Nouvelles Machines a Goudre EIGENDOM, Meubels, Beesten en Halam, van 3 HUIZEN en WEIDE, Burgerijken Stand. AXXOXUEX. Vogelschieting met de Bolle Vogelschieting met de Bolle NAAR GELDPRIJZEN, op Zondag 11 October 1874, bij Van Mulders, op het Dorp, te Welle. Vogelschieting- mei de Bolle op Zondag 18 October 1874, by Marcelinus De Kneef, in de Oude Yyf Huizen, te Erpe. Groote Boomverkooping allerschoonste Veulens, LAND, te Aalst-Mijlbeek. VAX EEX HUIS, van Kanada Boomen, Verkooping van BOOMEN, Op meer dan eene myl afstands, vlugllen de in- vvooners, uit vrees dal de aerdbeving, welke zy ge loofden dal plaels had, hen onder de huizen zou begraven. Weinig menschen hebben hun leven door het on geluk verloren, daer enkel de dry persoonen, die de boot bemanden, gedood werden; doch hel is onmo- gelyk na le gaen, welke gevolgen de schok en de schrik voor velen hebben zullen in de dicht bevolkte wyk waer hel onheil plaels had. Eene lange breede muer, met een yzeren hek op den top, werd door de lucht geslingerd. Dry groote boomen werden ontworteld én de lakken er van over de daken geworpen. Op lien minuten afstands van de brug werden in vele huizen, al de vensiers gebroken en de luiken ge- deelt k vernield. Een 'honderdtal huizen zyn ingestort, onder andere dat van den gekenden schilder Alma Tadema. Dit schoone kunstenaerspaleis is geheel vernield. Slechts de eetkamer is gcdeeltelyk gespaerd, en de geschilderde zoldering van deze kamer is de cenigste, die niet vernield werd. Onherstelbaer is het verlies,.door M. Tadema ge leden, want honderde kostbaerheden, door hem by- cengebragt, zyn vernield. In den zoolögischen tuin in Regent'spark werden de hokken der wilde dieren gelukkig niet gebroken. Voor acht duizend francs ruilen werden in de ver schillende gebouwen vernield. De giraffen slondenin den verschrikkelyksten angst, tegen elkander gedrongen in hun hok. De herten waren eveneens zeer verschrikt.- Een twintigtal kostbare vogels ontsnapten, doch de dikke spiegelruiten voor de hokken der slangen werden gelukkig gespaerd. Dy duizenden worden de persoonen geteld, die schade hebben bekomen door het onheil, en daer verzekeringen tegen brand, niet tegen eene ramp als deze, waerborgen, zal iedereen dit verlies moeten dragen, daer niemand, naer het schynl, aensprakelyk kan gemaekt worden voor het ongeluk. De engelsche dagbladeu zyn gevuld met byzondcr- heden van de verwonderlyke wyze, waerop de lucht stroom hel eene gebouw vernietigde en het andere spaerde. Zeer groot is het aenlal persoonen, dier uil hun bed geworpen werden, of wier ledekant over dekt werd met steenen, houten glas; zonder dat ze gewond zyn. De kiel van het kruitschip werd hoog in de lucht geworpen, kwam neer op het dak van een huis in Henrystreet en baende zich een weg door alle ver diepingen heen, tot in de keuken, van waer ze door den schok weer omhoog sprong, tot in de kamer boven de keuken. In dit huis werd öventwel niemand zwacr gewond. HOPPEM ARKTEN AELST, 40 ocl. De markt van heden was voorzien van 80 balen hop. Men bctaelde van 450 lot 456 fr. voor hop van 4874, voor degene van 4 873 betaelde men van 430 lot 435 fr.De pryzen worden wat vaster. ANTWERPEN, 3 oct. De markt voor de nieuwe hop is in eene zeer groole kalmte gedompeld gedu rende g nsch den loop der week en, onder den in vloed der minder bemoedigende berigten der byzon- derstc buiten!..markten, zyn de afdoeningen alhier ter plaetse van weinig belang; de pryzen zyn