Kactsspel Esplanadeplei-n. Burgerlyken StamL Er zal nog een ruimere waterbak gemaekt worden boven den voorgevel van dit gebouw, welke op de rue de Rivoli uitzicht heelt. Het onderkomiteit van de kommissie der Dertig heeft besloten dat de attributen van den Senaet door de wet van 27 december 1851 zul len geregeld worden. De Senaet zal ongeveer voor een derde ge deelte door den president benoemd worden, en de twee overige deelen zullen door het kies- korps worden aerigesteld, hetwelk de onder kommissie zal aehduiden. ZONDAG 19 JULY om 9 ure 's morgens, spelen de partyen Ererabodegem 6C legen Hofstade 1® party. Om 10 ure, Ercmbodegem 40® legen Erembodegcm 5e party. Om 11 ure, de 2 winnende pariyen legen malkaer. Des namiddags om 2 ure, Aelst (Vaerl) legen Aude- ghem. Om 3 ure, Alh tegen Hofstade 2® party. Om 4 ure, de 2 winnende pariyen tegen malkaer. ZONDAG 26 JULY om 9 uren's morgens, spelen de pariyen Hofstade 9° tegen Hofstade 8* parly. Om 10 ure, Ellcrbeck 1® tegen Ercmbodegem 3® party. Om 11 ure, de 2 winnende pariyen tegen malkaer. Des namiddags om 2 ure, Brussel (2® koninklyke maelschappy) tegen Morlanwelz. Om 3 ure, Binelie tegen Erondegem. Om 4 ure, de 2 winnende partyen tegen malkaer. In het ministerie van buitenlandsche zaken is al les in gereedheid gebragt, voor de vereeniging van het internationael militair kongres.De afgeveerdigden der verschillende mogendheden worden verwacht te gen 26 july. 's Andercndaegs zal M. d'Aspremonl-Lyn- den,minister van buitenlandsche zaken, hun een groot diner aenbieden. Het kongres zal op 27 july geopend worden,zonder dat Engeland er by zal vertegenwoor digd zyn. De Monileur bevat een koninklyk besluit waer- doorde kiezers van het arrondissement Dixmude, op 4 augusty 1874 worden byeengeroepen ten einde een scuateui' te kiezen in vervanging van M. B. A. L. Du Bus de Gisignies overleden, en dat van hel arrondis sement Ticlt, voor een lid der Kamer, in vervanging van den heer De Meulenaere, overleden. M. Simonis, konservalicve kandidael, is te Vcr- viers gekozen tot lid der Kamer, met eeno meerder heid van 87 stemmen. Eene poging van opstand is vrydag in hel korps der disciplien en der correctie van Vilvoorden uitge borsten. Ziehier de nadere byzonderheden, welke wy verno men over den opstand in de strafdivisie. Alle jaren, zegt men, hebben er rond dit tydslip, oproerige pogingen plaets. Nooit echter hadden deze zulk een ernstig karakter, als nu het geval was, doch haesten wy ons er by te voegen, dat de rust thans reeds geheel hersteld is en dat Vilvoojden weer zyne gewone kalmte geniet. Sedert eenige dagen had men bemerkt dal er in de divisie ontevredenheid en beweging heerschte, welke zich lucht gaf in gemor onder de oefeningen. Vrydag, rond dry ure, gedurende eene oefening die plaets had op hel binnenplein van het tuchthuis, hoorde do sergeant die eene der kompagniën kotn- mandcerde, dat men zyne bevelen beantwoordde met de kolf van het geweer hard op den grond te stampen. Hy bevool aen de groepoverslen (mannen die onder eigene verantwoording aengesteld zyn om hunne medegeslral'len te bewaken), hem de mannen aen te wyzen, die het gerucht veroorzaekt hadden. Op dit oogenblik ging de kapilein-adjudant-majoor Snollaerts over het plein en werd bejegend met den kreet: Leve kapitein Snollaerts! Deze kreet was geen teeken van genegenheid, maer wel hel sein van den oproer want een der mannen riglte zich lot den kapi tein om hem te slaen. Deze laetste trok zynen sabel en bragt den soldact een hevigen slag in den nek toe. Het sein gegeven zynde, berstto de oproer uil; de leiders sprongen op al wat zy onder de hand vonden, sloegen de deuren in en verbryzelden de ruiten