21-daagsche Verkooping. Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Buitengewoone kans. GROOTE MAGAZIJNEN VAN M0DEG0ED yan een WINKELHUIS, van eene HOFSTEDE, Mobilaire Voorwerpen, V ZAAILANDEN, van een welgelegen HUIS, ,AIVDEi\ en MEERSCH, van Landen en Meerschen, het Hotel Mille Colonnes, op het oogenblik dat de sneltrein moest voorbyrydcn. Er had eene botsing plaets, het materieel werd be schadigd en een treinwachter Oscar Masson, oud 20 jaren, geboortig van Doornyk en woonende te Quié- vrain, werd door den schok van de trede geworpen en zoo erg gewond dat men hem niet heelt kunnen vervoeren, maer hem in do statie van Lembecq moest achterlaten. Verleden zondag heeft een ongeval plaets gehad, op het Oefeningsplein te Brussel, waer een groot ge tal personen naer het vuervverkwaren gaen zien. Men was bezig met hetzelfve af te schieten, toensklaps een bange kreet geslaekt werd. Een vuerpyl was in het oog van eenen heer gevlogen. De gekwetste werd onmiddellyk naer het paviljoen gcbragt, waer hem de eerste zorgen werden toegediend. Men vreest dat het oog zal verloren zyn. Verleden vrydag, rond 2 ï/a ure namiddag, langs den steenweg van Brussel naer Ninove, reden eene kar en een wagen, in dezelfde rigting. De voerman van den wagen wilde de kar, die hem vooruit was, voorbyrydcn, waerdoor de twee ryluigen op elkander botsten en het peerd dat in de kar gespannen was verschrikte. Een der persoonen die op de kar zaten, sprong er af om het peerd te gaen bedaren, maer viel ongelukkig onder het wiel, dal hem over het lyf reed. De ongelukkige was in eenen erbarmelyken toestand en overleed na een kwartier lydens, zonder dat men hem cenige hulp kon toebrengen. Men had den ster vende aen den kant der baen gelegd, waer een pries ter hem de H. Olie kwam toedienen. Rond i i/a ure kwam een policieagent van Molenbeek, en gezien heb bende dat dc man dood was, ging hy heen. Het lyk bevond zich waerschynlyk niet op het grondgebied zyner gemeente. Ten 5 ure 's avonds werd het lyk ein- delyk,door de zorgen van eenen heer, naer Wambeke, zyne woon plaets, teruggebragl. Het was een jonge ling van 30 lot 35 jaren oud, de oudste zoon van eene weduwe met zes kinderen. De sergeant Fleron te Brugge, die onlangs ter dood veroordeeld werd, voor manslag gepleegd opzy- nen kapitein en wiens straf in levenslange gevangenis veranderd werd, is sedert eenigen tyd zinneloos en als dusdanig in een krankzinnigen gesticht dezer stad opgesloten. Sedert zyne aenhouding heeft men ontdekt dat er in zyne familie zeven zinneloozen geweest zyn. Dynsdag omtrent 1 ure is er een dronkaerd die te midden van den yzerenweg liep door eenen trein overreden, by Plasschendale (Brugge). Men verzekert woensdag morgen dat de man uit den trein sprong terwyl deze in gang was, en dat hy door een ander convooi dat juist aenkwam vastgegre pen is. Verleden zondag, vroeg in den morgend, heeft men op hel grondgebied van Oostwinkel, in het Gent- slraetje, naby Ronselede (Eecloo), het lyk gevonden van den genaemden Lodewyk Mestdagh, metser te Zomergem, oud 58 jaren. Mestdagh was, met 't hoofd vooruit, in een grachtje gevallen, waer byna geen water in was. De lykschou- vving, door doktor Lampaert, van Zomergem, in 't by- zyn van den burgemeester Loontjes, van Oostwinkel gedaen, liet niet het minste spoor van geweldenary ontdekken. Hoe was het ongelukkige slagtoffer daerin