een weinig gedaeld; mem heeft dus slechts kunnen vcr- koopen, voor de srekulatie, ongeveer 300 balen nieuwe hop, op levéring ia oct- nov., acn de pryzen van fr. 460 a 455 voor aels.jrschc hop en fr. 463 a 460 voor oogst van PoperingnéHorp. POPERINGHE, 2 oct. Gedurende de twee laetsle weken heeft er eene groote kalmte geheerscht in de afdoeningen in dit artikel en et hadden weinige af doeningen plaels. Eenige loten zyn ter markt van heden verhandeld aen de pryzen van fr. 460 a 465 por 50 kilo. NIEUWKUIK, 4 oct. Coed geplukte, inlandsche drooge kwaliteit, geldt p. m. gl. 70 per 50 kilo; Aels- terschc 460 a 480 fr. naer soort en kwaliteit; Bisch- willcr 270 a 300 fr., Nu ren berger marktwaer 427 a 437 gl. BISCIIW1LLER (Elzas), 30sept. De plukking is geëindigd; de opbrengst mag voor de gezond gcble- vene planteryen, geschal worden op Iwee derden van een geheelen oogst. Van 270 en 280 fr., dat men over acht dagen nog gewillig belaelde, is men gedaeld tot 240, 230 en zelfs 225 fr. per50 kilo. B0US1ES, 1 oct. De plukking is geëindigd. Meer dan de helft is verkogt. De prys is thans 450 fr. per 50 kilo. N1N0VE, 6 oct. In betere neiging. Veel vraeg op den builen van fr. 450 a 455. Aenzienlyke■hoeveelhe den werden gisteren en heden verkogt. Men verwagt zich aen eene groole hervatting der zaken. LONDEN, 5 oct. De markt is uiterst gedrukt en ordinaire kwaliteiten worden verkogt in 'daling van 20s; de goede soorten worden zeer veel gevraegd aen de hoogste pryzen. LAUWEREN ZONDER VLEK. DE ZEGETEEKENEN VAN EEN WETENSCHAPPELYK WELSLAGEN. Wanneer de dwaling de begoocheling heeft van eeuwen lange overhand, is zy een ontzaggclykc tegenparty zelfs voor de vast beradenste en verlichtste kampioenen der hervormin gen, en indien er ooit eene dwaling, bestaen heeft, die moeite zou hebben om op te houden is het gewis die van den ouden geneeskundigen Sleur of Slender. Holloway heeft, door eene op rede steunende en over alles zegevierende Theorie, beves tigd door de duizenden menschen, wier loven hy heeft behou den, miljoenen persoonen bekeerd, die doorgedrongen waren van de denkbeelden, van do oude medicale praktyk en hy heeft zulks gedaen door hun de groote eigenschappen le doen kennen, welke deze twee beroemde geneesmiddelen bezitten. Overal in Zuid-Amerika vervangen deze twee onfeilbare ge neesmiddelen al de andere. Eenige dagen geleden vroegen wy aen een welbekenden handelaer, die altyd eene hoeveelheid van beiden voorhanden heeft, voor het gebruik der huisgezin nen, welk onderscheid er is tusschen de geneesmiddelen van Holloway en die, welke gewoonlyk door de Faculteit worden voorgeschreven en hy antwoordde my, glimlachendHel onderscheid is, dat de eerste de ziekte en de laetste den zieke vernietigen. De waerheid ligt in dit spottend gezegde. Wy hebbeu het kwik in schikbarende dosisen toegediend, de meest bedroevende gevolgen zien te'weeg brengen, en, daerentegen hebben wy door de uitwerkingen de Pillen van Holloway, in gevallen van denzelfden aerd, in weinige dagen genezingen zien te weeg brengen, en wel zonder het geslcl in 't minst te krenken. Nog- tans zyn wy geneigd le gelooven, dat de Zalf van Holloway tot dus verre, in dit land, van meer nut is geweest dan zyno Pillen, De uitwendige ziekten zyn, helacs! zeer algemeen in Zuid- Amerika; de roos, de melaelschheid en de uilslag van de huid van allen aerd hebben in alle gedeelten van het land de over hand en schynen zich, met eene builengewoone boosaerdigheid