Llustration Européenne Scliieling op den BAK Vogelschieting met de Bolle Vogelschieting met de Bolle VEBKOOP1IVG. van LOOF te Velde, Venditie van MEUBELS Burgerlyken Stand, BOOMEN, VERKOOPING. VERKOOPING. VERKOOPING. Openbare Verkooping ANNONCEN. van eene HOESTEDE, van een WOONHUIS, ZAAILANDEN EN MEERSSCHEN, BOOMEN, Verkooping van een HUIS, LANDEN, MEERSCH EN BOSCH, GeneraelMoriones, il famoso rotador del puen- *os(bruggen-atbreker),heeftzynontslaggevraegd als opperbevelhebber over bet noorderleger en zal waerschynlyk opgevolgd worden door ge- nerael markies del Duero. En terwyl het republiekeinsch gouvernement op alle toonenviktorie zingt, wenschen zien de Carlisten geluk met hunne ondernemingen, die volgens hun zeggen, dagelyks beter worden. Volgens het beweren der carlistische agenten te Madrid, 7<yn de republiekeinsche kolommen in de provincie Catalonië geheel en gansch ont zenuwd en is er de tuchteloosheid tot het uiter ste gedreven. De Carlisten doorkruisen vry en onbelemmerd de vier provinciën, en de bevol king, wel verre van zich vyandig te toonen aen de koninklyke soldaten, onthaelt hen met geest drift. Karei VII is nog altyd te Estella, waer de republiekeinsche gevangenen niet beter vragen •dan ingelyft te worden onder de koninklyke vlag, waermede allen weldra hopen op te ruk ken naer Madrid. Wetgevende Zitting. Sedert veertien dagen dal Senaet en Kamer zyn ge opend is er veel werk afgelegd. Het adres op de 1 roon- redo was, buiten gewoonte, schier zoohaest gestemd als opgesteld en,deze weck, is by eenparigheid van stemmen, min éóne, het welsprojekt aengenomen waerèy het bestuer gemagtigd wordt het slagen van goudenen zilveren muntspeciën gcvoeglvk te bepalen. Daerna heeft de Kamer de discussie begonnen der voorgestelde verbeteringsmiddelen betrekkelyk de krankzinnighuizen. De liberale en doktrinaire gazetten zyn zeer kwaed omdat men in -de Kamer nog niet gekeven heeft. Gisteren is in de fabriek van den'heer Jelie, alhier, zekeren Van den Bossche de hand verplettert door een der wielen van hel machien welke hy aen het kuis- schen was.Van den Bossche is naer het hospitaei over- gebragt. Woensdag is alhier een dToef ongeluk voorge vallen. Den genaemden F. De Smet, werkman in de houtdraeiery van d'heer Van de Velde, is de helft van zyn hand afgezaegt door een* ronde zaeg der machien, waer hyhy ongeluk was opgevallen. De Smet is ins- gelyhs naer het hospitaei overgebragt. Het ontslag, aengeboden door den heer A, D'Hondt., als byvoegelyk rogter by hot vredegeregt te ZoUcgem, wordt aenvaerd. Dc minister van openbare werken doet kennen, dat sedert woensdag tO november, loopende maend, de lange schepen der kanalen van Henegouw, dc brug vso 'den yzerenweg op den Dender, te Dendermonde, mogen doorvaren. De Moniteur bevat het koninklyk besluit gedag- teekend 22 november, vvaordoor de prys der plaets- vervanging door de zorgen des departements van oorlog, voor het jaer 4874, wordt vastgesteld op zestien honderd francs. De Moniteur kondigt hel koninklyk besluit af, tot goedkeuring van het reglement van algemeen besluer, voor de uitvoering der wet van 44 augusty 4873, aengaende de voorschotten, te doen door het gouvernement aen de provinciën en de gemeenten, voor het bouwen cn meubeleren van schoollokalen. De Moniteur kondigt in zyn niet officieel gedeelte oenen omzendbrief