GROOT KERMIS AALST. Kaetsspel Esplanadeplein. Burgerlyken Stand. AAXOACKA. Het Menschdom Verlost. BERICHT. Kaatsspel, Houtmarkt. uilmackt en greep de elzentakken vast die aen den oever groeien om zich bovenwater te hou den. Een jonge landbouwer van Saignelégier dit ziende, greep den moedigen onderpastoor by de schouders vast, om hem te ondersteunen tot dat er hulp zou opdagen. Macr weldra verschenen er twee gendarmen ter plaets en bevolen den jongeling, den onder pastoor los te laten. De sergeant Hennin hield hem een revolver voor den mond, en dreigde vuer te zullen geven. Tot zesmael toe herhaelde hy deze bedreiging, maer de jongeling bleef vol houden. Eer aen Venuste Voir'olDeze moedige daed zal in het geheugen zyner landgenooten blyven. Dry visschers die door den broeder van Voi- rol ter hulp geroepen werden, naderden met eene schuit en wilden den onderpastoor opne men; maer de sergeant deed hen stilhouden, zeggende dat hy op hen zou schieten indien zy naderden. Eindelyk werd de priester door de gendarmen by de haren gevat, uit het water getrokken en aengehouden. Verscheidene invloedhebbende persoonen hebben tegen die benhouding geprotesteerd, daer zyop fransch grondgebied heelt plaets ge had, maer niets kon baten, de priester werd gevangen gehouden. Eindelyk heelt men, op den eisch der fran- sche overheden, zich verpligt gevonden den gevangene los te laten. UUSLaIMD. Rusland, dat altyd stap voor stap den inge slagen weg zyner politiek volgt, heerscht vun- daeg krachtdadig over de landstreken van de Amou-Dariarivier in Azië. De laetste expeditie heeft den emir van Boukhara voor altyd aen Rusland onderworpen, en weldra zal ook het oppergedcelte der vallei onder zyne heerschappy staen. Zonder gedruisch maekt de seaer zich meester van de geheele landstreek en weldra zalzyn leger aen den voet van het Indou-Kouch- gebergte staen, dat zyne bezitting nog van En- gelsch-Indie en China scheidt. Dat kan geen geheim zyn voor Engeland, en Pruisen doet langs zynen kant, hiervoor de oogen digt. AMERIKA. De New- York Herald meldt dat president Grant op eene beslissende wys eene schadevergoe ding aen Spanje aengevraegd heell voor de strafuitvoering der gevangenen van den Virgi- nusen schade en intresten voor de familien. ZONDAG 5 JULY om '2 ure namiddag, spelen de par tyen SI. Pieters Capelle tegen Erembodegem. Oin 3 ure, Herdersem tegen Erembodegem 2e party. Om 4 ure, de 2 winnende partyen tegen malkaer. De minister van financiën brengt ter kennis der regthebbenden, dat de intresten aen 4 ten honderd, verschuldigd voor 'l eerste halfjaer 1874, op de borg- logten, gestort door de rekenpligtige agenten, alsook door belastingschuldigen, en waervan de insehryving op het grootboekheel'l plaets gehad, vvordén uitbetaeld by de agenten des schatkisten by den agent-betaekler der openbare schuld te Brussel, van 1 july 1874. De hAfo 1 ilon «rat gCltauil WOlUCÜ OptlC VCr- tooning van hel certifikaet der insehryving. De Moniteur bevat het berigt dat M. Gilbert, bureelhoold by hel ministerie van binnenlandsche zaken, gelast is met het ontvangen der inschryvingen van de personen, welke zich dit jaer zullen aenbieden voor de jury om het exaem te ondergaen ten einde het diploom van kandidael in veeartseuykunde of dat van veearts te bekomen. Zyn bureel zal open zyn alle dagen, de zondagen uitgenomen, van 1 lot 3 