Kaetsspel Esplanadeplein. Kaelsspel van Haeltert. Burgerlyken Stand. ANNONCEIV. H* Vader heeft eene talryke fransche deputa tie ontvangen, en de burggraef de Damas heeft een adres gelezen, waerin hy zegde wat Frank- ryk gedaen heeft en nog zou willen doen.Spre ker herinnerde betere tyden en- betoogde dat het welzyn der Kerk en het welzyn van Frank ryk, in de geschiedenis, in de zeden en in de gemoederen,.nauw aen elkander zyn verbonden. De Paus antwoordde dat, te midden van de ellendige menschelyke bondgenootschappen er eene wezenJyk noodzakelyk en zeer nuttig is, namelyk het bondgenootschap met Kristus, welke altoos de zegepralende koning zyn zal. Vervolgens sprak Pius IX met veel welwillend heid over Frankryk, alsook over zynen iever voor de voortplanting van het geloof en voor den H. Stoel. Er waren ongeveer 500 personen, by die receptie, tegenwoordig. De Paus was door ver scheidene kardinalen en prelaten omringd. SPANJE. De Gaceta kondigt een telegram af van den militairenkommandant van Gastro, waerinden intocht der republiekeinsche troepen binnen Bilbao gemeld wordt. Eene andere depeche uit Madrid, van 3 mei zegt, dat Serrano dien dag binnen deze stad kwam. De Carlisten zyn voornemens Berga aen te tasten, teneinde de republiekeinsche troepen op een terrein te lokken, waer ze meenen ver zekerd te wezen, hen te zullen verslaen. De brigadier Estevan heeft het materieel van de ambulancie, welke de Carlisten te Prato de Llusanes hadden ingerigt, op30 waggons,doen wegvoeren. Don Carlos heeft het kamp verla ten en is naer Durango vertrokken. Maerschalk Serrano en de admirael To- peto zyn te Santander aengekomen; zy keeren naer Madrid terug. Maerschalk Concha is op perbevelhebber van het noorderleger benoemd. Maerschalk Serrano sehynt den oorlog tot het uiterste te willen dryven; aide jongelingen, welke op 31 december laetstleden, den ouder dom van 19 jaren hadden bereikt, zyn onder de wapens geroepen. Een berigt der Carlisten legt op de vol gende wyze 't welgelukken uit, van 't plan van maerschalk Serrano, tot 't ontzetten van Bilbao. De doortocht van de Muguecas, was de sleu tel der carlislisehe verdediging en deze was slechts door eenige kompagniën bezet, toen hy werd aerjgevallen door generael Echague, aen het hoofd van 12,000 man en 16 kanons. ffet carlistisch opperhoofd Velasco kreeg bevel, deze posisie te versterken; doch dit order werd niet nagekomen. Om dergelyke reden gelukte ook de aenval, die, in den nacht van 30 april, door generael Echague tegen Galdames werd gericht. Wy ontvangen het officieel verslag over de gebeurtenissen. Bloedige gevechten hebben op 28, 29 en 30 opril plaets gehad. De krygsraed, gehouden door Karei VII en de carlistische generaels, den 1 mei, had be sloten, het beleg van Bilbao op te heffen. De positien zyn ordelyk verlaten, en het leger is nu verschanst in sterke nieuwe posi tien, die Bilbao beheerschen. Het hoofdkwartier deskoningsis te Durango. De operatiengaen herbeginnen. (Officieel.) Hoofdkwartier: leger en mater, eel zyn ongeschonden; geene enkele neerlaeg heelt de geestdritt en de getrouwheid der vry- willigers aen 't wankelen gebragt. Uit verschillende inligtingen blykt thans, dat de overwinning van het republikeinsch le ger, onder de muren van Bilbao, niet zoo aen- zienlyk is geweest als de Ilavas-lleuter ons wel heelt willen doen gelooven, en maerschalk Serrano heeft ongelyk, zich daervoor te Ma drid zoo feestelyk te doen inhalen. De Carlis ten zyn in het geheel niet ter neergeslagen of moedeloos; hun aftocht heeft in goede orde en byna