af aen dc gouverneurs der provin ciën, aengaende bovenbedoeld reglement. De Moniteur herinnert het publiek, dat de treinwachters gehouden zyn, aen de personen welke zich zonder regelmatig biljet op den trein bevinden, een of meer biljetten af te leveren in evenredigheid der gcrcklameerde som. Deze biljetten moeten in de tegenwoordigheid van de reizigers geknipt worden. Het niet afleveren dezer biljetten moet een bedrog doen vermoeden. De reizigers, welke zonder van een regelmatig biljet voorzien te zyn, op den trein plaels nemen, stellen zich bloot acn geregterlyke vervolgin gen en eene boete. Te rekenen van af 1 december aenslaende, zal het beloop der post mandaten van België naer Duitsch- land gezonden, tegen fr. 3,77 den thaler uitgewisseld worden. Het minimum van een soortgelyk mandaet is op 488 fr. 50 c. gebragt, welke som gelyk staet aen 50 thaler. De stad Brussel bezit 864 openbare wegen, waerondcr 446 straten en straetjes, 349 gangen 35 openbare plaetsen.cn 44 boulevards. Al deze wegen te samen genomen, hebben eene lengte van 427 kilo meters, byna den afstand van Verviers tot Antwerpen. Een genaemde Husson, bediende in do bureelcn van den Grand-Central, is aengchouden onder be schuldiging van medeplichtigheid aen de ontvreemding der obligatiekoepons ten nadeele van gemelde maet- schappy. Dit is de derde aenhouding wacrloc deze dielsial heeft aenleiding gegeven. Het mag als eene zeer zonderlinge zaek aenzien worden, dat de maet- schappy, reeds gedurende twee jaren, die koepons heeft betacid zonder te kunnen ontdekken, dat deze van ontvreemding voortkwamen. Gedurende de tweede serie van den zittyd des vierden trimesters, welke in de aenslaende maend zal geopend worden, zal er voor de assisen van Bra bant, slechts eene enkele zaek opgeroepen worden, namelyk degene van J.Groten,dc eenige der beschul digden, iu het proces Dubois de Bianco, welke zich in handen van hel geregt bevindt. Do verdediging van J. Groten is aen M. Robert toevertrouwd en de zetel van het openbacr ministerie zal door M. Van Schoor, substutiel van den prokureur-generael, bezet worden. Ten aenzien van het jaergetyde,was devlasmarkt van Gent gisteren weinig voorzien; de vragen kwa men traeg, en de pryzen bleven zonder verandering. Te rekenen van heden zal er te Berchem by Oudenaerde een telegraefburcel geopend worden. De correctionneele regtbank van Kortryk heeft, in hare zitting van 21 november, een vonnis uitge sproken, dat het algemeen belang ons verplicht op te nemen. Dit vonnis straft de genaemden Frederik Vernest, bakker te Moen, tot zes maenden gevang, zes honderd francs boete, ontzegging gedurende eenen termyn van vyf jaren van zyne burgerreglen, het aenplakken en afkondigen in verschiiligc dagbladen van het vonnis, en in aide kosten,om blauwen aluin (sulfatede cuivre) in zyn brood gemengd te hebben. De gemcenteraed van Charleroi heeft besloten eene leening aen le gaen van twee millioen, welke som zal gebruikt worden tot verlraiing dei- stad en andere nuttige werken zooals 6 nieuwe scholen, slagthuis, boulevards en park, waterleidingen, schyf- schieting, een gebouw voor eene nyverheidsschool, een nieuw kollegie, eene handelsbeurs, eene muziek school, een volksbibliotheek,een lokaet voorde maet schappy van oudheidskunde, voor eene bestendige tentoonstelling der voortbrengselen van de