ure namiddag, van 1 lot 23 july. De vragen Lol insehryving moeten vergezeld zyn van eene kwillanlie, waeruit blykt dat de som, ver schuldigd voor de kosten van het exaem, gestort is in de kas van den ontvanger der gemengde opbrengsten, te Brussel. De Moniteur kondigt den tekst af der konventie, gesloten tusschen België en 'tgroothertogdom Luxem burg, voor de verzekering van den vervoerdienst en vande bestelling denkleine pakken en weerden,welke tusschen dc postbesturen van beide landen gewisseld worden. Collenier, schertste pachter Adriaen, sedert wan neer doet gy mirakelen? Gy hebt Tineke bekeerd, of de duivel,... Neen, sprak de Zot schuw lachende, luitenant Cies heeft de goedheid gehad my te komen vvaerschu- wen dat gy iets zeer schoon aen 't vertellen waert, en heeft my uitgenoodigd te komen luisteren. Vertel voort, dus.,,. Gy waert?.... Op Lede. Op Lede boven Audenaerde? Daer ben ik nog geweest. En '1 was juist van u dat vvy spraken. Kom, ver tel ons zelf eens de vrome daden, welke gy daer hebt uitgerigt. Men beweert dat er daer iets byzonders is gebeurd. 't Is wel de moeite, lachte de Zot, 't is 't onnoo- zel om dood te doen. Tineke had zich eenige passen van den groep neer gestrekt tegen cenen boom, en zat in sombere droo- mery verslonden.... De Zot deed teeken dat men het hardvochtig jongsleen moest in vrede laten. Dan, sprak hy, vermits gy het wilt, ga ik u ver tellen hoe wy gevaren zyn op Ledeen wat ik daer heb uitgevonden, ten dienste der makkersen ter eeuwige eer van mvne faem en mynen naem, die Jan Cottenier is.Dien namiddag zaten wy, boven het bosch,te peis- teren in 't Wykhuis, ik en Pier De Cock. Er was geen zaed meer in T baksken en de muizen lagen dood in onze schapraei. Weel gy van een kansken, vroeg ik aen Pier? Neen, zei Piet, en vvy waren even verre, toen een derde makker binnentrad. Die had geld en de baes uit 't Wykhuis had dien nanoen goed vertier. Die makker was ik, viel Cruysken in. Ik zegde u dal er wat te vangen lag op 't kasteel van Huyssc. Die makker waert gjr, bevestigde de Zot; de beste en braefste onder al de makkers, want gy hebt ons in 't Wykhuis laten kermissen totdat.... 't Is wel, 't is wel, onderbrak Cruysken; maek het kort, of ik vertel zelf. Dus, om hel kort te maken, trokken wy, in den valavond, gedryen, met borst en voeten warm en wel gevulden darm, los door 't woud om uil te komen op 't kasteel van Huysse. Gy vergeet iels, viel Cruysken in. InderdaedL Weet gy vvien wy ontmoetten in het bosch?.... Eerst en vooral dengene daer.... By koninklyk besluit van 28 juny, wordt het kieskollegie van Verviers byeengeroepen op 14 july 1874, ten 9 ure 's morgends, tol herkiezing van eenen Volksvertegenwoordiger, in vervanging van M. David, overleden. Moet aenzien worden als vallende onder do toe passing van artikel 508 van het strafwetboek, hel feit van do vreemde duiven,die zelfs vry willig in een kyker komen,op te houden. Zoo werd besloten doordecor- rekliunncele reglbank van Namen iu hare zilling van zaterdag. Indien de vreemde duiven door cenen of anderen list in een kyker worden gelokt, dan zou hel feit als een diefstal moeten worden beschouwd. Onder den titel Een winstgevende handel leest men in het Journal de Mons: In dc zitting van het assisenhof van Bergen (zaok Cauchie) is een koop man in konynenvellea komen verklaren, dat hy in den tyd van 0 