K:ietsspel Esplanadeplein. bankhuizen, maer zelf de bank van Pruisen, die weldra den titel van bank van het duitsch kei- zerryk zal nemen, heeft zich tegen dit wetsont werp verklaerd. De bestuerraed van dit finan cieel verbond heelt besloten, voorop by zynen voorzitter, den minister van koophandel, te pro testeeren, tegen alle bepalingen van het wets ontwerp op de bankhuizen, die zouden inbreuk doen op de voorrechten der bank of hare in tresten benadeelen. Eene tweede moeilykheid van het duitsch kei- zerryk, en deze is niet van financieel belang, bestaet in de verhouding tusschen het gouver nement en de katholieke bevolking. Niettegen- staende de protestatie der bisschoppen van Fulda, door de memorie van den bisschop yau Breslau, blyven de wereldlyke overheden im mer voortgaen met de katholieke vereenigin- gen te ontbinden; ja zelfs gaet de vervolging zoover, dat elke maetschappy die den schyn heeft katholiek te zyn, ontbonden wordt. Om die onreglveerdige handelwys kracht te geven, zal er waerschynlyk een wetsontwerp neerge legd worden, waerdoor de ontbinding van maetschappyen of vereenigingen, geboden door de overheden van eenender verbondene Staten, geldig zal zyn door het geheele keizerryk. Hoe konstitutionneel, niet waer? Ja, zelfs zoo onregtveerdig is dit wetsontwerp, dat de dagbladen, die het hevigst vyandig gezind zyn aen al wat den katholieken godsdienst betreft, niet kunnen nalaten te bekennen, datzulk wets ontwerp ongelukkig eene grove inbreuk is op de grondwettelyke vryhedeu. Indien de libe rale drukpers gedwongen is deze bekentenis te doen, mogen wy met volle regt vragen, hoe eene wetgevende Kamer zou mogen genoemd worden, die een dusdanig wetsontwerp zou durven bekrachtigen, vooral dan als een von Bismarkaeu het hoofd van dit kabinet staet?... De Metzer Zeitung deelt in haer laetstver schenen nummer het vólgende mede. In het voor malige gebouw der Direction du Génie (onder de fransche regeering), hetwelk thans door troepen van het garnizoen wordt gebruikt, heeft men dezer dagen, eene zeer belangryke ontdekking gedaen. In een afgelegen gedeelte van het ge bouw was, doormiddel van een dubbelen zolder, eene geheime bewaerplaets gevormd. Eene niet bekende oorzaek deed die bewaerplaets ontdek ken. Men trof daerin een groot aental kaerten, plannen, enz., aen van de militaire genie, be treffende de vestingen, die vroeger onder de hoofddirektie te Melz stonden, zooals Toul, Longwy, (die weêr aen Frankryk zyn overge- gaen) en eene menigte andere versterkte plaet- sen. Veel van hetgeen men uit die stukkeu heeft geleerd, was reeds bekend; menig punt wordt er echter behandeld, hetwelk geheel nieuw is, want men heeft daerin nauwkeurige aenwyzin- gen gevonden, betreffende eene reeks mynen, aengelegd in of naby vestingwerken, onder bruggen, groote wegen, enz. Men vermoedt, dat die massa kaerten en plan nen aldaer is verborgen, kort voor de kapitula- tie van Metz, toen daer binnen nog de hoop werd gekoesterd, dat die belangryke wapon- plaets na eenigeu tyd weer aen Frankryk zou overgegeven worden. Het publiek van Madrid is zeer bekommerd door de meedeelingen der alfonsistische druk pers, waerin de volgende verklaring gelezen wordt: Noch koningin Isabella, noch haer echtgenoot, kunnen noch zullen in Spanje terug- keeren, zelfs dan niet wanneer don Alfonso tot koning uitgeroepen werd. Zou dat geen be- wys zyn tot staving der bewering van den Union te Parys, dat er te Pau een verbond gesloten is, om den prins van Asturië op den troon te plaetsen, ofschoon ook don Alfonso moet ver klaerd hebben dal hy geene betrekkingen wil aenknoopen met persooneu die aen den val zy- ner moeder geholpen hebben? Hoe ver die poging zal gelukken of onder steuning vinden, is meer dan kan voorzien worden en zal de tyd moeten leeren. Dit schrikt echter de Carlisten niet af, hunne bewegingen vooruit te zetten, want terwyl generael Domin- guez Lopez, de overwinnaer der Commune te