Kaetsspel Esplanadeplein. Kaetsspel Hofstade, Burgerij ken Stand. AWOYCiLY. VAN HOFSTEDEN, LANDEN EN MEERSCH, In 1870 ging Frankryk voor de vierde mael achteruit: het verliet Rome en wenschte de overweldigers geluk, die de eeuwige stad ver nederde en verraedde. In 1874 moet de eenige fransche vlag die nog in de italiaensche lucht wapperde, de vlag van den Orénoque, uit Civita- Vecchia verdwynen. Waertoe dient het dat men een millioen sol daten onderhoud en dry millioen nieuwe ge weren doet maken, wanneer men zich al die droevige toegevingen moet getroosten welke de. zwakheid van een volk alleen kan verschoonen? De fransche liberalen beschuldigden Lodewyk- Phflipsvan eene te groote toegevendheid jegens de vreemde mogendheden; nogtans deed deze vorst Ancona bezetten en bleet er langen lyd niettegenstaende de levendige protestation van Oostenryk en Engeland. Heden juichen zy toe by de vernederingen welke hun vaderland ondergaet, en hunne vreugde is grooter dan zy durven bekennen, aengezien het Pausdom er den weerslag van die vernederingen gevoelt. Laet ons opmerken, oordeelen en leeren. ZONDAG 4 OCTOBER om -2 i/s ure namiddag, spelen de pariyen Brussel (leerlingen) legen AUu MAENDAG 5 OCTOBER om2 i/a ure namiddag, spelen de parlyen Aelsl legen Meire, 2" party. Onmiddelyk na het spel zal de lotingvoordeS® ronde plaels hebben. (Eeckhout). ZONDAG 4 OCTOBER om 3 uren namiddag, spelen do pariyen Joannes Van Gysoghem, llofslado, legen Guslaef Timmerman, Gyseghem. Om 4 uren Albert De Roeck, Aelsl, tegen Aloysius Daelman, St-Job. In hel begin dezer week heeft het parket van Dcnderinonde zich tweemael naer Gysegcm begeven om een onderzoek le doen nopens eene brandstichting begaen in den nacht van 21 lot 22 september laetst, aen een huisje, naby de slatio aldacr, die gedeeltelyk afgebrand was. De verdachte dader, zekeren Vcrmeircn, is wegge vlucht op het oogenblik dal hy door de gendarmen ging aengehouden worden. Het groot lot van 100,000 fr.der laelste brussel- sche leening, is gewonnen door een nummer, waer- van de laetsle storting niet gedacn is; hetzelve had dus geen regt tot deelneming aen de trekking. Wat zal men nu doen met dit lot? De eene zeggen dat men de premie van 100,000 fr. moét inhouden, andere willen dat, aengezien het eerst uitgekomen nummer, geen deel aen de trekking mogt nemen, het groot lol aen het nummer toekomt, dat het tweede uitgekomen is, helderde nummer zou het tweede worden,enz.,zoo dat er nog slechts zou moeion getrokken worden voor een lot van 125 fr. Nog anderen beweren, dat hel publiek hierin niets te zien heelt, en dal de stad, die kwestie met den ei- genaer van hel lot moet afhaspelen. liet ware in alle geval te wenschen, dat er eene be slissing desaengaoude genomen werd. Gedurende de afgeloopen maend augusty heeft men te Brussel aen de Nöordstalie, niet minder dan vooreen half millioen reizigers-koepons afgeleverd. Waerlyk, de dieven worden ongelooflyk stout moedig le Brussel. Gedurende den nacht van 27 sepl. werd op de eerste statie van het huis, dat den hoek vormt der Kauselary- en Ferkaiiienlslraten.eene kost bare drykleurige vlag gestolen, liet doek was zeer behendig afgesneden, en den stok alleen had men laten slaen. De daders van dit feit hebben voorzeker by middel eener ladder hunnen dielslal moeten ple gen; doch men vraegt hoe dit mogelyk is, op eene kruisslraet, .vvaer gedurende den ganschen nacht, eene menigte volk voorbygaet, en dit regt over den Berg van hel Park, eene der meest bezochte plaolsen der stad. Op de vlasmarkt van Gont zyn er gisteren wei nig zaken gedaen, alhoewel