geraekl? Was het door dronkenschap?... Was het door eene andere oorzaek?.,. Heel waerschynlyk door T laelsle; want L. Mestdagh had omstreeks 8 ure 's avonds de hoeve waer hy dezen zomer lang gewerkt heeft verla ten, en dronken was hy niet; verscheidene persoonen zyn hem op den weg van Oostwinkel naer Ronselede te gemoet gekomen, en allen hebben bemerkt, niet dat hy dronken was, maer dat hy er zeer lydend uitzag. Een droevig ongeval heeft woensdag te Molia (Hoei) plaets gehad, aen de werken van den nieuwen tunnel der spoorweglvn van Hesbaye-Condroz. Eene kruitmyn met dynamiet gevuld ontplofte, terwyl een werkman bezig was met dc opening ervan te stoppen. Deze ongelukkige werd, vreeselyk gewond, opgeno men en naer zyne woning gedragen, waer hy door doktor Farcy verpleegd is. Dc handen, armen en nen- gezieht van het slagtoffer zyn gansch verkoold, de duim van de linkerhand is afgerukt en gansch zyn lichaem is met brandwonden overdekt. Het werktuig dat diende om de kruitmyn te sloppen, was hem in het been gevlogen en had er eene breede wonde ge- maekt. Men hoopt niettemin, het leven van den onge- lukkigen werkman te redden. Verleden zaterdag namiddag, ten 5 ure, had er een verschrikkelyk ongeluk, door onvoorzigtigheid veroorzaekt, in de Lange Leemstraet te Antwerpen, plaets. Twee metsers, werkzaem aen een in opbouw- zynde huis, hadden een toestel gemaekt ten einde eenen zwaren sluitsteen boven de ingangpoort van hel gebouw te plaetsen; dit toestel bestond uit eene scheêr van twee balken die met eene koord aen den overkant der straet regtgehouden werd. De steen was op de verlangde hoogte gebragt en moest nog slechts ge- plaelsl worden, toen een vigilant kwam aengereden. Hel paerd liep ongehinderd onder dekoord door, maer het ryluig haekte met het bovengedeelte aen de koord vast. Het gevaer bemerkende dat' hieraen verbonden was, sprong een werkman aen het hoofd van 't paerd, poogde hetzelve tot staen te brengen, doch hy kon hierin niet gelukken, en het geheel toestel werd om vergeworpen, met dit ongelukkig gevolg dat twee werklieden meêgesleept, en een hunner het lichaem onder den zwaren steen verbryzeld werd. De regter- hand vsfti hel slagtoffer is aen den pols lelterlyk afge- plelterd, en den dood was byna oogenblikkelyk. De andere werkman is er met den schrik van afgekomen. Het slagtoffer heet Frans De Block, is 25 jaren oud, ongehuwd, geboortig van Merxem.Zyn lyk is naer het gasthuis gcbragt. Wat de koetsier betreft, deze beeft de zweep op zyn paerd gelegd en is in alleryl verdwe nen, doch de policie vernam weldra, dat de onvry- willige dader van dit droevig ongeluk, een knecht is van den huerhouder Van Dyck. Woensdag nacht greep een jammerlyk ongeluk plaets aen den doorgang van den yzerenweg, naby de Turnhoulsche poort, te Borgerhout (Antwerpen). Een welgekleed persoon die omstreeks middernacht langs dien weg huiswaerts keerde, is door eenen koopwa- renlrein gegrepen en een eind ver meógesleept. De barreelwachler, die het gevaer bemerkte, snelde den ongelukkige ter hulp, doch deze deed slechts nog eene krampachtige beweging en stierf. Een geneesheer ter plaets geroepen, heeft beslatigd dat de ruggract van hel slagtoffer verbryzeld was, en dal het bovendien verscheidene kneuzingen bekomen had. Men denkt dat de verongelukte een invvooner van Deurnc of Wynegem is; hy schynt 35 a 40 jaren oud te zyn en was