aen de slagloffers er van vast te klemmen. ftlaer geen uitwendige ziekte, welk de aerd er ook van zy, geen open wond, noch ettergezwel, waerdoor onze bevolkingen geteisterd worden, kunnen de ontsteking tegenwerkende eigen schap, welke deze Zalf bevat weerstaen. Zy doet door opslor pingen uitwaseming, de plaetselyke koortsen verdwynen, ver- dryft de koortsachtige slof, die in de huid en de klieren aen- wezig is, en, binnen een byna ongelooflyk korten tyd, vernie tigt zy al de sporen der ziekte. De geneesheeren, die dc uilwerkingen er van hebben gade geslagen in dergelyke ziekten, die de welverdiende straf schy nen te zyn derzinnelyke vermaken, zeggen, dat men alle ver trouwen inag stellen in die Zalf, en wel in de ergste gevallen, dan zelfs wanneer liet overdreven gebruik der minerale medi- cynen alle hoop-schynt te hebben vernietigd. Inderdaed, om 't even waer dc koortsachtige stof zich bevind, of waer zy ook moge hebben doorgedrongen door de opslorpsorganen, zal deze heilzame, en dc verrotting tegenwerkende Zalf binnen dringen. Wy weten ook, dat zy met een verrassend goed gevolg aenge wend is geworden in gevallen van aenbeijen, die sedert ver scheidene jaren aen wezig waren, en als geheerongcnceslyk beschouwd werden. Door deze daedzaken mede Ie deelen, zyn wy geleid door het vurigst verlangen om den zieken en lydcn- den eene dienst te hewyzen, en, door'hunne aendacht te vesti gen op de zoo dikwerf herhaelde en onweersprekelyke getuige nissen van de hcelende eigenschappen van do geneesmiddelen van Holloway, doen wy niets anders dan daedzaken barbalen, die by dry vierden der hcschucfde natiën bekend zyn. The Traveile. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN.—Het Mes afgeschaft.— Allen die bezocht zyn met verzweringen, ziekten in beenderen en ontstekingen in de gewrichten, moeten het volgende getuig schrift over de genezende kracht dezer heelende en zuiverende geneesmiddelen lezen. De heer John Allen, 47, Denmark-streel, te Leicester leed dry jaren lang aen ecnen zeeren voet, gedu rende welk lang tydvak hy onder geneeskundige behandeling was zonder cenigmerkbaer nut. Hy weigerde standvastig eene amputatie, heigeen het eenig overgeblevene middel scheen te zyn, toen hy door eene beschikking der voorzienigheid Hollo- way's middelen beproefde. Deze gaven hem groote vcrligling en genazen hem ten laetste volkomen. Vlekken, blaren, zweren en huidziekten, uit verarmd bloed of eene zorgclooze leefwyzo ontstaende, kunnen verdreven worden door een verstandig ge bruik van Hotloway's Zalf en Pillen. 42 GEBOORTEN. MANNELYK 6 VROUWELYK 6 IlliWELYKEN. H. Daumont, lab. leRonsse, melA. Borrcman, bcz. OVERLEDENEN. J. Cornand, vr. Van der Eekon, kanlw. 34 j., MylI». R. De Meersman, \vedr Callebaut, broodb. 74 j., Brabanlstr. V. Van de Cruys, wed8 Bavcgems, naeisl. 56 j., Siraetje zonder einde. V. Stevens, leerling by de troepskinderen school, 42 j., Graenui. Twee kinderen onder de 7 jaren. AELST, mer Tarwe Meslcluin Rogge Geerst Haver Hoppe (4 873) de 50 kil. Idem nieuwe (1874). Raepzaed de 400 kil. Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olio Raepzaedkoekcn. Lynzaedkoeken. Aerdappelen (roodc) por 100 Idem nieuwe (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 23 Vlas de 3 kii. Viggens het koppel Lynwaden Ier merkt gebragt kt vai heden. fr. 20—00 23—00 20-30 24—50 25—50 430—00 450—00 33—00 32—00 06—50 64—50 d 20—50 25—00 6-50 0—00 10—00 2—36" 5—40 40—00 37 vei lx £8—00 24—00 22—00 00—00 28-00 435—00 156—00 00—00 35—00 00—00 65—00 00—00 30—00 7—50 0—00 1091 2—34 0—00 50—00 kocht 4 2 Tarwe Rogge Geerst Haver Boekweit Paerdebooncn Koolzacd-olie Lvnzaed-olie Koolzaed Lynzaed Koolzaedkoeken. Boter per kil. Eyers dc 25. GENT, merkt van 9 October. fr. 27—00 1» 29—00 00—00 00—00 00—00 48—00 17—00 21—00 67—00 63—50 33—00 34—00 20—00 3—30 2—55 00—00 20—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 3—40 2—65 LA SAUVBGARDB DE L'AGRICULTURE. Coinpnguie d'asaurances a primes fixes eontr© le moi'talité <lu bélail. Direction générale pour la Belgique et la Ilollande, 25 rue Royale, 5 BruxeBes. Capital social: Quatre Millions de francs. II est de l'intérêt de tous les cultivateurs et propriétaires auxquels ^intelligence et la pré- voyance conseillent de s'assurer contre la mor- talité de leurs bestiaux, de se grouper autour de cette Compagnie que contrairement aux Sociétés mutuelles et autres, et la seule prenant 5 sa charge le montant integral sxns aucune espèce de retenue des pertes subies par suite de maladies ou accidents. La Compagnie compte déjit un ftombre considerable d'assurés en Bel gique, oü elLe a payé de nombreux sinistres. Pour les demandes d'agenceset.pour s'assurer s'adresser a l'Inspection Générale 76JBoulevard Zoologique a Gand. BREVETÉES GARANTIES 5 ANS. Elias Howe N° 2 frs. 160. Weelher frs. 165. Elias Howe N° 3 frs. 175. Silencieuse frs. 165. Usine A Vapeur F™" JANSEN, coin de la rue Godefroid de Bouillon, Bruxelles (Nord). Facilité de paiement. Bolsocieteit Niets zonder arbeid. NAER GEI.DPRYZEN, den 26 October, (zynde Roozekermis maendag), ter herberg de Roos, by de weduwe De Smeot, te Aelst-Mylbeke, Pontstraetpoort. Den inleg is bepaeld op 55 centimen bol ra- persgeld medebegrepen. De inschryving zal beginnen om 2 uren namiddag. Maatschappijden Stalen Arm. De inleg is bepaald op 55 centimen per scheut, bolrapersgeldmedebegrepen.De inschrijving zal geschieden van 2 tot 3 uren namiddag. Vooruit 3 kilo SAUCISSEN verdeeld op 3 vogels. De inleg is bepaeld op 55 centimen per scheut. Inscliryving ten 1 ure om ten 3 ure te beginnen. in het Beluik van het Kasteel, te Oordegem. De Zaekwaernemer Matthys, te Oordegem, zal onder behoorlyk ambt, namens Madame Limpens-Dhondt,ie Gent, Woensdag 4 November 1874, ten 1 uer juist namiddag, in t'en Enclos van het Kasteel, te Oordegem, openbaerlyk verkoopen 90 koopen allerschoonste, langstammige Spar ren en Lariksen, waeronder verscheide van 14/2 tot 2 meters omtrek; 3 koopen Eiken; 3 dito Beuken; 1 schoonen Esch; 2 idem 01 ms; 1 dikke Linde; 1 zware Moerbeziënboom; 3 koopen A heel en; 5 dito Kanadas; 20 idem oude dikkeFruitboomen,zynde Ker- selaers, Appelaers er. Pruimelacrs; 30 koopen jonge Fruitboomen, Pyramiden en andere, zooals Peerlaers, Appelaers en Notelaers; En verscheide koopen jonge Sparren Ceders en treurende Beuken. De genegene laten zich gemelde dag en uer vinden, ter bovengezeide plaels voorzien van solvabele medekoopers. MERKWAARDIGE VERKOOPING VAN van alle ras, van 6 maanden tot 2 jaren oud, allen Hengsten of Ruins, MAANDAG 26 OCTOBER 1874, om 1 ure juist nanoen, te Oordegem, Dorp, door liet ambt van den Notaris De Windt. De Veulens zijn te zien ten dage der verkoo- ping van 8 ure 's morgens ter Afspanning De- Zwaan. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal al daar ter herberg de Ark van Noë, aan de Molen straatpoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen, drij perceelen Land, gelegen te Aalst-Mijlbeek, het eerste op den Ber- genkauter, groot 39 aren 20centiaren; het tweede in de Bergemeerssclien, groot 31 aren, en het derde op do Beek, groot 27 aren 10 centiaren, alle gebruikt door Jan Longé. Instel 10 en Verblijf 24 Oktober 1874, telkens eenen Zaterdag ten 5 uren namiddag. Studie van den Notaris DE l}A t W, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING te Aalst, in de Statiestraat. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, open baarlijk verkoopen: Een welgelegen Huis,zijndede Estaminet ge naamd de Koning van Beijeren, te Aalst, in de Statiestraat, bewoond zonder voorwaarde bij sieur Victor Schoon. Instel Donderdag 1 0 18!U; Verblijf, Donderdag 15 Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet bovengemeld. VERKOOPING VAN EENEN SCHOONEN bestaande in een Rentiershuis, Huidevetterij en Leertóuwerij, te Aalst. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, in het openbaar verkoopen: Eenen schoonen EIGENDOM, te Aalst, aan 'de Houtmarkt, bestaande: 1° Uit eene groote Meestcrswooning, hebbende menigvuldige Kamers en Zalen, Koetspoort langs de Sterrestraat, grooten Hof, groot 22 aren 23 centiaren. 2° Eene Huidevetterij en Leertóuwerij, in volle werkzaamheid, bewogen door een Stoomtuig, t'zamen groot 20 aren 67 centiaren. Alles breeder beschreven bij aangeplakte af- fichen. Voorschreven Eigendom makende uit eenen' blok groot 43 aren. SUPERABONDANTEN ZITDAG. Zaturdag 17 October 1874. Om 3 uren namiddag, ter Estaminet de 4 Win dente Aalst, Keizerlijkeplaats. deren Osselaere, Erpe, en 4° den heerGustave I)e Coen;-gebruikt door de kinderen Roels. Koop 5. Een Huis, (wezende de herberg in de Boerin), te Aelst, in S'-Joorisstraat, groot van grond 29 centiaren, sectie A, N° 1059a, pa lende: aan Mejuffer Sophie Vliebergh en aan den lieer August Van Vaerenbergli; gebruikt door den heer Luyckx. Koop 6. Een Huis met Hof en Achterhuis, gelegen te Aelst, in de Nieuwstraat, secfie A, N° 50 en 53, groot van grond 3 aren 04' centi aren, palende: 1° de Nieuwstraat, 2° de heeren Joannes De Vylde» m Notaris Boone, 3° den heer doktoor De Windt, en 4° de heeren Gus- tave De Coen en Roelandt; gebruikt door d'hccr Henri Blommnert, boekbinder. De goederen worden verkogt voor vrij, zui ver en onbelast van alle schulden en pandstel lingen hoegenoemd en zonder geschreven huur. De palmslag is van 5 franks, de hoogen van fr. 10, waarvan 9 franks "ten profijt van de ver- koopers en 1 fr. ten profijt van den verdierder. Inraeining, op Woensdag 21 0cTOBE„ im. Toewijzing, op Woensdag 28 Telkens ten 1 ure namiddag. VERKOOPING VAN te Haaltert. De Notaris Arents, ter verbliifplaatse van Haaltert, zal, op Donderdag 15 Oktober 1874, te beginnen om 9 uren 's morgens, ten Sterf- huise van sieur Judocus Coppens, te Haaltert, gehuchte Musschenzele, openbaarlijk verkoopen: Alle de Meubels en Meubelaire voorwerpen aldaar te bevinden, bestaande in Stoelen, Tafels, Kassen, Stoven met toebeboortcn, hangende HorJogie, Koper- Tin- Aard- en IJzerwérk; Huishoudsgerief. T\yee goede Melkkoeien met Harnassuren, twee Verkens, Kiekens en Hond. Ploeg, Eegde, Rolblok,Sledde,Kortewagens, Kuip en Keirn, Drankeemers en Landbouw- halam, 6 Korven met Biën, verders ledige Bie- korven. Merkt en Botcrkorven. Het Mest op den Hof in koopen verdeeld. Loof te Velde en meer anaere voorwerpen te lang om te melden. Dit alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borge. De koopen onder de drie franks en ongeld komptant te betalen. VERKOOPING VAN HOFSTEDEN, LANDEN EN MEERSCH, te Vlierzele. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te MoorseLzal met winst van palmslagen en gela gen, openbaarlijk verkoopen: 1° Eene behuisde Hofstede, te Vlierzele, wijk Paapegem, groot 7 aren 20 centiaren, gekadas treerd seclie D, N°' 115, 116 en 117. 2° Eene behuisde Hofstede en Bosch, alsvoren, groot 11 aren 30 centiaren, gecadastreerd sec tie I), N°' 71a en 711». 3° Eene partij Land, alsvoren, groot 27 aren 90 centiaren, gecadastreerd sectie D, N° 142. 4° Eene partij Land, alsvoren, groot 15 aren 40 centiaren, gecadastreerd seclie D, N" 190a. 5° En eene partij Meerscli, alsvoren, groot 22 aren 10 centiaren, gecadastreerd sectie D, N09 222 en 223. ZITDAGEN: v'ntC!' ^0ENSDAC J October 1874; Verblijf, Woensdag 14 Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van d'heer Charles Van Gysegem, te Vlierzele, Strijmeersch. OPENBARE VERKOOPING te Hof stade. Het Kollegievan Burgemeester en Schepenen van Hofstade, Arrondissement Aalst, zal, op Dijnsdag 20 Oktober 1874, om 9 uren des mor gens, openbaar te koop bieden 120 koopen Kanada Boomen, staande te was sen aan dc Gemeente Eigendommen van Hof- stade, in de wijken Beekdijk, Bleekte en Kam- driesch. Al deze Boomen zijn van zuiveren opwas en van buitengewoone lengten. Men zal vergaderen en beginnen aan de Beekdijk. Op bevelNamens liet Kollegie, De Sekretaris, De Burgemeester, H. J. DE RYCK. (Get.) P. F. MATTHYS. OPENBARE VERKOOPING onder Aelst. De Notaris Victor Crick, te Assche, zal te Hekelgem, Boukhout, aan de Groote Kasseide, op Aelst, ter herberg het Kruis van Bourgondiën, gehouden door d'heer Coppens-Roseleth, open baarlijk en met profijt van palmslag en hoogen, verkoopen, de leeger beschreven zeer wel ge legen goederen onder Aelst, ten dezen gemeten en gespleten door den Landmeter Waedemon, te Assche 1 koop. Een Huis, te Aelst, in de Nieuw straat, sectie A, nummer 893, groot van grond 1 are 03 centiaren, palende: de heeren Dieu- donné Degrez en Joseph Le Clercq; bewoond door den heer De Spiegeleer, vleeschhouwer. Koopen 2, 3 en 4. Eene Weide, gfoot. 58 aren 11 centiaren, gelegen te Aelst-Schaerbeek, op Sl-Apolonia, sectie C,N° 219,palende: 1° de Oude Gentsche Baan, de kinderen Joseph Roels en Joannes Claes, 2° de Broekstraat, 3° de kin- VERKOOPING VAN 230 koopen Boomen en 20 koopen Elsenschaarhout. De Secretaris Schockaert, te Erondegem, zal door bevoegd ambt, op Maandag 19 October 1874, om 9 uren voormiddag, openbaar ver koopen: Te Erpe, in de Jlalfbunders 133 koopen Boschkanadas van 14/2 tot 2 me ters dikte, 1 Abeel en 1 Eik van 1 meter 80 centimeters dikte, alsmede 20 koopen Elsen schaarhout. Te Impe, aan den Watermolen 10 Kanadas van 2 tot 2 meters 20 centimeters dikte. In de gemeente Erondegem 80 koopen Kanadas en 5 Olmen, staande in den Oostpias, Kleine Kalseide en aan het Dorp. Te vergaderen in de Halfbunders. te Otter gem en Vleckem. De Secretaris Schockaert, te Erondegem, zal door bevoegd ambt, op Maandag 26 October 1874, om 10 uren voormiddag, openbaar ver koopen: 106 koopen Kanadas, 4 koopen Abeelen en 1 Olm, alle gestaan te Ottergem, aan de Rijk hofstraat, Sportstraal en Vissenstraaijen; le Vleckem, wijk Oliemeersch en Opstal, nabij de Windmolen. Te vergaderen en beginnen te Ottergem, aan de Rijkliofstraat, om 10 uren voormiddag fix.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 3