er meer koopwaren dan voorgaende weken aengeboden waren; de oude pry- zen zyn niet veranderd. De I yd waed markt heeft weinig belang aengeboden. Men meldt uit Fosses (Namen): De omstreken dezer stad zyn gedurende eenigen lyd, door eene echte dievenbende bezocht. De booswichten drongen by klaren dag in de huizen wier bewooners afwezig waren en namen er alles mede wat in hun bereik was. De nabyheid der bosschcn begunstigde hunne Jongens, riep hy, wy zyn uitgedaegd! Men be weert tiafwy rond Aelsl noch te Aelsl durven komen. Wy zyn er nogtans, bemerkte een makker, en gy ook. Er moet dezen nacht zeiven ingebroken worden op Mylbeke en op Schacrbekc: wie kentdie pretcrycn, en wie weet er kans? Dertien kerels stonden regt, acht voor Mylbeke en vyf voor Sohacrbeke. Wie van die dertien heeft den moed zich morgen te laten acnhouden door de stadspolitie? Die dertien zetleden zich neder en niemand sprak. Gy begrypt my niet, het is maer voor de leut. Aenstondszal ik u verklaren wacrin de leut bestaet. De dertien stonden weder regt. Dry is genoeg, sprak Jan, en hy haeldc er dry uit den hoop. Zegt op, vroeg hy, en toont dal gy slim zyt: Hoe zult gy u doen vangen? Een der dry antwoordde Wy smylen onze papieren in den Dender; wy zoeken de politie op en, ze ontmoetende, gebaren wy te vlugten. De politie zet ons na, houdt ons aen, on- dervraegt ons, en..,, bevindt ons zonder papieren,.., En gy bekent dat gy van de bende zyt van Jan De Lichte. Wy zullen al bekennen en al zeggen wat gy wilt. t 't Is wel; ik zal u leeren wat gy te zeggen en le bekennen hebt. Er stonden nog een tiental anderen regt, en zy kloegen Meester, dertien voor Mylbeke en Schaerbckc, en wy, waerheen? Er is nog werk op Aelst voor dezen nacht, maer daer gelast ik my zeiven mee; ten anderen, 'kis maer vuerwerk.... Wie van u heeft lonten vuerslag? Eenige vuerstalen kwamen voor don dag. Een voor elke poort is toereikend, en vyf blyven by my. De anderen met die van Mylbeke en Sohaer- beko, een voor een de deur uit vóór 't sluitensuer, en elk op zynen post voor dezen nacht. Wat gy grypen kunt is'voor u, de kapitein vraegt zyn deel niet. Vooruit! (Wordt voortgezet.) vlucht. In eene pachthoeve, alwaer zy door eene vrouw verrast werden, dwongen zy deze hen te eten te geven; elders bedreven zy hunne dicveryen in de tegenwoordigheid der kinderen des huizes. Dry dezer boosdoeners zyn door de gendarmerie van Fosses aengehouden en ter beschikking van het parket van Namen gesteld. Er heeft eene nieuwe aenranding op den open baren weg, in hol gehucht Moutalcux (Moescroen), dateenopregt boosdoencrshol is, plaels gehad. Een wynkoopman, die dit gevaerlyk gehucht doorging, is er met knuppels byna doodgeslagen, door vier boos wichten, die hem daerna in hel veld gedragen heb ben.Toen hy lot het bewustzyn terug kwam, bemerkte hy, dal men hem gansch had uitgeschud. Verleden maendag namiddag was de genaemde Rosa Mahieu, herbergierster woonende aen de kerk te Basócles (Bergen) alleen t'huis. Zy telde het geld, dat zy wilde naer Leuze brengen om een vat jenever te betalen, toen een vreemdeling binnentrad en een half glas bier vroeg. De herbergierster legde liaer geld in eene kas der naburige kamer en ging naer den kel der. De klant knoopte een gesprek aen met de herber gierster, en na verloop van eenigen tyd, zegde by tot haer: Kom, ik zou nog wel een half glas uitkrygen, schenk nog maer eens vol. De vrouw ging andcrmael naer den kelder. Maer de misdadiger, want hy was er een, grendelde de deur achter haer, sloot insgelyks de voordeur ten einde niet verontrust te worden; dan