een knap en welgevormd man. Er is een onder zoek ingesteld. Eene schrikkelyke misdaed is in de gemeente Spir- mont (Luik) bedreven geworden. Eene oude bedelares bewoonde alleen eene hut, gelegen lusschen de ge huchten Dolembreng en Fontain. Over eenige dagen bemerkte de bewooner van een naburig buis, dat de deur gesloten bleef. Hy keek door het sleutelgat en zag de vrouw op haer bed liggen. Men brak de deur open. De vrouw was verworgd en hare ellendige meu- belkens waren uitgeplunderd. Men zegde in de streek dat de bedelares geld bezat. De gendarmen zoeken naer de misdadiger. Een yselyk ongeluk heeft eene deftige familie van Meeuwen (Hasselt), in den rouw gedompeld. Ver leden maendag avond, omstreeks 9 ure, ging de echt genote Houben geboren Luickx, van hel gehucht Luit- heggc, hare woning uil, ten einde eenig lynwacd.dat op de haeg te droogen hing, binnen te halen. Terug- keerende, en terwyl zy tegenover den waterput was, en zonder dat iemand er aen raekte, zonder rukwind, stortte eensklaps de boom^gaffel) waerop de zw ik rust neder, en deze laelsle trof de arme vrouw ongelukkig midden op het voorhoofd, hetwelk door den slag werd verbryzeld. Doktor Vanderdonek van Peer in alle haest geroepen, kon slechts den dood bestatigen. Eene afgryselyke misdaed is verleden donderdag tc La Bouverie (Bergen), gepleegd. Een weerlooze, GOjarige gryzaerd.den genaemde Maximiliaen Quenon, volgde gerust den openbaren weg, toen hy werd acn- gevallen door een persoon die hem by middel ecner spade, verscheidene slagen op het hoofd loebragl. Hel ongelukkig slagtoffer viel» in zyn bloed badende en met gekloven schedel ten gronde. Verscheidene vin gers van zyne regterhand waren afgeslagen. Men zegt dat de moordenaer, een genaemde J.-B. Auvertus is, koopman in dezelfde gemeente.Men is geneigd te ge- looven dat hy gehandeld heeft in eenen aenval van zin neloosheid. Ily ging overigens voor een gevaerlyk, half onnoozel man door. Deze moord heeft in geheel de gemeente een onbeschryflyken indruk verwekt. Men zegt dat Auvertus zich, zonder wcérstand tc bicden, door de policie heeft laten wegleiden en dat hy ver scheidene keeren herhaeld heeftIk had het gezegd, dal ik zyn leven zou hebben. Wy deelen deze byzonder- heden, onder alle voorbehouding meé. Ziehier eenige byzonderheden over een uilge- slrekten brand, veroorzaekt door den bliksem, die onlangs heeft plaets gehad te Weehawken, in de om streken van New-York (Amerika). De bliksem was ge vallen in een der vergaerbakken van eene pelroolraffi- neerdery bevallende 15,000 vaten pelrool. Er had eene verschrikkelyke ontploffing plaels. Het dak vloog aen stukken, en een groot deel der fabriek werd door de vlammen omsingeld. liet gesticht bevatte nog acht magazynen wacrin zich 125,000 vaten petrool bevonden. Niettegenstaende de aengewende poogingen, moest men weldra erken nen dal er geene hoop was die magazynen of hunnen inhoud te redden, die weldra opvolgend de prooi der vlammen werden. De brand leverde een yzingwekkend schouwspel op en verlichtte den gezichteinder op een onbegrypelyk verren afstand. Gelukkig zyn er geene andere dan stof- felyke verliezen te betreuren;deze worden geschat op 750,000 dollars, terwyl de brandverzekeringen nau- welyks lol 100,000 dollars beloopcn. 400 werklieden zyn door die ramp van hun werk beroofd. Het besluer van het bureel Veritas, kondigt dc volgende lyst der zeerampen af, die gedurende de maend juny 1874, ter zyner kennis zyn gebragt. 