren gordel om de lenden en klonk hem aen den ring. Ik meen niet dat ze zullen twyfclen, en moglcn ze twyfclen, ik zal hun morgen iemand zenden die hun zal bevestigen en bewyzen dat ik u heb gebonden en gy zult er afkomen zonder meer straf dan het ver lies van uw ambt. En nu, Steven, een laetslen dienst. Leen my uwe sleutels: hebt gy morgen goeste om te gaen visschen, gy zult ze vinden in den Dender, onder de brug der Brusselschepoorl. Leen my ook uwen mantel en uwen hoeddie stukken zullen u rykelyk betaeld worden.... 't Is effen. Dank u, Jaek Steven, en.... vaerwel: ge zult van Jan de Lichte hooren spreken!.... De kapitein was gansch op zyn gemak tot in 't midden der markt gekomen en daer bleef hy staen. Eene rilling doorliep zyn gansche lichaem, en de mouw van den regter arm opstroopende en de gebalde vuist opgestoken tegen den toren. En nu, riep hy, en nu voor goed! Daerop sloeg hy de Ponlstrael in en verdween in een klein huisje, niet verre van de vestingen. einde van het eerste deel. Wordt voortgezet). InteiTogé s'il n'a jamais été repris de justice. A répondu par.lu ministère dudil interprette qu'il a 6lé mis dans les prisons d'Alost et qu'il y a.dté environs d'un an et qu'il y a environs deux ans qu'il en ost sorty. (Fardé I der processtukken.Verhoor van 12 October 1748). het bywezen hunner oude huwelyksgeluigcn Ctfnstant Corthals en Goddelieva Uyttenhoven, broederen zus ter der jubilarissen. Zy hebben-het geluk eene talryke famillie to zien, acht kinderen en elf klein-kinderen, welke het voor beeld hunner deugdzame ouders volgen. Onder de mis heeft de zeer eerw. heer pastor eene zielroerende aenspraek lot de jubilarissen gesluerd. De vlaggen en wimpels wapperden door de stralen van den doortocht. De aerdappeldicven begijnen op eene groote schael hnn bedryf uit te oefenen. Eenige dagen gele den zyn zy in den nacht op eene kleine party aerdap- pelen, buiten de Audenaordschepoort te Goerardsber- gen gevallen, en hebben gansch de party, ter grootte van rond de 4 aren, leêg geplunderd, zoodanig, dal er niet een aerdappel is blyven liggen. Hel schynt, dat men de dieven op het spoor is. Op vrydag 10 October, ten 10 ure voormiddag, zal in een der zalen van het stadhuis te Brussel de 5P trekking plaets hebben van de obligation der brus- selsche leening van 36 millioen, 1872. De vlas- en lynwaedmarkt van Gent was gisteren byna niet voorzien. De pryzen voorde eerste koop- waer bleven vast. Ziehier eene proef waerin de landbouwers be lang zullen stellen: In 1872 won M. Van Hecke, ge meente-ontvanger te Eecloo, uil het zaed verscheidene aerdappelcn, onder welke roode en witte, langwer pige en ronde. Den 11 april 1872 plantte hy er eenen van, bleekrood van kleur, rond van model en als een hoendery groot. Den 18 dezer maend stak hy den aerd- appelstruik uit en daervan vond hy niet minder dan twee honderd zeven aerdappelcn. Allen waren wit van kleur en niet een was door de ziekte aengedaen. M. Van Hecke heeft do aerdappelcn geproefd, hy beves tigt dat ze van een uitnemend goeden smack zyn. Hy hield er zestig van over voor plantgoed, allen rond- vormig en een hoendery groot. Is hieruit niet te lee- ren, dat het de grootste aenbeveling verdient, nieuwe soorten van aerdappelcn uil het zaed aen te winnen Ten allen kante is de rooiing der aerdappelen in de polderslreek begonnen; hel goed weder begun stigt deze werkzaemheid. Nog zelden heeft men zul- ken overvloodigen oogst van aerdappelcn mogen opdoen. Na den laetslen langdurigen regen, vreesde eenieder voor de besmetting van die vrucht; deze vrees blykt nu overal ongegrond te zyn. De aerdap pelen zyn over 'l algemeen niet alleen overvloedig, maer gezond en zeer meelryk. In de achtergelegen polders, is dit nog meer het geval dan in de voorpol- dors. Verleden woensdag kwam er le Biervliet (Eecloo) een vreemdeling, schoon