Carthagena, opgerukt is om Saballs te zoeken, zyn 2000 Carlisten voor Barcelona verschenen het hem le zeggen. Hy had by ongeluk den naem van Jan De Lichte laten ontsnappen; maer Mie gendarme was op luitenant Cies gevlogen met haren kloef, en Cies, gelyk hy daer nu liep, dronken, schuimbekkend van woede, hel aenzicht bebloed en hel haer omhoog, was afgryslyk om zien.... Achter den troep van Tineke marcheerde, opgepas- ten afstand, in digi gesloten scharen, het overige van 't rooversbalaillon, zy waren wel zeventig sterk. Wie het bataillon commandeerde is niet moeielyk te raden, 't was Mie gendarme. Eensklaps ontwaerde Tineke den Zot van Wor- tegem boven op zyne ton.... Die zal my zeggen, schreeuwde hy, wie myn broer heeft verradenHy weet het, en spreken zal hy, of hyjs dood!.... De Zot had den tyd niet om te vluchten, want Tineke met zyn voorwacht was, in vollen draf, toe- geloopen en de man stond omsingeld. Hy verbleekte.... Jan Collenier, brulde Tineke, noem den verrader, gy kent hem!.... Coltenier aerzelde. Nog eens, voor de laetsle macl, wie heeft myn broer doen geesselen en op de galei gébragt.... Spreek, Cottenicr, wie is hy, wie?.... Tineke ging slaen, maer onvoorziens vloog hem een vuile ruige hond tusschen de beencn; 't was Boef; en een ruiter sprong in T miuden deronstuimige rooversploeg Ik, riep hy, ik heb uw broer geleverd!.... Die ruiter was als uit de lucht gevallen; niemand had hem hooren aenkomen; maer dan eerst bemerkte men dat de vier hoeven van zyn peerd met hoei waren ingebusseld. Ik, riep nogmaels de ruiter, ik ben het, die Pier Geensl heb geleverd!.... Niemand herkende den ruiter; alleen zyne slem verried hem, en Jooskens Mie, riep dat hel de kapi tein was.... en hebben schrik en ontsteltenis in de stad verspreid, die door het uitdrukken van alle weerbare manschappen, om zoo te zeggen, niet bestand is, om aen een ernstigen aetival het hoofd te bieden. De Carlisten hebben op hun nen doortocht al de strydbare mannen van het land ingelyfd. Lang zal Duitschland niet meer wachten om het gouvernement van "Madrid te herkennen, hoewel het waerschynlyk hierin door niemand zal gevolgd worden, dan door Italië. Verleden zaterdag, zegt de Ifavas Ileuterheeft prins von Hohenlohe aen den hertog Decazes, mondeling meegedeeld dat zyn gouvernement voornemens was het bestuer van maerschalk Serrano als de wettige uitvoerende macht, in Spanje te erken nen. Dit mondelings berigt ging echter met geene nota gepaerd. Dieerkenning zal echter weinig afdoen aen de oplossing der levenskwestie van Spanje, want buiten het gerucht nopens deproklamatie van den prins van Asturië, tot koning van alle Spanjaerden door de Alfonsisten, bestaet nog eene derde kwestie tusschen maerschalk Ser rano en het engelsch gouvernement. Ziehier hoe de Union van Parys die zaek uitlegt: Maerschalk Serrano heeft aen de mogendhe den zyn voornemen meegedeeld om de golf van Cantabrië, of de Gaskonsche golf in staet van blokkeering te leggen. Op die meedeeling heeft het engelsch kabinet geantwoord, dat, indien deze maetregel genomen werd, Engeland on- middellyk aen de Carlisten de hoedanigheid van oorlogvoerende party zou toekennen. Dit alles durven wy echter niet dan onder het grootste voorbehoud openbaer maken, want tot zoolang er geen tegenovergesteld bewys gele verd wordt, kunnen wy niet gelooven dat Spanje op kleine schael zou willen uitvoeren, wat vroe ger Napoleon I op groote schael deed, namelyk de blokusvan het vasteland. Bovendien bezat de keizer de noodige magt hiertoe, die aen maer schalk Serrano ontbreekt en nogtans was dat eene der grofste misslagen welke de eerste keizer ooit begaen heeft. Wie den handel van Engeland bekrimpen wil, maekt zich noodwen dig dit land tot vyand. i:.