115- zeilschepen, namelyk: 58 engelsche, lïduitsclie, 12 amcrikaensche, 9 franschc, 7 noorweegsche, 4 hol- landsche, 3 deensche, 2 russisehe, 1 oostcnryksch, 1 spaenseh, I grieksch, 1 italiacnsch, 1 zwcedsch en 3 van onbekende vlag. Hieronder bevinden zich 17 sche pen, die men bv gebrek aen lydingen, veronderstelt tolacl vergaen te zyn. 11 stoombooten, te weten4 engelsche, 2spaensobe, 1 duilscbe, 1 amcrikaensche, 1 brasiliaensche, 1 lurksche en 1 zweedschc. Hierby is 1 sloomer.die men by gebrek aen lydingen, veron derstelt tolael te zyn vergaen. HOLLOWAY'S PILLEN. Gedrukte Weersgesteldheid. Warm, koud of veranderlyk weder, is allcrzints geschikt om dc gezondheid te ondermynen, tehzy de maeg in haren hoogsten slaet van spysverteringskraCht gehouden wordt. Holloway's Pillen verbeteren den eetlust en bevorderen zoozeer de spys- vertering, dat na ieder mael een grootc toevoer vart nieuwe stoffen het bloed verrykt, waerdoor aen ieder orgaen nieuwe kracht en werkzaemheid geschonken wordt, en aen het gestel het vermogen om ziekte te wcerstaen. De Pillen zuiveren het bloed volkomen, als het door mist, ongezonde dampen, onge schikt voedsel of andere onzuiverheden is bedorven. Geene medicynen evenaren deze Pillen in het verdry ven van galziekten, het overwinnen van ongesteldheid der maeg; het tegengaen van winderigheid en in hare werking als zachte en toch krachtige purgeermiddelen, die voor iedere sekse en ouderdom geschikt zyn. GEBOORTEN. MANNELYK 6 VROUWELYK 4 HUWELYKEN. J. De Neef, steenk. met M. Van der Slraeten, twynst. L. Gevsens, kaeyw. met R. Van den Noorlgate,dagl. B. Roelandt, schrynw. met C. Gyscns, kantw. OVERLEDENEN. M. Eeman, wed0 Moyersoen, eigen. 76 j., Nieuwst. A. Guns, vr. Leveau, z. b. 63 j.Vaerl. J. De Vuyst, dagl. 29 j., te Brussel overleden.P. De Smet, smid, 67 j., Molendriesch. Twee kinderen onder de zeven jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe fr. 27—00 30- -50 Mesteluin 23—00 27- -50 Kogge 20—00 21- -00 Geerst 22—00 23- -00 Haver 22—00 26- -00 Hoppe (1873) de 50 kil. i 00—00 00- -00 Racpzaed de 100 kil. 33—50 00- -00 Lynzaed 33—00 35- -00 Racpzaed-olie 66—00 00- -00 Lynzaed-olie 65—00 00- -00 Raepzaedkoeken. 18—00 20- -00 Lynzaedkoeken. 25—00 30- -00 Acrdappelen (witte) per 100 kil. 8-00 8- -50 Boter per 3 kil. 7—00 8- —09 Eyers de 25 1—72 1- -91 Vlas de 3 kii. 5—40 0- -00 Viggens liet koppel 30—00 40- -00 Lynwaden ter merkt gcbragt 40 verkochl 14 Van de pers gekomen bij J. en H. Van der Schelden, boekdrukkersOnderstraat, 26, te Gent. I>e Pastoor van Ars. Leven van Joannes- Maria Vianney, uitgegeven onder het opzicht en met de goed keuring van 7,. D. Hoogw. den Bisschop van Bellcy, door Alfr. Monnin, missionnaris, vrij naar het fransch door A.J. Poelman, pastoor. Het gehecle werk beslaande uit 2 schoone boek- deelen,groot in-8°: t'samen 750bladz.; kost slechts fr. -£-*SO. Ziehier de verschillige hoofdstukken die er in verhandeld worden. Geboorte van J -Al. Vianney. Zijne kinderjaren. Joannes- Maria wordt schaapherder. Zijne liefde jegens God en de armen. Zijne eerste commnnie. Zijn veldwerk. Zijne neiging tot het gebed en de deugd. Eerste studiën hg M. den Pastoor van Ecully. J.