INSCHRYVINGSLYST Fancy-Fair. Burgerlyken Stand. staende dit gelukten zy er in de belegeraers veel last te veroorzaken, door by hunne uitval len kleine Kruppkanons mede te voeren, welke door muilezels getrokken worden. Er wordt eerstdaegs een hevige aenval tegen de stad verwacht, dewyl generael Lopez Do- minguez denkt,* hierdoor gemakkelyker den tegenstand der belegerden te overwinnen. DLITBCIILA.VI». De gezondheidstoestand van den keizer blyft altyd hetzelfde. De smart in de voeten duert voort en de lyder brengt zyne dagen in groote eenzaemheid door. i:\GELA.\D. De Daily News bevat het volgende gerucht: Zoodra te Madrid de Cortes zal vergaderd zyn zou maerschaik Serrano tot president der re publiek gekozen worden en dan zouden Enge land, Frankryk, Duitschland en Italië uitgenoo- digd worden om de republiek te herkennen, op zekere voorwaerden die dan zouden nageleefd worden. Zooals men weet moeten er op den tweeden dynsdag der maend juny 1874, kiezingen voor de wetgevende Kamers plaets hebben, tot ver nieuwing der helft van de Kamer der Volksver tegenwoordigers en van den Senaet. Ziehier de opsomming der kieskollegiën waer kiezingen zullen plaets hebben, en van het getal Volksvertegenwoordigers en Senateurs, welke zy te kiezen zullen hebben Oost- Vlaenderen20 volksvertegenwoordi gers en 10 senateurs. Arrondissement Gent, 7 volksvertegenwoordigers en 3 senateurs; ar rondissement Aelst, 3 volksvertegenwoordigers en 2 senateurs; arrondissement St-Nikolaes, 3 volksvertegenwoordigers en 2 senateurs; ar rondissement Audenaerde, 3 volksvertegenwoor digers en 1 senateur; arrondissement Dender- monde, 3 volksvertegenwoordigers en 1 sena teur; arrondissement Eecloo, 1 volksvertegen woordiger en 1 senateur. Renegauw: 22 volksvertegenwoordigers en 11 senateurs. Arrondissement Dergen, 5 volks vertegenwoordigers en 3 senateurs; arrondisse ment Doornyk, 4 volksvertegenwoordigers en 2 senateurs; arrondissement Charleroi, 5 volks vertegenwoordigers en 3 senateurs; arrondis sement Thuin, 3 volksvertegenwoordigers en 1 senateur; arrondissement So'ignies, 3 volks vertegenwoordigers en 1 senateur; arrondisse ment Alh, 2 volksvertegenwoordigers en 1 sena teur. Luik: 14 volksvertegenwoordigers en 7 sena teurs. Arrondissement Luik, 8 volksvertegen woordigers en 4 senateurs; arrondissement Hoei, 2 volksvertegenwoordigers en 1 senateur; arrondissement Verviers, 3 volksvertegenwoor- digersen 1 senateur; arrondissement Waremme, 1 volksvertegenwoordiger en 1 senateur. Limburg5 volksvertegenwoordigers en 2 se nateurs. Arrondissement Hasselt, 2 volksverte genwoordigers en 1 senateur; arrondissement Tongeren, 2 volksvertegenwoordigers; arron dissement Maeseyek, 1 volksvertegenwoordiger en 1 senateur voor deze twee laetste arrondis sementen. Naer wy vernemen zal de Fancy-Fair, dees jaer alhier ingerigt, buitengewoon schoon en aentrekkelyk zyn. Wy manen dus onze mede burgers aen de vier dagen, gedurend welke zy zal open zyn, den Dynsdag 6, Woensdag 7, Donderdag 8 en Zaterdag 10 January, tebaet te nemen. Wy twyfelen ook geenszins of de be zoeker, indachtig zynde tut welke einde zy is ingerigt, te weten tot onderstand der noodly- denden, en byzonderlyk ten gunste van heton- derwys der arme kinderen, zullen er milde sporen van hun bezoek laten. Enkel dees; ik ben van de bende!.... Roekelooze dwaze!.... Dal dorst gy zeggen? Vlak af, Pier. Als de boeren dat woord liooren, meenen