rigtlc hy zich naer de kas, brak ze open,haelde er het geld uil en ging rusljg heen. Rosa Mahieu, die vruch teloos om hulp had geroepen en zich de nagels legen de deur aen stukken had gekrabl, werd eerst verlost, op het oogenblik dat haer man weerkeerde, dal is te zeggen na verloop van eon uer. Sedert dien tyd is zy aen eene hevige zenuwachtige koorts ten prooi, en haer toestand boezemt veel onrust in. Wat den dief betreft, men heeft van hem nog niets vernomen. De policie van Luik, heeft dezer dagen de ge naemde Murgarclha R..., oud 26 jaren, aengehouden onder beschuldiging van poging lot vergiftiging, ge pleegd op haer kind van 8 jaren oud. Aen het noord-ooslclyk uiteinde van Zuid-Beve land (Holland) bevinden zich de door de zee ingeno- mene gronden van Romerswacl. Van tyd lot lyd als de zee zeer laeg is komen deze gronden droog en wie zich alsdan, by toeval daer ter plaels bevindt, kan gedurende eenige oogenblikken eene stad aenschou- wen die reeds meer dan dry honderd jaren onder de golven begraven ligt. Eenige dagen geleden viel deze kans te beurt aen den genaemden W. landmeter van het kadaster die het voorregt heeft gehad de verzwolgene stad op- merkzaem te kunnen bczigligcn. De rigting der stra ten, de omtrek der grondvesten van huizen en torens waren goedle onderscheiden; men bemerkte ook eene haven welke men aen de in den grond geslagene palen kon herkennen. De grond was bezaeidmet men- sehenschedels en geraemten van peerden. Daer het water zeer laeg was. is W. er, niet zon der moeite, in gelukt eene kruik in gebakken aerde le bemachtigen, die eene hoogte van 32 centimeters en ecnen omtrek van 30 centimeters had. Zy moest zich in eene houten kas bevonden hebben, welke men nog herkende, ofschoon zy geheel rol was. Deze kruik is ongetwyfcld zeer oud; zy heeft eene scha- lieaelilige kleur en is met een blinkend vernis bedekt. Stukken van dergelyke kruiken heeft men insgelyks in houlen kassen gevonden; menheeft ookceno groote hoeveelheid tonnen gezien welke waerschynlyk ge diend hebben lot het bewaren van drinkwater. Volgens een beslaende ontwerp zal de tunnel onder hel Kanael, die Engeland met Frankryk moet verbinden, breed genoeg zyn om eenen yzeren weg met dubbel spoor te bevatten. De tunnel zal beginnen te Saint-Margaret-Bay en uitkomen op een punt gely- ken afstand van Calais en Sangale. De spoorweglyn zal verbonden zyn met den yzeren weg naer Boulogne en Calais. De grootste diepte van hol water, boven den tunnel, zal 180 voet zyn. De kosten der voodoo- pigc werken worden op 4 millioen beraemd. De gohe.elc uitgaef voor den tunnel en zyne aen- hoorigheden wordt geschat op 250 millioen, doch een groot getal ingenieurs denken dat die som, na den afloop der voorloopigo studiën, zal kunnen ver minderd worden. Onze lezers weten dat er onlangs een oproer in de engelse lie Indien heeft plaels gehad en dat een der byzondersto opperhoofden van dien opstand, Sandim Klian genaennl, 39 Europeanen vermoord heeft, waer- voor hy tot de doodstraf veroordeeld is, en eerlang zal gehangen worden. Dit opperhoofd had een medepliglige, Nahira ge- naemd, die, na door een franschen koopman van Cal cutta opgevoed le zyn geweest en de fransche tael en beschaving aengoleerd te hebben, op zekeren dag naer zyne landgenoolen was teruggekeerd. Nahim heelt werkdanig meegeholpen aen den opstand en met eigen handen verscheiden vrouwen der kleine stad Eudoragehangen, metzoodanige verfynde wreed heid, dal hy aen dc voelen van eene dier vrouwen, haer eigen zuigeling van 4 maenden oud, vastmaekte. Na die wreedheden gepleegd le