gekleed, met een blauwen kiel aen, een gryzen kastorhoed op en een gouden horlogie met ketting op zak, zich voorgevende van Douai (Frankryk) en koopman in schapen le zyn. By eenen landman in den St-Pieterspolder kogt hy een aenlal schapen op levering en gaf 200 gulden konlant. Daervoor toonde hy twee wisselbrieven, ieder van 600 gulden, op de nederlandsche bank te Amsterdam, waerop door den verkooper, in goed nederlandsch bankpapier, duizend gulden werd teruggegeven. Toen de gewaende koopman vertrokken was, bleek het dat de beide door hem in betaling gegeven wisselbrieven valsch waren. De kerel had inlusschcn de wyk geno men naer Belgie. Het bleek later dal de bedrieger zich eerst had aengeboden te Yzendyke by eenen boekhandelaer, en er een aenlal formulen van gedrukte wisselbrieven had gekogt. Ily had vervolgens tweevandieformulen, ingevuld, geteekend met een byna onleesbaren naem en geschreven als ontvangbaer te zyn op de neder landsche bank. Het waren de woorden nederlandsche bank, die het vertrouwen van onzen landman bedro gen hadden. 't Voronstaende diene tot les aen alle landbouwers! Een paerlje uil den Ouden-Gentweg begaf zich zaterdag naer het stadhuis van Brugge, om er in het huwelyk verbonden te worden. Toen men de namen afriep, waren de vader, noch de getuigen van den bruidegom tegenwoordig. Deze laetsle wist niet dal hy getuigen moest hebben, en zyn vader was uil de stad. Men heeft liet paer zenden wandelen, in afwach ting dal zyn huwelyksgevolg volledig is. Zooals men denken kan, verlieten de geliefden het stadhuis met eeue hangende lip en de spyt in het hart, omdat ze nog acht dagen moeten wachten eer zy in 't huwclyks- bootje mogen stappen. Men schryfl uil Amstenrade, (Holland) den 29 september: Dezer dagen zal hier een paer getrouwd worden, waervan de bruidegom 75 en de bruid 85 jaren telt. De man is weduwnaer van dry vrouwen, tervvyl zyne aenslaendc vicrmacl wettig is gehuwd geweest. Men beweert dat zy, toen beide nog jonge lieden waren, veel genegenheid voor elkdhder hadden, en dat het hunne schuld niet was, dat, zy destyds niet in het huwelyksbootje stapten. Men kan alzoo met regt zeg gen: oude liefde roest niet. In verscheidene yzerfabrieken van Frankryk heelt men een zeilsteen derwyze geplaetst.dat deze gemak- kelyk met hel oog kan benaderd worden. Zoodra een der werklieden een stukje yzer in 't oog of tusschen de oogschelen voelt, loopt hy naer den zeilsteen, houdl er zyn oog digt by en onmiddcllyk wordt het yzer door den zeilsteen aeugclrokken.Men begrypt gemak- kclyk dat een zeilsteen,die verscheidene kilogrammen kan opligten, zulke kleine stukjes uit het vleesch en zelfs uit het gebeente kan trekken.In de werkhuizen, welke niet van zulk een steen voorzien zyn, kunnen do werklieden zeer gemakkclyk hel gezicht verliezen, door het verblyf der kleine stukjes yzer in de oogen. Verleden zaterdag gebruikte M. E. Peak, han- delskommissaris.ecn glaesje drank voorden loog der restauratie Wells, rue Scribe, te Parys, lerwyl een lederen zak voor zyne voeten lag, met welken hy hel huis was binnen gekomen. Toen zyn glaesje gebruikt was, liet hy eensklaps een „vreeselyke gil hooren. Iedereen verdrong zich rond den ontstelden man, die met moeite gelukte aen de omslaeuders te beduiden, dal de verdwenen zak, eene weerde van 300,000 fr. inhield, zoo in geld als in diamanten. De deur werd aenstonds gesloten, maer de dief zoo min als de zak werd terug gevonden. De policie heeft hare slimste speurhonden uitgezonden om den stout- moedigeD dief op te zoeken. KcrkelyR Nfieuws. De eerw. heer Cambier, onderpastor te Lovende- gem, is pastoor benoemd te Amougies. De eerw. heer Verdickt, pastoor van Mespelare sedert 1869, is, na eene lange kwyning.schielyk over leden den 28 september, in den ouderdom van 56 jaren. Rampen en Ongelukken. Ziehier eene nieuwe ramp, welke door