maenden omtrent 700,000, zegge zeven honderd duizend! konynenrvellen in zyne magazynen ontvangen heeft, Een uitcyferaer heeft uitgerekend dat indien gezegde koopman slechts 10 centiemen per vel won, hy dan jaerlyks eene winst van 140,000 frank deed. Maendag avondisteFouches (Arlon,) ten nadeele van den landbouwer L. Malhieu, een diefstal van meer dan 10,000 fr. gepleegd, door zynen knecht, den genaeinden G. Fencuil, oud 29 jaren en van fransche afkomst. Nog denzolfden avond werd de dief aenge houden in een slecht befaemd huis, te Arlon, door den onder-kommissaris van politie Ettendorff. Dc schelm had nog omtrent 3000 fr. by zich. Sedert eenigen tyd werden er in do omstreken der fransche grenzen gedurig diefstallen van juwoclen bestatigd en men veronderstelde, dal er eene soort van dievenbende moest bcslaen, die zich met deze soort van diefstallen onledig hield. Dynsdag vernam men dat zekergvrouw Marcoux, die te Doornykwoont, de verhcelstcr is van de gestolen juweelen. Dezer dagen bood zich by vrouw Marcoux een man aen, die zuiver engelsch sprak en zegde gekomen te zyn om in België.... gevaerlyke voorwerpen op te koopen, en twee of dry dagen daerna trad zy met hem in onderhandeling. Er werd gewag gemaekt van een belangryken koop van horlogiën en juweelen. Verleden zaterdag sloot de vreemdeling een koop met de verheelster; de juweelen lagen op de tafel; men had er voor 11,000 fr. en dit was slechts een eerste koop. Toen de Engelschman de som op de tafel telde, vloog op eens de deur open en de politie trad binnen. De vrouw wilde de juweelen verbergen; doch men greep haer vast. en geleidde haer naer de celge vangenis. Wat de Engelschman betreft, deze was slechts een fyne speurhond der brusselsche politie. In het huis. van vrouw Marcoux vond men nog een aental horlo giën, ringen, juweelen, kelken, zyde, enz. 's Andercn- daegs hield men reeds te Pecq, St-Leger en Dottignips eenige der medeplichtigen aen, benevens de lojarige zoon van vrouw Marcoux. In eene provinciestad werd eens epn reglement bekend gemaekt, waerby op boete verboden werd, des nachts by het naer huis gaan gerucht te maken of te zingen. Heeds den eersten nacht na het uitvcerdi- gen van dit verbod kwam een vroolyke kerel al zin gende langs de wacht. Hy werd natuerlyk geklist en in het verhoor genomen. Weet ge niet, dal men geen gerucht mag maken als men naer huis gact, vroeg men hem. «O ja! heel goed, antwoordde hy bedaerd, maer ik ga nog niet naer huis. Men leest in een dagblad van lrkoutsk (Amerika), dat op 6 april, in het klooster Vcznessensky, aldaer, een pelgrim is aengekomen.oud 124 jaren en komende te voel van het gouvernement van lamst--- uWa p.or- Oiedweefclige ouderling heel Zakhar Gladyschew en is afkomstig van Tifles. Zyn vader is overleden in den ouderdom van 148, en zyne moeder in dien van 138 jaren. Gladyschew heeft, tien jaren geleden, Y is te zeggen, in den ouderdom van 114 jaren nog eene beé- vaerl te voet ondernomen van Tomsk naer.Nerlchinsk en Kialhta.Zyn gezicht en gehoor zyn volkomen goed bewaerd en hy gaet nog zeer gemakkelyk. Alleen in zyne armen gevoelt hy eene zekere zwakheid. In de kerk van hel klooster Vcznessensky bleef hy, gedu rende gansch den goddelyken dienst, regtstaen. Te San Francisco (Amerika) heeft men eene nieuwe soort van bestrating aengewend, die de beste uitkomst belooft. Een grondslag