ze reeds met geheel de bende op den rug te zitten om hun uil wraek teontrooven wat zy met goedheid niet wilden afslaen. Pier begreep deesmael en bedacht zich. Ik geloof, sprak hy, dat gy gelyk hebt. Stout ge sproken is half gevochten, en, om met regt en rede voorlaen zoo stout te mogen spieken, zou het wel kunnen gebeuren dat ik my met Jan De Lichte vcr- zoene.... Och, Pierken lief, geloof my, of gy het kwaed wilt met Jan of wel, daer bekommert hy zich zeer weinig mee. Noglans, gebeurde het by geval dat gy hem te ernstig in den weg liept, dien zelfden dag zit gy in d'handen der raaréchaussée en vier-en-lwintig uren later danst gy aen de koord. Pier had naer het laetste woord van Jef niet geluis terd, maer hy wees met den vinger in de richting van Thiell en vroeg angstig: Jef, dié ruiters? Wy dunkt, of vergis ik my, het is.... Wel ja, jongen lief, het is... het is de maréchaus- sée. Wal deert ons dat? Boer Nelis zal gaen klagen zyn en men zoekt ach ter ons. Boer Nelis ligt tegenwoordig nog in het slyk. Dat men vandaeg van ons zal spreken dat is zeker, en liet is daerom dak ik naer Thielt niet ga. En vermits ik toch aen 't les geven ben, ga ik u nog wat zeggen de maréchaussée heeft lange beenen en lange sabels, maer ook de loffelyke géwoonle van nooit de groote baen te verlaten; ergo, Pier, neemt altyd de binnen wegels. Begrepen? Welaen dus, lings af, en, over hek en hacg, regt naer de kroeg van Mie Willems. Wy zyn er maer tien minuten meer af. Wy zuilen Mie naer Thielt zenden om Jef Van de Maele ten harent te ont bieden, en morgen trekken wy gedryën naer Ruysse- lede om verkensribbekens. Die Mie Willems, is dat die Mie Guillielmus, van Wacken, die reeds tvveemael is gegeesseld geweest en eens gebrandmerkt? 't ls dezelfde, Pier; goe soort. Ge zult er haest gaen van oordeelen. (Wordt voortgezet). op den S'-Pl ETERS-lYlElIW JAER, geopend en voorgedragen door de GAZETTE VAN AELST. Opbrengst van den voorgaenden lyst fr. 72-00 fr. Mynheer en Jufvr. QUINTYN Jufvr. JOSEPHINE RUBBENS ONBEKEND 15-00 5-00 5-00 Ten gevolge van het koninklyk besluit van 47 augusty laelslleden, by hetwelk de patryzenjacht van den 31 december gesloten is, is het van den 1 january volgens de bepalingen van het n. 2, van art. 4 des regiemenis van 21 april 4873, bclrekkelyk het be schermen der insekten-etende vogelen, verboden alle soorten van wilde vogels te vangen, te dooden of te vernielon, koopen of verkoopen, te vervoeren of er mede te leuren. Er is aen dezen regel slechts eeno uitzondering voor de schadelyke vogels, die in art. 9 van hetzelfde reglement vermeld worden, even als voor de water vogels, welke in de artikels 3 en 5 der wet van 26 fe- bruary 1845 worden aengehaeld en waerop de jacht open blyft tot op 30 april aenslaende. De tyding, welke wy verleden week naer een ander blad afgekondigd hebben, als zou de veldwach ter te Maksenzeel den genaemde Moens hebben dood geslagen, blykt onnauwkeurig te zyn. Het is een zekere Van Malderen.te Assche-Terheiden,die wegens ^dien doodslag aengehouden is. De minister van builenlandsche zaken maekt by cirkulair bekend, dat er niets waer is van de kolos sale nalatenschap van 20 millioen, dooreen genaern- den Dubois achtergelaten, welke in het jaer 4704 te Batavia moest overleden zyn. Al de opzoekingen heb ben bewezen, dal dit feit alleen in de hersens van een of ander dagbladschryver ontstaen is. Hel inhuldigingsbal, verleden