t i Algemeene Berichten. Burgerlyken Stand. a\.\o.\t,i:\. Vogelschieting met de Bolle Do premiën worden later uitbetacld ter gelegenheid van de opvolgende keuring in 187-4 mits de bekroonde hengsten, toen weder aangeboden, door de keur- eommissie zullen bevonden worden, dat zy de hoeda nigheden van goede dekhengsten behouden hebben. Bc eigenaervan den hengst ter keuring aengeboden, zal moeten bewyzen, door een cerlincael van hel plaetsclyk bestuer zyner gemeente, dat do hengst hem toebehoort. Ziehier de lyst der zaken, te vonnissen door hel Assisenhof van Oost-Vlaenderen te Gent, gedurende de eerste série der 4,le sessie van 1873, onder voor zitterschap van den raedshecr Lefebvre: Den 3 november, Guslaef Maes, aenslagen op de cerbaerheid, verdediger, M. Obrie; Den 4, K. 1„ Kimbaut, poging lot verkrachting, ver dediger, M. Rudolf Eeman; Den 5, 1'. L. Claeys, .verkrachting, verdediger, M. De Kerchove; Den 6, Van Puyvelde, brandstichting en diefstal, verdediger, M. Sifter; Den 7 en 8, L. De Craenc, diefstal met bezwarende omstandigheden, verdediger, M. Alexis Callier; Den 10, Th. Verwee, geldontvrecmdingen en schrift- vervalsqhing; K. De Waele, gcldontvreemdingen en schriftvervalsching; Salomo Kerkhaen," diefstal met bezwarende omstandigheden. De dry lactste zaken zullen by verstek gevonnist worden. Do Monitcur deelt eenc lange lyst mede van trei nen die op den spoorweg zyn afgeschaft. Wy zullen de acnstaende week de voranderingen medcdeelen. Te beginnen van heden 1 november, zal de reke- ningdervervocrkosteu, welke opdc stadsspoorwegen in voege is, ook op de linie van den Grand-Luxem bourg, voor het vervoer van ruw yzer, toegepast worden. Mot hel bloole oog, ziet men nu zeer gemakke- lyk de slaerlster, welke over omtrent cene maend ontdekt is, en die op eene zichtbaro wyze, lot ons nadert. Zy stact rond vier uer des morgens, in het oosten, op, om by de dageraed in het zuidon te verdvvynen. Daer zy veel gro«ter van omvang is, dan eene ster van eerste grootte, heell zy de gedaente van ccnen vuerbol. Zy is van staert ontbloot, en haor aenzien is zeer schitterend rood. My koninklyk besluit van 13 October, worden de ontslagen aeugenomen van MM. F. Verbeke, A. Van Wesemael en P. Vander Cruyssen, van hunne funk- tiën van burgemeester on schepenen der gemeente Wichelen, arrondissement Dondermonde. Do kommissie, welke door M. Malou is gelast om de mmitkweslie te Brussel te onderzoeken, is samengesteld uil MM. Jamar, volksvertegenwoordiger en bestuerder der Nationale Bank; Tesch, volksver tegenwoordiger en bestuerder der Société Génerale; Fortamps,senateur on gouverneurder Baukvan België; Piermoz en Jacobs, volksvertegenwoordigers; Allard, bestuerder der Munt; Sainclelelte, kommissaris dei- Munt; L. Webcr, kommissaris van het gouvernement aen do Nationale Bank en E. De Laveleye, professor aen de universiteit van Luik. De minister van financiën zal do commissie voorzit ten, welke maendag morgend is geïnstalleerd. De kommissie der beurs, ten einde hel in blanco verhandelen van honderde titels, hetwelk hedendaegs te Brussel plaels hooft,, legen te werken, heeft hel publiek herinnert, dat de verhandelingen op komplant 's nnderendacgs na den verkoop vervallen en moeten uitbetacld worden. Het niet in aeridacht nemen hier van stelt de belanghebbenden bloot, de titels op hunner, resico tb zien verkoopon, behalve de straf op .hun te zien toepassen, welke door het reglement is voorgeschreven. Volgens wy vernemen heeft de besluerraed der spoorwegmaetschappy Guillaume-Luxembourg, ten gevolge der opmerkingen hem door de kommissie der beurs van Brussel gcdacn, betrekkclyk het zegel regt waermede