L'illustration Europèenne Bureel van Weldadigheid. Burgerlyken Stand. AAAOXCEA. Schietirïg op don BAK Vogelschieting met de Bolle Vogelschieting met de Bolle met den dikken hal opd'hand BOOM KA, Gentsche balie hunne by treding tot dievereeni- ging toegezegd. Moge dit voorbeeld ook in andere Vlaemsche steden nagevolgd worden, opdat men spoedig den dag zou zienaenbreken, waerop de spreuk der stryders vóór onze moe- dertael In Vlaenderen Vlaemsch eene waer- heid geworden is. —is» O -g— De kwestie der kleine traktementen zal, zoo als men weet,* in deze sessie voor den dag- komen; het rapport der centrale sektie, over het budjet van tinancien, dringt er op aen. Het laet echter de herziening der traktemen ten aen het voorstel des ministers over. Volgens do inligtingen, aen de centrale sektie gegeven, zou er spraek zyn 't getal der buree len van douanen en belastingen in te krimpen. De vermindering der bureelen zou dienen tot verhooging der blyvende bureelen; doch de sektie merkt op dat dit groote moeilyRheden kan te weeg brengen voor de bevolking. Time is money, tyd is geld en de meer af gelegenheid dei- bureelen, zou zeker aen de bevolking verlies van tyd berokkenen. 't Is zeker voordeelig indien men de verhoo ging in de uitgaven zeiven vond; doch de kwes tie dient van deze zy niet alleenlyk beschouwd te worden; maer ook, en hoofdzakelyk van dien der bevolking. Eene beslissing is er tot nu toe niet genomen. KAMER DER VOlSvERTEGENWOORDIGERS. Een petitie, opgezonden door eene vlaemsche maetschappy, klagende over de handelwyze van den statieoverste en andere bedienden van de standplaets van Leuven opzichtens de leden dier maetschappy, is verzonden naer de minis ters. De linkerzyde had het'dagorde gevraegd, maer dat voorstel werd verworpen. Zaterdag en Dynsdag verleden waren de kamerleden in getal niet. Thans discutteert men het wetsprojekt over de verbeteringen in te brengen in de krankzin nighuizen. lïy koninUlyk besluit zyn benoemd: Tot burgemeester van Schoonaerde, de heer Frans Verbcke; tot schepenen, de heeren F. Van der Cruys- sen en A. Van Wesemael. Tot burgemeester van Wichelen, de heer J.-B. dTlooghe; lot schepenen, de heeren C. Baeyens en A. Moens. De handel klaegt dikwyls over den hoogen laks dien het poslbestuer eiseht voor de kleine inkassee- ringen, waermede men het gelast. De post eischt 20 centiemen vooralle kwitlancie eener som beneden de 20-IV. Dus als men per post eene schuldvordering van 1 fr. wil doen ontvangen, bclaelt men 20 centiemen, of 20 o/o. Immers, in den kleinhandel zyn de kleine schuldvorderingen zeer talryk en komen mocilyk in. Hel valt niet te ontkennen dal de dienslen welke deze inkasseeringen bewyzen, dienen in aenmerking ge nomen te worden; maer het hrief is te hoog en hel komt ons voor, dal hel gouvernement voor de ont vangstvan kleine schuldvorderingen, meer gemak aen den handel zou moeten verleeuen. De hecrD., van Brussel de gelukkige winnaer der premie van 00,000 Ir., in de trekking der Luiksche leening van 1853, heeft een*; gift van 200 fr. gedaen aen het gesticht der doofstommen dier stad. Daerby heelt hy een boekje op de spaerkas geschon ken aen den leerlingvan dat geslicht, die het winnend nummer uit de dracibus heeft gelrokken. Dat zyn goedo voorbeelden. Sedert 1 december is do tweede sectie van den ringspoorweg te Gent voor het vervoer van koopwa ren geopend. Doze tweede sectie strekt zich uit van de static in hel Spanjaerdskasteel tot die van het Rabot, en beval de tusschcnslalie der Muide. De statie van het Rabot zal voorloopig enkel voor het vervoer der koopwaren, voor de verzendingen volgens het tarief nummer 3 met volle lading opgesteld .worden. Dynsdag namiddag waren in 't Grool-Begynhof te Gent dry gemeene kerels aen ieder huisje, dat den naein van eenen heiligen draegt, aen 't spotten en schimpen; aen eenige couvenlen