zonder gevecht plaets gehad; er is niet een geweer, niet een gekwetste, of geene enkele krygsgevangene achtergelaten. Don Carlos had met zyne generaels de onmogclykheid ingezien, om de al te wyd uitgestrekte linie van Balma- seda en Somorostro, tegen da talryke vyande- lyke artillerie, met goed gevolg, te blyven verdedigen. Lalhem, en ik b.eklaeg al de ongelukkigen die tegen woordig baljuw moeien spelen in'lland van Aelst! De streek is één uitgestrekt nest ge worden waer de dui vel mei jongen ligt! Maer wien ik meest van allen be- klaeg is mynen vriend en collega van Velsiecq, Fran- cies Van Michelbeko. Die zit met 't puik by! Hy heeft daer,onder andere klanten,zekeren 'tJoet De Lichte... De vader van Jan; ik ken hem. 'tJcef houdt zich sederleenigen tyd tamelyk stil: hy steelt maer als't ander gestolen goed op is. Maer wat erger is, waer Cies Miehelbeke 's nachts niet kan van slapen dal is dal 't Jeel'zyn buis herbouwt. Wacr- toe zal die kroeg anders dieneiften zy lol roovershol? Zy is nooit anders geweest. Ze staet al tot aen de dak. Zy die er sen werken kent niemand, en wie ze betaelt dal weet de duivel der hel. En Jan ook. Ik heb my laten vvysmaken dat Jan verongelukt is? Dat zegt men; maer ik geloof bet nietik heb van goeder hand vernomen dat hy in de streek is, zelfs niet verre van hier.... Ik ken hem zeer wel; maer het is haesl twee jaer dal ik hem gezien hebhe. Wy zyn geen beste vrienden. Is 'l zake dal hy nog leeft, ik wou hem nog wel eens ontmoeten; wy hebben samen nog iets af te rekenen; ik zou hem zeer wel herkennen.... De doghond, die lusschen de beenen van den vee- kooper lot alsdan gerust had liggen slapen, was op gesprongen en stond te rieken onder de voordeur der* herberg. llicr kludde! riep de koopman. Hevvel, sprak hy, zonder lot nu toe eenig ander woord le hebben gereed, Jan De Lichte dood of niel, dat hy of eene der zynen maer kome! Ik. myne mispelaren stok cn myne dog, dat maekl dry! Niet waer kludde Kludde grolde bevestigend, cn irok terug naer de deur. Deze werd zachtjes opengedr.ongen en een tweede hond verscheen in de herberg. (Wordt voortgezet.) Ziehier, volgens eene depeche uitHendaye, von 5 mei, de positie" der twee vyandelyke legers in BiscayeHet noorderleger hezet Bal- maseda, Algoria, Bilbao, Portugaleta en den linker oever van de Neryion. Het carlistische leger bezet den regter oever van die rivier en de omstreken van Bilbao. Het telt 31 batailions, waervan 5 te Orduna, onder de bevelen van Velasco. Don Carlos is te Durango, (eene stad van Biscaye, 27 kilom. van Bilbao), en de mar kies de Valdespina to Eaubezua. Men zegt dat don Carlos eene proklamatie aen zyn leger zal rigten. Kies-Kronyk. De kandidaten der konservaljeve party van het kanton Ninove, voor de provinciale kiezingen zyn MM. Van Vreckhem, doktor Eeman, en L. Van Slcen- berghe, altredende leden. De katholieke kandidaten van het kanton Assche, voor de provinciale kiezingen zyn: MM. Viron, burge meester van Assche; Wambacq, burgemeester van Esschene en Jules Vandcr Linden, advokaet te Merch- tem, in vervanging van M. Guslaef de Lanlsheere, die van de vernieuwing van zyn inandael afziet. Wy vernemen uil goede bron dal M. de burg graef Vilain XIII1, volksvertegenwoordiger vair Mae- syck, op het aendringen zyner vrienden, do vernieu wing van zyn mandaet heeft aengenomen. De Ilainaut meldt dal de konservatieven van hel arrondissement Soignies.de kandidaluervan M. Siinon Datlard zullen stellen, tegenover degene van M. Wincqz, liberael, aflrcdend lid van den Senael. M. do Pkleurs-Hiegaerts, senaleur