het gouvernement van helgroot-hertogdom de obligatiën, vvelko door deze maetschappy zyn uit gegeven belast, besloten van in afwachting tot cene volledige beslissing van dit vraegpunt te komen, de koepon van november aensloende van gemelde obli gatiën geheel te betalen. Dit besluit laet hopen, dat de raed het niet voor onmogelyk houdt, het zegelregt op die obligatiën te doen afschaffen hetwelk door de houders met genoegen zal worden vernomen. Donderdag werd voor het assisenhof van Brabant opgeroepen de zack van Lodewyk De Winter, oud Tl jaren, plafonneerder, geboren en wonende te Berg, beschuldigd van te Vossem, naby Tervuren, den 2 juny 1873, by middel van geweidaden of bedreigin gen, in een huis bewoond door den heer J. B. Tbcys, pastoor te Vossem, met overklimming en door het toonen van wapens, een zilveren uerwerk, twee rin gen, waervan een in goud en de andere in zilver, eene Neen. Ik was juist voornemens op te slaen. Ik ben danig vermoeid en nogtans het is my onmogelyk een oog te sluiten. Ik ben.... ik weet niet wat er my over komt.... ik ben ongerust.... Ga by moeder, en tracht bacr gerust te stellen. Ik vrees voor ongelukken. Er zyn slruikroovers in de streek: ik weet het; maer moeder mag het niet weten, of zy stierf voor wy verzekerd zyn nopens hetgeen wy vreezen. En nu, antwoord gauw: hebt gy gezien wie degene was die de boodschap bragl van M. Konings? Ik was immers afwezig? 't Is waer! Ik was het vergeten: ik ben als van myne zinnen, Jan.... Ook ga ik u niet raden even gauw het pcerd te gebruiken: gy weet welken feilen trok het dezen namiddag heeft afgelegd. Het afgematte beest zat u door de slechte en donkere wegen veel spel leveren en gy zult niet vooruit komen. Hemel toch, het gaet al tegen! Wil ik een pcerd gaen vragen in de gebuerle? De naeste gebuerte ligt een kwaerl uers van hier.... Neen, neen, gyjnoel blyven. Wil ik u vergezellen? Twee goed gewapende voetgangers zyn op dees uer een man te peerd waoru. Neen, gy moet blyven. Ga by moeder. Geef my myne pistolen en neem gy de uwe. By het minste dat gy vreemds gewaer wordt, schiet!.... Is er bloed, het konïe over my alleen.... Het is gezegd, M.Arnold; maer ik had toch liever u vergezeld. Goede reis dus, en God beware u. En die beware ons alten, Jan. Arnold Davids was de baen op. Zyne oogen waren aon de duisternis nog niet gewend, zoodat hy niefbemerkte dat, terwyl hy de voorpoort op zich sloot, er iemand stillekens van achter den hoek der bacg was gekropen, hem had herkend, hem had laten voorby stappen en dan zelf was opgestaen om, snel als de bliksem, langs eenen zy wegel heen, hem vooruit, de baen van Kortryk op te vliegen..., (Wordt voortgezet). gouden doekspeld, eene som van 440 fr. gestolen te hebben, ten nadeele van gemelden pastoor, alsmede van Coleta Van Eeckhoudt, zyne meid, en van Maria Anna Van Eeckhoudt, nicht van deze. In het begin der debatten van die zaek, werd door den verdediger, M. Carnaud, de verklaring afgelegd, dal zyn dient geen franseh verstaet. De voorzitter deed den advokaet opmerken, dat zyn client hem in 't vlaemseh do opmerkingen had kunnen doen kennen, die hy wenschte aen te bieden, om de beschuldigin te bestryden, en die de verdediger dan in't franseh voor het hof en de jury kon ontwikkelen. De beschul digde, ondervraegd over de qucstic om te welen ot hy iets by zyne verdediging te voegen had, verklacrde niets verstaen te hebben. Niettemin werd de Winter veroordeeld tot 46 jaren dwangarbeid en de bykb- mende straffen. Onze lezers zullen zich de belrcurensweerdige feiten nog wel herinneren, welke in den nacht van 24 lot 22 september laelslledcn, door de militairen van den post der