onder don kreet: Leve de vryheid! Luitenant-kolonel De Smet, kommandanl der straf divisie, telegrafeerde onmiddcllyk naer Mechelcn en Brussel om troepen te vragen. Toen de afdeeling karabiniers, onder bevel van generael-majoor Schollaert, te Vilvoorden aenkwam was alles reeds geëindigd; de officiers alleen waren er in gelukt den oproer te dempen. De strafdivisie is samengesteld uit omtrent 1400 man, verdeeld in vier kompagniën. De twee eerste kompagniën bevallen de soldalen die eene eerste mael gestraft zyn; de derde en de vierde bestaen uit mannen die reeds vroegere veroordeeiingen hebben ondergaen. Hel was in de derde kompagnie dat de oproer uitberstte. De twee eerste kompagniën bleven gchoorzaem aen hunne oversten, en hielpen de officiers in het beteu gelen van den opstand. Men verzekert dat de byzonderste opsloker dezer beweging de genaemde Mertens is, een soldaet van de slechtste soort, die reeds verscheidene malen door den krygsraed veroordeeld werd, voor bcleedigingen jegens zyne oversten, en die zich by het uitbersten vanden oproer, een stuk roode flanel rond de lenden bond, zyn geweer zwaeide en uitriep: Leve de vry heid! Men weet, dat sedert eenige jaren, de gestrafte sol daten geen bajonnet op hun geweer meer dragen. Aen dezen wyzen maetregel heeft men zeer waerschynlyk te danken, dat er by dezen oproer geene slagtoffers in de rangen der officiers te betreuren zyn. Slechts een man is erg gekwetst; het is die welke kapitein Snollaerts bedreigd had en die van zynen overste eencn sabelslag had bekomen, wacrdoor 'eene zware wonde aen den hoofdschedel ontstond. De rust schynt thans geheel hersteld. Er bestaet nog wel eenig gemor, doch er is geene verslandhouding meer onder de oproerlingen. De wacht is verdubbeld. Ziehier, volgens een telegram uit Vilvoorden, 12 juny, 2 1/2 ure namiddag, de laetste lydingen over den opstand Alles is stil. Vantyd tot tyd hoort men de kreten; Leve de vryheidWeg met de korreklic? gevolgd door sloolcn op de celdeuren. Deze morgend, in de mis, is alles in orde afgeloopen. Nieuwe troepen zyn aen- gekomen. Detachementen der karabiniers en van het 9® linie legeren naby hel tuchthuis; een detachement der guides is op de Groole Markt gelegerd. De vlas- en werkmarkt van Gent was gisteren onbeduidend; de vragen waren nog al menigvuldig, zonder verandering in de pryzen. De lynwaedmarkt was ook weinig voorzien; er waren maer eenige stukken lynwaed voor zeilen en grof geweefsel om te verwen. Zondag avond werd te Namen, de genaemde A. Linchaut, machinist aen den spoorweg door den politic-agent Delvigne aengehouden. Deze machinist was veroordeeld tol twee maenden gevangenis, voor slagen en verwondingen aen zyne vrouw te hebben tocgcbragt. De acngehoudene verweerde zich dapper en beet den politieman een oor af: doch deze gelukte er echter in den boosdoener in de gevangenis te brengen. De grillige mode doet niet alleen de vrouwen- hoeden met fruit, bloemen en pluimen versieren, maer plaetst er zelfs gansche vogels met nest, eieren en al op. Dezer dagen wandelde eene juffer van Gilly, fier als een pauw, met een prachtige kolibri op den hoed. In de Hoogstraet te Charleroi, waer zy stillekens langs heen de huizen drentelde, werd haer hoofdsieraed bespied dooreen overgroolen kater, die gretig water- lande op het lieve vogeltje, dat er als levend tusschen de bloemen pronkte. Op eens springt do onbeschofte vierpooter op het hoofd der wandelaerster, scheurt het kolibrietje met een aental kanten en bloemen van den hoed, en vlugt er mede in eene dakgoot, waer hy dacht eens hartelyk te zullen smullen. De poes was teleurgesteld en de juffer was woedend; men zegt dat zy den eigenacr van dien ontydigen