hebben, had hel monster zyne europecscbe kleeren op nieuw aenge- trokken en was met het geld dot hy geplunderd had naer Frankryk scheep gegaen. De policie van al de landen werd per telegraof verwittigd en maendag heb ben MM. Morin en Mouser, inspekteur van den veilig heidsdienst, Nahim, in de static van Lyons, aenge houden. De ellendeling was gekleed als een volmaekt gentlemanen niemand zou in hem den aenhanger van Sivali vermoed hebben. Hy zal naer Calcutta ovcr- gebragl en ter beschikking van lord Northbrook ge steld worden. Ziehier, volgens de PallMall Gazette een middel om over het kanael le geraken dat niet zoo gevaerlyk is als dal van M. Duruof, en dat nogtans in Europa nog niet gebruikt werd. Twee gentlemens, MM. Lacey en Booth vaerden onlangs in Bridgeport, in Connec ticut (Engeland), over den Long Island Soand, een zeearm die vyl'lien niylen breed is, in eene schuit van twaelf voet lengte, waeraen zy, aen het uiteinde een vlieger hadden vastgemaekl. Deze was acht voet breed en verveerdigd uit slerk wit katoen. Zyn sleerl was meer dan honderd voet lang. Een zeilschip wilde deze zeevaerders, volgens een nieuw stelsel verge zellen, maer deze lieten weldra hel eerste verre ach ter zich. De goede uilslag der proefneming was volledig en de overvaert duerde niet langer dan een uer. Het schynt dal een vaertuig met een vlieger gemakkelyker te besturen is dan een zeilschip. Eiwit schynt het best mogelyke hulpmiddel voor brandwonden te zyn, volgens den Boston Journal of Jemislry. Zeven of acht achtereenvolgende aenwen- dingeu van eiwit verzacht de pyn en sluiten de lucht af. Dit eenvoudig middel wordt verkieslyker goacht dan eolodien en wallen. Wy vestigen daerom op dit berigt de aendacht. Hetzelfde weekblad deelt mede, dat uit de doeier van eieren een buitengewoon krachtig geneesmiddel kan gemaekt worden voor kneuzingen, schryn- en snywonden. Men kookt de eieren eerst hard, neemt dc doeier er uil, stampt dit, eu plaels het in eene pan boven het vuer, het voortdurende roerende, totdat de verhitte doeier op het punt staet vlam to vatten. Op dat oogenblik scheidt zich olie af, welke kan wor den afgegoten. In Zuid-Rusland is deze olie in alge meen gebruik. Kcrkelyk Nieuwe. De cerw. heer Van Bambost, onderpastoor te Waer- schoot, is pastoor van Gaver benoemd. De eerw. heer Van Spandonck, onderpastoor te Kruishoutem, wordt onderpastoor te Maldegem; hy wordt vervangen door den eerw. heer Clercbaut, onderpastoor te Beirvelde; in deze plaets is benoemd de eerw. heer Cobbaert, coadjutor van Heldergem. De eerw. heer Ide, onder pastoor te Astene, wordt onderpastoorleWaerschoot. De cerw. heer Augustus Steeman, geboren te Lede in 1815, eerst onderpastoor te Zwyiulreeht en te Michelbeke, en sedert 1861 pastoor te Meilegem, is aldaer, na eene lange kwynende ziekte, op 25 sep- tomber overleden. Hy heeft zyne kerk schoon versierd en bezat de genegenheid van al zyne parochianen. Rnmpen en Ongelukken. Dynsdag, rond den noen, is er in de fabriek van den heer Govaert alhier, een werkman de vier vinge ren der regterhand afgesneden door een draeiend werktuig. Het schynt dat dees ongeluk aen zyne on voorzichtigheid toe te wyten is. Woensdag morgend,om 7 uren, is er eenen brand uitgeborsten in de woonst van Pieler Glorieux, grof- smid le Aelst-Mylbeke. Een gedeelte vlas, tarwe en ajuin die op den zolder lagen en waor de brand be gonnen was, zyn de prooi der vlammen geworden. Het verlies wordl berekent op 800 fr. de beschadigde meubels er onder begrepen. Men kent de oorzaek van den brand niet. Het huis was verzekert door de