rukten zy de bellen af en dc begynljes, die zy zagen, werden door die kerels beleedigd. Een treffelyke burger, de heer Pieler De Steunder, schiider aldaer, die hen wilde beletten in hun schanddaed, vielen de schurken zoo De vluchteling trok bescheiden het hoofd van onder het stroo en keek rond.... Hy viel aen 't lachen. Aïe, zoo na! riep hy. Kapitein, sprak dc weduwe, gy hebt ons byna de dood aengedaen. Maer gy zyt gered. Aïe, zoo na! herliaeldc Jan De Lichte. En hy rees op uit zyne akelige schuilplaets. Nu, sprak hy, er valt hier niet lang te talmenze zouden kunnen weerkomen.... De acnwezigen sprongen verschrikt op. Moord!moord! weergalmde hel andermael.Houdt aen! Daer is hy! Ginds! Ginds!.... Jan zat weder onder het lyk. Het geroep naderde een oogenblik, verwyderde zich, en verdween langs Oudenaerde op. Ik had het geraden, zuchte de zoon. Arme jon gen! De looverheks heefl waerheid gezegd.... Hel was inderdaed Stien Merekx, die, op hel woord geitenstal zyn kot was uilgebroken en gacn vlucht ten. '1 Was hy die nu de boeren op de hielen zaten. Pier Putte zal hem mogelyk zien vluchten heb ben, bemerkte de zoon. De schelm is bekwaem hem te leveren voor den moordeHaer. Mogt hy het ontsnappen! viel de kapitein in; mogt hy, voor zyn welzyn, ook zeggen dezen avond: Aïe, zoo na! En hy deed zich het geval van Stien vertellen ler- wyl hy 'haestig handen en aenzicht reinigde en zyne bebloede kleederen tegen die van den gelyklen Meu- lebroeck verwisselde. Ware hel niet voorzichtig, kapitein, ons bekend te maken met hetgeen gy dezen avond hebt uitgericht? Voor ons, en levens voor u, zouden wy, dunkens my, moeten verwittigd zyn. Moeder Mie, antwoordde Jan, een handvol klein geld op de tafel werpende, uwe Sus beeft al niet veel goeds verricht in zyn leven, terwyl hy, na zyne dood, myen de bendeden grootslen dienst komt te bewyzen. Begraef hem in vrede, en, bevalt het u, leg nevens hem dengenc die gv zult vinden, dertig passen achter de kluis, langs Tieghem op. Vaerwel allemacl. Gy, Lieven en Arjaen, vooruit. Dc boeren hebben de richting genomen van Oudenaerde, wy, wy trekken naer huis, naer 't land van Aelst. Langs den weg zullen wy vrienden en werk vinden. Marche! Wordt voorIgezet). geweldig aen en sloegen zy zoo deerlyk, dal hy heden in de onmogelykheid is zyn werk voort te zetten. De gouverneur der provincie Antwerpen maekt bekend, dal de bestendige deputatie zal overgaen in openbare zitting van vrydag 12 december, 's middags tolde uitloting der 79 litels van 100 fr. elk, der pro vinciale leening van 1867, af te leggen in de bureelen der bank van Antwerpen te rekenen van 20 meer 1874, met eene premie van 50 fr. Een blad van Luik meldt dal do kleine zwyns, die hetverlcdcnc jacr zoo duer waren, nu veel afge slagen zyn; zy zyn zoo in overvloed, dat men moeite heeft er zich van te ontmaken in de dorpen. Te Luik, vooral, zet men er met honderden in wagens, en gaot men van huis tol huis om zo te verkoopen aen pryzen verschillende van 5 lot 8 l'r., en 5 tot 8 kilo wegende; dat is nagenoeg 4 fr. per kilo. Verleden zondag hield de Internationale eeno meeting te Verviers; het dagorde luidde: Wal men door vcreeniging kan doen. Dry redenaers bobben het woord genomen en uitgeroepen: «Vereenigd zyn kun nen wy alles, afzonderlyk kunnen wy niets; vereeni gen wy ons dus, ten einde de bezitters van het kapi- lael omverre te werpen. Een audere spreker ging verder en zegde, dat men reeds werkstakingen had beproefd, doch dal deze tel kens tot hun nadeel waren uitgevallen. Waren soms dc patroons verpligt het arbeidsloon te verhoogen, zegde hy, dan vermeerderden zy insgelyks hunne voortbrengselen, dus blyft er ons niets over dan de macht! De macht, waermede wy aen onze tegenstan ders de voorreglen zullen ontrukken, die ons tot sla ven maeken! - Men predikt aldus de radikale revolutie, en de ver