bestaende uit eene laeg vochtig zand, wordt bevloerd met porcuse tegels, die gedurende geruimen tyd in kokende koolteer heb ben gelegen. Op deze bevloering stelt men dergelyke tegels op den kant, begiet ze vervolgens met kokend koolteer en de glad gemaekte oppervlakte bestrooit men met fyn zand Door het koken der poreuse tegels in koolteer wor den zy hard als graniet en leveren een uitmuntend Cottenier wees op eenen die by den hoop zat: hel was Pier Putte.... Wy vonden Pier, geplakt met den neus tegen eenen eiken tronk, aen 't peuteren in de schors.... Pier, vroeg ik, wat slaet gy daer te slendercn Pier keek op. Hy had misschien, sprak vader Segh'ers, eenen schat verborgen in den boom. Neen, schertste de zoon, Pier zyn krauwage was nog niet genezen, en volgens voorschrift van den barbier van Denlerghem.... Gy liegt, riep de Zot, Pier is sedert lang gene zen De beul van Kortryk heeft er zich mede bemoeid, en die is een veel beter geneesheer dan al de figaro's van Denlerghem, niet vvaer Pier? Men zegt, viel Nelle Verbeek vol medelyden in, dat die arme Pier Putte sedert dien voortdurend veel ongelukken heeft gehad, onder anUerc, te Kortryk by de bohemers, vvaer Slien Merckx..,. Ja, school Pier grynzend op, ja, ik heb veel ge leden, onzeggelyk veel, daer en elders; maer toch, Slien Merckx is aen de galg gestorven en dat verligt als balsem op de wonden.... Tineke was bygesprongen Wat deert my SLien Merckx, riep hy knarsetan dend uit, wat deert my de stropdrager?...z'Hebbenwel rayn eigen broer, Pier Geenst, gegeesseld en naer de galei gevoerdDat hy verraden, verkogt en geleverd is geweest,dat is zeker, dat weel ik, en, docmnis, ik zal weten door wie!... Gy,Cottenier, gy hebt my beloofd en gezworen dat, vóór de zon van heden onderga.... Vóór de dag ten einde zy, zult gy welen Cies, wie degene is die uw broer heeft geleverd.... Trek nu terug naer uwen boom, en laet ons voortklappen, want ik meen op te merken dal Pier Putte daer, ook geerne iets zou vertellen. Ik sprak dus tot Pier Putte en vroeg hemPier, wat doet gy daer? Niemen- dalle, antwoordde Pier. Gaet gy mee met ons? Wy gaen een bezoek afleggen by den kastelein van Huysse. 'k ga mee, antwoordde Pier. En daerop trokken wy los door het woud tot voor 'l kasteel van Huysse. Alweer iets vergelen! viel Cruysken in. Ik vergeet niets, tenzy dat, vóór wy op het einde van het bosch waren, wy nog iemand anders ont moetten.... Zeg eens, Pier Putte, wie was dia kerel? Ik vergeet gedurig zynen naem.... materieel voor bestrating. Volgens den berigtgever, komen de kosten eener dergelyke zeer duerzame be straling op 36 a 37 dollarcent per vierkanten voet. Rampen i Ongelukken. Men schryft uit Middelburg: Donderdag laetst namiddag is hier een groot ongeluk gebeurd. De ge- naemde Victor Herrcboud, herkomstig van Oedelem, knecht by den landbouwer B. N., is verongelukt. Dien dag zag de landbouwer zyne peerden het hof opge stormd komen. De knecht er niet byziende, veront rustte hy zich en op zoek gaende, vond hy den onge lukkige in een gracht liggen. Hy riep hem toe: Gy hebt u zeker erg bezeerd, Victor?» Geen antwoord, hy was dood. Denkelyk waren de peerden op hol ge- gaen en was de knecht er afgeworpen en de borst ingedrukt. Nog eene waerschuwjng voor lieden die met peerden omgaen. Verleden zondag heeft er naby St-Gislain, langs den yzerenweg een