van Hasselt, hoeft besloten de vernieuwing van zyn mandaet niet meer te verzoeken. De zoon van M. de Pilleurs zal zich aen do kiezers van Hasselt voorstellen, als opvolger van zynen vader. De konservatieve party van Arendonck onder steunt, voor de provinciale kiezingen, de kandida- luer van M. Gillis, in vervanging van M. Wouters, overleden. In hel kanton Duflel,'wordt M. De Pauw, kon servatieve kandidael, voorgedragen in vervanging van M. den notaris Devoogbt, overleden. Te Conlich ontmoeten MM. baron Ch. Gillès cn Oclaef van Erlborn, aftredende konservatieve raedsle- den, geenen tegenstand. Tc Brecht zyn MM. keysers cn Montens, konser vatieven, van hunne herkiezing verzekerd. Wy vernemen dal MM. Tolliers, notaris en G. Thuysbaert, nyveraer, te Lokeren, door de konser vatieven zullen voorgedragen worden als kandida ten voor de provinciale kiezingen, van het kanton Loochrisly. ZONDAG 10 MEI om 2 ure namiddag, spelen de par tyen Gent (Burgerlyk Hospitael), legen Sl-Gilles-Brus- sel (Les Rouges). Om 3 ure, Erembodegem 9C party, tegen Erembo- degem 7d0 party. Om 4 ure, do 2 winnende parlycn legen malkacr. ZONDAG 17 MEI om 2 ure namiddag, spelen de par- lyeu Etterbeek 3d0 party, tegen Bergen. Om 3 ure, Erembodegem 7sle party, tegen Etterbeek 2d® party. Om 4 ure, de 2 winnende pariyen togen malkaer. N. B. Op ZATURDAG 1G MEI om 8 uro 's 'avonds, zal de publieke Verpachting plaets hebben der BANKEN by d"heer Charles Van den Broeck. Derde Ronde. DONDERDAG 14 MEI om 12 uren, spelen de pari yen van Frans Van Cauvvenberg, tegen Frederik Gavel, beide van Haeltert. Om 2 uren, Adriaen Gobcrt Okcgem, tegen Louis De Schryver Erembodegem. Om 3 uren, de groote party van Erondegcm Domini- quo De Troyer, tegen de groote party van Erembode gem Felix van Gcet. By koninklyk besluit van den 4 mei wordt de heer GombeH,ontvangervah het enregistremenl en domei nen alhier,ontvanger van liet enregistremenl der bur- gerlyke akten, onder byzonder en bcstuerlyk hand- teeken te Brussel, benoemd. Te Haollcrl, de heer Coremans, ontvanger derzelfde belastingen te Tongeren. Wy vernomen met droefheid, dat de achtbare heer baron Hippoliel Dellalaille van Huysse, ondervoor zitter van den Senaet, gisteren namiddag, om 4 ure, do Heilige Hechten ontvangen beeft. De Monüeur beval de volgende wyzigingen aen de wet op de preventieve gevangenissen om die wet met zekere reglements-bepalingen der gevangenissen in overeenstemming le brengen: Art. 1. De artikels 134,133 en 198 van hel regle ment van 6 november 1855 worden vervangen dooi de volgende schikkingen: Art. 134. Na zyn eerste verhoor, zal de beschuldigde, die niet aen bel ver bod van gemeenschap 1c houden onderworpen is, zonder dal hy cenige hocgenaemde magtiging noodig heeft, hel bezoek mogen ontvangen van vader, moe^ der, vrouw, man, broeders, zusters, ooms, moeien, en van zynen voogd, op de vertooning van een be- wysschrift van identiteit, afgeleverd door de bevoegde placlselyke overheid. De toegang tot den beschuldigde van alle andere personen, vreemd aen het besluer van het gesticht of aen de wettige bewaking der gevangenen, is onder worpen acndevoorafgaendeverleening eener geschre vene magtiging, uilgaende van de hoogere overheid, de kommissie of haren voorzitter. Deze magtiging, insgelyks vereischt voor al de andere klassen van gevangenen, bevat een verplig- tend order voor den bestuerder der gevangenis, ten ware de gevangene eriu aengeduid, gestraft ware en met voorbehoud van bet bevel dal zou kunnen ver leend geweest zyn door den onderzoeksregter, gelyk- vormig