gadering juichte bovenmate toe. Men ziet hieruit, dat de Internationale nog zoo dood niet is, als meir hel wel zegt. Volgens het schynt zou de duerte der steenkolen weldra een einde nemen, daer deze door eene veel goedkooper brandstof zullen kunnen vervangen woiv den, want sedert twee dagen ziel men te Hasselt niets meer branden, dan slyk van de straet ofaerde uit het veld. Verleden zaterdag liep er in de herbergen dezer stad, een arme landman rond met eenen zak' aerde, welke hv met eene oplossing van sodazout had ge mengd en die hy voor de oogen van hel publiek in de kachels deed branden. Zondag werd die proefneming door iedereen gedaen en men mag zeggen, dat zy over hel algemeen volkomen gelukte. De bevoogdste dagbladen van Henegouw kondi gen nu aen, dat de steenkolen in dc pullen van den Borinage met 2 lol 4 fr. de ton afgeslagen zyn, en dit zoowel op de fabriekkolen als op de huiskolen. Men leest in den Memorial des Vosges (Frankryk) dat dezer dagen eene wonderlyke heelkundige opera tie te Epinal gedaen is geworden door den heelmees ter van het 37" linie. Hy heefl uil den schouder van een lyder een stuk van een mes gehaeld, dat 11 centimeters lang en 5 1/2 breed is. Dc lyder is 62 jaren oud, oud-brigadier- wachter in de gevangenis der Roqueite. Het is in dc uiloeiening zyner bediening, dat hy door eene gevan gene getroffen werd. Deze bragt hem 4 steken loc. By de laetste steek brak hel mes en het stuk bleef in de wonde zitten. Dit gebeurde in 1870. Gedurende byna 4 jaren heeft de ongelukkige gevangenwagler geleden en is berooid gebleven van het gebruik van zyn linker arm. Hy was gedwongen geweest zyn ontslag te vragen. Er werd hem een pensioen verleend van 900 fr. eene geringe bclooning voor 44 jaren getrouwen dienst. Een correspondent der academie van weten schappen te Parys doel het volgende middel aen de hand om houtstaken, stylen, enz., te bewaren. Men neemt gekookte lynolie, doel er kolenstof in, en roert lol het zoo dik is als gewone verf, en legt er eenejaeg van op hel hout. Houten palen, aldus voor bereid, zyn zoo gezond gebleven als men ze zeven jaren te voren inden grond geslagen had. Maer men moet zorgen, dal het voor te bereiden hout goed droog is. Do New-Yorksche dajjbladen zeggen dat de engelsche werklieden die naer Amerika waren over gekomen, om er werk te zoeken, lerugkeeren naer hun vaderland, omdat zy geene bezigheid in het nieuwe werelddeel kunnen vinden. Dit gebrek aen werk wordt vooral gevoeld by de timmerlieden, 'waervan er reeds een groot getal op weg naer huis zyn, terwyl de andere wachlen op het vertrek van sloom- of zeilvaertuigen om eerstdaegs de terugreis aen te vangen. Aen eene engelsche maetschappy is concessie verleend voor de doorgraving van de landengte van Korinthe (Griekeuland) en voor de exploitatie van het Ie graven kanael gedurende 99 jaren. De maetschappy welke een nominael kapilael heefl van 800,000 p. si., zal het kanael graven ter diepte van 27, en Ier breedte van 39 engelsche voeten. Halverwege zal een groot dok worden aengelegd van 35,000 vierkante yards in oppervlakte on van eene genoegzame diepte om de grootste zeeschepen le kunnen bevatten. Volgens do berekeningen kunnen de werken binnen zes jaren voltooid zyn. Rnnipcn en Ongelukken. Woensdag avond is er naby onze stad een droef on geluk voorgevallen. Dc genaemde J.