vogelvanger voor de reglbank zal dagen. Onze lezers herinneren zich ongclwyfcld nogden genaomden Leander Dehaul, bediende in de sukkur- sael der Nationale Bank te Bergen, die tot 5 jaren gevangenis veroordeeld werd, voor diefstal eener somme van 50,000 fr. Na reeds dry jaren opsluiting onderslaen te hebben, zou Dehaut thans in vryheid gesteld en zyne onschuld bewezen zyn. Wy zyn nieuwsgierig "om te vernemen, of die tyding zich zal bevestigen. Te Doornenburg, onder Bemmel (Holland,) slaet ■oen eikenboom, die zeker de Nestor van alle boomen is, welke men in ons vaderland aentreft. Men beweert, dat die boom reeds door de Romeinen zou geplant zyn. De boom moet oenen omvang van 5 1/2 meters gehad hebben, doch is thans voor de helft, in geheel uilgeholden staet, aenwezig. Niettemin is zyne groei kracht nog tamelyk slbrk, daer dtThenwczigc takken zich over tamelyke uitgestrektheid met frisch groen uitstrekken. De afneming geschiedt zoo langzacin, dat de oude lieden zich niet herinneren den boom in een anderen toestand gekend te hebben. Er zal wel geen enkel persoon zyn, die niet 's avonds zyn neus in de hoogte steekt, om de nieuwe komeet eens te zien. En geen wonder! Do wetenschap toch heeft er haren kykcr op gerigt, en spoedig zul- lon de dagbladen opgevuld zyn met de wonderlykste opmerkingen. En dan, de komeet niet eens gezien te hebben, waerover zooveel gesprokon wordt, is zoo plcizierig niet. Sedert 1862 was er geene komeet met het bloole oog zichtbaer geweest en dat het wel eene byzonder- heid is, kan men daeruil opmaken, dat er tot op dit oogenblik nog slechts acht bestaen, van welke men weel op welken tyd zy terug komen. Zy worden allen genoemd naerhunnc ontdekkers en heelende komeet van Enke, van Brorsen, van Winneck, van Arrest, van Biela, van Faye, van Tultle en van Hailey. De komeet van Coggia is slechts eene ster van do derde grootte, en geeft niet dat schitterend licht dat men van de kometen in 1858 en 1862 had, doch men kan zeer duidelyk haren omhoog slaenden steert zien. De komeet wordt dagelyks lichter en zal haer hoog ste punt bereiken in .hel midden van july, maer terwyl zy byna niet van plaets schynt te veranderen zet zy haren logt naer het zuidelyk halfrond voort. Op 22 july is zy het digtst by de aerde; haer afstand is dan hel dry tienden gedeelte van den afeland der zon. Van hare loopbaen weet men nog niet veel, dit zullen de onderzoekingen aen den zuidelyken hemel moolen uilmaken. Zy die goudvisschen in de bekende oudcrvvel- sclie glazen kommen houden, zullen zich te beklagen hebben, dat hunne vischjes sterven, ondanks al hunne moeite en zorgen om ze in het leven te behouden. Het water wordt regelmatig'verwisseld, het glas terdege schoon gehouden, de kom buiten de zon ge zel, en toch kunnen de diertjes niet in het leven bly- ven. Waeraen is dit dan toe te schryven? Eenvoudig aen den hongerdood. Van elk ander "schepsel begrypl men, dal het ook eten moet, maer menigeen schynt te denken, dal goudvisschen zonder voedsel leven kunnen. Men meent dat zy van de diertjes in hel water le ven, doch die meening is eveneens ongerymd. Men geve ze een paer mael 's weeks eenige wormpjes, en doe eenige zeeschelpen, na daerin een weinig Ana- charsis Valisncria of walervioolijes geplanttehebben, in den kom, waerby mot niet vergeten moet, er eenige walerslakken in te werpen, die dienen moeten om het water te zuiveren, zoodat men niet zoo dik- wyls het water behoeft te vervcrschen, en weldra zal men zien, dal in zoodanig minialuer aquarium de goudvischjes, in plaets van te kwynen, gezond blyven en even goed groeien als in de wateren waeruit zy afkomstig zyn. Kcrkclyk Nieuws. De ccrw. heer Roelandls, onderpastoor