Groote-Gasthiiisstraet te Brussel op vreedzame burgers werden gepleegd. Ziehier eenigo nieuwe inlichtingen over deze zaek, welke weldra voor eenen krygsraed zal worden opgeroepen: Om streeks middernacht en terwyl de sergeant Bauwens, welke het bevel over den post voerde, zich in de na burige herbergen aen dronkenschap overgaf, bleven de voorbygangers slilstacn, by hel zien van een ins- gelyks dronken schildwacht, welke aen het voeder- magazyn op zynen post stond. Een deftig burger, M. Leemans, glazenmaker en zelve een oud-gediende zynde, en ziende dat do schildwacht met gevelde bajonet, op de voorbygangers aenliep,, stelde zich tusschen beide en poogde hem terug in zyn wacht huisje te doen gaen, terwyl men naer de wacht liep om hulp te vragen. Onmiddelyk kwam een kaporael, Scholier genaemd, met een half dozyn soldaten, welke aenstonds de bur gers op het lyf vielen; M. Leemans werd gevat, ge slagen en mishandeld, terwyl de overige soldalen de omstanders beletten hem ter hulp te komen. De ka porael en twee zyner mannen bevinden zich in de gevangenis, en zullen weldra voor den krygsraed ver- schvnen; de sergeant, welke de wacht had verlaten is volgens de krygsreglemenlen streng gestraft. De sneltrein welke van Brussel naer Arlon rydt om atdaer ton 3 ure 30 minuten 's avonds aen te komen, ontmoette op de hoogte van Hachy, een voor werp hetwelk op den weg lag, doch dat door de baenvegersder lokomolief werd uit den weg geruimd. Het was een dier handboomen, welke aon eep einde van een /.waer yzer zyn voorzien en gebruikt worden om de bils op te heffen. Uit het onderzoek, hetwelk door het parket van Arlon was ingespannen, is go- bleken dat dit voorwerp door vier jongens van 8 lot 10 jaren oud, dwars over de rails was gelegd, uit nieuwsgierigheid om eene onlriggeiing te zien en byzonder om geld van de lyken te kunnen stelen. Een dezer kinderen is de zoon van een bediende van den yzeren weg. Onlangs hebben wy gemeld dat vrouw Blanpain, de giflmengstcr van Braine-le-Comle, zich vrywillig en met behulp harer onderste tanten, een stuk van niet minder dan 12 centimeters van hare tong had af gebeten; ten einde niet meer te moeten antwoorden op de vragen van den onderzocksregter. Tengevolge dezer operatie had zy veel bloed verloren en het over gebleven stuk harer long zwol zoo zeer, dat zy, ge durende eenigen tyd slechts langs den neus eenigo versterkingen kon gebruiken, doch heden is de be schuldigde genezen en, hetgene het meest van al is te verwonderen, is dat zy nu beter kan spreken dan vroeger. Te voren had zy eene fluitachtige stem en nu spreekt zy zeer duidclyk. Vrouw Blanpain had al hare bovenste landen verloren,en als zy hare tong bewoog, bragl dit by elk woord een fluitachtig gerucht te weeg; doch nu hare tong korter is, is ook hare spraek duidciyker. Het scheikundig onderzoek der ingewan den van de persoonen, welke men veronderstelde door haer vergiftigd te zyn, is nog niet lén einde. Het onderzoek over de zaek der bende boosdoe ners, welke in february laelslleden, te Luik zyn nengobouden, wordt vlylig voortgezet en ten gevolge der bekentenissen, welke de plichtigen hebben ge- daen, heeft men in den loop der verlcdene week, nog verscheidene persoonen aengehouden, welke in deze ingewikkelde zaek zyn betrokken. Behalve lalryke diefstallen weegt er eene moord poging met begin van uilvoering en andere misdaden op hen. De beschuldigden beloopen lot 10 en men denkt, dat het onderzoek in lyds zal geëindigd zyn, opdat deze zaek in den loop van den aenstaenden zit- tyd, voor de assisen zou kunnen worden opgeroepen. Er zyn geene betere uilvinders dan de dieven. Sedert eenigen tyd schynen