\gi:la\d. Eene circulair van lord Derby, gedagteekend van 25 july, deelt het antwoord van Rusland mede op de verklaringen van Engeland, betrek- kelyk het Congres van Brussel; dit antwoord erkent de volle juistheid der opmerkingen door Engeland gemaekt, dat, om tot een nuttigen uitslag te komen, de conferentie enkel een te vervvezentlyk doel moet bezitten, zonder van princiepen te gewagen, die niet van aerd zyn de goedkeuring van allen te ontmoeten. Rusland heeft geenszins het inzicht liet pro gramma der conferentie boven de palen van het ontwerp uit te wyden; het zal aen de discussie van het congres noch de maritieme-operatien, noch de zee-oorlogen, noch de betrekkingen der oorlogsvoerende partyen ter zee, noch in het algemeen de princiepen erkend door het volkenregt onderwerpen. De andere mogend heden hebben dezelfde verzekering gegeven. ZWITSERLAND. Gusman Blanco, de president der republiek Venezuela, volgt het spoor van von Bismark. Die avonturier behandelt de katholieke Kerk op eene wyze, die de handeling van eene zwitser- sche Jura weerdig is. Een ryken groot handelaer van Porto-Cabello, die niet katholiek is, ver- klaerde aen een korrespondent van den Ilerald, dat Gusman Blanco een tiran, een publieke dief was. Dat is de grootste verregtveerdiging, die aen den godsdienst en den aertsbisschop Gue- vara-Lira kan bewezen worden. De priesters en kloosterlingen zyn van hunne goederen en voorregten beroofd, zoodat de vervolgingen in Duitschland en Italië er niet vooronder behoe ven te doen. Het is immers gemakkelyker de Kerk te vervolgen en hare goederen te rooven, dan op eene goede manier de financien van het land te beheeren. AMCUIKA. De Nord bevat eene onverwachte tyding, na melyk dat er kwestie is, verschillende provin ciën van Mexico by de Vereenigde-Staten aen te sluiten. Er moeten reeds voorstellen van het mexikaensch gouvernement aen dat van Was- Het was hy. De rooversploeg kwam toegevlogen en, door het woud, hergalmden de uitzi'nnigste welkomstkrefén Vivat Jan! Vivat.Klyster-Licht! Hoe hy uitpakt, eh, sprak een wyf; de ryke baes uit dë Schor gaet 's zondags niet beter gekleed. Hoe is hy aen dat peerd geraekt? vroeg een andere. Hoe hy er slecht gezind uit ziet, eh, schertste Cottcnier. lly heeft, in de Schor, Embo en Potryns onder handen gehad, en waerschynlyk heeft hy besta- tigd dat er makkers zyn die hem bedriegen, die den besproken tol niet opbrengen. Wee hen!'t Zou er kunnen spooken vandaeg!,... Tineke, pasop! Tonen- den-Breteur, gy ook! Maer luitenant Simon nam hel commando, en sprak op manhaftigen toon Onze groetenis aen den kapitein! Doch, kapitein of niet, hy is lid van de bende, gelyk de minste onder ons. Hy bekent dat hy eenen makker heeft verkocht en geleverd. Hy had er zyn reden voor, wy betwyfe- len het geenszins; maer die reden moet hy kenbaer maken't geldt hier ons aller regt. 't Was zoo. Niemand onder de bende mogt een mak ker aenklagen of hy moest welen te zeggen waerom. 't Was gezworen woord, 't was de wet; en kapitein of geene kapitein, iedereen was aen die wet onder worpen. De saemgepakte rooversbende, als by tooverslag bedaerd, ontplooide zich, en vormde een uitgestrek- ten kring rond den kapitein. Jan zal op zyn peerd in 't midden van den kring. Acn zyne reglcr zydc stond Mie gendarme, met den kloef in de vuist; aen de linker zyde stond Boef', met de tanden bloot; en de dry kapiteins der bende ston den samen, en 't was een echt koddig schouwspel. Jan regtte zich op zyne stygbeugcls, trok zynen sabel en sprak: (Wordt voortgezet.) Rington gedaen zyn, voor de overlating van de geheele landstreek, welke gelegen is ten noor den der monding van den Rio Grande tot aen de stille Zuidzee. Het voorstel zal waerschynlyk reeds in den aenstaeuden zitlyd van het Parle ment, aen de goedkeuring der Kamer onder worpen worden. Het voorstel van Mexico zou kunnen uitgelegd worden door de groote afge legenheid dezer provinciën en het gebrek aen hulpmiddelen om er voordeel uit te trekken. De overgroote hulpbronnen der Vereenigde Staten integendeel, moeten die moeilykheden overwinnen en beide landen zouden er voordeel meê inoogsten. Wat echter het antwoord van het