aen 2 van art. 3 der wet van 20 april 1874. Art. 135. De tabellen, byvoegelyke reglementen enz., bepalen de dagen, de uren en den duer der be zoeken, voorde gevangenen der verschillige klassen, ter uitzondering der voorloopige gevangenen die, op al de dagen en uren door het reglement vastgesteld, jemeenschap kunnen houden met de personen van luiten het gevang, in de gevallen en in de voorwaer- den aèngeduid by artikel 134. Art. 198. In zekere buitengewone gevallen kun nen de gevangenen aen de celgevangenis onderwor pen, welke ook hunne klas zy, gemagligd worden om gemeenschap te houden helzy onder hen, helzy met andere gevangenen. De magtiging ten dien einde benoodigd, wordt afgeleverd door de hoogere overheid, door de kom missie, door haren voorzitter, of, in geval van drin gendheid, door den konimissaris der maend. Art. 2. Het koninklyk besluit van 10 december 4866, wordt vervangen door de volgende schikking: Na het eerste verhoor der beschuldigden en met voorbehoud van lielgeno bcpaeld by 2 van art. 3 der wet van 20 april 1874, worden de advocaten toe gelaten vry te onderhandelen, op elk uer van den dag, met deze die hen geroepen hebben of wier verdedi ging hun van ambtswege is toevertrouwd. Art. 3. Het tegenwoordig besluit is ten uitvoer ge bragt te rekenen van 2 mei 1874. Onze minister van justicie is gelast met de uitvoe ring van het tegenwoordig besluit. Den 13, 14,16,18en 19 mei eerstkomende, ter gelegenheid van het jubelfeosl des konings vau Hol land, zal er te Amsterdam eene internationale prys- schieting plaets hebben, waerop alle belgische bur gerwachten uilgenoodigd worden. De leden der bur gerwacht, die er willen deel aen nemen, moeten zich ten spoedigste laten inschryven, 't zy by hunne korps oversten, 't zy hy hunnen officier, door dezen af te veerdigen. De laetsle der ingeschrevenen moeten voor den 9 mei aen de bestendige kommissie der na tionale schieting gezonden worden. De Nederlanders, welke te Brussel verblyven, bereiden zich voor, ten einde do 25® verjaerdag der krooning van hunnen koning weerdig te vieren. Zy richten voor 10 mei en onder de bescherming van den gezant van Nederland, een koncert in, waervan de opbrengst dienen zal lot hel slichten eener liefdadig heidsinstelling, welke de naem van koning Willem 111 dragen zal. Men berigt, dal de keizer van Rusland,by zynen terugkeer uil Engeland, waerschynlyk de reis niet over Vlissingen, maer over Oostende zal nemen, om zich naer Brussel le hegeven. In hel Iraktael van uitlevering, onlangs tusschen Belgié en de Vereenigde-Stalen gesloten, komt eene zonderlinge bepaling voor. Het is namelyk degene volgens welke, de belichten van den moord en brand stichting zullen uitgeleverd worden, zelfs al daglee- kende hunne misdaed van voor de uilvecrdiging van het tegenwoordig traktaet. Volgens hel algemeen gevoelen, is deze bepaling opzettelyk in het traktaet gebragt, ten einde lot de uitlevering le geraken van den zoogciiaemden Karl Volgt, wiens echte naem Joseph Stupp is en die,zooals men weet, in juny 1873, voor hel assisenhof van Brabant werd verzonden, als beligt van moord op M. Dubois-de Bianco, gevolgd van een aenzienlyken diefstal en brandstichting. Zondag laetstleden, rond 3 ure, 's morgends, werd langs den steenweg van Haecht, (Brussel) een man gevonden, liggende in eenen bloedplas en ern stig aen liet hoofd gewond. Hy kon slechts oiuiuide- lyke inligtingen geven over den persoon, die hem had aengerand. Niettemin gelukte de onder-kommissaris van policie Fierens er in, na zorgvuldige opsporin gen, eenen