van Sint Marlen te-Gent, is pastoor benoemd te Zwyndrecht in vervanging van den eerweerden heer Van Bavegem, die, zyn ontslag gegeven hebbende, te Beveren zal verblyven. De cerw. heer Van Landuit, priester der laetste wyding, is coadjutor benoemd te S. Jan-Hemclvecr- degem. Mgr de Mcrodc, aerlsbisschop van Mélilène in partibus infidelium, geheim pauzelykc kamerheer, ge heime aelmoezenier van Zyne Heiligheid, oudminisler van oorlog der Romcinschc Staten, is te Rome over leden. Hy is door eene ontsteking in de zyde aenge- vallen geworden, die eensklaps verergerde. Dynsdag 7 july, om 7 ure 's avonds, heeft de Paus hem een be zoek gegeven en hem de zielroerendste woorden toe- gesluerd. Den 8 July was er een weinig verbetering in zynen toestand. Maer deze verbetering hield gee- ncn stand, en Mgr de Mérode stierf verleden zaterdag na middernacht. De Paus heeft verscheidene malen nieuws van zy nen toegenegenen prelaetdoen vragen., Mgr de Mérode ondersteunde door zyne eigene pen ningen talryke en acnzienlyke werken, geestelykc werken, en werken van openbaer nul. Zyne dood zal zich te Rome en in Belgie zeer doen gevoelen. Mgr de Mérode had eertyds deel gemaekt van het Belgisch leger. Hy was dc zoon van den vermaerden Felix de Mérode, die eene zoo belangryke rol vervulde in de gebeurtenissen, die de onafhankelykheid van het land en de stichting onzer monarchie te weeg braglen. Het bisdom van Gent, de dekeny van Dender- monde en de schoone parochie van Hamme in het byzonder hebben een groot en pynlyk verlies onder gaen inden persoon van den eerweerden heer Bene- dictus Matlhys. Een andere verdienslelyke priester de eervv. heer Petrus De Sutter, is zondag 12 July, te Waer- schoot overloden. Het bisdom van Gent heeft nog een derden pries ter verloren. De godvruchtige heer Ivo Van Brabant, onderpastoor van Eename, en sedert omtrent twee jaer verblyvende te St-Blasius-Boekel. Itampen en Ongelukken. De zelfmoorden zyn te Brussel voor goed aen hel dagorde. Verleden zondag las men op de deur van een huis in de Heuvelslracl, bewoond door den ge- kenden graveur Sanson, de volgende woorden: Ge- slulen uil uurzaek. van overlijden. In den vroegen mor gend had die ongelukkige zelf dit berigt aengeplakt, was daerna terug in zyne slaepkamer gegaen, ontstak er een komfoor met houtkolen, legde zich gekleed te bed en wachtte alzooden dood al. Toen de policie het huis openbrak had de versmachting reeds haer werk voltooid. Men zegt dat huiselyke oneenigheden, bene vens de wanorde waerin zyne handelszaken verkeer den, hem tot deze daed hebben doen besluiten. Verleden zaterdag had te Sl-Pieters-Jelle by Brussel, in de woning van den burgemeester, een moord plaets. Een dienstbode die sedert eenige jaren in dienst was, had twist gehad met een bediende, die eerst sedert dry dagen aklaer was aengenomen. Dc eerste maekle gebruik T oogenblik waerop de andere sliep, om hem met eene vork te dooden. Het kanael van Willebroeck (Brussel) heeft een irieuw slagtoffer verzwolgen. Een jongeling van 16 tot 17 jaren oud, zoon van M. Decraene, bediende by het ministerie, is verdronken, in de nabyheid der herberg l'Amour. Deze jongeling was, zondag namid dag, een bootje ingetreden, waermede hy snel hcén- roeidc. Men weet nog niet hoe het ongeluk gebeurd is, dat des te meer verwondering baerl, daer de jon geling als een goed zwemmer bekend slaet. Gedurende hel onweer van verleden zaterdag nacht is Rabcl de verklikkerder berugt 0 Zwarte Bende, in het rasphuis te Gent opgesloten, door den bliksem getroffen en op den slag gedood. Rabet was uiter mate woelig en gejaegd van aerd. Het gebeurde meer- maels dal dc bewakers hem des nachts moesten dwingen in '1 bed te blyven, want dikwyls stond hy op. Dit was weer hel geval gedurende hel onweer. Rabet, had zich voor het klein luchlgaetje in zyne cel gelegd, terwyl het onweer woedde. Een bewaker, die er hem zag slaen, langs het kykgat in de deur, gebood hem zich te verwydcren. Geen gehoor krygende, trad hy binnen en vond dat Rabert dood was. Men veron derstelt dal de voorbysnellende bliksem hem zal ge dood hebben, doch het is zonderling dal er in noch omtrent het rasphuis, cenig spoor te vindon is van den val des bliksems. Wy vernemen, dat in degemeenteNazarelh,(Genl) 't hemelvuur, by 'tonweer van verleden zaterdag nacht, nogmaels een drietal huizen in brand gestoken heeft. Men herinnert zich dal, by hel laetste onweer, in die gemeente dry menschen doodgebliksemd zyn, en by eene vorige gelegenheid een pachthof afgebrand is geworden door hel onweer. Men zou moeten veron derstellen, dat de plaetselyke ligging der omringende bosschen, ofwel andere toevallige omstandigheden medewerken lot de menigvuldige rampen bv een 011- weder, in het dorp Nazareth en zyn groot gehucht de Pinle. Dynsdag, rond 10 ure's morgends, beeft een vcrschrikkelyk ongeluk plaets gehad, aen de statie van Oostcnmp. Jufvrouw Dc Mecrsseman, beggyn te Brugge, had die stad verlaten met den trein die ten 7 ure naer Gent vertrekt. Zy was vergezeld van eene nicht, en beide moesten te Ooslcam^ afstappen, waer zy door leden hunner familie afgewacht werden. Aen de statie van Oosleamp gekomen zou de nicht het eerst afslygen, maer zy verloor het evenwicht, en, de armen uitstrekkende, riep zy: Ik val! Jufvrouw De Meersse- man, die gereed stond om haer te volgen, greep haer vast en hielp haer regt, waerna zy zei! afstapte. Ongc- lukkiglyk kwam opdit oogenblikde trein in beweging: Dc ongelukkige geestelykc dochter sprong haestig op den grond, doch haren rok bleef aen hel rytuig hape ren, en zy werd aldus op de rails gesleept" De bloedverwanten der ongelukkige, die eenige slappen verder op haer stonden te wachten, kwamen bleek van angst toegeloopen,doch hel was te laet: de trein was reeds over haer gereden en vcrwyderde zich in volle snelheid, terwyl bloedende vleeschbrok- ken aen de wielen kleefden. Jufvrouw Do Mcersseman was niets meer dan een yselyk verminkt lyk. De schouders en het hoofd waren op de rails verpletterd, de hersenen waren gespat tot op verscheidene voelen afstand en aen don hoofdschedel hingen nog eenige roodgevormde haerlokken. Een uer nadien werden de misvormde overblyfsels van jufvrouw De Mcersseman, in een rytuig naer het beggynhof gebragt. Het slagt offer was 50 jaren oud. Voor eenige dagen kwamen verscheidene perso nen naer huis van eene bedevaert, die zy ergens te Brugge hadden gedaen. Te Rumbeke, voorby eene hofstede passecrende, zagen zy een kriekenboom, wiens lakken over de hacg hingen. Door de warmte en den dorst gepraemd, stak een hunner dc hand uit om eenige krieken te grypen, toen eensklaps een geweer schot afgaet, en de ongelukkige de volle lading ont ving. Het slagtoffer is een werkman van Meulebeke, vader van vier kinderen. "Volgens wy vernomen heb ben, bemoeit zich het geregt met de zaek. Sedert donderdag lactst, gaven de inwoners van Sohcil-Tinlot (Hoei,) zich alle avonden over aen het scliarminkelen of het maken van ketelmuziek. Dit ge schiedde ter cere van eene weduwe met twee kinde reu, die ten huwelyk gevraegd werd door II Pirson, dienstbode, geboortig van Maffe. Ongelukkig moest dit vermakelyk gerucht op een drama uitloopen. Ver leden zondag, in den avond,,stelde Pirson zich, in eene weide, op wacht met eene. geladene pistool in de hand. Zoohaest dc eerste toonen van hel spolmuzick zich lieten hooren, schoot Pirson