nyverhcid des arrondissemenls, enz. Er zyn in het arrondissement Charleroi nog slechts 20 smeltovens in werking, op de 30 welke er in het begin van het jaer in zwang waren, dit is dus eene vermindering van i/s. M.M. te Appeltern (Holland) bezit eene ekster,die de bewondering van de meeste menschen trekt, niet alleen omdat zy zoo mak is, doch ook door hare trouw heid. Haer baes neemt haer dikwyis op zyne wande lingen mede; dan vliegt zy nu en dan op zyne schou ders en dan weêr vooruit; ook op de vogeljacht is dat beest van veel weerde; meermalen een vogel aenge- schoten zynde, heeft die ekster hem uit den boom gehaeld^n verder afgemaekt. Voor het schot is zy niet Dang; Icrwvl haer baes schiet, zit zy deftig op zyne schouders naer den uitslag van het schot te zien. De zoo wonderlyke vogel draegt den naem van Gerrit Oudendyk en kent dien by uitnemendheid. tableau h l'huile exécutée d'après la toile de M. Dell' Acqua, dont la réputation artistique est européenne. On sousciit au bureau du journal. naer 3 hangende HORLOGIEN, GRATIS, by DESIRÉ DE METS, herbergier te Moorsel, Kattestraet. Van stonden aen te beginnen. Maatschappij De Vriendschap. (in het droog) NAAR GELDPRIJZEN, vooruit eene Hesp bij A. Vinck, in den Bareel, te Erembodegem, Brusselschen Steenweg, op Zondag 7 December 1873, om 3 uren nanoen. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut bolrapersgeld mede- begrepen. De Voorzitter, De Schatbewaarder, J.-B. DE CONINCK. P. VAN VAERENBERGH. KerLeljk IV'Ieuws- De oerw. heer Ghysels, pastoor te Impe, is in dezelfde hoedanigheid benoemd te Opbrakel; hy wordt vervangen door don eerw. heer C. Dalschaert, pastoor van Orroir. De heer Bombeke, uil het seminariè, is professor benoemd in het gesticht van Gysegem. 9° 2 perceelen Land te Aijgem, op den Haring, t'samen groot 43 aren 28 centiaren. 10° 54 aren 23 centiaren Meersch, te Nieu- werkerken, op de Kriek. 11° 6 perceelen Land te Nieuwerkerken, aan de Kwalestraat, op het Kruisveld, op Laarkap- pelleveld, op den Berg, op den Kraaiwinkel, t'samen groot 1 hektaar 98 aren 55 centiaren. 12° 50 aren 40 centiaren Meersch, te Nieu werkerken, op het Hoevereveld. ZITDAGEN: Instel Dunsdag 9 December 1873, ter Estaminet a la ville de Mons, bij d'heer Joseph Pyck, te Aalst, Vaartstraat. Verblijf Dijnsdag 23 December 1873, ter Esta minet het Hof van Begeren, bewoond bij den heer Jacques Lenssens, te Aalst, groote Markt, telkens om 2 uren namiddag. in het droog, NAAR GELDPRIJZEN, bij Petrus Ghysens te Erembodegem, Lever straat, op Maandag 8 December 1873, om 3 uren nanoen. De inleg is bepaald op 55 centimen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Woensdag 10 en Zaterdag 20 December 1873, telkens om 5 ure namiddag ter herberg: in de Koeibelle, bij den beer Louis Bosmans te Moorsel, Dorp, openbaarlijk verkoopen: Eene partij Land te Moorsel, op d'Hoolbeek, groot 27 aren 67 centiaren, sectie E, N° 338. VERKOOPING te Haaltert. De Notaris Arents, te Haaltert, zal op Dunsdag 2 December 1873, om 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen. Namens Mijnheer Jacques De Saedeleer, grondeigenaar te Haaltert en andere 27 koopen schoon Loof te Velde, wassende te Haaltert, op den Brilkauter, alwaar de ver koop zal aanvang nemen, op den Grootkauter, Melkkauter, Droeskauter en Kruiskauter. Gewone voorwaarden. HOLLOWAYS