kerel te ontdekken, die als plichtig werd erkend. Het onderzoek heeft het bestaen van verschei dene medeplichtigen aen hel licht gebragt. De vlas- en lynwaedmarkt van Gent waren giste ren onbeduidend; de koopers zoowel als de verkoo- pers ontbraken er; in hel algemeen zyn de pryzeii on veranderd gebleven. Een diefstal van 2,500 frank is te Binche gepleegd teil nadeole van M. Buisserel-Godefroid, koopman in leder, Bontwerkerslraet. De dieven zyn bet huis bin- iion gedrongen langs den kelder, waervan zy de val deur hadden los gemaekt. Eene werkstaking is uitgebersten onder de werklieden der koolmyncn van Courcelles-Nord, te Courcelles (Charleroi). Op 30 april werd door de werklieden in do dry putten den arbeid gestaeki. Zy vragen eene loonverhooging van 15 p., h. welke liet besluer niet genegen is hun toe te staen. De werk lieden, hoewel onwerkzacni, doen geene uildagingen en blyven zeer rustig. M. B. Du mortier, lid van de Kamer van Volks vertegenwoordigers, heeft dezer dagen le Doornik, in zynen familiekring, den 58e verjaerdag van zyn huwelyk gevierd. Lil dc onlvangene inligtingen uit Frankryk blykt, dal de koude dezer laetsle dagen, wel eenige schade aen dewyngaerden heeft toegebragt, maer dal de wyn- oogst in het geheel geen gevaer loopt. Dynsdag nacht heeft het aldaer nergens gevrozen. Hel vooruitzicht van den oogst is uitmuntend. De sclioone verwachtingen, welke het uitzicht der velden van Vcrviers opleverde, zyn ongelukkig groolendeels bedrogen. Het wéér is zoo koud gewor den en,de twee laetsle nachten, hebben wy een tame lyk harden vorst gehad. Er is sneeuw gevallen op de hoogten in de omstreken van Luik, en rond Vervicrs lag zondag morgend helys in dc grachten, Ier dikte van twee vvffrankslukkeii. In den namiddag heeft het, in de vallei der Ourlhe, gedurende verscheidene uren. gesneeuwd. Maendag morgend viel er te Luik fyne hagel. Wie de hosschen, velden en hoven doorwan delde, bemerkte maer al le duidelyk de nadccligo ge volgen van dezen laetlydigen vorst. Kerkelyk Nieuws. De eerw. heer De Strooper, onderpastoor alhier, is pastoor benoemd te Sint Anlelinkx, in vervanging van den eerw. lieer Verleysen, die, zyn ontslag ge- vraegd hebbende, alhier zal verblyven. De eerw. heer Jos. De Trogh, eerlyds pastoor van Iddergcm en laelst directeur der Dames van Maria alhier, is overleden den 3 mei na eene lange zieke- lykheid in den ouderdom van ruim 82 jaren. Hy was een der kloekmoedigste seminaristen, die liever sol- dael werden dan schismatiek en onder den gloriery- ken naem van Wezelaers in de jaerhoeken der II. Kerk gekend staen. De heer Van Boxstael, onzer stad, die over eenige maenden naer Amerika vertrokken was om er zich lot dc zendingen te bereiden, is aldaer na eene korte ziekte overleden. Rampen en Ongelukken. Men meldt dat de put La Duchère, afhangende van de steenkoolmynen Trien Kaisan te Charleroi, in brand slael. Gansch hel werkend personeel bevindt zich in de onderaerdsche werkplaelsen. zonder dat het mogelyk is hoven te komen dan langs de schacht vvaerdoor de kolen opgchaeld worden, daer deze put geene gemeenschap met andere mynen heeft. Er heerscht eene groote angsi in de omstreken. Verleden zondag had aen de ofdammingswerken der Gileppe te Verviers een verschrikkelkk ongeluk plaets. Men hield er zich bezig met hel verveerdigen van kardoezen, voor het doen springen van steenrot sen. Men droogde deze gevaerlyke loebereidsels in eene smis; twee werklieden waren hiermede bezig, toen er eene ontzaggelyke ontploffing plaets had. De smis werd gansch vernield en hare