zaterdag avond in het nieuwe beurslokael te Brussel, heeft nog al een schoon stuiverken opgebragt, want er was buitenge woon veel volk, en zooals men weet was de iukom- prys op 30 fr. per koppeltje bepaeld. Hel was zeer slecht wéér, maer dit belette niet dat er builen vele arme drommels, in regen en hagel, stonden te kyken en zich verdrongen, om er de bezoekers te zien bin nen gaen. Rond 40 1/2 ure begafde koninklyke familie er zich heen; de koningen de graef van Vlaenderen waren in uniform van luilenant-generael. De koningin dröeg een geel tullen kleed met zwarte kanten en roode noeuds versierdde gravin had een wil kleed aen. De ministers d'Aspremont, Delcour, de Lanls- heere, Thiebauld en Becrnaert, alsook talryke leden van hel diplomatieke korps, enz. enz., waren op het bal aenwezig. De inhuldiging der beurs zal een schooncn stuiver voor de armen der stad opbrengen. Er zyn voor bet bal 4482 dameskaerlen aen 40 fr, elk afgeleverd, be nevens 2000 heerenkaerlen aen 20 fr., hetwelk te sa men eenc som uitmaekt van 51,820 fr. De inschryvin gen bedroegen ongeveer 55,000 fr.; dus heeft hel bal overdo 400,000 fr. opgebragt. Als men hierby de op brengst der twee koncerten voegt, welke er reeds ge geven zyn, en de waerschynlyke opbrengst van het koncerl dat heden zaterdag plaets heeft,zullen de ar men na do afrekening der onkosten, nog 75,000 fr. bekomen. Het gebeurt nog al eens dat men ergens zyn regenscherm, zyne handschoenen of zynen hoed, ja zelf wel eens zynen frak vergeel; maer dat iemand zyne vrouw vergeet, iseene zeldzamere gebeurtenis. Voor hel bal ter Beurze van Brussel, dat reeds door zoovele zonderlinge gevallen vermaerd is, had men nooit, meenen wy, van zulkdanige vergelenheid ge hoord. Toen de policie-beambtc, op dit bal rond 4 ure in de buffet- en reslauratiezalen, waer zich slechts nog eenige achlerblyvers bevonden, eene ronde deed.ont- waerde hy in eenen hoek, op eene sofa eene dame, welke aldaer zeer rustig was ingeslapen. De politic-beambte tikte haer eventjes op den schouder en de dame onlwaekte, zonder onmiddellyk tot bezinning te kunnen komen. Tot het bewustzyn terug gekeerd, herinnerde zy zich, dat haer man naer de vestiaire de voorwerpen was gaen halen, welke zy daer in bewaring gegeven hadden en om tevens een ryluig te bestellen. Het schoot haer nu te binnen dal hy wat lang was weggebleven, en dat zy, door den slaep overwonnen, was ingeslapen. De policie-bediende ging onmiddellyk op zoek en vond haren man eindelyk, in gezelschap van eenige vrienden en in een druk gesprek, dal lustig met Roedererwyn werd opgefrischt. Toen de policieman hem aen zyne vrouw herinnerde, riep hy verwonderd uit: Och! sapristi! die had ik vergeten. De politie heeft zaterdag eene belangryke aenhouding gedaen buiten de Brugsche poort te Geut. De zonderlinge omgang van twee kerels verdenkingen opgewekt hebbende, ging de politie lot een onderzoek over, dal lol uitslag had de aenhouding van Emiel Popyn, oud 24 jaren, geboren te Gent, laetst dienst bode te Brussel, in dienst van den heer Mulle de Tcrschueren, ten wiens nadeele hy, na veel aerzeling, bekende voor dry maenden eene aenzienlyke som in bankbiljetten te hebben gestolen. Hy had dit geld uit den secretaire van zyn meester genomen, die tie sleu tels er op had laten steken. Popyn had iwaelf dagen geleden, den dienst van den heer Mulle verlaten, die den dietstal niet kennende ten zynen