bedroevend ongeluk plaets gehad. Een treinwachter, uit Bergen vertrokken met den trein van 12 ure, is, toen hy uit het rytuig slapte, op het nevenliggende spoor gevallen. Op dit oogenblik kwam, langs dit tweede spoor een trein der linie van Quievrain aengestoomd. De ongelukkige treinwachter werd letterlyk aen stukken gereden. Het was den ge- naemde L. Baert, oud 25 jaer. Een geweldig onweër, vergezeld van stortre gens, heeft zaterdag over Charleroi en de omliggende dorpen gewoed. In een oogenblik was de rue de la Montagne in een echte stortvloed herschapen. De wateren komende van de hoogc stad, kwamen brui- schend aengestroomd en voerden, op hunnen doortogt, zware steenen en andere voorwerpen meé, in zooda nige hoeveelheid dat de doorgang over de brug der Sambre er voor een stond door belemmerd wa§. De bliksem heeft verscheidene ongelukken vcroorzaekt. Te Monceau-sur-Sambre, onder andere, werd een meisje van 17 jaren, dat bezig was met steenen uit eenen wagon kolen te rapen, dood op den grond ge worpen. Aengaende het onweder, dat de toeschouwers by de'wedrennen te Lyon (Frankryk) heeft verrast, deelen de fransche dagbladen een aèntal byzonderhe- den mede. Er zyn hagelsteencn gevonden, die 400 grammen wogen, terwyl de stad er in een oogenblik uitzag alsof men in het midden van den winter ver keerde. Alleen aen de planten en aen de serren begroot men de schade op 100,000 francs. Ook van andere plaelsen, van Cleslcs, departement Marne, komen dergelyke berigten in, waeruit blykt dat meer dan de helft van de oogst vernield is en dat 12 uren na het onweder de velden nog bedekt waren met hagel. Te L'Etral (Loire) werd een kind van 5 jaer op den schoot der moeder door den bliksem gedood. De hongaersche dagbladen verhalen, dat op 22 juny een inwoner van het dorp Roetoing (dosteuryk) zyne bruiloft vierde, waerop hy een veertigtal perso^ nen genoodigd had. Daer hel zoo drukkend warm was, stelde men na de bruiloft voor, den gewonen dans door een logtje op een naburig meir te vervangen. De genoodigden slapten in tien booten en nauwe- lyks had men hel midden van het meir bereikt, of een ontzettend onweer brak los. Bliksemflitsen en donderslagen volgden elkander onverpoosd op, hol alles vergezeld door een onlzaggelyke stortregen. De vrouwen en kinderen déden yselyke noodkreten hooren, toen eensklaps de bliksem het bootje trof waerin zich de nieuwgelrouwden bevonden, en het welk negen personen bevatte. De boot werd door de baren ingezwolgen en de hemammur vond den dood in het meir. Een dagblad van Rome, geeft de volgende by- zonderheden over ecu algryselyken moord, die dezer dagen te Roselli gepleegd werd Eenige jaren geleden werd er ten nadeele van zeke ren Colledtiavan Roselli eene som van vyftig tol zestig duizend frank gestolen. Eene gebuer Vammerone ge- naemd, werd, met zyne vrouw en zyne dochter, aen gehouden. De beschuldigde schreef eenen brief aen eene andere zyner dochters, waerin hyhaeraenmaende de beleediging, haren vader aengedaen, te wreken. Een persoon die door middel van geld tot de zaek van den veroordeelde gewonnen was, ontmoette, op 19 juny, een klein meisje van twee jaren en half, het nichtje van Collechia,en voerde hetzelve in de woning der dochter van Vammarone; deze ellendige bragl het ongelukkig slagtoffer van h'aren familiehael vyf mes steken toe, zonder er in tegelukken hel arme kind af te maken. Alsdan, vreezende verrast te worden,delfde zy het weerloos scheppeltje levend in de aerde en stampte den grond vast met hare voeten. Vyf uren nadien kwam de nationale garde dien moordkuil binnen en, na eene nauwkeurige opzoe- Zotte bliksem, gromde Pier.wien houdt gy voor den gek? Juist, antwoordde Cottenier, 't was dezelfde! 