ZALF EN PILLEN. Hoest, Griep. verzachtende eigenschappen dezer medicamenten, maken de zelve eene proefneming wacrdig, in alle ongesteldheden der ademhalingsorganen. By gewone verkoudheden en griep zyn de Pillen inwendig, en de Zalf over de borst en keel gewreven, buitengemeen krachtig werkzacm. Wanneer griep bcsmettelyk heerscht, is deze behandeling het gemakkelykst, veiligst en zekerst. Holloway's Pillen zuiveren het bloed, verdryven alles wat deszelfs vryen omloop door de longen belemmert, verligten de overkropte luchtpypen en maken de ademhaling vry zonder dc krachten tc verminderen, dc zenuwen te prikkelen, of den geest neder te drukken. Zoodanig zyn de gcrccde middelen om lyden tc besparen, wanneer iemand gekweld wordt door ver koudheid, hoest, bronchitis en andere borstziekten, waerdoor in de meeste landen zooveel persoonen ernstig en bestendig gekweld zyn Bij Verandering van Woonst. EN HERBERGGERIEF, TE AALST V1SCHMARKT. De Zaakwaarnemer Louis Buekens, te Aalst, zal op Woensdag 3 December 1873, om 9 uren voormiddag, ter Estaminet/ief Visschers- huisbij en ten aanzoeke aan d'heer Edüahii Vandehmaelen, te Aalst Vischmarkt, door be- voegd ambt, openbaarlijk verkoopen Vele Huismeubels en Herberggerief, zooals: Schoon Buffet, Bierpomp, Tinnen Liters, Gene- vermaten, Bierglazen, Lotspel, Stoelen, Taiels, Canapé, Jachteontoor, sehoone Spiegels, Stores, opgaande Stoof met buis, Kachels en Stoof met toebehoorten, Messen, Fourchetten, Lepels, Tellooren, Quinquets, hangende Horlogie, Bed- stoelen waervan eene op ressort, wollen Ma trassen, wollen en pluimen Hoofdpeluwen, Slaapgerief, sehoone Kleerkas, Keukenkas, ledige Wijnflesschen, Brandhout en meer an dere voorwerpen te lang om te melden. De koopen onder de vijf franken moeten comptant betaald worden. Verders op de gewoone conditiën en tijd van betaling mits stellende goede borg. GEBOORTEN. 46 ti-oosten; zy spraken hun moed in en vertrouwen op Gods voorzienigheid. Dan haelde de eene een geheel brood van onder den mantel, terwyl de andere een stuk geld in de hand slak der weduwe. Beiden ver trokken. De zoon zag na wat er gegeven was, trok zyne pyp uit en viel aen 't rooken.... Afschuwelykvloekte Stien. Welke comedie! Ik kan het niet meer zien. Hy schoof eenen hoop hooi by en poogde in te slapen. Zoo nogtans wisselden, in de henedenplaels, de tooneelen zich af den ganschen voormiddag door. In den nanoen kwam de jonge Frans Meulebroeck zyn bezoek afleggen. Hy was de neef en het eigen petekind van den overleden. Dien jongeling hebben wy reeds ontmoet op de byeenkomst in den kelder van bazin Beth. Gy komt zoo laet? zegde de weduwe op verwy tenden toon. Ik kom daer even het geval te vernemen. Ik heb gisteren, in den morgen, eenige oude kennissen ont moet en ben er mee op gang geweest. Er moet hier ergens ietswat op hande zyn; ik meen zelfs verstaen te hebben dat de kapitein in de streek is.... Nu, zeg eens, moeiken Mie, Sus-oom is dood; wilt gy akkoord maken voor zyneu halem?... Hoeveel vraegt gy, laet hooren!... Nog 'ne Meulebroeck, schertste Slien Merckx, die nog zynen geitenstal niet had verlaten.... Hy zegt dat de kapitein in de streek is.... 