-M. Vianney door de Conscriptie van de studiën afgerukt. Zijne afwijking in dc bergen van Forez. Terugkomst van den jongen Vianney. Hij herneemt zijne studiën bij M. den Pastoor van Ecully. Intrede in 't klein Seminarie van Verrières. Zijn leergang van wijsbegeerte. Dc theologie aangevangen. Nieuwe beproevingen. Intrede in 't groot Seminarie. Verheffing tot het Priesterschap. M. Vianney wordt onderpastoor te Ecully. Zijne milddadig heid en barmhartigheid. Dood van M. Belley. Aankomst te Ars. Zijn onophoudend gebed. Eerste werkingen van M. Vianney te Ars. Zijn omgang met de parochianen. Do edele Jonkvrouw van Ars. Vernieuwing der parochie van Ars. Inrichting dor Gedurige Aanbidding, der herbaalde Communie, van het avondgebed in 't gemeen, en der broeder schappen. Hoe dans, kroeg en alle misbruiken verdwijnen. Heiligmaking van den Zondag. Bezorgdheid van M. Vian ney voor den luister van den godsdienst en du versiering zijner kerk. Oprichting van verscheidene kapellen. Liefde van M. Vianney voorde zielen. - Zijne apostolische werkingen binnen en buiten zijne parochie. De Providentie van Ars. Haar nederig begin Vorscheidene mirakelen welke Onze Heer toeliet om het gesticht recht te houden. - - Deugden die er werden beoefend. --- Catechismus in de Providentie. - - Hoe M. Vianney door de beoefening der boelvaardigheid en der zelfverloochening heilig werd. Hoc M. Vianney door den duivel word gek wollen. Hoe de monschen M. Vianney tegenwerken. Ziekte en mirakulcuzc genezing van M. Vianney. -Eerste vlucht van M. Vianney. Samenspanning legen het gesticht der Providentie. Omstandigheden die den ondergang ervan bewerken. Oorsprong der bedevaert. Befaamheid van M. Vianney, - De toeloop begint. Dc bedevaert gedu rende 25 jaren. Een dag van den Pastoor van Ars. --- Hoe de achting en het betrouwen van het publiek hunno slaving vinden in de brieven uit al de gewesten der wereld aen M. Vian ney toegezonden. --- Genezingen te Ars bekomen. - Wettige bewysstukken. Bekeeringen te Ars verworven. Van de macht van vertroosting waarmede Onze Heer M. Vianney had begiftigd. - Hoe de gebeden van M. Vianney verhoord werden. --- Hoe de achtbare Pastoor van Ars door hevige en onophou delijke inwendige angsten werd gekwollen. - De achtbare Pastoor van Ars en Saleltc. Hoe de achtbare Pastoor van Ars gekwollen werd door liet verlangen der eenzaamheid. -— Ecr- hewijzingen en merkwaardige bezoeken die de heiligheid en liet aanzien van M. Vianney staven. Bewijsstukken. Hoe M. Vianney onder het volk zijne raadgevingen zaaide. - - De Pastoor van Ars in den Biechtstoel. --- De Pastoor van Ars in zijnen catechismus. De achtbare Pastoor van Ars in zijne zondagsche sermonen. Portret \an M. Vianney. Karakter, beleefdheid, ennvoudiglicid, goedheid van M. Vianney. Deugden van M. Vianney; zijn geloof, zijne hoop, zijne liefde jegens J. G zijne devotie lot de heilige Maagd en de Heiligen. Naaslensliefdc van M. Vianney. Zijn ijver, liefde voor de armen; zijne milddadigheid. - Ootmoedigheid yan M. Vianney. Zijne armoede. --- Hoe M. Vianncv verstorven, zacht en gedul dig was. Ingestorte begaafdheden van M. Vianney. Zijne intuïtie of tloorzichlkunde. Zijne voorkennis. Zijne gaven. --- Dood en lijkdienst van M. Vianney. - Lijkrede door Mgr den Bisschop van Belley uitgesproken. Nawoord. Hetzelfde werk is ook te bekomen bij den druk ker dezes blads. EEN MILLIOEN KOOPWAREN. Over te nemen aan den prijs, volgens notarieélen inventaris, door de experten vastgesteld, 't zij een afslag van 45 bepaald door de experten der Koophandelsregtbank. In den Kleinen St-Thomas. 