de dieven te Parys ge dacht te hebben dat er te veel paerdenhaer in de ban ken der spoorwegtreinen zit. Laelsl heeft de politie eene bende kerels aengehouden, die de spoorvveglyn van Vincennes exploiteerden. Reizende in de avond- treinen, hielden zy zich bezig met de banken los te maken en ze door de porlels op den weg te werpen. Daer trokken de medepligligen het paerdenhaer uit en geladen met hunnen buit trokken zy verder op om hun werk voort te zetten. Al deze kerels deden het werk met verbetering; zy vonden hel gemakkelyker de kussens open te snyden cn eenvoudig het haer er uit te halen, welk zy gemakkelyk onder hunne klee deren verborgen. Ongelukkig voor hen werd het wel dra door eenen bediende bemerkt. Vier dieven werden te Clichy aengehouden. De vangst is des te belangry- ker, daer twee van de vier herkend zyn als hebbende deel gemaekt van 'toproerig leger onder de commune. Met hel oog op do vele vervalschingen van wyn, vestigt een wynhandelacr van Frankryk in de Gironde van Bordeaux, de aendacht op een heel eenvoudig middel om zuiveren wyn van vcrvalschten, althans van kunstmatig gekleurden, te onderscheiden. Men giet in een glas een weinig wyn en laet daerin een stukje potasch smelten. Wanneer de wyn niet kunst matig is gekleurd, dan wordt het vocht groenachtig en vormt zich geen bezinksel. Komt er wel een be zinksel en is dit peers, dan is de wyn gekleurd met vlierbeziën of moerbeziën. Is het bezinksel rood dan heeft men 't gekleurd met bictensap, of fernambuco hout. Is het violetrood dan gebruikte men kampeche- hout. Is het geel dan gebruikte men beziën van eene plant, die in hel franseh phytolaque heet. Is het blauwviolel dan gebruikte men keelkruid. Lichtpcers, dan gebruikte men tournesol (zonr.ebloemzaden). De schryver voegt er by, dat de wynen der eigenaers van wynbergen uit de Gironde (eerste hand) de proef hebben doorgestaen. De eerste firma's in Bordeaux hebben bovendien zich vereenigd, om middelen te beramen, ten einde het misbruik tegen te gaen. In de rue Barbette"nummer 26, te Parys woont eenc vrouw van 48 jaren oud, met name Chevalier. Haer bcdryf is pa/mewsc.Sedertzondagwas dievrouw niet meer buiten hare wooning gezien en de portier ging hierover de policie verwitiigen. Toen de deur geopend was, lag de vrouw bewegingloos op haer bed en scheen werkelyk overleden. De geneesheer ontdekte echter weldra eenige teekens van leven en zag dat de vrouw alleen in eenen slaet van schyndood verkeerde. Al de zorgen welke aen haer toegediend werden bleken vruchteloos te zyn, tot zoolang hare zuster, welke over hét voorval verwittigd werd, in de kamer verscheen. Zoodra deze de kamer betrad, stond de schyndoode op, hare ziekte was verdwenen. Het Bal. Handbl. van 44 juny 1864 geeft hot volgende op, als een nooit falend middel tot oogen- blikkelykc genezing van de hevigste cholera-aen- vallen: Neem ammonia liquida, doe daerby ongeveer een twintigste gedeelte, in volume, pepermunt-olie, schud zulks goed dooreen, en geef daervan den lyder 15 lot 20 droppels in een half bierglas met water, desvcrkic- zende met suiker vermengd. Binnen een half uer tyds zyn de pynen verdwenen, cn dan geve men den lyder warme camillenthee, by gemis daervan dawoen sem- boeng, of des noods warm water te drinken. Dit is echter niet volstrekt noodig. De hooldzaek is de oogenblikkelyke toediening der ammonia. Sedert meer dan 45 jaren is dit middel by honderden gevallen aengevvend, en ook nu weder. Nimmer heeft het gefaeld. Ook by de hevigste aenvallen volgde de genezing'steed binnen een half uer, doch waerby dan wel eens een tweede dosis van droppels noodig was. De aenlciding tot de eerste