'I Was Jan De Ljchte, onze geduchte kapitein, in vleesch en beenenDeze toch stond de boomen niet te lekken gelyk Pier Putte; maer wel zyne pisto len te kuischen en te beproeven. En toen ik hem eer biedig vroeg vvaer zyne heerschap henen trok, ant woordde hy dat hy optrok naer 't Walenland om walenvleesch.... En toen wy later, op onze baen, Lieven Faviel en Adriaen Vagcnende vonden, was het nog eens: wy trekken naer 't walenkwartier om walenvleesch.... Sedert wanneer is walenvleesch beter dan vlaemsch vleesch?.... Of begint nu onze kapitein een slielken by te doen, en ook in dc koeien te spelen, gelyk JefLehouck en Pier Putte, die eene koe zyn gaen halen op Zwevezele?.... Daer hebt g'het al! keef Pier. Die eeuwige bab- belaer zal mv geen woord laten spreken. Myne diefte op Zwevezele is nogtans duizend mael schooner dan de uwe op Lede. Zoo? En myne uitvinding, als 't u belieft? Pier, sprak Cruysken, heeft Gillis Van der Eist u geene boodschap gebragt? Welke boodschap? Eene boodschap van den kapitein. Ik heb niets ontvangen. 't Is spytig. De kapitein heeft Gillis gelast u te waerschuwen dat de steert van de koe op Zwevezele voor u is en de rest voor hem.... Psilt, schuifelde Pier, daer zullen wc by zyn Waer zyt gy met uw koe verbleven? vroeg Cot tenier.... Zot getrek, vloog Seghers er tusschen, ge moet voortvertellen van op Lede Oude bullebak, keef Coltenier, ge doet my ver schieten!.... Nu, waer waren wy?.... Juist, op Huysse. Het was tien uren van den avond. Wy scheidden en gingen elk van onzen kant het kasteel verkennen. Pier De Cock had de beste plaets ontdekL Er werdt gezamelyk besloten dal, een uer later, wanneer de bewoners in hunnen eersten slaep lagen vergeten, wy zouden inbreken langs den achterhof, toen de kapitein my geheimzinnig op den schouder klopte en met den vinger wees op een der vensters van hel ge bouw Wordt voortgezet.) king, werd het lykje ontdekt. Men had de grootste moeite om de schuldigen aen eene onmiddelyke straf, door het volk te onttrekken. De zaek is voor de jury verzonden. HOLLOWAY'S PILLEN. Eene Grootc Noodzakelykheid. Als het bloed doortrokken is van onzuiverheden, of verarmd door slechte spysvertering, buitensporigheid of andere oorza ken, dan worden deze zuiverende Pillen aenbevolen als een onmiddellyk tegengif. Tenzy men de toevlucht name tot deze versterkende geneesmiddelen, zal de gezondheid spoedig ver- kwyncn en de geest verslappen. Ilollovvay's Pillen zuiveren het bloed volkomen, reinigen de longen volledig, geven hernieuwde kracht aen verzwakte of geschokte werking der zenuwen, ver sterken de spieren en verhelderen de hersenen. Deze uitmun tende Pillen worden byzonder aenbevolen aen alle persoonen die zittende bezigheden in besloten vertrekken hebben. Do zenuwachligsten, de aen gebrekkige spysvertering lydenden, en do zwaermoedigsten, zullen een groot nut trekken van het ge bruik dezer uitmuntende medicynen, zonder eenige verzwak kende, prikkelende of andere onaengename uitwerkselen te on dervinden. GEBOORTEN. MANNELYK G VROUWELYK 4 HUWELYKEN. II. Marcoen, werkman, met P.Thienpont, twynstcr. A. Van de Wielc.twynder.met M. Walgraef.twynsl. P. Claes, steenkapper, met II. Mertens, naeister. OVERLEDENEN. A. De Backer, vr. Van Gyseghem, winkel. 