de fos- foorslekskens is veroorzaekt: Verleden vrydag avond speelde te Hoeylart (Brussel), in eenen varkenslal, een kind van 6 of 7 jaren, met deze gevaerlyke slekskens en slak eenen hoop stroo in brand, welke in eenen hoek lag.Dit kind,zich door de vlammen omringd ziende, wist in zynen schrik geen ander redmiddel dan zich op den buik in den voederbak neër te leggen. De brand bereikte het ech ter weldra en toen men er in gelukt was de vlammen uit te dooven, vond men het half verkoold lykje, in deze soort van doodskist. Een nevenstaende stal, welke insgelyks door hot vuer was bereikt, kon men nog in tyds openen, om zoo niet het gebouw, ten minste de beesten welke er zich in bevonden, te redden. Donderdagavond, rond 11 ure, is een soldaet van het 2« jagers te paerd, verblyvendo in de kazerne het Pesthuis te Gent, in een aenval van slaepwandel, op den boord eener venster der tweede verdieping geklommen en is op de kalseiden van den koer geval len. De ongelukkige soldaet bekwamzulkeergewonden, dat hy dry uren daerna is overleden, ondanks de on- middellyke zorgen hem door den regimentsdoclor toegediend. Men schryfl ons uit Kruishouten!, (Gent): Onze gemeente is zondag laetst getuige geweest van een wreed schelmstuk. Rond 10 ure 's avonds vonden de inwooners van een huis op den steenweg naer Olsene eenen jongeling, 21 jaren oud, dienst knecht by den ondernemer der poslkar, zwacr ge kwetst liggen. Hy had onverwachts eenen slag van een scherp tuig in deD rug ontvangen; eenige slappen verder vond men hel lyk van eenen anderen jongeling. Deze had eenen slag op net hoofd gekregen, en de hersens waren door hel wapen doorboord; hy had ook eene gapende wonde aen den buik, die de ingewanden lieten zien. Dc gezondheidsstaet van den dienstknecht is zeer erg; hy heeft toch inlichtingen aen de onderzoeks- regters kunnen geven, maer heeft den dader van dit schelmstuk niet herkend. Men verdenkt eenige jongelingen van slecht gedrag der gemeente, maer tot du toe heeft men geene aen- houdingen gedaen. Eon verschrikkelyk ongeluk is verleden woens dag avond, rond 8 ure, te Waerdamme (Brugge), ge beurd. Het was er gemeentckermis, en men was ver zocht geene salvoschoten te lossen, daer de pastoor op sterven lag. Nieltcgenstaende dit verzoek, schoot en laedde men andermael kanons; doch het schynt dat een dezer le sterk geladen was. De genaemde Au gust DeDuylsche, kuiper, omtrent 30 jaren oud,al te onvoorzigtig zynde, kwam met eene keers voor het kanon lichten, omdat men er te lang aen bezig was, maer eensklaps sprong het kanon en Dc Duytsche werd gedeeltelyk het hoofd verbryzeld en door een stuk metael aen de hersens getroffen. Dc dood was oogenblikkelyk.Er zyn nog andere persoonen ligt go- troffen. Die gebeurtenis heeft in de gemeente een die pen indruk gemaekt. Er is te Kortryk een yzingwekkend ongeluk ge beurd. Op do Havermarkt waren twee metsers, de genaemden Bauwens, oom en neef, in eenen put ge- daeld, om er eene verslelene buis uit te halen. Zy werden door de gazlucht oogenblikkelyk verstikt en met moeite opgehaeld. De krachtdadige middelen, door doktor Simons aengewend, om hen tot het leven terug te roepon, bleken vruchteloos te zyn; men had de dood van twee ongelukkigen le betreuren. Een der slagtoffers laet eene vrouw en vyf kinderen achter. Schrikverwekkende byzonderheidde vader van den jongen Bauwens, heeft zelve mede geholpen, om het lyk van zynen zoon en dat van zynen broeder uit den put te halen. De troin welke ten 6 ure 30 's avonds uit Kortryk naer Brussel vertrekt, is maendag op eenen koopwa- rentrein geloopen, welke in de voorstad Doornyk aen 't manoeuvreeren was. De schok was verschrikkelyk; de heele trein werd van dc rails geworpen en de lokomolicf bonste over het stoketsel dal langsheen de baen ligt. Do schrik der reizigers was onbeschryf- baer, die ofschoon ook niet