kabinet te Washington en het gedacht der Staetsraden zal zyn, zal de toekomst leeren. Wy lezen in den Counier de Bruxelles Men herinnert zich de opschudding, in Duitschland verwekt, door de uitdryving in massa der pruisische, beiersche en andere duit- sche onderdanen, op bevel Frankryk, tydens den oorlog met Pruisen. Het fransch gouver nement kon ten minste de gewapenden stryd, welken het aenving, tot verschooninginroepen. Het duitsch gouvernement volgt thans, zoo het schynt, dit voorbeeld na, zonder de beweeg reden dier uitdryvingen te doen kennen. Eene korrespondencie uit Berlyn heeft reeds aerige- kondigd dal de Nederlanders, die te Dusseldorf en te Kleef verblyven of gevestigd zyn, aen der- geLyke maetregelen bloot staen. Men dry ft al degenen uit die de hoedanigheid van pruisisch onderdoen niet bezitten of binnen een gesteld tydstip willen verkrygen. Eene nederlandsche briefwisseling bevestigt de inligtingen van den berlynschen korrespon dent in dezer voege: De Nederlanders, die Kleef bewoonen, zyn verwittigd, dat zy zich als Pruisen moeten doen naturaliseeren, ofwel het grondgebied verlaten. Men heeft reden om zich over die strengheid te verwonderen, wanneer men denkt, dat er 40,000 Dnilschers Amsterdam en Rotterdam bewoonen en aldaer hunnen handel gevestigd hebben. Nederland was, ten allen tyde, een herbergzaem land en de konslitutie heeft zorg gedragen die deugd te bewaren, want art. 3 luidt als volgtDe vreemdeling die zich op neder- landschen bodem bevindt, heeft hetzelfde regt tot de bescherming van den Staet als den inboorling. Daerenboven zal deze maetregel noodlottige gevolgen hebben, niet voor onze landgenooten, die Kleef bewoonen, maer voor deze grensstad; die byna uitsluitelyk van de Nederlanders leeft. Dus, ofschoon er geene spraek van weer- wraek zyn kan, mag het gouvernement niet ge heel en al werkeloos blyven, want het bezit lu i middel om met dezelfde munt ie id den Hoi derden Duitsehers genieten pensioenen van Ne derland. Vroeger waren de gepensionneerden verplicht dezelve in dit land tn verteeren; niets is gemakkelyker dan dit dekreet te herstellen. Op het oogenblik dat ik deze regelen schryf, verneem ik dat deze maetregel van Pruisen, niet uitsluitelyk tegen de Nederlanders, maer tegen al de vreemdelingen isgerigt; dat de uitdryvin gen verleden maend. begonnen zyn, en dat on der de uitgedrevenen zich twee Belgen, een Luikenaer en een van Virion, bevinden. Het ware bygevolg moeilyk voor ons gouvernement een afzonderlyken stap te doen. De Kolnische Zeitung, orgaen van M. von Bis- mark, kondigt op zynè beurt aen dat het prui sisch gouvernement de Belgen uit Duitschland dryft. Men schryft uit Posen, 4 augusty, aen gemeld dagbladM. Dinsart, belgisch onder- daen, die zich hier met byzonder onderwys onledig houdt, is door den opper-president uit- genoodigd om binnen de acht dagen het grond gebied te verlaten. Dit is een uiterst strenge akt die door ernstige beweegredenen moet ge- staefd zyn. Het feit van zich met byzonder on derwys bezig te houden is, gelooven wy, toch geene misdaed die door de duitsche wetten voorzien is. M. Dinsart moet zich dus aen eenig ander slaetsmisdryf plichtig gemaekt hebben. Is het omdat hy Belg, ofwel omdat hy katholiek is? Wy verwachten van de duitsche dagbladen nadere inlichtingen over die daden, welke in dien zy niet verrechtveerdigd worden, het prui sisch gouvernement, met dat van China, op dezelfde lyn plaetsen. De duitsche dagbladen melden dat M. von Bismark naer Scheveningen de zeebaden gaet nemen. Wat zouden zy er tegen kunnen inbren gen, indien de bevolking van Scheveningen in opstand kwam tegen hem die de Nederlanders uit Duitschland verjaegt, en het nederlandsch gouvernement M. von Bismark uitdreef, als pligtig aen verstoring der openbare rust? ZATERDAG 15 AUGUSTY om 2 ure namiddag, spelen de pïriyen St-Josse-ten-Noode tegen Herdcrsem. Om 3 ure, Lessen tegen Hofslade 8C party. Om 4 ure, de 2 winnende partyen