69 j., Zoutslr. D. Roelandt,twyndersg. 24 j.,Mylb. E. Wailly, wed' De Boeck, z. b. 95 j., Leopoldslr. E. Van Branteghem, z.b. 73j.,Vryheidstr.— J. Verhulst, wed' Poriau, schoenm. 74 j.', Vryheidstr.F. Van den Eeckhout, wed' Nichels, z. b. 76 j., Leopoldslr. R. Loos, wed' Ilorion, z. b. 76 j., Mylb. V. Van Breugel, bez. 52 j., Werf. Vyf kinderen onder de 7 jaren. Tarwe fr. 37—00 t i 40- -00 Mesteluin 33—00 37- -00 Rogge 28—00 ;!t- -00 Geerst 22—00 00- -00 Haver 29—00 00- -00 Hoppe (1873) de 50kil. tjö00 66- -00 Raepzacd de 100 kil. 38—50 39- -50 Lynzaed 35—00 37- -00 Raepzaed-olie 79—50 00- -00 Lynzaed-olie 76—00 76- -50 Raepzaedkoeken. 20 —00 21- -00 Lynzaedkoeken. 26—00 30- -00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 12-00 15- -00 Boter per 3 kil. 7—27 8- -18 Eyers de 25 1—91 2- -00 Vlas de 3 kii. 5—19 0- -00 Viggens het koppel 34 —00 44- -00 Lynwaden ter merkt gebragt 67 verkocht 18 Te bekomen ten bureele dezes blads. Tafereelen door Lodewyk De Komnck. Prys 2 franken. (EUVRE DES EGLISES PAUVRES A ALOST. L'exposition annuelle, d'Ornements destinés aux EglisesPauvresde la Belgique,sera ouverte au local de FÊcole Gratuite des Dames de Marie, rue du Moulin, N° 29, depuis le Dimanche 5 Juil- let 1874, jusqu'au Dimanche suivant 12 Juillet, de 9 heures du matin It midi et de 2 heures jus- qu'It 7 heures du soir. l'Entrée est gratuite. JaerlyksclieTentoonstelling, der Voorwerpen bestemd voor Arme Kerken, in het lokaol der Kostelooze School der Damen van Maria, in de Molenstraet, N° 29, sedert den Zondag 5 July 1874, tot den volgenden Zondag 12 Julyvan 9 uren 's morgens tot den middag, en van 2 uren tot 7 uren des avonds. KAATSSPEL MET DEN DIKKEN BAL. Bij Leopold MEERT, herbergier in Roubaix te Aalst, Molenstraatpoort, zijn van heden te winnen 5 SERVICEN, met partijen van vijf per soonen. De Conditiën zullen ter plaatse bekend ge maakt worden. STAD AALST. Het Kollegievan Burgemeester en Schepenen, der Stad Aalst, brengt ter kennis van het pu bliek, dat de Stadswaag, met de aanstaande Kermis, in den namiddag van Maandag 6, Dins dag 7 en Donderdag 9 Ju lij, zal gesloten zijn. Gedaan en afgekondigd te Aalst, den 26 Junij 1874. Het Kollegie voornoemd, De Sekretaris, (Get.) VAN WAMBEKE. (Get.) VERLEYSEN. Zondag 12 Julij 1874, om 2 ure na middag, zal den alderlaatsten KAMPSTRIJD plaats hebben voor de eereprijzen tusschen de groote partij van Aalst, en de sterke partij van Hofstade. Deze luisterlijke feest zal door een schitterend muziekkorps verluistert worden. Eenen prach- ligen luchtbal zal, na de vijf eerste behaalde spelen, opgelaten worden. Eene rijkelijke me- dalie onder de donderende weerklanken der BrabanQonne, zal door den voorzitter over het hoofd van minister De Latter uit erkentenis zijner bewezene diensten, gestokên worden. De versiering en decors van het plein zal niet te desireeren laten. Een koddig en aangenaam bal populaire verlicht met Bengales vuur, zal deze buitengewoone feest sluiten. Honi soit qui mal y pense. De Geheimschrijver, De Voorzitter, M. COPPENS. CH. VAN MALDEREN.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2