nadeele gepleegd, hem op het oogenblik van zyn vertrek een certificaet van goed gedrag cn cerlykheid had afgeleverd. Een huisschildersgast, wonende te Brussel, die Popyn vergezelde en hem het gestolen hielp opeten, is insgelyks aengehouden. De politie heeft eene som van 4132 fr. aengeslagen, dry koffers waervan twee met nieuwe kleederen ge vuld, een gouden uerwerk met ketting, twee zilveren horlogiën, verscheidene juweelen,een revolver, lood, buskruit, enz. Onlangs hebben wy gemeld, dat er spraek was van al de afgezonderde gemeenten van het district Eekloo by raiddel van een tramway aen de lynen Gent-Eckloo-Brugge en Eekloo-Anlvverpen te sluiten. Het plan van aensluiting bestaet werkelyk; en even zooals wy dat eerst opgaven, zou de voorgeno men tramway uilgaen op Balgerhoeke om to loopen over St-Laureins, St-Margarite, Waterland, Water vliet en het gehucht Maegd van Gent naer Boekhoute- stalie. Een tweede tramway zou aenvang nemen te Lem- beke, ofwel te Bassevclde om voortgelegd te worden over Oost-Eckloo, en Ertvelde naer Rieme. Deze twee voorgenomen lynen maken deel van een algemeen plan door het slaetsbestuer opgevat om, uit een oogpunt van nationael nut, de voornaemsle buitengemeenten by middel van buertyzerenwegen aen hel spoorwegnet cn alzoo aende steden te sluiten, Reeds zyn de daermede belaste beambten bezig met de voorbereidende werkzaemheden. Men meldt de aenhouding van cenen jongen be diende eener hoeve, in de omstreken der Doorniksche voorstad te Kortryk. Volgens men zegt zou deze aen houding in verband staen met de diefstallen on langs in do voorstad gepleegd. Het geregt heeft reeds eenige verdachte huizen van den omtrek doorzocht en men hoopt op eenen goeden uitslag, waerdoor de bowooners dier streken zullen kunnen gerust gesteld worden. Men spreekt nog van eene bende deugnieten die reeds menig nachtelyk bezoek langsheen den Rysel- schen steenweg zou afgelegd hebben. Wy vernemen met genoegen dat M. de kanun nik Cartuyvels, onderreklor der katholieke universi teit van Leuven, van den H. Vader eene zeer vleiende onderscheiding heeft bekomen, weerdige beloomng voor sedert jaren aen de kerk, het onderwys en op den predikstoel bewezene diensten. De Paus heelt hem met den titel van geheimen kamerheer vereerd. Kerkelyk Xieuws. De eerw. heer Van Bogaert, onderpastoor te Zwyn- drecht, is onderpastoor benoemd van 0. L, Vrouw- kerk te Sint-Nikolaes; hy wordt vervangen door den eerw. heer Versele. De eerw. heer Van de Vyver, onderpastoor van Kruishoutem gaet naer Belsele; hy wordt vervangen door den eerw. heer Matthys, on derpastoor te Scheldewindeke. In zyne plaets" is be noemd de eervv. heer De Sloop. De eerw. Cornelis, kapelaen van Sint Baefs, is onderpastoor benoemd te Assenede. llauipen en Ongelukken. Eergisteren avond is er op den yzerenweg tusschen Brussel en Denderleeuw een schrikkelyk ongeluk voor gevallen. Twee treinen zyn op weinigen afstand der statie van Dilbeek in volle snelheid op malkaer ge- loopen. Vier rytuigen werdenverbryzeld,tien reizigers gewond en een treinwachter gedood. Die ongelukkige die uit het rytuig stapte waer hy de kaertjes had afgehaeld is letterlyk het hoofd van het lyf gesla gen. Zoo men ons verzekert is er een kind en een soldaet die zich onder de talryke gekwetsten bevonden dezen morgend overleden. Een jammerlyk ongeluk is zondag avond, rond 8 ure, op den kleinen Dok, achter de fabriek van den