-B. De Vos, oud 32 jaren, landbouwer te Ilofslade, is aldaer op de spoorbaen gedood door eenen trein komende van Gent. Zyn sehrikkelyk verminkt lichaem is naer het dooden- huis onzer stad overgebragt. Eene afgryselykc ramp heeft woensdag morgen omtrent 7 ure, 'aen eenen der overgangen op den yzerenweg tusschen Laken en Jelle placls gehad. Een kind, den yzerenweg willende overgaen, op het oogenblik, dat een expresstrein van Gent komende in vollen sloom aenkwam, is de bareelwachter vooruit gesproggen om het te redden. Het was ongelukkiglyk le laet... Reeds had de tampon van het locomotief het kind onder de wielen geworpen,en in hetzelfde oogenblik isde ongelukkige werkman, die het wilde aen de dood onttrekken, zoo wreed getroffen dat hy op den slag dood gebleven is. De bareelwachter, slagtoffer zyner'dienstwilligheid, labt eene weduwe en acht kinderen na. De koormaelschappy van Jelle heeft zich verhaest een concert len voordeele der weduwe en weezen in le richten. Wy roepen over deze ongelukkige het medelyden van alle medoogende harten in. Zaterdag laelst is in de voorstad van Brussel een erg ongeval gebeurd. Een der zonen van den heer Cornet, pachter te Lillois-Witterzee (Nyvel,) keerde met zyne zuster in eenen tilbury kuiswaerls. Eens klaps breekt een der teugels, een weinig voorby de plaets, waerde spoorbaen over den weg loopt. Het paerd snelt ongestuimig vooruit. De heer Cornet springt uit het ryluig om het paerd in te houden, maer valt. Zyne zuster wil hem achterna springen, maer hare kleederen verwarren in het rytuig en haken er zoodanig aen, dat zy wel vier honderd meters verre over de kasseien gesleept wordt. Men kan be- grypen in welken verschrikkelyken toestand zy werd opgenomen. Zy is gansch onkennelyk en men wan hoopt om haer't leven te behouden. Verleden vrydag, 28 november, ging de genaemde Jan Poelman, landbouwer, langs het veld naer de statie van Bervelde. Hy was voornemens met den trein van 9 ure naer Gent te vertrekken; persoonen, die. hem achter zich zien komen hadden, hem niet meer ziende, keerden op hunne stappen terug. Zy vonden hem liggen, maer hy was reeds een lyk. Den zondag namiddag ging de genaemde Casimir Beyst, timmerman, om zyn lyk in de doodkist te leggen. Toen hy over het lyk stond om het op te nemen, zeide hy dat hy niet kon, dat hy onpasselyk wierd, hy dreigde op hel lyk te vallen, toen een persoon die achter hem stond hem vasl nam. Men droeg hem aen- stonds buiten, maer hy had opgehouden te leven. Beyst en Poelman waren gedurende hun leven goede vrienden geweest; den zaterdag was hy nog naer het lyk van zynen vriend gaen zien. In den voormiddag van 26 november heeft men op een veld te Maldegem hel lyk gevonden van den genaemde V..., werkman, geboren te Aelter. Boven het linker oog droeg het eene wonde, die door een vuerwapen schynt veroorzaekt te zyn. liet parket van Gent is vrydag ter plaets geweest. De China Telegraph brengt de smartelvke tyding aen, dat do eerw. heer Hue, lid der buitenlandsche missipn, in Tse-Techouen, met zyn inlandschen cate chumeen vermoord is. De missionaris was te Kien- Kian-hien aengekomen,om er eene missie te vestigen. Naer men wil, moet op aenhitsing van den magislracl de bevolking in opstand zyn gekomen, en zyn de ongelukkigen onder de mishandelingen van het ge peupel bezweken. De Union vindt in dit betreu rensweerdig feit nieuwe aenleiding, om hel der fransche regcering ernstig op hel hart te drukken, dat het zynen plicht is in de traktaten, welker vernieuwing wordt voorbereid, artikelen in te lasschen ten behoeve der kri'slelyke belangen in het geheele Oosten. Wy ontvangen de volgende lydingen nopens de ramp, die de fransche overzeesche stoomboot Ville du Havre getroffen heeft. De stoomboot verliet in den morgend van 19 no vember New-York met eene volle lading en 313 passagiers en eene bemanning van 60 personen in bestemming voor Brest. De reis ging voorspoedig tot in den morgend van 22 november, wanneer het vaerluig overzeild werd door het engelsch schip Lochearn, van Glasgow, en wel zoo ongelukkig dat de stoomboot byna onmiddcl- lyk zonk. Het engelsch schip was juist in de flank van de sloomboot geloopen en had de heele zyde van hel vaerluig weggeslagen. Dry booten van den Lochearn, ondersteund door twee sloepen van den stoomboot, deden al wat moge lyk was om de drenkelingen te redden, maer slechts 