zyn wapen af, en de lading, die uit loodkorrcls bestond, trof een jongeling, met naem A. Close, steenkapper. Er waren hem 16 korrels in de ribben en in de reglerarm gevlogen. De jongeling verloor veel bloed, doch zyne wonden zyn niet gevaerlyk. De dader is aengehouden. Verleden maendag werkte te Quevy-le-Pitit (Ber gen) een landbouwer in een beelenveld,naby de Blai- ron, eene kleine rivier, toen eensklaps een jongske op hem kwam toegesneld, terwyl hel ontzettend om hulp riep. Toen het een weinig tot bedaren gekomen was, gelukte het er in te zeggen Kom zien! Men heeft ons alle dry in het water geworpen De werkman ging met het kind mee en vond inder- daed, op den oever der Blairon, twee kleine meisjes, een van 2 en een van 4 jaren op den rug liggen. Beide waren dood en hunne lichamen koud en stvf. Eene moorddadige hand had de dry kleinen onder water gehouden, want de rivier is zeer ondiep. Daerna had men ze er uit gelrokken en in het koorn gewor pen, ten einde de lykjes te verbergen. Na eenigen tyd aldaer te hebben gelegen was bet oudste der kleine slagtoffers, een zevenjarig jongske, tot het bewustzyn teruggekeerd, en alsdamom hulp gaen zoeken. Men zegt dal dit kind zyn vader aengeduid heeft, als zynde de dader van dit yzingwekkend schelmstuk; nog zegt men dat die vader tot eene eerlyke familie van Quevy behoort, doch dat hy maendag vierde en van's morgends af, van de eene herberg naer de andere dwaelde. Men zag hem met zyne kinderen den weg naer het veld inslaen, doch sedert dien heeft men hem niet meer gezien. Een brand, waerby een vcrschrikkelyk ongeluk heeft plaets gehad is op 8 july uitgeborsten, te Masnuy St-Jean (Bergen,) by de weduwe A. Clause. Een buer- man, de genaemde J. B. Laurent, was in huis gedron gen om een koffer met kleeren te redden. Eensklaps stortte dc zoldering in en de moedige man werd onder de brandende puinen begraven. Hy heeft slechts twee uren zyne brand- en andere wonden overleefd. Een droevig ongeluk heeft het feest, dat men te Patunlges (Bergen) vierde, by de intrede der koor- mactschappy, die te Gent eenen prys gewonnen had, in eenen dag van rouw veranderd. Men school met kanons, die, om te meer gerucht te maken, bovenmate hard geladen w erden. Een kanon sprong aen stukken; een jonge koolmynwerker van La Bouverie, de ge naemde A. Pernet, oud 19 jaren, werd door een dier stukken getroffen en stortte ten gronde. M. de doktor Petit, die aenstonds ter plaelse kwam, kon slechts den dood van den jongeling bestatigen. Een vreesclyk onweer, vergezeld van krakende donderslagen en van een waren stortregen, heeft ver leden vrydag morgend omtrent zeven ure, over Has selt en omstreken gewoed. Een jongeling van Herok- St-Lambert is op hel oogenblik dat hy dc staldeur opendeed, door hel hemelvuer getroffen en op den slag gedood. Omtrent het kerkhof te Hasselt, heeft de bliksem eenen boom getroffen. Tc Bilsen heeft dit onweer insgelyks gewoed; men meldt ons dat het hemelvuer gevallen is tusschen het slaliegebouw en den trein, die zich in de static bevond. 's Andercndaegs omtrent 6 ure namiddag, is er wederom een ongehoorde stortregen gevallen. Sedert vele jaren heeft men zulk overvloedig water niet meer gezien. In verscheidene wyken waren de stralen in beeken herschapen. In de kelders, ja zelfs in dc huizen drong het water binnen. In de nabyheid van hel stad huis werd eene vrouw, welke zich naer huis begaf, door het onstuimig water schier overrompeld. Dank aen de spoedige hulp is zy er met een natten rok van af gekomen. Er hoerschle insgelyks eeti onweer en verschrikkelyke donderslagen weergalmden. Men meldt plaelsen, dry kwarts uer van Hasselt gelegen, waer echter geen druppel water gevallen