toediening van dit mid del, nu 15 jaren geleden, was het toen bekend geworden feit, dat de uilgcbraekte en ontlaste stoffen by aenvallen van cholera steeds zeer sterk zuer rcageeren, en de gedachte, dat de abnormale vorming van een zuer, als onmiddelyke oorzaek der cholera- verschynselen, door de toediening van een aieah kon geneutraliseerd worden, lag dus logisch voor de hand. Moge deze theorie onjuist zyn, zeker is het, dat de uilkomsten, by de toediening van het middel, geen twyfel overlaten, of hel is specifiek. Rampen en Ongelukken. Een droevig ongeluk is verleden zaterdag avond aen de statie van den yzeren wegTe Oost kamp (Brugge) gebeurd. De genaemde Karei Cuvelier, slaliebediende, oud 52 jaren, geboortig van Zerkegem, echtgenoot van Sophie Dhont, een ledige wagon aen den koop- warenlrein,uit Brugge naer Gent, willende aenzetten, is door de schielyke beweging, welke het stoomtuig maekte, door een wagon omver geworpen en onder dry of vier wielen den onderbuik verpletterd en eenen arm afgereden. Den ongelukkige, toen hy aldus zoo verschrikkelyk getroffen werd, slaekle twee kreten; de statie-overste kwam loegcloopen en nam den on- gelukkigo op, die onmiddellyk in zyne armen den geest gaf. Cuvelier was een brave en oppassende bediende, reeds 33 jaren dienst lellende en vader van 10 kinde ren, waervan het grootste deel minderjarig is. Dit ongeluk heeft een pynlyken indruk op de in- wooners van Ooslkamp gemaekt, alwaer nog geene spoorwegramp had plaets gehad. Maendag morgend, ten 8 ure, heeft de begraving van 't yselyk verminkte lyk van Cuvelier plaels gehad. Zaterdag avond is er een jammerlyk ongeluk, aen de Van Dyckkaei te Antwerpen voorgevallen. De genaemde Gummarus Basliaenssens, werkman, 55 jaer oud, woonachtig in de Schuttcrshofstraet, was gelast met de bewaking der goederen op gemelde kaei, loon rond 40 ure een soldaet der artillerie kwam toegesneld en den trap welke naer den sloomer Te- legraef geleidt, afliep. Basliaenssens riep hem toe, dat er op dit uer niemand aen boord toegelaten werd, cn verzocht hem terug aen wal te komen. Basliaens sens kreeg geen antwoord, maer eensklaps hoorde hy eenen plons, opgevolgd door de woorden: Help! Help! De soldaet was in 1 watergevallen ofgespron- gen, dit weet men niet. Bastiacnssens, ofschoon oud en min of meer gebrekkelyk, snelde onmiddelyk don drenkeling ter hulp; doch hy trapte mis en viel ins- gclyks in '1 water, met het ongelukkig gevolg dat beiden verdronken. Het lyk van Basliaenssens werd eenige minuten later opgevischl. Twee geneeshecren ter plaetse geroepen, hebben den dood beslatigd. Wat den soldaet bolrcfl, dezes lyk is nog niet opge vischl. Des morgends zag men zyne policiemuls op het water dry ven. Basliaenssens was een braef en ieverig werkman; gedurende 49 jaer heeft hy by de zelfde natie gewerkt, doch eenige weken geleden werd hy aen zyne schouders gewond en sedert dien kon hy geen al te zwaer werk meer verrichten. Hy laet eene weduwe met verscheidene kinderen achter. Verleden zaterdag nacht is op de spoorweglinie van Pepinsler-Spaeen droevig ongeval gebeurd. Een treinwachter, Gilson genaemd, wilde zien of zyn frein op de wielen prangde; hy boog zich te zeer voorover en bekwam van eenc waterpomp, waer de train voorby reed, eenen slag tegen het hoofd, waerdoor hy viel. De ongelukkige bleef in dezen toe stand gedurende vier uren op den weg liggen, zonder eenige hulp te ontvangen. Toen hy werd opgenomen, was hem een voel afge reden en hy had cene diepe wonde aen het hoofd; men gist dat hy door een anderen trein den voet is afgereden. Die ongelukkige was reeds eenmael te Spa, aen eene spoorwegramp ontsnapt, en door