tegen malkaer. Om 5 1/2 ure, de loting voor de 3e ronde, by Ch. Van den Broeck, Esplanadeplein. ZONDAG 16 AUGUSTY om 2 1/2 ure namiddag, spelen de partyen St-Giflis tegen ldegem. Om 3 1/2 ure, de winnende party legen Leuze. De uitwisseling der bekrachtigingen van de bygevoegde munt-konventie, geteekend op 31 jariuary 1874, tusschen de gevolmagtigden van Frankryk, Italië, Zwitserland en België, heeft opvrydag 7 augusty plaets gehad te Parys, in het ministerie van buiten- landsche zaken. De kommissie van het international kongres te Brussel vereenigt zich regelmatig, maer het geheim over hare werken blyft goed bewaerd. Men zegt dat het kongres de konvenlie van Geneve niet zal aenra- ken. Een punt dat zou geregeld worden, is dat de bevelen van opeisching zouden moeten uitgaen van generaels-bevelhebbers der korpsen. Een dagblad van Brussel meldt, dat aldaer val- sc.he bankbiljetten van 20 fr. in omloop zyn, doch tot hiertoe is geen enkel valsch biljet op de Nationale Bank aengeboden. De omstreken van het oefeningsplein te Brussel zyn sedert eenige dagen het tooneel der schelmstuk ken van nachtloopers en dieven. Aerdappelvelden wor den verwoest en uit de hoven met muren omringd, wordt het fruit gestolen. Een barakspeler der foor bemerkte verleden zater dag morgend dat men hem zyn peerd ontstolen had. De landbouwers der omstreken rigten zelve palrouljes in om de dieven te bewaken. De plaetselykc politie heeft dynsdag in een loge ment der Passage Vanderdonekt te Gent, een jongeling van 15 jaren, wonende aldaer, aengehouden, waer hy onder een vnlschen naem was ingeschreven. Hy werd vervolgd om te Roubaix, ten nadeele van zynen baes, by middel van braek en overklimming, eene som van 400 franken, eene broek en een paer bottinnen te hebben gestolen. Hy bezat niets meer van het gestolen geld, maer had eene nieuwe costuem aen, een zilveren horlogie in 't zak en een dolkmes, die hy met het ontvreemde geld gekocht had. Er is te Asscnede(Gent) de volgende zonderlinge koop gesloten: De heer Claeys-Mys, brouwer te Asse nede, kocht aen den heer Adolf Dumez, slagter en herbergier aldaer, twee zakken winlergcrst wegende 68 kilos voor eene levensdurende rente van alle zon dagen eene pint oud bier. Tusschen de passagiers <lie aen boord van de Belgische stoomboot Steinmann naer Nieuw-York ver trokken, bevonden zich zes kloosterzusters van het Franciskaner-orde, waervan het moederklooster te Heithuizen is. Deze kloosterlingen begeven zich naer Buffalo, in het graefschap Nieuw-York, alwaer zy een klooster gesticht hebben. Reeds zyn eenige barer medezusters haer voorafgegaen en hebben haren in trek in dat nieuw geslicht genomen. Men meldt dat in de statie te Brugge een aental juweelen gestolen zyn, welke door de koningin van Engeland gezonden werden aen hare dochter prinses Alice van Hessen, die zich te Blankenberghe bevindt. De tentoonstelling van sehifderyen, ingerigt door de maetschappy van Schoone Kunsten te Kortryk, wordt geopend op zondag 16 dezer. Men verzekert dat het getal tentoongestelde schilderyen en kunstvoor werpen, de 600 zal bereiken. Verleden zondag heeft eene brave werkmans vrouw van Verviers, het leven geschonken aen 4 kin deren, 3 meisjes en 1 jongen. De kinderen zien er zeer kloek uit en worden door iedereen bewonderd. Ook de moeder is welvarend. De politie van Luik heeft eene belangryke aen- houding gedaen in den persoon der genaemde Elisa beth V., dienstmeid le Brussel. Deze was uit haren dienst weggevlugt, met eene som van meer dan 50,000 frank, in verschillende weerden. Onder deze weerden bevonden zich eene schuldorkenlenis van 20,000 frank, voor 12,000 frank bankbiljetten, 5,000 frank in goud en eene groote hoeveelheid obligatiën der leeningen van de steden Brussel en Oostende. Deze ontrouwe dienstmeid hield zich te Luik ver borgen, waer zy een kwartier gehuerd had, in de rue des Beotiërs, en had hetzelve met de grootste pracht doen meubclceren. Het was een