maetschappy les Beiges Réunis voor de som van 1800 fr. Men schryft ons uit Denderleeuw: Maendag laetslleden ontstond hier een hevig on- weder hetwelk een betreurenswaerdig ongeluk le weeg bragU De genaemde Pieler Sonck zat met zyne vrouw, rond 6 ure des morgends, aen de koffytafel, bezig met het eerste ontbyt te nemen, toen hy dooi den bliksem getroffen werd en plotselings ten gronde dood viel. De vrouw, insgelyks geraekt, werd van op hare plaets op hel lyk van haren man geworpen;, zy is verlamd aen de eene zyde en verkeerdt lieden nog in eenen gevaerlyken toestand. Het kind dat zy op haren schoot hield bekwam aen den regten arm ernstige brandwonden. De ongelukkige weduwe heeft zes kleine kinderen en bevindt zich wederom in eenen belangstellenden staet. Verhopen wy dat de parochianen en de liefdadige personen dei omstreken mildelykzullen beantwoorden aendenoproepdoorde heeren pastoren burgemeester gedacn 0111 elkeen volgens zyn vermogen, dit zoo be proefde huisgezin ter hulp le komen. Verleden zondag had in den Dry Patryzengang te Brussel, een kleermaker zyne vrouw zoo erg mishan deld, dat men denkt haer niet in het leven te zullen kunnen behouden. Daerna heeft de woeslaerd zyne woede op zich zelve willen uitwerken, en is uit een venster der tweede verdieping, op de slraetkasseien gesprongen. Men heelt hem met gebroken beenen op genomen en naer het gasthuis gebragt. Een der werklieden, die verleden zaterdag avond te Brussel.op hel Oefeningspleiii,tydens hel vuerwerk, de fuseën ontstaken, had zich onvoorzigtig le digi by dezelve begeven en werd door de ontploffing, erg in liet aeiigczicht gebrand. Men vreest dat hy beide oogen zal verloren hebben. Zyn aengezicht was slechts eene enkele wonde en men heeft hem naer het St-Jans- gasthuis gebragt. Maendag heelt men het lyk van zekeren C. De Roo, 54 jaren oud en woonachtig te Zedelghem, te Brugge uit liet water gehaeld, vvaer men denkt dat hy in dronken toestand ingevallen was. Een derde ongeluk is deze laetsle acht dagen te Namen indespoorwegstatie voorgevallen. Degenaemde Lebon, van Vedrin, is verleden nacht tusschen twee buffels van eenen trein verpletterd. Hy is in een wan- hopigen toestand naer het gasthuis gebragt. Dezer dagen had te Doornyk een groot ongeluk plaets. M. G. Mercier, deorganist der hoofdkerk,deed een perenboom uitdoen in zynen hof, en met zyne ge wone bereidwilligheid, hielp hy de werklieden aen deze bezigheid. De boom viel reeds eer men het ver wachtte, en trof M. Mercier op hel hoofd, waerdoor hy bewusteloos neerviel. Men nam hem op en diende hem de eerste zorgen toe, doch alles was vruchteloos, gedurende den nacht overleed de organist. Hy laet eene jonge vrouw en dry kleine kinderen achter. In dc verledene week had eene gansche reeks ongelukken te Gembloers plaets, in de suikerrafflneer dery, besluerd door M. Ledocte. Vrydag werden twee vingers van de regterhand eens werkmans verpletterd; een weinig later werd een voet van een anderen werkman, door het vallen eener buis vermorzeld, en eindelyk, verleden zaterdag, rond 7 uren 's avonds, werd een 13jarige jongeling, de genaemde Thiersom- ville, door eenen riem vastgegrepen, medegeslingerd en tegen den muer verbryzeld. Dynsdag avond, gingen 8 heeren en even zoo veel dames van Luik, te Argenteau spelevaren op de Maes. De boot is omgeslagen en van de 16 persoonen, die deel namen aen deze uitspanning, is slechts een enkele gered. De Belgische Illustratie. Dc Belgische Illustratie, welke zoo even verschenen is, mag inderdaed als prachtig geroemd worden. Behalve de teekening van een schoon