94-96, Groenselmarkt en 1\° 1, Bergstraat BkïtUSSKL. Een millioen Koopwaren, bestaande uit modeart ikelen van alle slach,Wol- lengoed, zwarte en gekleurde Zijde, conf'ectiën en costumen voor liet zomer- en winterseisoen, akengoed, Schawls, Pelterij, Flanel, enz., enz. Dat alles zal onveranderlijk worden uitver kocht aan den prijs door de experten der Koop- handelsrechtbank vastgesteld, T zij aan 46 alslag. De VERMAARDE ZWARTE SCHAP van den KLEINEN ST.-THOMAS, waar de groote Dame der hoofdstad haren zwierigsten keus vond, is ter beschikking van al de Damen des lands, met den afslag van 45 bepaald door de Experten der Rechtbank van Koophandel. Die schap ver vat dc groote zwarte Cachemirep uit Frankrijk, Pachas voor Heeren en Damen, Brillantinen, Alpagas, Epinglinen, Reps, Paramatta, Mohairs, Krips van China, zwarte Zijde en Goed voor confectiën. Kostelooze reis naar Brussel. Om de Damen uit de provinciën het zelfde voordeel te verschaffen als aan die der hoofdstad, is er vastgesteld dat wie koopt voor de somme van 120 FRANKEN zal recht hebben op de geheele kosteloosstelling van zijne reiskaart, gaan en keeren, (3de klas) en wie koopt voor ISO FRAN KEN, op de kosteloosstelling van zijne kaart van 2,le klas, bij het voorstellen van zijne terug- keerkanrt, en dat in eenen omtrek van 15 uren, (Gent, Namen, Luik, Kortrijk medebegrepen). De Magazijnen zijn open alle dagen (de Zon dagen uitgezonderd) van 9 ure voormiddag tot 6 ure 's avonds. De nieuwe eigenaar houdt de laatste 1,200 meters niet verkochte stof in om ze in gifte te schenken aan de Bewaarscholen van Brussel en aan de Kribben der stad en der voorstad. OPENBARE VERKOOPING te Aalst, nabij de Groote Markt. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een welgelegen Winkelhuis, te Aalst, in 't be gin der Molenstraat, nabij de Groote Markt, lest bewoond geweest door M. Langetirock. Ingesteld IV. 6,000. Instel, Dijnsdag 11 ,D„, Verblijf, Dijnsdag 18 Alg«s™ 1874i Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet hel Commerciehuis, te Aalst, aandeGroote Markt. VERKOOPING te Moorsel. Bovengenoemde Notaris De Pauw, zal met zelve tussehenltomst van zijnen ambtgenoot De Blieek, openbaarlijk verkoopen Eene Hofstede met Afliangendheden, te Moor sel, aan de Breedestraat, sectie A, N" 190 en 191, groot volgens meting 16 aren 23 centiaren, bewoond bij sieur Van Eeckhooren. ZITDAGEN: Instel Maandag 24 Verblijf Maandag 31 GIISTU 1874; Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet U Comte de Flandre, te Aalst, aan liet Statie plein. Bij Sterfgeval. VERKOOPING VAN Beestialen en Vruchten op struik, te Herdersem. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal met tus- schenkomst van zijnen ambtgenoot Meester De Blieck, te Lebbeke, openbaarlijk verkoo pen, op Donderdag 20 Augustij 1874, om 8 uren s morgens, ter herberg en hoeve het Gemeente huis, te Herdersem, aan de Kapel. A. Al de Mobilaire Voorwerpen, aldaar te bevinden. B. 3 Koeien, Kalf, twee Varkens, Hond, 19 Kiekens. C. 1200 kuilen Hoppe, 1 hectare 2 aren Aardappels, verdeeld in koopen. Studie van Meester DE PAUW, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING te Lede en Wanzele. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, open- baarlijk verkoopen 1° 11 aren 22 centiaren Zaailand, te Lede, wijk Ledezijde. Gebruikt door de wed. J. IL Govaert, te Lede. 2" 6 aren 76 centiaren Zaailand, te Lede, op liet Boschhout. In gebruik bij Frahciscus Baeyens, te Wanzele. 3° 9 aren 63 centiaren Zaailand, te Wanzele, nevenst den voorgaanden koop. In gebruik bij de wed. Govaert voornoemd. Instel Dondebdag 20 Aonr. v 11 -< i» a-* I Augustij 1874 Verblijf Donderdag 27 Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de 5 Huizen, bij sieur Vermasskn, te Erpe, aan den Steenweg. OPENBARE VERKOOPING te Aalst, bij de Kxizerlijkeplaals. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen: Een welgelegen Huis, te Aalst, aan de Zout- straatpoort, bij de Keizerlijkeplaats, bewootfd zonder voorwaarde door Prosper Va n der Taelen Ingesteld fr. 5,600. vInn-r' ™°TAC AugusTIj 1874; Verblijf, Woensdag 19 Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de 4 Winden, te Aalst, aan de Keizerlijkeplaats. TE KOOPEN, te Aalst-MijlbekeErpe en Erembodegem. DeNotarisDie Pauw, te Aalst,zal op Woens dag 19 Augustij 1874,terEstaminetdtf 4 Winden, te Aalst, Keizerlijkeplaats, bij Superabondaulen Zitdag, openbaarüjk verkoopen: 1" 84 aren 72 centiaren Hoplocbling en deel Meersch, tc Aalst-Mijlbeke, in gebruik bij Joan nes Van Mieghem. Verhoogd op fr. 7,800 Boomprijs fr. 390 2° 1 hectaar 12 aren 24 centiaren Land, te Erpe, bij Joseph De Boeck en andere. Verhoogd op fr. 7,000. Boomprijs fr. 360 3° 44 aren 24 centiaren Land en Hoplochling, te Erembodegem, omtrent het Dorp, in gebruik bij Petrus Camu, h fr. 150 's jaars. Slechts ingesteld fr. 2,800 VERKOOPING te Impe. De Notaris Verbrugghen, te Erpe, zal ter hieronder bepaaldcZildagen,de meestbiedende verkoopen itle Koop.17 aren 25 centiaren Land, tc Impe, Hulslberg, sectie A, N"s 105 en 106. 21'0 Koop. 31 aren30cenliarenLand,opden Pultinck, sectic D, N° 111. Boomprijs fr. 36 3,lc Koop. 69 aren 69 centiaren Land en Meersch., in de Et ting. Boomprijs fr. 100 4(,c Koop. 16 aren 90 centiaren Meersch, in de Toemaatmeersch, sectie B, N° 465. Boomprijs fr. 30 ZITDAGEN: Instel, Dixgsdac 4 AQnr. Verblijf' Djngsdag 18 Al,c,,ST, 1874' Telkens om 4 uren nanoen, te Impe, bij de weduwe Andriessens. OPENBARE VERKOOPING VAN aen de Statie, te Aelst. De Notaris J. De Schaepdryver, te Nieu- werkerken, daertoe in rechte benoemd, zal ten overstaen van den beer Vrcderegter van het kanton Aelst, met gewin van palmslagen open- baerlyk verkoopeneenen schoonen grooten Eigendom, zynde liet wel bekend Hotel Mille Colonnes, geslaen en gelegen te Aelst, in de Slatiestraet, hebbende groote Kelderingen, schoone Salons en verscheide Bovenkamers, verdeelt in twee koopen, te weten: Eerste koop. Het Gebouw, met Erve en Hof, palende van d'eene zyde aen den lieer Aimé Van der Smissen-Meet sschaut, en van d'andere zyde aen den volgenden koop en van vooren aen de Slatiestraet. Tweede koop. Het Gebouw, met Erve en Hof, palende van d'eene zyde aen voorgaende eerste koop en van d'andere zyde aen het Huis van deu heer Leopold Doulreligne en van vooren aen de Statiestraet. Het boven gemeld Hotel is laest gehouden geweest door wylcn Dame weduwe Schaffeneers en is ter beschikking van den koopcr eene maend na de verkooping. Absoluet verblyf, Zaterdag 29 Augustus 1874. Om 4 uren naer middag, ter Estaminet ge- naemd Concordia, aen de Groote Markt, te Aelst.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 5