87 der passagiers konden aen het verschrikkelyk lol, dal boven hun hoofd hing, onttrokken worden. Twaelf minuten 11a de aenzeiling was er niets meer van de stoomboot levinden dan eenige vlottende overblyfsels; de meeste passagiers waren met het vaerluig in den Oceaen verdwenen, Van de matrozen en de bemanning, zyn 53 personen gereden onder deze de kapitein. Onder de geredde passagiers zyn 10 vrouwen. Al de overlevende per sonen werden denzelfden dag overgezet aen boord var. hel amerikaensch schip Trimauntain, in beslem ming naer Bristol en zyn zondag morgend aen wal geb ragt. De Ville du Havre had, eene weerde van 5 mil- lioen fr. en was geassureerd te Londen voor 1 1/2 en le Parys voor 2 millioen. Het schip River Eden, metende 500 ton en thuis bchoorende le Liverpool, had te Londen eene lading ingenomen voor Valparaiso, or.der ander 150 ton grof buskruit. Alles ging wel aen boord tot op 17° 28 noorder hoogte, toen kapitein Bouden, aengevallen werd door eene krisis van dolle zinneloosheid, waerinhyver- klaerdc het schip te willen doen in de lucht vliegen. De sluerman en de geheele bemanning stonden by het vernemen van dit razend besluit, als wezenloos en dc schrik vermeerderde nog toen de kapitein met vasten slap naer zyne kajuit ging en met een fakkel dezelve in brand stak, juist nevens de plaets waer het buskruit geborgen lag. Alsof dit feit de zinuelooze woede van den kapitein nog aenvuerde, greep hy een revolver, schoot op de ekwipagie, zonder gelukkig iemand erg te kwetsen. Alleen de sluerman werd aen het oog gekwetst, op het oogenblik dat hy vooruit sprong,om de kajuit bin nen le dringen en daer het vuer uil te dooven. Een der malroozen bekwam een messteek aen den schouder. De matrozen gelukten er wel in om den zinneloozen in hunne magt te krygen en hem handen en voeten te binden, maer de brand die eerst scheen uitgedoofd te zyn, hernam met meer woede en er bleef aen de be manning niets over dan zoo snel mogelyk in de sloe pen redding te zoeken. Nauwelyks waren de matrozen eenige hondorden roeden van het brandende vaerluig verwyderd, of het schip sprong met donderend gekraek in de lucht. De ekwipagie werd opgenomen door een schip dat naer Shields bestemd was en later overgezet op eene stoom boot welke naer Bahia vaerde. De kapitein gelukte er in, nietlegenslaende hy aen handen en voeten geboeid was, over boord van de sloep le springen, waerin hy afgelaten was en zoo een einde aen zyn leven le stellen. Almanak van 't Meetjesland. Rnedscls van Meester Lieven. Eerste Racdsel. Het eerst is 'ne vogel, 'ne vogel die reist, 'Ne vogel zeergroot, en zeer oolyk, want, peist! .Wilt 't beest over Zee gaen, 't volt eerst zynen krop Met zand, en het vliegt dan maer tegen wind op. Het tweede is den Zomer, ('k zeg Zomer,) en 't heel Den steerl van den Zomer, het achterste deel. Oplossing. Dat eerst is een kraen En voeg hel woord zomer erby achteraen Dan hebt gy den kraenzomer, die wel gewis De steertvan dat lieflyke jaergely is. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Oude Wonden, Zweren en Etterbuilen. De dagelyksche ondervinding bevestigt de waer heid die over allen tegenstand gedurende zeven-en-lwinlig ja ren heeft gezegevierd, namclyk dat er geene middelen bekend zyn aen Ilolloway's middelen gelyk in het genezen van zeere boenen, zweren, wonden, huidziekten,roos, abseessen, brand wonden, hoofdzeer en in waerheid alle gevallen waerde huid beschadigd is. Het is van het grootste gewigt deze ongemakken spoedig te genezen daer anders het verpligtc in huisblyven de gezondheid verzwakt. De gereede middelen ter genezing vindt men in Holloway's Zalf en Pillen, die dc wonden heelen en der- zelvcr oorzaken'verdryven. In de ergste gevallen is de Zalf er in geslaegd eene volkomene genezing te bewerken, nadat ieder ander middel gefaeld had eenige verligling te geven. De ergste gevallen spreiden het best hare deugden ton toon. GEBOORTEN. MANNELYK 7 VROUWELYK 7 HUWELYKEN. J. Helst, werkm. met P. Thienpont, dagl. J.Dc Backer, leertouw, met F.Van de Vondel, kantw. OVERLEDENEN. A. Bourgeois, twynder, 23 j„ Schaerb.