heerSuppes te Gent, gebeurd. Twee barreelwachters hebben, op den buik vinden liggen, tusschen den spoorweg van Selzaete cn dien van den Staet, den barreelwachter Schellinck, van de lyn van Selzaete. Op het oogenblik dat zy hem wilden opnemen, liet deze man een lichte kreet hooren en stierf in hunne armen. Men heeft op Schellinck geene enkele wonde, noch kneuzing ontdekt, die zyne dood heeft kunnen veroorzaken. De geneesheer, die het lyk heeft onderzocht, heeft verklaerd dat de val dien Schellinck kan hebben ge daen, eene hersenontsteking kan hebben te weeg gebragt, welke den dood tot gevolg heeft gehad. Verleden zaterdag avond had te Elsene (Brussel) een droevig ongeluk plaets. M. Lepère, inspekteur by het ministerie van openbare werken, was met zyne vrouw uitgegaen en had zyae dry jongste kinderen aen de zorg eener meid toevertrouwd. Spelende hadden zy de meubelen eener kamer verplaelst, lot dat een der kleinen de petroollamp afstiet, die op den grond viel lerwyl de olie ontplofte. Hel kleinste der kinde ren, een 4jarig meisje, was in een oogenblik door de vlammen omringd; haer jongsten broeder, van 42 ja ren oud, wierp zich moedig op haer, ten einde hel vuer uit te dooven en bekwam insgelyks brandwon den. De oudste gelukte erin de deur te openen en de meid binnen te laten. Deze nam het brandende meisje op, liep er mede in de slrael, waer de geburen al hunne pogingen inspanden, ten einde het kind te redden; doch alles was vruchteloos en het meisje stierf eenige uren daerna, aen de gevolgen harer verschrikkelyke brandwonden. De andere kinderen zyn buiten gevaer. De genaemde Cornèlius De Herdt, daglooner, woonachtig te Hoboken (Antwerpen), zaterdag morgen vroeg naer onze stad komende, om te werken, heeft op de hoogte der plaets, gekend onder den naem van de Hobooksche heide, op den openbaren weg, hel lyk ontdekt van eenen manspersoon, diealdaer, gedurende den nacht, moet vermoord zyn. De gemeente-overheid van Iloboken werd onmiddellyk verwittigd. Het lyk is herkend voor dit van eenen aardewerker, bekend onder den toenaem van Adolf Van Schoor, rond de 40 jaer oud, woonachtig te Hoboken, by de echtelingen Van Everbroeck, herberg- en logement houders aldaer. Verscheidene zware wonden zyn op het lichaem ontdekt; de hoofdschedel is verbryzeld by middel van een slomp voorwerp. Nevens het lyk lag een groote kassei, en men veronderstelt dat de ongelukkige met dien steen is afgemaekt. Adolf Van Schoor was een zuinig en oppassend werkman. Eenige maenden geleden op logist zynde by den genaemde Van der Linden, te Hoboken, heeft men aldaer ten zyne nadeele eene sorame van onge veer 500 li', ontvreemd. Van Schoor had dit geld door spaerzaemheid byeen vergaerd. De bewoners van Hoboken zyn door deze misdaed in diepe verslagenheid gedompeld. Het slagtoffer is niet gehuwd. Het openbaer vermoeden beschuldigde vier met sers als vermoedelyke plegers der misdaed, en na onderzoek werden er acnhoudingsmandaten tegen deze vier persoonen uitgeveerdigd. De gendarmerie nam hierop den genaemden J. Van der Linden, de gebroeders A. en J. Calloy en P. Ver schoor in verzekerde bewaring,als verdacht de schul digen en medeplichtigen te zyn aen den moord, en alle vier werden naer de celgevangenis overgevoerd. Op het oogenblik hunner aenhouding waren de vier kerels dronken; zy hadden hun werk verlaten en liepen reeds van 's raorgends vroeg de eene her berg uil en de andere