een zon derling toeval, werd hy nu op die zelfde plaels ge dood. Woensdag avond ten 6 ure werd te Ramsgate (Engeland) berigt ontvangen, dat op de Kenlisch Knockbank een schip gestrand was, en dat de ekwi- pagie in hel want zat. Hoewel deze bank op een groo- ten afstand van Ramsgate ligt (ruim 26 engelsche mylen) werd echter onmiddelyk de reddingsboot Brandford gesleept door de stoomboot der haven, tot redding der bemanning uitgezonden. Het, weer was vreeselyk slecht, met hardenwind en regen, en des nachts ten 11 ure bereikte men het vuerschip der bank, waer berigt ingewonnen werd omtrent de juiste ligging van het gestrande schip. Men vertrok terstond en hoewel den geheelen nacht alle pogingen in het werk gesteld werden om het schip tc ontdekken, ge lukte zulks eerst met het aenbreken van den dag, toen men hel geheel onder water vond en plat op zyde liggende. Tot groote vreugde van de bemanning der reddingsboot werden de schipbreukelingen nog in het tuig gezien en nadat de boot ten anker was ge- bragt, werden de matrozen, bestaende uit tien per soonen, gered en bereikten den volgenden dag, ten 41 ure, de haven van Ramsgate, zoodat de ekwipagie der reddingsboot zeventien uren in de boot geweest is, terwyl de schipbreukelingen 36 uren in den groo- tcn mast hadden doorgebragt. Het gestrande schip was de engelsche bark Scott, kap. Wilson, van Sun derland naer Algiers bestemd. De United-States-Couricr verhaelt de volgende ramp met een luchtbal: Verleden donderdag was de luchtreiziger Beyley te Vapello, in den Staet Jowa (Amerika), met een ballon opgestegen welke met warme lucht was gevuld. M. Beyley hing met de handen aen eene trapéze; doch op hel oogenblik van zyn vertrek vatte de ballon vuer en het schynt dat de luchtreiziger zulks te laet had bemerkt, om met eenigen kans tot welgelukken, terug op den grond te springen. Terwyl de brandende luchtbal met eene uiterste snelheid opsteeg, bleef hy steedsv aen de trapéze geklampt en bereikte in dezen toestand eene hoogte van ongeveer 4500 voeten, wanneer de koorden, waermede de trapéze was vastgemaekt doorgebrand waren en de ongelukkige luchtreiziger op een kwar tier uers van de plaets, waer hy was opgestegen, neer viel. Zyne twee beenen slaken tot aen de kniën in den grond en het overige van zyn liehaem was nog slechts cene bloedende cn misvormde massa. GORINCHEM 5 SEPTEMBER. Dat de pillen en de zalf van mr. Thomas Hol- loway nog al voordeelen hebben afgeworpen kan blijken uit het volgende, dat wij uit het Engelsch vertaald hebben. Bovengenoemde heer doet een architechtonisch prachtig gebouw oprichten, bestemd tot opname en verpleging van weinig bemiddelde krankzinnigen. Daartoe heeft hij afgezonderd 100,000 pd. sterl. en daarenboven nog 250,000 pd. st. aangeboden om in de nabijheid der hoofdstad (Londen) no<* twee dergelijke gebouwen te doen verrijzen! Het eene daarvan zal bestemd worden tot op name van ongeneeslijken, het andere voor onherstelbaren. De 30 mill. Nederlandsch zijn door Hollovvay alleen voor de gebouwen als zoodanig gegeven. De meubelering er van en de verplegingskosten moeten door anderen worden gedragen. Hij heeft zich met den minis ter Gladstone en andere notabiliteiten beraden over den omvang, de inrichting enz. en roept den raad van alle desbevoegden in, opdat de gestichten niet alleen architechtonisch de fraei- ste, maar ook de best ingerichte in het gansche land mogen worden. Nieuws en Adverten tieblad Gorinchem. Holland. HOPPEMARKTEN. ANTWERPEN, 25 October: De volkomen stand houdende berjgten van de duilsche markten, alsook de betere neiging welke men verleden week heefl kunnen opmerken op de engelsche