puineu in de vest geslingerd; de ruiten van al de omslaende huizen werden verbryzeld en de persoonen die zich op den afdammingsmuer bevonden, voelden dezen onder hunne voeten daveren. Het droevigste van al, was de dood van eenen der werklieden, die zich met het droogen der kardoezen bezig hielden; zyn lyk was gansch vermorzeld en in stukken en brokken tusschen de puinhoopen verstroeid. Verleden maendag heeft men van zyn lichaem alleen een arm en hel bovenste gedeelte van 't hoofd teruggevonden. De andere werk man heeft het leven behouden, doch hy bekwam ëene ernstige wonde aen den arm.IIy weel niet waeraeu de oorzaek dezer ramp moet toegeschreven worden. Aan heeren Apothekers en Drogisten in Belgie, Mijne Heeren, Gedurende verscheidene jaren zijn Holloway's Pillen en Zalf geregeld in de nieuwsbladen van België, geadverteerd geworden, en het is mijn voornemen met deze publiciteit voort te gaan en die nog te vermeerderen. Dit doende, acht ik het noodzakelijk aan alle verkoopers mijner medicijnen in Belgie, kennis te geven, dat in dien zij zulks verlangen en mij daartoe hunne namen en adressen willen opgeven, ik dezelve in het vervolg aan de voet mijner advertentiën in hunne lokale nieuwsbladen zal doen opnemen. Met achting ben ik uwe dienstw. dienaar THOMAS HOLLOWAY. Londen, 533, Oxford Street, W. C., 1 Januarij, 1874. EINDELYK DE REGTE OF VOORUITGANG OP HET GEBIED DER GEiNEESKUNDE. Met niel weinig trots en zelfvoldoening hadden wy onlangs de eer voorgesteld te worden aen een der uitstekendste mannen dezer eeuw, namelyk aen Professor Thomas Holloway, een man, die meer voor den vooruilgang op hel gebied der heel kunde gedaen heeft dan ieder ander, die verdient genoemd to worden, wie hy ook zyn moge, zelfs de beroemde Abercrombic, Rush, Glark of Magcndie niel uitgesloten. Wel is waer is zyn naem aen ons publiek overbekend, maer eensdeels wegens de zware belastingen op den invoer van medicynen, anderdeels wegens de onwilligheid van genecsheeren en drogisten om de belangen le bevorderen van een collega, door wiens meerdere kennis en bekwaemheid, hunne eigen aenspraken dreigden overschaduwd te worden, stact het debiet alhoewel reeds aen- zienlyk, op verre na nojj niet gelyk met de veelvuldige acnvra- gen in Y geheel Europa, Australië, Oosl-Indie, en de meeste gedeelten der beschaefde wereld. Door trapsgewyzc op uilslui tend welenschappelyke gronden voort te gaen kwym de profes sor reeds in den aen vang van zyne loopbaen tol eene ontdekking, welke hem verre boven alle mededinging verhief. Hy bemerkte |ioe kwakzalverachtig de zoo zeer geroemde geneeskundige wetenschap uit den tegenwoordige» tyd was, en hoo weinig men werkclyk bekend was met de. wetten der menschelyke physiologic. Terwyl hyzyn onderzoek voort zetle, wérd hem, als hel ware, eene gelukkige gedachte ingegeven, en hy plaetslc den oorsprong van welken aerd ook, inhet bloed. Het'bloed bevat levenskrachten; het bloed is zeil"leven; het wordt zelfs in de Heilige Schrift, hel leven des mensehen - genoemd. Indien die stroom des bestaens onzuiver is, hoe zou de mensch anders dan zwak, uitgeput, vermagerd, en door verschillende soorten van kwalen gekweld kunnen zyn. Het bloed zuiveren, en het bloed zuiver houden, is krachtdadig alle ziekte verbannen. Daer alleen beslaet dus hoop voor den lydcr. Dc arme invaliede, dio alle hoop op herstel reeds opgegeven beeft, kan weder als een vernieuwd en slerk man optreden. De behandeling van Prof. Holloway roeit alle ongesteldheden uil; of zy voortspruiten uit de maog, de lever, de nieren, de