aengcnaem verblyf, maer de diefegge maekte er weinig gebruik van. vér leden zaterdag werd zy door de politie gevat, die by eene huiszoekingde Schulderkentonisvan 20,000 frank terugvind, benevens de obligatiën der leeningen en eene som van 1350 fr. die haer nog overgebleven wa ren van de 5000 frank in goud. De bankbiljetten zyn niet teruggevonden. T wee persoonen, welke belangryke diefstallen op de Nyverheidskaei en in de St-Veronicaslraet le Luik hadden gepleegd, zyn aldaer aengehouden. De eerste is een Franschman, B. Bellière genaemd, en een gewe zen handelsbediende van beroep. Hy zegt een mede- pliglige le hebben, die de vlugt heeft genomen en zich heden le Rotterdam bevindt. In zyne wooning vond men verschillende juweelen, lynwaed en andere voorwerpen, die van diefstal voorlkomstig waren. In een eerste verhoor voor den onderzoeksregter, heeft Bellière verklaerd, ook deel genomen te hebben aen eenen diefstal van kanten, juweelen enz., die in den nacht van 3 tot 4 july laelstleden ten nadeele van, eenen Engelschman, Angels genaemd, le Bazel, in Zwitserland gepleegd werd, waervoor eene bclooning van 1000 fr. was uitgeloofd aen hem, die de daders van deze misdaed zou ontdekken. Verleden woensdag werd er een brief in beslag ge nomen, die uit Londen aen Bellière was gericht, en waerin zyn medeplichtige hem vroeg, waerom hy hem niet schreef; tevens beriglle zyn medeplichtige hem, dat hy een gedeelte der voorwerpen welke te Luik gestolen waren, in den berg van bermhartigheid te Londen had verpand. Hierop begaf de policie-kommissaris Denagne, ver gezeld van den policie-agent Colon, zich onmiddellyk naer Londen en weldra ontdekten zy aldaer den me- depligtigen van Bellière. Het is een Franschman, ge boortig van Havre en die beurtelings verschillende namen heeft aengenomen. Het geregt heelt zyne uit levering gevracgd. Sedert zyne aenhouding heeft Bellière volledige be kentenissen gedaen. Deze stoutmoedige dieven wer den in Frankryk en in Zwitserland, waer zy insgelyks verscheidene misdaden bedreven hadden, zoo viytig opgespoord als in Belgie. Na zyne laetste luchtreis heeft professor Donald son van New-York (Amerika), de bestuurder van de renbaen dezer stad,zoozeer overtuigd van het beslaen van den westelyken luchtstroom, dat deze uit Europa het doek heeft doen brengen, voor het maken van eenen ballon. Dit doek is verveerdigd uit zyde en linnen en is by gevolg zeer sterk; acht persoonen houden zich bezig met het naeien van den ballon, waerna hy tweemael met eene laeg vernis zal bestreken worden. De ballon zal 47 meters middellyn hebben, en zal niet minder dan 36,000 kubiek voete gaz bevatten. Het bootje en het net zullen 500 kilos wegen. Professor Donaldson is van zin negen persoonen met zich te -nemen. Er is een boot voor de reis ge bouwd en de professor zal over zee terugkeeren. Hy verklaert dat hy na eene hoogte van 2,000 voet bereikt te hebben, zal moeten stryden tegen dry ver schillende luchtstroomen; doch dal hy zyn ballon zal welen le beslieren dat hy zich den eene of andere de zer luchtstroomen zal ten nutte kunnen maken. (kampen en Ongelukken. Een japaneesch dagblad beval het volgende ver- hael van een verschrikkelyk ongeluk, dat het leven heeft gekost aen den zoon van M. De Groote, afgezant van België, in dit land: Op 16 juny, rond den middag, was de oudste zoon van den afgezant van België, M. Albert De Groote, naer zyne kamer gegaen om van kleeren te verande ren. Hy opende eene schuif waerin zich een geladen revolver bevond,en het schot van dit gevaerlyk wapen ging af. De jongeling werd door den kogel in het hart getroffen en plofte dood ten gronde, Eenige minuten nadien, trad Mevrouw De Groote de kamer van haren zoon binnen, en vond den jongeling, die in zyn bloed baedde en geen teeken van leven meer gaf. Op den spoorweg van Brussel naer Bergen in de statie van Lembecq stond een waggon op de riggels,

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2