is. Verleden zaterdag werd een herbergier van bet stadje Solliès-Ponl in het arrondissement Toul 11, (Frankryk,) aengehouden, onder beschuldiging van in het geheim valseho sleutels te hebben gemaekt, toen eene vrouw, die uit heiveld weerkeerde, rond eenen steenhoop, waeruit eenen slank opging, een ganschen zwerm vliegen zag Imngen. De nieuwsgierigheid der landlieden overwon den afkeer, die zy van de vuile uitwaseming hadden, en men doorzocht den steenhoop. Weldra ontdekte men eene kist, waerin zich het in ontbinding zynde lyk van eenen persoon bevond. Een onderzoek werd door het geregt ingesteld, en weldra wist men, dat eenige dagen voor de aenhou- dingvan den herbergier, men 's nachts twee mannen met deze kist, zyn huis had zien verlaten. By een onderzoek in zyne woning, vond men be bloed linnen, benevensvei'dere sporen van een onlangs gcpleegden moord. Het lyk was onthoofd, en lot nog toe heeft men het niet kunnen herkennen. Na eenige verklaringen van den beschuldigde, zyn er nog twee aenhoudingen gedaen. Aan heeren Apothekers en Drogisten in Belgie. Mijne lleeren, Gedurende verscheidene jaren zijn Hollovvay's Pillen en Zalf geregeld in de nieuwsbladen van België, geadverteerd geworden, en het is mijn voornemen met deze publiciteit voort te gaan en die nog te vermeerderen. Dit doende, acht ik het noodzakelijk aan alle vorkoopers mijner medicijnen in Belgie, kennis te geven, dat in dien zij zulks verlangen en mij daartoe hunne namen en adressen willen opgeven, ik dezelve in het vervolg aan de voet mijner advertentiën in hunne lokale nieuwsbladen zal doen opnemen. Met achting ben ik uwe dienstvv. dienaar THOMAS HOLLOWAY. Londen, 533, Oxford Street, W. C., 1 Januarij, 1874. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Er is geen twyfel hoe genaamd dat rhumatiek, zenuwaandoening en dergelyke pyn- lyke kwalen altyd onder een groot deel onzer bevolking lieer- schen. Hel aental getuigschriften van genezingen door Hollo- way's middelen is zonder voorbeeld en behoort onder de aen- dacht van alle lyders aen deze kwalen gebragt te worden. De pynlykc deelen moeten gedurende eenige minuten met warme pekel gebet, afgedroogd en onmiddellyk met de Zalf goed inge wreven worden. Die zal door de poriën der huid dringen en de grootste verligling geven. Menig kostclyk menschenleven gaet jaerlyks verloren, dat gespaerd bad kunnen worden, indien by ongesteldheid vroegtydig de tocvlugt was genomen tot deze merkwaerdige geneesmiddelen, die noodzakelykerwyzc blyken zullen lieilzaem te zyn en niet schaden zullen. GEBOORTEN. MANNELYK 7 VROUWELYK 4 I1UWELYKEN. L. Guilliam, katoentwynd. met F. Geyscns, werkvr. J. De Moor, twyndersg. metM. Wasteels, tvvynster. OVERLEDENEN. P. Peetcrs, vi*. Van Varenbergh, z. b. 69 j., St-Job. AELST, merkt van heden. Tarwe fr. 34—00 37—50 Mesteluin 31—00 35—00 Kogge a 20—00 31—00 Geerst a 22—00 24—00 Haver a 27—U0 28—50 Hoppe (1873) de ?10 kil. i 00—00 00—00 Haepzaed de 100 kil. a 30—50 32—50 Lynzaed a 31—00 34—50 ltaepzacd-olie a 79—50 00—00 Lynzaed-olie a 76—00 76—50 Hacpzaedkoeken. a 20—00 21—00 Lynzacdkoeken. a 26—00 30—00 Aerdappeten (roode) per 100 kil. a 7—00 8—00 Boter per 3 kil. a 781 8—72 Eyers de 25 a 2—00 2—18 Vlas de 3 kii. a 5—19 0—00 Viggens het koppel a 26—00 36—00 Lynwadcn lor merkt gebragt 65 verkocht 15 GENT, merkt van 17 july. Tarwe fr. 00—00 00—00 Rogge a 00—00 00—00 Geerst a 00—00 00—00 daver a 21—00 22—00 Boekweit a 20—00 00—00 Paerdeboonen a 23—00 00—00 voolzaed-olie 70—00 00—00 wnzaed-olie a 68—00 00—00 toolzaed a 36—00 00—00 -ynzaed a 36—00 00—00 (oolzaedkoeken. a 20—00 21—00 a 2—85 3—00 Eyers do 25 1—75 2—05

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2