beeldhouwerk, bevat deze aflevering eene teekening van het kasteel van Oydonck in Vlaenderen, de eigendom van den senateur T'lvint de Rodenbeek; dit kasteel is een der vorslelykstewomngendie erin gansch België bestaen. Verder bevat het nummer eene prachtige gravuer de Kaluarieberg, naer eene schildery van Du Mont, leerling van baron Leys, en welk tafercel nu te Gent is ten toon gesteld; eindelyk eene groote plaet, voor stellende den aenslag op het leven van Hendrik I, hertog van Brabant, op het oogenblik, dat hy deel maekte van de groote processie te Antwerpen. Die plaet maekt deel van de illustratiën door Victor Dedoncker, van eeu verhael uit de antwerpsche ge schiedenis de doode Hand, en dat door iedereen met gretigheid zal gelezen worden. Antwerpen en de Xlll® eeuw, de neêrlaeg van graef Dirk, de tocht van den hertog, de processie, de aenslag is met veel levendig heid geschreven en doen een boeiend verhael voorzien. De schryver van dezen roman, doet zich voor het oogenblik niet kennen. Een ander artikel wordt in deze aflevering aenge- vangen, namelyk een, betrekkelyk de laetsle reis in het diepstevanAfrika,door Schweinfurth. Geen roman, hoe schoon ook, kan in belang tegen die reisbeschry- ving opwegen. De aenvang geeft ons hiervan reeds de verzekering. De episode vau Chol, de koningin, zet dit artikel gunstig in. Eene goede tyding wordt ons in het eerste artikel gegeven: de abonnenten zullen dit jaer als premie ontvangen, eene groote in kleuren gedrukte print, de Afdoeningen Rubens: het werk zal met veel talent worden voltrokken en alzoo eene trouwe kopy van het meesterstuk zyn. Men ziet, de Illustratie rekommandeert zich-zelf als nuttig en aengenaem huisboek, in dc aenstaende winteravonden. Men schryft in by J. Van Branteghem, uitgever dezes blads, Kapelleslraet, N° 11, aen den prys van 7 fr. 80 cent. 's jaers. HOPPEM ARKTEN. AELST, 3 oct. Op de markt van heden waren omtrent 90 balen hop te koop gesteld. 1874 is betaelt van 148 tot 155 fr. De hop van 1873 wordt nog al ge- vraegt en is moeijelyk om te vinden. Den prys was van 135 lot 140 fr. ANTWERPEN, 26 sept. De ryzing voor dit arti kel en byzonder voor de nieuwe aelslersche hop op levering in oct-nov aenstaende, heeft verleden week nieuwen voortgang gedaen onder den invloed der levendige vracg die er voor de spekulatie blyft heor- schen. Dc verkoopen der verleden week kunnen ge schal worden op ongeveer 600 balen nieuwe hop, in de pryzen van fr. 175 a 180 voor oogst van Aelsl en aen 175 fr. voor oogst van Poperinghe-dorp; men vraegt thans voor deze twee soorten fr. 180 per 50 kilo. In hop van Aelst of van Poperinghe van den oogst van 1873, hebben wy geene verhandelingen vernomen, sedert acht dagen; deze twee kwaliteiten worden ge houden aen fr 135 a 140 per 50 kilo. LONDEN, 29 sept. De markt is gedrukt en al de soorten van nieuwe hop zyn te koop aengeboden aen min vaste pryzen, ter uitzondering eventwel der beste kwal. Mid. en East Kent, voor welke er eene levendige vracg heerscht aen 13 a 16 l. BISCHWILLER (Elzas), 23 sept. De handel in hop heeft gedurende de afgeloopene week, even belang- ryk geweest als vroeger; de aenkoopen zyn vermenig vuldigd en de pryzen zyn onveranderd gebleven. Men betaelt, volgens de kwaliteit der koopwaer, 270 a 290 fr. Overkeus bekomt 300 fr. Omtrent het einde der week zal de plukking geëindigd zyn; de weers gesteldheid is lol op heden zeer gunstig voor deze lastige bewerking en belooft nog eenige dagen te zui len acnhouden. BUSIGNY, 24 sept. Tot heden toe hebben wy ons nog geene rekening knnnen maken van de hoe veelheid