markten, hebben eenen goeden invloed op onze markt teweeg gebragt en de vraegaenzienlyk doen herleven. Talryke koo- pers hebben zich dan ook aengeboden aen de pryzen der laetsle week, aen welke evenlwel geen enkel verkooper heefl willen afslaen. Er is dus eene ryzing onlslaen .en alzoo hebben ongeveer 4 a 500 b. nieuwe hop van Aelst, beschikbaer of op aenstaende levering koopers gevonden in de pryzen van fr. 95 a 96 per 50 kilo; thans vraegt men over het algemeen fr. 97 a 98 per 50 kilo. NUREMBERG (Beieren), 23 October: Sedert hel begin dezer week is de markt voor deze koopwaer zeer kalm geworden. De aenvocren, bestaende in mindere kwaliteiten, waren gekwoteerd aen pryzen welké de handel moeilyk aenvaerdde. Heden werd'-n er 4000 balen, van mindere kwaliteit, aengeboden van 72 a 78 gl.; daer de konsumplie nog de uitvoer dezer pryzen niet acnvaerdden, werden er aenkoopen gedaen aen 65 a 70 gl. BISCHW1LLER (Elzas) 22 October: Sedert acht dagen gaet de handel in hop op onze markt zeer goed. Er hebben vele aenkoopen plaets aen meer en meer hooge pryzen. Er is verkocht aen fr. 160 en lot 220 fr. volgens kwal. In de streken beroemd om hunne sehoone voortbrengst, eischcn de planters zelfs tot 300 fr. SAEZ (Bohemen), 22 October: Sedert dry dagen doen eenige bciersehe huizen aenzienlyke aenkoopen van hop uit de omstreken, aen den prys van 140 a 450 gl. In de stad hebben brouwers eenige partyen aengckocht van 465 a 170 gl. De pryzen, vooral in de omstreken van Saez, vermeerderen naermale de stock vermindert. BUSIGNY, 24 October: Sedert acht dagen heeft men hop verkocht aen 96 fr.; thans koopt men aen 404 fr. per 50 kilo. HALLERTAU (Beieren), 22 October: De handel zal kalm blyven tol dat de koopers zullen toestem men 400 gl. te betalen. Men kwoteert te Mninburg, Siegcnburg,Pfeffenhaesen90a96gl.; Wollmach 415gl. HOLLOWAVS ZALF EN PILLEN.Heeling niet Schadc- 'yk. Geen middel heeft zulk eene algemeene goedkeuring weggedragen ter genezing van alle uitwendige ziekten, dan dezer zalf is te beurt gevallen. Huidziekten, diepe zweren, stinkende ontladingen, brandwonden, blaren en menige andere dergelyke ongemakken worden door Ilolloway's zalf dadelyk verzacht en op den weg ter genezing gebragt. Met de zalf cn pillen kunnen de ryken zich veel lyden besparen cn de armen zichzclven genezen, daer deze medicamenten redelyk in prys zyn en in ieder gehucht kunnen aengeschaft worden. Zy hebben styve gewrichten, gezwollen beenen en zwerende ledematen genezen, cn de vooruitzyden op eene gelukkige toekomst ge opend, nadat alle hoop op herstel was opgegeven. GEBOORTEN. MANNELYK 4 q VROÜWELYK 5 HUWELYKEN. II. Keymeulen, metsersg. met M.Van Geem,wcefst. OVERLEDENEN. P. Troch, m. Van Eyghcm.vuerstokcr, 50 j., Hove- nierslraet. F. Lenssens, 7 j., woonende te Dender- monde. J. De Decker, m. Verstuyfl, twyndcrsgasl, 60 j., Mylb. Dry kinderen onder de 7 jaren. Mesteluin 35—00 37—00 Rogge B 28—00 31—50 Gcerst B 28—00 00—00 Haver B 24—00 26—00 Hoppe (1873) de 50 kil. T 90—00 400—00 Raepzaed de 100 kil. B 38—50 39—50 Lynzaed B 35—00 37—00 Raepzaed-olie B 70—50 00—00 Lynzaed-olie B 76—00 76—50 Raepzaedkoeken. B 20—0Q 21—00 Lynzacdkoeken. B 26—00 30—00 Aerdappelen (roode) per 400 kil. B 7—25 7—75 Idem nieuwe (witte) B 0—00 0—»0 Boter per 3 kil. B 8—48 8—45 Eyers de 23 B 2—83 2—91 Vlas de 3 kii. B 4—54 5—45 Viggcns het koppel B 25—00 30—00 Lynwaden Ier merkt gebragt 24 verkocht 8 Maatschappij De Vriendschap. (in het droog) NAAR GELDPRIJZEN, bij A. Vinck, in den Bareelte Ercmbodegem, Brusselschen Steenweg, op Zondag 9 November 1873, om 3 uren uanoen. De inleg is bepaald

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2