ongekwetst, er nogtans allen het leven afgebragl hebben. Onder de gekwet sten telt men M. Adler, tandmeester, aen welken buiten eene gapende wonde aen het hoofd, verschei dene landen verbroken zyn. M. P. Lefebvre, graen- koopman te Antwerpen, heeft den duim verstuikt, en bekwam vele schrammen in het gezicht door de glas scherven der gebroken puiten. De ramp wordt aen nalatigheid van een spoorwegbediende toegeschreven. Men schryfl uit Dottenies, (Kortryk): Een ongeluk heeft den rouw in onze gemeento ge worpen. De zoon van den heer Aimé Bourgeois, jon geling van 12 jaren, was de peerden van de hofstede eten gaen dragen, lerwyl de famillie ter gelegenheid van de kermis byeen was. Hem zyne plaets aen tafel niet ziende komen wedernemen, begaf zich een der bloedverwanten naer den peerdenslal waer zich een afgrysclyk schouwspel aen zyne oogen aenbood: De ongelukkige jongeling, eenen stamp van het peerd gekregen hebbende, was tegen den muer geworpen; hy bade in zyn bloed en had het hoofd letlerlyk ver morzeld; de hersens lagen op den grond gespat. De wanhoop der ouders is onmogelyk om te be- schryven. Donderdag morgend is er te Roux (Charleroi) op den stadsspoorweg eene ramp gebeurd. De trein, die men werkmanslrein noemt en welke ten 6 i/'a ure uit deze stad vertrekt, heeft op een koopwarenlrein ge- slooten, welke in de statie van Roux stilstond. De schok is hevig geweest en dry werklieden werden ge wond. Een hunner, de genaemde N. Boutefeu, heeft zyn been gebroken; verscheidene rytuigen zyn ver bryzeld. Dank aen de hulpstalie van Monceau, hebben de reizigerstreinen, welke ten 7 i/a en ten 9 1/2 ure te Charleroi moesten vertrekken, geene vertraging ondergaen. Verleden zaterdag namiddag was in de voorstad Sl-Laurent (Luik), eene dienstmeid bezig met de vensters der eerste verdieping te kuischen; zy was 0111 de bovenste ruiten'te kunnên bereiken, op een stoel geklommen, welken zy op den dorpel van het venster had geplaetst, toen het arme meisje het even wicht verloor en in de straet viel. De ongelukkige heelt door den val de twee armen gebroken. Zy werd door hare meesters opgenomen, die haer de noodige zorgen hebben doen toedienen. Verleden woensdag zyn er twee verdiepingen der suikerfabriek van MM. Evrard en Ce te Boussu (Bergen), ingestort en hebben in hunnen val de ketels meegesleept. De genaemde Ilanotleau, oud 22 jaren, is onder de puincn verpletterd; de dood was oogen blikkelyk. Een andere werkman,Faustré genaemd had erge brandwonden bekomen en is insgelyks overle den. De werklieden hadden eerst sedert 5 minuten de fabriek verlaten om te gaen middagmalen, en gelukkig bevonden er zich slechts de twee voornoemden in, foen do ramp is gebeurd. Donderdag morgen is er op den weg van Meers- sen naer Beek (Holland) eene moordpoging gepleegd op den heer C., vergezeld van zynen schoonbroeder. Een onbekende vroeg hoe laet hel was, en mackle van hel oogenblik, dat de heer C. op zyne horlogie zag om het hem te zeggen, gebruik 0111 een pistool schot op hem te lossen. De heer C. viel ter aerde, en werd meer dood dan levend teruggevonden. Zyn schoonbroeder, alsmede de dader hadden het intus- sehen op een loopen gezet. Onlangs stierf er te Zurich (Zwitserland) een landbouwer die met eene gewonde hand in den guano had gewerkt. De guano was in de wonde gedrongen en had het bloed vergiftigd; de ongelukkige is, na eenige dagen vreeselyk lyden, omgekomen. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Groote Verligting. Alle jicht cn rhumatischeaendooningen, zwakte en verslapping der ledematen, styve gewrichten en saemgetrokken spieren, kunnen met zekerheid op eenen goeden uitstag behandeld worden, door deze zalf bestendig door de aengedane deelen in te wry ven, nadat die eerst met warme pekel zyn gebet. Holloway's Pillen moeten ingenomen worden door den lyder! die deze handeling onpartydig beproeft, omdat zy het bloed zuiveren, de maeg versterken, do lever regelen, de nieren prikkelen, op de ingewanden als zachte purgatien en op de zenuwen versterkend werken. In huid en klierziekten, worden Holloway's middelen ernstig aenbevolen, om derzclver zacht# cn toch krachtige werking, wanneer het slagtoffer als omsin geld is door een lange keten van klierziekten. K00PHANDELS-REGTBANK VAN AELST.