longen, hef hart of dc huid, hy schryfl hun' oorsprong aen hel bloed toe, en brengt liet aengetaste orgaen weder tot zyn' vorigen volkomen wolstand terug. Dit wetende, zoowel door eigen ondervinding als door die vau onze vrienden, vervullen wy slechts een'christelykcn pligt jegens het publiek door het ten'sterksle acn te bevelen. De pillen en zalf van Holloway, dc eerste wegens inwendige ongesteldheden, de tweede voor uitwendig geb uik by wonden en zweren, welke elk ander zoogenaemd middel hebben weer stand geboden. New-York Atlas. HOLLOWAY'S PILLEN". Verzwakte Gestellen. Zwakke persoonen hebben ongelukkig den mcestcn acnlegom dc slagl- ofTers lo worden van gevaerlyke ziekten, tenzy dc zuiverheid van het bloed en de geregelde werking der levensorganen zorg vuldig bcwaerd worden. Holloway's Pillen kunnen met don meeslen ernst aenbevolen worden als de bèsle zuiverings- ge nees-en purgeermiddelen, 'wanneer bel ligchaem van nat uer zwak is, of door een of ander toeval in wanorde. Zy geven nim mer teleurstelling cn veroorzaken geene zwakte en benauwd heid, die maer al te dikwyls dc gevolgen zyn van bet gedurig gebruik van de gcwoonlyk geweldig werkende kruiden, die dik wyls gedachteloos, hoewel aller rampspoedigst, worden voor geschreven. Deze Pillen, inderdaed, beschermen zorgvuldig do bcslanddeelen van het dierlyke samenstel. Zy yerryken het bloed als het arm van kwaliteit is: zy vermeerderen dat vocht als het ongcnoegzacm in kwantiteit is en versterken altyd. 41 GEBOORTEN. MANNEI/YK 5 VROUWELYK 6 HUWELYKEN. D. Roggeman, z. b. met S. Baeycns, kleerm. F. Van den Slorme.huissebild. met C. Michicls, z.b» R. Luycx, twyndersg. met M. De Brueker, dagl. OVERLEDENEN. C. Meganck, \vede Keurvcls, z. b. 43 j., Schaerb. J. De Trogh, gep. pastoor, 82 j., Sl-Jorisstr. J. Do Block,z. 1). 82 j.,Leopoldstr. A. Welleman.dienstm. 55 j., Molenstr. J. Van Mechelen, wed® Schafieneers, herb. 66 j., Statiestr. P. Callebaul, m. De Wille, kaloenlwynd. 54 j., woonende te Herdersem. R. Scheerlincks, vr. Heyvaert, z. b. 38 j., Schaerb. M. Spanoghe.wirikeldocht. 24 j., Zoutslr. M. Parez, vr. Biddeloo, z. b. 63 j., Pontstr. Acht kinderen onder de zeven jaren. Tarwe fr. 30—00 38—00 Mcsteluin 32—00 36—00 Rogge 27—00 29—50 Gecrst 00—00 00—00 Haver 29—00 00—00 Hoppe (1873) de 50 kil. 57—00 00—00 Raepzaed do 400 kil. 38—50 39—50 Lynzaed 35—00 37—00 Raepzaed-olie 79—50 00—00 Lynzacd-olie 76—00 76—50 Raepzaedkoeken. 20-00 2100 Lynzacdkoeken. 26—00 30—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 9-00 40—00 Boter per 3 kil. 7—00 8—00 Eyers de 25 1—72 4—94 Vlas de 3 kii. 5—28 0—00 Viggens het koppel 42—CO 52—00 Lynwaden ter merkt gebragt 72 verkocht 25 Belangrijke Prijsvermindering! Door hel steeds toenemend debit van het Universeel* Zuiverings-Zout is de prijs van dit artikel voor ge heel Belgie vcrihindert cn zijn de l i pakken op fr. 4-40 cn de i/ï op 75 cenlm. gedaald. Buitendien heb ik, om eene kleine proef met dit uitmuntend middel tegen maagkwiilen te kunnen nemen, hetzelve nog in ijt pakjes a 40 centra, verkrijg baar gesteld, te Aalst: P. G. Schai.tin, Apoth.; te Zele: 11, Velies, id.; te Dendermonde.- L.Yan der Speeten en F. Bruy- lant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik, Getuigschriften enz. gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels cn lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handtekening draagt van Emmerik a. d. R. II. von Ghnborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-teqjinische Praeparaten.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2