— C. Goos- sens, adj^by het 3° reg1 geschut, 39 j., Luyck. T. Van de Maele, vr. Cleemput, nacisler, 60 j., Klapstr. J. Van de Winckel, wedr Willems, z. b. 73 j,, Lcopoldstr. J. d'Hoir, m. De Troch, z. b. 58 j., Vryheidstr. L. Wauthier, m. Porriau, schaliedokk. 70 j., Vryheidstr. P. Wicwaulers, wedr Rogiers, z. b. 84 j., Lcopoldstr.— J. Van Cutsem, vr. De Smet, z. b. 81 j., Nicuwstr. Een kind onder do 7 jaren AELST, merkt van Tarwe Mesteluin Rogge Gecrst Haver Hoppe (1873) de 50 kil. Haepzaed de 100 kil. Lynaaed Tiuepzaed-olie Lynzacd-olie ltaepzaedkoeken. Lynzacdkoeken. Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem nieuwe (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kii. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt heden. fr. 38—00 40—00 34—00 37—00 29—00 29—00 23—00 x 88-00 38—50 35—00 79—50 x 76—00 20-00 26—00 7—25 0—00 8—00 3—09 4—50 27—50 31—00 30—00 26—50 94—00 39—50 37—00 00—00 76—50 21—00 30—00 7—75 0—00 8—91 3—27 5—09 32-50 59 vei kocht 22 journal de grand format a Ruit pages, PARAISSANT TOUS LES SAMEDIS. Plus de 200 gravures par an et plus de 400 pages de texte. Prix 10 Francs par an et 10 fr. 50 cent, par la poste. Tous ceux qui s'abonneront pour l'année 187.3-74, recevront GRATIS dans le courant de Décembre, une prime représentant La femme grecque k l'éventail, véritable tableau a l'huile exécutée d'après la toile de M. Dell' Acqua, dont la imputation artistique est europèenne. On souscrit au bureau du journal. naer 3 hangende HORLOGIEN, GRATIS, by DESIRÉ DE METS, herbergier Ie Moorsel Kattestraet. Van stonden aert te beginnen. Maatschappij De Vriendschap. (in het droog) NAAR GELDPRIJZEN, vooruit eene IIesp, bij A. Vinck, in den Bareel, te Erembodegem, Brusselschen Steenweg, op Zondag 7 December 1873, om 3 uren nanoen. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut bolrapersgeld mede- begrepen. Dc Voorzitter, De Schatbewaarder, J.-B. DE CONINCK. P. VAN VAERENBERGH. in liet droog, NAAR GELDPRIJZEN, bij Petmjs Ghysens te Erembodegem, Lever- straat, op Maandag 8 December 1873, om 3 uren nanoen. De inleg is bepaald op 55 centimen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. ALGEMEENE KAMPSTRIJD voor 5 ZAKHORLOGIEN en 2 MEDAL1EN eene voor Pluim en eene voor Handschoen by Frans SCHOLIERS, herbergier in de Warande, te Hofstade, wijk Eeckhout. De inschrijving zal aanvang nemen van heden af tot den 25 Meert als wanneer er zal gelot worden. De inleg is bepaald op 10 centimen per man. STAD AALST. Het Bureel van Weldadigheid der stad Aalst, brengt ter kennis van liet publiek dat de plaats van geheimschrijver bij het bureel open geval len is. Degene die vermeenen de vereischte bekwaam heden te bezitten om die plaats te vervullen, zijn verzocht hunne schriftelijke vraag ten dien einde uitterlijk voor den 15 December aanstaande aan liet Bureel in te dienen. Gedaan te Aalst den 5 December 1873. Namens het Bureel De Voorzitter, M. F. GHEERAERDTS. VENDITIE van schoone en zware Kanada- Olme- en Eike te Moorsel en Meldert. Deurwaerder Ringoir, te Aelst, zal namens vrouwe De Clercq9De Crombeen, grondeigenares te Antwerpen, op Maendag 22 December 1873, om 9 ure voormiddag, openbaerlyk verkoopen: Eerst: Binnen Moorsel, aen eene party Land op de Waterhaeg, in gebruik by sieur Alexan der Meert, 12 koopen Olme en Eike Boomen en aen den Waversclien dreef, 66 koopen schoone en zware Olme Boomen. En ten tweeden: Binnen Meldert, aen den Alïligemdreef, tegen de woon van sieur Egidius Meert, 23 koopen schoone, zware en hoog- stammige Kanada Boomen.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2