in. By hunne ondervraging voor den onderzoeksregter ontkenden zy krachtdadig hunne schuldigheid, en ofschoon ook het lyk van Verschelde gevonden is, op eenige slappen afslands van de plaets, waer de vier verdachte persoonen den heelen nacht gewerkt hadden, verklaerden zy nogtans niets gehoord te heb ben. In de buert woonen echter twee vrouwen, welke zéggen, dat zy des nachts tusschen 41 ure cn mid dernacht zuchten en zwakke kreten gehoord hebben. Van der Linden nu, koesterde een hevigen hael tegen Verschelde, dewyl het slagtoffer, dal vroeger by hem inwoonde, hem verdacht, zyne spaercenten en zyne zilveren horlogie uit zyn koffer gehaeld te hebben. Verschelde klaegde toen Van der Linden aen, maer by gebrek aen genoegzame bewyzen, dat Van der Linden de 500 fr. gestolen had, bleef die aen-. klacht zonder gevolg. Ten gevolge van dit feit, vertrok Verschelde by Van der Linden en maekte zelfs oen onteerend liedje tegen zynen gewezen gastheer. Het openbaer gerucht wil nu hebben, dat Van der Linden beloofde zich te zullen wreken en hieruit ont- staet het vermoeden dat het dezen is, welke de mis daed pleegde, dat hy zyn slagtoffer langs achter aen- viel en dit afmaekte met den zwaren steen, welke naby het lyk gevonden is. Van der Linden is reeds drymael veroordeeld voor tegenstand tegen de policie en jachtoverlreding cn de gebroeders Calloo, zyne bloedverwanten, hadden ins gelyks reeds af te rekenen met de justicie voor jacht overlreding. Eene huiszoeking by Van der Linden, heeft toUe ontdekking geleid van metserskleedingstukken, welke met bloeJ. bevlekt zyn. Er werden ook eenige bloed vlekken gevonden op de kleederen, die hy droc toen hy werd aengehouden. In de wooning der gebroeders Calloy is een jaet- geweerin beslag genomen. Al de bebloede kleederen ten huize van Van der Lin den gevonden, zooals eene schort en eene vest, waer van de mouwen korts tevoren schenen gewasschen te zyn, werden naer de grefïie overgevoerd. Een afgryselyk ongeluk is op 23 december in de statie van Walcourt (Namen), voorgevallen. Een machi nist van den Grand-Central, geboortig van Prv en slechts 28 jaren oud, is van de trede der lokomótief op de rails gevallen; hy werd de beide beenen boven de knieën afgereden en is aen die vreesselyke vermin king bezweken. Hy laet eene weduwe met 3 kleine kinderen achter. In de statie van Rixensart (Namen), wilde verle den zaterdag een werkman in den trein stappen toen deze reeds in gang was, met het ongelukkig gevolg dat hy onder het rytuig rolde en hem de twee beenen letterlyk werden afgesneden. Mogte dit ongeluk tot les verstrekken aen vele onvoorzichtigen, die op den trein springen wanneer deze reeds voortrydt. De Nord-Est verhaelt dal-de bewooners van het kasteel Ru, naby Valencyn, (Frankryk) allen de eene na de andere overleden zyn aen vergiftiging. Onder de slachtoffers behooren de eigenaer van het kasteel, M. Carbonnier en M. Garnier, geneesheer en neef van den kastelein, welke gedurendo eene maend lang zyne zorgen aen M. Carbonniers gewyd had, om hem van eene ziekte te genezen, waeraen deze leed. De familie Garnier is eene der oudeste van Beau- vais en verwantschapt met de graven van Grasse, Sarcus, Argentic, enz. De moeder van Garnier was petekind van de prinses de Lamballe. Geen enkel persoon van de talryke bewooners op het kasteel, bleet voor den geessèl bevryd; allen van den eerste tot den laetste zyn bezweken. Zyn die