~ Failliet. Aengezien de regtsplegingen ingespannen voor deze Reglbank en van verschillige protes ten gedaen tegen den genaemden Antoine Hoe- beke, blykt hieruit genoegzaem dat hy zyne be talingen opgeschorst heeft Aengezien dat het in dezen staet van zaken van belang is de noodige maetregelen te nemen om de regten der belanghebbenden te hand haven Gezien de art. 442, 463, 466, 468 en 472 der wet van den 18 April 1831 op de faillieten en opschorsingen Verklaerl deRegtbank de faillietgeopendvan sieur Antoine Hoebeke fabriekant van fosfoor- stekskens tot Geerardsbergen, behoudt zich om er later de opening van te bepalen in uitvoering van het art. 442 2 der wet op de faillieten. Benoemt M. Raimond Van Assche, byregter by de Regtbank, regter-kommissaris van de failliet. Benoemt M. Vital Van Wambeke, advokaet tot Geerardsbergen, curator der failliet. Beveelt aen de schuldeisschers de verklaring hunner schuldvorderingen te doen binnen het tydverloop van twintig dagen beginnende van heden. Bepaelt op 30 October 1873 ten 11 uren voor middag, ter Zittingszael der Koophandels-Regt- bank van Aelst, de sluiting des proces-verbaels van verificatie der schuldvorderingen en de be pleitingen over de geschillen die uit deze veri ficatie zouden konnen ontstaen, op 12 Novem ber 1873. Beveelt Aldus gevonnisd en uitgesproken in openbare zitting den 1 October 1873. Voor gelykvormig uittreksel l)e Greffler, H. J. PAPPAERT- GEBOORTEN. MANNELYK 6 VROUWELYK 4 HUWELYKEN. J. Stevens, werkm. met M. Rabier, kantw. E. Wiewautei's, dienstk. met M. Longe, hoven. F. Van Nuffel, mandem. met A.De Buysscher, kantw. OVERLEDENEN. E.Van den Storme.m. Callebaut, huisschilder, 57 j., Zoutslr. A. Dé Ryck, vr. Van Lierde, z. b. 81 j., Leopoldslr. A. Schoonjans, notaris-klerk, 17 j., Molendriesch. T. Eeman, wed® Verleysen, winkel. 81 j., Pontstr. Dry kinderen onder de 7 jaren. Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Hoppe (1873) de 30 kil. Raepzaed dc -100 kil. Lynzacd Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaedkoeken. Lynzacdkoeken, irdappelen (roode) per 10C Idem nieuwe (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 23 Vlas de 3 kii. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebrac! AELST, merkt van lieden. fr. 38—00 i I 41—00 a 32—00 37—00 28—00 30—00 00—00 00—00 23—00 26—00 t 83—00 90—00 38—50 39—50 a 35—00 37—00 a 79—50 00—00 a 76—00 76—50 20—00 21—00 a 26—00 30—00 kil. a 7-00 7—50 a 6—00 7—00 a 8—70 9—45 a 2—45 2—60 a 5—00 6—36 a 30—00 35—00 40 verkocht 12 JAJERLYKSGHE NAER GELDPRYZEN. op den Oppervogel een verf ,n MES gratis, by J. Van Mulders, op Kelp e Welle, op Zondag 12 October -s", ;;,u". re namiddag. Den inleg is bepaeld op' centimen. naer Geldprijzen VOORUIT 4- FLACONS WYN, by Marcellinus Dt Knyf, te Erpe, (Vyf Huizen), op Zondag 12 October 1873, om 3 ure namiddag. Den inleg is bepaeld op 60 centimen bol- rapersgeld medebegrepen. te Nieuwerkerken. De Notaris Verbrugghen, te Erpe, zal den 9 October 1873, om 3 uren namiddag, ter herberg van d'heer Pieter Jan Slagmulder, te Nieuwerkerken, Edixvelde. Eindig toewijzen. 1° 30 aren 66 centiaren Land aldaar op de Bremt. Ingesteld fr. 2000. 2° 47 aren 22 centiaren Land er tegen. Ingesteld fr. 3200. 3° 13 aren 54 centiaren Land op Everbremt. Ingesteld fr. 1000. 4° 6 aren 27 centiaren Land op Teerlingen- veld. Ingesteld fr. 625. T'zeffens'in 't gebruik.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2