stadsche hop van 1874. Wy kunnen eventwel bevestigen, dat zy van beste kwaliteit zal zvn. De laetst betaelde pryzen zyn 153 a 155 fr. per 50 kilo. NUREMBERG (Beieren), 24 sepl. Gedurende de gansche week zyn de pryzen minder vast geweest ten gevolge der aenzienlyke aenvocren op onze markt; de planters verkochten gemakkelyker, de afdoeningen waren zeer levendig. De verkoop ter markt van heden beliep lot 600 balen, waerdoor de markt een weinig levendiger werd. De inarktware werd betaeld 128 a 135 gl.; de fyne hop isgekwoteerüHallerlau,2e keus, 150 a 155 gl., 2e keus 145 a 140 gl., Schetzingen, 140 a 145 gl., Élzas, 136 a 144 gl., 1873 72 a 78 gl. H0LL0WAVS PILLEN. Verzwakt Bestaen. Dit ge- riecsmiddcl buigt iedere eigenschap, die vercischt wordl in een algemeen huismiddel. Het vernietigt de grondslagen van ziekto die hetzy door overspanning der hersenen, verdriet, angst, gebrekkig voedsel of onzuiver lucht gekield zyn geworden. By verstoppnigen of congestion der lever, longen, darmen, of eenig ander orgaen, zyn deze Pillen byzonder dienstig en wer ken buitengewoon voorspoedig. Zy behooren in iedere huis houding in gereedheid te worden gehouden, daer zy een mede- cyn zonder eenig gebrek zyn voor jongelieden en zwakke ge stellen. Zy veroorzaken nimmer pyn doch ontsteken de gevoe ligste zenuwen of zwakste ingewanden. Holloway's Pillen zyn bet best bekende middel tot zuivering van het bloed, en ter bevordering van opslurping en ofscheiding, hetgeen alle vergif tige en schadelyke deeltjes, zoowel uit de vaste bestanddeelen als uit vochten des lichaems vcrwydert. 19 GEBOORTEN. MANNELYK 9 VROUWELYK 10 HUWELYKEN. H. DeClercq, koopman in wynen.melM. Le Clercq, bezonderc. C.Schollaert,schoenm.met M.Van Hoorebee k,z. b. OVERLEDENEN. J. Mertens, vr. Van'Cauwenbet'gh, z. b. 46 j., Sc'naerb. I. Boone, z. b. 82 j., Kapellestraet. E. Van Santen, z. b. 54 j., te Namen overleden. J. Bombekc, wcdr Hulsbosch, dagl. 60 j., Sehaerb. F. Huyghebaert, wedr Coppens, gep. kapitein, 73 j., Sehaerb.—M.Meert,wedr Moreels,z.b. 77 j., Schaorb. AELST, merkt van Tarwe Mestcluin Rogge N i Geerst Haver Hoppe (1813) de 50 kil. Idem nieuwe (1814). Haepzaed de 100 kil. Lvnzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Baepzaedkoeken. Lynzacdkoeken. Aerdappelen (roodc) per 100 kil. Idem nieuwe (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kii. Viggens het koppel Lynwadcn ter merkt gebragt heden. fr. 25—00 ti 29—00 2-2—00 25—00 20—00 24—50 26—00 2-2—00 00—00 28—00 135—00 140—00 148—00 33—00 32—00 66—50 64—50 20—50 25—00 6—15 6—00 9—63 2—18 5—40 34—00 15500 00—00 35—00 00—00 65—00 00—00 30—00 1-25 6—50 10—54 2—36 0—00 44—00 41 verkocht 14 VERKOOPING te Vlierzele. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel.zal met winst van palmslagen en gela gen, openbaarlijk verkoopen: 1° Eene behuisde Hofstede, te Vlierzele, wijk Paapegem, groot 7 aren 20 centiaren, gekadas treerd sectie D, Nos 115, 116 en 117. 2° Eene behuisde Hofstede en Bosch, alsvoren, groot 11 aren 30 centiaren, gecadastreerd sec tie D, N°' 71a en 71 b. 3° Eene partij Land, alsvoren, groot 27 aren 90 centiaren, gecadastreerd sectie D, N° 112. 4° Eene partij Land, alsvoren, groot 15 aren 40 centiaren, gecadastreerd sectie D, N° 190a. 5° En eene partij Meerscli, alsvoren, groot 22 aren 10 centiaren, gecadastreerd sectie D, N05 222 en 223. ZITDAGEN: instel, Woensdag 7 j October 1874; Verblijf, Woensdag 14 Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van d'heer Charles Van Gysegem, te Vlierzele, Strijmeersch.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2