talryke vergiftigingen nu te wyten aen het toeval, of was er eene misdadige en zwaer schul dige hand onder verborgen? Tot nu toe hebben de nauwkeurigste opzoekingen der justicie niets ontdekt wat tot deze yselyke ramp kon aenleiding geven. Almanak van 't Meetjesland. Itnedsela van Meester- Lieven. Vyfde Raedsel. Myn eerst is een water, een water zeer groot, Het ander een monster, wiens gif iemand doodt. Sint Joris verwon het, (zoo meldt de legende) En 't heel is 'ne visch, dien men zelfs in Oostende Misschien niet en kent, Al is men, van ouds, daer hel visschen gewend. Oplossing. Myn eerst is een water zoo groot als de zee Het ander een monster, en dat wel een draek En als 'k van die twee maer één woordeken maek, Danheb ik een zeedraek en... 't raedselwoord mee. HOLLOWA\ S PILLEN. Verheuging voor zickelyken De grootste en beste scheikundige samenstelling van de fynste balsems, bevindt zich in dit uitmuntend geneesmiddel, hetwelk slechts eeno enkele proefneming behoeft om geroemd te wor den. De zuiverende kracht van deze uitmuntende Pillen,beveelt d ezel ven ten sterkste aen, voor het gebruik van familicn in welke eenige constitutionele zwakheid of schadelyk bederf bo staet. Holloway's geneesmiddel heeft de vernieuwendstc uit werking, wanneer het gestel dodr uitspatting, overdreven aen lusten, of langdurige ziekte verzwakt is. De Pillen als genees- purgecr- en versterkend middel werkende, deelen sterkte en veerkracht aen het geheclo ligchaem mede. Geen nadeel kan met mogelykheid ontstaen, door het gebruik van dit wereldbe roemde geneesmiddel: onschuldig van aerd en onschadelyk in werking, is het uitmuntend geschikt voor ieder zwak gostei. Dank aen de ieverige medehulp der liefda- ge persoonen in de stad en het omliggende, en aen de talryke ontvangene giften, belooft de aenslaende Fancy-Fair, eene der schitterenste te zullen vvezen. Het besturend Komiteit bedankt hare edel moedige weldoeners en noodigt ze vurig uit om de Fancy-Fair te bezoeken en bun goed werk tevolledigenmet er talryke aenkoopen te doen. De Fancy-Fair zal open zyn in de Groote Zael van den Kring, Groote Markt, op Dynsdag 6, Woensdag 7, Donderdag 8en Zaterdag 10 January, van 10 uren 's morgends tot 7 uren 's avonds. GEMEENTE DENDERLEEUW. LAATSTE KAMPSTRIJD MET DEN KAATSBAL, op Zondag 4 January 1874, om 2 ure namiddag tusschen de partijen van M. Eugène Cues Aalst en M. Odelion De Ryck Meire. Ter dier gelegenheid zal de Bestuur-Maat- schappij van bet spel vergezeld van het Fanfaren- genootschap, de kampstrijders aan de Statie van den IJzeren Weg om 1 uur namiddag gaan ont vangen en stoetsgewijs onder 't spelen van toon kundige muziekstukken naar het Dorp geleiden hetwelk ter dier gelegenheid zal bevlagt en ver sierd zyn. 40 GEBOORTEN. MANNELYK 7 VROUWELYK 3 IIUWELYKEN. F. Lenssens, schipper, met M. Bogaert, z. b. J. Wauters, metsersg. met C. Porriau, kanlw. C. Van der Veken, twyndersg. met B. Philips, kanlw. D. Caudron, twyndersg. met C. Meert, dagl. J. Arys, dagl. met B. Uiltenhove, kantw.B. De Smedt, twyndersg. met R. Walgraef, kantw. F. Uytler- sprot, landb. met C. Van Nuffel, landb. J. Meert, dienslkn. met M. Huylebroeck, twynst. A. Mertens, schipper, met M. Verbeeck, z. b. P. Amandt, dagl. met M. Wymc, kantw. OVERLEDENEN. A. De Smet, kaeywerk. 32 j., Radysegang. J. Hutsebaut, schoenmak. 24 j., Vryheidst. M. Raude,

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2