'k Wilde wel geerne hem eens spreken, den kapitein.... Er werd tusschen de bloedverwanten een kwaert uers getwist, en men eindigde met tot geen akkoord le komen. Kozyn Frans trok ervandoor. Hy was nauvvelyks den rug gekeerd of een nieuwe bezoeker trad in. Moeder noch zoon erkenden hem, niaer de dochter lachte sluw. Bliksems! sprak Stien, die is geen Meulebroeck!.. Wat gaat er gebeuren En Stien drukte het oog digter op de spleet en luis terde.... Dat bezoek scheen hem schrikkelyk te ver rassen.... Zyn hart klopte fel. De vreemdeling knielde neer voor het bed. Zie den schelm rondkyken, gromde Merckx, zie hem rondsnuffelen, den vervloekten hond1, of hy Stien niet riekt.... Wacht, vogel, zytgy alleen om my aen tc randen, dan zullen hier morgen twee lyken begra ven worden in plaets van een.... (Wordt voortgezet). MAN'NELYK 7 VROUWELYK HUWELYKEN. E. Du Caju, steendrukker, met E. Plas,z. b. P. Van Assehe, z. b. met M. Van den Bossche, z. b. F. Librecht, dagl. met S. De Vylder, kanlw. J. Albert, tvvyndersg. met A. Verhulst, twynsler. OVERLEDENEN. F. Kiekens, m. Van de Meerssche, gareelmoker, 55 j., Zoutstr. C. Beissel,wedr Seminck, z. b. 66 j., Zoutstr. P. Van den Bossche, m. Van Thienen, koopmansklerk, 51 j., Molestr. C. Vcrmoesen, Ivvynster, 20 j-, Hoogeveslen. R. Pollyn, vr. Meert, winkel. 40 j., Brabantslr. Vier kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe Mestclum Rogge Geerst Haver Hoppe (4873) de 50 Wil. Raepzacd dc 400 kil. Lynzaed Raepzaed-olie Lynzacd-olie Raepzaed koeken. Lynzaedkocken. Aerdappelen (roode) per 400 kil. Idem nieuwe (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kii. Viggens het koppel Lynwaden Ier merkt gebragt _J—50 k 40—50 34—00 37—00 30—00 28—00 25—00 90—00 38—50 35—00 79—50 76—00 20—00 26—00 7—00 7—00 8—00 32—00 00—00 26—50 95—00 39—50 37—00 00—00 76—50 21—00 30—00 7-50 0—00 8—94 -54 GROOTE VERKOOPING VAN te ErembodegemNieuwerkerken, Heldergem Ottergem en Moorsel. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandag 15 December, Dunsdag 16 December, Woensdag 17 December, overgaan tot de ver- kooping van zware en sehooneBoomen staande binnen de gezegde gemeenten. Men zie de plakbrieven. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandag 8 December 1873, om 1 uur namiddag, ter herberg het Klein Gent, te Aalst, Nieuw- straat, openbaarlijk verkoopen de -volgende houtwaren, te weten: Olmen; Bueken; eiken en wilge Planken; Abeelen en Kanada Bert. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Woensdagen 26 November en 3 December 1873, om 3 ure namiddag, ter herberg den Haring, bewoond bij den heer Judocus De Genot, te Aalst, Zoutstraatpoort, opënbaarlijk verkoopen 14 aren 73 centiaren Land, te Heldergem, op het Mei gel veld. 7 aren 31 centiaren Land, als voren, op het Appelsveld. 8 aren 84 centiaren Land, als voren, op bet Raasveld. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Woensdagen -10 en 17 December 1873, om 4 Lire namiddag, ter herberg m Watswavèr, bij iDe Bidder, te Moorsel, Waver, openbaarlijk ver koopen: Eene sehoone behuisde HOFSTEDE, te Moor sel, op Waver, aan de Kapittelstraat, groot 46 aren 56 centiaren, sectie C,N'" 721, 722, 723, 724, 725 en ex N°! 717 en 718. Verdeeld in 3 loten. Alles breeder beschreven bij de plakbrieven^ STAD AALST. Door het ambt van den Notaris DeVriendt, te Aalst, van eenen sclioonen Bouwgrond, groot 2 aren 63 centiaren 48 milliaren, gelegen aan de Hopmarkt, neven het Post- en Telegraafkan toor, op Maandag I December 1873, ten 4 ure namiddag, ten Stadliuize, ter Zittingzaal van den Gemeenteraad. De koopprijzen konnen betaald worden in 60 annuiteiten van 5's jaars. De verkoopvoorwaarden en het plan van verdeeling in loten, berusten t'elks inzage bij den stads-sekretaris en bij den voornoemden Notaris DE VRIENDT. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. JH. VERLEYSEN. 3 450 5—09 25—00 30—00 52 verkocht 20 journal de grand format a huit pages, PARAISSANT TOUS LES SAMEDIS. Plus de 200 gravures par an et plus de 400 pages de texte. Prix 10 Francs par an et 10 fr. 50 cent. par la poste. Tous ceux qui s'abonneront pour 1 annee 1873-74, recevront GRATIS dans le courant de Décembre, une prime représentant La femme grecque Téven tail, veritable VERKOOPING te Nieuwerkerken, aan tie Kwalestraat. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen. EENIGEN KOOP. Eene Hofstede gestaan en gelegen te Nieu werkerken, aan de Kwalestraat, groet bij meting 18 aren 47 centiaren,deel vanmeerdere, bekend bij kadaster sektie B, ex nummers 60, 61 en 62, palende noord de gezegde straat, zuid den voetweg, daarover Karei De Mulder- De Geyter, oost de verkoopster met de meer derheid en west Seraphiuus Caudron. Bewoond bij de verkoopster Jufvrouw Wed' Dominicus Braem. ZITDAGEN: Instel, Woensdag 7 Januaiuj 18T4. Verblijf, id. 14 Telkens om 4 ure namiddag ter herberghet Commerciehuis, bij sieur Benjamin Hoevelinck, te Nieuwerkerken, Kwalestraat. Door Sterfgeval. MERKWAARDIGE VERKOOPING te Aalst, Aalst-Schaarbeek, Erembodegem, Dender leeuw, Herdersem, Aijgem, Meire, Nieuwerkerken. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen afhangende der nalatenschap van wijlen den heer^ Joannes Franciscus Geeraerdts, overleden te Aalst 1» Een Huis te Aalst, in de Leopoldstraat, lest bewoond geweest bij den heer Geeraerdts. 2° Eenen Meersch te Aalst-Schaarbeke, op Schouwbroeck, groot 30 aren 7o centiaren. 3° 2 perceelen Land te Aalst-Schaarbeke, op den Siesegemkauter, t'samen groot 50 aren 55 centiaren. 4" Een perceel Land te Erembodegem en gedeeltelijk op Aalst, op het Lokerenveld, groot 2 hektaren 19 aren 38 centiaren. 5° 11 aren 3 centiaren Land te Erembode gem, aan de Groenstraat. 6» 14 aren 54 centiaren Meersch te Dender leeuw, aan de Waterleide. 70 29 aren 70 centiaren Meersch, te Herder sem, aan de Hamstraat. 8» 20 aren 60 centiaren Land te Meire, op het Moleveld. VENDITIE VAN SCHOONE EN ZWARE Kanada- Abeele-Wilge- Populiere- en Kerselaere te Oultre en Nederhasselt. Deurwaerder De Deyn, te Ninove, zal ten verzoeke van vrouw De Glercq-Dc Ci omheen grondeigenares te Antwerpen, en andere, op Dvnsdag 9 December 1873, om 9 ure voormid dag, openbaerlyk verkoopen: A Te Oultre, in de Kraeibroekken en Jeu- nesmeersch, 31 koopen zware en zuivere Ka nada Abeele en Wilge Boomen, staende aen twee Meersschen, in gebruik by d'heer Benedic- tus Hendrickx, te Appelterre. B. En te Oultre en Nederhasselt, gehuchte Leebeke, 5 koopen Kerselaers staende aen eene hofstede gebruikt by d'heer Matthys, 2 sehoone Populiers 1 Es en 10 koopen Kerselaers, en Tronken, staende aen eene hofstede bewoond en gebruikt by sieur Petrus JoannesDe Backer. te Aalst, Meldert, Erembodegem, Hekelgem en Denderleeuw. De Notarissen De Pauw, te Aalst en De Wilde, te Gent, zullen, met gewin van palm slagen en gelagen openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2